Dziś jest:
Piątek, 24 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 10
Wyświetleń: 5507x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 16 sty 2019 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   

UWAGA CZYTELNICY – TU OKRĘT NAUTILUS!

Jak pewnie zauważyliście od pewnego czasu coś złego działo się z serwerem. Wyskakiwał niepokojący komunikat, że „virtual server overload”, choć byliśmy przekonani, że ze strony skryptu nie było żadnego błędu, a strona jest „lekka” i bardzo nowoczesna. Szukaliśmy przyczyny kłopotów, ale nie byliśmy w stanie dojść do tego, co było powodem tej sytuacji.

Wreszcie od firmy, od której kupujemy przestrzeń na serwerze dowiedzieliśmy się, że ilość wejść i użytkowników odwiedzających serwisy FN już dawno przekroczyła „wszelkie normy” dla tego typu usługi. Tydzień temu zadziałał automat i po prostu odcięto nam serwer.

Błyskawicznie podjęliśmy działania i mamy bardzo dobrą wiadomość – w tej chwili sygnał z pokładu okrętu Nautilus jest już na zupełnie nowym serwerze, który jest szybszy i zdecydowanie bardziej niezawodny. Nie wszystko jeszcze działa tak, jak powinno. Największy kłopot mamy z pocztą i całą machiną „wewnętrznych wiadomości”, a musicie wiedzieć, że pod tym względem oskryptowanie serwisów FN jest chyba tak skomplikowane i złożone, że gdyby były jakieś konkursy na świecie w konkurencji „złożoność skryptu serwisów tematycznych”, to wygralibyśmy w cuglach!


Nie mamy jeszcze pełnego dostępu do poczty, mamy ogromne zaległości w publikacji informacji dotyczących poszczególnych projektów, a – zapewniamy – dzieje się bardzo dużo np. w Projekcie KONTAKT. Ale na wszystko przyjdzie czas.

Styczeń 2019 to trudny czas dla naszej ekipy, gdyż praktycznie za kilka dni będziemy codziennie „przesiadać się z samolotu do samolotu”, gdyż czeka nas kilka bardzo ważnych spotkań w Europie związanych z UFO. Będziemy także w lesie Rendlesham, gdzie jest organizowane kolejne spotkanie z serii „Otwarte Niebo”.


Na razie trwają intensywne prace związane z instalacją nowego oprogramowania i – co najtrudniejsze - zupełną zmianą skrzynek pocztowych FN, a tych jest… ponad 20! Wyobraźnie sobie, co to oznacza dla ludzi z naszej redakcji, którzy muszą na nowo przeformatować wszystkie konta w programach pocztowych. Ten potężny „sztorm informatyczny” oznacza, że do pełnej sprawności okręt Nautilus doprowadzimy za 2, 3 tygodnie.

Na razie musicie wiedzieć, że wiele waszych e-maili jeszcze jest w systemie ukrytych przed nami, ale robimy wszystko, aby przekierować je do właściwych skrzynek. Praca ogromna, ale już widać światełko w tunelu. ;)

I korzystając z tego, że ruszył serwis...


wysyłamy wiadomość dla wszystkich, którzy próbują zrobić model obiektu UFO z 2014.

 


 

Wiemy, że obiekt był wielkości mniej więcej zapałki. Wiele osób próbuje zrobić modele tego obiektu - niektórzy nawet są w stanie uchwycić bryłę, jej kształt i obrys. Oto przykład:

 

[...] Witam

Po ostatnich informacjach na temat modeli tego obiektu i oglądaniu ciągle różnych "kulfonów" postanowiłem pobawić się i wydłubać coś podobnego. Wykonuje remonty, tak więc dziś w trakcie pracy odlożyłem trochę goldbanda (tynk) i właśnie skończyłem skrobanie. Ogólnie proporcja korpusu do końcowek nie pasuje. Starałem się zachować obłości korpusu - jest trochę za gruby, a końcówki należało by wygładzić.  Można by to zrobić gładzią po dopracowaniu korpusu i przy odrobinie pracy doprowadził bym do idealnej gładkości - jak gładzie ścienne. Niestety tynk ma to do siebie że ma różne gradacje drobinek i małe pęcherzyki powietrza. Tak więc samą bryłę można dopracować, chociaż ciężko na podstawie obecnie ogólnodostępnych zdjęć i filmów dokładnie go odwzorować. Ogólnie sztuka dla sztuki, wiadomo że to co jest widoczne na nagraniu jest nie do skopiowania w domowych warunkach, jeśli faktycznie świeci, a nie jest to złudzenie optyczne.

