Dziś jest:
Sobota, 26 września 2020

Ziemska technologia zdobywania kosmosu to ponury żart. Promy kosmiczne misję zaczęły w 1981 roku i było ich sześć, a dwa uległy katastrofom, w których zginęła cała załoga. Rachunek jest prosty: były wysyłane w kosmos 133 razy, czyli średnio co sześćdziesiąty piąty lot tym cudem techniki oznaczał praktycznie pewną śmierć. Gdyby taki współczynnik dotyczył na przykład samochodów, to ludzka populacja w ciągu 10 lat prawie przestałaby istnieć.
George RR Martin, autor "Gry o Tron"

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 115


#1388 OBIEKT UFO NA NIEBIE, KTÓREGO... NIE BYŁO - lipiec 2020

komentarze: 10 oglądane: 2360x

To bardzo częsta sytuacja - ktoś robi fotografię pustego nieba, na którym pojawia się UFO. I autor fotografii jest przekonany, że w chwili wykonywania zdjęcia niczego na niebie nie było. To dobry przykład takiej fotografii.

 

 

From: [...]
Sent: Wednesday, July 29, 2020 9:36 AM
To: Nautilus Ufo
Subject: UFO

Witam;
Godz. 9 rano
72-210
29/07/2020
Wyszedłem zrobić kilka zdjęć.
Leciał ptak cykłem fotkę ptak po lewej po prawej UFO
Na 100% nic tam nie widziałem robiąc zdjęcie.
Pozdrawiam.
Od: [...]
Data: 3 sierpnia 2020 13:22:01 CEST
Do: nautilus@nautilus.org.pl
Temat: Szybki obiekt
Witam Fundacje Nautilus.
Jakiś czas temu wysłałem do Was zdjęcie z bocianami i UFO.
Dzisiaj wysyłam 2 zdjęcia ( z czego jedno z nich jest obrabiane w programie do zdjęć, w celu dokładniejszego przyjrzenia się temu obiektowi).
Zdjęcie było zrobione 27 lipca.
Obok mojej pracy znajduje się firma, która buduje/wykańcza jachty, łodzie itp.
Tego dnia dwa duże dźwigi podnosiły dużą łódź/ jacht. Zainteresowało mnie to i zrobiłem kilka zdjęć.
Wieczorem pokazywałem zdjęcia dziewczynie i dostrzegłem świetlisty obiekt.
Zdjęcie podobnie jak w przypadku bociany i Ufo zrobione w trybie Live.
Po powiększeniu widać z jaką prędkością ten obiekt leci, tzn. po przytrzymaniu palcem tego zdjęcia. Później moja dziewczyna bawiła się różnymi opcjami w telefonie aby zobaczyć ten obiekt. Najlepiej widzieliśmy na szarym, czarnym tle. Obiekt jest rozświetlony albo tak słońce go podkreśla. Ale jak zaznaczam duża prędkość jego była.
Obiekt jest po prawej stronie nad chmurami.
Wiem, że takich zdjęć macie pełno i chyba nic nie wnoszą do tematu ale cieszy mnie fakt, że udało mi się ponownie „ Coś” uchwycić i nie jest to szara kropka z 10 czy nastu km .
Jeśli chcecie , zdjęcie można opublikować.
Pozdrawiam, stary czytelnik i załogant  

From:: [...]
Sent: Sunday, August 9, 2020 12:39 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dziwne obiekty na niebie nad Kętami - 7 sierpnia 2020

 Dzień dobry

 7 sierpnia 2020 w małym miasteczku Kęty na południu Polski doszło do pożaru drewnianej szopy która znajdowała się w samym centrum miasta. Wykonano zdjęcie pożaru. Dostrzegłem na tym zdjęciu 3 dziwne obiekty na niebie które przypominają UFO. Poniżej link do artykułu i zdjęcia (zdjęcie nr 2).

 https://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/dwa-pozary-budynkow-pracowita-noc-dla-strazakow

 Pozdrawiam

To może być odbicie ulicznych lamp (zdjęcie poniżej).Oddzielną publikację poświęcimy filmom z UFO, których mam już... ponad 100 do publikacji "natychmiast".

From: [...]

