Dziś jest:
Czwartek, 27 lutego 2020

Albert Einstein nie miał racji wypowiadając słynne zdanie o dowodzie na to, że istnieją obce cywilizacje, bo przecież zagadkowo milczą. Gdzie popełnił błąd? Otóż nie jest to wcale jedyny dowód.
/Jaime Maussan, meksykański dziennikarz i badacz UFO/

Komentarze: 214
Wyświetleń: 42952x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 16 sty 2011 09:00   
Autor: FN, źródło: FN   

Podczas egzorcyzmów dochodzi do lewitacji przedmiotów i ludzi.

O tym, że lewitacja istnieje, nie trzeba przekonywać nikogo, kto dobrze zna życie wielkich mistyków, świętych, jasnowidzów.

Przedwojenny polski gigant Stefan Ossowiecki na oczach świadków potrafił po kilku minutach skupienia swobodnie unosić się w powietrzu. Kładł się wtedy na podłodze na plecach i silnie koncentrował swoją moc. Tłumaczył to wielokrotnie, że człowiek przy pomocy swojej woli danej przez Boga (już w momencie narodzin) jest w stanie pokonać tak nieistotne ograniczenia, jak prawa natury związanej z materią. Lewitacja wyczerpywała go, kosztowała wiele energii. Robił to jednak bez problemu.

Podobnie lewitował na oczach wielu świadków Ojciec Pio, włoski zakonnik, czy także Św. Franciszek – przykłady można mnożyć. Pod koniec ubiegłego roku doszło do ciekawego spotkania jednego z „oficerów FN” z osobą, która była świadkiem niecodziennego zdarzenia.

Ta osoba nie zgodziła się na opowiedzenie tego przed kamerą, więc możemy tylko przedstawić krótki opis tego incydentu związanego z lewitacją podczas egzorcyzmu.

Rzecz miała miejsce kilka lat temu na wybrzeżu. Tam w jednej z rodzin był nastolatek, który fascynował się muzyką satanistyczną. Z czasem postanowił „pójść krok dalej” i uczestniczył w jakimś obrzędzie, który zwolennicy tej muzyki zrobili jako „uatrakcyjnienie” wieczoru po jednym z koncertów. Miało być podobnie jak podczas występu satanistycznego zespołu, a więc cmentarz, świece, wypowiadanie bluźnierstw pod adresem Boga – typowe elementy tego „świata muzyki death-metalowej”. Dla młodych ludzi miała to być zabawa, ale w pewnym momencie stało się coś dziwnego. Nastoletni uczestnik tego spotkania na cmentarzu stracił przytomność. Początkowo koledzy myśleli, że po prostu udaje i ma to być żart, ale kiedy po pół godzinie nie udało się im przywrócić mu przytomności, zawieźli go na pogotowie. Minęły 24 godziny, kiedy wreszcie nastolatek odzyskał świadomość. Zrobiono mu wszelkie badania, także tomografię komputerową mózgu, aby znaleźć powód dziwnej utraty przytomności.

Oczywiście ani rodzice, ani tym bardziej lekarze nie wiedzieli, że stało się to na pobliskim cmentarzu, gdzie zebrała się grupazwolenników „Szatana i demonów”. Po powrocie nastolatka do domu zaczęło się dziać coś bardzo dziwnego. W nocy na poddaszu słychać było kroki. Słyszała je cała rodzina i początkowo myśleli, że w domu jest włamywacz, ale kiedy po raz kolejny okazało się, że w domu nie ma nikogo, zaczęli uważać, że ich dom jest nawiedzony. Po kilku tygodniach odgłosy kroków ustały i rodzina była przekonana, że nawet jeśli dom był nawiedzony przez jakiegoś ducha, to sprawa już się zakończyła. Nie wiedzieli, że najgorsze dopiero przed nimi.

Któreś nocy chłopiec, który wcześniej w tak dziwny sposób utracił przytomność, nagle zaczął potwornie krzyczeć, że jakaś siła próbuje go zadusić. Kiedy do pokoju wbiegli rodzice ujrzeli bardzo osobliwą scenę. Jakaś potworna siła wciskała ich syna w materac, a on był w stanie jedynie krzyczeć. Kiedy próbowali do niego podejść, nagle jakiś niewidzialny byt stanął im na drodze i nie pozwalał podejść do syna. Ten nagle wstał i nieludzkim głosem (bardzo chrapliwym i niskiem) zaczął wypowiadać najgorsze bluźnierstwa, także pod ich adresem.

