Dziś jest:
Piątek, 12 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 24
Wyświetleń: 9155x | Ocen: 28

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 paź 2019 22:46   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO i PROJEKT KONTAKT – ZABAWY Z CZASEM

19 października 2019 zostało wykonane jedno z najbardziej dziwnych zdjęć przez naszą fotopułapkę zamieszczoną na terenie siedziby Fundacji Nautilus. Stało się to na 10 minut (!) przed przyjazdem ekipy Projektu KONTAKT do BAZY FN. O przypadku nie ma mowy –wszystko wskazuje na to, że na spotkanie projektu stawili się… wszyscy. Także ci, którzy potrafią prowadzić ‘zabawy z czasem’.

 

 

Projekt KONTAKT wywrócił do góry nogami całe nasze wyobrażenie o zjawisku Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Ostatni rok sprawił, że dowiedzieliśmy się o tym zjawisku więcej, niż przez ostatnie 30 lat. Czytelnicy serwisu FN śledzący tę historię od samego początku mają unikalną okazję uczestniczyć w czymś, co trafi kiedyś do podręczników historii.

Wiecie dobrze, że praktycznie codziennie prezentujemy tzw. zdjęcia UFO, filmy „z przelotami obiektów” zarejestrowane na terenie całej Polski, a także kolejne i kolejne relacje wiarygodnych świadków. Robimy to w takiej ilości, że ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy, aby dać sobie spokój z kolejnym informowaniem o manifestacji UFO, bo już wszyscy dobrze wiedzą, że zjawisko jest super-prawdziwe, super-realne i super-masowe.

 

Wystarczy wejść na nasz serwis ufologiczny www.emilcin.com i przejrzeć dział REALCJE lub POLSKA, a także UFO24 – ilość materiałów zgłaszanych do Fundacji Nautilus przez czytelników z całej Polski obezwładnia i pokazuje skalę zjawiska. Jednak już dawno obserwacje UFO wykonywane przez nawet największe ilości świadków w żaden sposób nie przybliżają nas do poznania czegoś nowego o tym zjawisku. Doszło nawet do tego, że trzy tygodnie temu mieliśmy okazję sami obserwować nieprawdopodobną manifestację UFO na nocnym niebie – ogromna czerwona kula pojawiła się znikąd i wykonała kilka zygzaków przez całe niebo z prędkością graniczącą z absurdem. Nikt z nas nie zdążył nawet sięgnąć po komórkę, aby zrobić zdjęcia czy filmy. O sprawie naszej obserwacji UFO ledwo napomknęliśmy w KAJUCIE ZAŁOGI, gdyż… o czym tu pisać? O kolejnej naszej obserwacji UFO? Jaki to jest temat?! Żaden. Szkoda na to czasu. Zabawne, bo jeszcze kilka lat temu pewnie byśmy o tym pisali długi artykuł, rysowali trasę obiektu, robili dokumentację itp.

 

Wszystko zmienił PROJEKT KONTAKT. To właśnie ten projekt sprawił, że wszelkie ‘zwykłe obserwacje UFO’ zblakły i straciły na znaczeniu. Te osoby, które dostrzegły właściwy wymiar tego, co się kryje za tym niewinnym sformułowaniem „PROJEKT KONTAKT” także powoli są świadome, z czym mamy do czynienia.

 

19 października 2019 doszło do wydarzenia, które chcemy opisać dla wszystkich czytelników śledzących projekt KONTAKT. Mimo tego, że widzieliśmy naprawdę sporo i przeżyliśmy już wiele szokujących momentów związanych z tym projektem znowu odebrało nam mowę ze zdziwienia. Zacznijmy od początku.

 

Kilka dni temu dostaliśmy w sprawie Projektu KONTAKT bardzo ciekawy materiał związany z czymś, co ktoś zauważył na słynnym zdjęciu UFO z 2014, które stało się najważniejszym elementem Projektu KONTAKT. Zdjęcie prezentujemy poniżej, choć wielokrotnie już było pokazywane. Ale jest tak nieprawdopodobne, że warto je przypomnieć.

  

Kierownictwo projektu podjęło decyzję, że w sobotę o 12.00 w Bazie FN dojdzie do spotkania osób zaangażowanych w operację. Baza FN to wolnostojący budynek wraz z terenem, który jest przeznaczony tylko i wyłącznie na miejsce pracy ludzi fundacji, magazyn sprzętu itp. Tam także stoi nasz potężny kamper, którego używamy do wyjazdów w teren.

 


 

Na terenie Bazy FN jest monitoring, w tym tzw. fotopułapki. Są to kamery wyposażone w moduł GSM, który po wykryciu ruchu wykonują zdjęcie i natychmiast przesyłają je do dowództwa okrętu Nautilus.

Działają niezawodnie i uruchamiają się niezwykle rzadko. Przeważnie wtedy, kiedy w polu kamery pojawiają się nasi czworonożni przyjaciele, którzy na co dzień mieszkają u sąsiadów, ale czasami wybierają się w odwiedziny do Bazy FN. Ich pojawienie się sprawia, że fotopułapka robi zdjęcie. Przykład takiego zdjęcia poniżej.

