Dziś jest:
Niedziela, 18 sierpnia 2019

Dziwna jest nasza sytuacja tu, na Ziemi. Każdy z nas przychodzi z krótką wizytą, nie wiedząc dlaczego, a jednak czasami wydaje się, że zgadujemy jej cel.
/Albert Einstein/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100


#1223 UFO OBOK RZĄDOWEGO ŚMIGŁOWCA - FN 2019

komentarze: brak oglądane: 295x

[...]Witam , przesyłam zdjęcia z 17 .05 podczas przelotu śmigłowca Rządowego w kierunku Krakowa. Oceńcie sami. Poz.załogant,,scyzoryk'' [...]

Dziękujemy. Rzeczywiście na zdjęciach w pobliżu helikoptera jest jakiś dziwny obiekt.
Zdjęcie pokażemy w naszym okienku „Zdjęcie Dnia”.
Pzdr
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2018 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

/zdjęcia poniżej/


 

 I jeszcze ciekawostka z naszej poczty.

From: [...]
Sent: Monday, August 12, 2019 10:13 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Przelot czegoś w 6 sekundzie

 

Witam Załogę

Dzisiaj chciałem nagrać reakcje mojego psa na zbliżającą się burze ale reakcja naszej ,,Czujki,, nie była zbyt intensywna bo i burza jest chyba naprawde daleko.

Dodam że mój pies doskonale czuje zbliżającą się burze 2-3 godziny  przed. A z odległościami to już jest różnie, może to być 20-30 km ale jak burza jest już blisko to pies totalnie panikuje i zaczyna się trząść

Obiecuję coś takiego nagrać jak będzie tylko taka okazja.

Ale nagrałem krótki filmik i zrobiłem jedno zdjęcie tak po prostu z widokiem na niebo i w 6 sekundzie coś przelatuje z prawej do lewej strony i raczej mnie nie przekonuje że to jaskółka czy inny ptak.

Wiem że takich filmików macie setki jeśli nie tysiące w przeciągu dnia a ja zrobiłem sobie po prostu taki mały eksperyment sam dla siebie po waszym ostatnim wpisie żeby ustawić kamerkę na niebo i nagrać kilku minutowy film to na pewno będzie na nim przelot czegoś ciekawego.

Jak widać jest to łatwiejsze niż się wydaję pod warunkiem że osoba która chce coś takiego nagrać wierzy a raczej ,,wie o tym że nie jesteśmy sami we wszechświecie,, i w zasadzie nie chodzi o kolejne robienie fotek czy filmików tylko to powinien być dla nas wyraźny sygnał do zmiany. Do zmiany na lepsze. 

Pozdrawiam całą Załogę ,,CAŁA NAPRZÓD,,

/poniżej zdjęcie/


...fragment filmu przekształciliśmy w postać pliku GIF - efekt poniżej.

Tak wygląda obiekt, który błyskawicznie przemierza niebo.


TYLKOPRAWDZIWEZDJĘCIA.PL ;)

Pytanie za 100 punktów: które zagadnienie z cyklu „X`Files” wywołuje największe emocje? Ktoś powie tak: „w naszym katolickim kraju na pewno reinkarnacja!”. I jest w wielkim błędzie, gdyż istotnie doktryna „wędrówki dusz” wywołuje pewne spory, ale nawet ludzie z samego kościoła z zaciekawieniem śledzą losy dzieci pamiętających swoje wcześniejsze wcielenia...

Pomijając głosy absolutnych ortodoksów, reinkarnacja jest przyjmowania dość łagodnie. No to w takim razie może „palmę pierwszeństwa” w wywoływaniu „toczenia piany” zajmuje zjawisko UFO?! Ktoś, kto będzie się upierał przy tym twierdzeniu, także się srogo myli. Ludzie śledzący uważnie strony FN już kilka lat temu zauważył, że ilość obserwacji UFO jest tak przytłaczająca, że pomysł posądzenia setek ludzi o chęć „oszustwa” (w zasadzie bez szczególnego powodu, bo o „sławie i chęci zafunkcjonowania w mediach” nawet nie ma co wspominać ze względu na absurd tego typu myślenia). UFO jest traktowane jako coś oczywistego i w zasadzie już dawno przestało być kwestionowane.

