Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 11
Wyświetleń: 3418x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 6 cze 2021 09:12   
Autor: FN, źródło: FN   

WSTĘPNE STANOWISKO SŁUŻB SPECJALNYCH USA W SPRAWIE UFO: NIE WIEMY, CZYM SĄ TE OBIEKTY

Jest wstępny amerykański raport dot. "niezidentyfikowanych obiektów latających". Wywiad wojskowy USA co prawda nie znalazł żadnych dowodów, że – cytat -  „niezidentyfikowane obiekty latające widziane w ostatnich latach przez pilotów marynarki wojennej to statki kosmiczne z innego świata”, lecz jednocześnie tego nie wykluczył. To bardzo ważne słowa, które niosą ukryte przesłanie, które można streścić w jednym zdaniu: nie mamy pojęcia, czym są te obiekty.

 

Amerykańscy wojskowi w ostatnich miesiącach regularnie ujawniają informacje o niezidentyfikowanych obiektach latających, których pochodzenia Pentagon nie potrafi wyjaśnić. Mają być ujawnione dokumenty w tej sprawie 26 czerwca, a na razie dostaliśmy jedynie małą tego próbkę. Wiele osób zajmujących się UFO może poczuć się rozczarowanymi, ale niesłusznie – tekst oświadczenia zawiera jasną deklarację, że nie są to obiekty armii USA, a nawet innych armii świata (według wiedzy Pentagonu). Padło także enigmatyczne stwierdzenie, że – cytat -  „badania nie potwierdzają jednak pozaziemskiego pochodzenia UFO”. Służby w swoim raporcie nie napisały, że były to statki kosmiczne obcych, ale czym były – tego po prostu nie wiedzą. Wskazano delikatnie, że widocznie obiekty mogły być statkami powietrznymi przeciwników USA - mowa m.in. o Chinach i Rosji, ale także nie ma na to żadnych dowodów.

 Dziwne manewry

 Jak pisze dziennik „New York Times” (NYT), członkowie komisji nie byli w stanie ustalić, o jakich obiektach latających informowali wojskowi, którzy się z nimi zetknęli. Nie znaleźli także żadnych, niepodważalnych dowodów na to, że obiekty te pochodziły z jakiejś obcej cywilizacji. Powołując się na wysokich rangą przedstawicieli rządowych, dziennikarze NYT stwierdzają także, że ekspertom nie udało się wyjaśnić dziwnych manewrów, wykonywanych w locie przez te obiekty.

 

Ten utrzymywany do tej pory w tajemnicy raport poświęcony jest analizie ponad 120 spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, do których doszło w ciągu dwóch ubiegłych dziesięcioleci. Niektóre z obiektów wyróżniały się nadzwyczajną prędkością lotu i niesamowitą zwrotnością.

 W raporcie podano, że przytłaczająca większość z ponad 120 obserwacji - w ciągu ostatnich 20 lat - nie miała związku z żadną amerykańską technologią wojskową lub inną rządową technologią - powiedzieli gazecie "New York Times" przedstawiciele amerykańskich władz.


 Autorzy raportu wykluczyli, że może chodzić o tajne produkty amerykańskiej technologii wojskowej. W rozmowie z NYT jeden z wysokich przedstawicieli administracji waszyngtońskiej wyraził jednak obawę, że te obiekty mogą mieć jakiś związek z rosyjskimi lub chińskimi eksperymentami w zakresie prędkości hipersonicznej.

 UFO w Kongresie

 Raport amerykańskich służb specjalnych ma zostać przedstawiony Kongresowi USA najpóźniej do 25 czerwca. Jak informuje „New York Times”, aneks do raportu jednak pozostanie utajniony.

 W ubiegłym roku trzy opublikowane przez Pentagon nagrania wideo, przedstawiające niezidentyfikowane obiekty latające stały się podstawą pogłosek, że amerykańskie tajne służby dysponują informacjami o istnieniu cywilizacji pozaziemskich.

