Dziś jest:
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Dziwna jest nasza sytuacja tu, na Ziemi. Każdy z nas przychodzi z krótką wizytą, nie wiedząc dlaczego, a jednak czasami wydaje się, że zgadujemy jej cel.
/Albert Einstein/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 27108x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 8 gru 2009 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   

Z Biblioteki Fundacji Nautilus

To zadziwiająca książka, która pokazuje, jak bardzo niezwykłą jest ludzka istota i jak ogromną siłę posiada. Fundacja Nautilus po raz pierwszy w swojej historii zdecydowała się na rzecz wyjątkową, czyli objęcie patronatem medialnym książki, która o zjawiskach niewyjaśnionych mówi co prawda „pośrednio”, ale jest jak najbardziej utrzymana w klimacie naszej tematyki.

  
By fundacjanautilus at 2009-12-07
  

  

Wszystko zaczęło się od e-maila, którego fragment przytaczamy poniżej:

  

Szanowni Państwo!

 

 Zwracam się do Państwa z dosyć nietypowym pytaniem. Od dłuższego czasu aktywnie śledzę stronę internetową Fundacji Nautilus i czytam wiele ciekawych artykułów (głównie zjawiska NOL, niewyjaśnione zagadki, proroctwa, spiskowe teorie dziejów).

 

(...)

 W tym roku planujemy wydanie ciekawej książki Ben Sherwooda "THE SURVIVORS CLUB: The Secrets and Science That Could Save Your Life".  

Na ile człowiek może kontrolować swoje przetrwanie — to czy przeżyje katastrofę lotniczą, wypadek samochodowy bądź atak dzikiego zwierzęcia? I, co ważniejsze, czy ludzi, którzy w nieprawdopodobny sposób przetrwali katastrofy, wyróżnia coś niezwykłego? Jak się okazuje, traumatyczne doświadczenia budują ludzi i pomagają im się rozwijać — dają im więcej dobrego niż wiele innych, pozytywnych zdarzeń w życiu. A przetrwanie to nie przypadek, ale sposób myślenia i działania.

 

Autor, znany dziennikarz i współtwórca wielu popularnych programów telewizji ABC oraz NBC, wyjaśnia:

 

§  jak różni ludzie zachowują się w sytuacji śmiertelnego zagrożenia,

 

§  dlaczego jesteśmy silniejsi niż sądzimy,

 

§  jak traumatyczne doświadczenia zmieniają i budują na nowo całe nasze życie.

 

 

 

Książka jest wynikiem badań autora. Ben Sherwood, podróżując po całym świecie, prowadził wywiady z ludźmi, którzy w cudowny sposób przetrwali katastrofy. Jego refleksje zmuszają czytelnika, aby zadał sobie pytanie: „Czy mam instynkt przetrwania?”.

 

 

 

Ben Sherwood jest autorem wielu książek, w tym bestsellera The Man Who Ate the 747, opublikowanego w 13 językach. Sherwood jest także producentem znanych programów amerykańskiej telewizji, takich jak Good Morning America oraz wiadomości Nightly News.

 

Myślę, że tematyka jest niezwykle ciekawa pod kątem spraw jakimi zajmuje się Fundacja Nautilus.

 

Chciałbym zaproponować Państwu objęcie patronatem tej książki. Nie ukrywam, że będzie mi niezwykle miło, jeżeli Fundacja Nautilus zaciekawi się tym tytułem.

 

W razie pytań dysponuje tłumaczeniem książki oraz mogę udzielić dodatkowych informacji.

 

 Pozdrawiam serdecznie,

 

Maciej Mardyłło

 

Wydawnictwo MT Biznes i Poltext

 

 

Dostaliśmy tekst książki i – trzeba przyznać – uznaliśmy ją za niezwykle ciekawą. I tak staliśmy się jej patronem medialnym, a na okładce z tyłu książki znalazło się nasze skromne logo. Jest to dla nas nowe doświadczenie i na razie nasz patronat może się sprowadzić jedynie do tego, że możemy tę książkę gorąco polecić naszym drogim czytelnikom. W przyszłości będzie tak, że patronat FN nad książkami czy materiałami audiowizualnymi będzie się wiązać także ze spotkaniami w dużych miastach. W tym roku na to nie mamy czasu.

 

O „Zasadach Przetrwania” można by długo mówić, a o krótkie wypowiedzi na temat naprawdę wyjątkowo unikalnej tematyki tej książki poprosiliśmy dwie osoby z wydawnictwa MT Biznes, Macieja Mardyłło i Tomasza Rzychonia.

 

Propozycja i całe zamieszanie z tą książką sprawiło wiele dobrego na pokładzie Nautilusa. Wróciliśmy bowiem do pomysłu wydawania książek i odkurzenia naszego sklepiku internetowego, do którego właśnie trafiły „Zasady Przetrwania” Bena Sherwooda. Akurat sprzedaż książek uważamy rzecz za etyczną i wskazaną, która – w niewielkim stopniu, ale jednak – podreperuje nasz pokładowy budżet. Oto link do naszego sklepiku, który na początku roku przeżyje bardzo poważne zmiany:

 

www.enemo.com.pl

 

www.enemo.pl  >kliknij na link do naszego sklepu

 

 

 

W tym sklepie możecie zamówić tę książkę. Jest oczywiście także dostępna w księgarniach na terenie całego kraju. Jeżeli chodzi o plany wydawnicze, to w tej chwili czekamy na ostatnie dokumenty z... Rosji. O czym będzie pierwsza książka z nowej serii „Z pokładu Nautilusa”? O tym już wkrótce!

