Dziś jest:
Piątek, 22 marca 2019

Nigdy nie traćcie okazji do największego wysiłku.
/Juliusz Verne (1828–1905), autor serii książek o okręcie Nautilus/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Zmarł Stephen Hawking. Słynny brytyjski astrofizyk miał 76 lat. Był przekonany, że UFO istnieje.
Śr, 14 mar 2018 07:23 | komentarze: 15 czytany: 2331x

Stephen Hawking, jeden z najsłynniejszych astrofizyków i kosmologów, nie żyje. Naukowiec od lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Miał 76 lat.
Stephen Hawking urodził się 8 stycznia 1942 roku w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. Był kosmologiem, fizykiem i astrofizykiem. W swoich badaniach i analizach zajmował się przede wszystkim czarnymi dziurami i grawitacją kwantową.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni, że odszedł nasz ukochany ojciec"- napisały w oświadczeniu dzieci naukowca Lucy, Robert i Tim we wspólnym oświadczeniu przekazanym przez brytyjską agencję Press Association.

"Był wybitnym naukowcem i nadzwyczajnym człowiekiem, którego prace i dziedzictwo będą żyły jeszcze przez wiele lat"
- napisały dzieci.


Stephan Hawking wielokrotnie zabierał głos w sprawie UFO.  Naukowiec mówił w jednym ze swoich ostatnich programów telewizyjnych (z jego udziałem) o swoich ostatnich przemyśleniach na temat największych tajemnic wszechświata.

- Niemal z pewnością możemy orzec, iż w wielu innych rejonach kosmosu istnieje życie pozaziemskie. Nie tylko na planetach, ale być może gwiazdach, a nawet w przestrzeni międzyplanetarnej.

Logika rozumowania Hawkinga w kwestii istot pozaziemskich jest niezwykle prosta. Naukowiec wskazywał, że mamy do czynienia ze stoma miliardami galaktyk. Każda z nich składa się z setek milionów gwiazd. Biorąc pod uwagę taki ogrom wszechświata, nie sposób zakładać, że Ziemia jest jedyną planetą, na której rozwinęło się życie. To po prostu nieprawdopodobne.

- Już same wielkości liczbowe przekonują mój matematyczny umysł, że myślenie o pozaziemskich istotach jest rzeczą jak najbardziej i doskonale racjonalną. Prawdziwe wyzwanie polega na tym, jak zbadać i zrozumieć kim lub czym w rzeczywistości są owe istoty. Jak wyglądają - mówłi słynny astrofizyk. I odpowiadał: większość z nich winna stanowić odpowiednik mikrobów lub prostych form zwierzęcych.

Taki właśnie rodzaj życia dominował na Ziemi przez większość jej historii. W jednej ze scen serialu w którym wystąpił widzimy świecące fluorescencyjnym blaskiem wodne zwierzęta tworzące ogromne ławice w oceanach, które miały znajdować się pod pokrywającą Europę, księżycem Jowisza, czapą lodową.


Obrazki te opierają się oczywiście na spekulacjach. Hawking jednak używa ich jako punktu wyjścia do poważnego wniosku: niewiele form życia mogłoby posiadać inteligencję i tworzyć jakiekolwiek zagrożenie dla ludzi. Z drugiej strony jednak spotkanie z tego rodzaju gatunkami miałoby dla nas skutek katastrofalny.

Stephen Hawking wskazuje, że istoty pozaziemskie mogłyby po prostu dokonać najazdu na Ziemię w celu zdobycia naszych zasobów, a następnie wrócić tam, skąd przybyły. Lub ruszyć dalej.

- Wystarczy przyjrzeć się uważnie nam samym, aby zrozumieć, jak inteligentne życie może ewoluować w coś, czego nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze. Wyobrażam sobie, że - po tym, gdy już zużyło ono wszystkie zasoby swoich planet rodzinnych - mogłoby przenieść się na potężne statki kosmiczne. Takie rozwinięte, inteligentne istoty mogłyby stać się nomadami. Ci wieczni wędrowcy zdobywaliby i kolonizowali wszystkie planety, jakie spotykaliby po drodze.

Hawking doszedł do wniosku, że próby kontaktu z obcymi mogłyby być dla nas zbyt ryzykowne.

- Gdyby pozaziemskie istoty kiedykolwiek nas odwiedziły, wynik spotkania, moim zdaniem, przypominałby pierwsze przybycie Kolumba do brzegów Ameryki. Jak pamiętamy, nie skończyło się ono dobrze dla rdzennych mieszkańców.

Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 18 mar 2018 13:57 | ocena: + 8

Teresa z Torunia | Gość

Myślę, że przyczyną zgonu był zawał serca.
Facet "otworzył" neta a tam... płaska ziemia.

Sob, 17 mar 2018 21:24 | ocena: + 9

czujne_oko | Gość

@promagna,

"Bokserem jesteś?"

