Dziś jest:
Środa, 30 września 2020

Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym czego nie mogę zmienić
Odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i
Mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
/modlitwa, którą kończą się spotkania grupa wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 115


#1373 NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

komentarze: 9 oglądane: 3649x

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście jest on brany za nitkę, ale to zupełnie inna sytuacja. O takim właśnie zdjęciu zamieszczamy materiał wideo po prezentacji zdjęcia. Poniżej opis przysłany przez czytelnika serwisu.

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, June 22, 2020 9:34 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: nie mam pojęcia co to

Witam ,byłem na mazurach w miejscowości Zgon z kolegą na rybach ,dnia 20.06.2020r.  Na owych zdjęciach widać jezioro a w tle czarne kropki jakby na sznurku ???? Gdy robiłem zdjęcia tego ,nie było dopiero gdy obejrzałem zdj zorientowałem się ,że coś jest nie tak


 


...i fotografia, na której znalazła się ta zagadkowa formacja.

Poniżej wspomniany materiał wideo.

ANALIZA ZDJĘĆ UFO WYKONANYCH W POLSCE W LIPCU 2013 ROKU - Baza FN, WYLATOWO 2 sierpnia 2014From: [...]
Sent: Saturday, July 4, 2020 12:02 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Re: Identyfikacja obiektu na zdjęciu

 

Dosylam jeszcze przykladowy obrazek, jak taki fragment żyłki wygląda.

Zródło: 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/letnie-lowienie-na-splawik/652878

 

pt., 3 lip 2020, 23:55 użytkownik napisał:

Dobry wieczór,

Obiekt na tym zdjęciu to prawdopodobnie żyłka wętkarska z ciężarkiem i gruntem. Nad wodą, gdzie są wętkarze, można znaleźč sporo takich "zaczepów", tu wygląda na to, że źyľka zaczepiona jest na gałęzi drzewa. Autor zdjecia mógľ tego faktycznie nie zauważyć.

Pozdawiam,

 Przez ostatnie wyjazdy mamy zaległości z odpowiedziami na e-maile, a co dopiero ze wstawianiem zdjęć, które nam przysyłają czytelnicy. Ze względów czasowych musimy robić selekcję i wybieramy tylko te naszym zdaniem najciekawsze do publikacji, a do analizy zespołu projektu FOTO-LAB FN trafiają już naprawdę "the best of the best". ;)

System działa dość sprawnie i pozwala nam przynajmniej w minimalny sposób panować nad materiałem, który trafia na pokład okrętu Nautilus.

Poniżej jeszcze kilka drobiazgów z naszej ostatniej poczty wybranych trochę losowo...Witam.

Kolega "zafascynowany" patrzeniem w niebo, w czasie jednej z obserwacji,
chcąc zrobić zdjęcie nadchodzącym chmurom uchwycił "coś" w lewej części
kadru. Twierdzi, że to był moment tuż przed nadchodzącą burzą i nic na
niebie nie było - żadnych ptaków. Poprosił, żeby wysłać to zdjęcie do
Was - IMG-20200617-WA0001 i drugie z zaznaczonym n.n. elementem.
Dodatkowo przesyłam chmury zaobserwowane w dniu 01.04.2020 r. Wszystkie
zdjęcia zrobiono w Wołominie :-)

Pozdrawiam - JM
From: [...]
Sent: Wednesday, June 24, 2020 7:58 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie

Witam , wczoraj wysłałem dwa krótkie filmiki na których kilkukrotnie przelatuje obiekt typu cygaro ,prędkość tego obiektu jest porażająca { widać je dopiero w zwolnionym tempie } . Jednocześnie  przysyłam jedno zdjęcie bardzo ciekawe ,oceńcie sami. Poz. ,,scyzoryk,,I jeszcze informacja z naszego serwisu emilcin.com, nad którym cały czas pracujemy / ulepszamy i radzimy go monitorować, bo będzie tam się ukazywać wiele informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Uwaga - serwis już otwiera się błyskawicznie!

https://www.emilcin.com/relacje,590,niezidentyfikowany-obiekt-latajacy-nad-miejscowoscia-pogorzel.html

Niezidentyfikowany obiekt latający nad miejscowością Pogorzel (obok Wieczfni Kościelnej) sfilmował jeden z czytelników serwisu naszamlawa.pl

Serwis naszamlawa.pl informuje: [...] Na 13-sekundowym nagraniu widać jak świecący obiekt ruchem jednostajnym przemieszcza się po niebie, by po chwili zniknąć za chmurami.