 

 

19 października 2019 mieliśmy mieć spotkanie projektu KONTAKT o 12.00, ale ścisłe dowództwo okrętu Nautilus zdecydowało się przyjechać ok. 11.00, aby przygotować materiały, zrobić dla wszystkich herbatę itp.

I tu dochodzi do rzeczy wręcz nieprawdopodobnej – w czasie jazdy samochodem znajdując się dosłownie 4-5 kilometrów o 10:45 przed Bazą FN dostajemy SMS od naszej fotopułapki, że zarejestrowała ruch na terenie bazy i wykonała zdjęcie. Na telefonach komórkowych pojawiła się wiadomość SMS wraz z fotografią.


 

Już w samochodzie wiedzieliśmy, że jest to jedno z najbardziej zadziwiających zdjęć wykonanych przez fotopułapkę FN – widać na nim coś, co jest potężne i ma wyraźny kształt.

 

 

To zdjęcie jest zdumiewające ze stu powodów, ale jednym z najdziwniejszych jest to, że posiada smugi, które nigdy nie zostały zarejestrowane przez ten sprzęt! Fotopułapka wykonała tysiące zdjęć, a te dziwne smugi są tylko i wyłącznie na tym jednym zdjęciu! Co to oznacza? Obiekt na zdjęciu emitował jakieś dziwne pole, które zostało wychwycone przez matrycę aparatu fotograficznego fotopułapki.

 

 

 Smugi te są widoczne także poniżej tego obiektu.

 

Chwilę późniejo 10:58  na teren Bazy FN wjechał pierwszy samochód ludzi FN – tym razem na zdjęciu nie było już żadnych dziwnych efektów.

 

 

Kiedy nasi ludzie obejrzeli zdjęcie wykonane przez fotopułapkę na 10 minut przed naszym przybyciem (!) ktoś powiedział:

- No tak… czyli na spotkaniu Projektu KONTAKT są obecni wszyscy.

Mieliśmy naprawdę poczucie wyjątkowej chwili, gdyż ta fotopułapka nie rejestruje żadnych przelotów ptaków, owadów, drobinek itp. Używamy jej od lat, więc znamy dokładnie ten sprzęt. Ostatnie niezwykłe zdjęcie wykonane przez fotopułapkę na terenie Bazy FN zostało zrobione w sierpniu 2018 w nocy – okoliczności wykonania tego zdjęcia były szczegółowo omawiane w publikacjach w ramach Projektu KONTAKT.

 

 

Rozpoczęło się zebranie osób uczestniczących w Projekcie KONTAKT. Spotkanie odbyło się w sprawie omówienia szczegółów naszej wyprawy do Egiptu, ale także sytuacji związanej z czymś, na co zwrócił uwagę jeden z naszych kolegów. Podczas jednej z ostatnich publikacji w serwisie zamieściliśmy zdjęcie obiektu UFO po mocnym rozjaśnieniu i wyostrzeniu.

 

 

 

 

Prosimy odsunąć się od monitora i spróbować zobaczyć coś we fragmencie, który zaznaczony jest czerwonym kółkiem:Kolega przysłał nam e-mail, którego fragment cytujemy poniżej:

 

[…] Czy ktoś zwrócił z was uwagę, że w środku znaku jest wyraźny znak ‘oka Boga’ znanego ze znaków sumeryjskich czy świata z symboliki buddyjskiej? Przecież to jest tak wyraźne, tak oczywiste – wykonałem rysunek, który zeskanowałem i wam przesyłam.

  

Ale to nie wszystko. Jest coś jeszcze bardziej zdumiewającego, bo ja tam nad tym znakiem widzę […], a jeszcze wyżej jest wyraźnie napisane […]!!!! […] Przecież każdy z nas rozjaśniał to nieprawdopodobne zdjęcie wiele razy i – wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie – ale tego tam nie było! Po prostu nie było! […]

 

Z tekstu e-maila wycięliśmy fragmenty mówiące o tym, jakie znaki dostrzegł nasz kolega z Projektu KONTAKT. I tu mamy ogromną prośbę do czytelników:

Jeśli ktoś w tym „niewyraźnych plamkach powstałych po zwykłej operacji rozjaśnienia” dostrzeże coś – liczby, litery lub cokolwiek innego – prosimy o wiadomość i dokładny opis tego, co dostrzegliście. Projekt KONTAKT posiada kilka specjalnych adresów e-mailowych. Na potrzeby tego apelu podajemy jeden z nich:

 studio.lab.nautilus@gmail.com

 

 

Po spotkaniu zespołu Projektu KONTAKT nagraliśmy także krótki materiał wideo z apelem do naszych czytelników.

 

 

 

Spotkanie w Bazie FN

 

Czekamy na to, co przyślą nam czytelnicy serwisu FN. Tu jedna rada: prosimy oglądać to zdjęcie na ekranie swojego komputera, a następnie spróbować się oddalić od tego ekranu i dopiero wtedy spojrzeć na zdjęcie, gdyż dopiero wtedy to „coś” jest widoczne.

