Dziś jest:
Niedziela, 17 października 2021

"Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli" Marek Aureliusz

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 129


#1561 ZDJĘCIE RODS NASZEGO KOORDYNATORA PROJEKTU MESSING - FN 2021

komentarze: 15 oglądane: 4155x

[...] zdjątko obiektu rods zrobiłem, podsyłam bo bardzo wyraźne szczegóły

--
Pozdrawiam serdecznie:

[dane do wiad. FN]


 


 
 
From: A[..]
Sent: Thursday, August 19, 2021 7:05 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Obrotowa "UFO" restauracja w Tiranie (stolica Albanii).

Czesc,
przesylam zdjecia obracajacej sie restauracji wygladajacej troche jak UFO, Sky Club Panoramic Bar & Restaurant, Sky Tower, Tirana, Albania.


Pozdrawiam,
[dane do wiad. FN]
 

 

 
 
 
 

 
 
Pozdrawiamy wszystkich, którzy byli na Festiwalu Wibracje 2021!
 

Festiwal Wibracje 2021... ; - )
Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 3 wrz 2021 19:21 | brak oceny

poza_czasem | Załogant

Ciekawa fotografia rods. Z dwóch powodów mnie zaintrygowała, po pierwsze dlatego że przedstawia nieznane, a po drugie nie jest to przypadek podczas fotografowania jakiejś sceny, a wręcz wygląda na świadomy kadr. Nie sądzę aby autor nagle w nocy chciał zrobić zdjęcie kwiatom na balkonie i to w tak nieciekawej kompozycji :)

Nie, 22 sie 2021 15:06 | brak oceny

Krociech | Załogant

To jest owad. Jeszcze "ciekawszy" efekt daje owad powoli pełzający po kopułce kamerki. Nie publikujcie takich rzeczy, bo to naprawdę niczemu nie służy, jeśli naszym celem jest dążenie do jakiejkolwiek prawdy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 23 sie 2021 07:12 | brak oceny

john_titor | Załogant

@Krociech, zgadzam, uważam UFO za zjawisko realne i raczej o nie ludzkim pochodzeniu (jeden z ostatnich filmów nagranych w nocy przez marynarkę USA przedstawia ten sam obiekt który został nagrany w Amsterdamie w bodajże 2016 roku (warto zobaczyć na YOUTUBIE bo to ciekawy film i dosyc efektowny), ale podciąganie w portalu każdej ciekawostki przyrodniczej pod tematy UFO lub KryptoZoo nie służy dobrze społeczności ani fundacji Nautilus w mojej ocenie.

Podsumowując, to są zwykłe owady i przedstawianie ich na siłę jako coś niezwykłego pominę milczeniem bo jakbym miał napisać co na ten temat myślę to wiele osób miało by mi za złe.

Nie, 22 sie 2021 11:28 | ocena: + 1

androzek | Załogant

Od dłuższego czasu posiadam kamery przed swoim domem. W nocy mam takich rodsów czasami kilka. Szybko przelatują przed kamerą. Moim zdaniem to owady i ich ruch uchwycony w podczerwieni. Zeby to zweryfikować muszą włączyć nagrywanie na kamerze całą noc i jak będzie "wysyp" tego zjawiska to coś prześlę.

Nie, 22 sie 2021 04:25 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Moje gratulacje dla autora przepięknego obiektu typu rods. Dawno nie widzieliśmy na stronach Fundacji Nautilus tak wyraźnego zdjęcia z uchwyconym obiektem. Jest to coś co wszyscy chcieliby wiedzieć czym tak naprawdę jest, skąd przybywa i jaką rolę spełnia w naszym życiu. Może kiedyś się doczekamy, że tajemnica obiektów rods jak też kul tzw. orbsów zostanie rozwiązana. Obiekty te są tak piękne , że trudno oderwać od nich wzrok. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 23 sie 2021 06:40 | ocena: + 1

mirek51 | Załogant

Dziękuję. To są tzw " żyjątka energetyczne kosmiczne", są bo są, ot tyle, ponieważ moim zdaniem nie spełniają konkretnej funkcji. Co innego orby ;)@Orion_1957,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 23 sie 2021 08:31 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@mirek51, Witam. Dzięki za wiadomość. Ostatnio na moich zdjęcia pojawiają się spore ilości orbów które są niesamowite. Potrafią pojawiać się na niebie niczym gwiazdy. Jak ich nie ma to nie warto pstrykać fotki za fotką bo gdzieś zniknęły w przestrzeni i nie pojawią się. Trzeba czekać na odpowiedni moment a może i dzień. Mam ich sporo i kiedy pokazuję znajomym to mówią, że to nie może być prawdą. Pozdrawiam życząc udanych zdjęć.

