Dziś jest:
Sobota, 19 czerwca 2021

To oczywiste, że obróbkę kamieni w starożytności robiono przy użyciu zaawansowanej technologii. Dowodem może być to, że wykonanie nawet prostego muru z tamtych czasów z dopasowanymi do siebie  głazami ważącymi każdy po kilkadziesiąt ton jest dzisiaj poza zasięgiem specjalistycznych zespołów, które dysponują współczesnymi maszynami.
Erich von Däniken, W krzyżowym ogniu pytań (Im Kreuzverhör, 1978)

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

STĘŻENIE DWUTLENKU WĘGLA NAJWYŻSZE OD 3,6 MILIONA LAT
Wt, 13 kwi 2021 02:46 | komentarze: 8 czytany: 1078x

"Działalność człowieka jest motorem zmian klimatycznych" - alarmują naukowcy z NOAA. Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze jest najwyższe od 3,6 mln lat. Poziom CO2 i metanu w 2020 roku wzrastał mimo spowolnienia gospodarczego, wywołanego przez pandemię koronawirusa - informuje amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).
Z danych, które przekazała instytucja rządowa NOAA wynika, że w 2020 roku średnie globalne stężenie dwutlenku węgla w atmosferze wyniosło 412,5 ppm (części na milion). To oznacza wzrost o 2,6 ppm względem 2019 roku. Dane wskazują również, że był to piąty największy wzrost od 63 lat, czyli od momentu rozpoczęcia prowadzenia pomiarów w tym zakresie.

Według NOAA działalność człowieka odpowiada za zmiany klimatyczne

Pieter Tans, naukowiec z Global Monitoring Laboratory w NOAA zauważył, że spowolnienie gospodarcze zmniejszyło emisję dwutlenku węgla o około 7 proc. w 2020 roku. Jego zdaniem gdyby nie wybuch pandemii to zeszłoroczny wzrost stężenia CO2 byłby rekordowy.Według Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej, współczesne zanieczyszczenie atmosfery ziemskiej dwutlenkiem węgla można porównać do ciepłego okresu z połowy pilocenu sprzed 3,6 mln lat. Stężenie CO2 wynosiło wtedy od 380 do 450 ppm.

- Działalność człowieka jest motorem zmian klimatycznych. Jeśli chcemy złagodzić najgorsze skutki, należy świadomie skupić się na zmniejszeniu emisji z paliw kopalnych prawie do zera - a nawet wtedy będziemy musieli szukać sposobów dalszego usuwania gazów cieplarnianych z atmosfery - powiedział Colm Sweeney, zastępca dyrektora Global Monitoring Laboratory w NOAA.

Nie tylko dwutlenek węgla. Wzrost stężenia metanu najwyższy od 1983 roku

Badania wykazały również wzrost stężenia metanu, który jest znacznie mniej powszechny, ale jego potencjał w zatrzymywaniu ciepła na przestrzeni 100 lat jest 28 razy większy niż w przypadku dwutlenku węgla. Wstępna analiza NOAA wykazała, że wzrost atmosferycznego metanu w 2020 roku wyniósł 14,7 ppb (części na miliard), co jest "największym rocznym wzrostem odnotowanym od czasu rozpoczęcia systematycznych pomiarów w 1983 roku".

Wstępne szacunki opierają się na cotygodniowych pomiarach próbek powietrza, zebranych z około 40 lokalizacji na całym świecie i mogą być nieco zawyżone. Jednak mimo to, zeszłoroczny wzrost stężenia dwutlenku węgla i metanu w atmosferze prawdopodobnie pozostanie jednym z najwyższych w historii pomiarów - informuje NOAA.

źródło: gazeta.pl, BBC
Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 16 kwi 2021 20:50 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

""Działalność człowieka jest motorem zmian klimatycznych" " tak w epoce lodowcowej tez ludzie palili smieciami XDDDD

Wt, 13 kwi 2021 20:08 | ocena: + 3

marcinrtt | Załogant

1% najbogatszych ludzi na świecie wytwarza tyle dwutlenku węgla co 50% najbiedniejszych. Chyba jasne kto najbardziej musi ograniczyć emisje.

