Dziś jest:
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CZY WIERZYCIE, ŻE NA ZIEMI SĄ LUDZIE OBDARZENI NADZWYCZAJNĄ MOCĄ?
Nie, 3 lis 2019 09:41 komentarze: 10 czytany: 5141x

[...] Szanowna FN! Bardzo miło się ogląda tę waszą stronkę z pokładu Nautilusa, ale ja mam pytanie związane z niezwykłą mocą ludzi. Wierzycie, że istnieją ludzie, którzy potrafią na przykład materializować przedmioty lub chodzić po wodzie? Bardzo sobie cenię waszą fundację i byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. [dane do wiad. FN]


Dziękujemy za przesłanie pytania. Odpowiedź jest oczywista:  absolutnie tak. Mamy nawet specjalny serwis tylko temu poświęcony, który jest poświęcony Projektowi Messing (www.messing.org.pl)

Wystarczy opanować posługiwanie się energią CHI i można robić rzeczy, które są uważane za niemożliwe. Rzeczy, które mamy w naszym archiwum FN dotyczące mnichów tybetańskich przypominają opisy z książek o amerykańskich super-bohaterach. Problem w tym, że mnisi nie zabiegają o rozgłos...


Czy są ludzie w Europie, którzy opanowali dzięki wrodzonym predyspozycjom posługiwanie się energię ChI? Mieliśmy okazję poznać słynnego DYNAMO i od tamtego spotkania i pokazu jego możliwości mamy uzasadnione podejrzenia, że on naprawdę to opanował. Kiedyś o tym pisaliśmy, ale napiszemy ponownie, bo mamy nowe materiały.

I już na koniec: dostaliśmy właśnie świeży materiał w sprawie tej postaci powszechnie uznawanego za "iluzjonistę i oszusta o sprytnych palcach i ukrytych nitkach i pomagierach", ale sprawa nie jest taka prosta.

Jeden z naszych czytelników przysłał nam film ze słynnym Dynamo i zapytał: [...] czy możecie mi wyjaśnić, jak on zrobił ten numer z monetą, która znika w dłoni piłkarza? Czy to na pewno jeszcze jest iluzja?! [...] Sprawą zajmiemy się w serwisie FN.

Dynamo - trick z monetą

Moneta chyba mu wyrasta z ręki. Proszę poklatkować. Proszę poklatkować. Chyba jednak moneta wyrosła mu z ręki. Niezwykły on jest. [dane do wiad. FN]

 

Na koniec ciekawostka: widzieliśmy zabawny film, na którym widać bardzo ciekawą technikę pozwalającą poruszać się po wodzie bez zanurzania! (wymaga ogromnej siły nóg i małej wagi, ale robi piorunujące wrażenie).Dostaliśmy jeszcze jedną opinię w sprawie Dynamo.

From: [...]
Sent: Saturday, November 2, 2019 6:14 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: w/s artykułu "CZY WIERZYCIE, ŻE NA ZIEMI SĄ LUDZIE OBDARZENI NADZWYCZAJNĄ MOCĄ?"

 

 Witam Mostek Kapitański !

 

Może  Pan Dynamo dla mnie to niesamowity iluzjonista, ale Zobaczcie to.  

 Tego racjonalnie nie mogę wytłumaczyć. Ten mnich wygląda szacownie i jak najbardziej poważnie wg. mnie nie poszedł by na jakieś tam "ustawki"

Pozdrawiam Serdecznie Gorki73Jedna uwaga w sprawie Dynamo - mieliśmy z nim jedną taką sytuację,. która w 100 procentach wyklucza iluzję. W 100 procentach! Dynamo zrobił coś na odległość, my mieliśmy to okazję zweryfikować przebywając w Bazie FN. Sprawę musiałby opisać Kapitan Okrętu NAUTILUS - poprosimy go o to. Ludzie myślą, że są to tylko "nitki, pomagierzy i sprytne paluszki", ale jest w tym coś więcej, o czym już pisaliśmy dwa lata temu.

Pozdrawiamy

FN
Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 5 lis 2019 12:54 | brak oceny

sidhartha | Załogant

prema sai baba jutro się ujawni i rozpocznie swoją misję, szczegóły jednak nie są mi znane. jedno jest pewne:będzie się działo.

Wt, 5 lis 2019 10:30 | brak oceny

sidhartha | Załogant

co do mocy najwyższą z mocy jest "brak cierpienia"
jednak sidhi to zbyt wysoka półka dla większości ludzi i szczerze nie o to chodzi.
co jest ostatecznym celem rozwoju duchowego?Nirvana porównywalna do zdmuchnięcia płomienia. to
najwyższy ze stanów choć najtrudniejszy do osiągnięcia

