Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 7
Wyświetleń: 3955x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 gru 2021 19:53   
Autor: FN, źródło: FN   

EKSPERYMENT Z POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO FN – CO BYŁO POD PIRAMIDĄ?

To była próba dla wszystkich, którzy mieli ochotę sprawdzić swoje możliwości postrzegania pozazmysłowego. 12 listopada 2021 pod Warszawą nad Wisłą ustawiliśmy piramidę, a pod nią na dłuższy czas pozostawiliśmy „coś”. Zadanie dla naszych sympatyków było bardzo proste – spróbować odczytać siłą umysłu, jaki to przedmiot… czas ujawnić, co było pod piramidą!

 

Od czasu do czasu przeprowadzamy tzw. eksperymenty z postrzegania pozazmysłowego. Ostatni miał miejsce 12 listopada 2021. Tego dnia nasza ekipa pojechała w pewne miejsce pod Warszawą, gdzie na polanie postawiliśmy model piramidy. Pod nim zostało coś umieszczone. Poprosiliśmy internautów, aby odczytali używając jedynie siły swojego umysłu, co było pod piramidą, która stała na ziemi tuż obok naszego pojazdu…


Dostaliśmy kilkaset odpowiedzi! Wybaczcie, że nie przedstawimy wszystkich, ale jedynie wybrane (i trochę na chybił trafił). Było tam wszystko – od tego, że pod piramidą nie ma niczego albo że jest kot Czaruś z naszej bazy (lub dwa koty, czyli Czaruś i Soro). Ktoś sugerował, że w modelu piramidy ukrył się jeden z naszych kolegów z okrętu Nautilus, ale także podejrzewano inaczej – że pod piramidą jest bardzo głęboka dziura.

Tradycyjnie najwięcej odpowiedzi sugerowało, że jest tam model statku UFO z naszej bazy czy figurka obcego. Często padały odpowiedzi, że jest tam książka lub telefon komórkowy, ale także ktoś zasugerował telewizor czy nawet kuchenkę mikrofalową.

Przy wyborze przedmiotu do eksperymentu tym razem chcieliśmy wybrać coś skomplikowanego, złożonego z wielu części, aby utrudnić zadanie. I tu ciekawostka – ogromna liczba czytelników biorących udział w eksperymencie wskazała jako przedmiot pod piramidą kulę. Na youtube były pierwsze komentarze o tym, co jest przedmiotem eksperymentu, mówiły przede wszystkim o kulach. Te odpowiedzi naprawdę były dość zastanawiające…

Poniżej tylko mała próbka tego, co pojawiało się w komentarzach w serwisie youtube.com


To oznacza, że czytelnicy prawidłowo odczytali główny element i najważniejszy tego, co znalazło się pod piramidą. Kula bowiem jest kluczem w tej historii i wszyscy, którzy pisali o kulach czy nawet jabłkach byli bardzo blisko…

Nikt – a przynajmniej my nie zauważyliśmy takiej odpowiedzi – nie podał precyzyjnego opisu tego, co było pod piramidą w naszym eksperymencie, choć ten opis musiałby być dość precyzyjny. Uznajemy więc, że jeśli ktoś w swoim opisie zawarł słowo „kula, jabłko, a nawet globus” – to może uznać, że był blisko… Tu też jedna ciekawa uwaga – kulę odczytało bardzo dużo osób, chyba najwięcej z biorących udział w naszym eksperymencie. Czy można w takim razie uznać, że zakończył się on sukcesem, a największa część osób próbujących swoich sił w postrzeganiu pozazmysłowym prawidłowo odczytała ślad tego przedmiotu? Poczytajcie komentarze pod tekstem i spróbujcie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Poniżej zamieszczamy link do naszej pierwszej publikacji o tym eksperymencie.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,4217,eksperyment-z-postrzegania-pozazmyslowego-fn--12-listopada-2021.html

Nasi czytelnicy oprócz ujawniania swoich wizji przedmiotu w komentarzach przysyłali także e-maile na jeden z adresów FN. Tych odpowiedzi jest także potężna liczba, poniżej dosłownie kilka wybranych prawie „na chybił/trafił”.