 

W maju tego roku były prezydent USA Barack Obama powiedział żartem w jednym telewizyjnym talk show: „Na temat istot pozaziemskich krążą informacje, którymi nie mogę się tutaj z nikim podzielić”. Po czym dodał: „Prawdą jest jednak to, że istnieją zdjęcia i filmy o obiektach widzianych na niebie, o których nie wiemy dokładnie, czym właściwie są i nie potrafimy także wyjaśnić, jak mogą się poruszać tak, jak się poruszają”. Z nieoficjalnych informacji wiadomo także, że raport ma wykluczyć tezę, że niezidentyfikowane statki mają związek z prowadzonym w tajemnicy przez USA rozwojem nowych technologii. To stwierdzenie wydaje się wykluczać możliwość, że piloci marynarki wojennej sporządzający raporty o zjawiskach powietrznych, potencjalnie natknęli się na technologię dotyczącą inicjatyw, które rząd USA próbował utrzymać w sekrecie.

 Pełna wersja raportu rządowego ma być przekazana Kongresowi do 25 czerwca. Ma ona dostarczyć "kilku innych stanowczych konkluzji".

 (AFP)

 I jeszcze jeden cytat z prasy:

 "Na przestrzeni ostatnich 20 lat doszło do ponad 120 zarejestrowanych incydentów z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Nadchodzący raport ma potwierdzić, iż znakomita większość z nich nie była przypadkowymi spotkaniami z eksperymentalnymi maszynami amerykańskiej armii. To jeden z najbardziej powszechnych argumentów „obalających” rzekome spotkania z UFO - to, co widać na nagraniach, ma być rzekomo ściśle tajną technologią samych Stanów Zjednoczonych, o której nie wiedzą ani piloci myśliwców ani ich przełożeni. Cóż, raport ma wyjawić, że nie jest to prawda."

Źródło: Extraoridinarybeliefs.com

 

 

Przypomnijmy, o jakiego typu nagraniach mowa. Dla przykładu, jedno z najsłynniejszych nagrań ostatnich lat - Tic Tac, zarejestrowany w 2004 r. przez komandora Davida Fravora - ukazuje obiekt UFO poruszający się w sposób przeczący wszelkim prawom fizyki. Obiekt wznosił się i opadał z gwałtowną prędkością, zmieniając wysokość z 24 kilometrów do 6 kilometrów w ciągu sekund. Obiekt był niewykrywalny dla radaru i zakłócał też urządzenia lotniskowca USS Nimitz.

 Tic Tac nie miał sygnatury cieplnej, nie wytwarzał też płomieni mogących towarzyszyć napędowi odrzutowemu i unosił się w powietrzu przez wiele godzin. Najbardziej prawdopodobne teorie mówią, iż Tic Tac był dronem o napędzie grawitacyjnym. Nie jest jasne, czy był to obiekt działający autonomicznie, czy był też w jakiś sposób połączony z rzekomym ogromnym kształtem pod wodą, który zarejestrowali piloci startujący z USS Nimitz tuż przed spotkaniem Tic Taca.

 To tylko jeden głośny przykład, ale w ostatnich latach było ich wiele. Były trójkątne obiekty, niewykrywalne dla radaru, poruszające się w przedziwny sposób. Były obiekty pozbawione sygnatury cieplnej, poruszające się z prędkością ponaddźwiękową bez charakterystycznego wybuchu, towarzyszącemu przekroczeniu prędkości dźwięku. Były obiekty unoszące się na znacznej wysokości i nurkujące w oceanie. Były też obiekty jawnie unoszące się nad amerykańskimi bazami wojskowymi, rzekomo zakłócające pracę urządzeń namierzających i - choć w to akurat trudno uwierzyć - rozbrajające systemy obronne.

 - Kolejne rządy w USA latami chroniły jak największą tajemnicę wszelkie doniesienia o UFO – niezidentyfikowanych obiektach latających – aż wreszcie w tym roku mrówcza praca grupki entuzjastów doprowadziła do tego, że sprawa stała się przedmiotem debaty w Kongresie i poważnych mediach. Dziś zasadnicze pytanie nie brzmi już "czy to prawda", ale "jak to wytłumaczyć' -  pisze Bryan Bender z POLITICO. I niech jego wypowiedź będzie najlepszym podsumowaniem tej wiadomości w serwisie FN.

