Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3071x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 4 luty 2022 03:09   
Autor: FN, źródło: FN   

HISTORIA Z CYKLU ‘NASI MŁODSI BRACIA’

Historię przetłumaczył z angielskiego nasz wspaniały czytelnik, Ivan Gogh. Dziękujemy!


Niesamowita historia z Chorwacji pokazuje, jak daleko posuną się psy, aby zadbać o swoich ludzkich towarzyszy.

Grga Brkić wspinał się w niedzielę na najwyższy szczyt pasma górskiego Velebit, około 1770 metrów nad chorwackim wybrzeżem Adriatyku, kiedy spadł prawie 150 metrów w dół ośnieżonego zbocza. Upadek spowodował, że Brkić poważnie złamał nogę i został całkowicie unieruchomiony. 

Dwóch turystów przechodzących w pobliżu zauważyło Brkicia i jego towarzysza Northa, ośmiomiesięcznego malamuta z Alaski na dnie nasypu, ale nie byli w stanie bezpiecznie się do nich dostać. Posłali więc po ratowników.

Brkić leżał w śniegu, drżąc, więc jego psi towarzysz położył się na nim, aby go ogrzać, dopóki nie nadejdzie pomoc. Malamuty z Alaski radzą sobie szczególnie dobrze w chłodne dni i wytrzymują temperatury nawet do -30 stopni Celsjusza. Jest to jedna z najstarszych ras arktycznych używanych do ciągnienia sań i ładunków. 

Oboje czekali 13 godzin na mrozie w nadziei na pomoc ratowników. Kiedy ci dotarli do pary, ze zdumieniem odkryli, że pies „zawinął się wokół Brkić'a i ogrzał go”.

Brkić powiedział później chorwackim mediom, że „minuty i sekundy przed przybyciem bardzo się dłużyły”, ale „ten mały pies to prawdziwy cud”.

Chorwaccy alpiniści, Hrvatska Gorska Služba Spašavanja, zabrali się do pracy, próbując uratować turystę i jego psa w ramach tego, co później nazwali „jedną z najtrudniejszych akcji ratunkowych”, jaką kiedykolwiek podjęli.

Przez całą mękę pies nie chciał odłączyć się od swojego przyjaciela.

„Pies cały czas był zwinięty w kłębek obok właściciela w dole; ogrzał swoim ciałem właściciela, zapobiegając w ten sposób znacznej hipotermii alpinisty, który podczas upadku doznał poważnego złamania podudzia i kostki” – powiedział Josip Brozičević, szef chorwackiego ratownictwa górskiego.

Ratownicy w końcu zdołali uratować turystę oraz jego dzielnego psa i zostali przetransportowani helikopterem do pobliskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Po niedzielnym uratowaniu rodzina Brkić podzieliła się najnowszymi informacjami informując wszystkich, że wszyscy czują się dobrze.

Ratownicy twierdzą, że odwaga i współczucie psa to lekcja, z której wszyscy możemy się nauczyć. „Przyjaźń i miłość między człowiekiem, a psem nie mają granic” – napisali w niedzielę ratownicy. Z tego przykładu wszyscy możemy dowiedzieć się, jak troszczyć się o siebie nawzajem”.

Tekst przetłumaczony ze strony: https://www.upworthy.com z dnia 06.01.2022

Drodzy czytelnicy,

Ostatnie tygodnie to dla nas trudny rejs. Minął okrees, kiedy morze wokół okrętu Nautilus było spokojne, ale teraz od wielu, wielu tygodni mamy sztorm! Ze względu na sytuację zawodową i osobistą ledwo wystarcza nam czasu na odpowiadanie na e-maile, a brakuje na codzienną aktualizację serwisu na poziomie, do którego nawet sami się przyzwyczailiśmy. Musicie nam to wybaczyć i trzymać kciuki, aby udało nam się tak ustawić rzeczywistość wokół, aby można było poświęcać czas sprawom naprawdę ważnym. Jakim? Dobrze wiecie.

Mamy opóźnienia w odpowiadaniu na e-maile. Do niedzieli powinno być wszystko on-line.

Mamy opóźnienie w publikacjach gotowych przecież już tekstów. W ciągu najbliższych 48 godzin powinien ukazać się dawno zapowiadany tekst naszego czytelnika o Projekcie KONTAKT.

Bądźcie z nami i trzymajcie za nas kciuki.

Załoga Okrętu Nautilus

Po publikacji w serwisie POLSKA MÓWI wiele osób prosi nas o - cytat - "Film z kulą".

