Dziś jest:
Wtorek, 7 kwietnia 2020

Pandemia koronawirusa wydaje się być największym prezentem matki Ziemi dla dzikich zwierząt całego świata. One wolne i pozbawione lęku przed zarażeniem są teraz ponad ludzkimi bestiami, które ich z takim upodobaniem mordowały na krwawych polowaniach. Dziś triumfują, bo nieoczekiwanie zyskały potężnego sprzymierzeńca!
Stephen King, marzec 2020

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 109


#1305 DZIWNA KRESKA NA NIEBIE NAD MAZOWSZEM - FN 2020

komentarze: 13 oglądane: 1045x

Naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia" jest fotografia przysłana przez naszego stałego załoganta, który w naszej załodze ma nick Orion_1957. Zdjęcie pokazuje dziwny obiekt na niebie, który oczywiście był niewidoczny gołym okiem. Nasz czytelnik często kieruje obiektyw w niebo i znajduje ciekawe rzeczy. Takie zdjęcia przysyła potem na pokład okrętu Nautilus. Przedstawimy kilka takich właśnie wybranych fotografii tego autora.

From:[...]
Sent: Monday, July 1, 2019 3:46 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: dziwny obiekt na koronami drzew

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
W załączeniu przesyłam na Państwa ręce zdjęcie dziwnego obiektu o dość znacznych rozmiarach który usytuowany jest nad koronami drzew. Zdjęcie zostało wykonane aparatem Olympus w dniu dzisiejszym tj. 01.07.2019 r. o godz. 6.48 ( rano)na wschodnich przepięknych terenach Mazowsza.
 
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: [...]
Sent: Thursday, January 16, 2020 5:33 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: UFO na terenach wschodniego Mazowsza

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam Państwu jedno zdjęcie w kilku odsłonach które zrobiłem w dniu 15.01.2020 r. o godz. 8.24 ( rano ) na terenach wschodniego Mazowsza.  Po przyjeździe na działkę skierowałem aparat w kierunku nieba i wykonałem kilka zdjęć i właśnie to jedno zdjęcie bardzo mnie zaskoczyło ponieważ nie widziałem niczego nad budynkiem a jednak zostały uwidocznione na zdjęciu obiekty.  Myślę że to zdjęcie jest bardzo ciekawe i dlatego chciałbym aby zobaczyli je również załoganci.
W Nowym Roku pozdrawiam Pana Kapitana oraz całą załogę Fundacji Nautilus

( Orion_1957 )

From: [...]
Sent: Wednesday, October 30, 2019 8:50 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekt nad polami

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 Na dowód tego, że obcy są codziennie na naszym niebie w załączeniu chciałbym wszystkim załogantom pokazać kolejne zdjęcia obiektu które zrobiłem w dniu 27.10.2019 r o godz. 14.31 nad polami wschodniego Mazowsza. Nadmieniam, że w minionym okresie nad tymi polami rejestrowałem już  obiekty obcych które oczywiście przedstawiałem na stronie Fundacji. Zdjęcie zostało wykonane aparatem Olympus.
 
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From:[...]
Sent: Thursday, July 25, 2019 1:28 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Tajemnicze pole

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
Chciałbym Państwu wysłać dwa zdjęcia które zrobiłem jak zawsze aparatem Olympus w dniu 17.07.2019 r. podczas powrotu z działki ze wschodniego Mazowsza. Zdjęcia zostały wykonane przed Siedlcami. Dlaczego je zrobiłem. Powodem było to , że zainteresowały mnie ptaki krążące nad fragmentem pola. Patrząc na nie wydawało mi się jakby je coś wystraszyło a one nerwowo latały nad tym miejscem. Nie widziałem jednak w tym miejscu niczego co mogłoby je wystraszyć. przestraszyć. Rozglądając się nie zauważyłem niczego podejrzanego zarówno na polu jak też w powietrzu. Ale podczas przeglądania zdjęć które umieściłem w komputerze stwierdziłem, że na zdjęciu nr 0041 godz. 13.28 widać na polu jakiś pionowy przedmiot w kolorze złotym a w powietrzu dziwny obiekt. Ten sam widok jest na zdjęciu 0045 godz. 13.29 ale na nim w powietrzu obiekt jest jakby wyraźniejszy. Zastanawiam się to nie jest przypadkiem postać obcej istoty ubranej w złoty kombinezon którą oczekuje a jednocześnie ubezpiecza obiekt UFO.Chciałbym abyście sami ocenili te zdjęcia. Nadmieniam, że będę jechał w tym kierunku dn. 01.08.2019 r  więc przyjrzę się dogłębnie temu miejscu.
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: [...]
Sent: Friday, September 20, 2019 2:55 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obcy są wśród nas

