Dziś jest:
Sobota, 26 września 2020

Ziemska technologia zdobywania kosmosu to ponury żart. Promy kosmiczne misję zaczęły w 1981 roku i było ich sześć, a dwa uległy katastrofom, w których zginęła cała załoga. Rachunek jest prosty: były wysyłane w kosmos 133 razy, czyli średnio co sześćdziesiąty piąty lot tym cudem techniki oznaczał praktycznie pewną śmierć. Gdyby taki współczynnik dotyczył na przykład samochodów, to ludzka populacja w ciągu 10 lat prawie przestałaby istnieć.
George RR Martin, autor "Gry o Tron"

Komentarze: 15
Wyświetleń: 23158x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 23 maj 2013 11:29   
Autor: FN, źródło: Nieznany Świat   

CZY SŁOŃCE STANOWI ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE DLA LUDZKIEJ CYWILIZACJI?

Słońce jest czymś pozytywnym. Ono daje siłę, ono daje życie. Nie oznacza to wcale, że w pewnym momencie może okazać się także śmiertelnym zagrożeniem dla Ziemi.

Na naszą skrzynkę e-mailową dostaliśmy list od redaktora naczelnego miesięcznika Nieznany Świat, z którym ściśle od lat kilkunastu (!) współpracujemy. Dotyczy on książki Lawrence E. Josepha „Słoneczny kataklizm”, która porusza niezwykle ciekawy aspekt związany z naszą gwiazdą. Oto fragment listu od Marka Rymuszko:

Panie i  Panowie, Drodzy Przyjaciele

    Mail ten kieruję do stu kilkudziesięciu osób - współpracowników "Nieznanego Świata", moich bliskich znajomych zainteresowanych tematyką kierowanego przeze mnie miesięcznika, grona przyjaciół z Krajowego Klubu Reportażu i - zwłaszcza - autorów publikacji o tematyce astronomicznej na łamach "NŚ", bo sprawa jest ważna.

    W czerwcowym numerze "Nieznanego Świata", który właśnie wszedł do sprzedaży, drukuję tekst "Twarzą do Słońca" oparty na najnowszej książce Lawrence E. Josepha Słoneczny kataklizm, której udzieliliśmy patronatu medialnego […] Żeby przy tym była jasność: to nie jest jakaś tandetna, sensacyjna produkcja w rodzaju książek Patricka Geryla.

Autor - znany popularyzator nauki - ma świetną renomę i solidny dorobek piśmienniczy (sama liczba źródeł, na jakich oparł swoją pracę, sięga stu kilkudziesięciu). Dlaczego zaś tę prace uważamy za bardzo ważną?

Ponieważ przynosi ona niezwykle istotne, często nieznane, albo mało znane informacje, a jednocześnie wywraca do góry nogami niektóre teorie na temat naszej dziennej gwiazdy postrzeganej w kategoriach bezpiecznego dla Ziemi ciała. I nie chodzi tu tylko o prognozowane wyjątkowo silne erupcje na Słońcu w ramach obecnego maksimum jego aktywności, lecz także np. - vide ostatni rozdział, który załączam - dopiero od niedawna poważnie dyskutowane takie problemy, jak zanik ziemskiego pola magnetycznego oraz konsekwencje rychłego znalezienia się Ziemi w osławionym międzygalaktycznym obłoku energii, z czym mogą wiązać się autentyczne - nie zaś jedynie pozorowane - niebezpieczeństwa dla planety.

Książka Lawrence E. Josepha - kto wie, czy nie najlepsza, jaką kiedykolwiek poświęcono Słońcu - ujawnia związane z tymi zjawiskami i procesami fakty z ogromną dbałością o przekaz rzetelnych informacji, a przy tym jest świetnie napisana. Niestety, zawarte w niej wiadomości nie są dobre i dlatego - to bezsporne - trzeba je znać, stąd niniejszy sygnał.

    Pozdrawiam

    Marek Rymuszko

   

Oto książka, która rzuca nowe światło na tajemniczą, choć tak bliską nam gwiazdę – Słońce. Badając historię cyklów aktywności słonecznej i ich wpływu na historię Ziemi, Lawrence E . Joseph dochodzi do zaskakujących wniosków, które wymagają zastanowienia się nad stworzeniem systemu obrony przed słonecznym atakiem.

