Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 30
Wyświetleń: 4500x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 luty 2022 05:19   
Autor: FN, źródło: FN   

DWIE OSOBY TRACĄ ŻYCIE JEDNA PO DRUGIEJ – TAK DZIAŁA SIŁA PRZEZNACZENIA

To bardzo ciekawy element związany z czymś, co nazywamy karmą lub przeznaczeniem. Bardzo często dwie (lub więcej) osób przychodzą na świat po to, aby dokończyć lekcję z przeszłości. Losy takich osób są ze sobą dziwnie splecione. Dotyczy to także ich śmierci – bardzo często tacy ludzi umierają prawie w tym samym czasie.

 

 

Kilka dni temu dostaliśmy ciekawy list od naszego czytelnika, którego fragment publikujemy poniżej.

 

Szanowna FN,

Z wielką ciekawością czytam Wasze artykuły o reinkarnacji. Mam w rodzinie historię, która potwierdza to, o czym mówicie. Mój nieżyjący ojciec opowiedział mi kiedyś historię jego siostry, która zginęła w wypadku samochodowym w wieku 15 lat i której oczywiście nigdy nie poznałem. Mówiła ona jednak, że pamięta swoje poprzednie wcielenie, kiedy także była kobietą i miała córkę. Mówiła, że jej córka z poprzedniego życia teraz inkarnowała się jako jej siostrzenica, z którą łączyła ich niebywała więź. Tamta dziewczyna nie pamiętała niczego z poprzedniego życia, ale nie o tym chciałem wam powiedzieć. Niezwykłe były bowiem okoliczności śmierci obu dziewczyn. Siostra mojego ojca mówiła, że w poprzednim życiu one straciły życie z rąk złych ludzi i teraz pojawiły się na świecie, żeby jeszcze raz się spotkać i wspólnie czegoś doświadczyć, co zabrano im kiedyś.

Ojciec opowiadał, że tuż po tragicznym wypadku w którym zginęła […] jej siostrzenica zachorowała na ciężką chorobę i także zmarła. Obie miały mniej więcej tyle samo lat i obie zmarły w tym samym roku, praktycznie jedna po drugiej. Trudno nie zauważyć, że jest to zbyt duży zbieg okoliczności, aby mówić o przypadku. Śmierć  tej dziewczyny nastąpiła dosłownie 1-2 miesiące po tym, jak zmarła ciocia, której nigdy nie poznałem.

Czy znacie podobne historie?

Uszanowanie dla Was

[dane do wiad. FN]

 

 

Dziękujemy za opis historii. Oczywiście, że takie właśnie karmiczne historie o powiązanych losach ludzi, które kończą się często śmierciami następującymi jedna po drugiej są nam bardzo dobrze znane. Tacy ludzie byli ze sobą związani w poprzednim życiu i rodzą się ponownie, odnajdują i razem przeżywają coś, co można nazwać „dokończeniem lekcji z poprzedniego życia”.

Jedna z naszych czytelniczek przesłała nam dwie informacje o podobnych przypadkach, które były opisane w polskich mediach. Warto je w tej publikacji zaprezentować.

 

From: […]
Sent: Saturday, January 29, 2022 7:37 PM
To: PYTANIA FN
Subject: Syn zginął tak samo jak w poprzednim wcieleniu

 

Witam.

Podsylam link do historii P.J. której syn zginął w wypadku.Wcześniej syn opowiadał, że zginął kiedyś pod kołami samochodu pewnej marki, ale P.J. nie zwracała uwagi na te słowa. 

Ja uważam,że gdy dziecko tak mówi należy się zatrzymać i wysłuchać, mimo że swiat pędzi:)

 https://www.kobietaxl.pl/wokol-magii/n,201672,moj-syn-zginal-tak-samo-jak-w-poprzednim-wcieleniu-dlaczego-nie-sluchalam-jego-opowiesci.html


 

 Syn pani Jolanty zginął tragicznie w listopadzie zeszłego roku. Miał niespełna 24 lata, wpadł pod samochód, przechodząc przez ulicę w niewłaściwym miejscu.

