Dziś jest:
Czwartek, 24 czerwca 2021

– Zdecydowanie dzieje się coś przerastającego naszą wiedzę i umiejętności – orzekł republikański kongresmen Tim Burchett z Tennessee. – Podchodzimy do kwestii niewytłumaczonych zjawisk napowietrznych (UAP, oficjalna nazwa UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających) bardzo poważnie – ujawnił nowojorski demokrata Sean Patrick Maloney w „New York Post”.

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4847x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 sty 2020 12:02   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO – PIERWSZY RAPORT FN W 2020


To krótki raport pisany „na gorąco” tuż przed naszym wyjazdem na operację „Otwarte Niebo” – pierwszą w tym roku. Ostatnie dni 2019 roku przyniosły na świecie całą falę bardzo ciekawych obserwacji UFO. Poświęcimy im oddzielny tekst, ale już teraz zaprezentujemy zagadkowe nagranie obiektu, który został zarejestrowany w Rosji. Czy to jest na pewno piorun kulisty? Mamy poważne wątpliwości.From: […]
Sent: Friday, January 3, 2020 3:29 PM
To: FN
Subject: Czyżby piorun kulisty?

Dzień Dobry
Przeglądając FB natknąłem się na filmik wygląda autentyczny

Pozdrawiam całą załogę Nautilusa oraz życzę w Nowym roku 2020 wszystkiego czego może wygenerować wyobraźnia.
[…]

Tak wyglądają klatki z filmu pokazujące przemieszczanie się tego obiektu.


I jeszcze sam film:
Adres filmu: https://www.facebook.com/JevgeenK/videos/2536212673324587/

From: […]
Sent: Wednesday, January 1, 2020 7:30 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Start rakiety Falcon 9 plus dwa obiekty

Dzień dobry!

Wszystkiego najlepszego dla całej załogi Nautilusa w 2020r!

Oglądając w sieci start rakiety Falcon 9 z 5 grudnia 2019r link poniżej natknąłem się na dwa obiekty.
Kamera rejestrująca start rakiety ( ekran po lewej) nagrała obiekt od 1:01:28  do 1:01:31 który pojawia się w pobliżu już lecącej rakiety.
Drugi bardziej ciekawy obiekt pojawia się na silniku rakiety w 1:03:38 ale lepiej widoczny jest od 1:04:36 do 1:04:39  i 1:04:58.
 Muszę przyznać ,ze z tego typu obiektem na silniku spotkałem się po raz pierwszy.
Pozdrawiam
[…]
From: […]
Sent: Thursday, January 2, 2020 10:51 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obserwacje dronów nad USA?

Dzień dobry

Amerykańskie media donoszą o obserwacjach niezidentyfikowanych "dronów" nad terytorium USA.

Moim zdaniem to nie są żadne drony lecz obiekty UFO.

Ponoć te obiekty widywane teraz nad USA są dużych rozmiarów i latają w formacjach po 30 obiektów na raz.

Poniżej link do informacji i wideo

 


From: […]
Sent: Wednesday, January 1, 2020 3:21 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Nieznany obiekt

Witam
Oglądając film z stacji kosmicznej zauważyłem pod koniec filmu dziwny obiekt który porusza się w bardzo dziwny sposób. Na nagraniu widać ten obiekt od 6:08 w prawym górnym rogu, obiekt leci z dołu ekranu zatrzymuje się i  momentalnie zmienia kierunek lotu. Wątpię aby był to "śmieć kosmiczny" lub inne tego typu rzeczy. Nasa bardzo często przed publikacją montuje film aby nie było widać podobnych zjawisk.
Oto link do filmu z Youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=eosrCytlkwk

Pozdrawiam całą załogę.

Czas na Polskę. Najpierw rzecz z ostatniej chwili.

W nocy z 4 na 5 stycznia 2020 około godziny 4-tej w nocy obserwowany był jasny obiekt na niebie nad Inowrocławiem. Imponujące zjawisko na niebie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.


Zaskakujące zjawisko zarejestrował jeden z mieszkańców pomiędzy Dobrą a Bolesławicami (woj. dolnośląskie). W niedzielę, 5 stycznia ok. godziny czwartej nad ranem na niebie pojawił się tajemniczy błysk światła. Miał on przypominać eksplozję, jednak wybuchu nie było słychać.Tajemnicze zjawisko zostało opisane na lokalnych portalach skierowanych do mieszkańców Bolesławca i okolic. Jeden ze świadków zdarzenia nagrał także film, na którym widać łunę światła. Rozbłysk był widoczny również na nagraniach z miejskiego monitoringu.


