Dziś jest:
Niedziela, 17 października 2021

"Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli" Marek Aureliusz

Komentarze: 78
Wyświetleń: 9208x | Ocen: 43

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 2 wrz 2021 08:31   
Autor: FN, źródło: FN   

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI I TAJEMNICA ARMAGEDONU… CZYM BĘDZIE ZAPOWIADANE ‘WIELKIE BUM’?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski od wielu miesięcy zapowiada bardzo trudny czas. Ma brakować podstawowych produktów, ma być upadek gospodarki, wielki chaos i generalnie czarny czas dla ludzkości. Zadajmy pytanie: czym może być coś, co zatrząśnie światem? Prezentujemy krótką rozmowę z dowództwem okrętu Nautilus w sprawie tego, co mówi jasnowidz z Człuchowa i co dzieje się na świecie.

 

Na początek zacznijmy od tego, co wydarzyło się 31 sierpnia 2021. Minister MSWiA Mariusz Kamiński powiedział, że Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego blisko granicy wschodniej.

Podczas konferencji prasowej ministra MSW Mariusza Kamińskiego padły ciekawe słowa:

- Rada Ministrów podjęła uchwałę o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na wąskim pasie leżącym bezpośrednio przy granicy z Białorusią. […] Chodzi o wąski pas miejscowości bezpośrednio przylegających do granicy.

 

Kiedy padły te słowa natychmiast wielu czytelników serwisów FN zawiadomiło pokład okrętu Nautilus, że przecież dokładnie te słowa wypowiedział… jasnowidz Krzysztof Jackowski, tyle że w listopadzie 2020 roku!

Dokładnie 7-go listopada 2020 roku w swoim wideo-blogu na youtube Krzysztof Jackowski powiedział następujące słowa:

- Jeżeli przed ewentualnym konfliktem… może inaczej – jeżeli miałby powstać jakikolwiek konflikt, w którym Polska miała by wziąć udział, nawet na odległość, to wąski, wschodni pasek Polski jest oddzielony linią od całej reszty Polski. Zagrożone miejsca do jest wąski pas wschodniej Polski.

 Poniżej nagranie pokazujące ten moment.

 

Na prośbę wielu czytelników postanowiliśmy to skomentować – poniżej rozmowa z Kapitanem Okrętu Nautilus.

 


SYNDROM „DOSTAWCZAKA DO ŻABKI” I WIZJE PRZYSZŁOŚCI KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO

Prosiłeś o ten wywiad.

Tak, bo w rozmowie jest jakoś łatwiej… myślę, że to będzie bardziej zrozumiałe dla czytelników.

Od czego zaczniemy?

Może od tego sformułowania „wąski pasek wschodniej Polski”, które padło w wypowiedzi ministra Kamińskiego. Kilka godzin po tym zadzwonił do mnie Krzysztof Jackowski, że ludzie do niego piszą, że on to przecież zapowiedział rok temu. Początkowo nie wiedziałem, o co chodzi… Sięgnąłem po jego wypowiedź z 7-go listopada 2020 i zdębiałem – to są te same słowa, po prostu Mariusz Kamiński powiedział coś tak, jakby chciał zacytować słowa Krzysztofa Jackowskiego – „wąski pasek wschodniej Polski”. I nawet to, że padło zmiękczenie „pasek”, a nie „pas”… Zdumiewające wręcz. O przypadkowości nie może być mowy.

Jak to interpretujesz?

Rozmawiałem o tym z jasnowidzem dość długo, aby doprecyzować. Interpretacja jest oczywista i dotyczy wydarzenia, które ma poprzedzać wielką wojnę na świecie. Z kontekstu wypowiedzi Jackowskiego wynika, że to dziwaczne „oddzielenie wschodniego paska” będzie tuż przed wielką wojną na naszej planecie.

Jackowski mówi o konflikcie…

… mając oczywiście na myśli wojnę! To idiotyczne mechanizmy automatów cenzurujących sprawiły, że takie blogi przypominają za przeproszeniem „Wariatkowo” – cały czas ludzie prowadzący blogi ględzą o jakiś paranoicznych konfliktach, bo jak powiedzą słowo „wojna, to im youtube zablokuje kanał! Nazwać to paranoją to i tak trochę za słabo…  Tych zakazanych słów jest cała masa: koronawirus, wojna, śmierć, zamach, terroryści, wybuch, bomba i tak dalej. Ja już nie mogę słuchać takich blogów mówiących o współczesnym świecie pełnych tych nijakich, nieprecyzyjnych i zamącających obraz pustych słów dziwolągów, aby tylko Broń Boże youtube nie zablokował, bo wtedy… kanał idzie w kanał! Ostatnio też miałem okazję tego doświadczyć osobiście, kiedy wystąpiłem jako gość u Krzysztofa Jackowskiego, a nie wiedząc…

Do tego jeszcze dojdziemy, bo wiele osób o to prosi. Skończmy tylko ten wątek „wąskiego paska”. Jak to interpretujesz?

Nie ma wątpliwości Krzysztof Jackowski precyzyjnie opisał coś, co ma poprzedzać wielką wojnę na świecie, o której mówił jeszcze zanim na youtubie automat zamienił normalne wypowiedzi ludzi o otaczającym nas świecie w wielki dom wariatów. Teraz ta wielka wojna to ten nieszczęsny „wielki konflikt”, który pojawia się w co piątym zdaniu wypowiadanym przez jasnowidza. Ale my nie musimy robić z serwisu FN jakiegoś mętnego bajora z pustymi słowami i powiedzmy wprost: wydarzenia na tym wąskim pasku wschodniej Polski mają poprzedzać wielką wojnę na naszej planecie, którą zapowiadał Jackowski od lat. Ludzie cały czas pomstowali na niego i wieszali na nim psy, bo mówił o wojnie, a przecież czołgi nie jeżdżą, flaki nie latają, nie ma strzelaniny za rogiem… Filmy wojenne i gry typu „Call of Duty” wbiły ludziom w głowę, że wojna, to właśnie strzał z czołgu i domu nie ma… Nawet tak często mówią w komentarzach na blogu Jackowskiego „Konkrety dziadek… konkrety!”, a wszelkie tłumaczenia Jackowskiego, że ta wojna dziś inaczej wygląda, że świat się zmienił, że ona w pewien sposób się już toczy… to ich nie interesuje, oni chcą „Call of Duty!” zobaczyć na żywo i dla nich to jest konkret.

Śmiejesz się z tego ezoterycznego suwerena…

Tak, śmieję... z pewnej upiornej, egoistycznej części „ezoterycznego polskiego suwerena” uściślijmy, a raczej ze zwykłej ludzkiej głupoty od lat, ale… wróćmy do Jackowskiego. Właśnie dlatego poprosiłem ciebie o zrobienie ze mną wywiadu, aby to ludziom lepiej wyjaśnić w rozmowie, a tak jest mi łatwiej. Bo jest ważne pytanie: co może się na świecie stać, co powinno się stać, aby spełniły się wizje Krzysztofa Jackowskiego, które są fascynujące. On to wszystko mówi szczerze, niczego nie wymyśla, nie koloryzuje. Wiem o tym, bo znam go od 30 lat i zapewniam – to co mówi w czasie swoich audycji to najprawdziwsze wizje przyszłości. Jasnowidzenie ma jednak to do siebie, że bardzo trudno jest wskazać moment realizacji wizji, na przykład wrzesień 2021 czy nawet precyzyjnie „11 września 2021”. Jestem pewien, że jak spiszemy te wszystkie wizje wypowiedziane przez Krzysztofa Jackowskiego, to one się zrealizują, tyle że trochę wcześniej czy trochę później. Ludzie myślą, że jasnowidzenie to czytanie rozkładu jazdy PKP, a więc bach – tego a tego dnia wjeżdżają czołgi, tego a tego dnia ulice zapełniają się trupami, a Jackowski mówi, że „niedługo”, a dla nich to nie jest ten wymarzony, paranoiczny „konkret dziadku… konkret!”.

Czym będzie ta wojna? Jaka będzie?

To bardzo ciekawe pytanie. Jeśli przyjmiemy, że jasnowidz poczuł zbliżający się naprawdę trudny czas, a ja przez całe moje życie i przyjaźń z tym niezwykłym człowiekiem nie pamiętam, aby kiedykolwiek wcześniej do mnie zadzwonił i powiedział „Robert, niech twój ojciec kupi leki na serce za zapas, bo będzie ciężko i leków nie będzie”, a w tym roku tak właśnie mi mówi i to często. Co to znaczy? Że stanie się coś, że naprawdę zawali się system i będzie jak to mówi młodzież grubo. Kryzys i zapaść nie będzie widoczna tylko na portalach informacyjnych i w zabawnych wiadomościach w portalach społecznościowych, ale pojawi się coś, co ja nazywam „syndromem dostawczaka do Żabki”.