From: [...]
Sent: Thursday, May 13, 2021 7:40 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ,,Tak Jest ,, - Andrzej Morozowski

 
Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
W dniu dzisiejszym tj. 13.05.2021 r po godz. 18.00 w programie Andrzeja Morozowskiego pt. ,,Tak Jest" można było zapoznać się z ciekawymi wypowiedziami dr Tomasz Rożka oraz pisarza Rafała Kosika Tematem rozmowy był materiał upubliczniony przez Armię USA  ze spotkania z kosmitami. Warto spojrzeć na ten materiał. Wielu z nas może zaskoczyć zwłaszcza, że goście programu mówią, że kosmici to raczej wytwór ludzkiej wyobraźni. Poniżej link do tej rozmowy.
Pozdrawiam (Orion_1957)
 
 
https://tvn24.pl/go/programy,7/tak-jest--odcinki,10840/odcinek-594,S00E594,513470

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Sunday, May 16, 2021 10:30 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Analiza UFO

Czy to widzieliscie:


https://www.uaptheory.com/Jest tam analiza m.in. tego UFO widocznego tu od 6:50, ktore przechodzi przez wode jakby bez oporu:


From: [...]
Sent: Friday, June 4, 2021 8:45 AM
To:
Subject: Były urzędnik Pentagonu ...

 

 Były urzędnik Pentagonu omawia obserwacje UFO w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

 -----------

W ciągu niecałych dwóch dni od opublikowania na YT (2 czerwca) ta trwająca 13 minut rozmowa została odtworzona ponad 166 tysięcy razy.

 


Komentarze: 11
Wyświetleń: 3418x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 6 cze 2021 09:12   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 10 cze 2021 16:44 | ocena: + 2

Odyseusz A | Załogant

Nie liczmy na cuda w tym przypadku. USA powinno się inaczej nazywać -Kłamstwo. Kłamstwo to prawdziwa nazwa tego państwa które szybko skończy swą karierę na tej planecie. Prawda jest taka że Pentagon ani rząd tegoż państwa nie ujawni nigdy i nie przyzna się do ukrywania prawdy . Wszystko świadczy o tym że zarówno Pentagon jak i rząd tegoż państwa znają prawdę o tych obiektach i nie mogą jej wyjawić gdyż pociągnęło by to za sobą pełne ujawnienie w tym i przyznanie się do winy wielu aspektów związanych z inną technologią ,przestępstwami przeciw obywatelom tego kraju jak i innych narodów .

Pon, 7 cze 2021 08:43 | ocena: + 3

Wedruss | Załogant

Obserwacja UFO o której mówi artykuł to przykład otwartego portalu międzygwiezdnego, gwiezdnych wrót, czy też połączenia energetycznego (różnie się to określa) wytworzonego w wyniku zakrzywienia czasoprzestrzeni. W zaprezentowanym przypadku portal został otworzony w atmosferze. Sam obiekt UFO jest nieruchomy, dokonuje tylko obserwacji. Przemieszcza się sam portal. To tak jak z końcówką wziernika, którym chirurg ogląda wewnętrzne narządy, końcówka zaopatrzona w kamerkę wykonuje gwałtowne ruchy o nieprawdopodobny przyspieszeniu i gwałtownych zwrotach w różnych kierunkach.
P.S.
Chyba każdy już słyszał o tym, że do pokonywania odległości lat świetlnych w kosmosie z punktu A do punktu B konieczne jest zakrzywienie czasoprzestrzeni. Do zakrzywienia czasoprzestrzeni z kolei potrzebna jest grawitacja a grawitacja potrzebuje masy takiej jak masa gwiazdy czy planety. Po otwarciu portalu, odległość pomiędzy punktami A i B z poziomu lat świetlnych zmniejsza się do poziomu rzędu mikrometrów.

