Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 34
Wyświetleń: 5361x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 cze 2021 15:39   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICA GIGANTYCZNYCH POTWORÓW ZWANYCH DINOZAURAMI – PRZEDSTAWIAMY NASZĄ HIPOTEZĘ Z PROJEKTU ‘TRZECIA OD SŁOŃCA’

Miliony lat temu na Ziemi była intrygująca sytuacja – nagle wszystko było nie „większe”, ale „gigantyczne”! Monstrualnie potężne dinozaury mierzące nawet po 60 metrów długości (zauropody) przedzierały się przez lasy z drzewami, które także były wręcz apokaliptycznie potężne!
To co pływało w wodzie miało monstrualne rozmiary, to co pełzało i to co biegało czy latało w powietrzu także. Także to, co rosło!  I nagle wszystko „gigantyczne wyginęło w jednej sekundzie”, a na Ziemi zapanował zupełnie inny standard wielkości. Największym pływającymi stworzeniami są wieloryby czy płetwale błękitne, a największym lądowym stworzeniem jest raczej ociężały słoń,  który przy dinozaurach mógłby pełnić rolę prawie nieruchomej zabawki. Mamy hipotezę, skąd brał się ten „niebywały gigantyzm sprzed milionów lat” – na Ziemi musiała być mniejsza siłą ciążenia.

 

Chcemy zaprezentować ciekawą hipotezę na kongresie w USA pod koniec tego roku, która pojawiła się przy okazji spotkania w Bazie osób z naszego projektu „Trzecia od Słońca”, które miało miejsce 19 czerwca 2021. Wśród różnych spraw związanych z tematyką obecności na Ziemi obcych cywilizacji jeden z naszych kolegów z pokładu okrętu Nautilus przedstawił prezentację o życiu na obcych planetach w oparciu o relacje ludzi, którzy albo mieli Bliski Kontakt Trzeciego Stopnia z załogami pojazdów UFO i odbyli z nimi rozmowy o planecie zamieszkałej przez obce istoty, albo wręcz byli sami na obcych planetach. Takich osób nie jest wiele, ale w tej chwili na Ziemi wiemy o 3 takich osobach (do jednej z nich wybieramy się na jesieni).

Ludzie są oczywiście przekonani, że żaden mieszkaniec Ziemi nigdy nie był na obcej planecie (na Marsie będzie dopiero pod koniec tego dziesięciolecia albo jeszcze później), bo gdyby był, to oczywiście byłoby o tym w książkach, prasie, szkolnych podręcznikach, ale… pomińmy na chwilę wręcz niewyobrażalny dla większości „myślących zdrowo-rozsądkowo” (cudzysłów nieprzypadkowy) wymiar tematu „ludzie zabierani przez UFO na obce planety”, gdyż nie to jest tematem tej publikacji.

Z prezentacji naszego kolegi jednoznacznie wynikało, że istoty przybywające na Ziemię z planet o mniejszej niż na Ziemi sile ciążenia były znacząco wyższe niż ludzie – ich wzrost dochodził do 3 metrów i więcej. Podobnie wszystkie zwierzęta i rośliny przypominające te na Ziemi były wręcz gigantyczne – to wynikało jednoznacznie z opisu osób, którzy mieli okazję odbyć tak niezwykłą podróż, jak . To oznacza, że mniejsza siła ciążenia w sposób naturalny doprowadza do tego, że wszelkie organizmy stają się olbrzymie. Nikt do tej pory nie zadał oczywistego pytania: dlaczego wszystkie żywe organizmy przed milionami lat miały tak monstrualne rozmiary?

Choć może to nie jest tak – próbowano się z tym tematem zmierzyć, ale wyjaśnienia były dość dziwaczne. Oto przykład z naszej dokumentacji projektu TRZECIA OD SŁOŃCA.

 


 

Dinozaury (Dinosauria) – zróżnicowany sklad zauropsydów. Pojawiły się w triasie, około 237 milionów lat temu. Stanowiły dominującą grupę kręgowców lądowych od początku jury (około 201 milionów lat temu) przez 135 milionów lat, do końca kredy (66 milionów lat temu), kiedy wymieranie kredowe (wyznaczające granicę kreda-trzeciorzęd i koniec mezozoiku) doprowadziło do zniknięcia większości linii. Zapis kopalny wskazuje, że w jurze ptaki wyewoluowały z dinozaurów zaliczanych do teropodów, wobec czego przez literaturę przedmiotu wydaną w XXI wieku uznawane są za grupę dinozaurów.

