Dziś jest:
Środa, 29 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 8
Wyświetleń: 4705x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 sie 2021 08:14   
Autor: FN, źródło: FN   

POWIETRZNA BITWA OBIEKTÓW UFO NAD NORYMBERGĄ (NIEMCY) W 1561 ROKU

To jedna z najbardziej zagadkowych, archiwalnych relacji o obserwacji UFO. Świadkowie mówili, że 14 kwietnia 1561 roku nad niemieckim miastem Norymberga doszło do prawdziwej bitwy Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Historia jest tak niezwykła, że nawet trudno jest ją jakoś rozsądnie przyporządkować do naszych katalogów UFO w Archiwum FN.

 

Historia tego wydarzenia była opisywana w serwisie Fundacji Nautilus w 2000 roku, ale od tego czasu minęło kilka lat i warto jest ją przypomnieć. Wspomniał o tym dziwacznym incydencie nasz czytelnik w e-mailu do FN.

WIADOMOŚĆ Z OKRĘTU WWW.NAUTILUS.ORG.PL:

https://en.wikipedia.org/wiki/1561_celestial_phenomenon_over_Nuremberg

Jaka jest opinia Fundacji o tym?

[…]

Rzeczywiście w angielskiej wersji Wikipedii jest nawet na ten temat wpis. Poniżej wersja przetłumaczona przez tgranslator google

 W serwisie youtube jest kilka materiałów na ten temat – poniżej jeden z nich.

 

 

Co wiemy o tej zdumiewającej obserwacji?

UFO W ŚREDNIOWIECZNYCH KRONIKACH

Liber Chronicarum, czyli dawna niemiecka kronika, zawiera nieprawdopodobne wręcz opisy czegoś, co można by w obecnych czasach porównać do UFO, jakie znamy z filmów. Księgę wydano pod koniec XV wieku. Zawiera ona opis historii ludzkości, poczynając od czasów biblijnych. Zdaniem jej autora dziwny obiekt na niebie zaobserwowano już w roku 1034. Przeleciał wtedy po niebie w kierunku zachodzącego słońca.

O latających obiektach wspominał też w swoich zapiskach Krzysztof Kolumb. W 1492 roku, w dniu odkrycia Ameryki, podróżnik zobaczył latający dysk, który wodował i zanurzył się w głębinie. Słynny odkrywca opisał go swoich dziennikach jako tańczący między chmurami świecący punkt, który na zmianę pojawiał się i chował, aż w końcu zniknął całkowicie - tuż przed tym, jak żeglarze dostrzegli ląd.

BITWA NAD NORYMBERGĄ

Do nieprawdopodobnego wręcz zdarzenia doszło w 1561 roku. W jednym z dokumentów z tego okresu opisano bardzo dziwne zjawisko, które dziś znamy jako "Bitwa nad Norymbergą". W dokumencie znajdującym się w bibliotece w Zurychu opisane jest wydarzenie z 14 kwietnia. Według słów autora tego dnia na tle wschodzącego słońca zaczęły pojawiać się dziwne obiekty, które mieszczanie obserwowali z przerażeniem. Znamy wiele detali tego niesamowitego przedstawienia na niebie.


Na niebie pojawiły się czerwone, biało-niebieskie, czarne i pomarańczowe kule, cylindry i tarcze obok osobliwych krzyży, rur i dzwonów, które wzajemnie się zwalczały i ostrzeliwały promieniami. Istnieje nawet świadectwo z tamtego czasu, ponieważ artysta Hans Glaser uwiecznił to zadziwiające zdarzenie w postaci drzeworytu, przechowywanego obecnie w Bibliotece Centralnej w Zurychu.

Hans Wolff Glaser (1500-1573) był bardzo znanym w swoim czasie artystą, którego wciąż wzywano, kiedy zachodziła potrzeba, aby graficznie utrwalić jakieś szczególne wydarzenie. Zachowało się wiele dzieł Hansa Glasera i należy on do najpoważniejszych twórców tamtej epoki. Poza tym istnieją też liczne relacje świadków sporządzone na piśmie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że musiało to być gigantyczne wydarzenie dla całej Norymbergi i mogło je obserwować całe miasto. Nie było to jakieś pojedyncze pojawienie się UFO na niebie, widziane przez jedną lub kilka osób, ale mnóstwo obiektów oglądanych przez dziesiątki tysięcy ludzi. Cała społeczność miasta odbierała widowisko w taki sam sposób (trudno o tak zbiorową hipnozę albo halucynację). Na dodatek uznano za stosowne utrwalić relacje świadków w postaci drzeworytów, ulotek i zapisów w dziennikach.

CO SIĘ DZIAŁO NAD NORYMBERGĄ?

