Dziś jest:
Środa, 5 października 2022

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Cóż straciłem umierając?
/Dżelal-uddin Rumi/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CO FN MYŚLI NA TEMAT MODLITWY Z PROŚBĄ O COŚ? CZY MODLITWA W OGÓLE MA SENS?
Pt, 16 paź 2020 07:11 komentarze: 23 czytany: 3615x

Mam pytanie dotyczące modlitwy. Wiadomo, że ludzie wierzący bez przerwy się modlą o zdrowie, o pieniądze i rzeczy zupełnie bzdurne jak to, aby córka znalazła lepszego chłopaka niż ma teraz i tym podobme. Śmieszą mnie te katolickie błagania stwórcy świata o to, aby pracowdawca dał podwyżkę, uważam pomysł proszenia o takie pierdoły jakieś niewidzialnej siły o bzdurę. Jakie jest zdanie FN na temat modlitwy? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
[dane do wiad. FN]
Droga FN,

Mam takie pytanie natury moralnej wręcz. Wiemy że istnieje przeznaczenie że "to co komu pisane to go nie ominie" wiemy też że człowiek może prosić Boga/Kreacje/Moc/Energie, może komunikować się z wyższą instancją że tak to ujmę - i dlatego też jak twierdzicie: "każda myśl człowieka wywołuje niewidzialną falę, która niczym fala uderzeniowa przebiega przez cały wszechświat. Zostaje ona odebrana przez każdą cząstkę wszechświata, przez absolut (czymkolwiek ów absolut jest), który zaczyna tak robić, żeby owa myśl się zrealizowała. Nie dzieje się to natychmiast (przynajmniej my tego od razu nie widzimy), ale nasze ustalenia są zaskakujące – każda myśl pojawiająca się w Waszej głowie jest odnotowana przez wszechświat! Uważajcie na myśli! Dbajcie o nie, gdyż cały czas wysyłacie sygnały skierowane do wszechświata. Myśli to rodzaj komunikacji z absolutną energią, która jest gotowa wykonać każde Wasze polecenie! To w naszych głowach kryje się tajemnica zmiany świata, uleczenia, zmiany naszego życia w każdym jego aspekcie".

Biorąc to pod uwagę; czy moralnym jest dobrym prosić Boga/Kreacje/Moc/Energie o [...]?
Czy o taką [...] sprawę można w ogóle prosić "wyższą instancje"?

Pozdrawiam Was!
Trzymajcie się zdrowo!
[...]

Dziękujemy za pytania. Zacznijmy od podstawowego pytania - czym jest modlitwa? To tak naprawdę wyrażanie naszego życzenia pewnej wizji przyszłości. Nie ma znaczenia, do kogo jest kierowana i kto ma "tę robotę wykonać" - to coś, co się powinno wydarzyć, abyśmy mieli poczucie zadowolenia i spełnienia. Jest oczywiste, że wszechświat jest holistyczny, czyli jest jedną wielką masą energii, połączomym zbiorem, jednym organizmem, w skład którego wchodzą planety, słońca, czarne dziury, ale także pies czy drzewo, a wreszcie pojedyńczy człowiek. Poruszenie jednego elementu w dowolnej przestrzeni sprawia, że cały system dostaje informację, że to się stało. Myśl (czyli modlitwa) jest niczym innym jak wysłaniem sygnału do całego systemu. Nie ma znaczenia, czy ktoś prosi o pieniądze, zdrowie czy zmianę nastawienia do siebie innej osoby. To bez znaczenia. To, czy prośba zostanie spełniona - to inna sprawa, ale na pewno system odbierze taką informację/

Pięknie ta również nasza filozofia jest wyjaśniona w wykładzie Marca Davenporta "UFO - POJAZDY SPOZA CZASU". Mówi o tym bardzo precyzyjnie Forest Crawford ok. 1 godziny i 4 minuty filmu w części tego materiału wideo zatytułowanej "Holistyczny Wszechświat". Bardzo polecamy wysłuchanie tego, co powiedział.