Użyłeś związku frazeologicznego "Rzuć rękawice promagnie" co w kontekście Twojej wypowiedzi można odczytać "stań do polemiki z Promagną" Dobrze kminię? Więc ja w swojej wypowiedzi również użyłem metafory. No ale takie podstawy powinieneś chyba kojarzyć. Przecież to inni są nieukami, a nie Ty.
A wiesz dlaczego inni Cię minusują? Bo mają pewnie mniej anielskiej cierpliwości ode mnie, żeby Ci grzecznie wytykać Twoje błędy logiczne w tworzeniu swoich teorii.

Kolejnym Twoim majstersztykiem jest
"Czy ktoś z Was czytał książkę Hawkinga, że negujecie to, co napisałem?

Kto z Was ma taką "moc", aby umrzeć w święto liczby Pi ?
Kto z Was ma taką "moc", aby urodzić się 400 lat po czyjejść śmierci z tej samej branży ?"

Jaką moc? Harrego Pottera? I to w stosunku do człowieka, który do Boga i ogólnie duchowości miał stosunek raczej negatywny.
W wydanej w 2010 The Grand Design pisze: „Ponieważ istnieją takie prawa jak grawitacja, Wszechświat – dlatego że może to zrobić – stworzy się sam z niczego. Spontaniczne stworzenie jest przyczyną, dla której istnieje raczej coś niż nic, wyjaśnia istnienie Wszechświata. Nie jest konieczne przywoływanie Boga, by zapalić lont i wprawić Wszechświat w ruch”

A najlepsze jest to, że Ty już wiesz kiedy się ponownie urodzi: "Zmarł w święto liczby Pi. Urodzi się ponownie być może w dniu Stałej Apéry'ego (20 stycznia)."
W której szkole tego uczą, że tak ochoczo wysyłasz innych do szkoły?
"Hej ho, hej ho do szkoły by się szło (...) Ehh."

Pt, 16 mar 2018 23:45 | ocena: -9

promagna | Załogant

Minusiarze

Myślałem, że Was minusiarzy jest więcej, ale widzę, że stanowicie garstkę :) Nie ma co liczyć na setki minusów. Nie stanowicie nawet minimalnej próbki referencyjnej w populacji. Czyżbyście byli marginesem i niedobitkiem wiedzy pokątnej? Tchórze jesteście. Niestać Was nawet na komentarz wbijający w ziemię.

Jestem ciekawy kto Wam płaci i ile bierzecie za 1 klik za trolling klikania. A może jesteście wolontariuszami w klikaniu co? ;) Może któryś z Was mi napisze z czym się nie zgadza?

Hej ho, hej ho do szkoły by się szło (...) Ehh.

Pt, 16 mar 2018 20:33 | ocena: -12

promagna | Załogant

Do tych co stawiają minusy pod moim komentarzem.
======================================
Czy ktoś z Was czytał książkę Hawkinga, że negujecie to, co napisałem?

Kto z Was ma taką "moc", aby umrzeć w święto liczby Pi ?
Kto z Was ma taką "moc", aby urodzić się 400 lat po czyjejść śmierci z tej samej branży ?

Czy ktoś z Was wie czym jest teoria geocentryzmu?
Czy ktoś ma świadomość, że KRK paliła na stosie tych, co pisali o heliocentryźmie?

Czy znacie pozycję "Compatibility of Arbitrary Speeds with Special Relativity
Axioms for Interior Dynamical Problems" prof. Ruggero Maria Santilli, który twierdzi w rozdziale 6.1 Cosmology, że cyt.

"In fact, all current dominating cosmological models imply a return to the Middle Ages with Earth at the center of the universe due to the radial character in all directions from Earth of the conjectured expansion of the universe and its conjectured acceleration."

Tłumaczenie automatyczne:
"W rzeczywistości wszystkie obecnie dominujące modele kosmologiczne implikują powrót do średniowiecza z Ziemią w centrum wszechświata, ze względu na charakter radialny we wszystkich kierunkach z Ziemi, o domniemanej ekspansji wszechświata i jego domniemanym przyspieszeniu."

======================================================================
Jeśli nie znacie historii i tych publikacji zacznijcie czytać książki poświęcone faktom o których piszę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 15 mar 2018 22:08 | ocena: -11

promagna | Załogant

Nie wiem, czy wiecie, ale Hawking utożsamiał się z Galileuszem. Podświadomie coś wyczuwał.

Cyt. "Nie miałem najmniejszej ochoty na to, by podzielić los Galileusza, z którego postacią łączy mnie silna więź - uczucie swoistej identyfikacji, częściowo z racji przypadku, który sprawił, że urodziłem się dokładnie 300 lat po jego śmierci!"

Str. 145 Ilustrowana krótka historia czasu ISBN 83-7150-197-8

Zmarł w święto liczby Pi. Urodzi się ponownie być może w dniu Stałej Apéry'ego (20 stycznia).

Galileusz miał troje dzieci i miał areszt domowy przez wiele lat, nałożony przez KRK.
Hawking miał troje dzieci i miał areszt domowy we własnym ciele.

