Dziś jest:
Wtorek, 30 listopada 2021

Człowiek istnieje fizycznie wyłącznie po to, by rozwijał się duchowo.
Thiaoouba Prophecy (1987 rok)

Komentarze: 13
Wyświetleń: 3735x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 10 paź 2021 08:12   
Autor: FN, źródło: FN   

9. 10.2021: TELEKONFERENCJA W SPRAWIE ‘KSZTAŁTÓW UFO’

Na pokładzie okrętu Nautilus odbyła się telekonferencja z naszymi kolegami z USA, którzy zajmują się tematyką Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Tym razem dyskutowaliśmy o tym, jak nieprawdopodobne kształty potrafią przyjmować obiekty UFO. Dyski? Kule? Tego typu pojazdy obcych to tylko drobny fragment tego, co zawierają relacje o UFO.

 

W Bazie FN odbyło się od dawna oczekiwane połączenie przez komunikator internetowy połączenie z kolegami z Las Vegas (USA), którzy zajmują się UFO. Rozmowa dotyczyła tego, czy wśród polskich obserwacji UFO zebranych przez FN był taki, w którym pojazd miał bardzo wyjątkowy kształt. Sprawa dotyczy bardzo ciekawego incydentu z ub. roku z USA.

Pokazaliśmy kilka tego typu zdjęć czy filmów z takimi pojazdami na czele z nieprawdopodobnym UFO z projektu Kontakt.


W czasie tego łączenia zaprezentowaliśmy kilka tablic z przykładowymi UFO, które są obserwowane na całym świecie. Okazuje się, że latające spodki, kule czy wrzeciona to jedynie część tego, co bardzo często pojawia się w czasie manifestacji UFO. W sumie zostało opisanych 1,5 tysiąca kształtów UFO widywanych na całym świecie. Poniżej kilka tablic z naszego archiwum.W czasie połączenia z USA pokazaliśmy niezwykle ciekawy film z naszego archiwum z czerwca 2009 roku. Obiekt został sfilmowany kamerą Panasonic HDC-DX1, która jak na tamte czasy była bardzo przyzwoitym sprzętem. Poniżej krótki fragment tego nagrania zmieniony do postaci animacji.Naszym amerykańskim kolegom przedstawiliśmy także film, który nagrał jeden z wieloletnich współpracowników FN we Francji. Prezentowaliśmy go niedawno w serwisie.

[...] Nagrałem przed 10 min. Jestem przy kościele Alma w Paryżu,Wolno przelatywał, bez żadnego dźwięku, ok 80-100 m nade mną! [...]


 


Nasi czytelnicy szybko ustalili, czym było "to coś" - oto e-mail z 10 października 2021.


From: [...]
Sent: Sunday, October 10, 2021 11:22 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Odnośnie obserwacji w Paryżu - pod rozwagę

Dzień dobry,
W dzisiejszym artykule na Państwa portalu pojawił się interesujący materiał z Paryża, na którym nagrany jest filmik z latającym obiektem. Zdjęcie tego obiektu na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę ciekawie. 
Zdaję sobie sprawę, że wiele autentycznych obserwacji UFO zostaje poczytywanych za drony czy balony. Niestety w tym przypadku to akurat jest balon. Balon o dokładnie takim kształcie:
 
Można go kupić choćby pod tym adresem:
https://www.tetherandfloat.co.uk/product/stegosaurus-dinosaur-helium-filled-balloon/Poniżej pozwoliłem sobie nałożyć kształt tego balona na Państwa fotografię: 
Jakkolwiek bardzo chciałbym, żeby ten film przedstawiał obiekt obcej cywilizacji, tym razem zjawisko chyba trzeba określić jako "wyjaśnione".
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł

 

I jeszcze jedna obserwacja UFO z ostatnich dni połączona z filmem, która pojawiła się na okręcie Nautilus od naszych czytelników i trafiła do naszego systemu monitorowania UFO.

 

From: […]

Sent: Wednesday, October 6, 2021 11:16 PM

To: FN

Subject: Ufo Koszalin 25.07.2021

 

Dzień dobry,

 

Zarejestrowałem dziwny obiekt latający.