 


 

 

Zabawy z czasem! – rozmowa na pokładzie okrętu Nautilus

 

Rozmawiamy bezpośrednio po spotkaniu Projektu KONTAKT i tej całej historii z tym zdjęciem wykonanym przez fotopułapkę. Jak oceniasz to wydarzenie?

 Ja dosłownie zaniemówiłem z wrażenia. Nie ma przypadku, że my jedziemy na spotkanie Projektu KONTAKT, a na 10 minut przed naszym pojawieniem się fotopułapka robi najbardziej nieprawdopodobne zdjęcie, jakie kiedykolwiek wykonała! Wystarczy sobie uświadomić, że ostatnie zdjęcie czegoś niewytłumaczalnego ten sprzęt wykonał ponad rok temu, kiedy ja w nocy w sierpniu 2018 odebrałem sygnał, że mam włączyć tryb zwykły z wibracyjnego w moim Iphonie i jeszcze trzymając go w ręku poczułem, że przyszedł SMS. To było o 1:15 w nocy!

 Jak to interpretujesz?

 Mówiłem o tym wiele razy. Jakaś siła wtedy sprawiła, że zerwałem się na równe nogi już z łóżka i dopadłem telefonu, aby odebrać to zdjęcie. To była zapowiedź, że dostanę ważną wiadomość. Tak to interpretowałem od samego początku… od początku wiedziałem, że to będzie ważna wiadomość dla mnie.

 I ta wiadomość przyszła…

 I ta wiadomość przyszła. Kilka tygodni później pan Mariusz poinformował mnie, że na karcie aparatu są także dwa pliki wideo z obiektem UFO, które sfilmował jego syn, który nie pamięta, aby cokolwiek nagrywał, a poza tym chyba był w jakimś transie, bo tak dziwnie oddychał podczas nagrania… I tak się zaczęło, ale na początku był ten znak, który otrzymałem od tej fotopułapki. Okoliczności tego zdarzenia były tak nieprawdopodobne, że jest to dla mnie… Mówiąc krótko mam takie wrażenie, że nawet jak o tym opowiadam, to i tak ludzie nie są w stanie wyobrazić sobie, że ta cała sytuacja była rekordem świata. Dosłownie rekordem świata.

 Ale czy teraz nie wydarzyło się to samo? My dojeżdżamy na spotkanie projektu KONTAKT, a na 10 minut fotopułapka wykonuje to zapierające dech w piersiach zdjęcie. Czy to nie jest to samo?

 Tak, masz rację – to jest to samo, a raczej bardzo podobne. Widać wyraźnie, że jakaś potężna siła dała nam jednoznaczny sygnał, że będzie obecna na tym spotkaniu, a nawet więcej – że coś na tym spotkaniu będzie bardzo ważnego.

 Może chodzi o to, co nasz kolega zobaczył po rozjaśnieniu zdjęcia?

 Bardzo możliwe. Ja uważam, że on ma rację i ten napis, a także ta…

 …nie zdradzajmy, co tam może być!

 …a racja, zapomniałem. Ja w każdym razie uważam, że nie tylko to jest bardzo wyraźne, ale tego – tu zgadzam się z wami – po prostu tego wcześniej nie było. Tu jedna uwaga – ja jestem jak najdalszy od dopatrywania się w plamkach i ciapkach twarzy, znaków, liter, cyfr i Bóg jeden wie czego – dobrze wiesz, że od lat odrzucam wszystkie tego typu zdjęcia.

 Potwierdzam.

 No właśnie. Ale tu jest trochę inna sytuacja. Przede wszystkim jedna rzecz wydaje się bardzo wyraźna, czyli to „oko Boga” w środku symbolu ENSO pod obiektem. Nie mam wątpliwości, że nasz kolega z zespołu zaproponował słuszny kierunek.
 

Ale tutaj jest jedna rzecz ciekawsza. Ja dobrze wiem, że obcy na tak potężnym poziomie rozwoju technologicznego i duchowego potrafią robić cudowne manipulacje, które ja nazywam „zabawą czasem”.

Na czym to polega?

 Najlepiej to wyjaśnię na przykładzie historii z Przekrojem z 2005 roku. Wtedy ukazały się w Przekroju dwa wywiady: ze mną i z profesorem Wolszczanem. On z istnienia obcych kpił, ja mówiłem, że ich obecność na Ziemi jest dla mnie równie oczywista, jak to, że po dniu następuje noc. Zdjęcie Wolszczana w obserwatorium w Piwnicach wykonał mój kolega, który przysiągł na całą świętą rodzinę, że na niebie nad Wolszczanem nie było niczego… zero! Tymczasem po wydrukowaniu w Przekroju okazało się, że…

 … nad Wolszczanem widać obiekt UFO…

 Dokładnie! Autor zdjęcia do dziś nie rozumie, co się wtedy stało. Tymczasem obcy pokazali swoją moc – oni naprawdę są w stanie sprawić, że na zdjęciu z czystym niebem kilka miesięcy później pojawia się coś, czego wcześniej nie było.

 

To wydaje się nielogiczne. Nierzeczywiste wręcz.

