Dziś jest:
Sobota, 18 września 2021

Podążajcie za tymi, którzy niosą światło!
/sumeryjskie przysłowie, przyp. FN/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 4953x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 gru 2020 06:08   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl   

TAJEMNICZY SYGNAŁ Z PROXIMY CENTAURI

Naukowcy poszukujący obcych cywilizacji wykryli tajemniczy sygnał radiowy pochodzący z okolic Proximy Centauri. To najbliższa nam gwiazda (pomijając Słońce). Co więcej, obiegają ją dwie planety, w tym jedna w strefie życia.




Naukowcy od wielu lat poszukują poszlak mogących świadczyć o tym, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Jednym ze sposobów takich badań jest "nasłuchiwanie" sygnałów pochodzących z innych części kosmosu licząc na to, że wykryjemy informacje nadane potencjalnie przez obcą cywilizację.

Tajemniczy sygnał z Proxima Centauri

Jak donosi brytyjski "The Guardian", badacze prowadzący projekt Breakthrough Listen, wykryli dość ciekawy sygnał pochodzący z naszego najbliższego sąsiedztwa w kosmosie. Wiązkę fal radiowych w wąskim zakresie częstotliwości (nieco ponad 980 MHz) zarejestrowano podczas 30-godzinnych obserwacji prowadzonych przez radioteleskop w Obserwatorium Parkes w południowo-wschodniej Australii w kwietniu i maju 2019 roku. Początkowo sygnału nie zauważono. Odkryto go dopiero w tym roku podczas analizy archiwalnych danych.



Badacze zdążyli już wstępnie przeanalizować sygnał i wykluczyć, potencjalne źródła pochodzące od naszej cywilizacji lub powodowane przez znane nam zjawiska w Układzie Słonecznym. Oszacowali też, że najprawdopodobniej pochodzi on bezpośrednio z okolic Proximy Centauri.

To czerwony karzeł, czyli niewielka gwiazda (znacznie mniejsza od Słońca), która związana jest grawitacyjnie z układem podwójnym Alfa Centauri złożonym z dwóch większych gwiazd podobnych do naszej. Proxima Centauri znajduje się 4,24 roku świetlnego od Ziemi, a więc jest najbliższą nam gwiazdą (oczywiście pomijając Słońce).

Co więcej, Proximę Centauri obiegają najpewniej przynajmniej dwie planety, z czego jedna - Proxima Centauri b - jest światem podobnym do Ziemi i znajduje się w tzw. ekosferze (oznacza to, że potencjalnie może istnieć tam woda w stanie ciekłym).


Czym jest ten sygnał?

Niewielka szerokość pasma jest charakterystyczna dla sztucznych urządzeń komunikacyjnych, jednak częstotliwość ta nie jest raczej przez badaczy wykorzystywana. To może oznaczać, że nowy sygnał jest jednym z najciekawszych od czasu słynnego Sygnału Wow! zarejestrowanego w 1977 roku - wskazuje jeden z naukowców.


Sygnał Wow! – silny sygnał radiowy odebrany przez dr. Jerry’ego R. Ehmana 15 sierpnia 1977 roku przy pomocy radioteleskopu Big Ear (ang. „Wielkie ucho”), należącego do Uniwersytetu Stanu Ohio, który od 1973 roku prowadził nasłuch nieba w ramach programu poszukiwania inteligencji pozaziemskiej SETI. Odkrycie przyciągnęło dużą uwagę jako potencjalny sztucznie wytworzony i pochodzący spoza Układu Słonecznego sygnał, trwający 72 sekundy. Później sygnału nie zaobserwowano.




Wracając do sygnały z Proxima Centauri – naukowcy wciąż nie opublikowali pracy na ten temat (ma się to stać na początku przyszłego roku), a informacje na temat sygnału pochodzą z doniesień anonimowych informatorów ze środowiska naukowego. Niewykluczone, że sygnał faktycznie pochodzi z okolic najbliższej nam gwiazdy (innej niż Słońce), jednak został wygenerowany przez jakiś proces naturalny.