- Zawsze był taki szybki, bardzo wcześnie chodził i mówił, ciągle w ruchu – opowiada nam jego mama. - Pewnie więc też szybko odrobił tu swoją lekcję na Ziemi i odszedł, żeby znowu tu kiedyś powrócić w innym wcieleniu. A zginął tak samo, jak poprzednio, bo często o tym opowiadał, tylko ja nie chciałam słuchać, sądząc, że to wymysły.

 Już jako kilkulatek syn zwracał uwagę na jedną markę samochodu. To były polonezy. Ilekroć jechał beżowy, mówił te same słowa.

- Jak byłem duży, to taki samochód mnie zabił, ciągle to powtarzał – mówi pani Jolanta. - Nie wiem, skąd znał markę samochodu, bo był przecież bardzo mały. Ja zawsze mu mówiłam, że przecież nigdy nie był jeszcze duży. Teraz nie byłabym wcale taka tego pewna…

 Po śmierci syna, pani Jolanta zainteresowała się reinkarnacją. Przeczytała historię o dziewczynce, która urodziła się z dziwną blizna na brzuchu i cierpiała na bóle miednicy. Opowiadała zdumionym rodzicom, że w poprzednim wcieleniu zginęła potrącona przez pociąg, pamiętała swoje poprzednie imię. Zdeterminowani rodzice, chcąc uwolnić córkę od traumy, oddali ją w ręce terapeutów, którzy robią regres przeszłego życia. Sami oddali się poszukiwaniom i faktycznie znaleźli informację o wypadku kolejowym, w którym zginęła młoda dziewczyna o imieniu podanym przez córkę. Czy należy wierzyć w takie historie?

 


Dr Ian Stevenson, który zmarł w 2007 roku, był przewodniczącym Wydziału Psychiatrii na University of Virginia, School of Medicine. Został również uhonorowany tytułem Carlson Professor of Psychiatry w tej instytucji. Począwszy od 1961 roku, przez czterdzieści lat, dr Stevenson badał dzieci, które spontanicznie przypominały sobie poprzednie wcielenia, które można zweryfikować w oparciu o fakty.

Zdecydował się badać tylko dzieci, ponieważ uznał, że jest mało prawdopodobne, aby dzieci zmyślały wspomnienia z poprzedniego życia. Stevenson i jego koledzy zebrali ponad 2500 przypadków wspomnień z poprzedniego życia z dzieciństwa. W 1567 z tych przypadków osobowość z poprzedniego życia została zidentyfikowana poprzez badania. W kolejnych 150 przypadkach osobowość z poprzedniego życia została „wstępnie” zidentyfikowana.
Przypadki dzieciństwa badane przez Iana Stevensona mają wspólny mają wiele cech wspólnych, ale jedna jest charakterystyczna:

Dziecko pamięta szczegóły swojej śmierci w poprzednim życiu
 
W około 66 procentach przypadków reinkarnacji badanych przez Stevensona doszło do gwałtownej lub przedwczesnej śmierci w poprzednim życiu. Dr Stevenson odkrył, że osoby, które zmarły z powodu traumatycznych ran, takich jak rany po kulach lub nożach, często rodzą się w kolejnym wcieleniu ze znamionami lub bliznami, które odzwierciedlają rany poniesione w poprzednim życiu. We współczesnym życiu dziecko może mieć fobię związaną z przyczyną śmierci w poprzednim życiu. Obliczono, że wśród dzieci, które pamiętają gwałtowną śmierć z przeszłości, 35 procent ma fobię związaną z przyczyną śmierci.

Pani Jolanta mówi, że syn urodził się z opadającą powieką i torbielą na aorcie przy mózgu która po ośmiu tygodniach sama się wchłonęła.