Sent: Wednesday, July 22, 2020 8:02 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: ZapytanieDzień dobry Państwu. Zbigniew Magnuszewski z tej strony. Wczoraj znowu był widoczny obiekt w Wieruszowie koło Świdnicy dolnośląskie wysłałem Państwu filmy czy dotarły do Państwa 3 krótkie filmiki?

Obiekt obserwowałem z Rodzicami.

Obiekt ten świecił jasnym jednostajnym światłem ale wczoraj pojawiał się i znikał jakby swialo się włączało i gasło Proszę o informację czy dotarły do Państwa te 3 filmiki.

Pozdrawiam serdecznieKomentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 14 sie 2020 09:45 | brak oceny

John-316 | Załogant

Odnośnie filmu Zbigniewa Magnuszewskiego, to również obserwuję ten obiekt codziennie i nie ma tu niczego nadzwyczajnego, bo to Wenus, która wczoraj osiągnęła maksymalną elongację. Warto jednak nadal obserwować sierpniowe niebo, które w drugiej połowie miesiąca będzie obfitowało w meteory z rodu Perseidów.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 14 sie 2020 23:54 | brak oceny

zibi735 | Załogant

@John-316,
No raczej chyba nie Venus .Ale nie wiem co to jest dość często się pokazuje i nie tylko jako jeden obiekt ale przeważnie są dwa a nawet zdarza się ,że są trzy obiekty . A dodając jeszcze taką sytuację,że 9 sierpnia póżnym wieczorem nawet już nocą obserwując niebo około godziny 23-24 niebo przelatywał samolot w kierunku wschodnim czyli w kierunku ode mnie na Wrocław przyglądałem się przez lornetkę jak migaja mi te różne swiatełka i nagłe dosłownie w sekunde albo dwie przed oczyma to znaczy w obiektywie lornetki przeleciał mi obiekt jak wystrzelony z procy w ogóle nie oświetlony trwało to dosłownie sekunde lub dwie nawet nie zdąrzyłem podąrzyc za nim wzrokiem a potem już przeleciał nad moim domem wiec nie było szans szukac tego na niebie bo minął muj dach więc a był nieoswietlony wiec nie było szans nawet tego szukac po niebie. Niebo obserwowałem wtedy ze swoją Mama która własnie też ostatnio widziała kilka razy przelatujący obiekt.I napewno nie były to meteoryty.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 16 sie 2020 07:08 | brak oceny

88kropka | Załogant

@zibi735, najjaśniejszą gwiazdą po stronie południowej która pokazuje się jako pierwsza na niebie to Jowisz i dwie kolejne to też planety. Teraz w sierpniu tak jest,ale przy końcu lipca też te gwiazdy już były widoczne.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 16 sie 2020 13:01 | brak oceny

zibi735 | Załogant

@88kropka,
Możliwe .Nie znam się na tym nie szukam fenomenu ani rozgłosu a przynajmniej w tej dziedzinie :) Pozdrawiam serdecznie

Sob, 15 sie 2020 11:16 | brak oceny

zibi735 | Załogant

@John-316, Witam Filmik ten został nagrany 22 lipca .Szczerze mówiąc to nie wiem co to jest bo 16 lipca widziałem taki jasny obiekt który przeleciał nad moim domem . Nigdy nie interesowałem się takimi sprawami ponieważ nie przywiązywałem do tego uwagi. Ale od momentu właśnie 16 lipca zacząłem obserwować niebo wieczorami i różne cuda dzieją się na niebie w Wieruszowie koło Świdnicy i nie piszę tego aby wymyślać głupoty czy chwalić się nie wiadomo czym bo nie szukam rozgłosu w tym temacie . Ale nie dalej jak 9 sierpnia obserwowałem z Mamą niebo to była niedziela była godzina dość póżna bo między godziną 23 :00 a 24:00 i przelatywał samolot z zachodu na wschód czyli w kierunku na Wrocław i tak rzuciłem okiem przez lornetkę na ten samolot jak sobie leci jak migają te światełka w samolocie i dosłownie przeleciało mi cos w jak wystrzelone z procy nieoświetlone dosłownie było to widać sekundę lub dwie nie zdążyłem podążyć wzrokiem za tym obiektem który przeleciał nad moim domem minął dach więc nie było szans na dalszą obserwacje ale tego zrobiło to na mnie ogromne wrażenie .Pozdrawiam serdecznie

Pt, 14 sie 2020 09:35 | brak oceny

John-316 | Załogant

Czy to nie właśnie pod takimi jasnymi kulami układają się kręgi zbożowe?