Oświadczamy wszem i wobec, że absolutnym „topem” budzącym emocje (pozytywne lub negatywne) są właśnie zdjęcia pokazujące niezwykłe zjawiska. Postanowiliśmy napisać kilka uwag w formie „pytań i odpowiedzi”. W ten sposób będziecie mogli poznać trochę naszych „obserwacji”, a – możecie nam wierzyć – doświadczenie w tym względzie mamy potężne. Dlaczego publikujecie zdjęcia pokazujące rzeczy, które nie wiadomo, czym są? Chcecie tylko prawdziwe zdjęcia? Zgoda! Świetny pomysł!

Załóżcie portal "tylkoprawdziwezdjecia.pl". Życzymy Wam powodzenia! Uprzedzamy jednak, że spotka Was niemiła niespodzianka. Wyobraźcie sobie, że pojawi się seria zdjęć, które swoją wiarygodnością Was obezwładni. Będą miały bardzo porządne EXIF-y, świadek swoją prostotą i brakiem umiejętności aktorskich okaże się wiarygodny jak nic dotąd, próby wykonania podobnych zdjęć pokażą tylko mizerowate naśladownictwo, mizerna mizerność, śmiechu warta imitacja zdjęć prawdziwych... I pomyślicie: no tak, te zdjęcia nadają się idealnie na mój portal "tylkoprawdziwezdjecia.pl"

A nagle się okaże, że natychmiast znajdzie się kilku, którzy zawyją, że zdjęcia to „prymitywne fałszerstwo”. Co? Że nie widzieli świadka na oczy? Że nie widzieli oryginałów? Że nie udało im się nawet zbliżyć w wykonywaniu fałszywych zdjęć do poziomu oryginałów? To nie ma znaczenia. Zawyją, że „oni wiedzą, że to fałsz”. Zaharczą, że „oni takie zdjęcia robią od ręki”.

Oczywiście wyczujecie w tym obłudę i fałsz. Uprzedzamy Was drodzy przyszli twórcy portalu „tylkoprawdziwezdjecia.pl”, że będą ludzie szczerze zazdroszczący Wam popularności Waszych stron, którzy z nienawiści do Was, zawiści i olimpijskiej wręcz głupoty (lista rekordzistów w tej dyscyplinie może być dłuższa, niż myślicie) będą gotowi opluć każdą, nawet najbardziej wiarygodną fotografię, którą udało Wam się zdobyć. Bo oni nie mogą się pogodzić z tym, że oni nie mają nic, a Wy macie taką fotografię! I tak Wasz pomysł portalu „tylkoprawdziwezdjecia.pl” możecie wrzucić do kosza. Bo dla gromady drących się w niebogłosy „ekspertów” zamieszczone przez Was zdjęcia okażą się szczytem oszustwa i fałszu. I co w tej sytuacji? Macie przestać publikować zdjęcia tylko dlatego, że jakiś zawistnik nie może się pogodzić z tym czy owym? ;)

Radzimy Wam szczerze – machnijcie ręką na to towarzystwo i w ogóle nie przejmujcie się ich skomleniem i wrzaskiem. Zdarza się, że jedno opublikowane zdjęcie kogoś „urazi do żywego”. On się poczuł urażony, bo przecież on wie, że to „jest zwykły efekt optyczny”, albo „oszustwo” albo "coś banalnego" – wersji będzie cały wachlarz. I nie ma znaczenia, co on na temat zdjęcia wygaduje... Tego typu zawodnicy muszą być „wliczeni w rachunek”, jeśli chcecie robić portal "tylkoprawdziwezdjecia.pl" na skalę większą, niż podwórkową. ;)