 - Dziś uważam, że to były pozostałości po wypadku z poprzedniego wcielenia – mówi. - Ciekawa też jestem, czy gdybym wiedziała o tym wcześniej, zwracała uwagę na to, co mówi, czy mogłabym uchronić go przed tą przedwczesną śmiercią? Ciekawe, dlaczego zginął tak samo, jak w poprzednim wcieleniu? Syn zginął kilka dni przed swoimi 24 urodzinami, wpadł pod koła samochodu prowadzonego swojego równolatka…

 

From: […]
Sent: Wednesday, February 2, 2022 7:27 PM
To: PYTANIA FN

Subject: Smierć dwóch młodych ludzi w krótkim czasie

 Witam. Chciałam wysłać artykuł o dwóch młodych ludziach którzy zginęli w tym samym roku w tragicznych wypadkach, byli to bliscy sobie koledzy. Jeden z nich grał w polskim serialu i był dobrze zapowiadającym się dziennikarzem. 

 https://www.google.com/amp/s/www.se.pl/wiadomosci/exclusive/marcin-kolodynski-gwiazdor-tvp-zginal-na-snowboardzie-niedlugo-pozniej-smierc-poniosl-jego-przyjaciel-aa-6YYg-MpWz-VfMq.html%3fformat=amp

 

 

 Szanowna Fundacjo

Kontaktuję się w związku z artykułem o przeznaczeniu i losach osób silnie ze sobą związanych. W mojej rodzinie wystąpił wzorcowy przykład takiego zespolenia, gdzie w odstępie 12 miesięcy zmarły jedna po drugiej 3 osoby, które przez całe życie były ze sobą bardzo zżyte. Dla wszystkich był to szok i tragedia osobista nie do opisania. Po dłuższym czasie stwierdzam, że to nie był przypadek i z powodu silnego związku karmicznego odeszli z tego świata po kolei nie bez przyczyny, a dlatego że taki im był pisany los.

Pozdrawiam

[...]

Komentarze: 30
Wyświetleń: 4500x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 9 luty 2022 05:19   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 13 luty 2022 14:31 | ocena: + 2

maxxx | Załogant

Polecam wszystkim książki Bruca Moena oraz Roberta Monroe. Opowiadają oni o ich własnej eksploracji nieznanego "po drugiej stronie".
Ich spostrzeżenia i wnioski ewidentnie nawiązują do procesu reinkarnacji któremu jesteśmy podporządkowani. Lektury nie skupiają się na tym wcale, to samo się im wyłania...
Nie zdajemy sobie z sprawy z uczestniczenia w reinkarnacji, żyjąc Tutaj, w materializmie ziemskim. Odcięci od źródła prawdy, mamy mnóstwo wątpliwości, a nawet kompletnie się z tym nie zgadzamy.
Jest to wiedza bardzo przydatna gdy już się ją zasymiluje, bardzo pomaga i tłumaczy proces życia każdego z nas. I nawet największych oprawców.
Mógłbym bardzo wiele nt. temat pisać, jakie korzyści płyną z przyswojenia tej wiedzy, uporządkowania jej w sobie, ale wydaje mi się, a nawet wiem po swojemu, że wiedza o reinkarnacji nie będzie wchłonięta bez własnego doświadczenia bycia w nieznanym. Bez własnych doświadczeń, bez uważnych obserwacji duchowych doświadczeń.
Bruce Moen prowadził nawet warsztaty, w których podawał prostą metodę na odnalezienie w sobie pierwiastka wiecznej energii, ducha.
Robert Monroe stworzył w USA Instytut w którym można eksplorować własny świat energetyczny.
Uważam, że nikt nikogo nie przekona o istnieniu reinkarnacji, jeśli w człowieku wiara w "życie po drugiej stronie" nie przekształci się w wiedzę !
Do tego trzeba własnych doświadczeń.
To co robi Fundacja Nautilius, to przede wszystkim budzenie swoich czytelników Załogantów, poprzez sensacyjne wiadomości. Ale prawdziwe !
Przy okazji gratuluję Fundacji, Panu Robertowi Bernatowiczowi że tak wytrwale wskazuje jak ważna jest duchowość w tym materializmie.
Opór naszej materii jest niesamowity, ale dopóki nie zrozumiemy, że jesteśmy czymś znacznie więcej niż tylko jej formą, dopóty będą rodzić się i trwać konflikty.
Może to nawet doprowadzi do zakończenia naszej cywilizacji. Niestety