W pierwszym odczuciu miałem wrażenie że jest to ogromny namiot, lub plandeka tira porwana przez wiatr, lecz później zorientowałem się, że leci pod wiatr, w stronę morza i zmienia wysokość gwałtownie. Obiekt przemieszczał się bezgłośnie i nieprzerwanie zmieniał kształt (kształt określam jako diamentu, który się obraca w chaotyczny sposób, lub zmienia kształt bez obracania, nie mogłem tego stwierdzić), był absolutnie czarny bez żadnych refleksów. Zmieniał wysokość gwałtownie pod kątem prostym, w momencie którym go zauważyłem był bardzo nisko troszkę ponad drzewami, po czym gwałtownie się wzniósł, oceniam rozmiar na naczepy tira (w tym momencie zacząłem nagrywać). Potem obiekt wznosił się cały czas skokowo i kierował na północny zachód. Tutaj kończy się nagranie, następnie wszedłem na balkon i kontynuował obserwacje lornetkowe (nie nagrałem tego), obiekt przez około 5min stał w miejscu (nie zmniejszał się, tutaj obiekt na balkonie przez lornetkę widziała też moja narzeczona),nagle zmienił kształt na wydłużony (był wtedy już prawdopodobnie nad morzem), kontynuował lot ale już w stronę północy (tylko się zmniejszał), leciał dość wolno, aż nie mogłem go zobaczyć lornetką.

 

Punkt obserwacji : […] (informacja tylko dla fundacji, proszę nie publikować mojego położenia, oraz danych osobowych)

Czas nagrania godz 19:55, data 25.07.2021

 

W załączniku poglądowe zdjęcia google maps z kierunku lotu, oraz nagranie na google drive.

 

Pozdrawiam

[…]

 


 

 

Oto fragment tego, co powiedzieliśmy w trakcie łączenia z kolegami z USA:

[...] W tej chwili na całym świecie każda publikacja filmu z UFO sprawia, że natychmiast pojawiają się specjaliści od balonów i dronów demaskując wszystkie nagrania albo jako balony, albo jako drony. Nie ma znaczenia, że obiekty te poruszają się zbyt szybko na balony lub że mają kształty, które powinny skłonić do refleksji, że takich balonów nie ma… Nie, to balon i już! On wie. On widzi. On demaskuje.

Kiedy taką osobę poprosi się o przysłanie takiego zdjęcia balony z sieci przeważnie w odpowiedzi można przeczytać, że „on nie będzie przysyłał, bo nie musi – po prostu widzi i już”. Tymczasem z obiektami UFO naprawdę sprawy mają się o wiele ciekawiej niż przeważnie ludzie myślą. W czasie łączenia z USA opisaliśmy historię zdjęcia z projektu kontakt.[...] Wiadomo, że obiekt miał ok. 4,5 cm długości, a precyzja poszczególnych elementów tego obiektu jest widoczna dopiero wtedy, kiedy ktoś kupi koraliki, plastelinę, modelinę, zapali lampkę, weźmie linijkę, zakasze rękawy i spróbuje… zrobić model, który rzekomo zrobił mały chłopiec. Wystarczyłoby, aby całość „robienia modelu UFO” nagrać na wideo z komentarzem:

- Proszę bardzo… oto koraliki… oto plastelina, lepimy, ugniatamy, dolepiamy i mamy UFO jak to, które od niechcenia zrobił dziesięciolatek w tej zapomnianej, podpoznańskiej wsi”.


A jednak taki film nie powstał i – prawdę mówiąc – nigdy nie powstanie. Dlaczego? Jak to napisał jeden z naszych czytelników „moje paluchy nie potrafiły tego diabelstwa w żaden sposób uformować w sposób, jak ma ten obiekt na zdjęciu”. Łatwo rzucić „to model!”, ale kiedy wreszcie człowiek zakupi wszystkie produkty (plastelina, proste koraliki z allegro) i spróbuje rzeczywiście na swoim biureczku szybko „ulepić UFO”, wtedy… zaczyna być dramat.Podobnie jest z UFO w tych niezwykłych kształtach, które są rejestrowane na całym świecie.[...]

Zapis naszej narady on-line z kolegami z USA został nagrany i po wprowadzeniu tłumaczenia (polskich napisów) zamieścimy go w naszej witrynie w serwisie youtube.com.