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
W załączeniu przesyłam parę zdjęć wykonanych w dniu 02 i 03.09.2019 r. na terenie wschodniego Mazowsza.  Zdjęcia zostały zrobione aparatem Olympus w rejonie działki na której przebywam w wolnych chwilach od pracy.
Pozdrawiam (Orion_1957)


 

From: [...]
Sent: Wednesday, November 13, 2019 8:05 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty na wschodzie Mazowsza

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam Państwu kolejne bardzo ciekawe zdjęcie z terenów wschodniego Mazowsza które zrobiłem aparatem Olympus w dniu 09.11.2019 r. o godz. 13.26. Za każdym razem kiedy jestem na tych terenach a jestem bardzo często rejestruję dziwne obiekty na niebie przypominające nam obiekty obcej cywilizacji. Ich niesamowita ilość na naszym niebie potwierdza to że ,,oni,, są między nami. Oczywiście kiedy patrzę na niebo nie widzę tych obiektów ale je rejestruję.
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: [..]
Sent: Monday, November 11, 2019 11:27 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty na wschodzie Mazowsza

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
Parę dniu temu wysłałem do Fundacji zdjęcie wykonane w dniu 05.11.2019 r. o godz. 11.29 na terenach wschodniego  Mazowsza przypominające swoim wyglądem ryby lub też  łodzie podwodne a już w dniu 09.11.2019 r. o godz. 15.52 będąc na tych terenach ponownie wykonałem zdjęcia  obiektów przypominające właśnie te z dnia 05.11.2019 r. Zdjęcia te zrobiłem aparatem Olympus ale 1 kilometr dalej niż te poprzednie. Jak to możliwe, że właśnie odwracając aparat ku niebu uchwyciłem te przedziwne obiekty.
Obiekty te jakby podążały z kierunku Warszawy w kierunku Terespola, odwrotnie niż poprzednio.  
 
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: [...]
Sent: Monday, January 6, 2020 8:41 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Tajemnicze i dziwne obiekty nad Warszawą

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W nawiązaniu do zdjęć jakie Państwu wysłałem wczoraj tj. 05.01.2020 r dot. obiektów UFO nad Warszawą w załączeniu chciałbym dodać jeszcze dwie fotki przedstawiające te tajemnicze i dziwne pojazdy należące prawdopodobnie do obcych.
- zdjęcie P1050025 ukazujące nam kulę zostało wykonane również 05.01.2020 r o godz. 15.19 w Centrum Warszawy w rejonie ul. Szpitalnej.
- zdjęcie P1050048 również z dnia 05.01.2020 r godz. 15.27 zostało wykonane przy Pl. Powstańców Warszawy przedstawia spodek w pobliżu Hotelu Warszawa.
Myślę że wielu załogantów jest zainteresowanych tym jakie ilości obiektów możemy zarejestrować w przestrzeni.