Historia przypomina najbardziej przerażające horrory i kres ich dramatowi położyła dopiero wizyta znanego polskiego egzorcysty, księdza zajmującego się od wielu lat opętaniami demonicznymi. I tak dochodzimy do najciekawszego momentu, którego świadkiem był także lekarz, bliski znajomy rodziny, który został poproszony do obecności podczas egzorcyzmu (na wszelki wypadek) i to on opowiedział tę historię.

Według jego relacji egzorcyzm trwał kilka godzin i przypominał prawdziwą walkę kapłana z niewidzialnym bytem. Coś nie tylko rzucało przedmiotami w kierunku egzorcysty, ale także doprowadzało do samoistnego zapalenia się łóżka (na którym leżał nastolatek przywiązany linami), które z trudem gasiła rodzina chłopca. Lekarz był człowiekiem całkowicie sceptycznie nastawionym do jakiś tam „duchów, demonów i takich tam”, ale uczestniczenie w tamtym seansie było dla niego niesłychanym przeżyciem, które zmieniło jego „pogląd na świat” o 180 stopni. Jego opis jest dramatyczny, wręcz zdumiewający, ale zawiera bardzo ciekawy element związany z lewitacją. Otóż lekarz dokładnie opisuje, że... w pewnym momencie kapłan trzymając w ręku Pismo Święte zaczął unosić się do góry! Działo się to bez niczyjej pomocy, bez udziału osób trzecich.

- Uniósł się na wysokość około metra, ale nie przerwał egzorcyzmów – opowiadalekarz. Wyglądało to tak przerażająco, że rodzice chłopca próbowali ściągnąć kapłana na ziemię, ale ten kiwnął im tylko głową, aby tego nie robili. Potem powiedział lekarzowi, że czasami demon próbuje w ten sposób powstrzymać go przed prowadzeniem obrzędu. Nie wolno jednak okazać strachu, gdyż to by oznaczało, że demon zyskuje nad egzorcystą przewagę.

Lekarz jest do dziś tak poruszony tym, co widział, że zaczął interesować się ezoteryką i nabył wiele książek poświęconych m.in. zjawisku lewitacji. Jest absolutnie pewien, że zjawisko jest związane z niepoznanymi dotąd prawami, które kiedyś zostaną odkryte przez naukę.

 

 

 

Lewitacja jest jednym z tych tematów, które są bardzo uważnie dokumentowane na pokładzie Nautilusa, choć najciekawsze pozycje poświęcone temu zjawisku ukazały się w języku angielskim i wymagały by przetłumaczenia na polski. Dostaliśmy ciekawe opracowanie dotyczące tego fenomenu, którego autorem jest Roger Highfield pisujący w miesięczniku „Science”. Przekonywał on, że grupa naukowców na Uniwersytecie św. Andrzeja (University of St Andrews) w Szkocji opracowała teoretyczne założenia lewitacji. Ich zdaniem musi być do tego użyta siła, którą może generować umysł. Lewitować mogą zarówno przedmioty, jak i ludzie. Jednym z członków tego zespołu jest profesor Ulf Leonhardt, który nazwał tę siłę „Casimir”. Jego zdaniem fenomen lewitacji związany z ową siłą pojawia się w świecie nanotechnologii i wyjaśnia wiele mechanizmów, które zachodzą w tym świecie. Siła „Casimir” jest tylko pozornie związana z magnetyzmem, choć wykorzystuje część praw fizyki dotyczących tego zjawiska.


Na koniec tego krótkiego tekstu przedstawiamy ciekawostkę przysłaną nam przez naszego stałego załoganta, Krzyśka. Chodzi o film, który zrobił ogromną karierę w Rosji. Widać na nim dziewczynkę, która „lewituje w lesie”. Oczywiście nie sposób wykluczyć fałszerstwa, gdyż wiele osób bez najmniejszego trudu jest w stanie odtworzyć przy pomocy kilku lin taką sytuację. Ale to, czy film jest prawdziwy czy fałszywy nie ma najmniejszego znaczenia. Trzeba go traktować jedynie jako ciekawostkę, ale zawsze warto pamiętać, że lewitacja jest faktem. Historia o „opętaniu demonicznym” przytoczona na początku tej publikacji jest tego najlepszym dowodem. A oto film, który dla ułatwienia umieściliśmy w naszej witrynie:

www.youtube/FundacjaNautilus

Komentarze: 214
Wyświetleń: 42952x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 16 sty 2011 09:00   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (214)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 22