Wt, 13 kwi 2021 17:07 | ocena: + 2

Rimobul | Załogant

cd...
Kukliński dla Rodziny Gambino teraz zabijał ludzi dla niej niewygodnych. Rozwijał swoją "fachowość". Ofiary mordował coraz perfidniej. W pewnym momencie swoje ofiary wiązał, sadzał na krzesłach i zostawiał w pomieszczeniach ze szczurami. Następnie włączał kamerę video i zostawiał na kilka godzin. Po tym czasie wracał i oglądał jak jego ofiary były w straszliwy sposób zjadane żywcem przez szczury. Dawało mu to ponoć niewyobrażalnie, niezrozumiałą przyjemność. Cierpienie, krzyki, strach ofiar dawało mu jakąś niepojętą rozkosz. W końcu Kukliński złapany został przez FBI i dostał wyrok dożywotniego więzienia, gdzie bodaj w 2006 roku zmarł.
Teraz pytanie dlaczego w ogóle o tym pisze tutaj na naszym portalu. Otóż w kontekście reinkarnacji i jej praw. Jak bowiem wytłumaczyć tak biegunowo różne życie tych dwóch w istocie takich samych ludzi tj. przedstawicieli homo sapiens. To jest istot należących do tego samego gatunku. No przynajmniej z pozoru. Nie chodzi mi oczywiście o urodzenie tj. szlachectwo Filipa II i tzw. gminne pochodzenie Kuklińskiego. A o to, że dwoje mężczyzn urodzonych prawie w tym samym czasie miało tak różne życia?! Jedne "wielki raut", a drugi "wielką gehennę". Oczywiście mam świadomość, że w ramach reinkarnacji, a co za tym idzie prawa karmy wszystkie dobre uczynki są liczone, ale i te złe "odnotowane". Nic nie ucieknie. Waga zostanie oszacowana, każdego życia. Ale jednak "start" obu był zupełnie bez porównania! Rodzi się kolejne pytanie. To jest gdyby w ramach boskiego eksperymentu odwrócić obu mężczyzn role. Czy ich zachowania byłyby takie same?! To jest czy Richard Kukliński jako mąż Królowej Anglii prowadziłby dokładnie takie samo życie jak Filip? No i oczywiście czy Filip jako syn jakiegoś zwyrodnialca i sadysty byłby równie wykolejony jak Kukliński? No i jeszcze jedno pytanie! Co z ich obu "lekcją" i "wolnym wyborem"?! O ile łatwiej jest być dobrym i ciup rubasznym Księciem, a o ile trudniej zwyczajnie i tylko uczciwym mężczyzną ze slamsów? Hmm... pytań oczywiście jest znacznie więcej. Ale czas mnie goni. Serdeczne pozdrowienia ze Szczecina dla całej Załogi i naszego Kapitana!

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 14 kwi 2021 13:32 | ocena: + 2

Paszczak | Załogant

@Rimobul, I tu należy zadać pytanie:skoro istnieje piekło to Kukliński według religii, będzie potępiony na wieki,kolejne pytanie czy to jego wina że musiał urodzić się tam a nie indziej,by dorastać z sadystą? dlaczego nie dostał od istoty wyższej dobrej rodziny,gdzie jego życie potoczyło by się inaczej,aby mógł po śmierci uzyskać niebo.

Pt, 16 kwi 2021 20:53 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Rimobul, ja na takie pytania polecam neville goddard

