Dziś jest:
Wtorek, 31 stycznia 2023

Nie ma śmierci, gdyż życie duszy trwa wiecznie. To, co nazywamy śmiercią, jest jedynie śmiechem małego dziecka.
/hinduskie/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Kilka słów o pojazdach elektrycznych
Wt, 27 mar 2018 08:03 | komentarze: 16 czytany: 6746x

Z POCZTY DO FN ... Witam  Od pewnego czasu słucham waszych uadycji na YT , swego razu pan Robert zaznaczył ,że jest on zainteresowany ochroną środowiska , czystym powietrzem  etc etc nie wspomniał nic o pojazdach z napędem elektrycznym ,ale tak to wywnioskowałem .

Nie wiem czy pan Robert wie jak się dzielą EV  : Generacja I  to jest to technologia z końca 1918 roku i na tym koniec , czyli stanie na kablu i ładowanie baterii godzinami . II Generacja której zaczątki pojawiły się w 1952 roku w GM a epilog pojawił się w 1988 roku też w  GM , kulminacją projektu przy którym pracowali inż Szurpicki i inż Szkodziński i ponoć była też konsultacja inż Kerr a też polaka , był pojazd eksperymentalny o nazwie EV 1 Impact , później znany jako EV 1 Saturn ( I Generation ) Impact był elektrykiem drugiej generacji , nie wymagał ładowania z kabla , nie miał limitu zasięgu , jego wadą była jednolita bateria , gdyby ją podzielili mieliby większy uzysk w cyklach , ale i tak osiągneli wręcz niebywały wynik , mam video  z ich testów ilustracje , auto jeździło totalnie za darmo i to jak szybko , bez ograniczenia zasięgu , żadnych kabli i stania do ładowania .

Niestety projekt ten został zablokowany przez udziałowców GM , wiadomo Oil Industry . Aby nie zandudzać , kilka lat później bracia Horlacher przed prezydentem USA zaprezentowali ( jedyny taki przykład w historii motoryzacji aby ktoś prezentował swój produkt w ten sposób ) oni pojazd o nazwie D6 , to był elektryk III generacji czyli taki który nie posiada żadnych baterii - proszę sobie wyobrazic , pojazd elektryczny bez baterii i jezdzi !!!

Uklad izolowany i zamkniety , urzadzenie owe mozna wykorzystac zarowno w domach co wyklucza juz rachunki za gaz i prad , koniec z gazem , ropa , pradem z elektrowni ... no wlasnie .. niestety bracia H musieli po tej prezentacji umukac do Szwajcarii . Podobno zbudowali tylko 20 sztuk tego pojazdu , tak sie sklada ze wiemy jak ten system dziala !! Pomine juz  temat zwiazany z ''Hutchison Effect '' czyli tym co pokazal John Hutchison i jego wojna  z tzw - profesorami- ale musze wspomniec ze znam polskiego inz ktory pracowal przy TGW , byl specem od kondensatorow ktore mial za zadanie zmniejszac wage pociagu , ale to detal , jesli bedzie pan zainteresowany tematem elektrykow sluze tym o czym wiem .
.
Mariusz


 

Poniżej zdjęcie dołączone do e-maila:


Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 27 mar 2018 23:15 | brak oceny

zibi | Gość

przyszlosci polski rzad zahamowac nie da rady,ale robi co moze zeby jak najbardziej ja odwlec.tylko po co...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 mar 2018 10:04 | ocena: + 2

Polscott | Załogant

@zibi, Co i o czym myślą politycy nie wiem czy wiedzą sami politycy , gospodarka która jest utytlana w układy polityczne nie jest wolną gospodarką , przemysł który nie reaguje na potrzeby rynku i klientów , ale tylko na potrzeby polityków - nie jest przemysłem , wolny przemysł to taki który ma swój kapitał , no to kraj nad Wisłą już możemy wykluczyć z takiego grona . Politycy nie powinni budować niczego poza prawem , kolejna sprawa - przemysł który nie współpracuje z wynalazcami których znowu aż tak wielu nie ma - jest przemysłem skazanym na upadek , przemysłowiec zarabia na produkcji towarów i urządzeń które są sprzedawane ludziom , jeśli oni nie poprawiają produktów , ignorują wynalazców , nie interesują ich innowacje - to ich byt jest tylko egzystencją ! Nie popychają świata do przodu i swojego biznesu , niestety tak to jest . Ignorancja niszczy ten świat , sumienia , entuzjazm , zapał ! Jak mawia przysłowie :Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 lis 2018 23:54 | brak oceny

