Dziś jest:
Sobota, 27 listopada 2021

'Żarty się skończyły... oni teraz się biorą za to na poważnie, bo widzą, co się dzieje na Ziemi. Już dotarło do nich, że nie jesteśmy sami' - tak sprawę zapowiedzi Pentagonu komentuje najsłynniejszy brytyjski badacz tego fenomenu Nick Pope.

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

KORONAWIRUS W BRAZYLII I WIELKI EKSPERYMENT PREZYDENTA BOLSONARO: NIE MA ŻADNYCH LOCKDOWN`ÓW I ZAKAZÓW
Czw, 8 kwi 2021 07:16 | komentarze: 10 czytany: 2273x

Nowy rekord zgonów z powodu koronawirusa w Brazylii przez wyjątkowo agresywną, brazylijską mutację koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych jest już tak duża, że przestaje robić na opinii publicznej wrażenie. W Sao Paulo nie nadążają z grzebaniem zmarłych z powodu COVID-19.
Brazylijskie media zaczynają wydania z czarnymi tytułami. "Znowu tragiczny rekord" – ogłasza portal G-1. Powód? W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło w Brazylii 4 211 osób, o kilkaset więcej niż w najgorszych dniach przed Wielkanocą. Zakaziło się kolejnych prawie 90 tysięcy osób. W sumie ofiar śmiertelnych jest ponad 337 tysięcy a zakażonych ponad 13 mln.

Szpitale pękają w szwach, zajętych jest ponad 90 procent łóżek na OIOM-ach. W ostatnich dniach co czwarty zmarły na COVID-19 na świecie przypada na Brazylię. W stanie Rio Grande do Sul umiera na koronawirusa więcej ludzi, niż się rodzi. Ponieważ już od ponad miesiąca (od końca lutego) co tydzień liczba zgonów bije rekordy, a Brazylijczycy żyją z epidemią już od roku, statystyki przestają robić wrażenie. Bardziej opinię publiczną poruszają obrazy z miast i stanów, gdzie oblężone są szpitale, kliniki oraz cmentarze.

Sao Paulo nie ma gdzie chować zmarłych

W największym stanie Sao Paulo nie starcza już czasu na grzebanie zmarłych. Na 22 cmentarzach od jutra zostanie wykopanych po 600 nowych grobów dziennie. Kondukty pogrzebowe suną w kolejkach, owinięte w materiał zwłoki wrzuca się do grobów, a trumny zabiera po nowych zmarłych.

Wiele pogrzebów odbywa się nocą, bo w ciągu dnia kolejki są za długie. Zmarli wożeni są na cmentarze jak popadnie, niekiedy szkolnymi busami. Władze Sao Paulo nakazały budowę pionowego cmentarza, gdzie będą grzebane urny z prochami skremowanych zmarłych. Ma pomieścić ich 26 tysięcy.

Ratusz Sao Paulo zawarł umowy z 6 prywatnymi krematoriami, by zwiększyć liczbę kremowanych zwłok do 50 dziennie w każdym. Dotąd w jedynym publicznym krematorium w mieście można spopielić tylko 49 zwłok dziennie.

W Brazylii będzie gorzej niż w USA

- Epidemia jest jak niekontrolowana reakcja łańcuchowa w reaktorze, jak biologiczna Fukushima – mówi profesor medycyny Miguel Nicolelis.

Specjaliści z Brazylii i USA przewidują, że za trzy miesiące liczba zmarłych w Brazylii przekroczy pół miliona i sięgnie 600 tysięcy. Wówczas kraj wyprzedzi w fatalnej statystyce USA, gdzie dotąd zmarło 555 tysięcy. Tyle że w Brazylii mieszka 210 mln ludzi, a w USA 333 mln.

- Kwiecień będzie tragiczny. Stopa reprodukcji i śmiertelności epidemii są bardzo wysokie, a szczepimy znacznie mniej ludzi, niż należałoby – mówi dr Margareth Dalcolmo z Fundacji Fiocruz.


Bolsonaro: żadnych lockdown`ów i innych głupot

Wskutek obstrukcji władz federalnych, zwłaszcza osobistej prezydenta Jaira Bolsonaro, Brazylia straciła mnóstwo czasu w walce z epidemią.