Pozdrawiam Maxxx

Sob, 12 luty 2022 11:40 | ocena: + 1

nieznajoma | Załogant

W mojej rodzinie też ludzie umierali parami, często się zastanawiałam dlaczego tak jest. Teraz wiem dużo więcej o życiu duchowym i po prostu akceptuję ten fakt. Obie babcie urodziły bliźniaki, które zmarły kilka dni po urodzeniu. Po śmierci jednej z babć po 2 tyg. zmarł w tragicznym wypadku syn jednej z jej córek, 19 letni zdrowy chłopak, który był ulubieńcem babci. Przed śmiercią drugiej babci, ok. 1-2 mcy zmarł w wyniku tragicznego wypadku mąż jednej z jej córek...i to nie jedyne zbiegi okoliczności związane ze śmiercią i zjawiskami pozamaterialnymi jakich doświadczyłam...Po śmierci dziadków, każdy z nich objawił mi się, natomiast jeśli chodzi o jedną babcię obie z siostrą widziałyśmy ją po śmierci w autobusie jadąc do szkoły. Siedziała sobie kobieta w autobusie, taka jak nasza babcia, ten sam styl ubioru, twarz jakby zapatrzona gdzieś, odległa, niezwykle uśmiechnięta, szczęśliwa. To było paraliżujące doświadczenie...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 12 luty 2022 12:17 | ocena: -4

Kepos | Załogant

@nieznajoma, to jest sprawdzone i potwierdzone, jeżeli ciało nieboszczyka jest miękie to w najbliższym czasie umrze ktoś z jego rodziny.

Pt, 11 luty 2022 15:37 | ocena: -3

magdakowalska48 | Załogant

A ja ciagle zyje. gdzie tu sprawiedliwosc? poza tym karmy nie ma to taka sama sciema jak niebo i pieklo. bog po prostu chcial czegos doswiadczyc wiec dal swoja czastke w awatara (czyli czlowieka) i doswiadcza. karma to bzdura bo komu mam placic dlug skoro istnieje tylko bog?

Czw, 10 luty 2022 23:22 | ocena: -1

Antarktis | Załogant

Też znam ciekawą historię. Oczywiście nie opowiem jej dokładnie.
W pewnej wsi mieszkał mały chłopiec, który pamiętał, że był kiedyś strażakiem i nazywał się Janek Nowak. Twierdził, że nie miał wtedy jednej ręki i miał bliznę na twarzy.
Opisał dokładnie chałupę w której rzekomo miał mieszkać, że jest pomalowana na żółto, posiada 3 okna i dwa kominy i jest niedaleko Ochotniczej Straży. Przypomniał sobie nawet nazwę miasteczka, gdzie ta chałupa była.

Rodzice pojechali ze znajomymi szukać tego miejsca.
Dojechali do miasteczka wypytali o Ochotniczą Straż i wkrótce stanęli na przeciw żółtemu budynkowi.

Nieśmiało zapukali i wyszedł im na spotkanie stary człowiek z blizną na twarzy i jedną ręką.
- Dzień dobry, jestem Janek Nowak. Czego sobie państwo życzą?

Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 15:44 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Antarktis, wow

Czw, 10 luty 2022 21:08 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Cieszę się że na forum jest sporo ludzi podzielających moje poglądy/wątpliwości co do zasad reinkarnacji. Zadawanie pytań dotyczących jakiś konkretnych życiowych przypadków, nie ma kompletnie sensu. Wszystko ma jedno uniwersalne wytłumaczenie - dusza tak chciała/zaplanowała. Każdą sytuację życiową można pod to podpiąć. W wszystkich istniejących religiach znajdziemy "wytłumaczenie" wszelkich naszych pytań i wątpliwości. Dla mnie, taka forma reinkarnacji jaką proponuje Fundacja, jest jedną z kolejnych religii.
Czy to ułatwia nam życie? Raczej nie, tak jak w innych religiach straszy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 2 mar 2022 19:01 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@-relatysta, Nie dosc ze straszy, to jeszcze obarcza odpowiedzialnoscia bez zadnych dowodow. Pzdr.