Sob, 21 sie 2021 20:04 | ocena: + 1

john_titor | Załogant

istnieje alternatywne wyjaśnienie i prosta procedura zrobienia zdjęcia przedstawiającego RODS. Wyobraź sobie, że stoisz ze słońcem za plecami, twarzą do dużego zacienionego obszaru, takiego jak zacienione wejście do jaskini. Ważki (lub inne owady) latają wszędzie, skacząc tam i z powrotem z prędkością około 9 metrów na sekundę. Zrób zdjęcie ze zwykłym czasem otwarcia migawki wynoszącym 1/30 sekundy. W tym czasie ważka przejedzie około 30 centymetrów. Ponieważ twoja ekspozycja jest ustawiona dla ciemnego tła, ścieżka wytyczona przez przejście ważki będzie prześwietlona i będzie wyglądać na jednolicie białą. Ważki uderzają skrzydłami około 30 razy na sekundę, więc ścieżka opisana przez końcówki skrzydeł na Twoim obrazie filmowym byłaby jednym pełnym okresem fali sinusoidalnej o długości 30 centymetrów.Po każdej stronie 30-centymetrowego toru w kształcie pręta, śledzonego przez poruszające się ciało ważki, znajdowałaby się jedna z tych fal sinusoidalnych. Zmień te parametry za pomocą różnych owadów, różnych prędkości skrzydeł, różnych czasów otwarcia migawki aparatu i możesz powielić dowolne zdjęcie pręta w Internecie.

Zjawisko to jest tak powszechne, że większość profesjonalnych fotografów może powiedzieć, że jest nękana, próbując robić zdjęcia lub filmy w plenerze w podobnych warunkach oświetleniowych. Niemniej jednak uzyskany obraz jest na tyle dziwny, że ktoś nieznający podstaw fotografii mógłby dojść do wniosku, że obiekt na zdjęciu miał w rzeczywistości 30 centymetrów długości z falującymi skrzydłami, a fotograf miałby całkowitą rację stwierdzając, że nie widział żadnych 30- centymetrowe stwory latające gołym okiem.

Wniosek z tego wszystkiego jest taki, że pręciki są dobrze znanym, dobrze znanym i dobrze rozumianym produktem ubocznym fotografii. Proponowane alternatywne wyjaśnienie, że są one nieznaną i niewidzialną formą życia widzianą tylko przez kamery, wymaga udowodnienia pewnych dość skandalicznych twierdzeń o niewidzialności i fotografii. Dopóki tak nie jest lub dopóki nie zostanie złapana rózga i będzie można ją zbadać, nie widzę powodu, by podejrzewać, że takie rzeczy mogą istnieć. Zawsze szukaj alternatywnego wyjaśnienia, które nie wymaga dramatycznych nowych założeń.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 21 sie 2021 20:18 | brak oceny

john_titor | Załogant

jeśli jeszcze bardziej wydłużymy ekspozycje otrzymamy w ten sposób jeszcze dłuższe RODS-y ponieważ dłuższa droga lecącego owada zostanie zarejestrowana dzięku dłużej otwartej migawce, poniżej takie własnie zdjęcie (w tym przypadku są to ćmy ale różne owady mogą dawać na zdjęciu różny ślad RODS w zależnosci od amplitudy machania skrzydełkami, prędkosci lotu i czasu naświetlania zdjęcia)

https://i.imgur.com/EwtZaUx.jpg

Nie, 22 sie 2021 07:59 | brak oceny

Researcher | Załogant

@john_titor, Rods jednakże uchwytywane są też na filmach w czasie dnia i nocy np. kamerami przemysłowymi, więc nawet bez użycia lamp błyskowych. Są też nagrania, kiedy przelatują bez rozwiniętych "żagli" lub w momencie ich rozwinięcia — kiedy to wyglądają jak długie pałeczki. Próbowano już fotografować owady, by porównać efekty, ale rezultat był całkiem inny. Czytałem świetną książkę badacza Rods, gdzie są opisy jak je fotografować — autor nagrywał Rods zarówno w podczerwieni, jak i ultrafiolecie, a także przekonwertował kamerę wideo, aby oprócz zdjęć robiła także ruchome nagrania — ma tytuł: "Quest for the Invisibles: The Discovery of Unseen Craft and Beings that Reside in the Invisible World All Around Us" Nik Hayes.