Galileusz znalazł dowody przeciwko teorii geocentrycznej, której wtórował KRK.
Hawking zaprzeczał, że Bóg istnieje i tym samym zaprzeczał KRK.

Wniosek pobieżny nasuwa się jeden. Kto jest przeciwko Bogu i opisowi tego świata będzie miał problemy w przyszłych żywotach.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 15 mar 2018 22:31 | ocena: + 11

czujne_oko | Gość

@promagna,

"Wniosek pobieżny nasuwa się jeden. Kto jest przeciwko Bogu i opisowi tego świata będzie miał problemy w przyszłych żywotach."
Pod warunkiem, że "przyszłe żywoty" istnieją.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 16 mar 2018 09:17 | brak oceny

promagna | Załogant

@czujne_oko,

Santi Devi

https://en.wikipedia.org/wiki/Shanti_Devi

Każdy z nas przenosi pasję i zainteresowania do następnego żywota :) Mam w swojej dalszej rodzinie bardzo utalentowanego człowieka, który jako młody człowiek zaczął władać kilkoma językami. Obecnie jest już po studiach. Pierwszym językiem, jaki opanował był włoski, a to nie jest język, który uczą w szkołach, jako język obowiązkowy. Ojciec Jego nie ma pojęcia skąd syn ma takie predyspozycje lingwistyczne. Nikt w rodzinie nie miał i nie ma takiego daru.

Ja również mam pewne zainteresowania, które w pewien sposób dezorganizują mi życie, bo powinienem robić co innego. Po przeczytaniu pewnej biografii i przeanalizowaniu schematu życia jestem pewien, że mam ciągłość.

To, czy ktoś w to wierzy, czy też nie wierzy nie ma żadnego znaczenia. To są bardzo osobiste odczucia.

Pt, 16 mar 2018 21:12 | ocena: -14

Tomaxx | Załogant

@promagna, Nie przejmuj się minusami, masz rację. Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 16 mar 2018 21:27 | ocena: -7

promagna | Załogant

@Tomaxx,

Smutna refleksja o stanie wiedzy większości populacji w Polsce. A wszyscy, co klikają minusy są najmądrzejsi :)

Również pozdrawiam Tomaxx


APEL do minusiarzy.

Zacznijcie myśleć głową, a nie palcem u myszki ;) lub palcem w pilocie TV. To wstyd pokazywać swój wątpliwy geniusz klikaniem. Wymyśl jeden z drugim mądry komentarz, który wbija w ziemię :)

Rzuć rękawice promagnie jeśli macie odwagę :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 16 mar 2018 22:40 | ocena: + 8

czujne_oko | Gość

@promagna,


"Rzuć rękawice promagnie jeśli macie odwagę :)"
Nie sądzę żebyś był w stanie podnieść moje rękawice:)

"APEL do minusiarzy. "
Nie zniżaj się do poziomu Georga.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 17 mar 2018 08:37 | brak oceny

promagna | Załogant

@czujne_oko,

Bokserem jesteś?

Nie mam nic do Georga. Jego uwagi są również trafne.

Czw, 15 mar 2018 11:53 | brak oceny

magda | Gość

szkoda tylko ze kosmity juz od dawna sa na ziemi. nigdy jej nie opuscili bo i po co

Śr, 14 mar 2018 13:49 | ocena: + 11

Willy | Załogant

Czytałem wywiady z nim, czytałem kilka opracowań i zagadnień. Ciężko było Go czasami zrozumieć , bo jego umysł panował nad innymi umysłami. Jego wiedza jakby nie była z tego świata. Jego teorie będę powielane jeszcze przez lata.Szkoda, bo odszedł jeden z wielkich naukowców tegoż świata.

Śr, 14 mar 2018 11:26 | ocena: + 6

janek | Gość

Wielka szkoda.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Szanowni Państwo! Chciałbym spytać jak daleko sięgają granice ingerencji obcych w życie ludzkości. Z jednej strony nie jest to duża ingerencja(jeśli myślimy o życiu społecznym i politycznym), a nawet żadna. Ale z drugiej ich ingerencja w życie pojedynczych ludzi jest ogromna. Wzięcia są poważne przez sam fakt ich występowania, a jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wywracają całkowicie życie ludzi ich doświadczających i nierzadko powodują depresje i nerwice to jest to już coś...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:43 | Na pokład okrętu Nautilus zadzwonił p. Lech Chaciński z informacją, że miał okazję zobaczyć bardzo niezwykłą manifestację UFO. Miało to miejsce w nocy z 19 na 20 marca 2019, kiedy wracał do domu z pracy. Dojechał akurat do wiaduktu koło Szczecinka, na którym przeżył Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia w 2003 (11 sierpnia). kiedy nagle zobaczył jasny przedmiot startujący z ziemi. Opis obserwacji w serwisie www.emilcin.com w dziale RELACJE

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

RELACJA O OBSERWACJI UFO w nocy z 19 na 20 marca 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.