JACEK BADACZ | Gość

@Polscott, Jak z wszystkimi przypadkami na świcie dobrze by było się zabezpieczyć przed "służbami specjalnymi " ,cały projekt i uzyskane technologie zabezpieczyć ,oraz posiadać zapasowe projekty .. oni są zdolni do wszystkiego i nic ich nie zatrzyma przed zniszczeniem całego waszego wysiłku w ten projekt, oraz wiadome samobójstwa, jak to ostatnio słychać z lekarzami holistycznymi.
Mam pytanie kiedy będzie można zakupić pojazd z elektryczny waszego projektu ? Jakieś terminy, czy projekt stoi w miejscu?
Polacy są i będą najlepsi na świecie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 24 lis 2018 11:37 | brak oceny

Polscott | Załogant

@JACEK BADACZ, jedyna blokada projektu to kasa , ale gromadzę środki bardzo mozolnie ale jednak, planujemy przyjazd do Warszawy pod koniec marca na początku kwietnia , nie Modec kiem bo go już nie posiadamy ,ale zamierzamy zakupić Aixama i po skonwertowaniu go na nasze systemy chcemy przejechać z Aberdeen do Warszawy jednym ''lotem'' bez ładowania , bez zatrzymywania się czyli ponad 2500 km jazdy non stop. Jedziemy do Warszawy aby złożyć zawiadomienie do prokuratury przeciw konsulowi RP w Edinburghu i aby nie było gadania ,że to teoria ową ''teorią'' przyjedziemy. Nie - nie będzie można kupić takiego pojazdu w polsce , technologię zamierzamy sprzedać niemcom , tylko oni są zainteresowani , nikt inny . Czy oni to schowają do szuflady nie wiem , ale patrząc na budżety na tzw słupki do ładowania elektryków czyli 7 trylionów euro na kolejne 2 lata , podejrzewam ,że technologia II G nie będzie mile widziana , mnie to mało interesuje , chcę technologię sprzedać , potrzebuje kasy na 2 kolejne projekty bardziej zaawansowane , już przetestowane i mowa o technologii III G , zatem polacy raczej nie będą z tego korzystać. ale - składam tutaj deklaracje publiczną :- '' Panie redaktorze Bernartowicz , jeśli sprzedamy nasz pojazd i zarobimy na nim , a zamierzamy otrzymac miliard euro , to otrzyma pan od nas jako jedyny w polsce vana marki Modec , elektryczny , 5.5 tony skonwertowany na nasze systemy zatem będzie pan mógł jechać gdzie będzie chciał za darmo bez ograniczenia zasięgu ..ba... wyposażymy go we wszuystkie urządzenia panu potrzebne , w Modec ku będzie studio mobilne z monitorami 50 calowymi , Modec dla pana będzie miał na dachu umieszczone 4 kamery szerokopasmowe do obserwacji nieba o dużej rozdzielczości , będzie miał tam wszystko co potrzebne - to moja deklaracja - teraz uzasadnienie - za to ,że jest pan człowiekiem uczciwym , za to że nie jest pan ignorantem , bucem , chamem ..za to że zachowuje się pan profesjonalnie i robi dobrą robotę - robi pan najlepszy program nie w skali polski , ale w skali świata i wiem co pisze bo słucham wielu innych podobnych i do pięt panu nie dorastają , dlatego jak nam się uda - będzie miał pan wsparcie o jakim inni mogą tylko pomarzyć- to moja deklaracja .

Wt, 27 mar 2018 22:25 | ocena: + 2

Polscott | Załogant

Zobaczcie jak słupkowicze zaczynają zarabiać , tylko na sam początek i tylko Australia , wyda 3 mld dolarów na słupki - http://www.afr.com/business/energy/electricity/highgrowth-ev-path-offers-29-billion-economic-bounty-report-20180326-h0y03l - będą i blokuja technologię II G o III G możecie zapomnieć aby wam na to pozwolili , kasa !!!