Sob, 21 sie 2021 16:10 | brak oceny

Researcher | Załogant

Fota Roda no kapitalna! Naprawdę rewelacja! Brawo! Jakieś szczegóły odnośnie okoliczności sfotografowania tej ślicznotki?

Sob, 21 sie 2021 15:07 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

RODS - bioorganizmy elektromagnetyczne, energetyczne przypominają pręty,dyski,kule. Pręty te wystrzeliwują wysoko poza granicę atmosfery i gromadzą się wokół kosmicznych śmieci Ziemian. Astronomowie ich obserwują niekiedy ale wolą na ten temat nic nie mówić. RODS pochodzą z równoległego wszechświata potrafią przenikać materię. Zmieniacze rozmiarów pojawiają się pojedynczo lub w grupie, mogą mieć od kilku do kilkunastu metrów średnicy. Reagują na ludzką świadomość, myśli i uczucia, pojawiają się na zamieszkałych i nie zamieszkałych światach. Kontakt 402 (2005r), 478( 2009 r.), i w innych kontaktach Billa Meiera.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 21 sie 2021 16:04 | brak oceny

Researcher | Załogant

@88kropka, Jak zwykle imponująca wiedza z kronik Meiera 88kropka. Super info — dzięki!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 21 sie 2021 19:08 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

@Researcher, witam i pozdrawiam. Mam jeszcze inne wiadomości odnośnie twojego zdjęcia, w kontakcie 252( 1995 r.) jest napisane w rozmowie z PTAH że zostawili na naszej Ziemi patrol składający się z tylko kilku jednostek bezzałogowych i 2 załogowych tylko wykonują loty obserwacyjne i zadania wokół planety. Nie kontaktują się z innymi Ziemianami, ale mogą lądować na Ziemi.

Nie, 22 sie 2021 05:58 | ocena: + 1

mirek51 | Załogant

Zgadzam się, to tzw żyjątka energetyczne-kosmiczne@88kropka,

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 129


komentarze: 17 oglądane: 953x
#1578
OBIEKT TYPU 'RODS' NA NAGRANIU Z MONITORINGU - FN 2021

 Na pokład okrętu Nautilus trafił bardzo ciekawy zapis z monitoringu podwórka w czasie deszczu. W pewnym momencie widać przelot obiektu typu RODS (od ang. pałeczki), którego klatka z filmu jest naszym dzisiejszym zdjęciem dnia. Film przyszedł do...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 716x
#1577
CIEŃ BABIEJ GÓRY STWORZYŁ PIRAMIDĘ - FN2021

[...] Dzień dobry, w dzisiejszej GW pojawił się ciekawy artykuł wraz ze zdjęciem z mediów społecznościowych- cień babiej góry w postaci piramidy. Niezwykłe zjawisko (jeśli nie jest to fotomontaż?)- w załączeniu wysyłam wycięte zdjęcie z artykułu, a tutaj...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 695x
#1576
CZOŁG I... UFO - FN 2021

Kolejne zdjęcie z tych najnowszych przysłanych przez czytelnika serwisu. Pamiątkowe zdjęcie ze starym czołgiem, bezchmurne niebo, a potem niespodzianka - na tle nieba ciemny obiekt. Oczywiście autor zdjęcia dostrzegł go podczas przeglądania zdjęć na ...

czytaj dalej


komentarze: 10 oglądane: 911x
#1575
NIEZWYKŁY LATAWIEC? DRON? A MOŻE JESZCZE COŚ INNEGO? 7 sierpnia 2021

[...] Witam.  Przegladajac zdjecia z dnia 7 sierpnia 2021r to  znalazłem  [dane do wiad. FN, e-mail przyszedł 29 września 2021] Oryginał zdjęcia poniżej. [...] Dzień dobry Fundacjo Nautilus!Nazywam się Agata, mieszkam i pracuję...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1195x
#1574
UFO NAD KATOWICAMI (obiekt miał kształt dysku) - 7 sierpnia 2021

