Dziś jest:
Środa, 7 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 4905x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 3 wrz 2020 07:16   
Autor: FN, źródło: FN   

OBIEKT UFO O ŚREDNICY 1 METRA SPOWODOWAŁ ZAKŁÓCENIA W DZIAŁANIU TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Obiekty UFO – na to hasło wiele osób reaguje bardzo podobnie. Duże, metaliczne obiekty, które mają od kilkunastu do kilkuset metrów średnicy, najczęściej w kształcie spodka.

 

Ale prawda jest trochę inna, bardziej skomplikowana. Obiekty UFO potrafią być niewielkich rozmiarów, a nawet wręcz niektóre są miniaturowe.Fascynujący dział w badaniu tego zjawiska stanowią relacje o spotkaniach z bardzo małymi obiektami UFO, których wymiary sięgają od kilku centymetrów (mamy takie relacje!) do kilku metrów. Nasz kolega z pokładu okrętu Nautilus dostał od swoich znajomych opis o bardzo dziwnym spotkaniu z UFO. Dziwnym ze względu na okoliczności, a także wymiary obiektu. Okolicznością sprzyjającą jest to, że było kilku świadków tego zdarzenia. Miało ono miejsce w w okolicy miejscowości Zegrze (ok. 35 km od Warszawy). Jest tam drewniany dom wraz z przylegającym do niego terenem, który w okresie letnim jest używany przez dwie rodziny jako miejsce spędzania weekendów. Co ważne, dom jest położony tuż nad wodą. Oto fragment relacji świadka:

„Był wczesny wieczór, godzina może... wpół do dziewiątej, więc bardzo widno. Byłem na działce razem z synem i bratem, a moja żona miała dojechać, więc co chwilę patrzyłem na podjazd. Ten obiekt zauważył mój brat, który zapytał, czy widzę to samo co on. Początkowo myślałem, że to jakiś balon, który po prostu opadł, ale obiekt był całkowicie nieruchomy w powietrzu. Pozwolę sobie to coś opisać. W odległości od nas około 50 metrów na wysokości 2-2.5 znajdował się dziwny obiekt nie wykonując najmniejszego ruchu. Była to rura, rodzaj metalowej tuby o zaokrąglonych końcówkach (tak jak mają niektóre termosy), która miała wyraźnie metaliczną powłokę. Co ważne, to barwa tego obiektu. Na pierwszy rzut oka wydawał mi się barwy srebrnej, ale kiedy przypatrywałem się dłużej, to była to barwa srebrna przechodząca w kolor złoty. Powierzchnia była niezwykle lśniąca, bo miałem wrażenie, że odbija się od niego otoczenie. Po prostu widać było, że jest idealna powierzchnia. Cały czas myślałem, że jest to balon, który po prostu unosi się w powietrzu. Przemawiała za tym także wielkość obiektu, gdyż miał około metra długości i średnicy 20-25 centymetrów.

Miałem telefon komórkowy z aparatem fotograficznym i chciałem zrobić zdjęcie tego balonu, podobnie mój syn. Było nas trzech (syn także jest świadkiem tego zdarzenia) i zaczęliśmy iść w kierunku tej tuby. I wtedy stała się dziwna rzecz, bo zarówno aparat mojego syna, jak i mój, okazały się wyłączone, co po prostu było niemożliwe, gdyż przed wyjazdem do Zegrza naładowałem akumulator. Tymczasem oba telefony nie dawały się włączyć, gdyż miały jak się później okazało rozładowane baterie do zera!

Kiedy tylko ruszyliśmy w kierunku tej tuby, ona nagle zaczęła się unosić w powietrze. To miało własny napęd, nie był to żaden balon! Najpierw uniosło się to coś na wysokość około 10 metrów i stanęło nieruchomo. Wtedy zaczęliśmy biec w tym kierunku, a obiekt wystrzelił pod kątem w niebo i dosłownie w ułamku sekundy zniknął nam z oczu. Trudno nawet mówić o jakimś przyspieszeniu, bo ten obiekt praktycznie wydawało się, że nagle dostał jakieś kosmicznej prędkości. Z wrażenia nas zamurowało. Żałowałem i żałuję, że nie udało się zrobić zdjęć temu obiektowi, bo wtedy miałbym jakiś dowód. Nie wierzyłem w obiekty UFO, ale w tej chwili jestem przekonany, że istnieją. Wyobrażałem sobie je jednak trochę inaczej, nie tak małe jak ta tuba, którą widzieliśmy. Nie potrafię nic więcej powiedzieć na ten temat, ale obiekt rzeczywiście miał jakiś nieziemski napęd. Znam się trochę na samolotach z racji tego, że w wojsku byłem w obsłudze lotniska. Mogę przysiąc, że ta metaliczna tuba miała jakiś napęd, który jest poza zasięgiem wszystkiego, co jest znane na ziemi. Mam nadzieję, ze moja relacja wzbogaci wasze materiały o UFO. Jestem gotowy pod przysięgą zeznać, że to widziałem, podobnie jak mój syn i mój brat.
Z poważaniem
A.

