Dziś jest:
Wtorek, 3 sierpnia 2021

Duch ludzki, podobnie jak ciało, często nadmiernie tyje i niedomaga jedynie z racji zbyt wielkich wygód i, podobnie jak ciało, bywa skutecznie leczony środkami, które są bardzo przykre i niesmaczne.
/Charles Dickens/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4069x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 26 cze 2020 07:41   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, tvn24.pl   

USA: SENACKA KOMISJA DOMAGA SIĘ UJAWNIENIA WSZYSTKICH INFORMACJI O UFO W SPRAWIE USS NIMITZ

Komisja do spraw Wywiadu Senatu USA domaga się sporządzenia szczegółowego raportu na temat "niezidentyfikowanych obiektów latających", który zawierałby relacje pilotów amerykańskiej Marynarki Wojennej z ostatnich lat. Senatorowie chcą, by informacje te były dostępne dla opinii publicznej.
W czerwcu zeszłego roku senatorowie zostali poinformowani o doniesieniach amerykańskich pilotów oraz innych przedstawicieli personelu wojskowego o serii incydentów z udziałem "niezidentyfikowanych obiektów latających", do których miało dojść na przestrzeni ostatnich lat.

Według relacji obiekty te były widziane na zachodnim oraz wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia Pentagon oficjalnie opublikował trzy filmy wykonane przez pilotów Marynarki Wojennej USA, które wcześniej przez lata pojawiały się w sieci, udostępniane przez internautów. Na nagraniach zarejestrowano "niezidentyfikowane obiekty latające" - potocznie zwane UFO (Unidentified Flying Objects).
Kongres zaczął dokładniej przyglądać się sprawie UFO po tym, jak pod koniec 2017 roku ujawniono, że Departament Obrony USA od lat bada wspomniane incydenty i przesłuchuje pilotów, którzy byli ich świadkami.
Senacka Komisja ds. Wywiadu, której przewodzi senator Marco Rubio, pracuje obecnie nad aktem prawnym, który zobowiązywałby amerykańskie agencje wywiadowcze i Departament Obrony USA do ujawnienia swoich tajemnic związanych z latającymi obiektami. Domaga się w nim, by udostępnić opinii publicznej wszelkie istotne informacje na temat UFO, zdobyte z różnych źródeł, w tym od Biura Wywiadu Marynarki Wojennej, Federalnego Biura Śledczego (FBI) czy ze zdjęć satelitarnych. Raport, przyjęty we wtorek przez komisję, ma zostać włączony do projektu ustawy o nazwie Intelligence Authorization Act, która musi zostać jeszcze przegłosowana przez Senat oraz Izbę Reprezentantów.
Raport Komisji ds. Wywiadu Senatu USA Congress.gov

"Nie ma jednolitego, kompleksowego procesu gromadzenia i analizy danych"

Według magazynu "Politico" senatorowie przede wszystkim chcą się dowiedzieć, w jaki sposób rządowe agencje współpracują ze sobą w kwestii wyjaśniania takich zjawisk.

"Komisja jest zaniepokojona faktem, że w rządzie federalnym nie ma jednolitego, kompleksowego procesu gromadzenia i analizy danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych, pomimo potencjalnego zagrożenia" - napisano w dokumencie. Komisja zaznacza, że zdaje sobie sprawę, iż dane wywiadowcze mogą być "wrażliwe". "Niemniej jednak Komisja uważa, że wymiana informacji i koordynacja w ramach Wspólnoty Wywiadowczej jest niespójna" - czytamy.