 

Przeżywając katastrofę sprzed 66 milionów lat, dzięki swym potomkom stały się kontynuatorami linii dinozaurów po czasy współczesne.

 

Nasza hipoteza zakłada, że na Ziemi doszło do przebiegunowania, które zmieniło nie tylko położenie biegunów, ale także siłę przyciągania Ziemi. Być może jądro Ziemi zaczęło inaczej wirować i tym samym siła ciążenia wzrosła… Nikt z naukowców nie postawił takiej hipotezy, więc tym samym jesteśmy pierwsi na tej planecie, którzy otwarcie mówią: przebiegunowanie to nie tylko zmiana biegunów, ale także o wiele poważniejsze zmiany, w tym zmiana wibracji Ziemi i zmiana siły ciążenia. Temat zmiany wibracji to zupełnie oddzielna kwestia. Czy ktoś pamięta, że Noe i jego rodzina żyli po 800 lat i dłużej? Tak mówi biblia i z pewnością tak było – taka długość życia jest możliwa tylko wtedy, kiedy wibracja całej planety jest wyższa. Ale to temat na oddzielny tekst.

W każdym razie nasza teoria o tym, że zbliżające się wielkimi krokami przebiegunowanie Ziemi oznaczać będzie także zmianę tak podstawowego parametru, jak „siła ciążenia planety” – jest czymś zupełnie nowym.

Na razie potraktujcie ten temat jako jedynie zasygnalizowanie sprawy. Zajmiemy się tym poważnej – zbierzemy materiały, przejrzymy materiały naukowe, uporządkujemy wiedzę o czasach „biegających wielkich smoków” i spróbujemy zaprezentować naszą teorię w oddzielnej publikacji. Już teraz mamy wypowiedź jednego z biologów z 2018 roku, który nie mógł się nadziwić, jak natura mogła stworzyć tak irracjonalnie wielkie zwierzęta jak dinozaury.

- Z punktu widzenia tego, co wiemy o anatomii można było przypuszczać, że te wszystkie ich gigantyczne kości powinny się łamać jak zapałki, a ważące 30 ton potwory nie powinny nawet zrobić kroku przez tę potworną masę, a tymczasem to wszystko biegało jak na torze wyścigowym… - te słowa jednego z naukowców pojawią się w naszej kolejnej publikacji na ten temat.


Temat bardzo zainteresował naszych czytelników. Oto e-mail, który przyszedł na pokład okrętu Nautilus 23 czerwca 2021.


Witam FN,

Fantastycznie, że zajęliście się tą sprawą. Ja od dawna uważam, że informacje zawarte w Starym Testamencie o żyjących 800-900 lat ludziach są prawdziwe i taka długość życia była możliwa tylko wtedy, kiedy była inna wibracja całej planety. O sile ciążenia nigdy nie pomyślałem, ale zwracam Wam uwagę na jedną, ciekawą rzecz. Opowieść Michela Desmarqueta o podróży na planetę Thiaoouba także zawiera informację o tym, że Michel miał na tamtej planecie kłopoty z tym, że była mniejsza siła ciążenia i ciągle się przez to przewracał, a raczej musiał bardzo uważać. Wystarczyło bowiem lekko się odepchnąć, a od razu wzbijał się w powietrze. Z tymi dinozaurami – fantastyczna sprawa. Napisaliście mi w odpowiedzi na mojego e-maila, że oczywiście na innych planetach z mniejszą siłą ciążenia jest cała armia bardzo małych zwierząt tak jak na Ziemi (owadów i innych), ale właśnie zdarzają się gigantyczne motyle, ptaki i inne, co bardzo przypomina czasy dinozaurów.