 

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Tuesday, November 30, 2021 12:17 AM
To: media_fn
Subject: Eksperyment - Fundacja Nautilus

 Odpowiedz: pod piramida jest pomarancza.

 Sent from my iPhone

 

 

From: […]
Sent: Saturday, November 27, 2021 8:39 PM
To: media_fn
Subject: Piramida

 

Witam.

Nawiązując do poprzedniej wiadomości: cecha butów, która przykuła moją uwagę to lekko wyolbrzymione przody o owalnym kształcie i prostokątna naszywka z jakimś napisem. Maska przeciwgazowa, patrząc z przodu też była owalnego kształtu.

Pozdrawiam.

 

 

From: […]
Sent: Thursday, November 18, 2021 8:52 PM
To: media_fn
Subject: EKSPERYMENT Z POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO FN

 

Dzień dobry,

postanowiłem także spróbować - moim zdaniem pod piramidą są dwa obiekty.

 

  1. jest to coś co ma kształt kuli lub zbliżonego do kuli np bryły: dwunastościan lub dwudziestościan foremny; przezroczysty lub pusty w środku (w takim sensie że można zajrzeć do środka); po głowie chodzi mi też model obiektu ze zdanów. 
  2. figurka - moim zdaniem obcego, szaraka lub postaci przypominającej te z Emilcina.

 

Pozdrawiam,

(dane do wiadomości redakcji)

 

 

 

From: […]
Sent: Wednesday, November 17, 2021 4:57 PM
To: nautilus
Subject: eksperyment 12.11.2021

 

Obiekt posiada solidną podstawę wykonaną z kamienia lub metalu.

Zakładam że jest to mikroskop lub statua.

 

From: […]
Sent: Wednesday, November 17, 2021 8:58 AM
To: media_fn
Subject: Eksperyment z postrzegania pozazmysłowego

 

Witam Szanowną Załogę Okrętu FN

 

Gdy skupiałem się 15.11.2021 r. to wychodziło mi że jest to czarna szkatułka z złotymi zdobieniami w kształcie łańcuszka dookoła u góry. A w środku miał by być jakiś mechanizm z kołami zębatymi z zielonkowatym odcieniem. Dodam jeszcze że kojarzyło mi się że ta rzecz stoi gdzieś na półce w bazie FN obok szklanej ozdoby w którym jest okręt Nautilusa.

A gdy skupiałem się 16.11.2021 r. to kojarzyło mi się słowo ,,vajra,, i jakieś napisy związane z Buddyzmem i że pierwszą literą było odwrócone E z przedłużonym ogonkiem na dole. Kojarzył mi się wtedy kolor zielony i niebieski 

A kolejną rzeczą było to że kojarzyło mi się że ta rzecz była umieszczona wcześniej właśnie w tej szkatułce a raczej w czarnym pudełku.

 

Postaram się jeszcze skupić i jeżeli uznam że ma to znaczenie to napiszę jeszcze raz.

 

Pozdrawiam Załogant [dane do wiad. FN]

 

Wybaczcie, że nie będziemy cytowali wszystkich e-maili z odpowiedziami „co było pod piramidą”, które dostaliśmy, bo ten artykuł nie miałby końca! Niech każdy sprawdzi, co do nas wysłał i sam oceni, na ile blisko był rozwiązania zagadki.

W serwisie youtube.com na naszej witrynie zamieściliśmy materiał o tym, czym był ten przedmiot. To „coś” rzeczywiście stoi na półce jednego z trzech regałów w głównej naszej „messie kapitańskiej”. Ma nawet nazwę związaną z nazwiskiem bardzo znanego fizyka... ; - )


Jesteście ciekawi, który przedmiot z tych widocznych na zdjęciach powyżej został wybrany do eksperymentu? Musicie obejrzeć materiał w serwisie youtube, który zamieszczamy poniżej.