Bolidy są bardzo jasne, a ich wielkość sięga kilkunastu centymetrów. Jeżeli już znajdą się w atmosferze, podczas spalania pozostawiają po sobie ślady. Bolidy nieczęsto trafiają do atmosfery ziemskiej. Podczas spadania nie zawsze spalają się do końca. Czasem trafiają na Ziemię pod postacią meteorytu.


From: […]
Sent: Friday, January 3, 2020 1:47 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: 30 obiektów UFO nad Poznaniem!! // 02.01.2020 // Niezwykła formacja!!!

Droga Załogo Nautilusa,

Przede wszystkim chciałbym złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne oraz życzyć wszelkiej pomyślności, jak i szczęśliwego wiatru, wiejącego w żagle całego okrętu!
Piszę do Was późno ponieważ z racji posiadania 5,5 miesięcznego synka, wyręczałem żonę w obowiązkach domowych i zajmowałem się tym małym Szkrabem, by w końcu po jego zaśnięciu, móc spokojnie popełnić krótki mail w "palącej" sprawie.
Do rzeczy - piszę jeszcze roztrzęsiony i rozemocjonowany, ponieważ przez dobre 20 lat życia czekałem na moment (chwilę) taki jak dziś miał miejsce. Pomijając fakt, iż obcuję z serwisem nautilusa od dobrych 10 i więcej lat - sprawa zjawisk niewyjaśnionych, w tym niezidentyfikowanych obiektów latających, które mogą (a nawet i w uzasadnionych argumentami / udokumentowanych przypadkach są) być pochodzenia pozaziemskiego, jest dla mnie poza wszelką dyskusją. Przyjmuję a priori, że nie jesteśmy sami na planecie Ziemia, jedynymi istotami żyjącymi we wszechświecie, gdyż byłoby to uwłaczające nawet zdrowemu rozsądkowi. Niemniej w myśl zasady - nic co ludzkie nie jest mi obce, wiara wiarą, a wiedza wiedzą, dopóty dopóki nie zobaczę, to....wiem/wierzę ale...zostawiam pewien margines (choćby w promilach) błędu.
Dziś, po dobrych 20 latach oczekiwania (a mam sporo więcej - kwestia świadomości życia w galaktycznej społeczności różnorakich "ras" przyszła z czasem) zobaczyłem to , o czym rozgorączkowany do Was piszę!
Otóż mieszkam w Poznaniu. Ok. godz. 17:30 wybrałem się na spacer, by porozmawiać przez telefon z moim Przyjacielem. Standardowo, skierowałem się w stronę lasu, gdzie cisza i spokój sprzyjają by wymienić się spostrzeżeniami dot. ostatnich wydarzeń w swoim życiu i  zamienić razem przysłowiowych kilka zdań. Ponieważ znajdowałem się w lesie (koło jeziora maltańskiego), otaczające drzewa (pozbawione już liści) izolowały natłok światła latarni rozmieszczonych przy drodze, dzięki czemu mogłem swobodnie patrzeć w niebo na gwiazdy, przebijające wyraźnie przez korony drzew. Tego dnia, ruch na niebie był dość spory - migających światełek samolotowych po tzw. pagony. Rozmawiając z Przyjacielem, między godziną 17:45 a 17:50 skierowałem wzrok ponownie ku górze, deliberując nad przyziemnymi naszymi sprawami i ZAMUROWAŁO MNIE!
Kochana Załogo Nautilusa - zobaczyłem coś na co "zawsze" czekałem i pragnę w tym miejscu prosić Was o POMOC! Otóż patrząc w niebo, pośród nieruchomo rozsianych gwiazd i przelatujących, mrugających punkcików (czyt. samolotów) dostrzegłem najpierw jeden, a później drugi i trzeci punkcik - wielkości gwiazdy, zatem przypuszczalnie wysoko na niebie, poruszające się w doskonale idealnej i takiej samej odległości od siebie, bez żadnego migania światłami. Szybko, jeden za drugim, przemieszczały się w kierunku wschodnim (dokładny kierunek przemieszczania się wszystkich NOL w screenie z mojego telefonu). Prowadząc rozmowę z Przyjacielem, przerwałem mu na chwilę jego wywód, gdyż zobaczyłem na niebie lecący z tej samej strony, w tym samym kierunku kolejny punkcik, i kolejny i kolejny.... Przy 20tym straciłem rachubę gdyż podekscytowany, relacjonowałem wydarzenie Przyjacielowi i kilka NOL'i mi "umknęło". Łącznie było ich ok 25-30. Wszystkie przemieszczały się nad Poznaniem (widziane z lasu przy jeziorze maltańskim), w kierunku wschodnim, dość szybkim tempem, w idealnie równych odległościach, nie mrugały światłami, jeden na drugim, punkciki jak przyłóż do linijki, a na samym końcu "peleton" zamykały dwa, lecące obok siebie jasne punkciki (obiekty - jak wszystkie poprzednie).

Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego, choć czekałem na to "zawsze" i jestem przerażony, a zarazem zafascynowany myślą, że przydarzyło mi się to tuż na samym początku Nowego Roku - 2020, bowiem 02.01.2020.
Nie wymyślam, nie szukam rozgłosu - po prostu wiedząc o Waszej (jako Fundacji Nautilus) działalności, spieszę by natychmiast zrelacjonować TO CO WŁAŚNIE WIDZIAŁEM!! Może ktoś jeszcze przysłał Wam relację o tym z Poznania? Może w innej części kraju miała miejsce podobna manifestacja?
Jestem gotowy by zrelacjonować Wam wszystko nawet na żywo, przez telefon, nawet pod przysięgą czy pod wykrywaczem kłamstw.
To co dzisiaj widziałem jest na tyle niesamowite, że nie wydaje mi się prawdopodobne by ok. 30 samolotów (czyli maszyn pochodzenia ziemskiego prowadzonych przez ludzi) jeden za drugim, bez mrugania i bezszelestnie, przemykało ok 17:45-50 nad Poznaniem.
Gorąca prośba do Was - to co mi przyszło do głowy - może jesteście w stanie sprawdzić z wieżą kontroli lotów lotniska w Poznaniu (cywilne) oraz na Krzesinach (wojskowe) czy mieli odnotowany taki przelot?
Ponieważ było już "czarno" na niebie, nie byłem telefonem w stanie nagrać wideo gdyż obraz był...również czarny. Kiedy byłem jednak w trybie robienia zdjęć - tryb nocny mojego smartfona (iphone 11) dość fajnie ujął niebo w dobrej nawet ostrości i jasności, tak, że obiekty było widać, jednak tu docieramy do miejsca, w które sam bym zwątpił gdybym tylko czytał o rzeczonym wydarzeniu, a nie był jego uczestnikiem, a mianowicie:
- na tryb robienia zwykłych zdjęć w aparacie przełączyłem się jak "peleton obiektów" się kończył,
- tuż przed końcówką peletonu załączyłem tryb wideo - niestety za ciemny na takie warunki, w których ja się znajdowałem,
- nie robiłem zdjęć bo wyglądałyby te obiekty na niebie jak zwykłe gwiazdy i sami dobrze wiecie, że to żaden dowód dla niedowiarków,
- byłem w szoku podczas rozmowy z Przyjacielem i zasadniczo nawet nie chciałem się ruszać ani odrywać telefonu od ucha, by ten cudowny widok mi jakkolwiek nie umknął.
Kochana Załogo, Mostku kapitański - czy jesteście w stanie zweryfikować to co się wydarzyło na niebie nad Poznaniem - 02.01.2020? Jeśli będzie ciąg dalszy tej historii - z chęcią będę cały czas z Wami w kontakcie. Jeśli nie, a potwierdzi się, że żadna taka formacja nad Poznaniem nie przelatywała - będę w 100% przekonany, że na własne oczy dane mi było poznać jedną z "rzadkich" prawd tego świata i w najlepszym wypadku będę uświadamiał ludzi (nawet za cenę wyjścia na błazna), a w najgorszym - zabiorę tę historię ze sobą do grobu.
Będę Wam z całego serca wdzięczny za pomoc i weryfikację zaistniałej sytuacji.
Dobrej nocy i gorąco liczę na Wasz odzew!

PS - w załączeniu przesyłam screen z mojego telefonu, wykonany nieco później niż obserwacja, jednak obrazujący dokładny kierunek poruszania się obiektów - kropki, gdzie strzałka wskazuje na wektor ruchu, a sam kompas obrazuje orientację (generalnie wschodnią).

Z pozdrowieniami,
[…]
Mamy podejrzenia, że nasz czytelnik mógł obserwować przelot satelitów Starlink Elona Muska. One dokładnie wyglądają tak, jak czytelnik opisuje.From: […]
Sent: Thursday, January 2, 2020 7:36 PM
To: FN
Subject: Światła na Pomorzu

Witam. Właśnie widziałem 3 obiekty na niebie mniej więcej nad Starogardem Gd. / kaszubami. 10 minut temu. Jechałem droga 22 od Malborka do A1. Na niebie naprzeciwko mnie widziałem 3 punkty nisko nad widnokręgiem pod kątem 45° w równej odległości od siebie. W nierówny sposób światło tych 3 punktów rozświetlało się mocniej, przygasało, znów rozświetlało, gasło całkiem i znów się pojawiało. Na końcu tego co mogłem zaobserwować przy jednym z tych punktów pojawił się drugi po jego prawej stronie, całkowicie przy nim. Po chwili już znikły całkiem.