Śr, 2 mar 2011 22:01 | brak oceny

semper idem | Załogant

Wt, 1 mar 2011 21:31 | brak oceny

mandarin | Załogant

Mysle ze cała ta wymiana opinii wynika z przesadzania po obu stronach. Nie jest prawda ze caly KK to czyste zło i ze cala Biblia jest oszukana, tak samo nie jest prawdą że wszyscy kapłani są dobrzy i zawsze dobrze postępowali. Jedyną prawdą jest nieegoistyczna miłość której przykład i nauke dał Jezus. Ci którzy sie jej nie trzymają - czy to wy czy ja, czy inkwizytorzy ze średniowiecza czy od New Age, nie idą śladami prawdy, jakkolwiek podawali by rozumowe argumenty. Sprzeczając sie z wami, zeszłem z tej ważnej scieżki "miłości bliźniego" i z pokorą to przyznaje. Spójrzcie jednak uczciwie na wasze komentarze wobec mnie, czy aby na pewno też świadczą o budowaniu miłości której świadectwo dał Jezus? Nie przesadzajcie we wrzucaniu wszystkiego do jednego kapelusza (w sprawie ocen KK) a oszczedzicie mi czasu bym nie musial wszystkiego stamtad wyciągać. Każdy przypadek jest inny, i nie mozna isc na latwize oczerniajac wszystko. Nie nazywam was heretykami (ale tylko tymi ktorzy nie akceptuja pelni prawdy Slowa Bozego) wiec tez prosze nie uogulniajcie i nie wzywajcie do zburzenia kosciola w ktorym sa tez sprawiedliwi, skromni i dobrzy ludzie. Co do Biblii to miejcie tez prosze swiadomosc, ze jej aktualnosc i waznosc cenia tez protestanci i prawoslawni - tak ze gdyby KK cos w niej zmienial dla pieniedzy, te inne wyznania chrzescijanskie na pewno by nie zaakceptowaly Biblii jaka ma KK. A przeciez Biblie prawoslawnych, katolikow, protestantow i swiadkow Jehowy przekazuja w sumie ten sam tekst - ktory jest tylko roznie interpretowany. To swiadczy o wiarygodnosci tekstu tej ksiegi

Pon, 28 luty 2011 21:58 | brak oceny

mandarin | Załogant

Wielu tu chce mieć ostatnie słowo, ale ostatnie słowo będzie należało do Boga i miejmy nadzieje że będzie ono dla nas wszystkich miłosierne

Pon, 28 luty 2011 15:17 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

Mandarin - strach ( lęk ) to zła strona, która prowadzi do gniewu i nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia - wyczuwam w Tobie zatem, dużą ilość tego strachu przed nie znanym. Zaś pewność siebie, prowadzi tylko do swej zguby - w Topie zaś, tej pewności jest aż nadmiar. A gdy jest czegoś nadmiar, wtedy jest brak równowagi.

Pon, 28 luty 2011 07:47 | brak oceny

Weteran | Załogant

Zastanowiwszy się nad poruszanymi tu kwestiami trzeba przyjąć jakieś wnioski, inaczej dyskusja była by tylko przekrzykiwaniem się dzieciaków, i można odnieść takie wrażenie czytając ostatnie - również moje komentarze. Pytam się w myślach - czy z absurdem można walczyć? Czy z absurdem można wygrać? - Otóż nie, bowiem nielogiczna argumentacja ma to do siebie, iż nie trzeba podejmować wiele wysiłku by cokolwiek udowodnić, wystarczy bowiem powiedzieć "bo tak i już" - tak więc wyjaśniwszy tę kwestię przechodzę do następnej. Skoro Biblia została skopiowana - jest plagiatem, wówczas argumenty z niej pochodzące to w istocie opieranie się mitologicznych źródłach, legendach. Skoro KK twierdzi iż Biblia to świadectwo prawdy - jasnym jest iż ewidentnie kłamie, ponieważ opiera się na plagiacie jedynie podań. Twierdzi się tu iż Biblia wykazuje dowody archeologiczne, ale przedstawiane manuskrypty to jedynie wycinek całości. Trzeba nadmienić jeszcze istnienie apokryfów, nie zapominajmy o Zwojach z Qumran oraz oczywiście o zdrowym rozsądku. Ktoś zadecydował jakie pisma włączyć do Biblii a jakie odrzucić. Problem w tym iż pisma odrzucone przez sobory watykańskie zostały zniszczone bądź są skrywane co znaczy iż mogły by zaszkodzić tworzącej się elicie religijnej. Kościół twierdzi iż oddzielił "ziarno od plew" jednakowoż nikt nie powinien decydować o czymś co należy do dziedzictwa całej Ludzkości, każdy z osobna ma prawo poznać co zawierały skrywane manuskrypty. Dlatego argumentacja iż Biblia jest prawdziwa to absurd, ponieważ znikoma część oryginalnego piśmiennictwa została włączona do wersji nazwijmy ją "publicznej" tj. dla powszechnego odbioru. Dlatego w przypadku udowadniania prawdziwości Biblii trzeba mieć na uwadze iż udowadnia się jedynie wersję spreparowaną będącą tylko plagiatem, nawet jeśli manuskrypty są oryginalne, to jedynie wycinek rzeczywistości, takiej którą łatwo jest narzucić tworząc religię. Dzięki tej religii możliwe jest kierowanie ludźmi na wielką skalę co obecnie ma miejsce. Idąc dalej - wycinek rzeczywistości nie ukazuje jej pełni - co istotnie jest fałszem. Nie można formułować twierdzeń na podstawie półprawdy a ta zawarta jest w Biblii. Moi drodzy - to tylko moje wnioski, ale ktoś zdecydował za nas, kościół nie liczy się z Ludźmi tym bardziej z niewygodną dla siebie prawdą, która oznaczała by jego upadek. Bądźmy świadomi faktu, iż prawda wygląda zupełnie inaczej, pozbawiono nas możliwości pełnego poznania Biblii, dlatego nie możemy się opierać na niej jak na wiarygodnym źródle. Ale to tylko moje sugestie, sami wyciągnijcie wnioski będąc świadomi iż opieramy się jedynie na plagiacie, dodatkowo ocenzurowanym.

