Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 8
Wyświetleń: 3963x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 26 cze 2021 08:50   
Autor: FN, źródło: ARCHIWUM FN   

25 CZERWCA 2021 UKAZAŁ SIĘ RAPORT SŁUŻB SPECJALNYCH USA O UFO


 

"Ograniczona liczba wysokiej jakości raportów na temat niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (UAP) utrudnia możliwość wyciągnięcia zdecydowanych wniosków na temat ich natury i celu" - napisano w 9-stronicowym raporcie specjalnego zespołu wewnątrz Urzędu Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI).

Dokument, będący realizacją obowiązku nałożonego przez Kongres, wspomina o 144 przypadkach obserwacji tajemniczych zjawisk z lat 2004-2021, z czego 143 pozostają bez jednoznacznego wyjaśnienia, zaś jedno przypisano naturalnemu zjawisku. 80 z nich zaobserwowano za pomocą więcej niż jednego przyrządu. W 18 przypadkach zaobserwowano obiekty wykazujące "niezwykłe schematy ruchu i charakterystykę lotu" zdającą się wskazywać na zaawansowane technologie.

"Niektóre UAP zdawały się pozostawać w miejscu mimo wiatru, poruszać się pod wiatr, dokonywać manewrów i ruchów ze znaczącą prędkością, bez dostrzegalnych środków napędu" - czytamy w dokumencie. Autorzy dodają, że konieczne są dalsze badania, by potwierdzić zgromadzone dane i sprawdzić, czy obiekty zdradzają cechy przełomowych technologii.

Dokument stwierdza, że prawdopodobnie nie ma jednego wyjaśnienia zaobserwowanych zjawisk. Wśród tych zaproponowanych są między innymi: tajne programy rządu USA, technologie należące do obcych mocarstw, takich jak Rosja lub Chiny, zjawiska naturalne, obiekty zanieczyszczające pole widzenia, takie jak balony, ptaki czy śmieci, oraz inne, wymagające "dodatkowej wiedzy naukowej" do ich zbadania i analizy.

Do pełnego zrozumienia zjawisk potrzebne dalsze badania

Wywiad zaznaczył, że niezidentyfikowane obiekty latające stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów i - potencjalnie - bezpieczeństwa narodowego. W 11 przypadkach piloci wojskowi zgłosili incydenty, w których o mało nie doszło do kolizji z nieznanymi obiektami.

Raport notuje też, że większość obserwowanych zjawisk miała miejsce w pobliżu wojsk USA i została zaobserwowana przez personel marynarki wojennej. Raport stwierdza, że do pełnego zrozumienia zjawisk potrzebne są dalsze badania i inwestycje.

/poniżej fragment publikacji w serwisie gazeta.pl/


/I jeszcze screen z tekstu z serwisu onet.pl/
"Niektóre UAP zdawały się pozostawać w miejscu mimo wiatru, poruszać się pod wiatr, dokonywać manewrów i ruchów ze znaczącą prędkością, bez dostrzegalnych środków napędu" - czytamy w dokumencie. Autorzy dodają, że konieczne są dalsze badania, by potwierdzić zgromadzone dane i sprawdzić, czy obiekty zdradzają cechy przełomowych technologii.Dokument stwierdza, że prawdopodobnie nie ma jednego wyjaśnienia zaobserwowanych zjawisk. Wśród tych zaproponowanych są m.in. tajne programy rządu USA, technologie należące do obcych mocarstw, takich jak Rosja lub Chiny, zjawiska naturalne, obiekty zanieczyszczające pole widzenia, takie jak balony, ptaki czy śmieci, oraz inne, wymagające "dodatkowej wiedzy naukowej" do ich zbadania i analizy.Wywiad zaznaczył, że niezidentyfikowane obiekty latające stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów i - potencjalnie - bezpieczeństwa narodowego. W 11 przypadkach piloci wojskowi zgłosili incydenty, w których o mało nie doszło do kolizji z nieznanymi obiektami. Raport notuje też, że większość obserwowanych zjawisk miała miejsce w pobliżu wojsk USA i została zaobserwowana przez personel marynarki wojennej.

Raport stwierdza, że do pełnego zrozumienia zjawisk potrzebne są dalsze badania i inwestycje.

W myśl przepisów zawartych przez Kongres, w ustawie o pakiecie pomocy koronawirusowej, amerykańskie służby miały obowiązek przedstawić publiczny raport podsumowujący dotychczasową wiedzę nt. UAP do końca czerwca.