Możesz to wyjaśnić?

Oczywiście. Syndrom „Dostawczaka do Żabki” polega na tym, że cały nasz świat wisi na tym jednym elemencie: jest samochód, który rano do sklepiku przywozi chlebek, serek, mleczko. Ale wystarczy, że ten dostawczak nie przyjedzie przez pięć dni z rzędu, a w dużych miastach zacznie się głód. No może po dwóch tygodniach, bo ludzie mają zapasy. Ale głód będzie straszliwy, bo mieszkający w blokach ludzie nie zasadzą na trawnikach kapusty, żeby było jedzenie… Ich świat zależy od tego „dostawczaka do Żabki”. Jeśli ten element systemu naszego życia zawali się, to mamy Armagedon opisywany w Biblii. Tymczasem te ostatnie moje rozmowy z Jackowski zawierają takie sugestie, że syndrom „dostawczaka” wkrótce pojawi się w Polsce.

Co się musi zdarzyć, aby taki syndrom… żeby ten dostawczak nie przyjechał i zaczął się masowy głód?

To dobre pytanie. Ostatnio rozmawiałem z Jackowskim i mówię mu: Krzysiek, jak się zacznie wojna Iranu z Izraelem, to ludzie nawet tego nie zauważą, a chlebek będzie cały czas na półeczce „Żabki”. Aby ten dostawczak nie przyjechał, musi być coś znacznie poważniejszego. Na przykład musi się nagle skończyć paliwo na stacjach i siądzie transport i wtedy mamy „syndrom dostwczaka”. Ale to nie może być jakaś banalna nawalanka na Bliskim Wschodzie, bo to tego, że tam się biją wszyscy ze wszystkimi świat się przyzwyczaił.

Ostatnio mówiłeś, że zamachy terrorystyczne w głównych miastach Europy z użyciem gazu bojowego to…

Tak, mówiłem o tym i to jest zupełnie inna półka. Jackowski mówił o jakiś pojemnikach z gazem i że coś wyleci z ziemi z pojemników. Tego typu sytuacja to zupełnie inna para kaloszy. Wtedy ten dostawczak może stanąć bardzo szybko, nawet kilka dni po takim ataku… oby do tego nigdy nie doszło. Musimy kończyć rozmowę… wybacz, bo zaraz jadę do pracy.

Szkoda, ale może słowo wyjaśnienia dla czytelników z tą audycją, w której wziąłeś udział.

I przez którą mu o mało kanału nie zamknęli?

Dokładnie.

Rzecz jest nieprawdopodobna wręcz. Mówiąc o twórcy religii Mormonów Josephie Śmith`ie użyłem słów „zastrzelili go” i „położyli na stole, na którym umarł” czy coś takiego. Mój przyjaciel dostał ostrzeżenie od youtube, że jest to „podżegamie do mordu” i natychmiast zablokował film. Powiedziałem Jackowskiemu, żeby szybko usunął ten film, bo inaczej zablokują mu kanał i straci kilkaset swoich „pogawędek o jasnowidzeniu”. I tak zrobił.

Szkoda.

Może i szkoda, ale okazało się, że ludzie i tak to nagrali i umieścili w sieci.

Mogę jako moderator zamieścić taki materiał na końcu rozmowy?

Oczywiście, nie widzę problemu Innej rzeczy żałuję…

Czego?

Tego, że nie nagrałem wypowiedzi Jackowskiego w czasie naszych rozmów telefonicznych o tym, co zamierzałem mu pokazać jako pierwszy obraz. Mówił rzeczy fascynujące, stawiające do pionu… Potem w samej audycji to już był tylko ułamek tego, co.. ale mówię – to już się stało i niestety rozmów z nim nie nagrywam. Niech wszyscy żałują, bo te rozmowy nasze ludzie słuchali by z zapartym tchem, jestem tego pewien… /śmiech/

Dziękuję za rozmowę.

 

Baza FN, 2 września 2021

 Obiecany materiał zamieszczony przez internautę w sieci - zapis zdjętego przez youtube materiału "Rysunki FN".

 

Komentarze: 78
Wyświetleń: 9208x | Ocen: 43

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 2 wrz 2021 08:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (78)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 9 wrz 2021 09:47 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23,
Jesteś zwykłym kretynem – ponieważ tylko kretyn wypowiada się w tak stanowczy sposób o rzeczach, o których NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA !!!!!!!!!!!!!!!
Jesteś także chamem – ponieważ tylko cham obraża osoby zmarłe. Pamiętaj chamie, że o zmarłych mówimy tylko dobrze lub wcale !!!!
Tu żebyś wiedział kogo obrażasz swoim posądzeniem, że to wyssane z palca przepowiednie:
1. Arteuza – Centurion – prof. historii – wybitna postać, osoba zapraszana na cykle wykładów do renomowanych uczelni całego świata.
2. Tu masz wpis Sierakowskiego – Andy Colins (były student Centuriona) na jego temat pod swoją książką – w OPISIE !!!:
https://www.taniaksiazka.pl/trzecia-wojna-swiatowa-wedlug-nostradamusa-i-innych-andy-collins-p-1314622.html

Tu masz odpowiedź słowami Atraktora (prof. fizyki – kosmolog), dlaczego takich opracowań nie znajdziesz w materiałach uniwersyteckich i dlaczego profesorowie muszą ukrywać się pod pseudonimami.
Niestety tzw „środowisko naukowe” to stado hien przy , którym Święte Oficjum to było stadem łagodnych baranków.
2020-06-27 17:56:17
Skarbnica wiedzy
Nieaktywny
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 672
El rico;
"Ps Atraktorze faktycznie mógłbyś się ujawnić ? Przynajmniej w przyszłości , to co pisałeś nie będzie anonimowe."
----------------------------
Dlaczego pisząc o Nostradamusie nie chciałem się ujawnić z imienia i nazwiska?
Pisałem już o tym niejednokrotnie, więc przypominam.
Nostradamus i jego proroctwa, a także m innymi astrologia nie są wśród wielu renomowanych uczonych traktowane poważnie. Jako wykładowca na kilku uczelniach(również gościnnie) w tym zagranicznych byłbym przedmiotem sensacyjnych doniesień prasowych i nieprzychylnych mi publikacji i komentarzy. Na to nie mogłem sobie ani wówczas, ani teraz pozwolić.
Nie znaczy jednak, że to kiedyś nie nastąpi, bo na wszystko kiedyś przychodzi czas.
MaxXon;


Martimo krytykujesz mnie i nieżyjącego Arteuzę - Centuriona choć ja mam skończone cztery fakultety w tym jeden w Harwardzie. Arteuza (Centurion) znał 12 języków obcych w tym bardzo dobrze staro-hebrajski i klasyczny arabski był profesorem historii w tym specjalistą w zakresie starożytności i średniowiecza. Współpracował w opracowaniach wydawanych przez Ossolineum opisujących historie starożytnej Republiki i Cesarstwa Rzymu,Chin, Japonii. Indii itd?
Nie znasz całej twórczości M Nostradamusa, bo nie wszystkie jego proroctwa zostały przez Arteuzę i mnie opublikowane. Nie znajdziesz też ich w żadnej Wikipedii , bo po prostu Wikipedia nie jest światową renomowaną biblioteką, czyli skarbnicą ludzkiej naukowej wiedzy.Do tego wikipedii jeszcze bardzo brakuje!
Człowieku opanuj się i miej trochę pokory! Przepowiednie M Nostradamusa dzielą się na różne i wielorakie segmenty w tym kalendarzowe np;wczesnochrześcijańskie w tym głównie juliańskie i islamskie głównie arabskie i osmańskie, a także segmenty astrologiczne np dotyczące astrologii frankijskiej, staro-hebrajskiej, sumeryjskiej, akadyjskiej i nie tylko. Niektóre są też omnipotenckie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 wrz 2021 17:04 | ocena: + 2

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Znaczy byl wybitny, ale nie wiadomo kim byl? Wybitny polski uczony…
Uczony, ktory zle pisze Bastarnowie i przypisuje ich do zlego odlamu Indoeuropejczykow. Powolujacy sie na teksty, ktore nie znajduja sie w rekach zadnej uczelni lub muzeum.
Wierz w to dalej i przestan mi prywata jechac, bo twarza w twarz od kretynow raczej bys nie mial odwagi mi pojechac. Zachowuj sie w sieci tak jakbys nie byl pozornie anonimowy -skoro juz schodzimy na nauke dobrego wychowania ;)
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 wrz 2021 18:53 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@Luk23, Z chamami nie dyskutuję. odpisuję tylko dlatego, że mogą to czytać inni.
1. Nazwę Bastranowie używa NOSTRADAMUS 500 lat!!!!!!!!!! temu dlatego ta nazwa jest obecna w dalszej analizie tekstu.
2 .Bastarnowie (łac. Bastarnae, Peucini) zwani też Peucynami – prawdopodobnie lud celtycki według informacji zawartych w dziełach Diodora, Polibiusza i Tytusa Liwiusza, lub germański, jak pisał o nich Tacyt. O Bastarnach autorzy antyczni wspominają już w III wieku p.n.e.