Pon, 28 luty 2011 00:50 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

Kepos - cytując Twój komentarz "Kiedy w narodzie zaczyna brakować patriotyzmu, to naród traci swoją tożsamość. E = M * C2 rozwiąże problem nikczemnej wojny." - co raz bardziej tracisz na wiarygodności swych pseudo wizji. Dodam jeszcze, że Albertowi Einsteinowi nie dorastasz do pięt , więc, w tym momencie proszę Cię o szacunek do tego człowieka, Panie Kepos.

Pon, 28 luty 2011 00:30 | brak oceny

Kontrapunkt | Załogant

Cicho ludziska, ponieważ pan "prorok" Kepos powrócił z wymiaru duchów , jest "wybrańcem" przez samego boga wszechmogącego, więc musimy się go słuchać! Jak by nie inaczej, co nie? Przecież to jemu została "objawiona" prawda przez samego boga ( pytanie przez którego? Bo było ich wielu ), tylko On zna "odpowiedzi" na wszystkie krępujące nas pytania, prawda panie Kepos? Problem jest w tym panie Kepos, że jesteś tak "pewny" siebie, że któregoś pięknego dnia, z tej pewności pogrążysz się Pan na same "dno", a tego Panu nie życzę, ale jak tak dalej pójdzie, to tak będzie. Cały czas Pan nam narzuca, że my wszyscy się mylimy, a Pan zna tylko prawdę, nie "zwracając" oraz nie "rozważając" na nasze wypowiedzi, ponieważ Pan "leje ciepłym moczem" na nasze zdania, tylko Pańskie zdanie i doznania się liczą, a inne są już be! Takie zachowanie jak Pańskie, jest typowym zachowaniem "fanatyka religijnego", który narzuca komuś swe dogmaty religijne, ale już inne "potępia" z powodu swych wizji tamtego świata. I dlatego stwierdzam, że im bardziej czytam Pańskie komentarze, tym bardziej jestem pewny tego, że Pańskie wizje są "iluzją" Pańskiej wyobraźni, ponieważ są czystym odzwierciedleniem "kościoła katolickiego", tylko nie wiem tego, czym są one spowodowane, być może, miał Pan wypadek i przeżył Pan "pseudo" śmierć kliniczną, być może, Pan używa jakiś "substancji" halucynogennych, by wzmocnić nimi swe pseudo wizję , ale tego jeszcze nie wiem, ponieważ Pan się tym jeszcze nam nie pochwalił. A od "reinkarnacji", to się Pan odchrzań w delikatny w sposób, ok? Bo do przykrości doprowadza Wasz bóg pseudo sprawiedliwy, który jest zbudowany z krwi i kości i tyle w tym temacie.