Komentarze: 13
Wyświetleń: 3735x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 10 paź 2021 08:12   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 24 paź 2021 00:24 | ocena: + 1

koval21 | Załogant

Moje wyjaśnienie tego podłużnego UFO z tymi brylancikami na dwóch końcach:

Pierwsze co zauważyłem to fakt, że obiekt za oknem jest nieruchomy. Chłopak bez przerwy zmienia pozycję aparatu co daje wrażenie, ze ten obiekt jednak się porusza, w pewnym momencie nawet chłopiec wchodzi na krzesło/parapet co zupełnie zmienia perspektywę i tym bardziej wydaje się, ze obiekt zmienił położenie - jednak gdy będziecie odnosić pozycję obiektu do np. klamek okien, zauważycie, że jest on nieruchomy a iluzja jego ruchu wynika tylko z ciągłego ruchu aparatem!

Druga sprawa to niewielu chyba zauważyło, że obiekt od strony widza jest na środku spłaszczony a nie półokrągły (jest on półokrągły jedynie z tej drugiej strony). Co to sugeruje? Jeśli wziąć pod uwagę nieregularną powierzchnię obiektu sugerującą jakąś masę plastyczną, nasuwa się jedno wytłumaczenie: jest to obiekt zrobiony z plasteliny który został przyklejony z drugiej strony okna.

W pewnych momentach filmu nawet widać takie lekkie przybrudzenie na szybie poniżej prawego brylancika. Chłopak widocznie pobrudził szybę lekkotłustą plasteliną przy przyklejaniu.

W skrócie:
Chłopak pobudzony oglądanym w TV programem o UFO, postanowił sam sobie takie zrobić. Wziął zapałkę, oblepił ją plasteliną, na końcu dał dwa brylanciki z klocków LEGO bądź wyciągnięte z jakichś zabawek, w środek jakiś klocek z czerwonego przezroczystego plastiku który oświetlany od góry daje efekt jakby od dołu świecił. Przykleił to do szyby od zewnątrz i mamy UFO.

Nie, 17 paź 2021 15:36 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Dlaczego obiekt numer 100 wygląda dokładnie jak "Sputnik" ???

Nie, 17 paź 2021 06:43 | brak oceny

ania28261 | Załogant

Ten symbol co znajduje się pod pojazdem z projektu kontakt to jest chyba klucz do całej sprawy z nim związanej.

Czw, 14 paź 2021 11:22 | brak oceny

Obsyllis | Załogant

Jak już wyjaśniono 2 ufo to niech ktoś wyjaśni te podłużne ufo

Śr, 13 paź 2021 22:11 | ocena: + 2

koval21 | Załogant

Ten dziwaczny obiekt z wypustkami do dołu, to nic innego jak związane ze sobą 5 balonów w kształcie gitary:


https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51vWbummq7L._SR600%2C315_PIWhiteStrip%2CBottomLeft%2C0%2C35_SCLZZZZZZZ_FMpng_BG255%2C255%2C255.jpg

Pon, 11 paź 2021 09:27 | brak oceny

Kepos | Załogant

Z UFO miałem pokazane jak powstaje "cygaro". Otóż kilkanaście duchów potępionych, które na co dzień znajdują się w chmurach, układa się gęsto w kształt cygara, a obserwator z wymiaru ziemskiego tak to widzi.
Takie zjawiska dzieją się jak duchy potępione organizują coś związanego z techniką (rękami ludzi).

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 paź 2021 08:37 | ocena: + 2

ivangogh | Załogant

@Kepos, opowiadasz najlepsze dowcipy na tym portalu. Świat bez Ciebie byłby smutniejszy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 12 paź 2021 10:43 | brak oceny

Kepos | Załogant

@ivangogh, może to tak wygląda, ale piszę prawdę - tak jak te sprawy zapoznałem. No cóż do grobu tego nie wezmę. Moja wiedza wykracza poza współczesną epokę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 13 paź 2021 08:00 | brak oceny

Marea | Załogant

@Kepos, Pisałam już: skoro masz taką wiedzę to podziel się z nią z innymi, ale nie poprzez komentarze na tym portalu - zrób swoją stronę

