Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 12
Wyświetleń: 10173x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 11 lis 2018 13:38   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWE ZDJĘCIE WYKONANE W BAZYLICE ŚW. PIOTRA W RZYMIE – CZY NA FOTOGRAFII JEST… DUCH PAPIEŻA?

Zdjęcia duchów to ważna część naszego projektu FOTO-LAB FN. Tutaj rzadko mamy świadków – przeważnie jest tak, że ktoś wykonał zdjęcie, a potem dostrzegł na nim coś niezwykłego, co w jego ocenie jest duchem. Rzadko się zdarza, że autor lub autorka zdjęcia podejrzewa, że fotografia zawiera ducha konkretnej osoby. Tak jest w przypadku zdjęcia, które prezentujemy poniżej. Najpierw zaczynamy od opis – e-mail przysłał nasz stały „załogant”, który już wcześniej przysyłał do nas ciekawe materiały czy informacje. W tym sensie jego wiarygodność jest – powiedzmy – zadowalająca.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, October 14, 2018 3:50 PM

To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>

Subject: Zdjęcie

 

Witam Fundację!

Przesyłam w załączniku zdjęcie które wykonała we Włoszech żona mojego kolegi. Było to w jakiejś bazylice na wycieczce bodajże rok temu. Wszyscy którzy widzieli to zdjęcie są zdania iż przedstawia ono ducha papieża JPII. Pozdr.

Poniżej zdjęcie, które tego dnia miała wykonać na wycieczce wspomniana przez czytelnika osoba.


 

Poprosiliśmy o doprecyzowanie sprawy „pochodzenia fotografii”. Dostaliśmy taką odpowiedź.

 

[…] Tak oczywiście - możecie opublikować to zdjęcie. Była to bazylika główna - św.Piotra. Zdjęcie było robione w marcu 2018. Było ono pokazywane tylko wśród znajomych. Dziewczyna oddaliła się od grupy i w samotności robiła to zdjęcie - ogólnie w tym miejscu jest tylko wnęka - nie ma żadnej figury, posągu.. To co sfotografowała zobaczyła dopiero potem przy oglądaniu zdjęć.  Pozdr. […]

Faktycznie w Bazylice św. Piotra są wnęki, w których stoją figury. Poniżej zdjęcia, które zdobyli nasi koledzy z projektu FOTO-LAB FN.


 

Poniżej fragment tego, co na temat zdjęcia powiedział nasz kolega z projektu FOTO-LAB FN.

[…] Przyglądnęliśmy się wspólnie postaci, która do złudzenia przypomina Jana Pawła II. Jest ona idealnie wkomponowana, nie wygląda na to, aby postać była wklejona. Głowa schylona jest w dół, patrzy wprost na osobę, która robi zdjęcie. Jeżeli ktoś chciałby się pokusić o wklejenie samej głowy Ojca Świętego niezwykle trudno byłoby mu znaleźć akurat taką fotografię na której Jan Paweł II jest uwieczniony z dołu, z takim samym ułożeniem głowy.

To zdecydowanie przemawia za jego autentycznością. Kolejna rzecz to papieska szata, która ma leciutką poświatę. To bardzo charakterystyczna rzecz na niektórych zdjęciach duchów, która również świadczyłaby za tym, że możemy mieć do czynienia z prawdziwym zdjęciem. Na pierwszy rzut oka nie widać również żadnych ruchów w programie graficznym, nie dostrzegam żadnej manipulacji przy tym zdjęciu.

I jeszcze exif zdjęcia, czyli najważniejsze informacje o nim. Sprawdzamy. Fotografia została wykonana 16 kwietnia 2018 r. o godz. 10.43 telefonem komórkowym, bez lampy błyskowej. Czas ekspozycji, długość ogniskowej, maksymalna przysłona... Exif wygląda dobrze, wygląda na to, że jest oryginał, nie było przerabiane – wyrokuje.

