Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 9
Wyświetleń: 4087x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 17 sty 2022 02:11   
Autor: FN, źródło: FN   

PIKTOGRAM Z 2001 ROKU – ODPOWIEDŹ NA SYGNAŁ Z ARECIBO

16 listopada 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo została wysłana wiadomość do istot pozaziemskich. W 2001 roku na polu w Wielkiej Brytanii pojawił się piktogram, który do dziś uznawany jest jako „odpowiedź na przekaz z Arecibo”.

 


 

O tej sprawie pisaliśmy niemal (!) 20 lat temu. Wiadomość Arecibo (przesłanie z Arecibo, przekaz z Arecibo, transmisja z Arecibo) to nic innego jak wiadomość radiowa, która została wyemitowana obcych cywilizacji pozaziemskich za pomocą radioteleskopu w Arecibo.. Stało się to 16 listopada 1974 roku.

 

 

Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo. Została wysłana w kierunku kulistej gromady gwiazd M13 w gwiazdozbiorze Herkulesa (Gromada Herkulesa, NGC 6205). Długość wiadomości wynosiła 1679 bitów. Wysłana została na częstotliwości 2380 MHz (długości fali 12,6 cm). Nadawano ją przez trzy minuty.

 

Wiadomość została zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w tym obserwatorium. Pomysłodawcami wysłania przez radioteleskop tego przekazu byli naukowcy z Cornell University, m.in. Carl Sagan.

 

Prawidłowo odczytana wiadomość zawiera 73 wiersze po 23 znaki (zera i jedynki). Kolejne wiersze opisują:

 

    Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym.

    Liczby atomowe podstawowych pierwiastków, z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor.

    Składniki DNA (cztery nukleotydy po dwie pary zasad: adenina, tymina, cytozyna i guanina oraz cukier deoksyryboza i reszty fosforanowe tworzące DNA)

    Prosty schemat podwójnej spirali DNA (liczba nukleotydów w DNA oraz podwójna helisa DNA)

    Średnie wymiary człowieka; Postać człowieka; Liczba ludzi na Ziemi (liczba 4292853750 mieszkańców naszej planety w listopadzie 1974 roku)

    Schemat Układu Słonecznego (z wyróżnioną Ziemią)

    Schemat czaszy radioteleskopu w Arecibo oraz średnica teleskopu (305 metrów).


 

Nasz czytelnik przypomniał ciekawą sprawę związaną z kręgiem zbożowym, który miał być odpowiedzią na ten przekaz.

 

From: […]

Sent: Sunday, January 16, 2022 11:24 PM
To: FN
Subject: Arecibo

 

Znalazłem ten krąg zbożowy na stronie Pani Lucy Pringle. Sierpień 2000r.

https://cropcircles.lucypringle.co.uk/photos/2000/uk2000ee.shtml
Rok później w tym miejscu była odpowiedź na sygnał z Arecibo: Sierpień 2001r.

https://cropcircles.lucypringle.co.uk/photos/2001/uk2001dm.shtml
Przypomnienie dobrze znanej historii (oglądałem to dawno temu i nie skojarzyłem) https://www.youtube.com/watch?v=y16PFZdtUP8

[dane do wiad. FN]


Komentarze: 9
Wyświetleń: 4087x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 17 sty 2022 02:11   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 18 sty 2022 11:35 | ocena: + 1