[...]Witam serdecznie !
 
Po przeczytaniu w Kajucie Załogi wzmianki o małych obiektach w kształcie tuby, od razu przypomniał się mi mój sen sprzed ok. 10 lat i postanowiłam się nim z Wami podzielić.
Od wielu już lat zapisuję wszystkie moim zdaniem ważne sny. Najczęściej robię to tuż po przebudzeniu, nawet w środku nocy, żeby nic mi nie uciekło w zapomnienie.
Ostatnio część zeszytów ze snami, przeniosłam / przepisałam do plików pdf, dlatego teraz z łatwością mogę je przytoczyć.
O obiekcie w kształcie tuby śniłam tak.
 
 
 
28.03.2005
 
W przestrzeni krążą sobie dwie duże czarne kule zakończone u góry wentylami. Coś jak bombki choinkowe, ale ogromne i czarne. Unoszą się swobodnie w powietrzu. Potem widzę dosyć dużą TUBĘ ( jakby żywy organizm) a jednak z zewnątrz wygląda jak sztuczna metalowa, czarna. Z jednej strony tuba jest zamknięta wieczkiem z drugiej nie ma otworu. Zdjęłam wieczko i zobaczyłam, że rura jest w środku pusta, a wiedziałam o tym, że nie powinna być pusta. Pod tym metalowym wieczkiem, było jeszcze jedno szklane, które też chciałam zdjąć, ale się nie dało. Coś blokowało możliwość otwarcia. To że ta tuba była pusta wprawiło mnie w tym śnie w niepokój, mówiłam do kogoś kto mi towarzyszył, że tak nie powinno być. Koniec snu.
Pozdrawiam serdecznie !
Załogant .O wiele ciekawsze są jednak relacje o spotkaniach z obiektami UFO bardzo małych rozmiarów. Osoby śledzące operację KONTAKT wiedzą, że tam występuje obiekt niezwykle skomplikowany jeśli chodzi o kształt, kolory, krawędzie itp., który miał najwyżej wielkość zapałki. Próby odtworzenia małego modelu przypominającego ten z Projektu KONTAKT okazały się poza zasięgiem nawet dla… zawodowego modelarza tworzącego modele okrętów!

Kiedy podczas ostatniej narady FN nasz oficer zaprezentował nam tę historię, natychmiast przypomniała nam się historia z 2003 roku. Wtedy dwóch mężczyzn przeżyło niezwykłą przygodę, kiedy nagle podleciał do nich cylindryczny obiekt w kształcie tuby. Obiekt był wyraźnie kierowany przez inteligentną siłę, potrafił zatrzymać się bez ruchu w miejscu, po czym błyskawicznie wystartował. Ciekawe, że według opisu świadków owa tuba miała dwa wyraźnie stateczniki po obu stronach. Wtedy nasz grafik wykonał rysunki tego obiektu, a świadkowie sporządzili nawet mapę z trasą przelotu obiektu. Ich wiarygodność była absolutna – nie ma wątpliwości, że naprawdę przeżyli spotkanie z tym obiektem! Oto te materiały z 2003 roku:
 
Wakacje już się skończyły i praca na pokładzie okrętu Nautilus ruszyła pełną parą. Nasza poczta za chwilę będzie on-line (do odpowiedzi pozostały już pojedyncze e-maile). Wielu czytelników domaga się nowych informacji w sprawie Projektu Kontakt, a także LIVESTREAM z pokładu okrętu Nautilus.
Byliśmy ponownie w mieszkaniu rodziny p. Mariusza (właściciela domu, w którym doszło do obserwacji słynnego „małego UFO”, które przejęło kontrolę nad telewizorem) i nagraliśmy dosłownie fantastyczną rozmowę z całą rodziną p. Mariusza. Wszystko spokojnie czeka na opracowanie i montaż. Musimy coś zrobić z filmami z obiektami UFO, których nagromadziło się tyle, że wręcz trudno wyobrazić sobie, że we wrześniu w natłoku pracy nad przeróżnymi projektami  znajdziemy czas na ich montaż, opracowanie, wprowadzenie na witrynę youtube, a na koniec przedstawienie w publikacji w serwisach… Tych filmów jest kilkaset i musimy to przełożyć na październik. Zapewniamy jednak wszystkich autorów – nic nie zginęło, o każdym filmie pamiętamy i będzie na pewno wcześniej czy później zaprezentowany.