To wynik wzmożonego publicznego zainteresowania UFO w głównym nurcie amerykańskiej opinii publicznej i pokłosie m.in. publikacji "New York Times", a potem przez Pentagon, filmów wideo rejestrujących obiekty poruszające się w niewyjaśniony i niedostępny dla znanych technologii sposób.

źródło" PAP

Specjalna grupa robocza powołana przez amerykański rząd od miesięcy bada fenomen UFO, który nie jest obcy pilotom latającym nad terytorium USA. Świadczą o tym np. ostatnie, fascynujące materiały ujawnione przez Pentagon. Amerykański wywiad ujawnił już także wstępną analizę informacji zebranych przez grupę i podał ją do wiadomości publicznej:
Oto najciekawsze wnioski przedstawione w raporcie:

- Większość zaobserwowanych UFO to "prawdopodobnie fizyczne obiekty", jako że były zarejestrowane przez różnorodne instrumenty, np. radar czy czujniki podczerwieni
- 18 spotkań z UFO dotyczyło obiektów o "nietypowym" torze lotu i "nietypowych cechach lotu", w tym nagłych manewrach w powietrzu czy też dużej prędkości lotu bez zaobserwowanych metod napędu
- UFO mogą stanowić "szersze zagrożenie" dla amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego, jednak "obecnie brak danych, jakoby UFO mogło być częścią zagranicznego programu zbierania danych lub mogło wskazywać na znaczący skok technologiczny dokonany przez potencjalnego wroga"
- Wymagana jest dalsza, bardzo dokładana analiza danych przedstawionych przez grupę roboczą z udziałem szerokiej gamy ekspertów naukowych
- Ostateczne wyjaśnienie fenomenu niezidentyfikowanych obiektów latających będzie wymagać dodatkowych inwestycji

Oumuamua związana z UFO? Zaskakująca teoria astrofizyka z Harvardu

Avi Loeb, astrofizyk z Harvardu, uważa, że może istnieć związek między Oumuamua, a UFO. Według jego nowej teorii, może istnieć powiązanie między tym tajemniczym obiektem oraz tymi, które zostały niedawno ujawnione w raporcie Pentagonu. W artykule opublikowanym dla "Scientific American" Loeb, sugeruje, że Oumuamua mogła być przeznaczona do skanowania sygnałów, szukając czujników, które umieściła wcześniej w ziemskiej atmosferze inna sonda wysłana przez obcą cywilizację. -
Poprzednikiem Oumuamua mógł być statek, który bez zauważenia umieszczał małe sondy w ziemskiej atmosferze - napisał Loeb w swoim artykule. Oznacza to, że może być odbiornikiem sond, które zostały wysłane w kierunku Ziemi dawno temu.
Pentagon w swoim raporcie przyznaje, że niektóre z UAP (niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych) istnieje naprawdę i może nie pochodzić od człowieka. Wojskowi zabezpieczają się tak, że nie wykluczają - cytat - "możliwe jest jednak też, że to nowa broń opracowywana przez Rosjan lub Chiny".

Jednak wówczas raport ten nigdy nie zostałby upubliczniony. Eksperci przyznają więc, że wiele z obiektów UAP może być zjawiskami naturalnymi lub mogą mieć pozaziemskie pochodzenie. Naukowiec z Harvardu zauważa, że ​​w Układzie Słonecznym powinno znajdować się biliard obiektów podobnych do Oumuamua, jeśli mają one naturalne pochodzenie. Inni naukowcy są dalecy od takiej tezy. Oumuamua to niezidentyfikowany obiekt o podłużnym kształcie, który minął Ziemię w 2017 roku w odległości 30 mln kilometrów

Komentarze: 8
Wyświetleń: 3963x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 26 cze 2021 08:50   
Autor: FN, źródło: ARCHIWUM FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 28 cze 2021 14:09 | ocena: + 2

etrebil | Załogant

według mnie raport USA z dnia 25 czerwca 2021 r. ma ogromne znaczenie geopolityczne. Dla rządu USA najważniejszy jest kontekst bezpieczeństwa narodowego. Przemysł zbrojeniowy USA, Chin, Rosji musi teraz uwzględniać wysoko ustawioną poprzeczkę technologiczną przez UFO. Na przykład Rosja ma ambicję zbudowania samolotu bojowego atmosfera-kosmos. Jeżeli do tego dołożymy wyścig na Księżyc i chęć eksploatowania planetoid mamy otwarcie wyścigu zbrojeń na miarę XXI wieku.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 29 cze 2021 13:59 | ocena: + 1

Citizen | Załogant

@etrebil, Kongres rząd USA, znalazł motyw by wydawać kasę na zbrojenia bo przecież coś lata nad USA i nie wolno tego przegapic, tyle z tego raportu można wyłuskać. Cała reszta to statystyki na których trzeba oprzeć motyw.
Gdyby USA miało tech ufo, to byśmy dostrzegli ich dominację militarną, naukową. W zasadzie nie widać takiej demonstracji siły. Kiedyś USA by pokazać moc jako pierwsze zrzuciło atomówkę na Hiroszima i Nagasaki.