Oto skrócony opis wydarzeń, przedstawiony przez Hansa Glasera (wg tłumaczenia z języka wysokoniemieckiego):

W roku 1561, 14 kwietnia nad ranem, między godziną czwartą i piątą, na słońcu, które właśnie wzeszło, pojawiła się niezwykła twarz, która była widziana w mieście Norymberdze, przed bramą i poza miastem przez wiele mężczyzn i kobiet. Najpierw pojawiły się wraz ze słońcem dwie krwistoczerwone, półokrągłe linie, łukowate jak ubywający księżyc, na górze i na dole, połyskując przez słońce, barwiły niebo z każdej strony na czerwono. Dookoła słońca widać było liczne, częściowo niebieskawe albo w kolorze stali, jak również czarne, okrągłe kule. Dalsze były czerwone i ulokowane z obu stron słońca w formie pierścienia. Inne z kolei pojawiły się w trójszeregach, jeszcze inne tworzyły kwadraty. Pośród tych ostatnich widać było czerwone krzyże. A między tymi wszystkimi kulami i krzyżami można było rozpoznać czerwone promienie w tle UFO Cygaro. W tym obrazie mieszały się też sprężyste, puste rury. Były tam trzy duże rury, jedna po lewej ręce, druga po prawej, a trzecia nad wszystkim. A w tych rurach widać było cztery albo więcej kul. Wszystko to zaczęło się ze sobą walczyć: kule poleciały najpierw w kierunku słońca, potem znowu wyleciały i zaczęły się nawzajem zderzać, wreszcie przyłączyły się też wielkie rury, odpalając kule i na wzajem się ostrzeliwując. Dobrą godzinę wszystko gwałtownie ze sobą walczyło, wznosząc się przed słońcem i opadając, aż do całkowitego wyczerpania. W końcu – jak relacjonowano – wszystkie obiekty powoli opadały na ziemię, jakby chciały wszystko spalić i wreszcie otoczone gęstą parą dosięgały ziemi i ginęły. Po tym przedstawieniu ujawnił się na niebie foremny, duży i gruby, czarny oszczep, z rękojeścią w kierunku wschodnim i ostrzem skierowanym na zachód.

 Na niebie pokazały się ogromne krzyże, krwawoczerwone pasy i łuki, które przypominały księżyc. Na niebie widać było również wielobarwne kule, które najczęściej przybierały barwy od karmazynowej do czarnej. Kule grupowały się w szyk przypominający bojowe formacje. Potem zdaniem kronikarza doszło do podniebnego starcia.

Do podobnego zjawiska doszło także pięć lat później nad szwajcarską Bazyleą, prawdopodobnie około 7 sierpnia. Te wydarzenia nie były aż tak spektakularne, jak te z Norymbergi.


Komentarze: 8
Wyświetleń: 4705x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 19 sie 2021 08:14   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 20 sie 2021 08:22 | ocena: + 6

albinus | Załogant

Wszechświat jest niezmierzony a do tego mogą jeszcze dochodzić światy równoległe, daje to możliwość ogromnej ilości cywilizacji.
Nie wieżę, że wszystkie te które nas wyprzedzają technologicznie i duchowo kochają się nawzajem wielką kosmiczną miłością.
Zakładam, że jesteśmy traktowani jak rezerwat i jak w każdym rezerwacie są strażnicy, którzy z nadania kosmicznego ONZ opiekują się "zwierzętami", które im podlegają.
Są też różnej maści kłusownicy, którzy mając jakieś swoje cele co do tych mieszkańców rezerwatu i co jakiś czas wbrew prawu Space ONZ próbują tu nielegalnie wtargnąć.
Co ciekawe takie spektakularne wydarzenia jak w Norymberdze już nie występują, co może znaczyć, że ktoś sobie odpuścił albo ochrona się wzmocniła.
W 20 wieku były jakieś pojedyncze przypadki nazwane walką ufo ale już nie na taką skalę.
Jestem gotowy założyć, że wszystkie przypadki rozbicia się ufo to są nieudane próby przejścia przez ogrodzenie do "rezerwatu" bo jakoś ciężko uwierzyć, że ktoś kto jest w stanie przebyć tysiące lat świetlnych nagle ma awarie u same celu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 21 sie 2021 11:56 | ocena: + 1

bocian | Załogant

@albinus, świetnie napisane

Czw, 19 sie 2021 10:31 | ocena: + 5

SovietVixen | Załogant

Czyli niektore zaawansowane cywilizacje jednak walcza ze soba?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 22 sie 2021 18:58 | brak oceny

jogi2 | Załogant

@SovietVixen,
Pewnie zależy jakie i na jakim poziomie rozwoju.
NIE wiadomo kto wtedy tu zajrzał. Może jakaś cywilizacja 1000 lat przed nami, a pogonił ją ktoś kto nas pilnował i wcale jej w czasie walki nie było widać dla obserwatora.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.