Na koniec kilka najnowszych zgłoszeń związanych z UFO z naszej POCZTY DO FN.

From: […]
Sent: Tuesday, September 1, 2020 3:08 PM
To: Fundacja Nautilus
Subject: Opadające światło nad Warszawą

Witam,
Po Wiadomościach w TVPinfo w programie publicystycznym w tle studia obrazującego wieczór w Warszawie zauważyłem jasny obiekt szybko poruszający się który wydaje się opadać w kierunku horyzontu. Obiekt można zauważyć po prawej stronie kominów. Być może ktoś miał jeszcze w tej kwestii podobne spostrzeżenia. Warto byłoby porównać.
Pozdrawiam
[…]
PS: Materiał jest zarejestrowany kamerką smartfona bezpośrednio z ekranu telewizora stąd rozdzielczość obrazu jest słabsza.

/poniżej wideo zamienione do postaci pliku gif/
From: […]
Sent: Tuesday, September 1, 2020 7:59 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dziwne światlo

Witam nurtuje mnie co to może być na filmie nagrałem go w kwietniu po 23 to akurat był środek pandemii . Film nagrany z mojej kuchni na blokowisku w Stargardzie
Nagranie zrobiłem telefonem z zamontowaną luneta


From: […]
Sent: Tuesday, September 1, 2020 11:09 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Ciekawy link - Tajemniczy obiekt na niebie

Witam Fundacjo,

Przesyłam link do ciekawej wiadomości, jaka ukazała się ostatnio w mediach -  Dwóch pilotów American Airlines twierdzi, że podchodząc do lądowania w Los Angeles na wysokości około 900 metrów nad ziemią ich samolot minęła osoba lecąca z plecakiem odrzutowym - poinformował we wtorek portal Fox News.  

Być może mamy tu do czynienia z rodzajem zjawiska UFO, jakim jest latający humanoid - z pewnością spotkaliście się wcześniej z opisami takich przypadków.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/usa-tajemniczy-obiekt-na-niebie-piloci-zaskoczeni/ce1xkql,79cfc278
 
https://www.foxla.com/news/fbi-investigating-pilots-report-of-guy-in-jetpack-flying-3000-feet-in-air-near-planes-at-lax  

https://www.foxla.com/video/846020  

Pozdrawiam
 (dane do wiad. FN)


OD FN
Napisaliśmy o tym w dziale FN24 – polecamy obejrzenie zamieszczonych tam filmów.

https://www.nautilus.org.pl/news24,763,3-wrzesnia-2020--los-angeles---czlowiek-z-odrzutowym-plecakiem.html
From: […]
Sent: Wednesday, September 2, 2020 12:29 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: UFO sfilmowane z pokładu samolotu

Dzień dobry

Obserwacja miała miejsce 31 sierpnia.

Poniżej link do filmu

https://www.youtube.com/watch?v=dv_OltWq87k  

Pozdrawiam
From: […]
Sent: Saturday, August 29, 2020 12:59 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: RE: Dorje, film

Dzień dobry,

Okazuje się, że obiekt przypominający "koło Ezechiela" odwiedza nas systematycznie. Znalazłem film, gdzie pojawia się czterokrotnie od 2009 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=jD_dkl95_iQ

Pozdrawiam życząc udanego weekendu,

[…]


Temat: RE: Dorje, film
Data: 2020-08-27 8:46
Nadawca: "Fundacja Nautilus"
Adresat: […]


Dziękujemy. Bardzo ciekawy materiał.
Trafił do dokumentacji Projektu KONTAKT, a także zrobiliśmy aktualizację na końcu publikacji:
 
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3982,nowe-zakupy-do-bazy-fn---dokumentacja-projektu-kontakt.html

 
Pozdrawiamy
FN


Komentarze: 0
Wyświetleń: 4905x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 3 wrz 2020 07:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.