Dziś jest:
Środa, 7 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Czy przypadkiem nie jest niebezpieczne oddawanie swoich rzeczy innym osobom?
Śr, 13 gru 2017 10:40 komentarze: 11 czytany: 5397x

Pytanie dotyczące artykułu : OTACZAJĄCE NAS PRZEDMIOTY (TAKŻE ZDJĘCIA Z NAMI!) MAJĄ ‘ŚLAD’ NASZEJ ENERGII – NAZYWAMY ICH ŚWIADKAMI

Skoro rzeczy mają naszą energię i poprzez rzecz można do nas "dotrzeć" czy bezpieczne jest oddawanie swoich rzeczy innym osobom. Myślę tu o osobach, których nie znamy. Od jakiegoś czasu wszystkie rzeczy niepotrzebne oraz rzeczy po moich córkach przekazuję biednym. Zastanawia mnie czy dzielenie się swoją energię z różnymi osobami (być może również złymi) jest bezpieczne.

Pytanie nr 2
Często piszecie o demonach/ciemnych mocach jednocześnie piszecie, że nie ma piekła. Czy w takim razie jest ten mroczny świat? Czy istnieje zagrożenie, że może on wciągnąć człowieka bezpowrotnie (zdominować duszę również po śmierci) i czy nie będzie to odpowiednik chrześcijańskiego piekła?

Pozdrawiam, czytelniczka

 

 

Dziękujemy za te pytania i od razu odpowiadamy: podejrzenia są słuszne! Jeśli nasza rzecz trafia do innej osoby zawsze jest ryzyko (choć oczywiście bardzo małe), że taka osoba będzie miała dar medialny i może trzymając ten przedmiot w rękach po chwili koncentracji doprowadzić byłego posiadacza przedmiotu do dowolnego stanu. Na szczęście osoby posiadające taki dat przeważnie są tego świadome i nie używają go do niecnych celów.

 Zawsze jednak radzimy osobom, które przeżywają ciężką żałobę po odejściu bliskiej osoby, aby nie otaczały się przedmiotami kiedyś należącymi do zmarłego, gdyż ta energia tam jest i jedyny efekt takich działań jest taki, że rozpacz się pogłębia. Jeśli to jest możliwe (przeważnie nie jest - to jasne, ale mówimy o sytuacji idealnej) warto nawet zmienić miejsce zamieszkania, gdyż w mieszkaniu nadal jest energia osoby, która odeszła. Ona stopniowo znika po kilku latach.

I jeszcze jedna sprawa - proszę zwrócić uwagę, że z pokładu okrętu Nautilus zawsze płynie przekaz: posiadajcie możliwie najmniej przedmiotów! Im więcej macie, tym więcej kłopotów mieć będziecie w momencie, kiedy zbliżycie się do końca waszej podróży w obecnym wcieleniu.

Tymczasem ludzie myślą, że można bezkarnie „obracać przedmiotami” i nie ma to żadnego wpływu na nasze pole energetyczne. Podobnie ma się sprawa ze zdjęciami – obce cywilizacje przybywające na Ziemię dziwią się ludzkości, że nadal zabija żywe istoty (tam tego barbarzyństwa nie ma!), ale także zdumiewa ich tak beztroskie posługiwanie się obrazem ludzi czyli zdjęciami czy filmami. Każde zdjęcie jest kluczem do danego człowieka – jeśli ten klucz trafi w dobre ręce nie ma problemu, ale jeśli w złe… mamy nadzieję, że dość jasno wytłumaczyliśmy tę kwestię. Idiotyczna moda na robienie tzw. "selfie" to tak naprawdę bezsensowne rozrzucanie klucza do swojej osoby wszystkim wokół... 

Odpowiadając na pytanie odnośnie piekła – cały czas konsekwentnie twierdzimy, że piekło w wyobrażeniu chrześcijaństwa (miejsce, gdzie po zrobieniu zła idzie dusza złego człowieka) było jedynie alegorią karmy, którą buduje sobie zły człowiek swoim życiem. Zło wyrządzane innej osobie jest tak naprawdę złem, które robimy sobie – to wróci ze zdwojoną mocą jako kolejna lekcja, którą będziemy musieli przeżyć i zrozumieć.