Wt, 13 kwi 2021 16:52 | ocena: + 1

Rimobul | Załogant

W sumie nic nadzwyczajnego. Przecież ludzi na Ziemi w latach 30-tych XX wieku było ok. 2 miliardów, a teraz jest ponad 7. Stąd wzrost liczebności ludzi na naszej planecie wynosi w tym okresie 350%! Dlatego trudno dziwić się takiemu wzrostowi CO2 w atmosferze i ogólnemu zanieczyszczeniu środowiska naturalnego.
Zupełnie z innej beczki... wybaczcie mi proszę za tego typu dygresje.
Wczoraj przeczytałem na jakimś portalu (bodaj Interii) dwa artykuły. Jeden o zmarłym Księciu Filipie oraz drugi o niejakim Richardzie Kuklińskim - nie mylić z Ryszardem Kuklińskim, pułkownikiem LWP, który wykradł mnóstwo tajemnic Układu Warszawskiego oraz przekazał plany wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce, a o płatnym zabójcy mafii w USA. Dlaczego o tym wspominam? Otóż w kontekście reinkarnacji. To jest pierwszy z bohaterów artykułu żył jako członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Jego głównym zadaniem było towarzyszenie Królowej i... upijanie się oraz "rżnięcie" kolejnych to panienek. Wybaczcie za kolokwializm ale tak dokładnie czynił mąż Jej Wysokości Elżbiety II. Jego liczne romanse były ponoć w czasie "panowania" wręcz jego "znakiem firmowym". Naturalnie kiedy był znacznie młodszy, bo przecież nie zawsze miał 99 lat.Oczywiście Elżbieta II tj. jego małżonka wiedziała o tych wyskokach, jednakowoż dla dobra Dynastii puszczała to za każdym razem płazem. Poza tym od kilkunastu lat Filip II miał zakaz udzielania wywiadów w czasie spotkań "na żywo" z prasą i telewizją. Było to podyktowane faktem, iż wielokrotnie odpowiadając na pytania dziennikarzy serwował takie "kwiatki" jak np. zapytany cyt. "jak Waszej Wysokości układa się pożycie z Królową?", odpowiedział ponoć cyt. "...pierdzi jak stara szkapa". Te skandaliczne z oczywistych względów odpowiedzi były podyktowane faktem permanentnego bycia pod wpływem alkoholu przez Filipa II. Tak więc całe jego życie minęło jak jeden wielki raut. Zero obowiązków, tylko imprezy i dziwki.
Biegunowo odmiennie wyglądało życie niejakiego Richarda Kuklińskiego. Z pochodzenia pół-Polak, pół-Irlandczyk żył w patologicznej rodzinie w USA. Urodził się przed II Wojną Światową w robotniczej rodzinie. Ojciec jego, sadysta i alkoholik znęcał się nad matką i rodzeństwem. Ponoć w wieku 5-6 lat widział jak ojciec pobił jego młodszego brata na śmierć. Nie poniósł żadnych konsekwencji bowiem Policja uwierzyła w zeznania, iż był to nieszczęśliwy wypadek. I w takiej atmosferze ten człowiek dorastał. Jako dziecko lubił pastwić się nad zwierzętami: kotami i psami. Zabijał je w sadystyczny sposób. Pierwszego człowieka zabił w wieku 14 lat tj. niby w obronie własnej zabił przywódcę lokalnego gangu, który się nad nim znęcał. Potem poszło już z górki. To jest mordował zupełnie przypadkowe osoby tj. z wyłączeniem kobiet i dzieci. Ofiary wybierał przypadkowo. Jak sam się przyznał zabił ponoć ponad 200 osób w swoim życiu. Gdzieś w czasie jego zbrodniczej działalności został "zauważony" przez mafię, a konkretnie Rodzinę Gambino.... cdn.

Wt, 13 kwi 2021 12:57 | ocena: + 2

ABe11 | Załogant

A na Ziemi trwa wycinka lasów i ciągłe zmniejszanie areału powierzchni zielonych... Fotosynteza jest naszym sprzymierzeńcem w uziemianiu CO2. Sadźmy drzewa. W aktualnej sytuacji klimatycznej powinien być nakaz zakładania ogródków, rabat, ogrodów wertykalnych, zadarniania dachów, zadrzewiania skwerów, nieużytków, "odbetonowywania" miast na rzecz pozyskania powierzchni do różnych nasadzeń roślinnych.
Tzw. Zachód już działa w tej kwestii od dekad, w Polsce mieliśmy do niedawna pana Szyszko... Przykre.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 16 kwi 2021 20:50 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@ABe11, a w moim miescie na odwrot. wycinaja drzewa betonuja co sie da i nie da

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19  czerwca 2021: [...]  Afrykańskie upały sprawiły, że w Bazie FN musieliśmy uruchomić klimatyzację, co przeważnie nie jest konieczne. Jasnowidz Jackowski zapowiada, że od połowy lipca nastąpi załamanie pogody [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 15 cze 2021 07:29 | [...] Zwracam się do Państwa z takim pytaniem,które od wczoraj chodzi mi po głowie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Otóż wczoraj tj 14.06 wraz z żoną i synem poszliśmy na spacer i wracając do domu zobaczyliśmy 2 białe pkt na niebie (często patrzymy w stronę.nieba ponieważ lubimy obserwować  jak samoloty kierują się do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach ) . Początkowo myśleliśmy,że to samoloty,jednak po chwili owe punkty stanęły w miejscu. Po około 3_4minutach obiekty odleciały ...

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

11 czerwca 2021 - dwa podłużne obiekty zarejestrowane przez kamerę drona (UTAH, USA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.