Nie podjęła na czas rokowań z koncernami produkującymi szczepionki w końcu ubiegłego roku i na początku bieżącego wskutek czego szczepienia ruszyły późno i chaotycznie. System ochrony zdrowia może teoretycznie zaszczepić dwa miliony osób dziennie, ale przez bałagan i opóźnienia z importem szczepionek szczepi tylko 1 mln. Do tej pory pierwszą dawkę dostało zaledwie 20 mln osób, znacznie mniej niż w innych krajach, np. w Chile, USA, Wielkiej Brytanii czy Izraelu.

Specjaliści epidemiolodzy alarmują, że lawiny epidemii nie da się zatrzymać inaczej niż przez radykalny lockdown przez co najmniej 2 tygodnie i gwałtowny przyrost szczepień.

Nie możemy czekać na zaszczepienie 70 procent ludności do końca roku. Musimy zaszczepić 150 mln osób do lipca – uważa dr Dalcolmo.

Ale wszystko rozbija się o opór prezydenta Jaira Bolsonaro, który co prawda od dwóch tygodni popiera szczepienia (wcześniej szydził, że zmienią one człowiekowi płeć lub zamienią go w krokodyla), ale nadal zwalcza izolację społeczną i lockdown gospodarki.

Prezydent nie traci rezonu, skarży w sądach ogłaszane w poszczególnych stanach obostrzenia sanitarne, a rodakom zaleca "pakiety profilaktyczne" (z hydroksychlorochiną), które lekarze odradzają z powodu nieskuteczności i ubocznych skutków. Jego minister gospodarki Paulo Guedes obiecał we wtorek, że "za trzy miesiące Brazylia wróci do normalności".

Brazylia to inna planeta

Zamknięcie kraju doradza Brazylii główny epidemiolog USA Anthony Fauci, swego czasu zwalczany przez prezydenta Donalda Trumpa. Ale wielu Brazylijczyków wciąż bojkotuje dystans społeczny, zakaz publicznych zgromadzeń i noszenie maseczek.

W wielkich jak hale sportowe kościołach neoprotestanckich i katolickich wciąż odbywają się msze i religijne zgromadzenia, bo ich zamknięciu sprzeciwia się kler popierany przez Bolsonaro. O tym, czy kościoły mogą być zamykane decyzją gubernatorów stanowych, rozstrzyga właśnie sąd najwyższy w pełnym składzie, bo dotychczasowe orzeczenia sędziów są sprzeczne.

Na Amazonce w Manaus policja wtargnęła we wtorek wieczorem na luksusowy jacht, gdzie trwał masowy bankiet "lepszego" towarzystwa.

- Jesteśmy jedynym krajem, który nie wierzy w skuteczność lockdownu – mówi w telewizji "Globo" popularny popularyzator nauki Atila Iamarino. – Brazylia to jedna planeta, a Ziemia to inna.

źródło: gazeta. pl, CNN, BBC
Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 9 kwi 2021 18:25 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

Tymczasem w Norwegii jest bardzo malo obostrzen a jakos nikt specjalnie nie umiera.

Czw, 8 kwi 2021 11:48 | brak oceny

Krzysiek87 | Załogant

Sytuacja w Brazylii jest tragiczna, ale pokazuje coś czego nie rozumieją kraje zachodu. To, że prezydent Bolsonaro to wysoce egoistyczna i nieodpowoedzialna osoba to żadna tajemnica. Problem leży jednak w ekonomi i jak funkcjonują kraje biedniejsze i mniej rozwinięte. Tam jest dylemat jaka postawę przyjąć wobec koronawirusa i co jest groźniejsze dla społeczeństwa choroba czy bieda wywołana ewentualnym zamknięciem gospodarki. Jest to tragiczne dla ludzi żyjących w takich krajach bo z jednej strony grozi im śmierć ze strony niebezpiecznego wirusa, a z drugiej strony tragedia braku pracy i dochodów, które również mogą prowadzić do śmierci i rozpadu społecznego. Wielu ludzi zachodu nie rozumie, że tam rządy nie mają jak wesprzeć prywatnego biznesu. Państwo nie ma pieniędzy by wysłać ludzi na urlopy i stworzyć programy pomocowe, które by wsparły zamknięta czasowo gospodarkę. Brakuje również infrastruktury telekomunikacyjnej by ludzie mogli pracować zdalnie w miarę możliwości. Wiele małych biznesów w krajach biedniejszych jeśli tylko staną na parę dni w zasadzie przestają istniec, a często jest to jedyne źródło utrzymania całych rodzin. Moje wnioski pochodzą z rozmów jakie miałem okazję przeprowadzić u siebie w pracy w UK z kolegami z Mołdawii i jednym Kolumbijczykiem. Najprościej mówiąc ich krajów nie stać na długotrwałe lockdowny bo to oznacza dla nich ekonomiczny koniec gorszy od koronawirusa. Według mnie dlatego koronawirus to coś znacznie więcej niż choroba i pokazuje dobitnie jak nasz świat jest podzielony i ciężko o rozwiązania, które by były dobre dla wszystkich. Pozdrawiam wszystkich.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 9 kwi 2021 18:26 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@Krzysiek87, No tym czasem w polsce jest i smierc, i bieda w pakiecie xD