"Słoneczny kataklizm" daje zupełnie nowe wyobrażenie na temat potencjalnego zagrożenia, które kryje się za wybuchami na Słońcu i może doprowadzić do zniszczenia bądź znacznego uszkodzenia świata, który znamy.

Nie jest to jednak opowieść o końcu ludzkości. Nasz los – zarówno jako zbiorowości, jak i indywidualnych jednostek – nie jest totalnie uzależniony od słonecznych kaprysów.

Za pomocą napisanych błyskotliwą prozą fascynujących opowieści Joseph pokazuje, w jaki sposób powinniśmy wykorzystać dostępną nam wiedzę i narzędzia – w tym pozyskane niedawno wyniki badań nad Słońcem oraz najnowsze zdobycze techniki, a także ludzką pomysłowość i instynkt przetrwania – w celu stawienia czoła zagrożeniom, jakie mogą nas spotkać ze strony naszej gwiazdy, a także w celu zabezpieczenia ludzkiej egzystencji, ziemskiej atmosfery, systemu satelitów, sieci energetycznej i infrastruktury jądrowej przed nadchodzącym kataklizmem.

 

 

 

Na koniec tego tekstu jeszcze krótki fragment książki:

 

[...] Rozważając tak poważne scenariusze, jak upadek społeczeństwa, możemy dojść do zdumiewających wniosków. Przypomnę często przytaczaną uwagę admirała Hymana Rickovera, który przewidział przejście Marynarki Stanów Zjednoczonych na energię atomową. Jego zdaniem, nie powinniśmy się martwić tym, że wojna nuklearna może zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi, ponieważ wtedy wykształcą się nowe, mądrzejsze gatunki.

Równie makabryczne, choć o wiele bardziej dla nas optymistyczne w sensie krótkoterminowym, jest pewne niedawne badanie wskazujące, że Słońce wysyła bardzo istotne, mogące wpłynąć na naszą przyszłość wiadomości do radioaktywnych odpadów medycznych. To nie żart!

Pewnego dnia na początku 2011 r. otrzymałem e-mail o następującej treści: „Zastanawiam się, skąd o tym wiedziałeś?”. Sądzę, że ktoś usłyszał, jak udzielałem wywiadu na temat mojej wizyty w Akademgorodku – wspomnianym już wcześniej odosobnionym centrum naukowym na Syberii, gdzie dowiedziałem się o tych sekretnych wiadomościach. Jest to intrygujące zjawisko, znane amerykańskim naukowcom i – ku ich zdziwieniu – nie tylko im. Do wspomnianego e-maila dołączony był link do artykułu opisującego wnioski profesorów fizyki i inżynierii z uniwersytetów Stanforda i Purdue. Wynika z nich, że Słońce przesyła Ziemi (i być może także innym planetom) sekretne wiadomości zawierające wskazówki co do terminu kolejnego wielkiego słonecznego wybuchu. Okazuje się, że pewne pierwiastki radioaktywne na naszej planecie zwalniają swój rozpad mniej więcej 24–48 godzin przed erupcją plazmy na powierzchni Słońca, jej podróżą ku Ziemi i zderzeniem z naszą planetą.

Dnia 13 grudnia 2006 r. Słońce samo uprzedziło nas o wysłaniu w kierunku Ziemi strumienia cząstek i promieniowania powstałego po swoim rozbłysku. Jere Jenkins, inżynier jądrowy z Uniwersytetu Purdue, podczas pomiaru tempa rozpadu manganu-54 (krótkotrwałego izotopu stosowanego w diagnostyce medycznej) zauważył, że to tempo nieznacznie spadło niedługo przed rozbłyskiem na Słońcu, a stało się to półtora dnia przed wybuchem – pisze Dan Stober w „Stanford University News”. […]