Śr, 9 luty 2022 16:47 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

Jesli istnieje przeznaczenie to nie ma karmy, jesli istnieje karma to nie ma przeznaczenia. Jedno sie z drugim po prostu wyklucza.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 9 luty 2022 20:02 | brak oceny

Paszczak | Załogant

@SovietVixen,Jedno i drugie jest jednością.Dusza przyodziewając się w cielesne szaty przyjmuje karmę swojego ostatniego istnienia,wiedząc że od przeznaczenia które przerobi nie ma ucieczki.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 10 luty 2022 03:38 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@Paszczak, troche to prowadzi do problemu kury i jajka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 04:35 | brak oceny

Vrill | Załogant

@SovietVixen,
Jak zwykle nikt się nie liczy z tym co tu sobie naskrobie ale i tak napiszę


Jakby to ująć - ani jedno, ani drugie.
Może takie porównanie - przeznaczenie jest jak instrukcja dla organizmu zawarta w genach, karma jest jak witaminy, minerały mikroelementy dostarczane do organizmu (co w jakimś stopnieniu ma wpływ na ekspresję genów). Jedno masz od góry narzucone, na drugie masz bardziej doraźny wpływ.

Pt, 4 mar 2022 11:07 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Paszczak, To jest istny "Paragraf 22".
Nie sądzę by stwórca był tak perfidny.

Śr, 9 luty 2022 11:37 | ocena: + 8

Tomasz_J | Załogant

No dobrze, ale coś mi tu skrajnie nie pasuje. FN ciągle pisze o "odrobieniu lekcji", czy o "dokończeniem lekcji z poprzedniego życia".

Jak zatem rozumieć w świetle tych stwierdzeń to co wyprawiał np. Hitler, Stalin, czy każdy inny zbrodniarz ?
Przecież życie takiego Hitlera w świetle tego co głosi FN miałoby być "dokończeniem lekcji z poprzedniego życia".
Jeżeli tak "dokańczał lekcję" z poprzedniego życia, to jak miałoby wyglądać poprzednie jego życie ? Coś tu się przysłowiowej kupy nie trzyma! Skoro inkarnujemy w kolejne
wcielenia żeby się doskonalić, to w czym doskonalił się Hitler (i każdy inny zbrodniarz) w kolejnym swoim wcieleniu, jakże znanym z historii ?
Oczywiście, wiem jaka będzie odpowiedź: - Hitler musi jeszcze wiele, wiele wcieleń przerobić, żeby "odrobić lekcję". Ale nie takiej odpowiedzi oczekuję. Chodzi mi o to właśnie życie (czy wcielenie, jak twierdzi FN) Hitlera, w którym puścił z dymem pół świata i wymordował miliony ludzi. Jak to się ma do "odrobienia lekcji z POPRZEDNIEGO ŻYCIA" duszy, która w tym konkretnym wcieleniu stała się Hitlerem ?

Rozwiń odpowiedzi (4)

Śr, 9 luty 2022 15:39 | ocena: + 3

Kepos | Załogant

@Tomasz_J, ja mam także pytanie do FN - kiedy jest pierwsze wcielenie i skąd wzięła się istota duszy.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 9 luty 2022 16:46 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@Kepos, Wez napisz im maila, bo tez mnie to ciekawi

Śr, 9 luty 2022 17:31 | ocena: + 1

Dzibril88 | Załogant

@Kepos,
Odpowiem tylko względem wiedzy, którą zebrałem z różnych źródeł do tej pory.
1. Dusza jest mikro częścią stworzenia, która dąży na drodze reinkarnacji do tej samej lub podobnej wielkości co źródło, z którego pochodzi.
2. Pierwsze wcielenie? To mógłbyć kamień, ziarenko piasku, a nawet atom. Wszystko co nas otacza ma energię i swoją duszę nawet bardzo pierwotną i nie posiadającą może nawet świadomości bycia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 10:43 | ocena: -3