Pt, 14 sie 2020 05:02 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Bardzo ciekawy obiekt zarejestrowany nad słonecznikami i koronami drzew. Charakterystyczny jest kształt obiektu widoczny po obróbce zdjęcia. Zarys obiektu przypomina te z zasobów E. Meiera. Fajne jest oglądać zdjęcia na których możemy dostrzec coś co pochodzi z dalekiego kosmosu. Ale również jest ciekawe w jakim rejonie Polski udało się uchwycić ten obiekt. Pozdrawiam autora zdjęć.

Wt, 11 sie 2020 13:43 | ocena: + 3

88kropka | Załogant

Zdjęcie białej mlecznej kuli z dźwigiem i film na samym końcu to mogą być te same obiekty,te obiekty potrafią pokazywać się na kilka sekund i gasną jakby ktoś wyłączył światło w latarce,potwierdzam to bo sama to widziałam,są bardzo zwinne,szybko zmieniają swoją pozycję. Na moich zdjęciach z pokazów lotniczych 2o18 r. z Poznania są właśnie takie kule. Potrafią zrobić na niebie różne wzory geometryczne, bezdźwięcznie się poruszają,robią to ludzie pochodzący z poza naszej planety aby udowodnić że tu są i nie chcą nas oszukiwać że ich nie ma.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 sie 2020 13:32 | brak oceny

John-316 | Załogant

@88kropka, ciekawe czy pod takimi właśnie kulami nie powstają kręgi zbożowe?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 16 sie 2020 07:03 | brak oceny

88kropka | Załogant

Te mleczne białe kule są powiązane z Wylatowem ,Zdanami,pokazami lotniczymi. To co wydarzyło się w Wylatowie ma swój ciąg dalszy nic się nie skończyło to się dzieje bez przerwy i będzie się dziać,może powstanie jeszcze raz w Wylatowie agrosymbol ale nie zrobiony przez człowieka i będę świadkowie. Trzeba być pozytywnie nastawionym. Myślę że może się to powtórzyć.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115


komentarze: brak oglądane: 69x
#1406
UFO NAD ARIZONĄ (USA) 14 kwietnia 2020

Zdjęcie pokazuje dziwne zjawisko na niebie, które było widziane nad Arizoną 14 kwietnia 2020. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Podczas tej manifestacji nagrano także filmy. Poniżej jeden z nich.Podobna obserwacja UFO miała miejsce w latach pięćdziesiątych...

czytaj dalej


komentarze: +1 oglądane: 542x
#1405
UFO - 21 września 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia pokazująca metaliczny obiekt unoszący się na niebie. Do zdjęcia był dołączony bardzo lakoniczny opis, ale wynika z niego, że fotografia została wykonana 21 września 2020. From: [...]Sent: Tuesday, September 22...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 501x
#1404
UFO NAD PISZCZACEM (WOJ. LUBELSKIE) - 10 września 2020

Zdjęcie zostało przysłane przez naszego stałego czytelnika, który - jak opisał w e-mailu - do tej pory wykonywał jedynie zdjęcia obiektów typu "orbs", ale nie UFO. Wiele wskazuje na to, że tym razem może to być prawdziwy Niezidentyfikowany Obiekt Latający...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 472x
#1403
OPALIZUJĄCY NA ZIELONO LATAJĄCY DYSK NAD LIVERPOOLEM (WIELKA BRYTANIA) - 7 sierpnia 2020

Zdjęcia zostały wykonane przez świadka, który zauważył dziwnie wyglądający, dyskoidalny obiekt przemieszczający się po niebie nad Liverpoolem (Wielka Brytania). Miało to miejsce 7 sierpnia 2020 ok. 2:45 w nocy. Obiekt miał dużą prędkość, wyraźnie dyskoidalny...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1017x
#1402
ZAGADKOWY OKRĄG Z CHMUR NAD JEROZOLIMĄ – zdjęcie z Projektu ATLAS CHMUR