Czy również widzicie że na jednym z nowo dodanych zdjęć na tle drzewa, ono jakby prześwituje? Jakby obiekt był częściowo transparentny? Albo może jest tylko jakąś projekcją/hologramem?

Pozdrawiam Załogę


Ale w tej sprawie "poprzeczka" została postawiona bardzo wysoko - do gry wkroczył bowiem zawodowy modelarz zajmujący się wykonywaniem precyzyjnych modeli statków.

From: [...]
Sent: Tuesday, January 8, 2019 12:14 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: model ufo

Witam załogę Nautilusa

Jestem waszym stałym czytelnikiem od bardzo dawna oraz od 15 lat pracuję zawodowo przy budowie modeli statków.
Nasze prace można zobaczyć tu: https://www.facebook.com/Euromodel-587351091408964/Czytając na waszej stronie o projekcie kontakt i oglądając zdjęcia obiektu wpadł mi pomysł do głowy aby taki model obiektu zrobić.
W momencie kiedy doczytałem że obiekt jest wielkości zapałki szczęka mi opadła ;) nie tylko dlatego że obiekt jest autentyczny, zdałem sobie sprawę jako modelarz z wieloletnią praktyką że zrobienie identycznego modelu jest nie tylko poza zasięgiem przeciętnego człowieka ale i być może także moim.
Przesyłam efekt mojej pracy, jest to można powiedzieć model roboczy - niewykończony. Największym problemem będzie wierne pomalowanie takiego modelu aby efekt choć trochę przypominał oryginał.
Kształty modelu to trochę efekt mojej inicjatywy ponieważ nie miałem dokładnych zdjęć i rysunków obiektu.

Pozdrawiam serdecznie załogę i czekam na ocenę modelu :)

Paweł

Jak wygląda model "pomalowany" i dlaczego malowanie modelu jest czymś, co przerasta nawet zawodowych modelarzy... wyjaśnimy w publikacji po uruchomieniu serwisu.

Na koniec jeszcze materiał Witolda Zaleckiego o tym, co to znaczy "nalepka na szybie". Widać z niego wyraźnie, że nie była to żadna "nalepka", a wyłącznie trójwymiarowa bryła.

 

 

Inny nasz czytelnik wykonał próbę odtworzenia filmu z 2014 w warunkach domowych.

 

I jeszcze rozmowa z osobą, która wykonała model najbardziej zbliżony do tego, co na zdjęciu z 2014.

Komentarze: 10
Wyświetleń: 5507x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 16 sty 2019 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 17 sty 2019 11:06 | brak oceny

Willy | Załogant

Siema. Jeśli chodzi o nowy serwer to jest super. Ma starym nie mogłem czasami wejść i nawet kilkukrotne odświeżanie nie pomagało ;) Co do tego obiektu to ciężko mi jest coś powiedzieć ale jeśli to nie jest szwindel to by było bardzo ciekawe. Czytając "różności" od kilkudziesięciu lat na temat UFO nigdy przez oczy nie przeszedł mi taki obiekt.Z drugiej strony jeśli autor chciał mistyfikować to może wybrałby prostszy obiekt do "montażu"?

Czw, 17 sty 2019 06:05 | ocena: + 2

Ernestto | Załogant

Podstawą do oceny wielkości obiektu jest ...klamka. znormalizowana i identyczna w każdym plastikowym ( okropnym) oknie, rzecz zarejestrowana na filmie jest mniej więcej połowy długości uchwytu klamki, wydaje mi się, ze jest jednak trochę większa, gdyż znajduje się za drugą szybą okna. Materiał tego obiektu, jest chyba plastyczny , przecież wydaje się, że jego część przylega do warstwy szyby...więc, mam wątpliwości

Śr, 16 sty 2019 22:26 | brak oceny

wincent | Załogant

Czy ktoś mi wytłumaczy, skąd przekonanie, że obiekt jest wielkości zapałki ? Jesteście tego tak pewni, a nie doczytałem się, gdzie są podstawy tej pewności.
Pozdrawiam FN i załogantów
wincent

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.