Wt, 27 mar 2018 22:23 | ocena: + 2

Polscott | Załogant

Dodatkowo - jest technologia elektryków III generacji , która wyklucza użycie baterii , to pokazali bracia H , nie ma dyskusji , ich system izolowano /zamknięty działał super , pokazali to przed Clintonem , zdębiał jak zobaczył urządzenie jest ono na zdj. jakie tu widać w materiale , zrozumiał co to oznacza ,że nie tylko pojazdy mogą jeździć za darmo , ale i bez baterii , a to można użyć w domach co wyklucza absolutnie rachunki za gaz i prąd !!! Do tego nie mogli dopuścić , i nie dopuścili , jestem przekonany że wiem jak było to zbudowane . Bracia H musieli uciekać z USA , wrócili do Szwajcarii , zbudowali 20 sztuk tych pojazdów i rozdali je jako łapówki dla wysoko postawionych polityków w zamian za gwarancję bezpieczeństwa - do tego doszło coś po czym zdębieli wszyscy producenci aut - karoseria z nici pajęczej , na ilustracji widzicie crash test, plastik braci H taranuje blaszanego merca , wbija się w niego jak w masło , nie czyniąc sobie szkody .. straty przemysłu po wprowadzeniu takich karoserii zostały oszacowane na setki miliardów dolarów .

Wt, 27 mar 2018 22:15 | ocena: + 4

Polscott | Załogant

Moi drodzy , nie musicie nigdy więcej płacić za jazdę swoim pojazdem , opowiadanie olejówek i olejowców że musicie im płacić za to że się poruszacie , przemieszczacie to bzdura , nie napychajcie im kieszeni waszymi pięniędzmi !! Nie wierzcie im też w to ,że musicie stać na kablu i liczyć na ich łasce aby załadować elektryka to kłamstwo - nie musicie , możecie być ludźmi wolnymi , nie musicie płacić nic za jazdę ani grosza ! I my wiemy jak to zrobić , aby było jasne , wiele osób ( polaków ) udowodniło to wiele razy , nie jest prawdo też to ,że elektryki muszą być drogie - to kłamstwo , nie muszą !!! Nie potrzeba przy systemach MK dużych zestawów baterii, kaseta bateryjna jest tylko do przekazania , przesyłu energii do jednostki napędowej , nie do magazynowania energii , ale producenci baterii chcą abyście tak myśleli , złożyłem oferte panu red. Robertowi Bernarterowiczowi ,że ujawnie mu technologię od a-z aby udowdnić że TO MAMY !

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 mar 2018 13:33 | brak oceny

Glorfindel | Gość

@Polscott, podoba mi się to co przekazujesz. Ale niestety gospodarka jest tak skonstruowana, po wprowadzeniu tych niesamowitych technologii wiele przemysłów musiałoby upaść, wielu pracowników straciłoby pracę. Sam chciałbym jeździć bardzo tanio i ekologicznie. Próbowałem eksperymentować z HHO paliwo na wodę ale to chyba ściema.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 28 mar 2018 13:51 | brak oceny

Polscott | Załogant

@Glorfindel, To nie są ''niesamowite'' technologie , nie ma w tym magii , siły z kosmosu :) ani tajemnych technologii , systemy MK od 1-5 to urządzenia które składają się z elementów które w większości znajdziesz na każdym szrocie , wystarczy je odpowiednio połączyć , a później zająć sie potęgowaniem uzysku - uzyskanej energii - poprzez różne konfiguracje tych układów , jest to proste , tanie i skuteczne , twierdzisz że coś musiałoby upaść , być może , ale coś powstabnie na to miejsce , polecam przykład mikrofalówki :) a xero nie dporowadziło że coś upadło , a pralki automatyczne nie doprowadziły do utraty pracy przez praczki i utraty biznesu przez tych co produkowali tary ... ja nie zajmuje się analizą co upadnie , moim zadaniem jest wyjechac na test 5000 mil na Modec`u , pokazać że można jeździć ekologicznie i za darmo , to mój cel . Woda - dobry kierunek ale chybiona technologia , paliwo na wodę nie , woda jako paliwo tak - bracia H

Śr, 28 mar 2018 13:54 | brak oceny

Polscott | Załogant

@Glorfindel, Pamiętaj - pierwsza myśl jest najlepsza , natomiast jeśli ci coś się nie uda za 1 razem , za 2 razem , za 20 razem , ucz się na błędach , poprawiaj projekt , za 100 razem ci sie uda ! To pewne , to że nie zadziałało nie oznacza że twoja koncepcja jest zła , to oznacza że coś źle zmontowałeś , zatem pomyśl , usiądź , idź na spacer , wyluzuj , a rozwiązanie znajdziesz na przeciw twoich oczu , pod warunkiem ,że nie bezie tak : patrzycie a nie widzicie , słuchacie a nie słyszycie - na odwrót !