Założenie, że obce cywilizacje wyprzedzające Ziemię w rozwoju technologicznym o tysiące, a raczej miliony lat porozumiewają się za pomocą najbardziej prymitywnych fal radiowych jest żenujące. Ustawianie tych zabawnych metalowych „durszlaków” skierowanych w niebo to absurd, strata czasu i gigantycznych pieniędzy.


Obce cywilizacje w pojazdach UFO odwiedzają Ziemię w stopniu, o jakim nie śniło się nawet naukowcom z takich projektów jak SETI, a skalę tych odwiedzin dobrze znają stali czytelnicy serwisu Fundacji Nautilus.
O tym, jakich metod używają do kontaktu można się dowiedzieć śledząc nasz PROJEKT KONTAKT. Kolejna porcja ciekawych wiadomości będzie w najbliższym LIVESTREAM Z POKŁADU OKRĘTU NAUTILUS, a to już w tym tygodniu 25 grudnia 2020 o 20.00. Zapraszamy!


Komentarze: 8
Wyświetleń: 4953x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 22 gru 2020 06:08   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 8 sty 2021 12:22 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

"Założenie, że obce cywilizacje wyprzedzające Ziemię w rozwoju technologicznym o tysiące, a raczej miliony lat porozumiewają się za pomocą najbardziej prymitywnych fal radiowych jest żenujące. Ustawianie tych zabawnych metalowych „durszlaków” skierowanych w niebo to absurd, strata czasu i gigantycznych pieniędzy."

Błąd w założeniu.
Jeżeli ma istnieć jakieś inne życie, poza naszym, w "kosmosie widzialnym", to musi być też i takie jak nasze - słabo rozwinięte, nie chciane przez "Federacje Galaktyczną".
Nie chcą nam pomóc w rozwoju lepiej rozwinięci, to komunikujmy się z równymi nam. I tak byłoby to wydarzenie o daleko idących konsekwencjach, do zaakceptowania przez wszystkich; nawet będące kulą u nogi - religie wszelkie.

Czw, 7 sty 2021 23:27 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

teoretycznie można tam dolecieć w pewien sposób, odpowiedni statek kosmiczny w formie żagla słonecznego,a napęd stanowiłaby wiązka jakiegoś bardzo mocnego lasera zasilana przez reaktor nuklearny,był nawet jakiś projekt budowy mikro-sond z takim napędem ale nigdy do skutku nie doszedł....wrogiem człowieka jest promieniowanie kosmiczne i konieczność intensywnych ćwiczeń,jeśli by tego nie było to po dotarciu do celu tacy ludzie łamali by kości bardzo często.

obecnie mamy technologię i materiały na zbudowanie osłon przeciw takiemu promieniowaniu ale koszty są przeogromne a i zbudowany statek musiałby spełniać wiele istotnych kryteriów,między innymi samowystarczalność jeśli chodzi o wodę i pożywienie,muszą być zdublowane systemy na statku aby w razie awarii jednego przejął funkcje zapasowy na czas naprawy głównego,no i solidny zapas części zamiennych..lot do innego układu słonecznego byłby logistycznie bardzo trudny.

co do samego sygnału to jego pasmo jest dosyć ciekawe,a że nie udało się go obalić to jest jeszcze ciekawiej. być może ci obcy z tej alfy centauri są na podobnym poziomie technologicznym co my skoro to sygnał radiowy a nie inny? może od radiowego się zaczyna? czy jest więcej planet? najprawdopodobniej tak,są pogłoski że mogą być nie dwie a cztery planety ale tylko jedna w strefie życia.

Pon, 28 gru 2020 19:48 | ocena: + 2

88kropka | Załogant

Alfa Centauria i Reticulum są zamieszkałe,ale dzieli nas ułamek sekundy od płaszczyzny Ziemi, są dla nas nie osiągalni nie dotrzemy do nich bo nie mamy rozwiniętych lotów międzyplanetarnych, żyją w innej płaszczyźnie czasu,musimy też opanować podróże w czasie czego też nie mamy aby do nich dotrzeć. Takie wysyłanie fal radiowych jest bezsensu niczemu nie dowodzi. Informacje pochodzą z kontaktów Billa Meiera.