Dla cymbała PRAWDOPODOBNIE !!!!!!!!!!!!!!!!! Lud Celtycki, lub GERMAŃSKI !!!!!!!!!!! w/g. Tacyta.

Śr, 8 wrz 2021 12:44 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

i dlatego takie rzeczy powinno sie sciagac na dysk

Śr, 8 wrz 2021 08:56 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

Kod Biblji c.d.
Zastosowanie kodu Biblii do jakiejkolwiek innej książki (np. książki telefonicznej) doprowadzi do podobnych "rewelacji". Tak stało się m.in. z eksperymentem Brendana McKaya, który zastosował kod do "Moby Dicka" i odkrył 13 zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości. M.in. okoliczności i dokładną datę zabójstwa prezydenta Nikaragui Anastasio Somozy!

Kod Biblii to oszustwo, a metodologia odczytywania "przekazu" pozwala na dowolne interpretowanie słów w zależności od wyobraźni i wiedzy "badacza".

Mit o kodzie Biblii jest niebezpieczny, bo odkryte "sensacje" w rękach fanatyków są usprawiedliwieniem złych czynów. Nie wszyscy wiedzą, że w rządzie Izraela znajdują się zwolennicy kodu Biblii, a ujawnione przez kod Biblii "rewelacje" były przyczyną kilku krwawych akcji przeciwko Palestyńczykom i Bejrutowi. Politycy wierzący w kod Biblii opierają na nim swoje decyzje.

Śr, 8 wrz 2021 08:55 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

Jeszcze odnośnie najbardziej znanej książki na Ziemi:

Jak wspominałem, Biblia jest dziełem człowieka opartym na wielu starszych tekstach, przeredagowanych przez osoby wierzące w Jahwę i skażonych światopoglądem i obyczajowością istot żyjących na Ziemi kilka tysięcy lat temu. Istot ubogich w wiedzę i przesądnych.

Np. powieść o Mojżeszu została całkowicie stworzona w ludzkiej wyobraźni. Historia wyjścia z Egiptu do Ziemi Obiecanej została skonstruowana na bazie kilku starszych tekstów - m.in. babilońskich, indyjskich, egipskich, greckich i kreteńskich. Mit o Mojżeszu jest kompilacją starszych opowieści, które wzbogacono nacjonalizmem i dodano do nich dziesięć przykazań stworzonych przez kapłanów na bazie ówczesnych obyczajów.

Prostemu ludowi wmówiono, że to dzieło podyktowane/inspirowane przez Jahwę, aby kapłani i władcy mogli łatwiej rządzić strachliwym społeczeństwem. Bo kto miałby odwagę sprzeciwić się boskim prawom? Dlatego podczas czytania Starego Przymierza odczuwa się strach i lęk przed Jahwą.

Podobnie jest z Nowym Przymierzem, czyli z opowieścią o Jezusie. Przez kilkadziesiąt lat gorliwi chrześcijanie opowiadali o życiu Jezusa, a dopiero potem spisali swe opowieści w kilku wersjach (stąd wiele Ewangelii). Następnie duchowni Kościoła dokonali selekcji materiałów na pożądane i niepożądane. Do tego doszły błędy w przekładach, które urosły do rangi doktryn. I tak oto z opowieści o buntowniku politycznym - Jezusie - który został ukarany za wzniecanie powstania przeciwko Rzymowi, powstała historia o mesjaszu - synu Boga, który dokonywał licznych cudów.

Mit o Jezusie do dzisiaj kwitnie i jest wzbogacany o nowe, nieznane wcześniej szczegóły. Niektórzy, widząc że historia Jezusa nie spełnia oczekiwań współczesnych wiernych a badania naukowe demaskują biblijne błędy i manipulacje, tworzą nowe, alternatywne wersje. Np. coraz więcej osób na bazie popularności tematyki UFO z pełnym przekonaniem twierdzi, że Jezus był kosmitą, a Gwiazda Betlejemska latającym spodkiem. Ale to nie koniec fantazjowania. Jezus to nie tylko kosmita, ale jeszcze wcielenie starożytnych bogów i słynnych postaci historycznych.

Nie należy ślepo wierzyć we wszystko, co jest w Biblii napisane, tak jak Michael Drosin - twórca hipotezy kodu Biblii, który nie wiedział, że nie istnieje pierwowzór Starego Przymierza. Istniało kilka wersji tekstu, które kapłani żydowscy dla wygody skompilowali w czasach późniejszych.

Kolejny błąd polega na metodologii. "Stare Przymierze" spisywano alfabetem pozbawionym samogłosek! I takie słowo jak "tt" można odczytać - w zależności od wyobraźni czytelnika - jak "tata" albo "Otto". W czasach spisywania Biblii istniało kilka wersji zapisu tych samych słów!

Zastosowanie kodu Biblii do jakiejkolwiek innej książki (np. książki telefonicznej) doprowadzi do podobnych "rewelacji". Tak stało się m.in. z eksperymentem Brendana McKaya, który zastosował kod do "Moby Dicka" i odkrył 13 zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 wrz 2021 09:54 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@adrianekleo, Nie wypisuj bzdur !!!!!!!!!
Tu masz wyniki ostatnich badań włoskiej ENEI nad Całunem Turyńskim:
Bombardowanie płótna wiązkami laserowymi
Zbierając z Januszem Rosikoniem materiały do nowego wydania naszej książki „Świadkowie Tajemnicy” natknęliśmy się na włoskich naukowców z Narodowej Agencji ds. Nowych Technologii, Energii i Środowiska (ENEA) na czele z prof. Paolo di Lazzaro. Po pięciu latach doświadczeń doszli oni do wniosku, że żadna znana technika sprzed XXI w. nie pozwoliłaby stworzyć takiego obrazu, jaki widnieje na Całunie Turyńskim. Głębokość zabarwienia tkaniny wynosi bowiem około 200 nanometrów, czyli odpowiada grubości ściany komórkowej pojedynczego włókna materiału. Już wcześniej Ray Rogers zauważył, że głębokość penetracji barw na wizerunku była krótsza niż widzialna długość fali światła (a więc mniej niż 0,4 mikrometra).Z tego powodu inny badacz Całunu, chemik Alan Adler nazwał przebarwienie na turyńskiej tkaninie „powłoką duchem”.
Zdaniem włoskich badaczy tak płytkiego, mikroskopijnego, powierzchniowego efektu nie da się osiągnąć żadnymi znanymi technikami malarskimi. Można go jedynie uzyskać przez poddanie materiału promieniowaniu ultrafioletowym laserem ekscymerowym. Postanowiono wobec tego sprawdzić, jak duża energia musiała zostać użyta do powstania wizerunku.
W 2016 r.fizycy z ENEA opublikowali wyniki swego eksperymentu. Do badań użyli najbardziej energetycznego lasera marki Hercules, jaki posiadali, wysyłając impulsy laserowe o energii 5 dżuli w ciągu 120 nanosekund przy długości fali UV 0,308 mikrometra. Przez cztery miesiące bombardowali lniane tkaniny promieniowaniem ultrafioletowym, by uzyskać efekt zbliżony do tego, jaki widoczny jest na Całunie Turyńskim. Pierwsze widoczne rezultaty uzyskali, gdy zmniejszyli czas naświetlania do 30 nanosekund – chodzi o czas dwa miliony razy krótszy niż mgnienie oka (pamiętajmy, że 1 nanosekunda to jedna miliardowa część sekundy). Wtedy dopiero zaobserwowano pierwszą koloryzację płótna, choć jeszcze nie zadowalającą. Uzyskane zabarwienie było bowiem jasnobrązowe i powierzchniowe na poziomie nici, podczas gdy na relikwii turyńskiej jest ono żółte i to na poziomie włókna (na 1 nić składa się zaś ok. 200 włókien).
By osiągnąć lepszy efekt naukowcy użyli innego lasera ekscymerowegoArF, emitującego krótszą długość fali (0,171 mikrometra) w krótszym czasie (12 nanosekund). Dopiero wówczas uzyskali efekt zbliżony do tego, jaki widoczny jest na Całunie. Problem polega jednak na tym, że rezultat ich pracy był ograniczony jedynie do pojedynczych nici, w które uderzyła wiązka światła z lasera. Na Całunie Turyńskim natomiast analogiczne przebarwienie dotyczyło olbrzymiej powierzchni płótna, obejmującej postać ukrzyżowanego mężczyzny naturalnej wielkości. Wizerunek musiał więc powstać na skutek wyzwolenia się w ciele gigantycznej energii w niewyobrażalnie krótkim czasie. Tak potężnego lasera, który wywołałby analogiczny efekt, jeszcze nie wynaleziono.
Linki w następnym poście.