Jak dla mnie Chiny wychodzą przed szereg technologiczny, choćby ich sztuczne słońce.

Pon, 28 cze 2021 00:24 | ocena: + 1

JOK3R | Załogant

Nie, 27 cze 2021 12:16 | ocena: + 1

Wedruss | Załogant

Wystarczy sam tytuł tego raportu aby stwierdzić, że nic w nim nie ma. Przypomnę tylko, że cechą służb specjalnych jest dezinformacja społeczeństwa i trzymanie zwykłych ludzi jak najdalej od prawdy. A Oumuamua to zwykły zapychacz dla głodnych "wiedzy". Oczywiście wszystko musi być firmowane jakimś naukowcem z Harvardu. Na miejscu amerykańskiej bezpieki za parę dni puściłbym jeszcze jakieś info w tym temacie niech się głodni najedzą odpowiednio przygotowanej papki ;)
Pozdrawiam

Nie, 27 cze 2021 11:58 | ocena: + 1

Citizen | Załogant

@Arkturianin222, ja się upewniłem że powinienem ciebie odwiedzić

Sob, 26 cze 2021 22:36 | ocena: + 8

Arkturianin222 | Załogant

Dokładnie przeczytałem ten parostronnicowy raport z którego [dla ludzi zajmujących sie tematem U.F.O.] zupełnie nic nie wynika, wprost przeciwnie- fakty oczywiste są w dziwaczny sposób tuszowane, "zakłamywane"! Wszystko praktycznie sprowadza sie do jednego zdania- POTRZEBA DALSZEGO ROZWOJU NAUKOWEGO DLA ZROZUMIENIA TYCH FENOMENÓW:] Zdanie poniekąd prawdziwe, ale jakże żałosne i beznadziejne! Bo ile niby ta oficjalna nauka [która dla mnie jest PARANAUKĄ] ma czekac??? sto lat? dwieście lat? tysiąc lat? -żeby zrozumieć te zjawiska? No absurd do potęgi:] Ale tu nie chodzi oto, bo przecież wojskowi doskonale wiedzą, że te obiekty są pozaziemskie i należą do cywilizacji znacznie starszej od naszej. Tylko z powodów oczywistych nie mogą tego głośno powiedzieć opini publicznej. ALE- senatorowie parę dni temu dowiedzili się prawdy zawartej w dodatkowym tajnym załączniku. Natomiast czego dowiedzielismy sie z raportu ogloszonego publicznie w wielkim skrócie?
-UFO [UAP] to fakt!
-143 przypadki niewyjaśnione
-w części były to obiekty fizyczne, materialne, w 11 przypadkach nie doszło o mały wlos do zderzenia z samolotem
-obiekty gwałtownie przyspieszały, skrecaly bez dostrzegalnych środków napędu-poruszały się w sposób niewytłumaczalny.
-UAP zagrażają bezpieczeństwom lotu, oraz bezpieczeństwu narodowemu
-w niektórych przypadkach czujniki samolotów wykrywały pola eklektromagnetyczne [fale radiowe] związane z obecnością obiektu
to tylko kilka z konkluzji wynikajacych z w/w raportu.
Od dziesięcioleci sprawa U.F.O. wyśmiewana, bagatelizowana nagle staje się FAKTEM! Ale co z tymi wszystkimi latami straconymi bezpowrotnie, gdzie z ludzi mówiących głośno o UFO robiono wariatów, już nie wspominając o dziwnych samobójstwach itd.. Kto za to weźmie odpowiedzialność? Mysle, ze Luis Elizondo i grupa nie odpuszczą, pójda za ciosem

Sob, 26 cze 2021 19:36 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

Czyli tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się niczego odnośnie obcych. To, że nie uchylili rąbka tajemnicy było pewne. To znaczy, że sytuacja wygląda odwrotnie jak mówi USA. My wiemy swoje a potwierdzenie mamy każdego dnia z uzyskanych informacji w Fundacji Nautilus. Nasze rejestracje obiektów na niebie tych lepszych i tych słabszych potwierdzają istnienie obcych. Mogliśmy to przewidzieć, że taka będzie odpowiedź USA. To my zwykli ludzie doprowadzimy do ujawnienia obcej cywilizacji. Tego procesu nie da się już zatrzymać. To się dzieje od dawna. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.