Pozdrawiam (Orion_1957)

 

From: [...]
Sent: Monday, October 28, 2019 6:47 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Lato 1992 r

Droga Fundacji Nautilus !
W załączeniu chciałbym Wam przesłać dwa bardzo ciekawe zdjęcia które zrobiłem w 1992 r nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra k/ Władysławowa. Oczywiście wówczas dostęp do dobrych aparatów był zupełnie odmienny niż obecnie. Zdjęcia te zrobiłem aparatem prod. japońskiej tzw. półautomatem marki WIZEN. Wówczas trzeba było przewijać kliszę i dalej robić fotki. W aparacie miałem kliszę firmy KODAK. To co widać na zdjęciu zapewne nie jest balonem ale może się mylę więc Was proszę jako fachowców o dogłębną ocenę. Bardzo długo trzymałem ten materiał i tak naprawdę w minionym okresie nie miałem komu go wysłać. Cieszę się że to Wy będziecie jego odbiorcą.
 
Pozdrawiam (Orion_1957) 

From: [...]
Sent: Tuesday, November 19, 2019 12:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Piękny poranek na wschodzie Mazowsza

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
W załączeniu chciałbym przesłać i pokazać wszystkim załogantom piękne chmury o poranku na wschodzie Mazowsza w dniu 17.11.2019 r. o godzinie 08.18.
 
Pozdrawiam ( Orion_1957)


 

Ostatnie zdjęcia naszego czytelnika trafiły do projektu ATLAS CHMUR. Za wszystkie fotografie pięknie dziękujemy. Skoro o zdjęciach chmur mowa, to jeszcze dwa drobiazgi, które także trafiły do projektu. Poniżej zdjęcie chmury w kształcie latającego spodka (przysłał je nasz człowiek z Lublina)


I jeszcze jedno zdjęcie chmur - nasz czytelnik dostrzegł sylwetkę ptaka... być może ktoś zobaczy to samo.


 

I jeszcze na zakończenie zdjęcia innego naszego stałego załoganta wykonującego zdjęcia nieba, który ma nick SCYZORYK.

 From: [...]
Sent: Wednesday, November 13, 2019 8:48 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Samolot to pewniak

Witam .Przesyłam kolejne zdjęcia z samolotem z różnych dni ,wszystkie zdjęcia wykonane z tego samego miejsca. Już przestałem robić zdjęcia niebu ponieważ doszedłem do wniosku że nie muszę sobie nic udowadniać .Ja już to wiem że coś jest na rzeczy ,mam tak pokaźną kolekcję zdjęć i filmików najczęściej koło samolotu.Z moich obserwacji wynika że podczas lotu samolotu towarzyszą mu małe drony dopiero później przeleci obiekt koło samolotu ,oraz że te małe drony wlatują z dużą prędkością w ziemię.Przesyłam zdjęcia bez obróbki [...]


 

From: [...]
Sent: Sunday, February 2, 2020 1:44 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Owady w akcji

Witam. Dziś przesyłam zdjęcia dla wszystkich miłośników ornitologi ,którzy w każdym zdjęciu potrafią rozpoznać gatunek owada.Pozdrawiam ,,scyzoryk,,


 

KILKA SŁÓW OD GŁÓWNEGO KOORDYNATORA PROJEKTU FOTO-LAB FN

Szanowni Państwo,

To ja (i moi koledzy) od wielu, wielu lat przeglądam Wasze zdjęcia, które nam przysyłacie. Czynię to od kilkudziesięciu lat, więc widziałem dziesiątki tysięcy zdjęć, jeśli nie setki tysięcy. ;) Mamy od lat zasadę, że staramy się prezentować wszystkie Wasze zdjęcia z szacunku dla autorów i ich pracy, którą włożyli w ich wysłanie, opisanie itp. Nie oceniamy zdjęć, bo mijałoby się to z celem, zostawiamy to czytelnikom.