Sob, 2 lis 2019 09:22 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

To co wyprawia Dynamo trudno nazwać ,,sztuczką" jakie wykonują iluzjoniści. Myślę że ten człowiek potrafi więcej niż nam się wydaje i co widać w programach telewizyjnych. Jego umiejętności wykraczają ponad wszystko. To nie są żadne triki które po latach można opanować. Jak można włożyć monetę do butelki kiedy jest ona większa od średnicy szyjki butelki a następnie wyjąć ją nie uszkadzając szkła. Jego wiek nie wskazuje na to że mógłby to wszystko opanować nawet po długoletnich treningach. Może więc posiadać dar który wykorzystuje jedynie rozrywko. Myślę, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z kim i z czym ma do czynienia.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 2 lis 2019 10:39 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witaj Orionie ! mam tylko jedno pytanie i może jestem troszeczkę w opozycji z tym co piszesz. Dlaczego ta Osoba posiadająca jakąś tajemną "moc" miałaby pożytkować to na robienie takich sztuczek w TV ? Jaki byłby tego cel, chyba nie zarabianie konkretnej kasy? To właśnie kłóci mi się z tym co piszesz. Zazwyczaj ludzie obdarzeni ponad przeciętnymi wręcz magicznymi możliwościami (bioenergoterapeuci, znachorzy, "uzdrawiacze", jasnowidzący itp. wyłączając w tym wszystkim szarlatanów ) nie wykorzystują w ten sposób swoich "darów", żeby robić programy w TV lub bić na tym nieprzeciętne pieniądze.. Tu jestem raczej sceptyczny to takich filmów, jak i filmów typu "wywiad z kosmitą" . Oczywiście Dynamo jest postacią niesamowitą w pewnym sensie. Ciekawi mnie również opinia innych Załogantów...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 3 lis 2019 08:48 | brak oceny

maskonur | Załogant

A może chodzi tylko o wykorzystanie tej mocy, aby ludzie się śmiali, cieszyli ze "sztuczki"? Przecież nigdzie nie jest powiedziane że mając ponadprzeciętne zdolności, nie można wykorzystywać ich do rozrywki :) zresztą, tego czy są one wykorzystywane w szczytniejszym celu - nie wiemy.
I jeszcze jedno, widzicie ten dym, ktory wydobywa sie z dloni Dynamo na chwile przed pokazaniem, ze ma w niej monetę?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 3 lis 2019 11:02 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@maskonur, Witaj oczywiście jak piszesz "nigdzie nie jest powiedziane że mając ponadprzeciętne zdolności, nie można wykorzystywać ich do rozrywki " ale po co z drugiej strony "marnować" taki dar na tak przyziemne sprawy...to tak jakby człowiek będąc wirtuozem świadomie grał "głodne kawałki" w piwiarni zamiast w filharmonii. Jeśli Dynamo posiada rzeczywiście taki nadprzyrodzone własności to czy nie powinien inaczej to uświadamiać ludzkości ? Pozdrawiam Cię serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 3 lis 2019 16:41 | ocena: + 1

maskonur | Załogant

@Gorki73, no dobra, ale może takich ludzi jest dużo, może wykorxystują swoje moce/dar właśnie w szczytnym celu, tylko robią to po cichu i w tajemnicy, a nam serwują kuglarskie sztuczki :) szczerze? Sama bym tak robiła :)
A zreszta, jakie skutki przyniosłoby to oficjalne działanie? Może coś na zasadzie "o, mamy supermena to niech ratuje ludzkość, my nie musimy już nic robić, bo ojej ojej, my tak nie umiemy". A tu może chodzi o to, by ludzie sami sprawiali świat lepszym, a nie polegali na takich obdarzonych. Bo sądzę, że to w jakim świecie żyjemy zależy tylko i wyłącznie od nas.
Również pozdrawiam :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 3 lis 2019 17:04 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@maskonur, Podam Ci taki przykład Pan Dynamo mógłby przy okazji robienia takich widowisk, zwrócić uwagę na rozwój duchowy człowieka przez np. wywiady itp. rzeczy . Mógłby np zaznaczyć, że każdy z nas potencjalnie mógłby to robić tylko trzeba medytować mieć czyste serce... tego nie wiem, nie jestem specjalistom od socjotechniki...Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 5 lis 2019 08:59 | brak oceny

emczer | Załogant

@Gorki73, żeby na coś zwracać uwagę to też trzeba być tego świadomym. On może i w sobie coś faktycznie odkrył, ale na tym może być koniec jego wiedzy. Nie wie skąd, nie wie po co, bo może nie szuka, lub też ma myślową blokadę i nie może nic wymyśleć. Może mieć w głowie jedynie myśl, by nie "przeginać" z darem i nieść radość innym, to go nie straci. A, że może właśnie nie jest chętny do szukania dalszych odpowiedzi w tym kierunku i dlatego robi tyle, co robi, bo go to zadowala. On się cieszy, ludzie się cieszą... I robota zrobiona dobrze. ;) Lub po prostu też odnalazł swoje miejsce w świecie i swój spokój. ;)

Wt, 5 lis 2019 04:50 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@Orion_1957,


Moim zdaniem ten Dynamo to raczej oszust. To, że na nagraniu video wyrosła mu moneta w ręce nie dowodzi niczego. Można takie coś zrobić w odpowiednich programach do obróbki video. Na Youtube jest kanał takiego faceta który robi magiczne sztuczki takie naprawdę bardzo odjazdowe właśnie z wykorzystaniem odpowiednich programów komputerowych i technik (z czym się oczywiście nie kryje) i wygląda to bardzo realistycznie. Oglądając nie odróżnisz czy to prawda czy fake, może jakbyś poddał jakieś analizie film to wtedy by się udało, ale jako widz przed ekranem nie odróżnisz.

Łatwo też zorganizować jakaś ustawkę za kase z ludzmi którzy będą robili 'wielkie oczy' i udawali, że zobaczyli coś ekstra, a tak naprawe wszystko zostało wczesniej ustalone co i jak mają się zachowywać.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.