Czw, 9 wrz 2021 09:56 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@adrianekleo,
Tu linki do wyników tych badań -nie zmieściły się w pierwszym poście:
https://wpolityce.pl/kosciol/495405-calun-turynski-w-swietle-ostatnich-odkryc-naukowych
https://www.gosc.pl/doc/1036558.Calun-Turynski-Zagadka-wciaz-niewyjasniona

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 13 wrz 2021 20:10 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@Ruban,
zanim zaczniemy wierzyć w tego typu "dowody" odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie w jaki sposób płótno czyli materiał pochodzenia roślinnego przetrwał 2000 lat w warunkach tropikalnych? Narażony na temperaturę, wilgoć, drobnoustroje i insekty przez tak długi okres?

Zdaniem włoskich i brytyjskich naukowców całun turyński to mistyfikacja.
Do takiego wniosku doszli z pomocą manekina, odtwarzając strużki krwi ściekające po ciele Chrystusa zgodnie z doznanymi przezeń ranami. Naukowcy ustalili, że nie pokrywają się one z plamami na całunie. Ale czym i jak naniesiono plamy na tkaninę — to pozostaje zagadką.
Analiza odcisków krwi na całunie turyńskim pokazała, że nie mogło ich pozostawić ciało owinięte w tkaninę. To takiego wniosku doszli ekspert medycyny sądowej Matteo Borrini z Uniwersytetu Johna Mooresa w Liverpoolu i specjalista w sferze pseudonauki, profesor chemii organicznej Luigi Garlaschelli. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Forensic Sciences.
Całun turyński to chrześcijańska relikwia, czterometrowe płótno, w które zgodnie z przekazem zostało owinięte po śmierci ciało Chrystusa.

Część wierzących przekonuje, że całun nosi oryginalne odciski oblicza i ciała Chrystusa, co sprawia, że całun turyński ceniony jest jako jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Całun niejednokrotnie był przedmiotem badań mających na celu potwierdzenie bądź zdementowanie jego autentyczności.

Jak na razie nie zdołano ustalić, w jaki dokładnie sposób doszło do powstania na niej plam krwi (i krwi jako takiej), ale ustalono, że zawierają one tlenek żelaza.

Związek mógł przedostać się na tkaninę razem z krwią lub po prostu z barwnikiem. Ponadto, zgodnie z datowaniem radiowęlgowym z 1988 roku, całun został wykonany w latach 1275-1381. Te dane nieraz poddawane były krytyce — zdaniem innych specjalistów na dokładność datowania mogła wpłynąć też zawartość olejów, którymi tkanina została przesiąknięta w 1532 roku oraz fakt, iż w tym samym roku w czasie pożaru poddana była na działanie wysokich temperatur.

Tak więc jak widać zarówno ateiści i wierzący mogą udowodnić swoje racje przy pomocy obecnej techniki, kwestia podejścia. Ja osobiście nie wierzę w takie dowody, bo szyte są zbyt grubymi nićmi.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 wrz 2021 11:11 | brak oceny

Ruban | Załogant

@adrianekleo, Człowieku wiesz co to ENEA to poważna instytucja (jak NASA) -taka instytucja nie może sobie pozwolić na publikowanie bzdur !!!!!
Badanie trwało 5 lat z wykorzystaniem lasera o największej mocy w Europie,
Dla mnie autorytetem jest INSTYTUCJA, które stoi za badaniami, a nie jakiś gówniany SPECJALISTA OD PSEUDONAUKI -co to za kretyństwo ???????????????????
Datowanie radiowęglowe już dawno zostało podważone -ponieważ pobrano próbki, które zawierały wplecione kawałki bawełny z XIX w. W ten sposób "cerowano" ubytki płótna na rogach - prawdopodobnie odkrawano kawałki w średniowieczu na relikwie.
Tu jeden z najlepszych filmów na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=JGMQ9da6gzc

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 16 wrz 2021 08:56 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@Ruban,
Prawda broni się sama i nie trzeba nic udowadniać, parafrazując mistrza (Bernatowicza). INSTYTUCJE w dzisiejszych czasach tracą wiarygodność bo są podatne na wpływy KAPITAŁU, a Watykan ba go wystarczającą ilość w bankach szwajcarskich, aby przeprowadzać tego typu "dowody". Ciekawe jakby wytłumaczył "niepokalane poczęcię" w dobie wiedzy o in vitro? Rozumiem, że nie przyjmujesz do wiadomości z pobudek religijnych innych prawd niż te objawione, rozumiem, szanuję, bo masz prawo do swojego zdania, ale kompletnie się z tym nie zgadzam. Instytucja kościoła na przestrzeni wieków nie rozliczyła się ze swoich zbrodni, przy których pedofilia wśród dzieci to mały pikuś. Dlatego dla mnie INSTYTUCJA, która zamiata pod dywan zbrodnie nigdy nie będzie wiarygodna, tak samo jak jej przesłania i prawdy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 17 wrz 2021 06:58 | brak oceny

Maria_st | Załogant

@adrianekleo,
Instytucja kościoła na przestrzeni wieków nie rozliczyła się ze swoich zbrodni, przy których pedofilia wśród dzieci to mały pikuś."

nie zgadzam się z tym, to najgorsza zbrodnia na tej planecie i nikt mi nie wmówi że to pikuś. Ci zbrodniarze którzy czynią zło dziecku powinni na sobie poczuć to, co czynią niewinnym istotom.
Dziwię się tylko dorosłym, że pozwalają aby to się działo i nie odchodzą od wcielonego zła. NIC tego co czyni sie dziecku nie usprawiedliwia... Hitlerowscy lekarze w obozach śmierci robili na dzieciach eksperymenty na żywo i teraz się dziwimy, że jak to można przeprowadzać rytuały krwawe na zaginionych dzieciach. Dlaczego to się dzieje ? Póki pozwalamy nigdy na planecie nie będzie dobrze.
Myślicie że Bóg na to pozwala?
Sami dajmy sobie na to odpowiedż .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 17 wrz 2021 10:47 | ocena: + 2

adrianekleo | Załogant

@Maria_st,
masz oczywiście rację, użyłem skrótu myślowego mając na myśli zbrodnie dokonywane przez świętą inkwizycję w średniowieczu. Ale zło to zło, wartościowanie go pozbawione jest sensu.

Kreacja nie ingeruje w życie, ponieważ wszyscy nią jesteśmy (jej fragmentami). W życie ingerują tylko inne autonomiczne fragmenty Kreacji, z którym nasza autonomia się komunikuje. Na początku Kreacja określiła prawa panujące we wszechświecie. Chcesz się wyrwać spod praw Kreacji? To tak jakbyś chciała wyrwać się spod praw fizyki, chemii, biologii itp. Chcesz by inne fragmenty Kreacji Cię nie postrzegały? To tak jakbyś chciała, aby cała przyroda, rośliny, zwierzęta, ludzie przestali się z Tobą stykać. Co Ci zostanie? Próżnia, samotność i wieczna nuuuuda, bo nic się nie będzie działo w Twoim życiu, gdziekolwiek będziesz, w jakiejkolwiek postaci -cielesnej, czy duchowej. Nikt do Ciebie nie zagada, żadnego zwierzątka nie pogłaszczesz, nic nie zjesz, niczego nie doświadczysz. Kreacja to wszystko co istnieje, bez niej nie istnieje nic.