Komisja dopytuje w dokumencie, czy przygotowanie takiej analizy wymagałoby dodatkowych funduszy. Wyraża również poparcie dla wysiłków specjalnej grupy zadaniowej Marynarki Wojennej USA do spraw niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych, w celu "standaryzacji gromadzenia i raportowania niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych, wszelkich powiązań, jakie mają z wrogimi, obcymi rządami oraz zagrożeń, jakie stanowią dla amerykańskich zasobów oraz instalacji wojskowych".
Zwycięstwo zwolenników rozwoju badań nad UFO

Jak piszą amerykańskie media, działania komisji nie wynikają z potrzeby zaspokojenia czystej ciekawości, ale z obawy, że rząd USA nie panuje nad sytuacją, w której nad głowami obywateli latają obiekty potencjalnie mogące należeć do wroga.

Z jednej strony do mediów przenikają bowiem informacje o serii incydentów z udziałem niezidentyfikowanych obiektów latających, krążących nad lotniskowcami Marynarki Wojennej, z drugiej – można odnieść wrażenie, że – wbrew teoriom spiskowym – nikomu nie zależy na wyjaśnianiu "dziwnych" zjawisk.

Jak zwraca uwagę Politico, ruch ten jest postrzegany jako zwycięstwo zwolenników rozwoju badań nad UFO. Cytowany przez redakcję Christopher Mellon, były urzędnik wywiadu Pentagonu, ocenił, że jasne stawianie sprawy badań nad UFO przez polityków, pozwala rozmawiać o tym "bez obawy przed zawstydzeniem".
Niezidentyfikowany obiekt latający w nagraniu opublikowanym przez PentagonENEX
Nagrania odtajnione przez Pentagon

Jeden z trzech filmów, opublikowanych w zeszłym roku przez Pentagon, przedstawia incydent z niezidentyfikowanym obiektem latającym z 2004 roku, a dwa pozostałe zostały nagrane w styczniu 2015 roku. Filmy zostały upublicznione po nieautoryzowanych wyciekach w 2007 i 2017 roku, a Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zweryfikowała ich autentyczność. - Po dokładnej analizie ustalono, że autoryzowana publikacja tych nagrań nie ujawnia żadnych poufnych wiadomości ani systemów i nie wpływa na badanie tych niezidentyfikowanych zjawisk na niebie - powiedziała wówczas rzecznika Departamentu Obrony Sue Gough.

Do incydentu z 2004 roku doszło na Pacyfiku. Dwóch pilotów myśliwców podczas rutynowej misji szkoleniowej zostało wysłanych w celu zbadania niezidentyfikowanych maszyn, które krążownik Marynarki Wojennej śledził od tygodni. Piloci namierzyli podłużny obiekt o długości około 40 stóp (12 metrów) wiszący 50 stóp (15 metrów) nad poziomem wody. Rozpoczął on szybkie wznoszenie w momencie, gdy piloci zbliżyli się do niego, a następnie szybko odleciał. - Nigdy wcześniej nie widziałem, by coś tak szybko przyspieszało - powiedział jeden z pilotów dziennikowi "The New York Times".

Drugie nagranie wojska USA mające przedstawiać UFO

Dwa pozostałe filmy z 2015 roku to nagrania obiektów poruszających się szybko w powietrzu. Na jednym widać obiekt śmigający po niebie i zaczynający się obracać w powietrzu. - To jest pie*****ny dron - krzyczy pilot na filmie. - Jest ich cała flota - mówi inna osoba i dodaje: "Spójrz na to! To się kręci!". Na drugim filmie z 2015 roku obiekt sunie nad oceanem. - Co to jest, do cholery? - zastanawia się słyszany na nagraniu pilot.Rzeczniczka Pentagonu wyjaśniła, że Departament Obrony formalnie publikuje nagrania w związku z pytaniami o ich autentyczność. - Departament wypuszcza te filmy, aby rozwiać wszelkie błędne wyobrażenia opinii publicznej na temat tego, czy materiał filmowy, który był w obiegu, jest prawdziwy - przyznała Gough. - Zjawiska powietrzne zaobserwowane na nagraniach pozostają scharakteryzowane jako niezidentyfikowane - potwierdziła.