 

Inna sprawa, że istnienie bytów demonicznych jest poza dyskusją. Nie można wykluczyć, że istnieją takie miejsca w światach duchowych, gdzie to towarzystwo „mroczne i złe” lubi się zbierać. Nie mamy jednak na ten temat informacji, które mogą potwierdzać relacje zebrane przez Fundację Nautilus (książki oczywiście są, ale my w tym dziale odpowiadamy na pytania w oparciu o materiał zebrany przez nas samych).


Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 15 gru 2017 08:50 | ocena: + 2

daniello37 | Załogant

dobra kupiłem fajne spodnie w szmatexie wiadomo ocb to energia typa choć by negatywna ma być w spodniach ?

Pt, 15 gru 2017 08:49 | ocena: + 3

daniello37 | Załogant

Jak w przykazaniu -ani żadnej rzeczy która jego jest

Czw, 14 gru 2017 13:17 | ocena: + 2

Magda | Gość

robienie zdjec i oddawanie przedmiotow jest tylko zle jesli w to wierzymy. to nasza wiara zmienia rzeczywistosc a nie co kto powiedzial. Fundacja nadal bladzi po omacku ale zycze jej zeby wyszla z mgly niewiedzy.

Śr, 13 gru 2017 21:08 | brak oceny

lolla | Gość

myślę, że najgorszą rzeczą którą ludzie oddają ze swoją energią są organy. nigdy nie oddam żadnego organu, chcę "umrzeć" cała. uważam, że pozostawiony w innym ciele mój organ nie pozwoliłby mi na spokojne odejście.
każdy ma prawo mieć inne zdanie i proszę nie krytykować mojego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 13 gru 2017 23:43 | ocena: + 2

TakiJa | Gość

@lolla, Oczywiscie, ze masz prawo miec wlasne zdanie. Podobnie jak osoby, ktore czytajac Twoj komentarz, widza, ze jeszcze bladzisz po omacku, choc dobrze, ze przychodzisz i probujesz dyskutowac ;) Chce umrzec "tak" czy tez "inaczej" - to nie jest koncert zyczen. Jesli materialne Twoje cialo umarlo; nie zasila go juz dusza, wtedy na nic Ci to opakowanie (sledzac uwaznie FN powinnas wiedziec). Zbedne sa Ci wowczas Twoje organy, ktore moga byc dla innych (zyjacych) ostatnia deska ratunku. Poki co, przemawiasz jeszcze z poziomu przecietnego kowalskiego, ciut moze bardziej swiadomego, ktory jednak wciaz jeszcze pozostaje w zascianku ignorancji. Odchodzac jako "Ty", odchodzi (wybiera w dalsza podroz) tak naprawde Twoja dusza. Kazda dusza pochodzi od Boga lub jak kto woli - wszechenergii, o nieskonczonej dobroci, ogarniajacej caly swiat. Dusza jest zatem pierwotnie juz dobra, co dalej oznacza, ze cieszy sie z dobroci i wspolweseli pomoca. Bledne jest zatem stwierdzenie, ze dusza (dalej jako Ty) nie moglaby spokojnie "odejsc", widzac ratunek niesiony innej osobie - Twoim a raczej wyhodowanym przez Ciebie - organem ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 14 gru 2017 20:17 | brak oceny

lolla | Gość

@TakiJa,
teraz sobie pomyśl z innej strony- jak komuś się "zepsuły" organy - czy to przez świadome, czy też nieświadome działanie to może taka powinna być droga tych ludzi. może jest w tym cel i może tu właśnie na ziemi ludzie dążą do przedłużania życia na siłę, pomimo woli Boga. po coś wsadził Bóg duszę w dane ciało, bo ta dusza potrzebuje przeżyć, które dokładnie TE CIAŁO ma jej przysporzyć. i być może to zbyt duża ingerencja człowieka. .....ale dowiemy się tego po śmierci.
czasami wolą człowieka jest palić , pić, brać narkotyki, jeździć ryzykownie, uprawiać ryzykowne sporty, sponiewierać swoje ciało, a potem oczekiwać na cudowne ozdrowienie czy lek, czy czyjś organ.czasami wolą człowieka jest oddawać organy, i każdy ma prawo wyrazić swoją wolę w ziemskiej rzeczywistości.
obejrzyjcie sobie film dokumentalny, że czasem decyzja o oddawaniu organów może powodować nadużycia i zostaje zabity dawca!!!! link na dole.