Kreacja nie jest doskonała. Istota doskonała podejmuje tylko doskonałe działania, nigdy się nie myli i nigdy nie popełnia błędów. Gdyby Kreacja była doskonała, wszyscy bylibyśmy idealni, bo nią jesteśmy. Ograniczenia, które sami sobie założyliśmy oraz działania destrukcyjne, to tylko dowód, że nie jesteśmy doskonali.

Nikt nie jest stworzony na wzór Kreacji. Po rozszczepieniu się Kreacja jako jeden byt przestała istnieć i dlatego nie może wpływać na niczyje życie jako Kreacja. Natomiast fragmenty kreacji, jakim także i my jesteśmy, mogą wpływać na inne fragmenty Kreacji.

Śr, 8 wrz 2021 08:26 | ocena: + 1

adrianekleo | Załogant

Jeszcze odnośnie Nostradamusa i jego przepowiedni:

Nostradamus nie posiadał daru jasnowidzenia, lecz był astrologiem i kabalistą. Wprowadzał się czasami w stan odmiennej świadomości i doznawał różnych wizji, ale rzadko i na niewiele mu się to zdało.

Jego przepowiednie oparte są na wydarzeniach z przeszłości. Uważał, że każde zdarzenie powtórzy się przy podobnym układzie gwiazd w przyszłości, dlatego badał kroniki historyczne. Jego "proroctwa" to opis zdarzeń z przeszłości, które mają szansę ponownie zdarzyć się w przyszłości na zasadzie analogii. Jego przepowiednie są "mgliste" nie z powodu strachu przed Inkwizycją lecz dlatego, aby były niezrozumiałe. W efekcie wyznawcy kultu Nostradamusa dopasowują je na siłę do zaobserwowanych wydarzeń.

Siła proroctw Nostradamusa polega na tym, że można je interpretować w nieskończoność (tak jak w nieskończoność można bawić się oszukańczym kodem Biblii). Nie przywiązujcie uwagi do jego przepowiedni. Są bezwartościowe.

Wartościowych proroctw jest niewiele, a większość znanych na Ziemi to zwykłe wizje senne lub świadome manipulacje słowem (jak u Nostradamusa), a nawet plagiaty! Niektórzy celowo wzorują się na cudzych proroctwach, aby uwierzono w ich prawdziwość na zasadzie "skoro tylu jasnowidzów mówi to samo, to musi coś w tym być". Gdy prawdziwy jasnowidz opublikuje proroctwa sprzeczne z większością znanych przepowiedni, zarzuca mu się kłamstwo a przepowiednie popadają w niepamięć.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 wrz 2021 09:59 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@adrianekleo, Kolejny ekspert znający twórczość Nostradamusa.
Człowieku nie wygaduj bzdur !!!!!!!!!!!!!!
Nie ośmieszaj się tym forum.
Nie masz ZIELONEGO POJĘCIA NA TEN TEMAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czw, 9 wrz 2021 10:32 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@adrianekleo, Czy to są "świadome manipulacje słowem"???????????????????????????
Napisane 500 lat temu:
Persage I 28, 6
Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!

W końcu ósmej(1989) słaby generał odda władzę związkowi (Solidarność),
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi, który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!

Persage XI 28, 3
W erze podboju Saturn (rakieta nośna Saturn 5) wystartuje,
Jak kula armatnia wyleci poza Ziemię.
Trzech z Ameryki odłączy się na niebie,
I ich Orzeł (lądownik Orzeł) wyląduje na Księżycu.
c.d.
Jeden z nich postawił stopę,
Później będzie to powtarzane.
Nie znajdą tam niczego co by było pomocne,
Po wielu latach powrócą i pozostaną na zawsze.

Kobieta ze wschodu Europy 
Odkryje to co zawsze żyje
Choć rad jest bez duszy to powoduje zranienia
Aż zostanie sztucznie wytrzebiony.

A oto przepowiednia Nostradamusa z Alamachu 1,13.

"Cztery Wielkie Wojny Światowe oczekują świat
I i II należeć będą do krwiożerczej Germanii
-które zakończą się jej klęską -Następnie rozbudzone ludy Azji :
Smoka i Półksiężyca powstaną przeciw Słowianinowi i Europie
IV krótką choć okrutną wojnę wywoła zawistny Szkot

Tych przepowiedni jest TYSIĄCE !!!!!!!!!!!

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 13 wrz 2021 20:37 | ocena: + 1

adrianekleo | Załogant

@Ruban,
Ten tekst to kpina, ktoś wziął książkę do historii i napisał to co się zgodnie z podręcznikiem wydarzyło:

W końcu ósmej(1989) słaby generał odda władzę związkowi (Solidarność),
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi, który po nim przyjdzie później zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli, że na zawsze zwyciężyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!

Gdyby napisał to Nostradamus powinno to zawierać elementy tego co się NAPRAWDĘ wydarzyło:
Słaby generał nie był słaby bo rządził niepodzielnie i decydował o wydawaniu pieniędzy jak minister finansów a także internował całą opozycję, a że miał Rosjan po dziurki w nosie wymyślił przewrót, który zostanie dokonany rękami związku na czele którego stanął tw. Bolek. Potem został prezydentem i nikt go do śmierci nie ruszył, a jego koledzy uwłaszczyli się na majątku państwowym, który wykupili za grosze. Z reszty społeczeństwa zrobili tanią siłę roboczą a wielki ekonomista Balcerowicz wydrenował im kieszenie i część z nich wyjechała jak to się mówi za chlebem.

Polecam przeczytać Świat Mojego Ducha Klimuszki, książki o Steganie Ossowieckim i posłuchać jak robi wizje Krzysztof Jackowski. Widzi się oderwane fragmenty tego co ma się wydarzyć bez dat i chronologii, więc pozostaje jeszcze tzw. błąd umiejscowienia w czasie i interpretacji, dlatego skuteczność jasnowidza określa się na około 50% a tutaj 100% skuteczność! Szkoda tylko, ze niezgodna ze stanem faktycznym, dlatego sądzę że te przepowiednie (interpretacje) powstały w XX wieku w latach 90-tych.

Pon, 13 wrz 2021 20:41 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@Ruban,
właśnie dlatego, że jest ich tysiące, nie mamy pewności, czy są dziełem Nostradamusa, czy zostały stworzone później.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 wrz 2021 11:21 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@adrianekleo, Komu i w JKIM CELU chciałoby się wymyślać tysiące stron tekstu.
Jaki geniusz tworząc tysiące przepowiedni z głowy zachowałby spójność logiczną tych przepowiedni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (czyli w jednej przepowiedni nie zaprzeczał tego co pisał w drugiej napisanej powiedzmy dwa lata później).
I PO CO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! skoro nie miał z tego żadnej korzyści (nie były publikowane - tylko w Internecie i tylko raz w 2009 r).
W jakim celu ktoś zadał sobie tyle trudu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poczytaj linki tego jest tysiące stron tekstu.

Sob, 4 wrz 2021 18:23 | ocena: + 1

BETELGEZA | Załogant

Witam. Oglądałem Audycje Panów i także myślałem o Iranie i całym bliskim wschodzie i taki e-mail napisałem do Pana Krzysia Jackowskiego.
Witam Pana Panie Krzysiu. Mówił Pan o konflikcie i Afganistanie. Także pomyślałem jak oglądałem Pana audycje o Iranie, ale nagle miałem poczucie że w moim umyśle pokazała się nazwa kraju Tadżykistan i tereny na wschód od Morza Kaspijskiego i że z północy jakby strzałki w kierunku Afganistanu. Sam nie wiem co to miało znaczyć ? I jeszcze jedna kwestia Kaukaz i Gruzja. Tam także coś może się dziać . Bardzo przepraszam , ale takie dziwne poczucie miałem, dlaczego te państwa ?