Rzadko zdarza się, że uwiecznione na zdjęciach duchy mają właśnie postać ludzką, choć i takie zdjęcia Fundacja Nautilus posiada w swoim archiwum. Przeważnie duchy są kulami energii. I właśnie zazwyczaj na zdjęciach widoczne są jako świetliste kule czy punty. Gdy sięgniemy do wspomnień ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną dowiadujemy się z nich, że mieli oni wówczas poczucie, ze są punktami, które poruszały się w tunelu w stronę światła, nie mieli znanego nam z ziemskiego życia ciała. Choć oczywiście zdarza się też, że rodzina rozpoznaje na aktualnej fotografii twarz nieżyjącego krewnego. Czy zdjęcie jest prawdziwe? Nigdy nie da się tego jednoznacznie ocenić, ale trzeba powiedzieć jedno – jeśli jest to tzw. fake czyli oszustwo, to wymagało sporego nakładu sił, aby stworzyć taką inscenizację. Zdjęcie niewątpliwie jest ciekawe, choć… już wkrótce pokażemy jeszcze ciekawsze, gdyż będącym jednym z wielu wykonanych w serii. A tu już można mówić o wykonaniu jakieś porządnej analizy. […]

Poniżej jeszcze efekt pracy naszego specjalnego programu do wyostrzania zdjęć.---------------- KERNEL ----------------
Kernel Size: 100 x 100 px
Kernel Metric: 42 % (indicates how sharp the input image. 100% - sharp, 0% - blurry)

----------- BLUR PARAMETERS ------------
Defect Type: Auto-detect Blur
Blur Size: 100 px
Aggressive Detection: Yes
Analyzing Region: x: 249, y: 725, width: 717, height: 1090

----------- POST PROCESSING ------------
Smoothness: 60 % (Medium)


 


Na koniec jeszcze jedna ciekawostka z naszej poczty – i tu także mamy zdjęcie ducha. Zdjęcie świeżo trafiło do projektu FOTO-LAB FN, więc jeszcze do niego wrócimy.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, November 09, 2018 8:48 AM

To: Fundacja NAUTILUS

Subject: Dziecko w tle

 

Witam Fundacje

 

Otrzymałem prywatne zdjęcie od kolegi z pracy na którym jest dziwna postać.

Zdjęcie wykonane 02.08 2018 o godzinie 19.00 Mielno. Przy zejściu na plażę koło klubu sportowego. Tajemnicza postać w tle zdjęcia.

 


 


 

Uwaga wszyscy czytający serwis FN – mamy ważne wiadomości. Po dość bolesnej awarii systemu komputerowego Bazy FN już wszystko wróciło do normalnego stanu. Mamy jednak poważne opóźnienia, zwłaszcza z publikacją kolejnego tekstu o PROJEKCIE KONTAKT. Miał być dzisiaj, a będzie niestety dopiero jutro. Tam wyjaśnimy, jaki mamy plan na najbliższe tygodnie w związku z tą historią. Wszystkie e-maile i wiadomości już zostały uporządkowane i wysłane zostały odpowiedzi, więc tutaj nie ma żadnych zaległości. Nautilus znowu płynie pełną mocą wszystkich silników! Dziękujemy, że nadal jesteście z nami.

Komentarze: 12
Wyświetleń: 10173x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Nie, 11 lis 2018 13:38   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 14 lis 2018 18:26 | brak oceny

2tx | Gość

" ekspercie " nieszczęsny biedaku z wygórowanym ego ty się po prostu do tego nie nadajesz to przerasta twją intelgecję !!!!!!!!!!!!!!!!

Wt, 13 lis 2018 02:42 | brak oceny

Hexe | Gość

Pon, 12 lis 2018 16:27 | ocena: + 2

kasiask | Załogant

To nie jest duch lecz figura z wnęki jak niżej na zdjęciu.Potwierdzam wersję Kasprano.Lecz faktycznie jak nasz papież.

