Dziś jest:
Piątek, 22 marca 2019

Nigdy nie traćcie okazji do największego wysiłku.
/Juliusz Verne (1828–1905), autor serii książek o okręcie Nautilus/

XXI Piętro
HISTORIE PRZESŁANE PRZEZ ZAŁOGANTÓW
Wyślij swoją historię - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "XXI Piętro": xxi@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Przeczucia zbliżającej się śmierci
Nie, 11 mar 2018 21:10 | komentarze: 12 czytany: 2344x

[...] Witam serdecznie całą Załogę Nautilusa.

Moja śp. mama również przewidziała swoją śmierć. Było to tak: odwiedziła nas ciocia (mamy siostra), która jechała w odwiedziny do swojej córki mieszkającej w Warszawie. My mieszkamy w Łodzi. Siedząc przy stole, w którymś momencie moja mama powiedziała do cioci - Zosiu nawet nie wiesz, jak się cieszę, że przyjechałaś, chyba się już więcej nie zobaczymy.  
Ciocia oczywiście żachnęła się odpowiadając - Regina o czym ty mówisz...  
Tak to mniej więcej było. Nie pamiętam, ale chyba pisałam o tym do Was.

Ja natomiast tak jakoś w tym samym mniej więcej okresie (nie pamiętam dokładnie) miałam sen. Przyśniła mi się nieżyjąca ciocia (młodsza siostra mamy). W tym śnie zobaczyłam, jak ciocia z innymi osobami szykuje jakieś mieszkanie. To znaczy sprzątały, czyściły ściany. Zapytałam się cioci co robi. Ciocia odpowiedziała, że musi przygotować pokój, bo niedługo ktoś tu zamieszka. Ciocia w tym śnie była taka radosna, szczęśliwa. Sprzątając to mieszkanie cały czas podśpiewywała.

Rano opowiedziałam ten sen mamie. Mama zaniepokoiła się. Powiedziała, być może ciocia cię zabierze do siebie. Ona bardzo cię lubiła.  Hmm, nie powiem, aby mamy wyjaśnienie tego snu mnie ucieszyło. Miałam bowiem synka do wychowania. Mama uspokajała mnie jednak, mówiąc, że tak tylko gdyba, bo czasami zmarli śnią się na deszcz.
Jednak to nie o mnie chodziło, a o mamę.

Mama zmarła w szpitalu. Co dziennie po pracy chodziłam do mamy. Jednego dnia, mama powiedziała do mnie - wiesz, widziałam Pana Jezusa. Przyszedł do mnie. Jaki On śliczny. Długo ze mną rozmawiał. Ale tutaj w szpitalu nikt mi nie wierzy...
Chyba dwa dni później zmarła.

Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie. Ciocia zmarła na koniec miesiąca marca, mama zmarła w nie cały rok później, na początku marca.


--
Pozdrawiam serdecznie


[...] Witam.[...] nie jestem z tych osób które sobie robią żarty z takich rzeczy. Kilka lat temu w wypadku zginęła moja przyjaciółka.15.05.2009 obchodziła 15 urodziny,a 3 dni później... :C
Zawsze była wesoła, nie miała nigdy żadnych "odchyłów" ,nawet w żartach. Więc do rzeczy...
18.05.2009 roku była w szkole, prosto po niej (w czasie lekcji była normalna) coś ją jakby tknęło i pierwszy raz powiedziała że nie chce umierać i pobiegła do domu.. Do tej pory nie rozumiemy czy ona to czuła czy co. Na gg ustawiła opis " Spójrz na otoczenie,tam drzemie zagrożenie". Zginęła około godz 20. :( Tam nie jest napisane do końca tak, jak było naprawdę.Pijak uderzył w samochód dlatego wylądowali na drzewie...
 Pozdrawiam,Ania:)

Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 12 mar 2018 18:39 | ocena: + 1

koko | Gość

żyją dłużej bo jest coraz lepsza medycyna. kiedyś jak ci zakażenie weszło to był wyrok. dziś najpierw lekarze próbują antybiotykami wyleczyć, a w ostateczności odcinają rękę , czy nogę i żyjesz. tylko pojedyncze osoby umrą na sepsę. taki mały przykład.

Nie, 11 mar 2018 22:23 | ocena: + 3

magda | Gość

to chore ze mlodzi i dobrzy ludzie umieraja a starzy i zli sie trzymaja pazurami

Rozwiń odpowiedzi (3)

Nie, 11 mar 2018 23:58 | ocena: + 5

promagna | Załogant

@magda,

Młodzi i dobrzy mają słabe ciała fizyczne, które mają uśpione (rozleniwione) wewnętrzne mechanizmy obronne. Wszystko podane pod ryjek przez rodziców, gierki w kompie, pepsi i cola, jedzenie fast foodowe, szczepionki, brak ruchu, oczy i uwaga wlepiona w smartfony. Jak mają być silni i zdrowi, jak sami się niszczą?