Sob, 4 wrz 2021 10:52 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, Nie masz zielonego pojęcia na ten temat więc się nie wypowiadaj ponieważ się ośmieszasz. To co nazywasz oryginałami to fałszywki napisane przez Nostraadamusa i wydane w ok 1550 r przez jego sekretarza. Cel tej mistyfikacji był jeden, ochronić sekretarza po śmierci Nostradamusa przed świętą inkwizycją - chodziło o to żeby przekonać Święte Oficjum, że przepowiednie Nostradamusa to stek bzdur i nie zagrażają kościołowi.
Tu żebyś wiedział kim trzeba być żeby czytać ORYGINAŁY !!! Nostradamusa.
Tu oryginalny zapis Centuriona (prof. historii -niestety już nie żyje) z 2009 r. - błędy ponieważ w tym czasie uczył się pisać na kompie (humanista starej daty):
Więc konkretnie w jakim języku, gdzie, kiedy i pod jakim tytułem zostało opublikowane to :
"Persage X 33,66

Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża (Tusk trochę sepleni)
Ochroni kraj mimo wielu wrogów"

Odpisałem już Panu "ciekawemu"-o tym skąd się biorą nie które moje teksty.
Właśnie moim zadaniem jest opublikowanie i wydanie swoich tekstów;

Uznanego tłumaczenia tego tekstu jescze niema.Inne znane mi brzmi tak:

W dolinie Wisły podwoje zapanuje
Dwóch z wiarą niepokój zasieje
Mówca z Bastranu językiem węża
Ziemię od obcych ochroni.

I teraz tak :czterowiersz został napisany;pierwsza linijka po staro-frankijsku(z którego uformował się wczesny język francuski),druga platońską greką z jednym słowami(odnośnikiem) staro-łacińskim używanym za czasów republiki rzymskiej(przed cesarstwem),trzecia po staro-aramejsku z odnośnikiem słownym staro-hebrajskim.A ostatnia linijka była napisana jeszcze bardziej archaicznym językiem frankijskim ,który zaliczany jest do języków germańskich,ale już wymarłych a nie jak obecny francuski który jest zaliczany do języków romańskich.

Tak Nostradamus bronił się przed wykształconymi sędziami Świętej Inkwizycji-i w ówczesnych czasach nie on jeden.

S
Germańskie plemię Bastranów żyło na obecnych Kaszubach przed przybyciem Słowian na te ziemie-czyli 600 lat po urodzeniu Chrystusa. Aby przepowiednia była bardziej zrozumiała ziemię Bastranów potraktowałem i przetłumaczyłem jako ziemie późniejszych Kaszubów(Słowian) a mówcę jako Kaszuba.
Francuski badacz przetłumaczył dosłownie(mówca z Bastranu.
Ale mam pytanie czy ogół Polaków aż tak zna historię,że wie że przed wiekami żyli tam jacyś Bastranowie?

Jako Polak muszę zwracać na takie rzeczy uwagę. 

Także jest to tylko jeden z przykładów jak trudno jest tłumaczyć twórczość Nostradamusa 

Oryginalne teksty Nostradamusa -oczywiście we wszystkich starodawnych językach można dostać w nie których księgarniach na zachodzie-proszę się pytać.

Centurion

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 6 wrz 2021 06:47 | brak oceny

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Nawet nie wiem jak to skomentowac xD
Zejdz na ziemie i zapoznaj sie z fachowa literatura na ten temat zamiast czerpac wiedze ze stron internetowych o starozytnych kosmitsch ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 wrz 2021 11:04 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, Gdzie tu masz jakichś kosmitów ?????????????????????????
To ty piszesz na forum gdzie wszyscy mówią o kosmitach - czyli jesteś jednym z nich.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 6 wrz 2021 11:24 | ocena: -1

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Widze, ze nie zrozumiales mojej wypowiedzi.
To moze inaczej, podaj zrodla swoich twierdzen.
A to, ze interesuje sie zjawiskiem UFO nie oznacza, ze lykam kazda brednie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 wrz 2021 22:43 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, Tu masz niektóre źródła resztę sobie sam poszukaj -tego jest setki stron tekstu ( niestety urywek bo cały nie wejdzie):
. Kontratak sił Europy i „Nowych USA” i zwycięstwo.

Nie w Normandii jak w drugiej!!!, a na plażach Akwitanii,
Lądują sojusznicy, aby pomścić poprzednie klęski,
Anglo-Amerykanie z Wielkim Henrykiem i Herkulesem,
Zgotują półksiężycowi wielkie piekło na całym wybrzeżu,
Wielki Mahdi nie zdąży wrócić znad Indusu i gór Azji,(w tym czasie trwała wojna z Indiami)
Jego wojska w rozsypce będą ulegać nowej sile Neptuna i Gryfona (Europa).

Floty: Ameryki, Francji, Polski i Anglii,
Staną u bram słupów Herkulesa,
Ku ich zaskoczeniu armada izmaelitów opuszcza flagi,
Desanty sprzymierzeńców prawie bez walk,
Zajmują żyzne ziemie północnej Afryki,
Od Atlantyku po Synaj wszędzie wiszą lilie Szczęśliwego!

5. Wojna ma trwać 27 lat i zakończy się w połowie wieku (około). Zginie ok 6 mld ludzi – 2/3 ludzkości.

6. Po wojnie będzie 5 potęg, które z czasem „sięgną gwiazd”: Smok, Nowy Neptun, Braza, Francja i...Biały Orzeł.

Persage IX 44, 88
Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan,
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa.
Razem z Francją w wielkim przymierzu,
Po III wojnie rządzić będą Europą.

Francja i Polska zdobywcy Nieba,
Wraz z Nowym Neptunem, Smokiem i Brazą (Brazylia),
Będą dawali wszystkim wybawienie,
I miłość do gwiazd, która wszem zapanuje.

7. Jak się wyraził Nostradamus „Po 100 latach znów będą się ze sobą porozumiewali” - prawdopodobnie chodzi o internet i telefonię komórkowa.

Persage II 22, 1
W dwudziestym i pierwszym nowe średniowiecze,
Tak jak w piątym do trzynastego.
Pięćdziesiąt będzie trwała odbudowa,
A po stu będą się znowu komunikować.Po płomiennych wybuchach grzybów,
Nad skażone obszary z wielkim wiatrakiem,(śmigłowce)
Nadlecą ryczące żelazne ptaki.
Rozsypią biały pył, który niebawem
Odrodzi powietrze, wody i ziemię,
Dla tych co pragną ją uprawiać przetrwać.

https://dmr44blog.files.wordpress.com/2014/10/nostri3.pdf

https://edoc.site/nostradamus-kiedy-wybuchnie-iii-wojna-wiatowa-interpretacja-pdf-free.html

http://koniecswiata.info/forum/topic/232/wiek-xxi-wizje-i-przepowiednie-wolna-dyskusja-i-dociekania/

http://www.paranormalne.pl/topic/26262-nostradamus-a-iii-wojna-swiatowa/

https://www.dailymotion.com/video/x6cjuo4


http://koniecswiata.info/forum/topic/232/wiek-xxi-wizje-i-przepowiednie-wolna-dyskusja-i-dociekania/

http://koniecswiata.info/forum/forum/6/przepowiednie-nostradamusa/

http://iluminaci.com/ads/przepowiednie-nostradamusa-tlumaczenie-centurii-czterowierszy-jasnowidza/

https://www.dailymotion.com/video/x71djsy?playlist=x569mu

https://www.dailymotion.com/playlist/x569mu

8. Zagadka:

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedźwiedź przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Tu książka na ten temat:

https://aros.pl/ksiazka/trzecia-wojna-swiatowa-wedlug-nostradamusa-i-innych

Pon, 6 wrz 2021 23:45 | brak oceny

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Wciaz czekam na zrodla…
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 07:31 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, Umie czytać ???
Powyżej są linki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak chcesz więcej jedź na Zachód (jak napisał ci Centurion} poszukaj oryginałów w niektórych księgarniach - i tak nie przeczytasz ponieważ nie znasz martwych już języków w jakich to zostało napisane.

Wt, 7 wrz 2021 02:36 | ocena: + 1

Luk23 | Załogant

@Ruban,
To sa Twoje zrodla? xD
Podajesz strony, ktore same nie podaja zrodel swoich rewelacji xD
To strony dla ludzi dla ktorych prawda liczy sie mniej od rewelacji, ktore tam znajduja.
Nostradamus napisal dwa tomy i pisal wylacznie w starofrancuskim. Jezeli twierdzisz inaczej to poprosze skany w oryginale, bo badacze sa tutaj zgodni.
80% tego co znajdziesz w internecie to sa fejki ;)
Chyba nigdy nie pojme jak ludzie moga byc tak naiwni…

A przy tym plakalem ze smiechu, dzieki:


Po płomiennych wybuchach grzybów,

Nad skażone obszary z wielkim wiatrakiem,(śmigłowce)

Nadlecą ryczące żelazne ptaki.

