Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 36
Wyświetleń: 46162x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 14 kwi 2011 08:58   
Autor: FN, źródło: Reuters, PAP   

Kolejna odsłona dokumentów FBI – Adolf Hitler miał uciec z Berlina w 1945

 

O tym adresie pisaliśmy przy okazji dokumentów o Roswell. Chodzi o adres internetowy, na którym pojawiają się dokumenty ujawnione przez amerykańskie biuro śledcze, czyli FBI:

http://vault.fbi.gov/

Okazało się, że dokumentach zamieszczonych na tej witrynie są także wątki dotyczące możliwej ucieczki Przywódcy Trzeciej Rzeszy z Niemiec w 1945 roku.

 

 

 

Kolejne dokumenty wzbudziły zainteresowanie na świecie, gdyż dotyczą domniemanej ucieczki Adolfa Hitlera z Berlina w 1945 roku. Oto e-mail, który przyszedł do FN:

 

Witam serdecznie,

zapewne widzieliście Państwo na stronach FBI zostało odtajnionych sporo dokumentów - tutaj znalazłem odnośnie Hitlera i jego ucieczki do Argentyny...muszę powiedzieć że przebrnąłem na razie przez pierwsze 100 stron i czytam dalej...

Linki do dokumentów - chyba warto je mieć, nie wiadomo kiedy znikną z sieci...

http://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-01-of-04/at_download/file

http://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-02-of-04/at_download/file

http://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-03-of-04/at_download/file

http://vault.fbi.gov/adolf-hitler/adolf-hitler-part-04-of-04/at_download/file

pozdrawiam

Marek xxxxx

 

 

 

 

 

Oto kilka fragmentów dokumentów opublikowanych na stronach http://vault.fbi.gov/

 

Co zawierają te dokumenty? To zbiór informacji przesyłanych przez agentów FBI do centrali. Wśród nich są także na przykład wycinki z gazet, które w 1945 pisały w praktycznie każdym numerze o „ucieczce przywódcy Trzeciej Rzeszy”. Jeden z agentów przytacza informacje uzyskane od kogoś, kto znał kulisy ucieczki Adolfa Hitlera do Argentyny.

Z Niemiec miał uciec za pomocą łodzi podwodnej wraz z grupą 50-ciu najbardziej zatwardziałych faszystów. Ucieczka Adolfa Hitlera stała się możliwa w dwa tygodnie po tym, jak Berlin zajęli Rosjanie. Jeden z dwóch U-bootów dobił do brzegu Argentyny.

Adolf Hitler miał natychmiast zmienić wygląd, zapuścił brodę i zaczął być farmerem u podnóża Andów. Ciekawe, że jeden z dokumentów zawiera dokładne informacje o tym, jaki jest stan zdrowia Adolfa Hitlera po ucieczce z Niemiec do Argentyny. Według dokumentów FBI Hitler cierpiał na astmę i miał wrzody żołądka, ale był w dobrej kondycji. Wódz III Rzeszy umarł śmiercią naturalną nie niepokojony przez nikogo.

 

‎"Hitler dostał wrzodów żołądka i cierpi na ataki astmy" - raportował 21 września 1945 r. (czyli prawie 5 miesięcy po oficjalnej śmierci zbrodniarza) jeden z tajnych agentów FBI. Wśród dokumentów nie ma jednak żadnego, który byłby czymś więcej niż plotką/pogłoską lub tekstem z gazety. Znany pisarz specjalizujący się w Tajemnicach Trzeciej Rzeszy Igor Witkowski napisał książkę „Hitler w Argentynie i Czwarta Rzesza”, w której zebrał materiały na temat hipotezy o ucieczce Adolfa Hitlera z Niemiec w 1945 roku.