 

Polecamy naszą najnowszą ECHO-SONDĘ w Kajucie Załogi (dział dostępny po zalogowaniu do systemu okrętu Nautilus).

CZY TWOIM ZDANIEM MODLITWA MA SENS?

NIE. MOŻNA SIĘ MODLIĆ I ZAWSZE EFEKT JEST JEDEN - ZERO.
TAK. PROŚBY TRZEBA KIEROWAĆ I NIEKTÓRE PRZYNAJMNIEJ SĄ SPEŁNIANE.
NIE MAM ZDANIA NA TEN TEMAT.


Komentarze (23)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 18 paź 2020 00:15 | brak oceny

Fumei | Załogant

A ja pamiętam, że kiedyś czytałam o tym że modlitwa wytwarza wokół nas jakąś dobrą energię?? Lub ją nam daje??? Nie pamiętam niestety dokładnie, ale coś na pewno było o energii lub wibracjach.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 21 paź 2020 14:09 | ocena: + 3

Smaggie | Załogant

@Fumei,
W jednym z odcinków "Starożytni Kosmici" pt. "Tajemnicze Rytuały" jest mowa o jakiejś formie wibracji wytwarzanej przez modlących się ludzi, która została zmierzona w Medugorje przez prof. Lipińskiego za pomocą elektroskopu do pomiarów promieniowania jonizującego. Badania te były w późniejszym czasie powtórzone również z sukcesem. Zostało to przypisane modlitwie, jednak uważam, że może to dotyczyć każdej innej formy kontaktu duchowego.

Sob, 17 paź 2020 17:35 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

Chcecie skutecznej modlitwy? Polecam zapoznac sie z naukami Neville Goddard

Sob, 17 paź 2020 07:53 | ocena: + 3

-relatysta | Załogant

Czy modlitwa działa? Oczywiście że tak.
Najlepszym przykładem jest HUNA, jest oparta na prośbie/modlitwie, rytualnej technice i działa. W rekach wtajemniczonych szamanów, i nie tylko, działa bardzo skutecznie. Metoda SILVY też jest oparta na technicznym sposobie prośby/modlitwy.
Ładnie ktoś napisał że: "każda myśl człowieka wywołuje niewidzialną falę, która niczym fala uderzeniowa przebiega przez cały wszechświat".
Cały czas wysyłamy sygnały do wszechświata i one tam są i działają - kłaniają się pola morfogenetyczne, które jak udowodnił Rupert Sheldrake działają (tak jak działa grawitacja której też nie widać).
I tu jest problem - skuteczność modlitwy koliduje z płytko rozumianym prawem karmy i "efektem" reinkarnacji. Albo coś możemy albo jesteśmy bezwolnie naznaczeni.
Nic nie jest takie proste i jednoznaczne jak chcą miłośnicy...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 17 paź 2020 20:38 | brak oceny

Orbs222 | Załogant

@-relatysta, Ogólnie masz rację, ale w jednym bardzo się mylisz- nie ma żadnego dysonansu, żadnej dyferencji, żadnej sprzeczności pomiędzy REINKARNACJĄ a MODLITWĄ! Wprost przeciwnie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 18 paź 2020 09:22 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Orbs222, Wiem wiem wiem, nawet jak mi się urwie guzik od spodni to w jakimś zamyślonym celu...
Pamiętam jednak że w jakimś wywiadzie Sai Baba odpowiadając na pytanie dlaczego nie pomaga/uzdrawia ludzi ciężko chorych, powiedział że nie chce ingerować w ich karmę. Skuteczna modlitwa czyniła by to samo - ingerowała w karmę. Chyba że - patrz pierwsze zdanie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 18 paź 2020 11:20 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@-relatysta, i jeszcze jak człowiek jest sam sobie winien choroby to też nie zostanie uzdrowiony pomimo modlitwy.

