Dziś jest:
Niedziela, 28 listopada 2021

The Truth Is Out There.
/tłum. - prawda gdzieś tam jest/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CZY JEZUS CHRYSTUS ISTNIAŁ NAPRAWDĘ, CZY WASZYM ZDANIEM TO JEST POSTAĆ FIKCYJNA?
Czw, 19 sie 2021 07:27 komentarze: 18 czytany: 3674x

[...] Dzień dobry, dzisiaj mam pytanie: czy Jezus istniał jako postać realna w historii świata, czy jego istnienie i całe nauczanie to była zgrabna polityka? Dlaczego zaczęto spisywać jego niby nauki 60 lat po jego śmierci, dlaczego ewangelie różnią się od siebie i opisy jego rzekomego zmartwychwstania?

Pozdrawiam serdecznie całą załogę!

[dane do wiad. FN]


Witamy,
Oczywiście, że istniał. Był to potężny byt duchowy, awatar, który pojawil się na Ziemi w ludzkim ciele i był rzeczywiście zapowiadany przez proroków. Wszystkie jego cuda opisywane w Nowym Testamencie są także prawdziwe. Kim był? Proszę zapoznać się z książką Misja Michela Desmarqueta. Tam jest wersja, która naszym zdaniem jest najbliższa prawdy w temacie Jezusa.
Pozdrawiamy!
FN

 

 From: [...]
Sent: Thursday, August 12, 2021 10:28 AM
To: NAUTILUS
Subject: KRIONIKA

Witam,
wczoraj przeczytałem artykuł o zamrażaniu pacjentów/osób które w przyszłości
mają nadzieję na przywrócenie ich do żywych i wyleczenie z nieuleczalnych
na ten moment chorób. A co z duszą, nawet jeśli uda się te osoby ożywić?
Przecież ciało jest martwe - dusza je już opuściła! Nauka tego już nie zakłada, więc
wydaje się niemożliwym nawet po ożywieniu ciała np. po 150 latach by poprzednia
osoba/dusza powróciła do swojego ciała.  Co na to Nautilus?
 
 
--
[...]

Oczywiście brednie o „przywracaniu zamrożonych ciał do życia” są tak absurdalne, że nie ma nawet sensu o tym wspominać. Tak zwane „wskrzeszanie zmarłych” istnieje, ale kluczem nie jest lodówka i jakieś urządzenia, ale potęga awatara, boskiej istoty, która siłą woli to może zrobić. Ona i tylko ona.
Pzdr
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2021 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

From:  [...]
Sent: Wednesday, August 18, 2021 8:32 AM
To: FN
Subject: Prośba o materiał z panem Krzysztofem Jackowskim

 

Witam. Piszę do państwa z nietypową prośbą, ale od początku.

Pan Krzysztof Jackowski prowadzi swój kanał na YouTube gdzie podaje swoje przeczucia na przyszłość, jednak jak sam mówi nie może mówić nam wszystkiego ponieważ obawia się że jeśli powie za dużo to jego kanał zostanie usunięty.

Napisałem do pana Krzysztofa mail z sugestią aby nagrał taki materiał razem z Fundacją Nautilus który byłby umieszczony na waszej stronie, więc konto Pana Krzysztofa byłoby niezagrożone. Niestety nie wiem czy mój mail dotrze do pana Jackowskiego, lub czy nie zginie w natłoku innych.

Stąd prośba do Was, o to abyście jako Fundacja skontaktowali się z panem Krzysztofem i zaproponowali mu takie rozwiązanie.

Uważam że jest to bardzo istotne ponieważ to co się teraz dzieje jest bardzo poważne. Zarówno mi jak i większości widzów pana Krzysztofa zależałoby na takim materiale, ponieważ niechybnie zbliżamy się do momentu o którym od dawna mówił.

 Pozdrawiam serdecznie całą Fundację Nautilus.

 

Dobrze. Zaproponujemy mu to.

pzdr

FN

 

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Wednesday, August 18, 2021 2:29 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Pytanie.

 

Dzień dobry.

