Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4060x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 wrz 2021 05:31   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWA OLEISTA SUBSTANCJA POJAWIŁA SIĘ NA ELEWACJI BUDYNKU W KONSTANCINIE – JEZIORNIE

Nazwaliśmy to „deszczem z oleju” i przez wiele lat nie mieliśmy podobnego zgłoszenia Czy jest możliwe, że nad Konstancinem-Jeziornem ktoś zrzucił tę substancję z samolotu? Oczywiście, choć… o takich historiach raczej się nie słyszy, a samoloty mają zakaz opróżniania zbiorników w powietrzu poza sytuacjami awaryjnymi. Może być to jednak jeden z ciekawych fenomenów, których opis mamy w Archiwum FN.

 

Na czym polega ten dziwny fenomen? Nagle z nieba zaczyna spadać niczym deszcz dziwny płyn przypominający olej. Samolot? Zapomnijcie o tym - opisy świadków wykluczają samoloty i ewentualne punktowe zrzucanie przez nich oleju (!), a poza tym musiałby on lecieć bardzo nisko nad ziemią. Jeśli samolot zrzuciłby olej z wysokości np. 1 km, to rozproszenie jego byłoby takie, że nikt nie zauważył by "budynku w oleju"... ale to na marginesie. Oto opis z Archiwum FN, który dostaliśmy w czerwcu 1996 roku /fragment/

 

[…] Chciałem zgłosić do programu Nautilus Radia Zet dziwne zdarzenie, którego byłem świadkiem ja, moja mam i brat w lipcu 1993 roku. Było całkowicie czyste niebo, piękna pogoda, zero chmur czy samolotów ani żadnych innych obiektów. Nagle zaczął padać deszcz, ale to nie była woda, ale jakiś olej i to nie silnikowy, ale taki po prostu olej. Dlaczego nie z silnika? Bo nie miał żadnego zapachu, lepił się w rękach i był bardzo nietypowy. Czy mieliście kiedyś podobne zgłoszenie? Co to mogło być? Zaręczam, że nie było źródła tego wycieku, a deszcz oleju pojawił się przy całkowicie bezchmurnym niebie, co bardzo mnie zdziwiło. Pozostawiam do siebie telefon, proszę dzwonić po 18.00 […]

 

To jedno z takich zgłoszeń. Czy do podobnego zdarzenia doszło w Konstancinie-Jeziornie. Nie będziemy tej sprawy badać, a jedynie dokumentację tej historii umieścimy w Archiwum FN.

https://piasecznonews.pl/samolot-zniszczyl-elewacje-budynku/

 


 

Ale w katalogu FN "ZAGADKOWE DESZCZE" są także inne, ciekawe zgłoszenia.

 

OGROMNE METALOWE KULE SPADAŁY Z NIEBA W WIETNAMIE

Największa z nich miała nawet metr średnicy i ważyła 45 kilogramów! Świadkowie twierdzą, że spadały „wprost z nieba”, a nie z żadnych helikopterów czy samolotów. O niezwykłym deszczu kul napisał hiszpański portal que.es.

 

Tego typu zjawiska powtarzają się od czasu do czasu i nikt nie jest w stanie podać rozsądnej hipotezy wyjaśniającej ten fenomen. Pojawił się on właśnie w Wietnamie.


Świadkami „deszczu metalowych kul” byli w ostatnich dniach mieszkańcy jednej z prowincji w Wietnamie. W ich regionie z nieba nagle zaczęły spadać te obiekty budząc popłoch wśród ludzi, którzy obserwowali to zjawisko. Największa z nich miała średnicę 99 centymetrów i ważyła aż 45 kilogramów! Pozostałe ważą 35 kilogramów i 250 gramów.

Do tego nietypowego wydarzenia doszło w prowincji Tuyen Quang. Jak donoszą lokalne gazety, mieszkańców tej spokojnej azjatyckiej krainy obudził z letargu ogromny huk. Okazało się, że na jeden z przydomowych ogrodów oraz okoliczny dom spadły metalowe kule – jak donoszą świadkowie prosto "z nieba". Dom, na szczęście niezamieszkany, uległ całkowitemu zniszczeniu. Wszystko wydarzyło się w słoneczny, bezchmurny dzień.

Na miejsce niezwłocznie przybyła ekipa agentów wojskowych, której zadaniem było zbadać sprawę i zająć się ewentualnymi materiałami wybuchowymi, które mogły być niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców. Po szybkiej analizie ze względów bezpieczeństwa wietnamskie wojsko zdecydowało się ewakuować domy w okolicy, aby móc spokojnie prowadzić śledztwo.

Wietnamskie media są bezradne szukając racjonalnej hipotezy, która wyjaśni pochodzenie owych kul. Jedna z nich zakłada, że to szczątki jakiegoś zniszczonego satelity, inni wskazują na rosyjski program kosmiczny i to, co umieszczali oni na swojej orbicie, a co teraz „spada na ziemię”. Władze Wietnamu nie wydały jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. W listopadzie doszło w tym kraju do podobnego zjawiska: na inną prowincję po odgłosie wybuchu spadł grad metalowych odłamków. Spekulacje na temat ich pochodzenia są podobne.