Starzy ludzie podczas II W.Ś. i w czasie PRL przeżyli strach, cierpienie, prześladowania, głód. Dlatego ich wewnętrzne systemy obronne są zawsze w najwyższej gotowości, gotowe na obronę przed zagrożeniami. Dlatego trzymają się pazurami swego życia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 mar 2018 07:59 | ocena: + 2

czujne_oko | Gość

@promagna,
To dlaczego ludzie żyją coraz dłużej nawet tam, gdzie PRL nie dotarł i II wojna światowa nie odcisnęła takiego piętna jak w Polsce?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 12 mar 2018 12:25 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@czujne_oko,

@czujne_oko,

Może powinieneś prześledzić cykl pokoleniowy na piramidzie ludności w Polsce od 1970r. ale z uwzględnieniem liczby ludności od 1921r. Wraz ze wzrostem populacji w kraju wzrasta odsetek ludzi dożywających do późnej starości. Im większy przyrost naturalny tym więcej przybywa 90-100 latków od 1977r. tzn. roczniki 1887-1897. W tym okresie mamy prześladowania w zaborze pruskim i austriackim i zmniejszenie populacji polskiej.

Okresy międzywojenne były gwałtownymi okresami zmniejszania populacji. Ci co przetrwali mają coraz większy odsetek przeżywania do bardzo późnej starości. Mam przykład na swoim tacie, rocznik 1937. Przeżył okres wojny w brudzie, głodzie i chłodzie, a gdy był w rosyjskiej marynarce wojennej za kołem polarnym tam jeszcze baardziej się uodpornił, a ci co się nie uodpornili zmarli w trakcie służby w marfłocie lub po wyjściu do cywila. Dziś mój tato nie wygląda na 81 lat, tylko na 65-70. Jest na prawdę żwawym człowiekiem i intelektualnie sprawnym w stosunku do niejednego mężczyzny w śrenim wieku.

Statystycznie ludzie urodzeni w dołkach populacyjnych, czyli w latach 1917, 1942-43, 1966-69, 2002-2004 mają największe szanse na dożycie 100 lat. Ci co rodzili się na kilka lat przed dołkami populacyjnymi czyli na spadkach przyrostu ludności mają mniejsze szanse na 100 lat. Być może jest to związane industrializacją w gospodarce dla poszczególnych cyklów pokoleniowych i większym biologicznym "wypaleniem" się ludzi w pracy.

http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/ludnosc-piramida/

I jeszcze jedno. A jak to wyjaśnić i jest to w Polsce? Błąd w maps Google?

http://tinyurl.com/y7a4sak8

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 mar 2018 20:08 | ocena: + 1

czujne_oko | Gość

@promagna,

Napisałeś: "Młodzi i dobrzy mają słabe ciała fizyczne, które mają uśpione (rozleniwione) wewnętrzne mechanizmy obronne.(...)Starzy ludzie podczas II W.Ś. i w czasie PRL przeżyli strach, cierpienie, prześladowania, głód. Dlatego ich wewnętrzne systemy obronne są zawsze w najwyższej gotowości, gotowe na obronę przed zagrożeniami. Dlatego trzymają się pazurami swego życia."

A potem piszesz: "Wraz ze wzrostem populacji w kraju wzrasta odsetek ludzi dożywających do późnej starości. Im większy przyrost naturalny tym więcej przybywa 90-100 latków"

Sam sobie zaprzeczasz w tych wypowiedziach, bo wniosek jest z tej drugiej wypowiedzi taki, że przybywanie 90-100 latków zależy od przyrostu naturalnego, a nie jak wcześniej uznałeś, od "Wszystko podane pod ryjek przez rodziców, gierki w kompie, pepsi i cola, jedzenie fast foodowe, szczepionki, brak ruchu, oczy i uwaga wlepiona w smartfony."

Co do google maps to tam wiele jest ciekawych "błędów". Sam widziałem dziwne światło, które jak się okazało było odbiciem słońca od dachu. Do tego co zalinkowałeś trudno się odnieść, bo tego w tej chwili w google maps nie ma, więc trudno to rozważać, bo nie ma gwarancji, że faktycznie było.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 mar 2018 22:23 | ocena: + 2

promagna | Załogant

@czujne_oko,

A nie przyszło Ci do głowy, że stare roczniki przekazują w genach lepsze DNA?

Rocznik 1892 daje geny rocznikowi 1917
Rocznik 1917 daje geny rocznikowi 1942
Rocznik 1942 daje geny rocznikowi 1967
Rocznik 1967 daje geny rocznikowi 1992 i 2002 czyli cykl 25 i cykl 35 letni.

Ludzie z rocznika 1967, którzy mają dzieci w swoje 25 urodziny dali im ostatnie dobre geny z pokolenia Królestwa Polskiego, bo geny również degenrują się z luksusu (choroby cywilizacyjne). Co drugie pokolenie typu dziadek - wnuk odznacza się podobieństwem cech dziedzicznych. Może `to reinkarnacja? ;)

jeśli do rocznika 1992r. + 25 = 2017r. Po 2018r. populacja zacznie pierwsze pikowanie w dół.