Mamy nadzieję, że ten krótki wywód i przykład z wyimaginowanym portalem „tylkoprawdziwezdjecia.pl” pokazał Wam pewien drobny aspekt żądania publikowania zdjęć „tylko wiarygodnych”. Jest to fikcja, bo zawsze w takim kraju jak Polska znajdzie się kilku dla których... resztę już znacie. ;) Co jest ważne w ocenie zdjęcia? Oczywiście ważne są różne elementy zdjęcia, czyli EXIF, zgodność matrycy pikselowej i tak dalej i tak dalej. Ale nie można wypowiadać się na temat prawdziwości zdjęcia bez rozmowy ze świadkiem. Zawsze przywołujemy tutaj wręcz wzorcowy przykład zdjęć ze Zdanów, kiedy świadkowie byli przez nas zaskakiwani w różnych sytuacjach i zawsze wychodzili z tego obronną ręką. Ich wiarygodność była zdumiewająca.

Aby wypowiedzieć się o prawdziwości zdjęcia trzeba odpowiedzieć na pytanie, czy można takie zdjęcie wykonać. I tu znowu posłużymy się przykładem zdjęcia ze Zdanów (jednego z serii). Na jednym z nich obiekt jest bardzo wysoko, według ocen ludzi znających się na fotografii których o to poprosiliśmy jest to wysokość 25-30 metrów. I jest jasne, że nikt nie dorzuci niczym na taką wysokość (nawet piłeczką palantową, którą rzuca się bardzo wygodnie). A więc musiałaby być wyrzutnia, co oznaczałoby dodatkową komplikację itd. – patrząc na świadków można szybko dojść do wniosku, że tego typu operacja jest poza zasięgiem tych ludzi. I tak dalej, i tak dalej – przykłady tego typu można by mnożyć. Pamiętajcie jednak, że analiza zdjęć ze Zdanów zajęła nam dwa lata i uczestniczyło w niej kilkanaście osób. Uruchomienie takiej machiny w sprawie każdego ze zdjęć opublikowanych w tym tekście jest po prostu... niemożliwe. Czy to jednak oznacza, że mamy zaprzestać zbierania zdjęć czy filmów? Oczywiście nie. Fundacja Nautilus to w tej chwili potężna machina, dysponująca środkami i kontaktami, która rusza w momencie, kiedy pojawia się coś wyjątkowego. Ale takie historie jak ta ze Zdanów pojawiają się rzadko i dobrze, bo inaczej rozpadły by się nam rodziny i stracilibyśmy pracę, bo niczym innym byśmy się już nie mogli zajmować...

Oczywiście żartujemy, ale mamy nadzieję, że dostrzegacie skalę problemu. W tej sprawie musimy znaleźć kompromis. On jest tutaj kluczem. A fałszerstwa? Czy obawiacie się fałszerstw? Co one zmieniają lub zmieniły? OK. Zgoda, załóżmy, że padniemy ofiarą fałszerstwa. To prawda – w Polsce jest kilka osób, których z tych czy innych powodów funkcjonowanie w takiej skali Fundacji Nautilus jest nie do zniesienia. Boli ich to, nie mogą się z tym pogodzić. I posuwają się do różnych działań nikczemnych, w tym do fałszowania zdjęć. Jak widzicie po tym tekście, przez naszą redakcję przewijają się dziesiątki, jeśli nie setki zdjęć.

Przyjście ciekawego zdjęcia to nie jest „święto”, nie wzbudza ani wielkiego poruszenia, ani nawet często nie ma okazji o takim zdjęciu pogadać. Dlaczego? Bo w tym czasie na naszej skrzynce już czeka następne, lepsze i zdarza się, że ciekawsze. Analizują je różni ludzie, którzy mają różne kryteria oceny. Wspólne stanowisko Fundacji pojawia się w momentach szczególnych, kiedy mamy do czynienia z „Pierwszą Ligą”. Tymczasem okazuje się, że spełnił się sen nikczemnych zawistników - wśród dziesiątek zdjęć opublikowanych na stronach Fundacji jest także jedno, które oni sfabrykowali. Wiszczą, wyją, charczą z radości – oto przyłapali wielką FN na tym, że przepuściła jakieś tam fałszywe zdjęcie.