Szkoda, że nie zachowałem sobie artykułu z [...] sprzed wielu lat, gdzie pewien naukowiec zastanawiał się nad tym bardzo serio, jak w ogóle mogły poruszać się dinozaury, bo przy takiej masie żadne stworzenie nie zrobiłoby nawet kroku, gdyż układ krwionośny by sobie z tym nie poradził. To tylko na filmach Spielberga to całe towarzystwo zaiwania jak małe parowozy - w życiu tak duża masa oznacza dramatyczne kłopoty dla organizmu, a wtedy ten dziwaczny gigantyzm był powszechny i dotyczył przecież także drzew. I jeszcze jedna uwaga.Tak duże zwierzęta jak Tyranozaur miałyby kłopot z pokonaniem małego odcinka, bo krążenie i serce nie dawałoby rady z takim ciśnieniem krwi, żeby odpowiednio go natlenić. Ten profesor zresztą w bardzo ładny sposób to wszystko opisał. Konkluzja artykułu była taka, że on po prostu nie rozumie, jak zwierzę lądowe może mieć tak gigantyczne rozmiary i wagę i że to jest sprzeczne z tym, co wiemy o organizmach żywych. Tekst był naprawdę fantastyczny i koniecznie musicie go zdobyć do projektu.

Pozdrawiam załogę!

[dane do wiad. FN]

/autor e-maila podał nam szczegóły publikacji – postaramy się ją odnaleźć… dziękujemy!Komentarze: 34
Wyświetleń: 5361x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 cze 2021 15:39   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (34)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 25 cze 2021 12:02 | brak oceny

indygokids | Załogant

Czekam , bardzo czekam na Wasz artykuł o ludziach zabranych na inne planety .Jedna osoba niestety juz zmarła w2018 ale zyje jego przyjaciel Dr Tomasz Chałko. Mowa o Michelu Desmarquet. Ale o tym juz pewnie wiecie. Pozdrawiam

Śr, 23 cze 2021 18:46 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Na pewno jednym z elementów przyrostu masy Ziemi są ciągłe/systematyczne bombardowania meteorytami. Były okresy gigantycznego bombardowania; ciekawe jak to obliczyć? Przyrost jest stały i zmienność stałej grawitacyjnej musi być kiedyś do zaobserwowania/policzenia.

Śr, 23 cze 2021 17:26 | brak oceny

pawel1992k | Załogant

Słyszałem teorie że dinozaury zostały tu sprowadzone na ziemie żeby użyźnić ziemie na którymś etapie "tworzenia" ziemi. Duże dinozaury jadły dużo pokarmu oraz wydalały również dużo, a jak wiadomo to bardzo dobry nawóz stąd humus i żyzne gleby a nie sam piasek :) może zostały sprowadzone z planety o większej grawitacji wiec mniejsza grawitacja ziemska bardzo im pasowała.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 26 cze 2021 17:27 | brak oceny

SantiSantus | Załogant

@pawel1992k, Witam. Ciekawa teoria, ale wydaje mi się, że gdyby były sprowadzone to z planety o mniejszej grawitacji niż ziemska. Tak wielkie stworzenia nie poradziłyby sobie na planecie o większej grawitacji.

Śr, 23 cze 2021 10:41 | ocena: + 2

Citizen | Załogant

dobry artykuł i tak sobie myślę, zakładając hipotezę o - mniejszej Ziemi w tamtym czasie w stosunku do teraz, mniejszy promień, to prędkość kontowa większa na powierzchni, może i wtedy grawitacja była by inna - bo wirując szybciej Ziemia nas zrzuca bardziej - co może skutkować - nie ciągnie nas w dół (do środka) co pozwala może rosnąć wyżej - drzewa, zwierzaki.

trochę z innej beczki, ale w kontekście dużych zwierzaków. Jak mądre lub inteligentne były dinozaury - giganty ?.


Zastanawiające kiedyś mi było pytanie czy wielkość mózgu wpływa na inteligencje, a okazuje się że wielkośc nie jest wykłądnią inteligencji, a prozaicznie ... odżywianie - "kuchnia" miała przeogromny wpływ na inteligecję ludzi w ewolucji mózgu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 25 cze 2021 11:16 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@Citizen, bardzo dobre wnioski, w dodatku poparte obserwacjami, które mówią że ziemia cały czas zwalnia swój ruch obrotowy,
tak więc można śmiało założyć, że dziesiątki milionów lat temu Ziemia nie musiała być bardzo mała, żeby mogły żyć na niej wielkie gady, bo przy mniejszej masie wirowała znacznie szybciej co powodowało większą siłę odśrodkową na jej powierzchni i w konsekwencji znacznie niższą "stałą" grawitacyjną.