Kolejne relacje przedstawimy w następnej publikacji. Jesteśmy już spakowani do wyjazdu na operację "Otwarte Niebo". Dopiero po naszym powrocie z operacji przystąpimy do kolejnego kroku w próbie przywrócenia serwisowi normalnej prędkości. Na razie już mamy większy pakier serwera, ale nadal nie ma zadowalającej poprawy (strony otwierają się wolno albo wcale). Szukamy cały czas przyczyny takiej sytuacji - od razu po powrocie do Warszawy zajmiemy się tą sprawą.

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4847x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 sty 2020 12:02   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 6 sty 2020 15:04 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Witam Wszystkich Załogantów ! Chciałbym się odnieść do filmu ze stacji kolejowej, na której rzekomo zarejestrowano piorun kulisty lub niezidentyfikowany obiekt. Mam odczucie, że film to zwykły żart, dlaczego tak myślę ? Po pierwsze na filmie nie widać żadnych emocji jakie towarzyszyłyby osobie, która filmuje tak dziwne i nieznane jeszcze nauce zjawisko (chodzi mi tu o piorun kulisty). Wyładowanie elektryczne, które powstało między "kulą" a przewodami trakcji elektrycznej musiałoby wywołać jakieś emocje ! - drżenie kamery, chęć ucieczki itp. Osoba, która kręci film zachowuje się jakby obiekt był jej dobrze znany. Z fizyki wiadomo, żeby nastąpiło wyładowanie w powietrzu (przeskok iskry między dwoma elektrodami) o długości 1cm trzeba różnicy potencjałów na elektrodach około 1000 V (1kV). Na filmie widać, że wyładowanie ma co najmniej 5m długości czyli różnica potencjałów między kulą a trakcją musiałby wynosić ponad 500 000V. Gdy wyładowanie takie miałoby miejsce to prąd przepływający (w kierunku od kuli do trakcji) wywołałby wygenerowanie się pola magnetycznego o bardzo dużej wartości co z pewnością spowodowałoby by pogorszeniem się obrazu lub wyindukowanie się w mikrofonie trzasków lub buczenia. W najgorszym przypadku w kamera mogłaby zostać uszkodzona na skutek wygenerowania się w jej wnętrzu zbyt dużych prądów wirowych. Pozdrawiam Wszystkich.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 6 sty 2020 22:09 | ocena: + 1

mortyr | Załogant

@Gorki73, Mam takie same odczucia co do tego filmu. Jak dla mnie efekt świetlny który się tam pojawia bardzo przypomina świecenie niebieskim laserem. Wygląda jak dwa naniesione obrazy jeden na drugi. Iskrzenie może być naturalne (co często na kolei można zaobserwować), ale niebieska poświata to laser niebieski z nieco zmienioną perspektywą.

Wt, 7 sty 2020 07:52 | ocena: + 1

staryjuh | Załogant

A do tego podłożone efekty dźwiękowe.

Czw, 9 sty 2020 12:58 | ocena: + 1

Damian2 | Załogant

@Gorki73, jestem tego Samego zdania...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

24  czerwca 2021: [...]  – Zdecydowanie dzieje się coś przerastającego naszą wiedzę i umiejętności – orzekł republikański kongresmen Tim Burchett z Tennessee. – Podchodzimy do kwestii niewytłumaczonych zjawisk napowietrznych (UAP, oficjalna nazwa UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających) bardzo poważnie – ujawnił nowojorski demokrata Sean Patrick Maloney w „New York Post”.   [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 15 cze 2021 07:29 | [...] Zwracam się do Państwa z takim pytaniem,które od wczoraj chodzi mi po głowie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Otóż wczoraj tj 14.06 wraz z żoną i synem poszliśmy na spacer i wracając do domu zobaczyliśmy 2 białe pkt na niebie (często patrzymy w stronę.nieba ponieważ lubimy obserwować  jak samoloty kierują się do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach ) . Początkowo myśleliśmy,że to samoloty,jednak po chwili owe punkty stanęły w miejscu. Po około 3_4minutach obiekty odleciały ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

11 czerwca 2021 - dwa podłużne obiekty zarejestrowane przez kamerę drona (UTAH, USA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.