 Szanowna Fundacjo,

      już kilkukrotnie zabierałem się za sformułowanie tych pytań. Teoria (w odróżnieniu od hipotezy, która wymaga potwierdzenia) o reinkarnacji wpisuje się doskonale nie tylko w całokształt doświadczeń i Państwa i bardzo wielu innych osób. Odnoszę wrażenie, że jest ona również spójna z intuitywnym postrzeganiem świata. Mam na myśli mówiąc w skrócie, że biorąc sobie za przykład wzorcowe tabula rasa, człowieka nie skażonego żadnym nauczaniem, zaspokoiwszy jego podstawowe potrzeby tak, aby mógł oddać się wyłącznie rozmyślaniom, to uważam, że doszedłby do wniosku, że jedynym sensownym systemem na podstawie którego może funkcjonować świat, jest wędrówka dusz. Myślę, że co do tego nie ma wątpliwości. Gdy jednak dopuszczę do głosu swojego wewnętrznego advocatus diaboli, to na tym szkle pojawiać zaczynają się pewne rysy.

     Po pierwsze, być może pomogą mi Państwo zrozumieć istotę wszystkich tych wydarzeń skojarzonych z tzw. opętaniami, kiedy to istota zajmująca ciało gospodarza reaguje wrogością/strachem, a wręcz ulega pod presją modlitwy, krzyża, święconej wody... ogólnie rzecz pojmowanej symbolice chrześcijańskiej/katolickiej. Próbowałem to rozgryźć w taki sposób, że być może to siła wiary egzorcysty, jego energia działa w ten sposób, niezależnie od oprawy religijnej, jednak wydaje mi się to słabym argumentem.

     Po drugie znowu, reinkarnacja jako sposób na doskonalenie duszy dobrze wyjaśnia naszą ziemską rolę. Nie potrafię natomiast zrozumieć celu samego doskonalenia. Tzn.(uwaga, bo żeby przełożyć myśli na język nierzadko dochodzi do dziwnych wygibasów językowych) jeżeli nasza dusza musi się doskonalić, to skąd pochodzi i dokąd zmierza. Chyba rozumiem od jakiego stanu do jakiego stanu (od niskiej świadomości i wibracje aż po najwyższą), chodzi mi natomiast o kwestie taką, że jeżeli jako byty niematerialne pochodzimy od jakiegoś stwórcy (kim lub czymkolwiek jest) i doskonalimy się, to dlaczego ten tzw. stwórca zadał sobie tyle trudu zamiast stworzyć nas od razu doskonałymi. A może wychodzimy z bytu fabryki pt. "stwórca", który nie związany z bytem "odbiorcą" nas jako doskonałej energetycznie istoty do połączenia z którą zmierzamy, wrzuca nas w wir życia i kolejnych wcieleń, tak aby ten produkt powoli i w mozole się kształtował...

     Na koniec jeszcze chciałbym zauważyć, że jest to rzecz tak daleko wykraczająca poza nasz ludzki zakres rozumowania, że nie możemy dziwić się ludziom, że szukają prostych odpowiedzi w postaci swoich religii, a także, że znaleźli się po drodze inni ludzie, którzy postanowili to wykorzystać. Gdyby kiedyś Państwo chcieli zmierzyć się z kwestią publicznie na stronie, to proszę o anonimowość.

 Pozdrawiam

[...]

Doktryna reinkarnacji jest spójna i logiczna, choć są pytania, na które odpowiedzi pozostają zakryte dla istot ze świata materialnego, jak ludzie, ale także obce istoty z UFO. To ciekawe, ale także bardzo rozwinięte duchowo istoty przybywające na Ziemię w pojazdach UFO mówią (mamy takie relacje), że także dla nich pewne karty są zakryte, a wiedza na przykład o początkach wszechświata jest możliwa do poznania tylko dla potężnych istot ze światów duchowych (nie materialnych, fizycznych planet). I tak poznaliśmy bardzo wiele rzeczy, które są zasłonięte szczelną kurtyną dla większości ludzkości. Ciekawą radę przekazali obcy ludziom na Ziemi podczas CE III z UFO w USA w 1971 roku.

- Nie starajcie się zrozumieć wszystkiego, bo na waszym prymitywnym poziomie rozwoju po prostu nie będziecie tego w stanie zrobić. Szukajcie odpowiedzi, ale nie czyńcie tego z ze wściekłością i zacietrzewieniem, że czegoś nie rozumiecie, więc to odrzucacie. Będzie czas, kiedy także odpowiedzi na te trudniejsze pytania przyjdą do was.

Polecamy obejrzenie wywiadu z Dolores Cannon, w którym wyjaśnia ona wiele ważnych aspektów reinkarnacji i "rękami i nogami" podpisujemy się pod tym, co ona mówi.