Jak widzicie po tej publikacji nic w FN nie ginie - wszystko jest opisane (także przeze mnie) i nie ma takiej sytuacji, że coś nam wysyłacie, a zdjęcia trafiają "w próżnię". Nie jesteśmy w stanie pisać oceny zdjęć ani poddawać jej takiemu procesowi obróbki jak te ze Zdanów czy Stąporkowa, ale... ocenę zostawiamy czytelnikom i tak czynimy od lat. Zakładamy także, że mniej więcej 1/10 prezentuje prawdziwe zjawisko typu UFO czy duchowy byt. Jedno na dziesięć, ale to i tak jest gigantycznie dużo. Ostatnio musieliśmy kupić potężne dyski HD, które są przeznaczone na pliki wideo, ale także zdjęcia. Mamy w tej chwili ok. 30 terabajtów pamięci dostępnej na dyskach, co powinno wystarczyć. ;)

Piszę te słowa do wszystkich, którzy przysłali nam zdjęcia. Pamiętajcie Państwo, że wszystkie je mamy opisane, pokatalogowane i o wszystkich pamiętamy, choć są to dziesiątki tysięcy fotografii. Ale nie ma takiej sytuacji, że Wy nam coś przysyłacie, a u nas "to przepada na wieki". Proszę, abyście o tym pamiętali!

I jeszcze raz wszystkim dziękuję za zdjęcia i filmy w imieniu całego zespołu FN. Niech MOC będzie z Wami!

Koordynator Projektu FOTO-LAB FN

Na zakończenie jeszcze mały drobiazg z projektu ATLAS CHMUR, ale tym razem w akcji... szpaki!

Od naszego czytelnika dostaliśmy e-mail wraz ze zdjęciami.

From: [...]
Sent: Tuesday, February 4, 2020 6:14 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Obiekty na naszym niebie

Witam serdecznie Fundację Nautilus!
Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za publikację zdjęć które wcześniej przesłałem do Fundacji. Każdy może się przekonać, że wystarczy mieć aparat w ręku i wykorzystać ładny słoneczny dzień by zarejestrować na naszym niebie te niesamowite obiekty.
Chciałbym przesłać parę zdjęć z których dwa tj. P2030035 , godz. 11.14 oraz P2030066, godz. 11.33 zostały wykonane w dniu 03.02.2020 r w Centrum Śródmieścia w Warszawie, natomiast bardzo ciekawe zdjęcie P6070007 , godz.8.14 (rano) zostało wykonane 07.06.2008 r na terenach wschodniego Mazowsza.
Zdjęcia te proszę pokazać załogantom w dowolnym terminie nie zakłócającym Waszej jakże trudnej, pracochłonnej i precyzyjnej pracy. Nadmieniam również że wysyłając do Fundacji zdjęcia staram się je tak przygotować aby odciążyć Was od ich obróbki.
Pozdrawiam Pana Kapitana jak też całą załogę.

( Orion_1957 )

From: [...]
Sent: Wednesday, February 5, 2020 7:36 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty nad Warszawą

 

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

Chciałbym Państwu pokazać jeszcze dwa ciekawe zdjęcia które zrobiłem w dniu dzisiejszym tj. 05.02.2020 r podczas spaceru ze swoim psiakiem w Centrum Śródmieścia w Warszawie :
- zdjęcie Nr P2050028 godz. 12.49 obiekt na dachami budynków nie był widoczny podczas robienia zdjęcia.
- zdjęcie Nr P2050038 godz. 12.50 podczas powrotu ze spaceru zobaczyłem na niebie biało śnieżny podłużny obiekt, który przesuwał się wolno po błękitnym czystym niebie ze wschodu ( tj. od strony Wisły) w kierunku zachodnim ( tj. jakby równolegle do ul. Świętokrzyskiej ). Obiekt ten nie posiadał bocznych skrzydeł więc nie mógł być samolotem. Z uwagi na to, że miałem przy sobie włączony aparat Olympus zdążyłem wykonać jedno zdjęcie - jedno ponieważ obiekt ten znajdował się pomiędzy budynkami i po chwili za nimi zniknął.