UFO: Tajemnicze nagrania

Trzy nagrania przedstawiające UFO po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 2017 roku za sprawą śledztwa przeprowadzonego przez "The New York Times". Dopiero w kwietniu 2020 roku Pentagon oficjalnie udostępnił filmy i potwierdził ich autentyczność.

Zagadką pozostaje to, w jaki sposób wszyscy członkowie Senatu zagłosują i czy zgodzą się na przyjęcie nowych regulacji. W głosowaniu musi uczestniczyć Izba Reprezentantów oraz administracja Donalda Trumpa.

Christopher Mellon, były urzędnik wywiadu Pentagonu przyznał, że dostęp do pełnych informacji o UFO mógłby ujawniać nieznane dotąd zagrożenie, słabość militarną, aż po wiedzę na temat sond odwiedzających naszą planetę. Na razie takie doniesienia są wyłącznie przypuszczeniami.

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 4069x | Ocen: 29

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 26 cze 2020 07:41   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC, tvn24.pl   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 26 cze 2020 10:57 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

Na zdjęciach z pokazów Air show Poznań Ławica z 2018r.,widać cała ich flotę tych małych obiektów ustawiających się w różnej formacji na niebie, nawet rozrysowałam je na kartce aby zobaczyć co oznaczają te wzory geometryczne, ale fundacja ich nie opublikowała,no przecież po co,ludzie mają to wiedzieć że w Poznaniu miało coś takiego miejsce,najlepiej wszystko wrzucić do archiwum,i nie wiem na co ma czekać? Tak znam odpowiedź pana Roberta z pokazów lotniczych mamy bardzo dużo zdjęć takich obiektów,i nie będziemy się nimi zajmować.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 30 cze 2020 11:01 | brak oceny

sunflower85 | Załogant

@88kropka, Cały problem tej sprawy polega na tym, że uważasz, że FN tylko siedzi i czeka na Twoje materiały po czym wszyscy przerywają to co robią i zajmują się ich obróbką i niezwłocznym opublikowaniem na stronach serwisu. Jeśli się one nie ukazały to z pewnością jest to efekt zamierzony i teraz najłatwiej się obrazić.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 7 lip 2020 10:56 | brak oceny

88kropka | Załogant

@sunflower85, chcesz znać prawdę nie wysłałam wszystkich zdjęć z pokazów z 2018 r ponieważ uznałam że ludzie i fundacja muszą jeszcze dojrzeć do tego,co naprawdę się wydarzyło.Fundacja stanęła na Zdanach,podłużnym obiekcie za szybą, i t.d....nic więcej się dla nich nie liczy i na tym się skończyło,a tak naprawdę to co wydarzyło się w Wylatowie i Zdanach ciągnie się dalej i nawet powiązała bym z tym pokazy lotnicze,orginały zdjęć zostaną u mnie.

Nie, 12 lip 2020 07:11 | brak oceny

hodak26 | Załogant

ten efekt ma czemu służyć@sunflower85,

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

3 sierpnia 2021 : [...]  Już w najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego projektu 'Otwarte Niebo' i wspólna, nocna obserwacja nieba z użyciem teleskopów podłączonych do komputerów w Bazie FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 27 lip 2021 04:50 | [...] Witam, chciałam opisać pewną sytuację, która miała miejsce w nocy z 18 na 19 lipca tego roku [2021 - przyp. FN] . Spędzałam noc na działce, byłam sama z psem, mąż został tego dnia w domu. Około godziny 1 wyszłam z domku do małej szopy zaraz za nim, tam mam prowizoryczną toaletę. Gdy wyszłam spojrzałam w niebo było gwieździste i bezchmurne. I wtedy zobaczyłam czarny trójkąt sunący bezgłośnie po niebie.Nie umiem opisać czy był mały czy duży, na środku miał jaśniejszy spory punkt, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

NAUKOWIEC Z HARVARDU - NASZ UNIWERSYTET ZAJĄŁ SIĘ TYM TEMATEM NA POWAŻNIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.