Oczywiście nie mają oni pojęcia, jak wyglądał proces analizy ich zdjęcia, a nawet nie wiedzą o tym, że było to jedne z 200 zdjęć, które tego dnia ktoś tam z Fundacji przeglądał. Nie jest to dziwne, bo oni jakiekolwiek zdjęcie typu X`Files dostają z częstotliwością „ruskich świąt” i każde jest to dla nich wielkim wydarzeniem. Mamy w pogardzie ludzi, którzy uciekają się do fałszowania zdjęć z nienawiści do nas... Znamy takie osoby. Na szczęście nie jest ich zbyt wiele. Ale postawmy sprawę inaczej: jakie konsekwencje ma to, że dane zdjęcie okazało się fałszywe? Czy taki fakt zmieni naszą ocenę zjawiska UFO czy „orbs”? Czy to oznacza, że partię kolejnych 200 zdjęć mamy wyrzucić do kosza? A może każde ze zdjęć analizować dokładniej, z dotarciem do świadka, rozmową w jego domu, obejrzeniem aparatu, kilkugodzinną pracą na programie graficznym naszego fundacyjnego Macintosha zakupionego specjalnie na tę okazję?! Oczywiście nie. Zdjęcia czy filmy są jedynie wycinkiem całości i tak powinny być traktowane. Nie należy ich demonizować ani bagatelizować. Należy patrzeć na nie w szerszym kontekście. Do rangi dowodów mogą one urosnąć dopiero wtedy, kiedy są fenomenalnie wiarygodne, kiedy ilość rozmów ze świadkami zaczyna przypominać objętością akta sądowe, kiedy materiał jest taki, jak w przypadku zdjęć ze Zdanów. /przy okazji – wrócimy do tej sprawy w rocznicę tamtych wydarzeń, czyli 8 stycznia/ Dlaczego na zdjęciach nie ma napisów „Fundacja Nautilus Zakaz Publikacji”? Tak, powinny być, ale zwyczajnie... nie chcę nam się tego robić. Brakuje czasu.

Poza tym publikowanie zdjęć z naszej strony nie jest zabronione pod warunkiem, że będą podpisane. Znamy osoby, które na swoich zdjęciach dają krowiaste napisy o „Wszystkich Prawach”, ale to świadczy o małości tych ludzi i kompleksach. Przy takiej ilości spraw jak te, które przerabia FN, nie mamy czasu na takie rzeczy... Mówiąc krótko – chcecie kopiować – kopiujcie. Chcecie dawać na swoje strony? Dawajcie. Musi być jedynie nasza zgoda, a o tę naprawdę łatwo. E-mail znacie. :) Nigdy za zdjęcia ani filmy nie pobieraliśmy żadnych opłat. I tyle w tej sprawie. Dlaczego zdjęcia wzbudzają takie emocje? To ciekawe pytanie... odpowiedź powinna być podbudowana psychologicznie. Zdjęcie bowiem jest bardzo wdzięcznym obiektem do „wymądrzania się”, ponieważ każdy choć raz w życiu zrobił jedno zdjęcie. Jeśli ktoś zrobił tych zdjęć kilka, to oznacza, że jest już „ekspertem”. Są tacy, którzy już na pierwszy rzut oka „widzą, że jest to fałszerstwo”. I żadne argumenty ich nie interesują, nie dostrzegają ich, nie schodzą do „takiego poziomu”. Oni po prostu mają instrument badawczy, do którego nie umywa się nic, a już na pewno nasze doświadczenie wynikające z analizy tysięcy fotografii... ten niezwykły instrument to.... intuicja. I wiedza dotycząca własnej wiedzy i nieomylności. Jest z tym zawsze sporo zabawy, a dyskusję z takim człowiekiem są pozbawione sensu. My bowiem dopuszczamy możliwość, że możemy się mylić i z punktu widzenia ogromu posiadanego materiału traktujemy to z filozoficznym dystansem i uśmiechem, a dla takiej osoby zdarza się, że sprawa tego zdjęcia to „być albo nie być”. Ile razy czytaliśmy e-maile, że po publikacji jakiegoś tam zdjęcia ktoś się tak zagotował, że... słów brakuje. Dlaczego?