Nadmieniam, że będę się ograniczał w wysyłaniu do Państwa zdjęć obiektów uchwyconych w terenie dając tym samym możliwość innym załogantom aby mogli również zaprezentować swoje materiały na stronach Fundacji Nautilus.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 6 luty 2020 20:58 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Jeżeli chodzi o stałe miejsca robienia zdjęć obiektów to muszę przyznać że w większości zdjęcia wykonywałem na terenie wschodniego Mazowsza gdzie jeżdżę prawie od wieków. To są tak przepiękne tereny nadbużańskie że nie sposób ich nie kochać. Może to właśnie miejsce ulubione jest tym gdzie za każdym razem jak jestem nawet na 1/2 dnia to zarejestruję ciekawe obiekty. Ważne jest też aby była sprzyjająca słoneczna pogoda. Ale od jakiegoś czasu bardzo chciałem robić fotki obiektów w Warszawie bo miałem z tym problem, ale to wszystko nagle się zmieniło co widać na zdjęciach. Myślę też że jak ktoś chce zrobić im zdjęcia bo jest w 100% pewny że oni są to efekt jest widoczny. Jak widzę zdjęcia ,,Scyzoryka" lub ,,Gorkiego" to wiadomo że coś w nich jest. Po fotce widać że każdy nad tym pracował i tą robotę widać. Muszę Ci kolego ,,Scyzoryk" również pogratulować bo naprawdę masz ciekawe zdjęcia. Tak jak Ty z Gorkim robicie zdjęcia na których są widoczne samoloty wojskowe to chyba nie spotkałem się z innymi załogantami by właśnie podjęli ten temat. Ja postaram się również wykonać kilka fotek na próbę ale może samolotom pasażerskim które startują u mnie z Lotniska Chopina. Zobaczę jakie będą efekty. Wykonam je jak samolot będzie w miarę nisko nad ziemią. Pozdrawiam Was.

Czw, 6 luty 2020 17:58 | brak oceny

scyzoryk | Załogant

Można by powiedzieć na ORION ,świetne zdjęcia gratuluje Orionie. Ale jestem ciekaw czy masz swoje miejsca , takie pewniaki że wiesz że coś wyjdzie na zdjęciu ? Ja wszystkie zdjęcia robię z tego samego miejsca a jak leci samolot to już pewniak .Widać właśnie że obiekty bardzo interesują się naszymi statkami powietrznymi , co świetnie to uwiecznił Gorki 73 na paradzie Wojska Polskiego w Katowicach . Zgadzam się z zdaniem Oriona , obiektów w naszej przestrzeni jest mnóstwo wystarczy tylko chcieć i trochę cierpliwości.

Śr, 5 luty 2020 19:47 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Witajcie Orionie i Scyzoryku ! Bardzo dobrze, że robicie zdjęcia . Chyba przez niektórych przemawia zazdrość, czego nie potrafię zrozumieć. Myślę, że jeśli ktoś ma z tym problem to niech zainwestuje pieniądze i czas i kupi sprzęt- aparat czy kamerę i spróbuje swoich sił. Zarówno Ty i Scyzoryk jesteście takimi UFO "Hunter'sami" w polskim wydaniu, takich ludzi np. w Stanach Zjednoczonych jest tysiące, ale u nas to jeszcze powód do kpin.
Chciałbym jeszcze dodać, że to przecież to nie Wy decydujecie, że Wasze zdjęcia się ukażą w serwisie, o tym decyduje ostatecznie Fundacja. Piszę to jakby ktoś nie wiedział ! Pozdrawiam WAS serdecznie i życzę udanych kolejnych łowów.

Śr, 5 luty 2020 18:56 | ocena: + 5

Orion_1957 | Załogant

Drodzy załoganci moim celem jest jedynie pokazanie wszystkim że obiekty są na naszym niebie - obiekty których czasami nie widzimy a jesteśmy je w stanie uchwycić aparatem. Są przecież i tacy którzy twierdzą że to wszystko jest bzdurą i nic takiego nie ma prawa być w naszej przestrzeni. Ja i jak też inni którym również udaje się wykonać tego typu fotki możemy potwierdzić że obiekty na niebie są faktem. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 luty 2020 21:54 | ocena: + 2