 To prawda.

 Jak to… masz na to wytłumaczenie?

 Oczywiście. Prof. Jacobs z USA nazwał to trafnie „zabawą z czasem”. Oni mogą w sposób sztuczny ingerować w linię czasu. Zostawmy to – nasze głowy są zbyt małe, aby to ogarnąć.

 Dobrze, ale jeśli w tym przypadku mamy do czynienia z „zabawami czasem” jak to powiedziałeś, to czy to oznacza, że wcześniej tych znaków na tym zdjęciu nie było?

 Dokładnie tak.

 I pojawiły się na przykład… tydzień temu?

 Tak, a nawet powiem więcej – być może pełny napis, data czy jakakolwiek inna informacja pojawi się po rozświetleniu tego samego zdjęcia za miesiąc lub za rok.

 Czy ten efekt pojawi się na wszystkich naszych komputerach, na których jest zapisane to zdjęcie?

 Oczywiście, bo zmiana będzie związana z ingerencją w linię czasu, a nie prostą modyfikacją pliku z zapisem zdjęcia.

 Niebywałe…

 To oczywiście tylko hipoteza, ale ja na przykład jestem pewien na 99 procent, że w środku znaku ENSO nie było żadnego symbolu ‘oka Boga’. Sprawdzałem to tyle razy, że w ogóle nie ma o czym mówić. A teraz zdjęcie wystarczy rozjaśnić i ten symbol jest tak widoczny, że o pomyłce nie ma mowy.

 My chyba uczestniczymy w jakimś filmie… /śmiech/

 Ja od dawna mówię, że wraz z początkiem historii z operacją KONTAKT życie załogi okrętu Nautilus przypomina plan filmowy.

 Kim na nim jesteśmy?

 Aktorami. A może nawet powiedzmy skromniej – statystami.

 A reżyser?

 Mam nadzieję, że kiedyś go poznamy! /śmiech/

 Dziękuję za rozmowę.

 

Baza FN, 19 października 2019 roku.

 

 /uwaga! Już wkrótce podamy datę kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU OKRĘTU NAUTILUS, który tym razem będzie nosił tytuł PLANETA BUDDÓW/

/FN dziękuje wszystkim czytelnikom serwisu, którzy wspierają nas w Projekcie KONTAKT!/

 

/poniżej zdjęcie naszego przyjaciela Czarusia, który także pojawił się na spotkaniu zespołu Projektu KONTAKT/


Bardzo ciekawe wiadomości dostaliśmy w korespondencji do FN w sprawie niezwykłego zdjęcia naszej fotopułapki, które przypominamy poniżej.


 


Najciekawszym elementem zdjęcia są poziome smugi widoczne na zdjęciu. Aby docenić niezwykłość tego zdjęcia wystarczy powiedzieć, że posiadamy trzy fotopułapki różnych producentów, a w zbiorze zdjęć wykonanych przez ten sprzęt mamy 8 tysięcy fotografii. Przez ostatnie 7 lat działo się wszystko – fotopułapki upadały, siadały na nich (!) ptaki, były uderzane przypadkiem przez ludzi z naszej ekipy, przeżyły potężne wichury, ulewne deszcze i wszelkie inne kataklizmy. Jak sądzicie: na ilu zdjęciach z tych 8 tysięcy zdjęć są „niezwykłe smugi”? Tak, macie rację… na żadnym! ;)

Robiliśmy wczoraj eksperymenty. Próbowaliśmy uderzać w fotopułapkę imitując uderzenie ptaka, rzucać przed nią przeróżne przedmioty imitujące przeloty np. przypadkowych przedmiotów unoszonych przez wiatr, choć akurat tego dnia kiedy zostało wykonane to zdjęcie wiatru było jak na lekarstwo. Efekt? Zero efektu.

To pokazuje, że smugi nie są żadnym „zwykłym efektem”. Takie farmazony mogą opowiadać tylko ludzie znający temat „fotopułapek” jedynie z serwisów internetowych. Ten efekt jest tak wyjątkowy, że zwróciliśmy się z prośbą do firmy zajmującą się serwisem fotopułapek o wyjaśnienie fenomenu i pytaniem bardzo prostym:
- Mamy fotopułapki od 7 lat, mamy doświadczenie i wiedzę o zdjęciach wykonywanych przez ten sprzęt, które śmiało można uznać za największe w Polsce (wystarczy zobaczyć ilość posiadanych przez nas zdjęć wykonanych przez ten sprzęt), a tu nagle na 8 minut przed rozpoczęciem spotkania projektu KONTAKT fotopułapka wykonała zdjęcie z czymś, co nie wystąpiło przez ostatnie 7 lat i czego nie widać na żadnym (!) z 8 tysięcy zdjęć wykonanych przez ten sprzęt.

Oczywiście nic nie pisaliśmy o UFO, a jedynie „zgłosiliśmy uwagę do sprzętu”. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką odpowiedź dostaniemy.