 

 

From: [...]
Sent: Wednesday, August 18, 2021 3:57 PM
To: FN
Subject:

 Dzień dobry

 Chciałbym zapytać czy jest Wam znana taka substancja o nazwie orme/ormus? Podobno wpływa bardzo pozytywnie na rozwój duchowy, na szyszynkę i na trzecie oko. Czy mogę zapytać jaką macie opinię w tej kwestii? Czy Waszym zdaniem warto się nią zainteresować?

Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź.

 Pozdrawiam serdecznie, bardzo się cieszę, że jesteście obecni w internecie. Jesteście zdecydowanie najlepsi w swojej dziedzinie. Bardzo dużo mi pomogło czytanie Waszej strony. Jesteście naprawdę wspaniali. Podziwiam Was

 Pozdrawiam,

[...]

Wiemy tylko tyle, że od lat jest to "coś" sprzedawane jako cudowny lek, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła orme/ormus wyskakuje z miliard linków do sklepów sprzedających przeróżne specyfiki oparte o to "coś" i oczywiście wyjaśniające na 100 milionów sposobów, jakie cuda robi... Ale nie mamy żadnych własnych informacji o tym.  Podobnych "cudownych leczniczych preparatów, które radzą sobie ze wszystkim" jest tyle w polskiej sieci ezoterycznej, że wręcz trudno jest czasami uwierzyć... Czy jesteśmy wobec nich ostrożni? Owszem. I to bardzo! ; - )Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 8 wrz 2021 15:30 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

Wy wierzycie ze Jezus istnial a wedlug Neville Goddard to tylko nazwa na nasza boskosc

Śr, 25 sie 2021 07:30 | brak oceny

Ecstasy | Załogant

Tytuł niczym z brukowca aby wzbudzić sensację. Odpowiem nieukowi, który z historią jest na bakier. Tak, Jezus to postać historyczna potwierdzona przez historyków i fakty. Ktoś, kto dyskutuje, czy Jezus istniał czy nie zapewne wierzy w teorię płaskiej ziemi a na głowie zamiast czapki nosi folię.

Pon, 23 sie 2021 22:09 | ocena: -1

grzegorz@rapaxsystem.pl | Załogant

Co wy macie z tym Jeszuą - syntetyzacja porzednich wierzeń mitów - rzetelna analiza zdarzeń i treści każdego tematu w FN - ale Jezus po co -? był awatar i koniec kropka - a moze zamiast Michela Desmarqueta, poczytajcie Roberta Ambelain "Jezus.." , lub prawie współczesnego Imperatoris Juliani contra Galileos, nie wspomne o Celsus'ie -

PS. a Apoloniusz z Tiany -????????????? Mitra???????????????? z bogusiów wole Thora :D toż to był awatar !!!

Pon, 23 sie 2021 16:33 | ocena: -1

John-316 | Załogant

Zgadzam się z teorią, że Chrystus zginął poprzez ukrzyżowanie, a ciało zostało zabrane z grobu przez tych, którzy go na ziemię zesłali. Zmartwychwstanie zostało upozorowane. Jezus, który chodził po ziemi i nauczał oraz ten który zginął na krzyżu to były dwie zupełnie różne istoty. Jezus pochodził z Tyehooby i nawet gdyby zmartwychwstał (co jest absurdem), to biorąc pod uwagę długość życia na Tyehoobie i tak już by nie żył. Pozdrawiam serdecznie.

Nie, 22 sie 2021 09:40 | brak oceny

Ruban | Załogant

Jest dowód, że Jezus zmartwychwstał - tym dowodem jest Całun Turyński - jest to hologram zapisany na płótnie. Nie mamy zielonego pojęcia jak powstał,
Fizyka nie zna takiego procesu - wyniki ostatniego badania przez włoską ENEĘ.

https://wpolityce.pl/kosciol/495405-calun-turynski-w-swietle-ostatnich-odkryc-naukowych

https://www.gosc.pl/doc/1036558.Calun-Turynski-Zagadka-wciaz-niewyjasniona

Pt, 20 sie 2021 19:29 | ocena: + 4

maxxx | Załogant

Zdaje się, że musimy przyjąć na wiarę, że Jezus Chrystus żył w ciele fizycznym na Ziemi i posiadał moc dokonywania cudów.
Aczkolwiek, słowa "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" w tamtych czasach mógł wypowiedzieć jedynie wybitnie uduchowiony człowiek.
Nauki o miłości bezwarunkowej i jej wybitnym znaczeniu w rozwoju duchowym człowieka, po dzień dzisiejszy budzą kontrowersje, a są po prostu prawdziwe.
ten drogowskaz mógł wymyśleć tylko oświecony umysł.
Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że istota duchowa Jezus istnieje i jest istotą boską, o cechach Stwórcy.