Nie, 27 luty 2011 20:05 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dwa materialne dowody na to że Jezus zmartwychwstał: http://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/dwa_rzeczowe_dowody_zmartwychwstania1.html Gdyby to co piszą przeciwnicy KK bylo prawdą, Jezus by nie musiałby tak wiele cierpieć za nasze grzechy. Gdyby reinkarnacja była prawdą, nieprawdą byłoby zmartwychwstanie - ale zrozumcie, podważenie że Jezus zmartwychwstał to cel diabła. Niech to będzie dla was ostrzeżeniem. Jezus naprawde zmartwychwstał i powróci wbrew błędnym inerpretacjom ludzi

Nie, 27 luty 2011 19:20 | brak oceny

Weteran | Załogant

Twoje desperackie apele Mandarinie świadczą o braku siły Twych argumentów, posiłkując się przykładem należy zauważyć jak w/w nerwowo reaguje na podane linki, a zwłaszcza stronę racjonalista.pl świadczy to o braku silnych dowodów na korzyść KK i obawę przed obnażeniem bolesnej prawdy . Ponieważ kościół zbudowano nie na "opoce" lecz na plagiacie innych mitologii i legend - jedynie fikcyjną wartość mają przytaczane biblijne argumenty. Fundamentalizm katolicki przejawia się w próbie odwracania uwagi od głównych wątków, co ewidentnie miało tutaj miejsce. Chciałem dodać iż osiągnąłem cel dyskusji - nie było nim nawrócenie fanatyka, lecz uświadomienie ludziom poprzez linki do artykułów, iż kościół zbudowano na fałszerstwie, uświadomiłem ludziom inny punkt widzenia dlatego odniosłem sukces, to był mój cel. Podaję raz jeszcze linki: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,193 http://www.racjonalista.pl/kk.php?s=196&q=Upiorne.oblicze.chrzescijanstwa&PHPSESSID=8nvkundbfrbtnb4tbiov77ot53 http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/43760,jezus_3000_lat_przed_chrystusem,1,artykul.html -tym samym przeczę tezie iż Biblia jest prawdziwa i podtrzymuję stanowisko przeciwnika KRK. Dlatego nie triumfujesz Mandarinie, każdy sam odkryje prawdę, w przeciwieństwie do fanatyka ja jedynie przedstawiam własny punkt widzenia, nie tuszuję prawdy jak Mandarin apelując o cokolwiek, tylko desperat stara się zwrócić na siebie uwagę, ale nie będzie już monopolu na kościelne kłamstwa, dopilnuję tego...

Nie, 27 luty 2011 17:39 | brak oceny

mandarin | Załogant

Tu są niepodważalne dowody na to iż Biblia mówi prawde: http://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/niepodwazalne_swiadectwa_prawdy.html Są to dowody archeologiczne i potwierdzone przez nauke, których nie chcą zauważyć ludzie sprzeciwiający sie Biblii i KK. Roją różne teorie tylko by nie zaakceptować tego iż Słowo Boże jest wyrocznią numer 1 w tym jak człowiek ma żyć, wolą postawić swoje JA ponad tym co mówił Jezus i co mówią Jego zastępcy na ziemi. Wszystkie argumenty podważające Słowo Boże i pomniejszające role Jezusa, są z góry skazane na przegraną i niejeden już to próbował, kończąc marnie. Dlatego was prosze przy cierpliwości jaka mi została - nawróccie sie nie dla mnie, ale dla samych siebie i poznajcie jakie jest prawdziwe oblicze dobrego Kościoła, wcześniej niż umrzecie. Czas jest cenny a nikt nie może być pewny czy jutro nie umrze. Wykorzystajcie dobrze dany wam czas na ziemi, i pogodzcie sie z nieprzemijalnymi prawdami.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 22
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Źródłem nowego koronawirusa mogą nie być Chiny - uważa jeden z wiodących chińskich epidemiologów. Według najnowszych danych, w Chinach z powodu koronawirusa zmarły 2744 osoby. Zakażonych jest prawie 78 i pół tysiąca.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 25 luty 2020 19:27 | Dzień dobry dzis o godz 19.30 w Szczecinie przy ul. Iwaszkiewicza zaobserwowałam coś takiego , wysylam zdjecie bo gwiazdą to raczej nie jest . Jeżeli możecie mi to Państwo wyjaśnić proszę o odpowiedź .Pozdrawiam [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 26 grudnia 2019 | Tragedią naszej planety są religie, gdyż religia opiera się na wierze, a sprawy związane z duchowością są wiedzą. Ale i tak jest gorzej, gdyż dogmaty głównych religii są całkowicie fałszywe i przekonują ludzi, że Ziemia jest tylko przystankiem w drodze do raju.

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO OBOK STACJI ISS - luty 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.