Przebywając w Bazie FN Igor Witkowski powiedział kilka słów na temat tej tezy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceniając tę hipotezę warto zauważyć, że w tamtych czasach tysiące osób na całym świecie przyznawało się do tego, że gdzieś rozpoznali przywódcę III Rzeszy. Takie informacje płynęły zarówno z Ameryki Południowej, jak i Stanów Zjednoczonych czy Europy. W mediach była prawdziwa psychoza związana z tym, że każdy „w miarę podobny do Adolfa Hitlera” natychmiast był zgłaszany do lokalnych służb jako potencjalny lider faszystowskich Niemiec. W tej sprawie nie pozostawiają złudzeń zeznania jego najbliższych współpracowników, którzy byli do końca z Adolfem Hitlerem w bunkrze w Berlinie.

Opowiadali oni do końca swoich dni (większość z nich już nie żyje), że Adolf Hitler wraz z Ewą Braun przyjął truciznę, a dla pewności strzelił sobie w głowę. Jego zwłoki zostały natychmiast spalone. Okoliczności jego śmierci w oparciu o zeznania Traudl Junge, ostatniej sekretarki Hitlera, zostały znakomicie pokazane w filmie „Upadek” w reżyserii Oliver`a Hirschbiegel`a. Oczywiście wszystko jest możliwe, mówimy bowiem o wydarzeniach sprzed blisko 70 lat, ale… Traudl Junge już u progu życia tak dokładnie opisywała okoliczności jego śmierci i kolejne wydarzenia, które nastąpiły tuż po jego samobójstwie, że wszelkie „wycinki i pogłoski” opublikowane przez strony FBI trzeba traktować jedynie jako hipotezę, a nie „rozwiązanie zagadki śmierci Adolfa Hitlera”.

 

 

Komentarze: 36
Wyświetleń: 46162x | Ocen: 5

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 14 kwi 2011 08:58   
Autor: FN, źródło: Reuters, PAP   


Komentarze (36)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Pt, 16 lis 2012 13:17 | brak oceny

olo | Gość

dziwne z takimi horobami i uzalezniony od kilogramow amfetaminy wiodl spokojne zycie bujda

Nie, 8 sty 2012 19:24 | brak oceny

szafranowa | Gość

Nie wierze ze zwial.A tak wogole to ogladanie zdjec tego szczura wywoluje we mnie niesmak. Czym tu sie pasjonowac, to temat z dziedziny teorii spikowych a nie rzetelne fakty.

Czw, 21 kwi 2011 09:26 | brak oceny

kasia | Gość

A nawet jeśli uciekł to co z tego itak już dawno nie żyje.

Wt, 19 kwi 2011 08:32 | ocena: + 1

koval321 | Załogant

Mam teorie ze hitler nosil charakterystyczny wąs i fryzure zeby mozna bylo go latwo udawac tzn jak ktos widzi podobna fryze i wąs to w wyobrazni od razu widzi hitlera. Mialo to na celu stworzenie w latwy sposob duzej ilosci sobowtorow z ktorych pewnie dziesiatki zginelo ale nikt sie o tym nie dowiedzial a ten prawdziwy byl caly czas gdzies pod ziemia w bunkrze i dalej tam siedzi.

Pon, 18 kwi 2011 22:27 | brak oceny

Cele | Gość

Każdy tyran, dyktator, ludobójca, zawsze ma się dobrze i jest chroniony przez ludzi o podobnych skłonnościach, a przy tym bogatych. Zazwyczaj to im zawdzięczają majątki. Dzisiejszych obecnie żyjących podobnych hitlerowi (z małej litery bo na dużą nie zasługuje)nie brakuje. Przykładów multum.

Pon, 18 kwi 2011 15:32 | brak oceny

koval321 | Załogant

Podobno Hitler faktycznie zginal ale bylo to utajnione zeby miec pretekst do jego poszukiwan z czego czerpano jakies korzysci. Bylo o tym w jakims programie dokumentalnym.