Jesli do rocznika 2002 + 35 = 2037r. to jest wg piramidy ostatni dzwonek stabilnej populacji, bo po 2039r. populacja zacznie pikować w dół i od tego czasu Polska się wyludni nawet do poziomu z 1921r.

Jeśli uważasz, że dziś w 2018r., roczniki 1946-58 pokazane w piramidzie będą dożywać 88- 100 lat to może okazać się, że GUS może być w bardzo dużym błędzie. To jest tylko statystyka. Moim zdaniem szykuje się trend szybkiego wymierania tych roczników, które są już obecnie na emeryturze. Nie wiem czym to będzie spowodowane, ale cykl pokoleniowy działa i ma się dobrze.

pozdrawiam sympatycznie :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 13 mar 2018 20:07 | ocena: + 2

czujne_oko | Gość

@promagna,

Geny bardzo ważna rzecz, ale naprawdę sądzisz, że ludzie np. w okresie międzywojennym zbijali bąki popijając colą i przegryzając chipsy?
Warto tu prześledzić fale emigracji z którymi mieliśmy do czynienia.

Trochę nie rozumiem na jakiej podstawie sądzisz, że ludzie z roczników 1892,1917,1942,1967, mają lepsze geny od tych urodzonych 5 lat wcześniej czy później. Roczniki jak mniemam wziąłeś z niżów populacyjnych, ale to w żaden sposób nie świadczy o tym, że te geny są lepsze.

https://www.pb.pl/dokad-uciekali-polacy-poznaj-najpopularniejsze-destynacje-804483

Ps. Życzę zdrowia i dalszego wigoru Twojemu tacie, szczęście to być w tym wieku o takim zdrowiu. Ale uwierz mi to nie jest reguła, znałem wielu ludzi z tamtych lat, których już nie ma i niektórzy naprawdę długo cierpieli z powodu chorób.

Pozdrawiam:)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 13 mar 2018 21:11 | ocena: + 2

promagna | Załogant

@czujne_oko,

W przeszłości na wsiach rodziny miały sporo dzieci. Nie wiem, czy to prawda, ale podejrzewam, że to jednak prawda. Kogo było stać wyżywić, to miał i 10 dzieci. Wiele z tego potomstwa umierało na choroby, a przeżywały najmocniejsze organizmy. Nie raz był to przypadek, że ktoś nabywał odporność na jakąś chorobę poprzez pierwszy kontakt i później to procentowało na przyszłość.

Niże populacyjne były w przeszłości efektem wymierania ludności (dorosłych i dzieci) z powodu chorób, wojen, głodu.

Przykład, jeśli ktoś przeżył pierwszą łagodną falę "hiszpanki" ten miał już przygotowany układ immunologiczny na nadejście fali drugiej i trzeciej. Roczniki z pierwszej fali grypy to rocznik 1918, czyli grypa kluła się już na jesień w roku 1917 i była przenoszona drogą morską po całym świecie prawdopodobnie z jednego źródła.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918%E2%80%931919

Pon, 12 mar 2018 13:11 | brak oceny

promagna | Załogant

@czujne_oko,

Zapomniałem jeszcze dodać, że dawny cykl pokoleniowy wynosi 25 lat, ale w latach zaborów nie mam danych i cykl ten przesuwa się. Obecnie cykl pokoleniowy wynosi 35 lat.

1892 +25 = 1917 zabory i Królestwo Polskie
1917 + 25 = 1942 I W.Ś.
1942 + 25 = 1967 połowa trwania II W.Ś.
1967 + 35 = 2002 brak wojny

Pon, 12 mar 2018 18:40 | ocena: + 1

koko | Gość

@magda, młodzi i źli też się trzymają pazurami

Czw, 15 mar 2018 15:37 | ocena: + 1

magda | Gość

@magda, mnie chodzilo ze ci zli starzy sie trzymaja pazurami bo moze poznali jakies tajemnice albo co a tu taka burza w komentarzach

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

CIEKAWE ZDJĘCIE 'CHMURY W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA', KTÓRE TRAFIA DO NASZEGO PROJEKTU 'ATLAS CHMUR' ..... MOŻNA JE OBEJRZEĆ W NASZEJ KAJUCIE ZAŁOGI W DZIALE 'NAUTILUS ON-LINE' .... ZAPRASZAMY!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:43 | Na pokład okrętu Nautilus zadzwonił p. Lech Chaciński z informacją, że miał okazję zobaczyć bardzo niezwykłą manifestację UFO. Miało to miejsce w nocy z 19 na 20 marca 2019, kiedy wracał do domu z pracy. Dojechał akurat do wiaduktu koło Szczecinka, na którym przeżył Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia w 2003 (11 sierpnia). kiedy nagle zobaczył jasny przedmiot startujący z ziemi. Opis obserwacji w serwisie www.emilcin.com w dziale RELACJE

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

RELACJA O OBSERWACJI UFO w nocy z 19 na 20 marca 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.