Sprawa została zgłoszona także do 3 naszych znajomych, którzy także używają fotopułapek do celów naukowych z pytaniem, czy kiedykolwiek widzieli na zdjęciach wykonanych przez ten sprzęt taki efekt. Jeden z naszych kolegów używa fotopułapek do obserwacji zwierząt od 12 lat i ma znacznie więcej zdjęć niż my. Jego odpowiedź nie pozostawia żadnych złudzeń – nigdy na żadnym zdjęć nie zauważył tak dziwnego efektu, a jego fotopułapki wykonały dziesiątki tysięcy zdjęć. Te wszystkie informacje są bardzo ważne do oceny tego, co zdarzyło się w ostatnią sobotę.

Na koniec jeszcze jedna ciekawa wiadomość od jednego z naszych czytelników, który dostrzegł podobieństwo smug na zdjęciu z fotopułapki do tego, co… znajduje się na zdjęciu UFO z Projektu KONTAKT! Jego zdaniem może to być efekt działania tego samego pola, które daje taki właśnie efekt na zdjęciu.

[…] Oglądając dzisiaj zdjęcia raz jeszcze zobaczyłem że smugi które Państwo opisujecie są również na zdjęciu obiektu. Moim zdaniem obiekt emituje rodzaj pola które zakłóca sprzęt elektroniczny jak foto pułapkę oraz aparat którym zostały zrobione zdjęcia obiektu. […]
/zdjęcie pokazujące podobieństwo smug poniżej/


Uwaga!

Zrobiliśmy nową prezentację graficzną tego, że te dziwne smugi są widoczne (!) także na zdjęciu UFO z Projektu KONTAKT. Być może smugi zostały zrobione specjalnie, aby pokazać jedną niezwykłą informacje:

ZA ZDJĘCIEM UFO Z PROJEKTU KONTAKT I POJAWIENIEM SIĘ UFO PRZED BAZĄ FN STOI TA SAMA SIŁA! ;)

 Poniżej zestawienie dwóch fotografii.

From: [...]
Sent: Tuesday, October 22, 2019 9:49 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ZABURZENIE - fotopułapka

Dzień dobry,
Piszę do Państwa (ponownie po kilku miesiącach /niestety co do poprzedniej prośby porównanie obu zdjęć jakoś wewnętrznie czułem niepokój i nie mogłem znaleźć żadnych punktów wspólnych/ – ponownie macie Państwo ciekawe zdjęcie – co można na nim zauważyć…)
 ----------------------
Przedstawiam moje spostrzeżenia odnośnie tych zdjęć.
Sytuacja komfortowa!!! Można przeprowadzić zdumiewająco prostą analizę porównawczą!
Wystarczy nałożyć na dwie warstwy obie fotografie i cyklicznie je wyłączać – oko wyłapie różnice.
Przedstawiam w załączonym rysunku te które ja wyłapałem.
 
Różnica czasów zdjęć – różnica cieni C1 – cień dachu z chwili z zaburzeniem
C2 oraz c3 cienie z chwili przybycia samochodu.
Zdjęcie z „zaburzeniem” data 10/19/2019 10:45:13
Zdjęcie z samochodem data 10/19/2019 10:58:57
Różnica czasu 13minut 44 sekundy (00:13:44)   
 
Mocno przybliżony (zależny od stopnia rozjaśnienia) kształt zaburzenia.
Linie od 01÷06, oraz rozmycie r1 i r2 zachowują równoległość (wydzielono r1 i r2 ponieważ nie widać występującego gdzie indziej przyciemnienia obrazu, lecz tylko rozmycie – przesunięcie szczegółów zdjęcia). Wszystkie linie mają ten sam moduł (odległość) przesunięcia.
Linie 07÷ 18 mają podobny moduł, lecz są równoległe między sobą, lecz nie zachowują równoległości do pierwszej grupy linii.
UWAGA! Linie nie są poprowadzone zbyt dokładnie – marna rozdzielczość zdjęcia!
 
Nie próbuję silić się na wyjaśnienie zjawiska – prościej by było w klasycznym aparacie który używa filmu… W tym wypadku cześć linii może być równoległa (?) do rzędów pikseli w przetworniku (trochę tłumaczenie na siłę), lecz pierwsza grupa linii wyklucza próbę tłumaczenia zaburzenia i pochodnych błędem przetwornika – linie zdecydowanie nie są równoległe do rzędów…
Ciekawe czy cześć zaciemnienia na trawie jest dalszą częścią zaburzenia, czy może … cieniem rzucanym przez… (ale chyba to już fantazja).
Pozdrawiam
Możecie Państwo opublikować we fragmencie, lub całości moje dywagacje, lecz bez podania personaliów!
 T.
=====================================
[...]
 
 
 

 

From: [...]
Sent: Monday, October 21, 2019 8:16 PM
To: Emilcin Redakcja
Subject: Re: UFO I PROJEKT KONTAKT

Ciekawy jest "cień" u podstawy "objektu"
Pozdrawiam.


Do tematu "Zabaw z czasem" wrócimy jeszcze w tym tygodniu.