Bandi | Załogant

@Orion_1957, dobra robota

Śr, 5 luty 2020 17:36 | brak oceny

Sawcabej | Załogant

Na barykadach trwa walka, kto lepszy? Orion z mazowsza, czy scyzoryk (pewnie z Kielecczyzny). Kto wykona więcej zdjęć? Liczy się każda ilość. Jakość co prawda, też ma znaczenie, ale nie aż takie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 luty 2020 20:16 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Sawcabej, Witaj Majtku ! dzisiaj się zarejestrowałeś o godzinie 17:17:36 i już dajesz negatywy i krytykujesz zasłużonych Załogantów.....no powiem za klasykiem " jak taki zaczyna od ... to na czym skończy ? " Może czas pomyśleć i zastanowić się nad zmianą portalu ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 6 luty 2020 22:38 | ocena: + 1

John3-1-6 | Załogant

@Gorki73, wyluzuj kolego. Ten (jak to określiłeś) Majtek, jest na pokładzie prawdopodobnie dłużej niż Ty (13 lat). Dał negatywy, bo miał ku temu powód. Ty widzę, znów oceniasz książkę po okładce. By móc coś o człowieku napisać, trzeba z nim przysłowiową beczkę soli zjeść. To właśnie jest (może był) zasłużony Załogant. Chciałbyś wiedzieć więcej, zapraszam na priv.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 7 luty 2020 07:07 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@John3-1-6, Witaj Johny ! Zareagowałem tak z dwóch powodów, po pierwsze śledząc strony fundacji od czasu do czasu pojawia się ktoś, kto deprecjonuje wkład pracy Fundacji i z nią związanych Załogantów komentując w sposób ironiczny ich poczynania. Data rejestracji w systemie jak to nazwałem Majtka-(czyli początkującego marynarza) widniała, że wstąpił na pokład od kilku godzin, wiec co mogłem pomyśleć ? że to kolejna osoba, która "wskoczyła" tu na pokład z nie wiadomych pobudek. Nie napisałbym tak o Załogancie, który często udziela się na forum i bym go "znał" (ze stron FN) znając jego styl i tok myślenia. Tu mogę podać przykład np. Załoganta o nicku Natenczas Wojski, który na swój, chyba jedyny styl wśród wszystkich Załogantów komentuje czasami w ironiczny sposób wydarzenia na stronach Fundacji. Stanąłem również w Obronie Załogantów, których znam-tak mi się bynajmniej wydaje, znając Ich wkład i pracę włożoną w to aby urozmaicić informacje pojawiające się na stronach Fundacji Nautilus .Ps Co do plusów i minusów pisałem już kiedyś na forum co o tym myślę, powinien być dostępny wgląd w który z Załogantów wystawił negatywa, żeby nie było to całkowicie anonimowe wtedy można by było odnieść się do wypowiedzi, do konkretnej osoby. Przykład z "mojej parafi" dostałem negatywa za to, że pogratulowałem komuś zdjęć !! czy to jest normalne ? Pozdrawiam serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 luty 2020 11:54 | ocena: + 1