Iwona31 | Załogant

Szanowni,
pozwolę sobie nawiązać do mojego zdjęcia, które pokazałam na stornie Fundacji kilka dni temu, a dlaczego o tym pisze ponownie..otóż, chyba mnie olśniło. Jak może pamiętacie, to zdjęcie przedstawiało duży dysk, w którym po znacznym rozjaśnieniu i zwiększeniu kontrastu pojawiły się przedziwne znaki/hieroglify/litery/liczby oraz..jakaś dziwna postać , a nawet dwie postaci..Odkąd sama dostrzegłam te dziwne symbole zachodzę w głowę czym są, nie daje mi to spokoju i stało się wręcz maleńką obsesja, bo ja czuję intuicyjnie, że tam, wewnątrz tego pojazdu jest jakaś wiadomość, tyle że dobrze ukryta i nie dająca się odszyfrować na pierwszy rzut oka..ale wiecie co? Jak zobaczyłam przekaz wysłany z Ziemi, pomyślałam, że bardzo podobne znaki są też na moim zdjęciu, ale chyba najbardziej widoczna jest liczba 23..a przecież wszyscy wiemy, że człowiek posiada 23 pary chromosomów..a może własnie tą liczbą ONI chcieli przekazać, że jednak wcale aż tak bardzo się od nas nie różnią.? Może nie każdy z Was widział to zdjęcie, więc pozwólcie, że wkleję je ponownie..Dysk w oryginale był oczywiście bardzo ciemny, więc nie sugerujcie się kolorami, one pojawiły się po rozjaśnieniu, ale nic więcej nie było tam modyfikowane "sztucznie", a zdjęcie jest prawdziwe. Serdeczności, może Wy coś dojrzycie ponownie..?

https://www.facebook.com/123609045901698/photos/p.427837152145551/427837152145551/?type=3&av=123609045901698&eav=AfYM_6QF6YxeCwSAYqmTzIr71dsDSC2jHwgH-TlGazg4sNX0FXi9fnW4LzUowjJ5P9E
a tu film: https://www.youtube.com/watch?v=F3rMWEwNfNg&t=30s

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 12:27 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@Iwona31, Witam Cię. Jeżeli chodzi o te piktogramy to wiadomo, że są to jedne z ciekawszych które mogliśmy oglądać na stronach Fundacji Nautilus. A jeżeli chodzi o ich rozszyfrowanie przez nas samych to nie jest to proste. Zapewne nie wykonał ich człowiek. Oczywiście chciałbym znać przekaz od obcych który widoczny jest w wersji obrazkowej ale upłynie jeszcze sporo czasu kiedy dowiemy się treści wynikającej z pozostawionych na polu tzw. obrazów.
Wracając do Twoich zdjęć które już oglądałem wcześniej muszę przyznać, że podobnego nigdy nie udało mi się zarejestrować. Co widać w głębi to trudno powiedzieć dosłownie. Jakby coś tam się działo wewnątrz obiektu to fakt. Widoczne są te cyfry 2 i 3. Czy to są obcy pilotujący obiekt- możliwe ale nie każdy pewnie tak powie. Muszę jednak przyznać, że na stronie Fundacji tak wspaniałych zdjęć jeszcze nikt jeszcze nie publikował. Wypada jedynie Tobie pogratulować. Na pewno to zdjęcie wymaga szczególnego spojrzenia by wyodrębnić w nim ten właściwy obraz. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 14:43 | brak oceny

Iwona31 | Załogant

@Orion_1957, Witaj Orion_1957, dziękuję Ci za bardzo za tak przemiły komentarz pod adresem moich zdjęć. Wiesz, kiedy je oglądam, też nie mam bladego pojęcia, czym są, ale mam silną wewnętrzną potrzebę, aby się nimi podzielić - teraz - także i z Wami. Do tej pory były dostępne jedynie dla mnie, mojego męża i Rodziców, którzy są moim świadkami, że zdjęcia są jak najbardziej prawdziwe, bez żadnych fake udoskonaleń. Ja zawsze z ogromną ciekawością oglądam i czytam przedstawiane na stronie Fundacji materiały od Was, bo każde, nawet mogłoby się wydawać nieciekawe zdjęcie, być może przybliża nas do prawdy..Jeżeli masz ochotę wrzuciłam dziś na YT dwa filmy - jeden jest wyjątkowy..Pod księżycem pojawił się drugi, przeogromny obiekt...Zdjęcie zrobiła przez swój ogród moja ciotka, w nocy 3-4.07.2020. Ja osobiście jestem oszołomiona...a nawet chyba mogę to napisać, przerażona...Serdeczności ciepłe! dla Ciebie i pozostałej "Fundacyjnej" Rodziny!:)
https://www.youtube.com/watch?v=uOxnSNb0API