Pon, 7 cze 2021 00:15 | ocena: + 3

Citizen | Załogant

no i nic nie powiedzieli (raport), jak już gdzieś komentowałem, stwierdzili że czarne jest czarne.
co było bardziej prawdopodobne ? że powiedzą : MAMY KONTAKT Z INNĄ CYWILIZACJĄ OD 20 LAT czy NIC NIE WIEMY, LATA SZYBKO I TO NIE JEST NASZE.

Jestem ufo sceptykiem choć lubię ten temat. Zdaniem naukowców, badaczy itp, mimo tych milionów innych miejsc gdzie matematycznie jest mozliwosc powstania innych cywilizacji, to tak naprawdę (i z tym sie mocno zgadzam) - powstanie inteligentnej cywilizacji na naszym poziomie - to nie lada gratka. Ile splotów przypadków musiało nastąpić by powstał człowiek.
Druga sprawa , inne cywilizacje mogą być zaj...iście daleko i podróżowanie zajmuja lata świetlne. To musiało by się opłacać, lub nic nie kosztować - te inne istoty.
Jak pisał Enstein w komentarzu, różniez mam taką dziwną teorię, że te całe NOLe, anuaki itp - to jesteśmy my sami - ludzie lecz z jakiejś przyszłości. Daje to nikłą nadzieję, że jednak przetrwamy jako gatunek ... w jakieś formie humanoidalnej

Nie, 6 cze 2021 18:22 | ocena: -7

Infoo | Załogant

Wszystkim, którzy piszą o cywilizacjach starszych od nas o miliony lat - a raz na jakiś czas spotykam takich napaleńców - polecam dowiedzieć się ile to jest milion. Dla osoby mającej odrobinę wyobraźni ma to tyle samo sensu, co traktowana dosłownie odpowiedź człowieka, który wrócił dajmy na to z zatłoczonego kościoła i zapytany czy było dużo ludzi odpowiada:"miliony".

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 6 cze 2021 21:37 | ocena: + 6

Arkturianin222 | Załogant

@Infoo, DROGA MLECZNA- Słońce uformowało się około 4,567 mld lat temu, natomiast wiek najstarszej gwiazdy w naszej galaktyce to ok. 13,5 mld lat! W Drodze Mlecznej jest około 400 miliardów gwiazd, z czego znacząca ich część jest starsza od słońca o MILIARDY LAT! Miliardy rozumiesz????, nie miliony! Więc to, że jakaś cywilizacja wyprzedza nas już nie mówię o miliardy, ale miliony lat jest czymś OCZYWISTYM! I nie musisz nikomu tłumaczyć ile to jest milion lat? 40 milionów lat ma np. bursztyn bałtycki:]

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 7 cze 2021 07:14 | ocena: -3

Infoo | Załogant

@Arkturianin222,
Bardzo dobrze to opisałeś, o to właśnie mi chodzi. Przenosisz ogromne liczby dotyczące wieku i rozmiaru wszechświata na marną egzystencję istot rozumnych. To są liczby nieosiągalne dla żadnych cywilizacji. Bursztyn może sobie egzystować milion lat czy nawet 40. Przekładanie tego na czas istnienia cywilizacji ma tyle samo sensu, co zestawianie np. wieku tysiącletniego drzewa z życiem pojedynczego człowieka. Jest to ogromnym błędem i to właśnie miałem na myśli pisząc o niedostatkach wyobraźni tych, którzy to robią. Co innego miliardy gwiazd galaktyki, co innego miliony lat istnienia cywilizacji. Gdybyś miał na myśli miliony cywilizacji następujących po sobie bądź trwających jednocześnie, sytuacja byłaby zupełnie inna. Pozdro.

Nie, 6 cze 2021 13:28 | ocena: + 1

arturu | Załogant

Zobaczymy jak nakłamią w raporcie. Znowu będą coś ględzić o balonach meteo.

Nie, 6 cze 2021 11:16 | ocena: + 3

Skiper | Załogant

Jest postęp. Teraz już wiadomo że zjawisko niezidentyfikowanych obiektów latających jest faktem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 6 cze 2021 12:03 | ocena: + 1

AdamO323 | Załogant

A i tak większości osób to nie obchodzi lub wrzucą między bajki... a to chyba najważniejsza rzecz na świecie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.