Pon, 12 lis 2018 12:14 | ocena: + 2

AO | Gość

Ta postać to nie jest duch Jana Pawła II. Po dokładnym przyjrzeniu się postaci widać inne rysy twarzy. Anatomia głowy jest znacząco inna, niż anatomia głowy Jana Pawła II. Chyba, że po śmierci Jan Paweł II " zmienił się fizycznie". Każdy po dokładnym przyjrzeniu się szczegółom może zobaczyć różnice, gdy umieści obok siebie zdjęcie ducha i zdjęcie Jana Pawła II za życia. Poza tym to zdjęcie wygląda na zdjęcie posągu, który jest widoczny na ostatnim zdjęciu zamieszczonym w artykule. Wszystkie szczegóły na to wskazują. To, że szata wygląda na białą, może być efektem oświetlenia wnętrza.

Pon, 12 lis 2018 10:20 | ocena: + 1

Ami | Gość

O ile z daleka, "Paweł z Krzyża" może przypominać JPII - o tyle z bliska, już nie. :) Figura istnieje naprawdę, jest do zobaczenia w internecie, wystarczy wstukać w grafikę St Paul Cross Saint ... :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 lis 2018 13:39 | ocena: + 2

Przemek | Gość

@Ami, dokładnie tak to wygląda jak mówisz to nie jest pusta wnęka! przy krzyżu stoi postać w sutannie-rzeźba dziewczyna robiła zdjęcie z lewej strony a sama figura ma głowe opuszczoną w dół-patrzy na dół.

Nie, 11 lis 2018 22:52 | ocena: + 1

minipanda | Gość

No a ten duch to nie posąg z wnęki umiejscowionej pod napisem "Petre" na tych screenshootach?

Nie, 11 lis 2018 22:18 | ocena: + 1

Korben | Załogant

Poważnie? Sami pokazujecie zdjęcie z Bazyliki z tą konkretną figurą i nadal twierdzicie, że na zdjęciu jest duch JP2? Oczywiście, że zdjęcie nie jest tzw. "fejkiem", bo to normalne zdjęcie figury, tylko najwidoczniej zdjęcie trochę prześwietlone (tak padało światło, że oświetliło figurę) A spoglądanie postaci na robiącego zdjęcie, to kwestia perspektywy. Poza tym figura tak czy siak spogląda w dół. Zdjęcie do oceny: https://files.tinypic.pl/i/00974/g6wrcpvm1wxu.jpg Naprawdę chcecie tutaj doszukiwać się czegoś niezwykłego? Przykro mi, ale coraz bardziej mam wrażenie, że gdzieś Nautilus zabłądził, bo wszędzie doszukuje się czegoś niezwykłego, nawet jak ma twarde dowody które - o ironio - sam przedstawia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 18 lis 2018 06:56 | brak oceny

marek-skwarek | Gość

@Korben, niestety ale i ja mam wrażenie, że regularnie od kilku lat Fundacja traci czujność i zdrowy rozsądek. Oczywiście, można by powiedzieć "no przecież Fundacja tylko poddaje sprawę pod dyskusję". Jednak pod dyskusję można przedłożyć jedynie coś, co do czego są duże wątpliwości. Tutaj mamy sytuację jasną, klarowną. Nie ma o czym dyskutować i zastanawiać się, czy to prawda.

Nie, 11 lis 2018 22:12 | ocena: + 1

zitto | Gość

Jestem na 100% pewien, że widziałem artykuł i to zdjęcie z postacią przypominającą papieża na jednym z portali. Teraz nie mogę go za nic odnaleźć.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 12 lis 2018 22:31 | ocena: + 1

Senlandia | Załogant

@zitto, było na Onecie

Nie, 11 lis 2018 21:02 | brak oceny

Pineska | Załogant

Wydaje się ,że to Ojciec Święty.Oby okazalo się prawdziwe.I mała dygresja....fajnie się ogląda pana Bernatiwicza w Tv.Nasz Kapitan!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.