[...] Witam. W załaczniku zdjecie ktore zrobilem 7 sierpnia 2021 roku w Katowicach. Obiekt widzialem jako dysk metaliczny . Obiekt szybko sie poruszal i w ostatniej chwili zrobilem zdjecie ufo nad dachem budynku. Pozdrawiam [dane do wiad. FN] - e-mail...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 856x
#1573
OBIEKT NAD BLOKIEM - 21 września 2021

 [...] dobry wieczór przesylam zdjęcie podczas naszych prac muralowych coś ciekawego się złapało 21 września 2021  [...]Nagrałem przed 10 min film, próbowałem przesłać mailem ale jest za dużyPopatrzcie na kadr!!!Jestem przy koście Alma w Paryżu...

czytaj dalej


komentarze: 7 oglądane: 1959x
#1572
DZIWNY OBIEKT W STARYM BUDYNKU - 2021

[email otrzymaliśmy 10 września 2021] [...] Dzień dobry, droga F. Nautilus. Jestem załogantką od kilku lat,  z uśmiechem czytam krótkie informacje z okrętu co FN robi np. w bazie, jakby wiadomości wysyłane do przyjaciół. Pan K. Jackowski ostatnio...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1688x
#1571
OBIEKT UFO NAD HELIKOPTEREM - FN 2021

 Kolejne zdjęcie, na którym można zauważyć ciekawy obiekt na niebie i na którym znajduje się 'ziemski pojazd latający', czyli helikopter. Zdjęcie trafia do naszego katalogu 'Otwarte Niebo'.Zdjęcie zostało zauważone na portalu zajmującym się lotnictwem...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1825x
#1570
UFO NAD LOTNISKIEM NA KAMERZE MONITORINGU - 11 września 2021

 Kolejne zdjęcie zagadkowego obiektu,  który przez naszego kolegę z Lublina został zauważony podczas transmisji z kamery on-line zamieszczonej na lotnisku Dajtki w Olsztynie . W znaczne odległości od lotniska nad linią drzew widać obiekt o ...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 1577x
#1569
KULA 'ORB' I COŚ JESZCZE - FN 2021

[...] Witam Szanowną FN! Przesyłam jak myślę ciekawe zdjęcie, na którym widać bardzo dobrze obiekt typu 'orb', nawet wyraźna jest jego sferyczność. Poniżej coś dziwnego, co trudno jednoznacznie zidentyfikować. Mam nadzieję, że to zdjęcie trafi do waszego...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1391x
#1568
ŚLAD POZOSTAWIONY PRZEZ CZŁOWIEKA ŚNIEGU CZYLI YETI - 1951

W listopadzie 1951 roku ekspedycja wysokogórska miała w planach zdobyć Mount Everest. Nad ranem na wysokości 5,5 tysiąca metrów zaważyli, że w pobliżu ich obozu widać ślady jakieś potężnej istoty o ogromnych stopach, która poruszała się na dwóch nogach...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1784x
#1567
ŚLAD PO SPOTKANIU Z UFO - maj 1967

W maju 1967 roku, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Stefan Michalak twierdził, że widział dwa latające spodki w pobliżu Falcon Lake. Jeden ze obiektów unosił się zaledwie 45 metrów od niego. W pewnym momencie wyemitował dziwną wiązkę światła, która pozbawiła...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 129
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 129

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

16 października: // 20 listopada w czeskiej Pradze prezentacja FN 'UFO - nowe spojrzenie' [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 6 paź 2021 03:44 | Droga Fundacjo, chciałbym tylko zameldowac ze od jakiegos czasu widuje nocą UFO na niebie... mój chłopak również widzial.. mówiąc dokładnie widzialam  świetlisty obiekt który przemieszczał się nienaturalnie, po czym stał w miejscu i zmienial nienaturalnie położenie, dosłownie momentami skakał po niebie aż zniknął w Chmurach.  Piszę do was dlatego, że być może macie więcej meldunków. Miejscowośc Mannheim Baden Württemberg. Pozdrawiam

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICA UFO Z ARCHIWUM FN - dla naszych czeskich kolegów, 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.