 
UWAGA WSZYSCY CZYTELNICY ŚLEDZĄCY PROJEKT KONTAKT!
Dostaliśmy taką ilość wiadomości w sprawie naszego apelu o rozszyfrowanie ‘znaków pod UFO’, że dosłownie jesteśmy zakorkowani… Wszystkie informacje ciekawe, wszystkie ważne – pięknie dziękujemy. Tekst o „znakach z zabawy czasem” ukaże się – jak wszystko dobrze pójdzie – w sobotę.
I jeszcze jedna wiadomość.
Po wykonaniu zdjęcia przez naszą fotopułapkę w sobotę 19 października wydarzyła się bardzo ciekawa rzecz. Przypominamy to zdjęcie poniżej.


Co się stało? W naszej Bazie FN i okolicznych domach zabrakło prądu. Awaria została usunięta dopiero wczoraj (wtorek 22 X) wieczorem! Poniżej zdjęcie wykonane przez naszą fotopułapkę, kiedy przyjechało Pogotowie Energetyczne.Co się okazało? Wystrzeliły wszystkie (!) bezpieczniki wysokiego napięcia na wszystkich (!) słupach energetycznych wokół naszego budynku! Jeden z pracowników Pogotowia Energetycznego powiedział ciekawą rzecz.
- Nie wiem, co się stało… Pierwszy raz coś takiego widzę. To wygląda tak, jakby w pobliżu tego domu pojawiła się w sobotę jakaś tak potężna anomalia magnetyczna, że wysadziła wszystkie bezpieczniki na słupach w promieniu 25 metrów! W głowie to się nie mieści…
/kolejne wiadomości w sprawie Projektu KONTAKT wkrótce!/


...]
Szanowna FN,
Świetne jest to zdjęcie z fotopułapki. Ja jednak chcę wam zwrócić uwagę na zdjęcie UFO, któte było prezentowane w filmie KRONIKI MEIERA. Tam ok.37 minuty zaczyna się fragment o zdjęciu wykonanym na lotnisku. I tam wokół obiektu pojawia się taka ciemna smuga, która prawdopodobnie jest ubocznym efektem reakcji matrycy aparatu na silne pole magnetyczne.Moim zdaniem obiekt nie jest tam, gdzie jest ciemna smuga, ale tam GDZIE SĄ TE SMUGI, KTÓRE TWORZĄ WYRAŹNY OBRYS JAKIEGOŚ OBIEKTU!!!!!

Ciemna smuga to jedynie efekt uboczny silnego pola magnetycznego, zaś sam obiekt UFO był niewidzialny.

Ot, taka kolejna cegiełka do waszej historii.
Pozdrawiam
[...]
Film zrealizowany przez telewizję japońską ilustrowany filmami nakręconymi przez Meiera 8 mm kamerą i szeregiem zdjęć, w tym także tym wspomnianym przez czytelnika serwisu - temat pojawia się ok. 38 min.

Zdjęcie z fotopułapki

... a tak według naszego czytelnika wyglądała prawda o tym, co jest na zdjęciu - trzeba przyznać jest to niezwykle ciekawe podejście i faktycznie - tak mogło być! Widać wyraźnie, że teren w "obrysie{ jest jaśniejszy, więc bardzo możliwe, że obiekt był tam, gdzie są owe smugi - one są efektem działania pola maskującego. Identyczne smugi są przecież także na obiekcie UFO ze zdjęć projektu KONTAKT. Wszystkie elementy łamigłówki zaczynają pasować do siebie.

/zdjęcie z obrysem obiektu poniżej/ 

 
Przez kilka dni Baza FN była pozbawiona energii elektrycznej, co wpłynęło na nasze prace porządkowe w bazie przygotowujące ją do sezonu zimowego (musimy przygotować co roku wszystko na minusowe temperatury), ale nic nie szkodzi - energia do urządzeń sprzątających już jest. ;)

Osoby śledzące Projekt KONTAKT znają dokładne okoliczności tego wydarzenia. Dzisiaj sprawdzaliśmy wszystkie aspekty tej awarii i można postawić jasną tezę: nie ma wątpliwości, że bezprecedensowe przepalenie się bezpieczników na słupach energetycznych (!) miało związek z tym, co zostało uwiecznione przez naszą fotopułapkę 19 października 2019.
Już wkrótce chcemy opublikować hipotezy dotyczące tego, co dostrzegli nasi czytelnicy na obiekcie UFO z projektu KONTAKT. Jest to naprawdę tak fascynujący materiał, że warto na niego kilka dni zaczekać – będzie wymagał od nas trochę pracy.
Dostajemy ciekawe e-maile na naszą skrzynkę e-mailową, a także uważnie czytamy komentarze dotyczące oceny tego, co się stało w ostatnią sobotę. Oto przykłady takich wiadomości:

Witam Nautilusie, fascynujące wieści!
Mam dwa pytania...
1. Pole maskujące widoczne na obiekcie z enso... Co maskowało to pole? Widzimy obiekt, więc zamaskowany był w pobliżu inny obiekt? Statek-matka? Postać?

Pole maskujące uniemożliwia zobaczenie obiektu UFO tzw. gołym okiem, ale na przykład udaje się go zarejestrować za pomocą kamery czy aparatu fotograficznego, gdyż klisza fotograficzna lub matryca cyfrowa jest w stanie wyłapać częstotliwości niedostępne dla ludzkiego oka.