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 15:18 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@Iwona31, Witam ponownie. Trudno sobie wyobrazić taki olbrzym wiszący pod Księżycem. Skoro na zdjęciu można zauważyć, że to coś jest o tak potężnych rozmiarach to jakie gabaryty ma w rzeczywistości. Ale często słyszy się, że obiekty obcych swoim rozmiarem mogą sięgać poza naszą planetę. Tzn., że taki statek matka a może dwa mogłyby nas wszystkich zabrać na swój pokład. Trudno sobie wyobrazić jakie te pojazdy muszą mieć możliwości by poruszać się w przestrzeni która dla nas ludzi jest nieznaną krainą. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 16:11 | brak oceny

Iwona31 | Załogant

@Orion_1957, Witaj Orion_1957, tak ja też brałam pod uwagę przeróżne scenariusze. Ciotka opowiadała, że zobaczyła to nocą ze swojego ogrodu, zrobiła zdjęcie, wysłała mi, jednak, kiedy po chwili ponownie spojrzała w niebo - obiektu już nie było...I teraz pytanie, jak długo przed tym jak to dostrzegła, ten olbrzym wisiał na niebie, po drugie, dlaczego nie było o tym głośno w prasie/tv..Nie sądzę, żeby takiego ogromnego obiektu nie zarejestrowano, albo zarejestrowano, albo nie pokazano, bo wiadomo - panika ludzka nie zna granic (choć w tym przypadku nie można się dziwić..)...Wiesz, ja nie odczuwam lęku przed UFO, widuję je od dziecka, ale intuicyjnie obawiam się TEGO co zawisło pod księżycem..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 18:35 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@Iwona31, Powiem Ci, że sam bym się nie spodziewał tego co sam zobaczyłem w grudniu 2019 r. Było to w nocy a na dodatek w wolną sobotę. A jak wiadomo w sobotę to w zasadzie wszyscy odpoczywają i mniej jest ludzi na mieście. Obiekt który widziałem może z odległości 700 m ale to trudno określić bo było olbrzymi. Jak miałbym określić jego średnicę to mógłbym go porównać do wielkości Stadionu Narodowego - górnej jego korony. Migał biało czerwonymi światełkami i bardzo wolno sunął dość nisko . Normalny szok. Miałem w kieszeni starą Nokię i przecież też nią bym zarejestrował obiekt ale chciałem wszystko widzieć i zapamiętać jak najwięcej więc jakoś nie mogłem sięgną po nią do kieszeni. Ten olbrzymi obiekt w 100 % potwierdził, że obcy są i Ja ot tym wiem co mnie niezmiernie cieszy. Więc jak widzisz to co robimy nie jest przypadkiem. Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 19:30 | brak oceny

Iwona31 | Załogant

@Orion_1957, wow, trafił Ci sie nie lada gagatek! Rzadko spotykamy takie kolosy, gratulacje! Ja widziałam kiedys ok.40olbrzymów, na zachodzącym niebie, były tak ogromne, że w tym samym czasie widoczne były w Kaliningradzie, ale Robert opisywał tę historię wielokrotnie, a na Yt FUndacji jest też mój film z tymi obiektami. Niecierpliwie czekam wiosny i lepszych warunków armosf.do zaczajenia się na nasze Ufki! Serdecznie

Pon, 17 sty 2022 21:15 | ocena: + 2

najsampierw | Załogant

albo sknocili sprawę, albo się wydygali, bo powinni dalej kontynuować ten dialog. na przykład wysłać ziemskie współrzędne geograficzne potencjalnego spotkania, albo zapytać o jakąś zagwozdkę matematyczno-fizyczną.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 07:03 | ocena: + 3

Vrill | Załogant

@najsampierw, to na serio jakieś dziwne jest:

Ludzie ☆szukają życia pozaziemskiego:

-Dziesiątki teorii i naukowców,
-Setki połączonych pomysłów i wynalazków,
-Tysiące przeszukiwanych układów i godzin na badania,
-Miliardy wpakowanych dolarów na radionasłuch obejmujący obszar miliardów lat świetlnych.

-parę wysłanych wiadomości ☆

Wiadomość od życia [najprawdopodobniej] pozaziemskiego:

"Siema, choć jesteśmy tak różni to jednak bardzo podobni"

Ludzie *nadal szukają życia pozaziemskiego*[Fermi paradox]*


O
co tu lata?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.