 


Na koniec – wszystkim pięknie dziękujemy za udział w naszym eksperymencie. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i będziecie z niecierpliwością czekali na następny. I już mamy na niego pomysł, ale o tym… następnym razem. Do zobaczenia na pokładzie okrętu Nautilus – jedynego i niepowtarzalnego w całym wszechświecie! FN

Komentarze: 7
Wyświetleń: 3955x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 gru 2021 19:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 10 luty 2022 15:10 | ocena: + 1

hapeon | Załogant

Witam. Z tego co piszecie to sami sobie potwierdziliście że wykonanie tego zadania jest niemożliwe. Wg. mnie nie ma tu łącznika. No bo co ma być łącznikiem. Ziemia ma być łącznikiem? Ziemia nie ma oczu. Piramida ma być łącznikiem? Piramida też nie ma oczu. Zróbcie eksperyment z łącznikiem który ma oczy. Nagrajcie film z jedną osobą albo z więcej niż jedną. Niech ona patrzy na film. Na filmie niech jest przedmiot albo osoba, w kółko ten sam/ ta sama. Nie pokazujcie filmu, pokażcie tylko te osoby, pokażcie ich oczy. Wtedy jest możliwość, że osoby które będą ten film oglądać będą "dostawać" myśli o tym co jest na filmie w filmie. Wtedy ja też obejrzę z ciekawości żeby sprawdzić czy coś mi do głowy przychodzi. Poprostu jak się patrzę na piramidę to ona sama nie wie co jest pod nią bo jest tylko przedmiotem.

Kilka miesięcy temu miałem sytuację że myślę o kimś i myślę i myślę i za minutę przychodzi mi sms od tej soby na 10 linijek ale to każdy tak ma z tego co słyszę nieraz od innych.

Sob, 25 gru 2021 15:54 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

"Jesteście ciekawi, który przedmiot z tych widocznych na zdjęciach powyżej został wybrany do eksperymentu?" a nie mozecie po prostu urva napisac co tam bylo?

Czw, 9 gru 2021 12:12 | brak oceny

sidhartha | Załogant

bądźcie bardziej wymagający :)
ESP i telepatia to Pikuś przy np.bilokacji czy teleportacji :)
ale ludzie o wysokim RD(rozwoju duchowym)raczej milczą, z oczywistych względów :)

Czw, 9 gru 2021 11:49 | brak oceny

mamoru007 | Załogant

Jakieś półtora godziny przed ujawnieniem co tam jest, pod filmikiem na youtube, napisałem "drabina". Pudło?: https://zapodaj.net/2bf44bbe983a7.png.html

Czw, 9 gru 2021 11:02 | brak oceny

2Animals | Załogant

Półki wcześniej nie widziałam ale dziwiła mnie ilość rzeczy które widzę pod piramidą, a nie jedna. Teraz wiem skąd się to wzięło. Są to szklana kula ( w przybliżeniu) , brązowa figurka, piramidka.Pozdrawiam.

Czw, 9 gru 2021 08:10 | ocena: + 1

kasiask | Załogant

Bingo, miałam nosa

Śr, 8 gru 2021 20:56 | ocena: + 3

Orion_1957 | Załogant

Bardzo ciekawy eksperyment. Sporo ludzi podawało właśnie piłeczki, piłki czy też kulki. Muszę przyznać, że nie trafiłem ponieważ w ostatnich dniach sądziłem, że to może być przedmiot istotny dla nas wszystkich w związku z pandemią itd. Jednak jestem z tego eksperymentu zadowolony ponieważ mogłem sprawdzić swoje postrzeganie. I tak więc kiedy tylko ukazała się pierwszego dnia piramidka na stronie Fundacji to jedno co mi przyszło do głowy to kula orbs - dlaczego ona ? widząc piramidę to od razu skojarzyłem ją z eksperymentem który miał miejsce w minionym okresie w bazie Fundacji Nautilus kiedy kula orbs wędrowała w pobliżu piramidki ( było to na zewnątrz )a Państwa kolega znany nam wszystkim był naprowadzany z bazy by szedł w kierunku kuli co też się stało. Ale teraz ten przypadek wykluczyłem bo jak możliwe by kula orbs była w środku, chociaż do końca nie wiemy co tam jeszcze było prócz wahadełka czego My i tak byśmy nie dostrzegli na własne oczy. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.