Poza tym czyż obserwowane obecnie spowolnienie ruchu obrotowego Ziemi nie dowodzi pośrednio jej dalszego przybierania na wadze? :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 25 cze 2021 17:35 | brak oceny

Citizen | Załogant

@Senlandia, jeśli jest to potwierdzone że Ziemia pęcznieje .. .ciekawe z jakiego powodu. Przecież nie formuje sie już z pyłu protoplanetarnego, to może coś od środka ją rozszerza, jesli obrót Ziemi zwalnia, to i sama ziemia mniej sie trzyma i można by sadzic ze sie promień powiekszy. ... sypie się :P

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 26 cze 2021 07:10 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@Citizen, pisałem o tym w odpowiedzi do komentarza 'kdu' poniżej

Śr, 23 cze 2021 08:25 | ocena: -8

Kepos | Załogant

Siła przyciągania ziemskiego jest uzależniona od istoty (duch potępiony), która tą grawitację wytwarza i znajduje się wewnątrz Ziemi. Inne istoty wypierają płyty tektoniczne.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 cze 2021 14:26 | ocena: + 2

human | Załogant

Duch potępiony w wielkim mroku pożera grawitację, przez co inne istoty zależne od niego pęcznieją i wypychają płyty tektoniczne na zewnątrz, ziemia rośnie. Dusze potępione tworzą grawitację poprzez ruch jednostajnie przyspieszony wewnątrz ognistego jądra.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 cze 2021 17:23 | brak oceny

Kepos | Załogant

@human, niechcący opisałeś przyczynę trzęsienia ziemi.

Śr, 23 cze 2021 08:20 | ocena: + 2

Wedruss | Załogant

Proponuję wziąć jeszcze pod uwagę wpływ Księżyca, który w tamtych czasach znajdował się bliżej Ziemi.
Pozdrawiam

Wt, 22 cze 2021 19:12 | ocena: + 2

JOK3R | Załogant

Żaden z naukowców nie postawił hipotezy o zmianie sił ciążenia, gdyż w świetle tego co dziś mówi nam fizyka brzmi to niedorzecznie. Siłą ciążenia jest zależna od masy. Im obiekt ma większą masę, tym jego siła przyciągania grawitacyjnego jest większa. Tym razem hipoteza FN nie może nawet zostać uznana za hipotezę, gdyż nie ma nawet punktu startowego, na czym miała by się ona oprzeć. To, czy mieszamy w garnku w lewo, w prawo czy zupełnie chaotycznie nie spowoduje, że masy nagle w nim przybędzie bądź ubędzie.

Wt, 22 cze 2021 17:33 | ocena: + 2

kdu | Załogant

Jak ktoś jest zainteresowany, to polecam poczytać o teorii ekspandującej Ziemi. Teoria istnieje od ponad 100 lat. Już ze 20 lat temu, jak o niej usłyszałem, to pomyślałem, że dinozaury żyły w czasie kiedy Ziemia miała znacznie mniejsze rozmiary i związaną z tym mniejszą masę i tym samym mniejsze ciążenie, co tłumaczyłoby gigantyczne rozmiary dinozaurów.
Teoria jest ciekawa i nie aż tak absurdalna jak teoria płaskiej Ziemi. Ma słaby punkt w kwestii skąd miałaby się brać materia do powiększania się naszej planety. Być może setki milionów lat temu Ziemia zagarniała pokaźne ilości pyłu kosmicznego. Jak wiadomo nasz Układ Słoneczny porusza się jako część naszej galaktyki czyli Drogi Mlecznej, która wiruje i sama przemieszcza się we wszechświecie.
Hipoteza ekspandującej Ziemi tłumaczy też w bardzo elegancki sposób oddalanie się od siebie kontynentów.
Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Wt, 22 cze 2021 17:56 | ocena: + 1

SantiSantus | Załogant

@kdu, Witam. słyszałem kiedyś o tej teorii. Nie znam się za bardzo na fizyce, ale czy nie jest możliwym, żeby materii wcale nie przybyło tylko ziemia się rozszerzała od środka i miała po prostu mniejszą gęstość?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 22 cze 2021 18:06 | brak oceny

kdu | Załogant

@SantiSantus, być może to możliwe, tylko moim zdaniem, taka powiększona Ziemia o niezmienionej masie miałaby identyczne przyciąganie jak poprzednio. Może się mylę, ostatnią lekcję fizyki miałem w poprzednim stuleciu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 22 cze 2021 20:15 | brak oceny