Nie, 17 kwi 2011 19:19 | ocena: + 1

GOŚĆ | Gość

Nasi wspaniali alianci doskonale wiedzą że huhrer wojnę przeżył a im umknął. Jednak wolą sprawy pozostawić takimi jakie się przyjęły. Anglicy nie bez powodu utajnili na 100 lat po wojnie wszystkie archiwa. Co więc ukrywają? Jest to ze wszech miar dla nich korzystne. Uniknęli konieczności prowadzenia wielu kosztownych dochodzeń i wstydu. Istniała obawa że Rzesza może odrodzić się ale w miarę upływu czasu stwierdzili że dla nich Niemcy już nie stanowią zagrożenia tylko Stalin i komunistyczna Rosja. Zaczęła się pomoc dla Niemiec. Wszystkie znaczące stanowiska w władzach jak i w przedsiębiorstwach obejmowali byli oficerowie SS jako ludzie godni najwyższego zaufania. To oni stawiali państwo na nogi z powojennych ruin. Alianci za to korzystali bez ograniczeń z wszelkiej myśli technicznej stworzonej na potrzeby III Rzeszy. Nie wiem czy uzmysłowicie sobie fakt że praktycznie cała obecna wysoko rozwinięta technika wojenna opiera się na pomysłach opracowywanych przez Niemców na potrzeby ich armii. Wiadomo też że wymknęło się kilka okrętów podwodnych w ostatnich dniach wojny i skierowały się najprawdopodobniej do Argentyny. Alianci już w tym czasie przestali być aktywni na Atlantyku. O tym że jest to fakt stwierdzono kiedy odkryto wrak U-boota w miejscu w którym nigdy nie powinien był się pojawić. Żołnierze SS stworzyli pod koniec wojny wiele szlaków przerzutowych i organizacje pomocowe dla uciekinierów z europy. Gospodarka Niemiec dźwignęła się i stała się jedną z najważniejszych. Nadal czerpie z doświadczeń swoich poprzedników. Niemieckie tzw zamiłowanie do porządku do wpojona dyscyplina przez Rzeszę. Przykładów jest tyle że dnia nie starczy by je wyliczać. No cóż jak życie pokazuje my jako naród nie nauczyliśmy się niczego. Jesteśmy tylko dobrzy w skakaniu sobie do oczu i niszczenia wszystkiego co nasze. A tzw pacyfiści najchętniej rozbijają się zmaterializowanym marzeniem samego wodza - WV "garbusem". Samochodem dla każdej niemieckiej rodziny. My też mieliśmy podobny pomysł naszego wodza - na talony. A teraz pracę też nam dają i ją chętnie bierzemy i to bez przymusu z ich strony.

Sob, 16 kwi 2011 17:54 | brak oceny

a | Gość

Zauważyliście że ten pan z filmu jest bardzo podobny do Hitlera?

Sob, 16 kwi 2011 03:48 | brak oceny

Ivellios | Gość

Przecież te doniesienia o Hitlerze to był primaaprillisowy żart - bodajże New York Times zamieścił je pierwszego kwietnia, następnego dnia dopisali do tytułu "April Fools"...

Pt, 15 kwi 2011 22:46 | brak oceny

Weteran | Załogant

Na nas - poszukiwaczach prawdy spoczywa obowiązek dzielenia się wiedzą...ostatnio natknąłem się na potężny (wcale nie przesadzam) zbiór wiedzy. Jest tak duży, że nie maiłem okazji zobaczyć, nawet przejrzeć tematów, wiem jednak że są tego warte. Zbiór znalazłem w formie katalogu, wystarczy wybrać indeks a później kierować się numeracją. Linki: http://boberov.maszyna.pl/Kippin/ oraz http://boberov.maszyna.pl/Kippin/?N=D /jest tu wiedza niemal z całej ezoteryki, polecam zapoznać się z tym mimo formy w jakiej jest to zrobione. Nie wiem czy rok by starczył na ogarnięcie tego, a jeśli o praktykę się rozbija sprawa to w ogóle tracę rachubę. Pozdrawiam i życzę udanej lektury. P.S używać z rozwagą. Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku niewłaściwego stosowania tej wiedzy.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.