Kepos | Załogant

@Dzibril88, widziałem Duszę w człowieku, jest jak laleczka cała mieszcząca się w tułowiu i zarządza ruchami ciała. Nad ciałem w aurze Duch (Anioł Stróż), a w aurze opcjonalnie duch potępiony (przypisany)
Pierwsze wcielenie Duszy to jest w chwili obecnej.
Mam własne źródła wiedzy.

Pt, 11 luty 2022 05:26 | brak oceny

Vrill | Załogant

@Kepos, here we go again
Napiszę co wiem, wierzyć mi nikt nie musi - tym bardziej że ciężko te myśli przekuć w słowa (a prawdopodobnie nikt tego nawet nie zauważy) - każdy ma swoją ścieżkę poznania.

A wiem tyle że na swym najgłębszym poziomie nie jest się alfą i omegą / Istnienie czy nie. JEST wieczne.

Dusza jest jak koło dharmy wprawione w ruch. Przedtem JEST Atman. JEST wieczne.

To coś jak z genezą wszechświata i tzw wielkim wybuchem . Cała ta ekspansja z "nieskończenie małego punktu* czasoprzestrzeni" to nic innego jak promyk energii wyświetlony ze źródła wieczności vel białej dziury vel pierwotnej osobliwości / chaosu nieskończoności
♡∞

Hint:
*zabawne jest to że ten "nieskończenie mały punkcik" jest otoczką całego widocznego nam wszechświata, na co wskazuje mikrofalowe promieniowanie tła (CMB)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 14:09 | ocena: -3

Kepos | Załogant

@Vrill, Dusza pochodzi z Raju i jest ich wyliczona ilość, kiedy już wszystkie Dusze zostaną wcielone (również zwierzęce) wówczas nastąpi koniec tego Świata.

Śr, 9 luty 2022 17:24 | ocena: + 5

Dzibril88 | Załogant

@Tomasz_J,
No dobrze Tomasz, ale czy wcześniej w historii ludzkości nie było osób, które dopuszczały się tak ogromnego zła? Przecież to się dzieje nagminnie co jakiś czas. Jesteśmy planetą smutku i wiecznej wojny, a zarazem miejscem gdzie dusza może obiektywnie zaznać najwięcej skrajności w krótkim czasie.
Co do dusz, które się reinkarnują i przynoszą zło mamy różne możliwości. Po pierwsze mogą być to te same dusze tylko jakby to powiedzieć z nowymi zabawkami? Załóżmy, że masz do czynienia z Aleksandrem Wielkim, o którym się historycznie czyta jakie to cudowne rzeczy nie robił, ale żyjąc w tamtych czasach i będąc po drugiej stronie mocy z całą pewnością można by go uważać za owego hitlera (specjalnie z małej). To teraz dodaj takiemu Aleksandrowi Wielkiemu narkotyki, nową technologię wojenną i chorobę psychiczną. I przechodzimy do drugiej kwestii. To mogą być cały czas te same dusze, które nie są w stanie wyjść z kręgu swoich czynów. Jest też druga opcja, że mamy do czynienia z duszą, która po prostu miała predystynacje do różnych działań i mocno upadła wchodząc w warunki, które pomogły obudzić jej mroczne strony? Im bardziej w to wchodzimy tym więcej powstaje pytań i mniej odpowiedzi, a jednak tak może być i relacje ludzi pamiętających poprzednie wcielenie, przeżywających NDE czy wreszcie w procesie regresji przypominających sobie poprzednie wcielenia o tym właśnie mówią, że wszystko albo nic może być w tym wypadku odpowiedzią. Natomiast jedno jest pewne, nauką i ciągła droga duszy do doskonalenia się. W skrócie czy twój hitler mógł być reinkarnacją duszy, która wcześniej na świecie przynosiła tak duże zniszczenia? TAK. Czy mógłbyć duszą, która po prostu źle odrobiła lekcję i w sprzyjających dla wzorstu negatywnych swoich cech stała się bestią? TAK. I najbardziej kontrowersyjne. Czy te dusze w procesie reinkarnacji mogą kiedyś (kwestia wieczności) dojść do doskonałości i się oczyścić? TAK bo pochodzimy wszyscy z tego samego źródła, które zmierza do tego samego celu. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 11:36 | brak oceny