Wt, 27 mar 2018 21:25 | ocena: + 1

zły na Polski ciemnogród... | Gość

W Polsce jest ciemnogród, i rozwija się szybciej jak wdrażanie jakiegokolwiek nowego pomysłu, projektu. Sam interesuje się się elektrykami i wiem ze jest spory rynek do zgarnięcia ponieważ elektryki to przyszłość, zwłaszcza takie które bedą miały nie ograniczony zasięg. W Polsce jest wszystko negowane, wyśmiewane .
Ale będzie jeszcze głośno, o Polakach. Obiecuje :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 27 mar 2018 21:52 | ocena: + 1

Polscott | Załogant

@zły na Polski ciemnogród..., Na rok 2018 zamówienia publiczne na elektryki użytkowe i tylko na terenie EU to kwota ponad 80 000 000 000 euro ! Cała ta kwota albo większość mogła trafić do polski !! Ale , jak w przypadku mikrofalówki - facet 3.5 roku szukał inwestorów , zbudował urządzenie , nikt nie chciał nawet patrzeć , jak go ytali co to jest i co on chce tym robić , odpowiadał że chce zrewolucjonizowac gotowanie i będzie gotował beż użycia ognia , ryczeli ze śmiechuuuuuu i go przeganiali - dziś mikrofala jest w każdym domu - ciasny umysł i brak przewidywania , tak jak w przypadku xero .. tak samo było , czy robotów fabrycznych etc etc ... co mamy napisać i co mamy powiedzieć , van będzie miał wmontowany sysatem samoczynnego ładowania wewnętrznego , czyli sam się ładuje , to nie jest perpetum mobile bo takie ''buźki '' już nam przyczepiali , układ jest bardzo prosty wręcz trywialny , nie wymaga ładowania z kabla , nie ma limitu zasięgu , to jak mamy to przedstawić w kilku zdaniach - jeździ za darmo !! No jak inaczej .. w dodatku jak się mówi że chcemy na tym zarobić - ooooo to grzech , jak śmiesz tak mówić , a za co zrealizujemy kolejny projekt ??? Od 3 lat stukamy i pukamy do drzwi , czyli standard .. no w głowie się nie mieści aby pojazd mógł jeździć za darmo - no już jeden jeździł w 1988 roku i to też zbudowali polacy , a że to polacy to jak to się mówi - złe bo polskie ! Nawet jeśli dobre i genialne jak w przypadku prof .Burzyńskiego - to i tak złe BO POLSKIE

Wt, 27 mar 2018 11:44 | ocena: + 2

Polscott | Gość

Elektryki I Generacji to zabytek , Szurpicki , Szkodzinski, Kerr - też polak, inni polacy pokazali że można inaczej , że nie trzeba bawić się w takie tematy , że EV może jeździc za darmo bez limitów , nie ważne - aby zajmować się takimi projektami poza pomysłem co jest najważniejsze , potrzeba : kasy , kasy , kasy i raz jeszcze kasy ... na każdym kroku - wydatki , obecnie z chęcia za darmo wypożyczymy naszego Modec a , jest to jeden z ostatnich , a jak wiadomo jest numer jeden , możemy go wypożyczyć za darmo do testów , ''sekcji zwłok '' , nawet zaraz ! My narazie staneliśmy z braku wiadomego środka - kasy , dlatego możemy Modec a wypożyczyć tym co pracują nad projektami EV i chcą się czegoś nauczyć , nic za to nie chcemy , wysłać lawete , podpiszemy papier na wypożyczenie go i możecie działać .

Wt, 27 mar 2018 10:04 | ocena: + 2

Tomek | Gość

No dawaj stary! Pracuje przy elektrykach jednej marki,ale rozwój i modernizacja nastawiona jest na przechowywanie energii i komfort.
Zaintrygowałeś mnie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 27 mar 2018 10:37 | ocena: + 3

Damian2 | Załogant

@Tomek, no czekamy na rozwuj sytuacji :-)

Wt, 27 mar 2018 12:58 | brak oceny

Polscott | Gość

@Tomek, Skoro pracujesz nad projektem EV , możemy ci naszego Modec`a wypożyczyć , my póki co nie mamy środków na dalsze prace , zejdzie nam na zgromadzeniu kasy , zatem jeśli chcesz popracowac przy Modec -ku , nie widze problemu .

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

- Nikt nie jest dziś w stanie przewidzieć, kiedy wojna w Ukrainie się skończy. Putin może ją zakończyć już dziś. Ale on nie przygotowuje się do pokoju. My widzimy coś przeciwnego - tak o działaniach Kremla mówił sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg w czasie wizyty w Korei Południowej wezwał kraj do zwiększenia pomocy dla Ukrainy i ostrzegł, że Rosja przygotowuje się do jeszcze większej wojny.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.