Na nagraniu wydaje się mały, ale faktycznie dzieliła go duża odległość od nagrywającego, a nie było możliwe większe zbliżenie telefonem, którym dokonano nagrania. [...]
Z informacji, jakie przesłał Czytelnik, wynika, że ten świecący obiekt przelatywał na niebie 22 czerwca 2020 o godzinie 20.30. Nie towarzyszyły mu żadne inne zjawiska. 

... i jeszcze taki drobiazg.


Na YouTube zamieściłem filmik,na którym przelatuje malutki obiekt, który zakłóca dźwięk w moim telefonie. Kanał "Kosh basza" 1:56... Co to jest? Tytuł filmiku Życiowa pauza, nie miałem pojęcia, że to coś nagrałem.


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 28 cze 2020 06:53 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

W nawiązaniu do zdjęcia załoganta ,,Scyzoryka" to faktycznie muszę przyznać że robi bardzo ciekawe serie zdjęć w miejscu swojego zamieszkania. Na tych fotkach widzimy od dłuższego czasu niesamowite obiekty które zarejestrował na niebie. Jedne z nich są uchwycone w pobliżu przelatujących samolotów, drugie tuż nad polami, zabudowaniami itd. Są bardzo ciekawe. Myślę że każdy powinien chwycić w dłonie aparat i zacząć robić zdjęcia. Efekt jest zapewniony. Nie zawsze widzimy obiekty ale w czasie obróbki na komputerze możemy je z łatwością wychwycić. Przy tych prędkościach jakie pokonują te tajemnicze obiekty to trudno doszukać się w nich ostrości. Dobrze że i w takiej pozycji udało nam się je uchwycić. Mogę pogratulować ,,Scyzorykowi" za jego kolejne zdjęcia do jego kolekcji. A dzięki Fundacji Nautilus możemy je wszyscy obejrzeć na stronie. I właśnie o to chodzi. Te zdjęcia są najlepszym dowodem na to że obcy byli są i będą na naszej planecie. Pozdrawiam

Sob, 27 cze 2020 07:48 | brak oceny

88kropka | Załogant

Panie scyzoryk od kiedy meszki siadające na obiektyw aparatu są obiektami UFO? Jeden wysyła wędkę z żyłką,a drugi meszki owady mierzące od 1,5 do 10 mm,ile będzie jeszcze takich zdjęć od osób które nie podchodzą poważnie do tematu NOL? Tacy ludzie jak wy ośmieszają ludzi którzy mają prawdziwe zdjęcia,i prawdziwe przeżycia z tym związane,to jest kpina.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 27 cze 2020 19:46 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@88kropka, Witaj muszę stanąć w obronie Scyzoryka, po pierwsze nie jest to meszka, bo przecież jakich rozmiarów by ona musiała być...proponuje zrobić mały eksperyment na obiektywie umieścić taką kropkę lub paproch i zrobić zdjęcie i w życiu nie uzyska się takiej perspektywy....to co uchwycił scyzoryk może być szybko przelatującym obiektem...osobiście czekam na ewentualna publikację na stronie FN takiego obiektu, który przeleciał obok słupów napięcia. Zrobiłem serię zdjęć (10kl/s) i poddając je analizie otrzymałem wynik przewyższający prędkość sokoła w locie pikującym. Pozdrawiam i radzę nie tak szybko ferować wyroki.