Tomasz_J | Załogant

@Dzibril88,
No tak, ale to wszystko co sugerujesz jako odpowiedzi na moje pytanie, w jakimś stopniu każde z osobna jest sprzeczne z głównym nurtem propagowanym na tym portalu. Pomijam już fakt, że sama teoria reinkarnacji najeżona jest sprzecznościami, ale to już pomijam, jako że FN twierdzi, że to jest wiedza a nie wiara czy teoria.
Skoro tak, to wróćmy do tej nieszczęsnej duszy Hitlera. Ponoć wg wiedzy FN dusza WYBIERA sobie, będąc Tam - po Tamtej Stronie środowisko, w którym przyjdzie jej się wcielić. Więc już niejako na starcie (przed wcieleniem) dusza WIE, czym będzie skutkował jej wybór. No tak, czy nie ? To akurat pokrywa się z relacjami ludzi po śmierci klinicznej, którzy "zaglądając" do rzeczywistości nadprzyrodzonej twierdzili, że dane im było poznać przyszłość. Wiedząc zatem, co sobie wybiera i czym taki wybór będzie skutkował, to raczej wątpię, żeby taka dusza Hitlera wybrała sobie akurat takie a nie inne środowisko, bo doskonale wiedziała, czym to się skończy, czyli wiedziała że "lekcji nie odrobi". A czy przypadkiem nie po to się wciela, aby te "lekcje odrobić" ? W końcu to "odrobienie lekcji" to właśnie cel reinkarnacji.

Podkreślam, (bo starannie studiuję każde zdanie dotyczące reinkarnacji na tym portalu) wg wiedzy FN - dusza WYBIERA sobie to, w jaki sposób przyjdzie jej "odrabiać lekcje".
Piszesz: "Im bardziej w to wchodzimy tym więcej powstaje pytań i mniej odpowiedzi..."
No właśnie, o to chodzi! Im bardziej drążymy temat reinkarnacji, tym więcej sprzeczności się pojawia...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 11 luty 2022 15:42 | ocena: + 2

Dzibril88 | Załogant

@Tomasz_J, Jest dokładnie tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu (przynajmniej tak mi się wydaje). Kiedyś na stronie chyba nawet FN (albo może jeszcze gdzieś?) przeczytałem/usłyszałem zdanie na temat filozofii ZEN mówiące mniej więcej, aby nie wierzyć w nic czego nie możemy sami doświadczyć, nie przez to, że nie istnieje tylko, przez to, że w naszym doświadczeniu może być zupełnie czymś innym niż osoby, która nam o tym opowiada. I tak chyba jest w przypadku reinkarnacji. Nikt nie zna całości układanki w 100 %, aby ci powiedzieć, że jest tak i tak i koniec. Jeżeli tak mówi to kłamie. Dlatego dziwne wydaje mi się proszenie FN, aby udzieliła Ci dokładnych informacji. Oni sami (z całym szacunkiem) ich nie mają. Jedyne co mogą robić, i chwała im za to, to podawanie nam elementów układanki z potwierdzonych przez siebie źródeł.
A wszystko to, to tylko moje zdanie :)

Pozdrawiam! Moc z Tobą!

Pt, 11 luty 2022 16:05 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Tomasz_J, Sądzę że dla nas - społeczności, istotą nie jest rozwój/upadek duszy Hitlera, tylko lekcja z jego czynów jaką powinniśmy wyciągnąć. I tak po części robimy, stwarzamy mechanizmy zapobiegające takie przypadki. Unia Europejska jest takim przykładem, dzięki której nie było wojny od tak długiego czasu. Dlatego "nauka" jego duszy nie poszła na marne i tak powinno być z doświadczeniami innych dusz. Wyciągać wnioski i nauki, na tym polega rozwój cywilizacyjny.
W inny sposób nigdy nie dogonimy "Obcych".