Pt, 16 paź 2020 22:00 | ocena: + 2

Arkturianin222 | Załogant

Na pewno system odbierze taką informację, prośbę,modlitwę-zgadzam się w 100%. Taka prośba trafi do Istot energetycznych z Światów Wyższych, pod warunkiem że popłynie "z głębi serca". I nie jest prawdą, że z tak niskiego poziomu wibracyjnego [jakim jest życie fizyczne na ziemi] nie da sie wysłać takiej prośby- DA SIĘ ZDECYDOWANIE WYSŁAĆ TAKĄ MODLITWĘ- OCZYWIŚCIE Z NASZEGO CIAŁA ENERGETYCZNEGO POŁĄCZONEGO Z KOSMOSEM! Modlitwa ma sens i to bardzo duży... pozdr.

Pt, 16 paź 2020 19:06 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

Modlitwa o byle co nie ma sensu

Pt, 16 paź 2020 13:09 | ocena: + 1

ABe11 | Załogant

Zawsze, kiedy rozmyślam sobie nad naturą wszechświata i teorią powiązań wszystkiego ze wszystkim, wracam myślami do różnych, bolesnych doświadczeń ludzkości... Jak to możliwe, że myśli milionów ludzi uwikłanych w II wojnę światową, nie chcących jej, modlących się o jej koniec, wpatrzonych w niebo pełne bombowców i zaprzeczających myślą temu co widzą, nie dało rady zatrzymać tego szaleństwa? Czy to oznacza, że myśli tej drugiej strony - zwolenników i architektów wojny - były silniejsze?
Wierzę, że każdy z nas sprawia ten świat swoją myślą, w jakimś stopniu.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 16 paź 2020 19:06 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@ABe11, Wpierw byly silniejsze, a pozniej prawo rownowagi i ilosci tych, co wojny nie chcieli. I wojna sie skonczyla.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 17 paź 2020 17:34 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@SovietVixen, wojna sie skonczyla bo rokefelery i rotszildy sie nachapaly

Wt, 20 paź 2020 07:25 | brak oceny

Caoii | Załogant

@ABe11,


Na podstawie wiedzy jaką mam na te tematy, a także dodatkowo własnych przemyśleń i doświadczeń z własnego życia spróbuję odpowiedzieć na Twoją wątpliwość:

Otóż w świecie fizycznym tym w którym tu żyjemy, tak zwane ,,prawo przyciągania'' opisane w książce ,,Sekret'' (na której ktoś sobie nieźle zarobił) oraz te rzeczy wmawiane przez różnych coachów zarówno tych od sukcesu finansowego, jak i takich duchowych od rzeczy typu ,,myśl kreuje rzeczywistość, o czym będziesz myślał to Ci się stanie, możesz zmienić świat myślami'', one NIE DZIAŁAJĄ W ŚWIECIE FIZYCZNYM.

Być może to działa w świecie duchowym, ale nie w świecie fizycznym.

W świecie fizycznym liczą się czyny. Myśli są i mają być paliwem, motywacją i twórcą czynów. Ale dopóki za myślami nie idą czyny i ktoś tylko myśli to NIC SIĘ NIE STANIE.

Miliony ludzi myślących o tym, że chcą końca wojny niczego nie zmieniły, ani nie zmieniają bo nie zrobili żądnych czynów aby to się zmieniło. Jeden człowiek zrobi jakiś CZYN, a tysiąc innych może myśleć, że oni tego nie chcą i się na to nie zgadzają i dopóki będą tylko myśleć i nic praktycznego nie zrobią, aby tego jednego człowieka powstrzymać to nic się nie zmieni i będzie tak jak on chce, bo on zrobił CZYN, a tamci jedynie myślą.

W świecie fizycznym myśli są dla Ciebie, a czyny dla świata.