ja też sobie mogę myśleć, że to właśnie ty "błądzisz po omacku, choć coś próbujesz, ale niestety to poziom przeciętnego kowalskiego."
wygląda na to, że jesteś zadufaną w swoich egoistycznych poglądach osobą i tylko to co ty sądzisz jest prawdą, a inni nie osiągnęli nawet 1/100 twojego poziomu. ty już wiesz wszystko w 100%, pewnie z własnego doświadczenia o duszy, Bogu i współweseleniu. wiesz już nawet co jest błędne w myśleniu.
Pozwól egoisto innym ludziom mieć swoje zdanie i nie wciskać doktryn, jak religie. każdy człowiek musi znaleźć swoją prawdę. czyjeś teorie ziemskie to tylko teorie, i tylko ziemskie, i TYLKO CZYJEŚ.
link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vRRX_x-6E24

Śr, 13 gru 2017 15:33 | ocena: + 4

Mm | Gość

Skoro niema piekła jako miejsca wobec tego święci kłamią twierdząc że byli tam zabrani i je widzieli TAK ?

Rozwiń odpowiedzi (3)

Czw, 14 gru 2017 00:24 | ocena: + 1

Juliczka | Gość

@Mm, nie ma wiecznego niekończącego sie przebywania w piekle...To fundacja nautilus rozumie jako piekło, czyli nie tylko paskudne miejsce ale i jego nieskończoność. .wszystko podlega prawu przemiany. Natomiast są miejsca/stany w których jakiś czas znajdują sie duchy. Często dusze po śmierci znajdują sie w takim demonicznym miejscu Limbo/Umbral które odpowiada stanowi duszy i jej uczynkom za życia. LEcz po jakimś czasie dusze opuszczają to miejsce. Polecam film i ksiązke "nasz dom" vel "astral city"

Co do przedmiotów...nie wiem jak ze zdjęciami ale pozostałe przedmioty które mają ślad energetyczny właściciela po jakimś czasie go tracą. Im dłuzej noszony, trzymany ze zwracaniem uwagi nań z skupianiem sie na nim, głębią nasyceniem uczyć tym ślad dłuższy i dłuzej trzeba czekać by zaniknął...to jest jak zapach papierosów lub perfum czy potu. Więc obawy zbyt wielkiej niema gdy np chcemy oddać coś biednym ludziom, zwyczajnie wystarczy odczekać kilka tygodni miesięcy. Niema co wpadać w paronoje i nie robic sobie pamiątkowych zdjęć to tak jak bać sie czarnego kota i zbitego lustra. Gdyby to było takie straszne to nie było by zdjęć JPII Krzysztofa Jackowskiego, Ojca PIO, Ossowkiego czy innych świadomy duchowej rzeczywistości

Czw, 14 gru 2017 06:25 | ocena: + 1

TakiJa | Gość

@Mm, FN tez nie wie wszystkiego a jedynie wysnuwa wnioski i tworzy w miare logiczna i spojna wg siebie teorie, na podstawie materialow. Rownie dobrze i takze z tym samym prawdopodobienstwem mozna przyjac, ze tak, pieklo istnieje i nie wyklucza ono w zadnym stopniu np. wedrowki dusz, raju etc. Dusza bedac swiadomoscia, mimo iz z natury swej "dobra", moze sie zbuntowac tak jak niegdys pewien znany aniol ;) i przez to wskoczyc sobie do miejsca, ktore nazywamy pieklem. Jednak poki co, za zywota, to jedynie kolejna z teorii ;)

Pt, 15 gru 2017 08:53 | ocena: + 1

daniello37 | Załogant

@Mm, jest i to jest przykre , tylu be nie mówiło o tym , warto się bać i nie grzeszyć , a ja grzesznik

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.