Film ten na prośby widzów tego materiału umieściliśmy w okienku „ZDJĘCIE DNIA” w naszym serwisie. Aby go obejrzeć, trzeba kliknąć link poniżej.

 https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,1623,zdjecie-kuli-typu-.html

 Pozdrawiamy

FN

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3071x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 4 luty 2022 03:09   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 10 luty 2022 23:13 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

"Sa troche za nami".
No jak na moje to ten wasz kot ma wieksze IQ od przecietnego sluchacza jakiegos Radia Maryja czy czegos podobnego.

Nie, 6 luty 2022 20:12 | brak oceny

reyutt | Załogant

Fajna historia! Troche podobna do historii Toma Justyniarskiego, ktora opisal w ksiazce "Psie troski", z ktora zapoznawaly sie moje dzieci w szkole. Pozdrawiam!

Sob, 5 luty 2022 13:59 | ocena: + 4

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!
Nasi Bracia Mniejsi, czy Młodsi, jakby nie
określać, powinni być darzeni taką miłością,
jaką w sposób bezgraniczny oddają ludziom.
Każde żywe stworzenie posiada, podobnie jak człowiek, uczucia uniwersalne. Nie tylko zwierzęta lądowe i morskie, ale nawet rośliny. Wszyscy wiemy, że tak jak ludzie, zwierzęta mają też swój rozum, myślą, czują, przeżywają, chorują, pomagają, ratują, martwią się o swoich bliskich, kochają. Są na nieco niższym poziomie od Istoty ludzkiej, bo nie posiadają pewnych cech człowieczych. Bardzo cenimy sobie nasze emocje, słusznie uważając, że sam intelekt jest dla człowieka wyróżnikiem niewystarczającym i dopiero subtelna gra między intelektem a emocjami, odbywająca się w umyśle, świadczy o naszej wyjątkowości. Ale należy przy tym pamiętać, że rejony odpowiedzialne za emocje są najstarsze i bardzo zbliżone do istniejących u innych zwierząt. Nasz mózg, tak samo jak reszta ciała, rozwijał się. Systematycznie następował też rozwój świadomości. U wyższych ssaków pojawiły się procesy, które już można nazywać myśleniem. Najpierw było to myślenie równoczesne, później wraz z rozróżnieniem funkcji półkul mózgowych wzrastała waga myślenia sekwencyjnego, dominującego u ludzi. Potwierdza to tezę, że struktura umysłu jest przed ludzka, a jej rozwój następował stopniowo. Pod naporem faktów, obecnie coraz więcej uczonych uważa, że u zwierząt możemy dostrzec nie tylko dosyć bogaty świat emocjonalny, ale także u wielu z nich widoczne są oznaki samoświadomości, świadomości istnienia innych, a nawet pewna zdolność przewidywania i intencjonalność, czyli umiejętność zaplanowania swoich działań. Zresztą wystarczy popatrzeć na zachowania naszych "Braci Mniejszych", aby nasze wątpliwości zmniejszyć do minimum.
P.S.
Mój najlepszy przyjaciel, Brat Mniejszy - Teoś, jest bardzo podobny do kocurka Czarusia z FN.
Teoś to bardzo mądry i wspaniały kotek, którego przygarnąłem 5 lat temu, gdy był jeszcze malutkim i wystraszonym ( prawdopodobnie po jakichś przykrych doświadczeniach z niedobrymi ludźmi ), szukającym domu. Dzisiaj ma ok. 6 lat i jest szczęśliwy. Czuje miłość ze strony domowników i wie, że nic mu nie brakuje. Tym samym odwdzięcza się swoim bliskim, a już najbardziej swojemu opiekunowi, czyli mnie.
Od ponad roku zacząłem próby nawiązywania z Teosiem kontaktu przy pomocy telepatii. Po prostu, gdy wychodzi np. na obchód po swoim terenie ( ogród i pobliski rejon zamieszkania ), przywołuję go bezgłośnie do powrotu myślami, skupiając się na swojej szóstej czakrze. W ten sposób wysyłam do niego sygnał, który prawdopodobnie odbiera, bo po ok. 2-3 minutach pojawia się w drzwiach tarasowych.
Robię to dość często i się sprawdza ta forma komunikacji z moim pupilem. Wiadomo, że koty
posiadają dobrze rozwinięty szósty zmysł i potrafią wykorzystywać to w razie potrzeby.
Ja w to wierzę. Po tych ostatnich moich doświadczeniach, wiem, że koty to niezwykle mądre i inteligentne stworzenia.
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Pt, 4 luty 2022 18:52 | brak oceny

orzepka | Załogant

Wszyscy mamy ostatnio pod górkę z czasem. Rozumiemy.
Pozdrawiam

Pt, 4 luty 2022 17:26 | brak oceny

ABe11 | Załogant

Kocur Czaruś to zdolny informatyk. Piękny kot!

Pt, 4 luty 2022 05:38 | ocena: + 1

Dzibril88 | Załogant

Załogo Moc z Wami!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.