Rozsypią biały pył, który niebawem

Odrodzi powietrze, wody i ziemię,

Dla tych co pragną ją uprawiać przetrwać.Za sprawą sprzedajnego kanclerza,

Niedźwiedź przeciągnie podwodne linie,

Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-

Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 07:42 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@Luk23, To płacz dalej !!! Świadczy to o twoim kretyniźmie.
Mnie to wisi i dynda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W starofrancuskim zostały wydane te bzdury w 1550 r -napisałem ci dlaczego.
Nawet czytać ze zrozumieniem cymbale nie potrafisz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 13:57 | brak oceny

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Nie spinaj sie dzieciaku :)
Czytam doskonale, tak sie sklada, ze po francusku tez. Nostradamus znal starofrancuski i czesciowo lacine. Nie odkryto zadnych rekopisow, ktore bylyby w innym jezyku i bylyby przez niego napisane lub nawet do niego nalezaly. Ta historyjka o innych tekstach w starozytnych jezykach to zwykla bzdura internetowa, przykro mi.
Michel de Nostredame napisal dwuksiag z centuriami w formie czterowierszy i tyle.
Dziwie sie niezmiernie, ze nazywasz mnie cymbalem, jednnoczesnie wypisujac takie idiotyzmy i przytaczajac wymyslone przez internautow wierszyki, ktore nie maja nawet skladni jaka stosowal Michel.
Zamiast czerpac wiedze z przytoczonych stron, ktore wyrzadzaja ewidentnie szkode Twojemu umyslowi siegnij do sprawdzonych zrodel typu publikacje uniwersyteckie :)
Temat uwazam za skonczony.
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 wrz 2021 09:40 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23,
Jesteś zwykłym kretynem – ponieważ tylko kretyn wypowiada się w tak stanowczy sposób o rzeczach, o których NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA !!!!!!!!!!!!!!!
Jesteś także chamem – ponieważ tylko cham obraża osoby zmarłe. Pamiętaj chamie, że o zmarłych mówimy tylko dobrze lub wcale !!!!
Tu żebyś wiedział kogo obrażasz swoim posądzeniem, że to wyssane z palca przepowiednie:
1. Arteuza – Centurion – prof. historii – wybitna postać, osoba zapraszana na cykle wykładów do renomowanych uczelni całego świata.
2. Tu masz wpis Sierakowskiego – Andy Colins (były student Centuriona) na jego temat pod swoją książką – w OPISIE !!!:
https://www.taniaksiazka.pl/trzecia-wojna-swiatowa-wedlug-nostradamusa-i-innych-andy-collins-p-1314622.html

Tu masz odpowiedź słowami Atraktora (prof. fizyki – kosmolog), dlaczego takich opracowań nie znajdziesz w materiałach uniwersyteckich i dlaczego profesorowie muszą ukrywać się pod pseudonimami.
Niestety tzw „środowisko naukowe” to stado hien przy , którym Święte Oficjum to było stadem łagodnych baranków.
2020-06-27 17:56:17
Skarbnica wiedzy
Nieaktywny
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 672
El rico;
"Ps Atraktorze faktycznie mógłbyś się ujawnić ? Przynajmniej w przyszłości , to co pisałeś nie będzie anonimowe."
----------------------------
Dlaczego pisząc o Nostradamusie nie chciałem się ujawnić z imienia i nazwiska?
Pisałem już o tym niejednokrotnie, więc przypominam.
Nostradamus i jego proroctwa, a także m innymi astrologia nie są wśród wielu renomowanych uczonych traktowane poważnie. Jako wykładowca na kilku uczelniach(również gościnnie) w tym zagranicznych byłbym przedmiotem sensacyjnych doniesień prasowych i nieprzychylnych mi publikacji i komentarzy. Na to nie mogłem sobie ani wówczas, ani teraz pozwolić.
Nie znaczy jednak, że to kiedyś nie nastąpi, bo na wszystko kiedyś przychodzi czas.
MaxXon;


Martimo krytykujesz mnie i nieżyjącego Arteuzę - Centuriona choć ja mam skończone cztery fakultety w tym jeden w Harwardzie. Arteuza (Centurion) znał 12 języków obcych w tym bardzo dobrze staro-hebrajski i klasyczny arabski był profesorem historii w tym specjalistą w zakresie starożytności i średniowiecza. Współpracował w opracowaniach wydawanych przez Ossolineum opisujących historie starożytnej Republiki i Cesarstwa Rzymu,Chin, Japonii. Indii itd?
Nie znasz całej twórczości M Nostradamusa, bo nie wszystkie jego proroctwa zostały przez Arteuzę i mnie opublikowane. Nie znajdziesz też ich w żadnej Wikipedii , bo po prostu Wikipedia nie jest światową renomowaną biblioteką, czyli skarbnicą ludzkiej naukowej wiedzy.Do tego wikipedii jeszcze bardzo brakuje!
Człowieku opanuj się i miej trochę pokory! Przepowiednie M Nostradamusa dzielą się na różne i wielorakie segmenty w tym kalendarzowe np;wczesnochrześcijańskie w tym głównie juliańskie i islamskie głównie arabskie i osmańskie, a także segmenty astrologiczne np dotyczące astrologii frankijskiej, staro-hebrajskiej, sumeryjskiej, akadyjskiej i nie tylko. Niektóre są też omnipotenckie

Wt, 7 wrz 2021 02:41 | brak oceny

Luk23 | Załogant

@Ruban,
Jeszcze jedno.
Bastarnowie! Nie, „Bastranowie” xD

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 07:37 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, Być może w czasach Nostradamusa 500 lat temu uważano, że to Bastranowie.

Wt, 7 wrz 2021 02:44 | brak oceny

Luk23 | Załogant

@Ruban,
I byli Galami a nie Germnami

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 07:35 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Luk23, To nie do mnie.
Widocznie są jakieś kontrowersje wśród profesorów na ten temat, lub Centurion się pomylił w co wątpię.

Sob, 4 wrz 2021 08:30 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

Ktoś napisał:
"Książka ta wyjaśnia praktycznie wszystkie mity, doktryny i tajemnice na Ziemi oraz ujawnia wyraźną logikę, piękno i majestat Wszechświata, w którym każdy z nas ma do odegrania ważną rolę."
I słusznie, tylko podał nie ten link do czytania/studiowania.
Claude Vorilhon opisał jako pierwszy- 1945 r- podróż na planetę Elohim, jest tam mnóstwo opisów które później ukazały się w Misji. rael.org/pl/organizacja/
Mój stosunek do raelian, jest taki sam jak do zawartości Misji - mało prawdopodobne

Sob, 4 wrz 2021 07:43 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

Sob, 4 wrz 2021 07:43 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

"Ludzie myślą, że jasnowidzenie to czytanie rozkładu jazdy PKP, a więc bach – tego a tego dnia wjeżdżają czołgi, tego a tego dnia ulice zapełniają się trupami, a Jackowski mówi, że „niedługo”, a dla nich to nie jest ten wymarzony, paranoiczny „konkret dziadku… konkret!”.

Z wizjami jest tak jak piszesz....określić można po szczegółach kiedy mogą / bo nie muszą / zaistnieć . Można to określić po aurze, ludziach w niej wystepujących / wiek, ubiór / .
Nasze decyzje zmieniają plan zaistnienia w jedna lub drugą stronę . I rola jasnowidzów jest duża.....przekazują co widzą a od nas zależy czy sie zrealizuje czy nie....a wizje katastroficzne można zminimalizować, bo nie zawsze całkowicie je wyeliminować .
Zresztą jak jest z wizjami i spełnieniem lub nie często wspomina Krzysztof .
Dlaczego pewne rzeczy wyglądają inaczej niż w wizjach, skąd zakłócenia można wyciagnąc wlasne wnioski po odsłuchaniu wypowiedzi pewnej osoby z linka niżej.
Daję go / dziś go zobaczyłam na pewnym blogu / ponieważ wiele tego o czym sie tu mówi znam z autopsji i pisze oraz mówie o tym .
Od nas zależy czy destrukcyjne plany sie zrealizują .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 wrz 2021 09:55 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Maria_st, Bzdura !!!
Ojciec Klimuszko pisze w swoich wspomnieniach, że jego wizje były jak film w kinie i nigdy nie wiedział kiedy nastąpią.
Swoją wizję tsunami, wielkości wieży Eiffla pod Paryżem, w którym obracały się statki (widział ich zielone dna pokryte glonami) widział ludzi łapiących się balkonów, a wszystko to jak pisał widział z balkoniku na dużej wysokości.
To tsunami to efekt uderzenia meteorytu w trzecim roku III światowej - dokładnie to opisuje Nostradamus.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 wrz 2021 21:04 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