2. Czy ktoś z sąsiedztwa Waszej Bazy coś widział w sobotnie południe, słyszał, poczuł się w jakiś dziwny sposób? Zastanawia mnie też zachowanie zwierząt, ponoć widzą i czują więcej... Może ktoś obserwował jakiś niepokój, poruszenie u ptaków, niecodzienne zachowanie psa?

Pozdrawiam - Abe11

Nikt nie zaobserwował żadnych nadzwyczajnych zjawisk - pytaliśmy o to naszych znajomych mieszkających w pobliżu bazy. Zwierzątka sąsiadów do nas przyszły jak zawsze po przyjeździe ekipy FN na teren bazy FN, więc tutaj też było wszystko tak, jak zawsze.
From: […]
Sent: Thursday, October 24, 2019 8:48 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: NAUTILUS – OBCY   0:1!


Szanowni Państwo,
Bardzo Wam dziękuję za Projekt Kontakt, bo jest to tak unikalna historia w internecie, że nawet śledzenie jej daje poczucie, że uczestniczy się w czymś niezwykłym. Po ostatnim wydarzeniu w waszej bazie FN trzeba przyznać, że mecz „NAUTILUS – OBCY” ma wynik 0:1.
Nie tylko wiedzą, gdzie jest wasza baza, ale pewnie skopiowali wasze dane, wszystkie materiały itp. Nie wygląda to zbyt dobrze, gdyż każde wasze spotkanie w tej sprawie może być monitorowane. Po pierwsze nie powinniście tam robić narad w sprawie projektu, bo widać wyraźnie, że to miejsce jest już prześwietlone przez obcych. Musicie jednak mieć komfort zachowania tajemnicy.
Oni czyli obcy wykorzystują tę waszą fotopułapkę jako jeden z kanałów do komunikacji. Fotopułapka powinna być cały czas włączona, a ja proponuję, aby na placu zostawić jakiś przedmiot, na przykład piramidę. Pewnie nie macie tak dużego modelu piramidy, ale w środku takiej piramidy warto jest zostawić jakiś miernik pola, który by rejestrował każdą zmianę natężenia pola. Pomyślcie o tym.
Przegraliście pierwszą rundę, ale wierzę, że w kolejnych wam się bardziej poszczęści.
Pozdrawiam i czekam na każdy kolejny artykuł o tym projekcie.
[dane do wiad. FN]

Bardzo nam rozbawiły te wiadomości, bo nie traktujemy tego jako meczu, ale raczej wspólnego projektu mającego za zadanie pomóc ludzkości. Jednak pomysł naszego czytelnika nam się spodobał, gdyż akurat potężnych modeli piramid w naszej bazie nie brakuje. Nie zdradzimy w tym tekście, na czym polega cały układ monitorujący teren, który zostawiliśmy ustawiony w naszej Bazie FN, ale tym razem wszelkie zmiany pola magnetycznego zostaną zarejestrowane. Naszym nowym „elementem na terenie Bazy” zainteresował się także nasz czworonożny członek Załogi Nautilusa, czyli kotek Czaruś… To nasza "tajna broń" w tej rozgrywce! ;)

Tak naprawdę jesteśmy zachwyceni ostatnimi wydarzeniami, gdyż nie tylko bardzo ubarwiły całą historię, ale także ją w oczach wielu ludzi uwiarygodniły. Pamiętajcie, że do Bazy FN przyjeżdżamy tylko czasami, natomiast wszystkie komputery, dyski, bazy danych i tak dalej mamy bezpieczne w naszych mieszkaniach.Dzięki całej historii z ostatniej soboty zyskaliśmy bardzo dużo nowych materiałów i informacji bez najmniejszych "strat własnych", więc oby tak dalej!

Więcej wiadomości o kolejnych wydarzeniach związanych z Projektem KONTAKT wkrótce, w tym o naszej planowanej wyprawie do Egiptu. FN

... poniżej test naszej fotopułapki - piątek 25 października 2919, osiem minut po ósmej rano.


Komentarze: 24
Wyświetleń: 9155x | Ocen: 28

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 paź 2019 22:46   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (24)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 24 paź 2019 11:28 | ocena: + 1

boolean | Załogant

Poprosze o typ model tej fotopulapki ktora jest tak dobra ze nie wysiadla gdy wokol wysiadly wysokonapieciowe bezpieczniki energetyczne a malo tego wykonala zdjecie po wykryciu ruchu. Zabezpieczenia ktore wysiadly sa najlepszym dowodem na to ze zjawisko czymkolwiek bylo, bylo nietypowe, niezwykle niekoniecznie nadnaturalne bo wysoka technologia to nie cuda a technika wlasnie oparta na wiedzy o naturze rzeczywistosci a ta jest bardziej niesamowita niz najlepsze sci-fi.