John3-1-6 | Załogant

@Gorki73, Rozumiem. Mnie natomiast boli brak konstruktywnej polemiki z tymi ironizującymi. Odpowiedz brzmi, ja wiem lepiej, albo ,,bo tak", bez konkretów. Albo komentarze wątpiących nie są w ogóle dopuszczane przez moderatorów. A szkoda, bo kulturalna dyskusja może dużo wnieść do tematu. A tutaj od razu Panie, cyt.,,Jak coś się nie podoba, to kup aparat i zrób lepsze zdjęcia" , albo coś w ten deseń. Nie można moim zdaniem tworzyć hermetycznie zamkniętej grupy i tam się ,,gotować we własnym sosie" klepiąc wzajemnie po plecach. Od tego jesteśmy, by w sposób kulturalny wyjaśnić wątpliwości, tak jak Ty to robisz. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 8 luty 2020 15:27 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@John3-1-6, Witaj zgadzam się z Tobą, że często, gęsto jest brak w wypowiedziach konstruktywnej polemiki-jak to określiłeś, jak również nie można się kisić we własnym sosie, ale powiem również, że powiew nowych idei i odmiennych zdań też powinien być poparty czymś konstruktywnym, wiedzą, przeżyciami lub doświadczeniem, a nie wiarą czy zlepkiem niczym nie popartych pseudo teorii . Nie chciałem moją wypowiedzią nikogo urazić, lub dać do zrozumienia nie wiadomo co. Robię zdjęcia i kręcę filmy i wierz mi nie wszystko "wrzucam" do FN, bo jestem -tak bynajmniej mi się wydaje, dość krytyczny w stosunku do tego co uchwycę. Jeśli na moich filmach mam jakiś pkt. odniesienia w stosunku do uchwyconego obiektu to poddaję taki obiekt analizie. Jeśli uznam, że z obliczeń dotyczących np. prędkości wychodzi mi przedział, który w żaden sposób nie mieści się w granicach prędkości dronów czy ptaków to wtedy taki film publikuję. Też chciałbym, żeby moje poczynania jeśli ktoś krytykuje mówiąc "to ptak, to owad, to dron" uzasadnił...lub wskazał błąd w założeniach czy obliczeniach. Cieszę się, że mogę z Tobą w sposób kulturalny wymienić opinie i poglądy. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Wt, 4 luty 2020 21:16 | ocena: + 2

John3-16 | Załogant

Scyzoryk, od owadów są entomolodzy, nie miłośnicy ornitologii.

Wt, 4 luty 2020 19:01 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Orionie gratuluję tak dużej ilości uchwyconych obiektów ! Oczywiście Scyzorykowi również gratuluję i pozdrawiam Was wszystkich

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 109


komentarze: brak oglądane: 186x
#1339
UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ABILENE (TEXAS, USA), zdjęcie wykonane 4 czerwca 2013

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia pokazująca niezwykły przelot obiektu UFO, który miał miejsce 4 czerwca 2013 roku nad miejscowością Abilene w USA (stan Texas). Świadek zdążył wykonać tylko jedno zdjęcie - obiekt ciągnął za sobą coś w rodzaju...

czytaj dalej


komentarze: +2 oglądane: 453x
#1338
PRZELOT OBIEKTÓW UFO NAD KSIĘŻYCEM - 26 marca 2020

 Prezentujemy niezwykłą fotografię pokazującą trzy obiekty UFO nad powierzchnią Księżyca. Obiekty poruszają się w bliskiej odległości i - co najbardziej niezwykłe - rzucają cień na powierzchnię naszego satelity. Poniżej film pokazujący przelot...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 341x
#1337
UFO na nocnym niebie - ARCHIWUM FN

 Naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia" jest fotografia UFO, które zostało zauważone przez świadków w nocy. Obiektów było kilka, wykonywały niezwykłe ewolucje, czasami zatrzymywały się w miejscu, po czym znowu ruszały. Tego typu zachowanie jest typowe...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 470x
#1336
UFO NAD KALIFORNIĄ - 2019

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia z 2019 roku, na której został uwieczniony dziwny obiekt UFO, który przez kilkanaście minut wykonywał dziwne ewolucje nad kalifornijskim wybrzeżem USA. W obserwacji uczestniczyło kilkunastu świadków, z których...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 618x
#1335
UFO nad Pilskiem - 10 sierpnia 2019

Dzień dobry, piszę do Państwa w sprawie zdjęcia, które wykonałam na ubiegłych wakacjach w Beskidach, kiedy do wchodziłam na Pilsko. Początkowo nie zauważyłam nic dziwnego, jednak dzisiaj kiedy przeglądałam zdjęcia dostrzegłam dziwny obiekt po lewej stronie...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 770x
#1334
CZY TO BYŁO UFO WIDOCZNE TYLKO NA MONITORZE CYFROWEGO APARATU, CZY MOŻE... BLIK?