@Ruban,
Ruban odkad mamy internet to takich niby autentycznych wizji mamy wiele, i nawet kiedyś jeśli nie były znane to teraz nimi sie stają.
Jeśli jak piszesz Klimuszko miał wizję z wysokości balkonu...widział tsunami, to musiałby tego doświadczyć...bo samo to swiadczy że jest nie tylko obserwatorem ale bierze w tym udział .
Wizje nie sa tylko ukazane niczym film, zreszta pisząc tylko o tsunami tzn, że to urywek a nie całość , ale tak jak opisuje to Krzysztof.
Ja wcześniej nie słyszałam ani nie czytałam by w jakiejś przepowiedni nawiązywano do tsunami, bo to słowo zaczęto używać od niedawna. Ja widząc we śnie wielką falę która zalewała teren tu gdzie mieszkam nie nazwałam wtedy tsunami a jak napisałam--wielką falą i opisałam jak to widziałam i jaką miała wysokość odnosząc do miejsca gdzie ją widziałam.
Co do Nostradamusa i centurii to tez mam do tego duży dystans, bo juz wiele przekładów czytałam i każdy uważa swój za prawidłowy.
Ja na podstawie tego co do mnie przychodzi wiem, że prze-po-wiednia niekoniecznie musi być pewnikiem.
Teraz mamy wysyp " samo spełniających sie prze-po-wiedni" bo mamy ku temu technologię i zakłamaną historię.
Teraz nam sie szykuje głód bo sztuczny kryzys ma być tego objawem, lecz wcale nie jest to zwiazane z tzw prze-po-wiedniami.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 wrz 2021 06:23 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

@Maria_st, Czy Ty zastanowiłaś się co wypisujesz - jakie bzdury ??
1. Jak miał to doświadczyć - Czy Ty doświadczasz deszcz gdy widzisz go na ekranie w kinie ????? Nie pisz bzdur.
2. Nie ma żadnych prawidłowych i nie prawidłowych przekładów. Liczą się fakty i tylko fakty !!!!!!!!!!!!!!!!
Jeżeli przepowiednie opisują fakty to znaczy są prawdziwe nie ważne kto je napisał.
3 Poczytaj sobie linki z moich postów - tego jest setki stron.
W 2009 przewidziano wojnę na Ukrainie, nagły wyjazd Tuska z Polski, wyjście UK z Unii, zalew muzułmanów na Europę i setki innych FAKTÓW, nawet wygraną PiS (a wtedy PO nie miało z kim przegrać) itd. itp.
4. Teraz mamy wysyp głupoty, a nie przepowiedni. To nie są wizje takie jak Klimuszki czy inż. Ossowieckiego , czy Nostradamusa.
5 Jak nazwać falę wysokości 300 m ???

1. Trzy lata później nastąpi uderzenie meteorytu w Północny Atlantyk - zniszczenia potworne w Europie, Północnej Afryce i Obu Amerykach) -wymuszony 2 - letni pokój i 2 - letnia zima NA CAŁYM ŚWIECIE !!!! (częste wypadki kanibalizmu na świecie)

Persage III 34, 2
Słychać będzie straszny szum i huk,
Potem wielki błysk rozświetli cały nieboskłon.
Dwa lata zima będzie długa i sroga,
I przerwie działania Smoka i Półksiężyca.

Azory znikną jak by ich nie było
Ciężka kleista woda będzie po nich świadkiem
Nim minie noc jednego dnia taki sam los spotka Kanary
Jęczące dusze będą świadkiem początku nieszczęść

2. Uderzenie zjednoczonego Islamu na Europę - dojdą do Paryża (USA w trakcie wojny domowej i rozpadu).

89, 4
Wielkie ogniste grzyby rozświetlają wybrzeża:
Hiszpanii, Sycylii, Hellady jej wysp i Anatolii,
Noc staje się dniem nagłej śmierci dla wielu,
Deszcz żelaznych świetlistych strzał nagrodą Antychrysta!

Tym razem bez numeracji tekstów-jak już wyjaśniałem i podawania źródeł.

Od Słupów Herkulesa po Złoty Róg Bosforu,
Śródmorze ogarnęła przerażająca Łuna Ognia,[b]
Hiszpania,Italia,Hellada i Wyspy w płomieniach,
Biały,Czerwony,Czarny i wspomagający Błękitny,(grupy armii - kolor od hełmów)
Uderzają ze wszystkich stron afro-azjatyckiego wybrzeża.[/b]

Persage XII 44, 66

Miasto Romulusa zostanie oblężone'
Za Jego rozkazem muzułmanie wewnątrz się zbuntują
Od kul z muszkietów zginie wielu duchownych
A Biskup Wielkiej Arki ucieknie ze swojej świątyni

Uciekając będzie stąpał po trupach swoich Kardynałów
Gdy stanie na wzgórzu przy wielkim Krzyżu
Ostatni Piotr Rzymianin zginie od kul i strzał szachidów (specjalne jednostki uzbrojone w kusze i noże w kształcie sierpa do podrzynania gardeł,
https://dmr44blog.files.wordpress.com/2014/10/nostri3.pdf
https://edoc.site/nostradamus-kiedy-wybuchnie-iii-wojna-wiatowa-interpretacja-pdf-free.html
http://koniecswiata.info/forum/topic/232/wiek-xxi-wizje-i-przepowiednie-wolna-dyskusja-i-dociekania/
http://www.paranormalne.pl/topic/26262-nostradamus-a-iii-wojna-swiatowa/
https://www.dailymotion.com/video/x6cjuo4
http://koniecswiata.info/forum/topic/232/wiek-xxi-wizje-i-przepowiednie-wolna-dyskusja-i-dociekania/

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 wrz 2021 09:20 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

@Ruban,

"@Maria_st, Czy Ty zastanowiłaś się co wypisujesz - jakie bzdury ??
1. Jak miał to doświadczyć - Czy Ty doświadczasz deszcz gdy widzisz go na ekranie w kinie ????? Nie pisz bzdur. "

Witaj Ruben, co tak emocjonalnie podgodzisz do tego co tak na prawde jest nieistotne .
Z tego co piszesz widać iz nie doświadczasz takich sytuacji i nie masz porównania stad takie a nie inne wypowiedzi .
Ja mam wizje jak nazwałes to, jak film ale także wiele otrzymuje w snach. Po prostu otrzymujemy to co na daną chwilę jest dla nas odpowiednie do przyjęcia.
Jesli w wizji widzisz obrazy jakbys to postrzegał np z balkonu, z mieszkania to tak bedzie a nie ze tak to odbierasz w wizji.
No chyba, ze ktos ta wizje sam wymyślił / / nie chodzi o Klimuszko / i nie wie jak to może zaistnieć .
Co do deszczu Ruben.....a co jeśli na dworze silnie leje i wieje a ja wracam sucha choc pies jest mokry....?
Oczywiście pisz dalej słowo bzdury i wpisuj centurie--jedynie prawdziwe przetłumaczenie.....wiele ich juz czytałam...ale tylko jedna osoba pozytywnie widzi przyszłość...i inaczej interpretuje nie tylko centurie, bo tego jest troche więcej....
Ja nawet do swoich wizji, snów mam duży dystans a co dopiero do prze-po-wiedni po osobach dawno w zaświatach..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 wrz 2021 07:53 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Maria_st, Ręce i nogi opadają.
Ja o kozie Ty o wozie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

16 października: // 20 listopada w czeskiej Pradze prezentacja FN 'UFO - nowe spojrzenie' [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 6 paź 2021 03:44 | Droga Fundacjo, chciałbym tylko zameldowac ze od jakiegos czasu widuje nocą UFO na niebie... mój chłopak również widzial.. mówiąc dokładnie widzialam  świetlisty obiekt który przemieszczał się nienaturalnie, po czym stał w miejscu i zmienial nienaturalnie położenie, dosłownie momentami skakał po niebie aż zniknął w Chmurach.  Piszę do was dlatego, że być może macie więcej meldunków. Miejscowośc Mannheim Baden Württemberg. Pozdrawiam

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICA UFO Z ARCHIWUM FN - dla naszych czeskich kolegów, 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.