Nimahuya | Załogant

@kdu, siła grawitacji zależy nie tylko od masy ziemi ale i od promienia, w uproszczeniu:
siła grawitacji = masa ziemi / (promień ziemi * promień ziemi)
gdyby np. promień ziemi w przeszłości był 2 razy mniejszy niż teraz a masa byłaby taka sama to siła grawitacji byłaby 4 razy większa. A zatem teoria o ekspandującej ziemi nie tylko nie tłumaczy dinozaury ale robi ich istnienie jeszcze mniej prawdopodobne.
No, chyba że masa ziemi ulegała zmianie i kiedyś była mniejsza (teoria ekspandującej ziemi mówi tylko o zwiększaniu promienia, wg. niej masa była stała), ale tu też jest problem bo niby skąd ta dodatkowa masa. Gdyby to miał być zbierany pył to widzielibyśmy to w warstwach osadowych, zwłaszcza że to nie jakieś parę centymetrów miałoby być ale na raz kilka kilometrów.
A tak w ogóle, gdyby masa ziemi była mniejsza w przeszłości to ziemia nie tylko przyciągałaby słabiej organizmy na powierzchni, ale też wszystko inne dookoła np. księżyc. Księżyc byłby wówczas znacznie dalej od Ziemi niż jest obecnie i gdyby wzrost przeciągania ziemskiego miał nastąpić gwałtownie np. na skutek przebiegunowania, to księżyc nagle zacząłby być silniej przyciągany a zatem jego orbita nie byłaby niemalże idealnie kołowa jak teraz tylko eliptyczna jak komet.
Jak tak porównać teorię o tym, że dinozaury jako gady zużywały mniej energii niż obecne duże ssaki i teorię o zmianach grawitacji ziemi (która zupełnie nie pasuje do współcześnie rozumianej fizyki i gdyby rzeczywiście była prawdziwa, to obecnie obserwowalibyśmy skutki zmiany grawitacji w przeszłości), to ta pierwsza wydaje się być znacznie bardziej prawdopodobna.

Wt, 22 cze 2021 21:03 | brak oceny

Rycho_LV | Załogant

@kdu,
Jeśli kogoś temat ciekawi, to w linku jest artykuł z Nexusa na ten właśnie temat pt "Przegląd tektoniki ekspandującej Ziemi" (plik .pdf do ściągnięcia/pobrania):
https://uploadfile.pl/pokaz/2160721---yg0x.html

A tutaj inne:
"Tak, Ziemia się rozszerza"
https://uploadfile.pl/pokaz/2160722---xowx.html

"Rozszerzająca się Ziemia - ostateczny dowód"
https://uploadfile.pl/pokaz/2160723---bdmb.html

"Przyrost materii wewnątrz Ziemi"
https://uploadfile.pl/pokaz/2160724---jlt0.html

Śr, 23 cze 2021 05:16 | ocena: + 2

Senlandia | Załogant

@kdu, wiele miesięcy temu pisałem pod jakimś artykułem o tej teorii. Jak piszesz - idealnie wyjaśnia wiele rzeczy, w tym całą ziemską tektonikę. Ale to nie pył kosmiczny jest źródłem przybywającej masy, bo ta musi "rodzić się" wewnątrz Ziemi. Jak? Tego oczywiście nie wiemy. Ale wiemy, że naukowcom ciągle nie zgadza się bilans energetyczny planety - przy obecnej ilości ciepła ze Słońca powinna być znacznie chłodniejsza. I tu wchodzimy w strefę hipotez - może w środku Ziemi jest coś na kształt reaktora, którego paliwem jest ciemna materia, a produktem "jasna" materia i ciepło? Pewnie szybko się nie dowiemy :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 27 cze 2021 12:42 | brak oceny

Citizen | Załogant

@Senlandia, lecąc dalej pseudoteoretyczno naukowo :) nagrzewana Ziemia od środka pęcznieje, jądro ziemi jest być może gorętsze cisnienie rośnie i wypycha piach na zewnątrz.
To mogło by wytłumaczyć powiekszona Ziemie, gdzie masa zostaje ta sama, jedynie gazy czy coś w środku rozpychają - jak podgrzewanie gazu w butli - balonie. Chyba że coś pokręciłem