Nie, 28 cze 2020 06:31 | brak oceny

scyzoryk | Załogant

@88kropka, Muszę cię rozczarować nie jest to żaden meszek, jako ciekawostkę powiem ci że z tym widokiem jak się nie mylę to było ok.15 razy zdjęcie dnia. Ale nie oto chodzi kto ile , zawsze traktuję te zdjęcia jak ciekawostkę i dlatego wysyłam je nie obrobione do Fundacji bo wiem że są tam ludzie którzy wyłapią dobre zdjęcia. Jeżeli spodziewałeś się zdjęcia ostrego jak brzytwa z dyskiem i za sterami humanoid to wierz mi że to fotomontaż. Wyjdź z domu zrób kilka fotek jak leci samolot { tam najłatwiej o NOLa} przekonasz się że tych obiektów jest naprawdę dużo. Prywatnie wysyłam zdjęcia do Oriona który świetnie je obrabia.Poz. ORION

Sob, 27 cze 2020 00:26 | brak oceny

majomir | Załogant

tak to zestaw wędkarski to są ciężarki ten osobno ma na celu zatrzymanie przeponu w łowisku tak się łapie to nic nowego

Pt, 26 cze 2020 21:20 | ocena: -1

Orbs222 | Załogant

No dokładnie, albo jest to linka wędkarska z ciężarkami z czymś na końcu, albo jest to linka pod dronem, który wisi w powietrzu- bo takie rzeczy też są często robione dla ściemy, jest to żałosne no ale co zrobić:] U.F.O. wraz z tajemnicą duszy ludzkiej i wędrówką dusz- to najważniejsze mechanizmy funkcjonujące we wszechświecie, w tym także dla ludzkości tu w tym piekle na ziemi! Dlatego jeśi ktoś takie "jaja" sobie robi z tak poważnych rzeczy, to szkoda nawet gadać na ten temat, bo cisną się na usta mocniejsze słowa...

Pt, 26 cze 2020 19:58 | brak oceny

Researcher | Załogant

To wygląda na wędkarską żyłkę z ciężarkami i spławikiem zresztą identyczną jaką wyciąga z wody wędkarz na pierwszym planie.

Pt, 26 cze 2020 17:04 | ocena: + 2

Dialektyka222 | Załogant

Ktoś po prostu "jaja" sobie zrobił, to jest linka wędkarska z ciężarkami i czymś zawieszonym na końcu linki:] Teraz wędki są długie, teleskopowe i można wyciągnąć na maxa, pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 26 cze 2020 17:32 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

@Dialektyka222, Masz rację. To jest widoczna lipa. Widoczny na zdjęciu tajemniczy obiekt to prawdopodobnie ten górny to spławik identyczny jak u osoby stojącej w wodzie która trzyma w dłoniach wędkę. Dona część pod spławikiem może być przynętą na ryby. Pozdrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115


komentarze: brak oglądane: 391x
#1408
OBSERWACJA TRÓJKĄTNEGO UFO NAD NELLIS (Nevada, USA) 27 września 2020

 Obiekt był widoczny na niebie w postaci jasnego punktu przemieszczającego się z dużą prędkością. Fotografie obiektu po powiększeniu pokazują, że UFO miało kształt trójkąta. Jedno ze zdjęć tego obiektu jest naszym 'zdjęcien dnia'. Nie można wykluczyć...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 643x
#1407
UFO W KSZTAŁCIE DYSKU - FOTOGRAFIA WYKONANA Z POKŁADU SAMOLOTU (lata 80-te) ARCHIWUM FN

Zdjęcie zostało wykonane zwykłym aparatem fotograficznym na kliszę w latach 80-tych. Trafiło na pokład okrętu Nautilus niedawno i już jest w katalogu UFO-ŚWIAT. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Dostaliśmy sporą ilość fotografii UFO ze świata z lat 1920...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 275x
#1406
UFO NAD ARIZONĄ (USA) 14 kwietnia 2020

Zdjęcie pokazuje dziwne zjawisko na niebie, które było widziane nad Arizoną 14 kwietnia 2020. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Podczas tej manifestacji nagrano także filmy. Poniżej jeden z nich.Podobna obserwacja UFO miała miejsce w latach pięćdziesiątych...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 580x
#1405
UFO - 21 września 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia pokazująca metaliczny obiekt unoszący się na niebie. Do zdjęcia był dołączony bardzo lakoniczny opis, ale wynika z niego, że fotografia została wykonana 21 września 2020. From: [...]Sent: Tuesday, September 22...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 542x
#1404
UFO NAD PISZCZACEM (WOJ. LUBELSKIE) - 10 września 2020