Nie zmienisz myślami świata ani innych ludzi. Tylko siebie samego/samą możesz zmienić myślami, ale nic zewnętrznego. Świat zewnętrzny zmieniają czyny.

W historii świata wiele razy było tak i jest też w dzisiejszych czasach, że tysiące ludzi nie chciały czegoś, na przykład wojny, zarazy, głodu i to co oni na ten temat myśleli niczego nie zmieniają bo ci ludzie nie wpłynęli na sytuacje czynami. Jak nie chcą wojny to muszą powstrzymać rządy i władze które te wojny wywołują. Jak nie chcą chorób to muszą rozwijać medycynę oraz dbać o higienę i zdrową żywność. Jak nie chcą głodu to muszą wpłynąć na rządzących aby zaczęli dobrze gospodarować żywnością. Myślami tego nie zmienią. Prosty przykład, zły dykator ma naprawdę bardzo głęboko w tyłku, że ludzie o nim źle myślą i nie chcą jego władzy. Dopóki nie protestują i obalają go siłą albo strajkiem uniemożliwiającym normalne funkcjonowanie systemu to jest bezpieczny, będzie rządził dalej i spijał śmietankę. A ludzie niech sobie siedzą w domach i myślą. Istoty wyższe ze świata duchowego nie interweniują (chyba, że w jakichś szczególnych przypadkach) bo nie tak działa ten świat. Tutaj liczą się czyny, Twoje czyny zderzają się z czynami innych ludzi. Gdyby rządziła sama myśl to byłoby zbyt prosto, a świat nie mógłby funkcjonować w takiej twardej formie surowych zasad, a co za tym idzie nie byłby tak dobrym miejscem do rozwoju. Wcielamy się tutaj właśnie dlatego, że jest jak jest. Bo w świecie duchowym rządzi myśl i nasza wola, a co za tym idzie nikt nam nie może czegoś na siłę narzucić i od każdej sytuacji możemy łatwo uciec więc nie ma takich warunków do rozwoju jak tutaj gdzie uciec możnajedynieprzezsamobójstwo

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 20 paź 2020 17:34 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Caoii, Bardzo słusznie piszesz że czyny są najważniejsze - też tak uważam. Sądzę nawet że z różnych egoistycznych powodów za mało czynimy; dopuszczamy się grzechu zaniechania. Masz rację też że samo chciejstwo to za mało.
Jako "wiekowy" człowiek, czytałem o Indyjskim guru - Maharishi i Jego Transcendentalnej Medytacji. Przy odpowiedniej ilości medytujących (1% populacji) następuje słynny "efekt Maharishiego", przetestowany w licznych miejscach min. w Waszyngtonie.
https://www.tm.net.pl/index.php/wiecej-o-tm/efekt-maharishiego
Wpływ myśli na materię najlepiej widać w filmie o polach morficznych polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=hoUetu2sdkc&t=196s&ab_channel=BaldTV
Przy braku czasu sugeruję 9. 40 minutę, porażające doświadczenie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 21 paź 2020 06:25 | brak oceny

ABe11 | Załogant

@-relatysta, Witaj, czytałam o doświadczeniu, które jest pokazane w drugim linku. Ale rozłóżmy ten eksperyment na czynniki pierwsze. Zależność intencji kurczęcia i materii. Taki fikołek myślowy: jaki czyn kurczaka zamkniętego w klatce (oddziaływanie na materię) wsparte jego intencją spowodowało interakcję z tychoskopem? Właśnie o te "czyny" toczę boje we własnej głowie. Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 21 paź 2020 20:17 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@ABe11, Elementem sterującym tym modelem był generator liczb losowych, który ponoć reaguje na czynniki PSI. Odpowiednia doza emocji, coś jak w transie szamanów zmienia jego "statystykę" odczytów. Na uniwersytecie w Princeton robiono takie doświadczenia.
https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2019/02/splatane-umysy-pozazmysowe.html