Nie, 10 paź 2021 19:20 | ocena: + 1

rafalJG | Załogant

Kolega w Nowej Zelandii obserwował obiekt, który wyglądał jak kamień. Niestety nie udało mi się go namówić na opisanie tego dla FN

Nie, 10 paź 2021 14:30 | ocena: + 2

mamoru007 | Załogant

O jednym z tajemniczych zdarzeń w Tatrach: UFO i tajemnicze istoty w Kościelisku, ok. 2005-2006 rok
Ujawniam jedną z relacji do jakich dotarłem w Tatrach, w rozmowach z tutejszymi mieszkańcami. Dowiedziałem się ciekawych rzeczy o zjawiskach i istotach nieziemskich różnego rodzaju, miejscu gdzie ludzie rozpływają się w powietrzu, a nawet nazwisko kowala który odwiedził śpiące wojsko za czyśćcowym portalem w Giewoncie. Przez to jednak jak traktowano tematykę zmiennokształtnych przez ostatnie 9 lat, tak ze strony większości świeckich badaczy tajemnic, jak i duchownych biorących wodę w usta - choć ich poprzednicy sprzed stuleciami o takich sprawach mówili głośno, postanowiłem wszystkiego już nie ujawniać, przynajmniej nie każdemu - ewentualnie tylko tym, którzy przez ten czas okazali się zaufanymi, lub którzy zdają egzamin... Co do tej obserwacji, sprawa jest w toku...
- dla zainteresowanych: ściągnijcie sobie ten materiał zawczasu, bo może nadejść dzień że przestanie być dostępny: https://youtu.be/wXltU0PdWWI

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 paź 2021 15:38 | ocena: + 1

mamoru007 | Załogant

@mamoru007, przenosiny nagrania pod ten link: https://youtu.be/4d-7TS35Q0s

Nie, 10 paź 2021 14:29 | brak oceny

mamoru007 | Załogant

O jednym z tajemniczych zdarzeń w Tatrach: UFO i tajemnicze istoty w Kościelisku, ok. 2005-2006 rok
Ujawniam jedną z relacji do jakich dotarłem w Tatrach, w rozmowach z tutejszymi mieszkańcami. Dowiedziałem się ciekawych rzeczy o zjawiskach i istotach nieziemskich różnego rodzaju, miejscu gdzie ludzie rozpływają się w powietrzu, a nawet nazwisko kowala który odwiedził śpiące wojsko za czyśćcowym portalem w Giewoncie. Przez to jednak jak traktowano tematykę zmiennokształtnych przez ostatnie 9 lat, tak ze strony większości świeckich badaczy tajemnic, jak i duchownych biorących wodę w usta - choć ich poprzednicy sprzed stuleciami o takich sprawach mówili głośno, postanowiłem wszystkiego już nie ujawniać, przynajmniej nie każdemu - ewentualnie tylko tym, którzy przez ten czas okazali się zaufanymi, lub którzy zdają egzamin... Co do tej obserwacji, sprawa jest w toku...
- dla zainteresowanych: ściągnijcie sobie ten materiał zawczasu, bo może nadejść dzień że przestanie być dostępny: https://youtu.be/wXltU0PdWWI

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

28 listopada://Afrykański wariant koronawirusa znany do tej pory jako B.1.1.529 otrzymał nazwę greckiej litery Omikron i jest w pobliżu Polski. WHO zakwalifikowała go jako wyjątkowo niebezpieczny. Kolejne kraje blokują połączenia z Afryką, gdzie wirus się pojawił. Nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 27 lis 2021 16:14 | 25 listopada 2021 nad Wawrem (Warszawa)  widoczne były jasne obiekty na niebie. Sprawa pojawiła się na portalu społecznościowym facebook. Nie można wykluczyć, że były to chińskie lampiony czy wojskowe flary, ale jedna rzecz przeczy tej tezie. Jest bowiem nagrany film, na którym widać moment zakończenia manifestacji. Wszystkie obiekty zgasły (zniknęły) praktycznie w tym samym czasie, co wyklucza chińskie lampiony czy flary.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

PRZELOT INTRYGUĄCEGO OBIEKTU UFO NAD FRANCJĄ - 16 listopada 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.