O tym niezwykłym zjawisku poinformował nas jeden z czytelników serwisu. 1 października 2016 roku nad Jerozolimą (Izrael) pojawił się okrąg z jasnej smugi. Było to dzień po pogrzebie Szimona Pereza, dziewiątego prezydenta Izraela (w latach 2007-2014). ...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 623x
#1401
UFO W KSZTAŁCIE DYSKU NAD RUKERSDORF (NIEMCY) - obserwacja 9 września 2020

9 września 2020 kilkanaście osób było świadkami przelotu UFO nad miejscowością Rukersdorf w Niemczech. Obiekt miał dyskoidalny kształ, połyskiwał metalicznie i przemieszczał się bardzo szybko. Oto jedno ze zdjęć obiektu wykonane podczas tej manifestacji...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 546x
#1400
DWA OBIEKTY UFO NAD TURCJĄ - zdjęcie z wakacji sierpień 2020

[...] Po powrocie z Turcji odkryłem fotkę z dwoma, niewielkimi obiektami na niebie. Wyglądają, jak dwa myśliwce w szyku, ale nie przypominam sobie, by coś tam wtedy latało. Może Czytelnicy ocenią czy to zjawisko naturalne (mucha, samolot) czy też może...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 483x
#1399
UFO W KSZTAŁCIE SPODKA NAD ARIZONĄ - to był obiekt typu 'fastwalker' 11 czerwca 2020

 Te obiekty przemieszczają się błyskawicznie. Ludzkie oko nie jest w stanie ich wychwycić, ale aparat fotograficzny lub kamera wideo jak najbardziej. Ich przeloty są znane na całym świecie i nazywają się "fastwalkers' (szybcy podróżnicy - przyp. ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 831x
#1398
Phoenix Lights 2.0 widziane nad Kolumbią

 Dziwne zjawisko na niebie było obserwowane nad Kolumbią. Zdjęcie pokazujące punkty błyskawicznie przemieszczające się po niebie obiegły światowe media. Według ekspertów cytowanych przez Daily Mail można wykluczyć satelity starlink, gdyż one poruszają...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 934x
#1397
NIEZWYKŁA CHMURA - zdjęcie z projektu ATLAS CHMUR

Dostaliśmy nową partię zdjęć chmur do naszego projektu ATLAS CHMUR. Przed umieszczeniem fotografii w katalogu jedno ze zdjęć jest naszym dzisiejszym zdjęciem dnia. From: Sent: Sunday, September 6, 2020 11:13 AMTo: Redakcja FNSubject: chmurzyska......

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1363x
#1396
INTRYGUJĄCY PIKTOGRAM Z BAWARII (NIEMCY) - znaleziony 30 lipca 2020

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia kręgu zbożowego, który powstał na polu w niemieckiej Bawarii prawdopodobnie w ostatnich dniach lipca 2020. Robi wrażenie niezwykła precyzja kształtu, a także wręcz fenomenalna symetria.Sprawa trafiła do światowych...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1114x
#1395
UFO OBOK RAKIETY SPACE X

 Tajemniczy obiekt przeleciał bardzo blisko statku kosmicznego  SPACE X 22 marca 2020 ok. godz. 00:34:04. Jego zdjęcie jest naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia".From: [...]Sent: Sunday, August 23, 2020 12:22 AMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 115
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga miłośnicy wpisów w Dzienniku Pokładowym! Jest nowy tekst, który każdy powinien przeczytać - MOJE SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM JACKOWSKIM JAK Z WIZJI JULIUSZA VERNE'A - wpis w Dzienniku Pokładowym 24 września 2020 [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 06:42 | W dniu dzisiejszym tj. 24.09.2020 r. o godz. 20.14 w Warszawie - teren Śródmieścia podczas spaceru ze swoim psiakiem zauważyłem na niebie jasne białe światło większe od gwiazdy które wolno przesuwało się z zachodu jakby od strony Pałacu Kultury i Nauki w kierunku wschodnim tj. kierunek Wisły ( na Pragę Południe ). To jednostajne światło sunęło w przestrzeni bezszelestnie i dość nisko. Widziałem je przez ok 1.5 minuty po czym zniknęło za budynkami mieszkalnymi.Pozdrawiam ( Orion_1957)

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

OBECNOŚĆ - dokument z Archiwum FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.