Zdjęcie zostało przysłane przez naszego stałego czytelnika, który - jak opisał w e-mailu - do tej pory wykonywał jedynie zdjęcia obiektów typu "orbs", ale nie UFO. Wiele wskazuje na to, że tym razem może to być prawdziwy Niezidentyfikowany Obiekt Latający...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 518x
#1403
OPALIZUJĄCY NA ZIELONO LATAJĄCY DYSK NAD LIVERPOOLEM (WIELKA BRYTANIA) - 7 sierpnia 2020

Zdjęcia zostały wykonane przez świadka, który zauważył dziwnie wyglądający, dyskoidalny obiekt przemieszczający się po niebie nad Liverpoolem (Wielka Brytania). Miało to miejsce 7 sierpnia 2020 ok. 2:45 w nocy. Obiekt miał dużą prędkość, wyraźnie dyskoidalny...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1041x
#1402
ZAGADKOWY OKRĄG Z CHMUR NAD JEROZOLIMĄ – zdjęcie z Projektu ATLAS CHMUR

O tym niezwykłym zjawisku poinformował nas jeden z czytelników serwisu. 1 października 2016 roku nad Jerozolimą (Izrael) pojawił się okrąg z jasnej smugi. Było to dzień po pogrzebie Szimona Pereza, dziewiątego prezydenta Izraela (w latach 2007-2014). ...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 658x
#1401
UFO W KSZTAŁCIE DYSKU NAD RUKERSDORF (NIEMCY) - obserwacja 9 września 2020

9 września 2020 kilkanaście osób było świadkami przelotu UFO nad miejscowością Rukersdorf w Niemczech. Obiekt miał dyskoidalny kształ, połyskiwał metalicznie i przemieszczał się bardzo szybko. Oto jedno ze zdjęć obiektu wykonane podczas tej manifestacji...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 648x
#1400
DWA OBIEKTY UFO NAD TURCJĄ - zdjęcie z wakacji sierpień 2020

[...] Po powrocie z Turcji odkryłem fotkę z dwoma, niewielkimi obiektami na niebie. Wyglądają, jak dwa myśliwce w szyku, ale nie przypominam sobie, by coś tam wtedy latało. Może Czytelnicy ocenią czy to zjawisko naturalne (mucha, samolot) czy też może...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 626x
#1399
UFO W KSZTAŁCIE SPODKA NAD ARIZONĄ - to był obiekt typu 'fastwalker' 11 czerwca 2020

 Te obiekty przemieszczają się błyskawicznie. Ludzkie oko nie jest w stanie ich wychwycić, ale aparat fotograficzny lub kamera wideo jak najbardziej. Ich przeloty są znane na całym świecie i nazywają się "fastwalkers' (szybcy podróżnicy - przyp. ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 935x
#1398
Phoenix Lights 2.0 widziane nad Kolumbią

 Dziwne zjawisko na niebie było obserwowane nad Kolumbią. Zdjęcie pokazujące punkty błyskawicznie przemieszczające się po niebie obiegły światowe media. Według ekspertów cytowanych przez Daily Mail można wykluczyć satelity starlink, gdyż one poruszają...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1006x
#1397
NIEZWYKŁA CHMURA - zdjęcie z projektu ATLAS CHMUR

Dostaliśmy nową partię zdjęć chmur do naszego projektu ATLAS CHMUR. Przed umieszczeniem fotografii w katalogu jedno ze zdjęć jest naszym dzisiejszym zdjęciem dnia. From: Sent: Sunday, September 6, 2020 11:13 AMTo: Redakcja FNSubject: chmurzyska......

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 115
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z  POCZTY DO FN: [...] Witam, Chce się odnieść do blizn na ciele, wydaje mi się że mogą mieć coś wspólnego z siatką Ziemi i czasem. Pozdrawiam [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

UFO JAKO 'KSIĘŻYC ZE ZNAKIEM PLUS'?- niezwykła manifestacja na nocnym niebie w 1951 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.