Śr, 9 luty 2022 20:41 | ocena: + 3

Paszczak | Załogant

@Tomasz_J,Dusze są na różnych etapach rozwoju,niektóre z nich nie miały doświadczenia poza światem duchowym,dusza popełniając wielkie zło w świecie materialnym przechodzi okres izolacji gdzie będzie poprawiona.

Czw, 10 luty 2022 21:57 | ocena: + 4

MAGEN | Załogant

@Tomasz_J, witaj.
Mała dygresja.... Hitler był nieatrakcyjnym, niskim facetem, zapewne z kompleksami..... i bez perspektyw..., bez powodzenia u kobiet....
Ktoś musiał być temu winien..... bardzo łatwo jest nienawidzić.
I niestety, ale sam tej wojny nie wywołał. Poparly go miliony. A gdyby te miliony pokazały mu środkowy palec..... nie byłoby być może wojny.
Jestem świadoma, że to, jakim jestem człowiekiem tu i teraz będzie miało wpływ na przyszłą karmę.
Bądźmy dla siebie dobrzy. Pozdrawiam serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 11:45 | ocena: -3

Kepos | Załogant

@MAGEN, Hitler miał "przypisanych" i to oni to wszystko organizowali robiąc z niego, jak mówią sami "przypisani", myślącego robota. Gdyby Hitler nie miał "przypisanych" nikt by się jego nie słuchał.

Śr, 9 luty 2022 07:56 | ocena: + 2

sidhartha | Załogant

kosmos został stworzony dla szczęścia, skrajne przypadki(71 kub 72 poziom RD)nie podlegają inkarnacji, przy nich sai baba to pikuś, co daję wysoki poziom RD? wszechmoc :) osoba na 72 lub przynajmniej na 71(ale szczególnie na 72)może zrobić praktycznie wszystko :D
jest jednak 1 rzecz której nie może, a mianowicie krzywdzić innych i siebie, i cierpieć, medytacja praktykowana latami powoduje współczucie, i dobre otwarte serce, taka jednostka nie może krzywdzić, bo nie byłaby w stanie, to jest cena którą trzeba zapłacić za rozwój czy to technologiczny czy duchowy :)
co do reinkarnacji, rozwój jest bolesny, bo inaczej się nie da, ale na końcu czeka nas nagroda w postaci nieopisanego szczęścia.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 10 luty 2022 17:05 | brak oceny

Jakub87 | Załogant

Ta teoria o 72 poziomach, padła jak na razie tylko z ust pana Roberta Bernatowicza, nigdzie o tym nie czytałem. Szkoda że nie ma jakiś szczegółów albo artykułu na ten temat. Zresztą odkąd się tymi tematami interesuje główny problem sprawia wielka liczba różnych wersji - teorii.

Jedni twierdzą że Hitler będzie miał teraz bardzo ciężko to odrobić, a ktoś w jakiejś ksiązce napisał że Hitler w zasadzie nikogo nie zabił, bo to ludzie go wybrali pomimo tego że mówił jakie ma plany, a to że ludzie wykonywali jego rozkazy to też mieli wolną wolę.

Temat karmy też ciekawy bo niby istnieje a jest wiele przykładów kiedy negatywne zdarzenie może mieć dobry skutek. Jak strata pracy, a potem można znaleźć coś lepszego. @sidhartha,

Pt, 11 luty 2022 04:52 | ocena: + 2

Vrill | Załogant

@Jakub87, nie wiem skąd pomysł z 72 poziomami (i co w ogóle w tym przypadku oznacza "poziom"). Ponoć kartka papieru złożona 42 razy mogłaby dotknąć księżyca, zaś złożona 103 razy - sięgałaby granic obserowalnej części wszechświata

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.