Obiekty UFO mają tę niezwykłą cechę, że nie są widoczne gołym okiem, za to wychwytuje je np. matryca cyfrowego aparatu, gdyż łapie szersze pasmo niż ludzkie oko. W ten sposób UFO maskuje się przed ludzkim wzrokiem. Czy tak było w tym przypadku? Oto zdjęcie...

czytaj dalej


komentarze: 12 oglądane: 1268x
#1333

Bardzo wyraźne zdjęcie UFO w kształcie dysku zostało wykonane 23 marca 2020 w Chile w okolicach Rajo Esperanza, gdzie znajduję się kopalnia odkrywkowa Centinela. Jeden z pracowników poźnym wieczorem pracował na spychaczu i wyrównywał teren. W pewnym ...

czytaj dalej


komentarze: 8 oglądane: 747x
#1332
Obserwacja obiektu w kształcie trójkąta nad Warszawą - 16 marca 2020

[...] Witam, Tak na szybko, obiekt w kształcie "napompowanego trójkąta z zaokrąglonymi kątami", lecący ruchem jednostajnym prostoliniowym z poludniowego zachodu na północny wschod. Był to ruch jakby obiekt ten toczył się po niewidzialnym podłożu. Ciezko...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 944x
#1331
PRZELOT OBIEKTU UFO OBOK SPACE X - 18 marca 2020

 Start kolejnej rakiety Elona Muska przyniósł bardzo ciekawą manifestację UFO. Tuż obok rakiety przeleciał bardzo ciekawy obiekt. Jego zdjęcie jest naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia".  O incydencie zawiadomił nas czytelnik serwisu.From: Sent...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 632x
#1330
SYMBOL WALKI Z KORONAWIRUSEM W RIO DE JANERIO - 19 marca 2020

Statua Jezusa w Rio de Janerio została oświetlona flagami państw, które zmagają się z epidemią koronawirusa. 

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1245x
#1329
CZY TO... DUCH PRZECHODZĄCY PRZEZ ULICĘ?

 Naszym "zdjęciem dnia: jest fotografia wykonana przez uliczny monitoring. Pokazuje dziwną postać, która pojawia się na pchodniku, a następnie przechodzi na drugą stronę jezdni. Dlaczego to zdjęcie jest ciekawe? Wszystko wyjaśnia film, ale o tym...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 775x
#1328
ZAGADKOWA SMUGA NA ZDJĘCIU ZROBIONYM PRZEZ KOŚCIOŁEM

[...] Zdjęcie zrobione w 2011 roku. Mniej więcej od 2 lat Was czytam . Zastanawia mnie co jest na nim. Mąż twierdzi że to włos ale jak dla mnie dziwnie to wygląda. [...][email i zdjęcie dostaliśmy 9 marca 2020]W sprawie tego zdjęcia dostaliśmy e-mail...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 109
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 109

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

W niedzielę w Chinach zdiagnozowanych zostało 39 nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród osób, które wykazywały objawy infekcji. To, co niepokoi naukowców, to wzrost liczby osób, które są zakażone, ale nie przejawiają żadnych objawów choroby COVID-19.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 5 kwi 2020 20:51 | Nad ranem [5-tego kwietnia 2020] od godziny 3 do 4 trwało zjawisko powolnego opadania obiektów podobnych do gwiazd pod kątem 45 stopni było ich kilkadziesiąt i znikały w jaskrawo pomarańczowej kuli a potem znikło całkiem. Miejsce to miało we wsi Pawłówka powiat Tomaszów Lub 04-04 -2020r nie mam nagrania bo wtedy rozładował mi się telefon światkiem jest moja żona , która to zobaczyła pierwsza.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 13 marca 2020 | Mam wrażenie, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawę z tego, co się stało na świecie w związku z koronawirusem. Cały czas czytam, że ‘to zwykła grypa, z tym że mniej groźna’, a w ogóle to ‘jest to burza w szklance wody’, wszystko minie, a o tym całym wirusie z Wuhan szybko zapomnimy. Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie – koronawirus zmieni świat, jaki znamy.

czytaj dalej

FILM FN

TO BĘDZIE TRWAŁO 3,5 ROKU - Krzysztof Jackowski o czarnym okresie w dziejach naszej cywilizacji

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.