Bo ON WIE, ŻE TO JEST ZWYKŁY EFEKT! Zdjęcia zresztą dają okazję poczuć się wielu osobom mądrzejszym, niż są w rzeczywistości. Bardzo łatwo jest bowiem krzyknąć „to zdjęcie jest fałszerstwem albo zwykłym efektem optycznym”! Skoro ktoś tak mówi, to znaczy, że się zna, a w jego oczach nawet jest ekspertem. A że gada głupoty?! Ech, nie wchodźmy w szczegóły i nie psujmy nastroju zdjęciowym nerwusom, którzy mogliby stworzyć ich wymarzony portal „tylkoprawdziwezdjecia.pl”, ale z pewnych powodów tego nie robią, tylko... krytykują innych. Tak jest łatwiej, tak jest bezpieczniej. A jeszcze człowiek przy okazji czuje się taki mądry! ;)

Podsumowując: radzimy w ocenie zdjęć czy filmów dystans. W ciemno zakładajcie, że tylko 10% zdjęć jest wiarygodnych, ale to dla nich warto jest tworzyć największe archiwum fotografii X`Files. To, że jakieś zdjęcie okazało się prawdziwe lub nie, film wiarygodny lub nie – to w żaden sposób nie wpływa na ocenę prawdziwości całego zjawiska, jak UFO, orbs czy „tajemnicza mgła”.

Zespół FOTO-LAB FN


Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 100


komentarze: brak oglądane: 212x
#1227
KULA ORBS W POBLIŻU LUDZI NA ZDJĘCIU

Witam, Wysyłam państwu zdjęcie zrobione przy ul.Grząska, Gdańsk , dn.15.08.2019 godz.19:50 aparat: Panasonic DMC-FZ18 Pozdrawiam.[...] -----Original Message-----From: [...]Sent: [...]To: nautilus@nautilus.org.plSubject: orbsWitam Załogę Nautilusa...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 524x
#1226
DZIWNA MGŁA NA ZDJĘCIU PODZIEMNEGO KOMPLEKSU ARADO W KAMIENNEJ GÓRZE

Fotografia została wykonana w tunelu pod ziemią w kompleksie Arado w Kamiennej Górze. Pod miastem znajdują się częściowo zasypane labirynty korytarzy. Prace nad nimi wykonywali więźniowe obozów koncentracyjnych oraz robotnicy przymusowi. Na terenie miasta...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 746x
#1225
TAJEMNICZY OBIEKT WYLĄDOWAŁ NA WODZIE – 31 lipca 2019

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana przez foto-pułapkę w Stanach Zjednoczonych ustawioną dla obserwacji zwierząt w Virginia Beach (USA). 31 lipca 2019 wykonała ona zdjęcie czegoś dziwnego w kształcie kuli, co unosiło się tuż na powierzchnią...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1312x
#1224
DZIWNE ZDJĘCIE POSTACI NA BALKONIE - FN 2019

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana na skutek bardzo konkretnego wydarzenia w domu. Rodzina jest w mieszkaniu, w pewnym momencie domownicy słyszą na zewnątrz dziwny hałas, jeden z nich idzie sprawdzić, co się stało, otwiera drzwi balkonowe ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 295x
#1223
UFO OBOK RZĄDOWEGO ŚMIGŁOWCA - FN 2019

[...]Witam , przesyłam zdjęcia z 17 .05 podczas przelotu śmigłowca Rządowego w kierunku Krakowa. Oceńcie sami. Poz.załogant,,scyzoryk'' [...]Dziękujemy. Rzeczywiście na zdjęciach w pobliżu helikoptera jest jakiś dziwny obiekt.Zdjęcie pokażemy w naszym...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 373x
#1222
OBIEKT UFO TUŻ OBOK ŚMIGŁOWCA - 3 sierpnia 2019

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana podczas imprezy Mazury Air Show, która odbyła się 3 sierpnia 2019. Widać potężny obiekt, które znajduje się w bezpośredniej bliskości śmigłowca. Zdjęcia trafiają do naszego projektu Otwarte Niebo. ......