Czw, 19 sie 2021 19:23 | ocena: + 2

arturr | Załogant

Obejrzałem wywiad z Dolores Cannon i odniosła się ona w swoim wypowiedziach do "świńskiej grypy" i sterowaniu poprzez strach, ja widzę podobieństwo naszej teraźniejszości mówi ona też o przyjmowaniu "leków" i wiem, że Pan Robert nie będzie wchodził w tym temacie w polemikę ale nie rozumie jego pewności co do "leku" na jaki się zdecydował o którym wspomniał na czeskim kanale.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 sie 2021 08:21 | brak oceny

Agaaa1 | Załogant

@arturr, Witam. Mógłby pan wkleić linka, w którym pan Robert mówi o tym leku.

Czw, 19 sie 2021 12:10 | ocena: + 3

ZdjecieWsepii | Załogant

Co do wskrzeszenia. Czy wyobrażacie sobie osobęzamrożoną w roku dajmy na to 1980 i wskrzeszoną w 2080?? Przecież ona by dostała zawału serca gdyby zobaczyła na jakim świecie ma żyć. Poza tym nie byłoby juznikogo kto by te osobę pamiętał.

Czw, 19 sie 2021 11:35 | ocena: + 1

przybysz | Załogant

No dokładnie, zgadzam się w 100% z FN- Jezus Chrystus jest potężnym BYTEM DUCHOWYM- awatarem, który 2 tyś. lat temu dodatkowo wcielił się, reinkarnował w ciało fizyczne tu na ziemi, a jego cuda były i są 100% prawdziwe! Skoro umiał tak doskonale umysłem władać nad materią- bez wątpienia to POTĘŻNA ISTOTA ŚWIATŁA! Pewnie obecnie przebywa w ŚWIATACH WYŻSZYCH, TYPOWO ENERGETYCZNYCH, DUCHOWYCH, gdzie upływ czasu nie istnieje, po dzień dzisiejszy kontaktuje się z ludźmi.., pomaga itd...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 19 sie 2021 14:03 | ocena: -4

Kepos | Załogant

@przybysz, Jezus czynił cuda - wskazywał tylko, a Aniołowie, którzy mu towarzyszyli, a których to ludzie nie widzieli, uzdrawiali ludzi.

Czw, 19 sie 2021 11:06 | ocena: -2

Kepos | Załogant

Wskrzeszenie nieboszczyka, kiedy już ciało ulega rozkładowi, nie jest możliwe nawet w sposób cudowny. Przykład wskrzeszenia Łazarza był z góry przygotowany ( majstersztyk ).

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 28 sie 2021 13:16 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

@Kepos, skoroś taki niewiarek to po co zaglądasz tutaj?
Chrystus wyraźnie gadał że człowiek może wszystko, jedyne czego nie może i czego mu nie wolno to krzywdzić nikogo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 28 sie 2021 15:25 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@sidhartha, jeżeli człowiek może wszystko to niech się uzdrowi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

28 listopada://Afrykański wariant koronawirusa znany do tej pory jako B.1.1.529 otrzymał nazwę greckiej litery Omikron i jest w pobliżu Polski. WHO zakwalifikowała go jako wyjątkowo niebezpieczny. Kolejne kraje blokują połączenia z Afryką, gdzie wirus się pojawił. Nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 16:14 | 25 listopada 2021 nad Wawrem (Warszawa)  widoczne były jasne obiekty na niebie. Sprawa pojawiła się na portalu społecznościowym facebook. Nie można wykluczyć, że były to chińskie lampiony czy wojskowe flary, ale jedna rzecz przeczy tej tezie. Jest bowiem nagrany film, na którym widać moment zakończenia manifestacji. Wszystkie obiekty zgasły (zniknęły) praktycznie w tym samym czasie, co wyklucza chińskie lampiony czy flary.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

PIĘĆ OBIEKTÓW UFO NA NIEBIE WIDOCZNYCH POD WARSZAWĄ - 25 listopada 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.