Śr, 23 paź 2019 22:14 | brak oceny

KubusPuchatek | Załogant

Odnoszę wrażenie, że na zdjęciu z bazy Nautiliusa nie widać materialnego obiektu, lecz jedynie obiekt energetyczny (koncentrację energii). Ciekawe jaki był czas naświetlania tego zdjęcia oraz jakie długości fal wyłapuje matryca w tym aparacie.

Śr, 23 paź 2019 20:28 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Myślę, że faktycznie należy bardzo dokładnie przyjrzeć się temu obiektowi. Bo jeżeli jest tam ukryta - zaszyfrowana jakaś wiadomość lub obraz to może należałoby spojrzeć na niego inaczej. Może trzeba zastosować odpowiednie filtry. Fakt że może w tym obiekcie jest cała esencja informacji którą należy wydobyć i to możliwe że prostymi metodami ale jakimi ?.Prawdopodobnie szczegółowa analiza przeprowadzona przez Fundację Nautilus prędzej czy później doprowadzi do rozszyfrowania tego zagadnienia które przybliży nas do obcych.

Śr, 23 paź 2019 13:55 | ocena: + 4

Orion_1957 | Załogant

Może się mylę, ale patrząc na przybliżone zdjęcie obiektu to wydaje mi się że widnieje tam napis NAUTILUS - litery identyczne z tymi które są w logo Fundacji. Skoro obcy dotarli do Waszej bazy to również mogli pozwolić sobie na umieszczenie tego napisu. Co to może oznaczać. Chyba jedynie to, że sami podpowiadają że załoga fundacji jest właściwie ukierunkowana w nawiązaniu kontaktu z obcymi.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 paź 2019 18:57 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

Jest możliwa jeszcze alternatywna interpretacja, że w niewyraźnych znakach ponad symbolem Ensō można dopatrzeć się ewentualnie słowa PAINT, co oznacza, że chodzi o coś namalowanego. W domyśle - o okrąg zakreślony jednym pociągnięciem pędzla. Takie zwrócenie uwagi na element o kluczowym znaczeniu...

Wt, 22 paź 2019 23:52 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Jeżeli Obcy pozwolili sobie na umieszczenie retrospektywnie, ponad Okiem Boga, napisu: NAUTILUS (w 2 wierszach) - to powiem, że tym razem grubo przegięli... ;-)
Poza tym trochę niepokoi, że nieznana siła uchwycona przez fotopułapkę, przedstawia się nam w takich ciemnych (dosłownie) barwach. Jak nocna mara... To zdjęcie dla mnie jest mocno niepokojące, wyczuwam w nim coś złego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 paź 2019 15:17 | brak oceny

NAUTILUS | Mostek Kapitański

@Natenczas_Wojski, naszym zdaniem jest odwrotnie niż podpowiada intuicja, a więc ciemne pole jest efektem działania pola magnetycznego obiektu, a on sam jest schowany za polem maskującym, które jest widoczne w postaci owych dziwnych smug, które tworzą wyraźny obrys ukrytego za polem obiektu. Prosimy zwrócić uwagę, że nawet obszar zakreślony owym obrysem jest wyraźnie jaśniejszy, co pokazuje, że tam coś jest ukryte. Aktualizację tej ważnej sprawy (na którą zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników) zamieściliśmy na końcu tekstu publikacji. Ta teza ma wiele możliwości potwierdzenia - będzie o tym w kolejnej publikacji o projekcie KONTAKT. Znamy Pana osobiście, więc pozdrawiamy serdecznie. FN

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 paź 2019 19:11 | ocena: + 1

Natenczas_Wojski | Załogant

Chętnie dam się przekonać do tej koncepcji, brzmi całkiem sensownie. Owa hipoteza doskonale tłumaczy wszystkie towarzyszące zjawisku fenomeny. To słuszny kierunek dociekań i proszę nadal trzymać się tej drogi. Życzę wielu sukcesów... Również gorąco pozdrawiam Kapitana i całą Załogę!

Pon, 21 paź 2019 21:54 | brak oceny

rock10 | Załogant

CR51

Pon, 21 paź 2019 21:06 | ocena: + 1

Han098 | Załogant

Potrafią manipulować czasoprzestrzenią ale już zrobić wyraźne zdjęcie lub czytelny tekst to juz ponad ich możliwości.
Zawsze trzeba się domyślać, analizować....
Zawsze mnie to zastanawia.

Pon, 21 paź 2019 15:57 | ocena: + 1

EwT5@s | Załogant

Coś niewiarygodnego i wspaniałego!W zaznaczonym prostokącie,po odchyleniu się od ekranu,widzę "twarze"jakichś istot!Ponieważ interesują się Projektem Kontakt postanowili przybyć na spotkanie.:-)) Cóż,nic o nas bez nas! :-)) Serdecznie pozdrawiam!!

Pon, 21 paź 2019 11:00 | ocena: + 1

michal30 | Załogant

Na pierwszy rzut oka powiedziałbym, że widać tam liczby 1415, ale po bliższym przyjrzeniu się widać buddyjski znak "OM" po prawej stronie.

Pon, 21 paź 2019 10:43 | ocena: + 2

ABe11 | Załogant

Proszę pogłaskać Czarusia ode mnie, piękny kocur.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.