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 27 cze 2021 14:17 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@Citizen, ja to widzę trochę inaczej, żadne badania (pseudo)naukowe nie mówią że w środku Ziemi jest gaz, przeciwnie - jądro jest bardzo ciężkie, poza tym jeśli się nie mylę, to gaz w środku nie zwiększałby masy Ziemi, a mamy przecież hipotezę, że Ziemia była kiedyś lżejsza (bo żyły gady, których nie byłoby przy obecnej masie). Wydaje mi się że temperatura jest skutkiem zmian w jądrze a nie przyczyną (chociaż być może temperatura i ciśnienie są też katalizatorami) - materia jest "produkowana" z czegoś czego nie wiemy (być może z ciemnej materii), ta nowa materia rozpycha planetę od środka, która stale choć bardzo wolno się powiększa, większa masa powoduje wzrost grawitacji ale także ciągłe spowalnianie ruchu obrotowego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 27 cze 2021 21:45 | brak oceny

Citizen | Załogant

@Senlandia, zahacze o inna teorię czy tam fakt, rzekomo pod Afryką jest jakiś wielki kawał materii, co nie jest pierwotną częścią Ziemi. tylko co i kiedy się znalazło to w Ziemi - trzeba by doszukiwa się w jakiś pogłoskach. 2 sprawa, czy jak żyły dinozaury, księżyc już istniał ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 28 cze 2021 06:21 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@Citizen, O tym czymś pod Afryką nie słyszałem ale nie wydaje mi się to dziwne, że w naszej planecie mogą być różne różności - wszak w początkach formowania się planet w naszym układzie musiało sporo różnego śmiecia latać w przestrzeni, to i o kolizje nietrudno było.
Księżyc mógł powstać w podobnych okolicznościach, chociaż niekoniecznie w naszym układzie. Mnie najbardziej odpowiada teoria Franca Zalewskiego o tym, że księżyc jest sferulą powstałą w jakimś dawnym zdarzeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Sferula to kula częściowo pusta w środku, przy czym puste miejsce nie jest umiejscowione centralnie co powoduje, że Księżyc jest zawsze obrócony do Ziemi jedną stroną (tą gdzie jest więcej materii - przyciąganie).
Odnośnie jego pojawienia się na orbicie ziemskiej - myślę, że albo Ziemia przechwyciła go podczas jego wędrówki, albo jakaś cywilizacja kosmiczna mu w tym "pomogła" - chyba nawet było o tym w jakiejś książce ("Misja"?). Nie wiem czy był już w czasach dinozaurów, trudno powiedzieć, ale jeśli przyjąć, że Ziemia mogła być wówczas dużo mniejsza to raczej nie miała jeszcze satelity bo trudno byłoby go jej przejąć przy małej jej masie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 28 cze 2021 08:33 | brak oceny

Citizen | Załogant

@Senlandia, co do jednej strony widocznej księzyca - to wyjaśnienie https://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3t_synchroniczny

wiem normalnie to cieżko pojąć - mi nadal :P

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 28 cze 2021 11:54 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@Citizen, fizykiem nie jestem i jasne do dla mnie nie jest, ale cyt. "Przyczyną tego zjawiska są siły pływowe. Powodują one deformację płynnej części satelity" - nie słyszałem żeby Księżyc był choć w części płynny co by mogło wytłumaczyć jego synchroniczność względem Ziemi, natomiast informacje, że jest on w środku pusty - można spotkać dość często.
Mnie bardziej przekonuje teoria o sferuli niż naukowa z wiki.

Wt, 22 cze 2021 16:26 | brak oceny

Vrill | Załogant

Ciekawa teoria :) czy ciemna materia nie gra tu jakiejś roli? Może w niektórych przypadkach potrafi przybrać na gęstości

za dzieciaka miałem "teorie" że Ziemia (jak i inne planety w naszym układzie) narodziła się wewnątrz Słońca i wędrując przez przestrzeń wciąż rośnie :D - potwierdzeniem tego miały być 'coraz większe planety" (im dalej od Słońca) kontynenty pasujące do siebie jak puzzle, gargantuiczne zwierzęta dawnych czasów właśnie :)

Z wiekiem nabyłem trochę więcej wiedzy i część rzeczy wygląda troszkę inaczej a część jakby się potwierdziła - w końcu cała otaczająca nas materia została "wytopiona" w sercu pradawnej gwiazdy (i to być może nie jednej) i dryf kontynentów też potwierdził co nie co ;)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.