   

Komentarze: 17
Wyświetleń: 27108x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 8 gru 2009 08:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 19 gru 2016 22:21 | brak oceny

Katarzyna Zamiar | Gość

Witam serdecznie.
interesuje mnie Książka Klausa Heinemanna " The Orbs Projctor" przetłumaczona na j.polski przez pana Wojciecha Bobowskiego.
Chciałabym także zamówić i zobaczyć książki w Państwa ofercie. Niestety,ale nie udało mi się znaleźć Biblioteki Nautilusa :/
Pozdrawiam serdecznie,Katarzyna.

Wt, 15 gru 2009 22:20 | brak oceny

| Gość

Witam.
Widzę, że jest problem z powiększaniem tekstu... Najprostszy sposób aby zwiększyć lub zmniejszyć tekst w oknie przeglądarki to: trzymając wciśnięty klawisz Ctrl naciskać klawisz " " (zwiększamy tekst) lub klawisz " - " (zmniejszamy tekst) do wygodnego (czytelnego) dla nas rozmiaru.
W nawiązaniu do tekstu i książki dot. przetrwania i traumy mogę dodać jedynie krótko i trywialnie: "jeśli coś ciebie nie zabiło to na pewno cię wzmocni" oraz: "cierpienie/trauma uszlachetnia" inaczej rzecz ujmując: przeskakujesz kilka poziomów na mozolnej ścieżce swojego ciągłego rozwoju duchowego. Ja to nazwałem na swój własny użytek: szybką ścieżką legislacyjną do uzyskania świętości (stanu - rozwoju duchowego/duszy nazywanemu stanem świętości i jemu równoważnym).
Przeżyta trauma przeorała moją psychikę dogłębnie, odmieniła mój świat i życie o 180 stopni. dzięki temu jestem w tej chwili diametralnie innym człowiekiem. Widzę i wiem już sporo rzeczy, o których zwykłym zjadaczom chleba nie śniło się. Z łam FN i korespondencji tu prowadzonej w swoim czasie, wiem, że jest sporo takich osób wśród czytelników tych stron także. "Zrozumie ten, kto otarł się o śmierć..." nie moje. Pozdr.

Pt, 11 gru 2009 22:51 | brak oceny

| Gość

Co do powiększania textu to w firefoxie (jakimś najnowszym) proponuję naciśnięcie CTRL i kręcimy kółkiem myszki a w Internet Explorer na dole po prawej powinna być opcja zoom :)

Czw, 10 gru 2009 13:04 | brak oceny

| Gość

Kochana Fundacjo ! Jestem Waszą stałą czytelniczką od lat i niestety rozczarowałam się nową stroną graficzną:(((( Jest nieczytelna, dlaczego nie zmienicie tła na jasniejsze????

Śr, 9 gru 2009 19:22 | brak oceny

| Gość

Apropo przetrwania - dzieki linkowi zamieszczonemu przez jednego z komentujacych odkrylem nowy spisek na zdrowie czlowieka. Wyglada na to, ze komus zalezy aby ludnosc pila hurtowo trujace mleko i jeszcze za to placila. Dwa w jednym. Jesli ktos oglada telewizje, potwierdzi ze fakty sie zgadzaja, pod wplywem toksyn zawartych w mleku mozgi przestaja pracowac. Wciskanie biednym dzieciakom mleka spowoduje, ze za 20 lat NWO z palcem w nosie wprowadzi nowe zasady, jako ze ludzie kompletnie przestana myslec. Proponuje powaznie zapoznac sie z literatura. No, chyba ze taniec z gwiazdami wazniejszy.
http://www.sekretyameryki.com/?p=1554

Śr, 9 gru 2009 15:38 | brak oceny

Zirgen | Załogant

Może pomyślicie nad dodaniem do sklepiku jakiś innych gadżetów a nie tylko same książki. Wiem że w waszej fundacji szukacie sposoby na zarobienie kilku groszy, a przykładowo na takie kubki czy koszulki znalazło by się na pewno więcej chętnych osób niż na książki.

Śr, 9 gru 2009 15:26 | brak oceny

| Gość

bez okularów, ani rusz... hej tu czytają też słabo widzący.

Śr, 9 gru 2009 08:57 | brak oceny

| Gość

Ej.... założyłem konto i nie mogę się zalogować :((
Nie dostałem żadnego linku ... nic... cisza .....

Śr, 9 gru 2009 00:14 | brak oceny

| Gość

KIEDY BĘDZIE COŚ CIEKAWEGO NA NAUTILUSIE O UFO I USO ? MIAŁO BYĆ

Wt, 8 gru 2009 23:20 | brak oceny

Godform | Załogant

Czy tylko u mnie zamiast avatara widać rysunkowy okręt?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził w czwartek 15 sierpnia najbardziej wysunięte na północ terytorium Kanady, Nunavut, by zobaczyć efekty globalnego ocieplenia w rejonie Arktyki i spotkać się z pracującymi tam niemieckimi naukowcami. Według kwietniowego raportu ministerstwa środowiska Kanady, ocieplenie klimatu w tym kraju postępuje dwa razy szybciej niż na świecie. Z kolei sama Arktyka według różnych badań ociepla się od dwóch do trzech razy szybciej.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 09:26 | Witam. Dzisiejszego wieczoru około godziny 21.20 zauważyłem coś na niebie. Leciało stosunkowo szybko. Na początku myślałem że są to tzw lampiony szczęścia ale nie widziałem jeszcze lampionów z światłem zimna biel. Musiałby być elektryczny. Nie wydawało to żadnych dźwięków.Miejsce obserwacji Oborniki. Załączam zdjęcie i krótkie wideo. Świetlistych kul było +/- 15

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI - ostrzeżenie przed oszustami sprzedającymi 'Amulety Jackowskiego'

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.