 

W naszym archiwum mamy odnotowane podobne przypadki „deszczu metalowych kul”. Między innymi o tym zjawisku jest w materiale wideo, o którym zawiadomił nas jeden z czytelników. Jest on co prawda po angielsku, ale mimo wszystko… warto go obejrzeć. Jednym z dziwnych miejsc jest właśnie las, gdzie kilka lat temu z nieba spadły takie właśnie kule.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, January 13, 2016 10:40 PM

To: nautilus

Subject: linki

 

Pozdrawiam Fundację.

Wiem, że nie narzekacie na brak tematów, ale może zerkniecie na te linki jak znajdziecie czas. Autor wymienia kilka rzeczy, o których już dawno nie pisaliście. Może macie coś ciekawego w archiwum? Zastanawia mnie ten ostatni, czy to nie aby mistyfikacja? Wszystkiego dobrego w nowym roku:)

 

Poniżej materiały wideo, które polecił do obejrzenia nasz czytelnik. W jednym z nich pojawiają się owe „kule z nieba”.


 

 

Drodzy czytelnicy serwisu!

Znowu mamy zaległości w odpowiedziach na e-maile spowodowane ostatnim wyjazdem na eksperyment „Otwarte Niebo”. Obiecujemy, że do końca tygodnia nadrobimy wszystko – niestety spraw jest tak dużo, że to jest praca dla 100 osób na pełnych etatach… ; - )

Dziękujemy za książki, które dostaliśmy na nasz adres:

Fundacja Nautilus

Skr. 221, 00-950 Warszawa 1

Książki będą przeczytane, a następnie trafią na półki Biblioteki w Bazie FN!

 

 

Poniżej tradycyjnie „kilka drobiazgów” z naszej najnowszej poczty.

 

 


Witam serdecznie po raz kolejny Fundację

Podsyłam link do ciekawego nagrania z youtube, potężny trójkąt ufo uchwycony po zmroku w Niemczech.

Jeżeli to jest CGI to autor nagrania powinien za to dostać nobla.

https://www.youtube.com/watch?v=PszDMn2T6X4

Pozdrawiam

 

 

Wyobraź sobie, że jesteś pomiędzy Kanadą a Rosją i nagle, na 30 sekund, Księżyc w swojej maksymalnej okazałości pojawia się i znika przed tobą, przez 5 sekund powoduje całkowite zaćmienie Słońca. Coś niesłychanego. Księżyc widziany z Arktyki, biegun północny.


 

From: [...]
Sent: Friday, September 3, 2021 1:44 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Król szczurów

 

Drogi Nautilusie,

 Polecam Waszej uwadze ciekawy artykuł dotyczący znalezionego ostatnio króla szczurów. 

 https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/rosja-krol-szczurow-znaleziony-na-polu-czym-jest-to-zjawisko/3bl8jvk,07640b54

 Z serdecznymi pozdrowieniami

Wasz stały czytelnik

 


From: [...]
Sent: Friday, September 3, 2021 10:32 AM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ciekawa chmura do atlasu.

 

Ahoj!
Przesyłam zdjęcie ciekawej chmury.
Pozdrawiam serdecznie.
Stały załogant z Kościerzyny.Komentarze: 7
Wyświetleń: 4060x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 wrz 2021 05:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 6 wrz 2021 22:28 | brak oceny

BETELGEZA | Załogant

Witam . Zapewne te kulki to części jakiejś satelity lub rakiety nośnej.
Chmura na ostatnim zdjęciu wygląda także dość ciekawie , ale nie raz widujemy podobne obłoczki.
Super animacja z tym księżycem bardzo efektowna. Autor powinny dostać oscara . Natomiast te Ufo trójkątne to typowy przykład TR- 3B BLACK MANTA

Pon, 6 wrz 2021 17:43 | brak oceny

Thalia | Załogant

Sam autor tweetu z video z księżycem przyznaje pod nim, że jest to fotomontaż.

Pon, 6 wrz 2021 17:07 | brak oceny

najsampierw | Załogant

olej, olej...kto wie, być może był to awaryjny zrzut ekskrementów z pokładu UFO :) a ten fejk z nagranym księżycem robi wrażenie, widząc takie coś, można dostać palpitacji serca :)

Pon, 6 wrz 2021 16:40 | brak oceny

speedy29 | Załogant

"Deszcz z oleju" - Mnie się to kojarzy z "Z archiwum X" (czarny rak )

Pon, 6 wrz 2021 15:53 | brak oceny

Thalia | Załogant

Cześć. Odnośnie tego filmiku z księżycem - na Twitterze większość komentujących uwaza że jest to fake. Czy ktoś ma więcej informacji?

Pon, 6 wrz 2021 13:27 | brak oceny

jonny | Załogant

Zjawisko spadających kul opisane było w jakimś artykule ale teraz nie mogę go odnaleźć. Wówczas kule były zidentyfikowane jako zbiorniki na paliwo rakiety Centaur (górny stopień Atlasa V). Pewnie mnóstwo satelitów ma zbiorniki na paliwo w postaci takich kul a jak wiadomo gro starych satelitów to jakieś wojskowe nie wiadomo co i dlatego nie ma o nich informacji (o ich deorbitacji).

Pon, 6 wrz 2021 09:24 | ocena: + 2

Senlandia | Załogant

Największa z nich miała średnicę 99 centymetrów i ważyła aż 45 kilogramów!
To chyba była pusta w środku.
Gdyby ta kula była tylko z lekkiego aluminium to by ważyła 1380kg!
Z żelaza - 4 tony!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.