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 9 kwi 2021 20:19 | ocena: + 1

rafael1 | Załogant

@SovietVixen, Delikatnie powiem .Mijasz sie z prawda. Mieszkam w Norwegii.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 10 kwi 2021 18:56 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@rafael1, Znam kogos z Norwegii i mowi tak jak ja

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 10 kwi 2021 19:11 | brak oceny

rafael1 | Załogant

@SovietVixen, Tez znam kogos z Norwegii..... siebie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 10 kwi 2021 19:19 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@rafael1, No spoko, czyli jest slowo vs slowo

Czw, 8 kwi 2021 09:08 | ocena: + 5

human | Załogant

W Brazylii jest 211 mln mieszkańców, jest ponad 337tys zgonów, 626 zgonów na 1 mln W Polsce zgonów jest 56 659, w Polsce 670 zgonów na 1 mln, liczba ludności około 38 mln czyli 5,55 razy mniej. Wynik zbliżony. Dodać trzeba że w Brazylii niema żadnych obostrzeń, żadnych lockdownów itp. Wniosek taki że w żaden sposób nie jesteśmy w stanie kontrolować wirusa.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 8 kwi 2021 20:45 | ocena: + 1

Paszczak | Załogant

@human, dokładnie.Jakby ilość zgonów w Polsce pomnożyć przez 211 mln to mamy 3300 dzień

Czw, 8 kwi 2021 08:51 | ocena: + 3

Mario2571 | Załogant

W Brazylii zmarło 337 tys , w Polsce 56 tys. Biorąc pod uwagę , że Brazylijczyków jest 5,5 raza więcej jak Polaków ( ich 210 mln , nas 38 mln ) wynika ,że śmiertelność w Brazylii i w Polsce są prawie na podobnych poziomach ( przeliczając na milion mieszkańców } Tyle , że u nich wszystko działa normalnie , a u nas od roku wszystko jest zamknięte ( z małymi przerwami ) W Polsce jak zauważyli eksperci na skutek skupienia się lekarzy na leczeniu covidu - 19 , zaprzestano w dużym stopniu leczenia innych pacjentów , dlatego zdecydowanie przybyło ludzi którzy umierają z innych jak covid powodów . Biorąc pod uwagę powyższe zastrzeżenia można zauważyć , że Polskie restrykcyjne podejście i zamknięcie wszystkiego co dało się zamknąć , - nie skutkuje jakimiś sukcesami w walce z pandemią. ( bynajmniej w porównaniu z luźno podchodzącymi do pandemii Brazylijczykami )

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 listopada://Afrykański wariant koronawirusa znany do tej pory jako B.1.1.529 otrzymał nazwę greckiej litery Omikron. WHO zakwalifikowała go jako wyjątkowo niebezpieczny. Kolejne kraje blokują połączenia z Afryką, gdzie wirus się pojawił.. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 21 lis 2021 12:40 | Dzień dobry, Wczoraj (20.11.2021) wraz z moim współlokatorem doswiadczylismy dziwnego zjawiska które pojawiło się nad krakowskim niebem. Koło godziny 22 zauważyliśmy niebieskie światło poruszające się na pułapie samolotowym bądź wyższym. Warto dodać ze obiekt poruszał się bardzo szybko następnie zatrzymał się i zawrócił równie szybko po czym zniknął. Później znów zauważyliśmy ten obiekt koło godziny 2:30 w nocy i jesteśmy w posiadaniu nagrania tegoż obiektu. Prosilibyśmy o analizę materiału...

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

PRZELOT INTRYGUĄCEGO OBIEKTU UFO NAD FRANCJĄ - 16 listopada 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.