Książka jest do nabycia w internetowej Księgarni Nieznanego Świata

www.nieznany.pl, mail: bok@nieznany.pl

Komentarze: 15
Wyświetleń: 23158x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 23 maj 2013 11:29   
Autor: FN, źródło: Nieznany Świat   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 26 maj 2013 14:34 | brak oceny

gwiezdny gosc | Gość

Patrząc logicznie na świat, powtarzam logicznie, inteligentnie stwierdzam, że jest Bóg i inny wymiar, świat nie mógł powstać z niczego ! Bo to nie logiczne prawda? Nawet jak był wybuch atomów ,cząstek itp.co coś musiało się stworzyć te atomy, coś zawsze musiało być przed w materialnym świecie. TAKA JEST LOGIKA nawet fizyka, chemia. I nie jestem jakimś maniakalnym katolikiem. Czy słońce wyparuje czy nie, jest już z góry ustalone.

Sob, 25 maj 2013 23:57 | brak oceny

blogfiles | Załogant

"Galaktyczny obłok energii" ?

Sob, 25 maj 2013 22:42 | brak oceny

as | Gość

macie hit dla nautilusa - pierwszy tekst z teraz na tej stronie: http://dzieckonmp.wordpress.com/

Sob, 25 maj 2013 21:35 | brak oceny

czytelnik | Gość

Przy temacie Słońca i Ziemi zamieszczam ciekawostkę o ruchu planet.Jeśli to prawda to jest to szokująca informacja http://www.youtube.com/watch?v=ZHx6-keJbi8

Pt, 24 maj 2013 11:13 | brak oceny

Czlo - wiek | Gość

Interesujące / Czlo - wiek

Pt, 24 maj 2013 05:03 | brak oceny

Differo | Gość

Jak redakcja FN zareagowała na znieważenie swojego bożka Patricka Geryla przez naczelnego Nieznanego Świata?

Czw, 23 maj 2013 23:50 | brak oceny

de press | Gość

To słusznie czynił Maćko z Bogdańca razem ze swym lekko niedorozwiniętym psychicznie Zbyszkiem ,jak słońcu o brzasku ukłon oddawali,a myślałem ,że Sienkiewicz ,to czczy wodolej

Czw, 23 maj 2013 22:43 | brak oceny

kamilos | Załogant

Przecież wpływ słońca na stałą rozpadu pierwiastków promieniotwórczych jest znany od lat i na razie nikt go nie potrafi naukowo wytłumaczyć. Robienie z tego sensacji - " sekretnej wiadomości" przekazanej przez jakiegoś naukowca autorowi książki pachnie tanim sensacjonizmem, sileniem się na jakąś wyjątkowość..... jednym słowem żenada. Stawiam tezę że na poziomie P.Geryla.

Czw, 23 maj 2013 22:04 | brak oceny

king | Gość

Teraz nadchodzi nowa era. Nasza cywilizacja upadnie do 3 lat. Następnie rozpocznie się etap nowego życia w nowej erze przepowiedzianej już przed tysiącami lat. Trzeba być niezłym obojnakiem, żeby nie widzieć co się dzieje z umysłami ludzi. Pożyjemy zobaczymy.

Czw, 23 maj 2013 21:06 | brak oceny

kazekelo | Gość

Artykuł jest jaki jest ale przynajmniej komentarze prawdziwe ;]

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

CZY TECHNOLOGIA 5G POWINNA BYĆ ZAKAZANA? ... zapraszamy do nowej ECHO-SONDY w KAJUCIE ZAŁOGI.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 06:42 | W dniu dzisiejszym tj. 24.09.2020 r. o godz. 20.14 w Warszawie - teren Śródmieścia podczas spaceru ze swoim psiakiem zauważyłem na niebie jasne białe światło większe od gwiazdy które wolno przesuwało się z zachodu jakby od strony Pałacu Kultury i Nauki w kierunku wschodnim tj. kierunek Wisły ( na Pragę Południe ). To jednostajne światło sunęło w przestrzeni bezszelestnie i dość nisko. Widziałem je przez ok 1.5 minuty po czym zniknęło za budynkami mieszkalnymi.Pozdrawiam ( Orion_1957)

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

OBECNOŚĆ - dokument z Archiwum FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.