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 paź 2020 08:05 | brak oceny

ABe11 | Załogant

@-relatysta, I tutaj dochodzimy do sedna wartości czynów. One są pewnie wzmocnieniem, są ważne, ale nawet "bierne myślenie", skupianie uwagi, patrzenie powoduje interakcję. Mam na myśli właśnie powiązanie energetyczne. Wracam do mojego postu inicjującego ten wątek: myśli ofiar wojny versus myśli architektów wojny. Prosta arytmetyka każe mi zestawić ze sobą znacznie liczebniejszą grupę ofiar z mniej liczną grupą "tych złych" niezależnie od nacji, którzy byli zwolennikami wojny. No i prawa strona równania ciągle nie równa się lewej :-). Jak waga czynu ma się do intencji i odwrotnie? Próbuję to sobie jakoś wyważyć, stąd pytania.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 22 paź 2020 10:42 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@ABe11, Wracając do Twego wątku wojennego; tu kłaniają się pola morficzne. Ich siła oddziaływania zależna jest od "siły nawyku/powtórzeń". Jeżeli od tysięcy lat mamy obraz wojen i cierpienia z nimi związanymi, to ich siła oddziaływania ma potworną moc. Wyłomem by było brak wojen przez kilka pokoleń który to brak wytworzył by silne pole uniemożliwiające tak łatwe ich następowanie. Tak działa rezonans morficzny czyli pamieć nawyków, odczuć, zachowań.
Jeżeli, dajmy na to Afgańczycy, przez pokolenia bili się, walczyli, cierpieli to nowo narodzone dziecko będzie obciążone tymi cechami i wyrośnie nieuchronnie na wojownika, ofiarę ideologicznej tradycji.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 23 paź 2020 08:52 | brak oceny

ABe11 | Załogant

@-relatysta, jestem ostrożna co do teorii pól morficznych, bo ona usprawiedliwia nieco ludzkie czyny. Wnosi pewien determinizm, który tłumaczy brak pracy nad zmianą myślenia, nie tylko jednostek, ale też nacji. Co oczywiście niczego nie wyklucza. Czuję jedynie, że problem jest złożony na wielu płaszczyznach i nie da się go tłumaczyć jednym zjawiskiem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 24 paź 2020 06:46 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@ABe11, Masz racje nie da się wytłumaczyć wszystko jednym zjawiskiem - jak np. chcieli by to czynić "miłośnicy" reinkarnacji. Pola morficzne są bardziej szczegółowe i można je zmienić/zainicjować w krótkim czasie np. moda, style, poglądy...

Wt, 1 gru 2020 12:52 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@ABe11, Coś na potwierdzenie "skupienie uwagi i jej interakcji":
21 min 47"

https://www.youtube.com/watch?v=mtI8VEbrpMY&ab_channel=niezaleznatelewizja

Pt, 16 paź 2020 08:58 | ocena: + 2

Kepos | Załogant

Z własnego doświadczenia wiem, że modlitwa bez interwencji "góry" jest tylko takim placebo, a Anioł Stróż i bez modlitwy człowieka wie co jemu (człowiekowi) potrzeba.

Pt, 16 paź 2020 08:32 | ocena: + 6

John-316 | Załogant

Czytałem kiedyś (na życiowym zakręcie) książkę ,,Potęga podświadomości", była tam wskazówka, by z dziecięcą naiwnością wierzyć, że coś na czym nam zależy, spełni się. Trudno jest będąc dorosłym, nagle się tak przestawić. Jednak ma to sens. Trzeba sobie powiedzieć:
- Stary! Uda się! Nie ma innej opcji! I wtedy faktycznie się udaje. Dziecięca ,beztroska wiara nieznająca sprzeciwu.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dziś Swiatowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

KONGRES USA O MATERIAŁACH ZWIĄZANYCH Z UFO

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.