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 607x
#1221
UFO OBOK KOMINA - FN 2019

 Dostaliśmy kolejną porcję ciekawych zdjęć z obiektami UFO, które sukcesywnie będziemy pokazywać w okienku ZDJĘCIE DNIA. Tym razem prezentujemy klatkę z filmu, na którym widać coś, co unosi się w pobliżu komina. Autor e-maila, który zauważył obiekt...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 415x
#1220
PTAK CZY... UFO W KSZTAŁCIE BUMERANGU? 3 sierpnia 2019

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana nad rzeką Nysa Kłodzka. Wiemy dobrze, że ptaki potrafią układać się w najbardziej dziwne kształty (dysków, spodków itp.), ale tym razem mamy wątpliwości. Czy to jest na pewno ptak? Poniżej opis do zdjęcia...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 392x
#1219
OBIEKT UFO NA DWÓCH ZDJĘCIACH

 [...] 9-go czerwca tego roku udało mi się zrobić zdjęcie (a raczej dwa zdjęcia) czegoś co nie miało prawa być na fotografowanym obszarze. Ponieważ jednak zwlekałem z wysłaniem Wam tego materiału (po prostu nie uważałem i nie uważam tych zdjęć za...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 982x
#1218
TWARZE NA NIEBIE NAD GRUDZIĄDZEM - 2019

Naszym zdjęciem dnia jest zdumiewająca fotografia wykonana kilka dni temu w Grudziądzu. Zdjęcie nie jest robione przez szybę domu czy samochodu, lecz na zewnątrz. Autor zdjęcia oczywiście niczego nie widział, a dziwne twarze zobaczył dopiero wtedy, kiedy...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 666x
#1217
UFO NAD HELEM - 17 lipca 2019

Bardzo ciekawe zdjęcie UFO wykonane na Półwyspie Helskim 17 lipca 2019 roku. Obiekt jest wyraźny, a nawet odbija się światło słoneczne od jego powierzchni, która jest wyraźnie metaliczna. Jest jeszcze jeden element, czyli ukośna kreska nad obiektem - ...

czytaj dalej


komentarze: 7 oglądane: 1162x
#1216
UFO NAD POGORZELICĄ - FN 2019

Zdumiewający obiekt UFO nad niebie. Kształt strzałki skierowanej do dołu - bardzo ciekawa struktura tego obiektu.  From: [...]Sent: Tuesday, July 30, 2019 9:22 PMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject: dziwny obiekt na zdjęciuWitam serdeczniew...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 100

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził w czwartek 15 sierpnia najbardziej wysunięte na północ terytorium Kanady, Nunavut, by zobaczyć efekty globalnego ocieplenia w rejonie Arktyki i spotkać się z pracującymi tam niemieckimi naukowcami. Według kwietniowego raportu ministerstwa środowiska Kanady, ocieplenie klimatu w tym kraju postępuje dwa razy szybciej niż na świecie. Z kolei sama Arktyka według różnych badań ociepla się od dwóch do trzech razy szybciej.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 09:26 | Witam. Dzisiejszego wieczoru około godziny 21.20 zauważyłem coś na niebie. Leciało stosunkowo szybko. Na początku myślałem że są to tzw lampiony szczęścia ale nie widziałem jeszcze lampionów z światłem zimna biel. Musiałby być elektryczny. Nie wydawało to żadnych dźwięków.Miejsce obserwacji Oborniki. Załączam zdjęcie i krótkie wideo. Świetlistych kul było +/- 15

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.