Sob, 26 gru 2020 18:43 | ocena: + 1

kasiask | Załogant

Tak, może i to dla wielu już nie żadna sensacją bo przecież mamy tyle NOLi
nad nami, coraz więcej. Ok, zgodę się, lecz sygnał może być kluczem skąd pochodzą lub skąd przybędą(nawet może oficjalnie)

Śr, 23 gru 2020 07:56 | ocena: + 4

jesiotr | Załogant

To jest niebywale infantylne. Skoro ufoki sobie u nas latają jak pszczoły nad kwiecistą łąką to gdyby używali fal radiowych do czegokolwiek (łączności, wysyłaniu sygnałów do ludzi itp.) to se by można było z nimi jak na walkie-talkie pogadać. Z tego co z resztą sami tu piszecie zielone ludziki używają telepatii do komunikacji a tego żadne urządzonko ludzkie nie jest w stanie zarejestrować. Z Wami to nie można dojść do ładu. Raz mówicie że reinkarnacja to jak prawo ciążenia Newtona, to, że ufoludy latają nad nami to rzecz tak oczywista jak to że woda jest mokra; a z drugiej strony podniecacie się jakąś kropką na zdjęciu że to już ostateczny dowód, że fruwające talerzyki istnieją... Wiecie co - darujcie sobie te już ostateczne i niepodważalne dowody. Zróbcie wywiad z jakimś kosmicznym celebrytą - dajmy na to: "Witam wszystkich, jestem wódz Zamgławiona Mgławica, tutaj jest mój statek "Sokół Milenium" tu się go włącza, a teraz polecimy do mnie do domu w galaktyce Kozy na Pochyłym Drzewie i pokaże wam jak mieszkam" - wtedy dajcie znać, że macie jakiś dowód...

Wt, 22 gru 2020 23:56 | ocena: + 1

Kasprano | Załogant

Dokładnie tak! pomysł z falami radiowymi można porównać do sytuacji w której ktoś chcąc skomunikować się z FN, wysłałby do nich gołębia pocztowego zamiast maila ;) z drugiej strony w latach kiedy powstawało SETI być może miało to więcej sensu...

Wt, 22 gru 2020 13:01 | ocena: + 2

Einstein | Załogant

Widocznie cywilizacja, która wysłała ten sygnał jest na podobnym poziomie rozwoju co my ziemianie, chociaż według mnie jest jednak bardziej zaawansowana technologicznie-nie za dużo, ale jednak. Proxima Centauri ma co najmniej 2 planety, a zapewne ma ich więcej... Wiek proximy to ok. 4,85mld lat- czyli ok. 200nln lat gwiazda ta jest starsza od naszego słońca. No niby dużo w naszym rozumieniu, ale astronomicznie nie jest to wielka wartość. Więc teoretycznie cywilizacja ta musiała by być starsza od naszej, ale nie koniecznie.
Słońce jest w naszej galaktyce jedną z 400miliardów gwiazd, nie za dużą i stosunkowo młodą gwiazdą. Dlatego nasz rozwój technologiczny na razie raczkuje... W naszej galaktyce są gwiazdy stare i bardzo stare, których wiek szacuje się na ponad 10 miliardów lat- więc nie dziwmy się, że cywilizacje wyprzedające nas o miliony lat bez problemu odwiedzają nas w pojazdach U.F.O.-poruszając się z prędkościami dla nas niewyobrażalnymi,zbliżonymi do prędkości światła i znacznie większymi przy zaginaniu czasoprzestrzeni...

Wt, 22 gru 2020 10:13 | brak oceny

HARAKIRI | Załogant

Żenua że to jeszcze funkcjonuje. SETI no KRETINO. Środowisko światłych podobno ludzi przyklepuje decyzje o finansowaniu programu, to przysłowiowe wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jakaś ukryta siła kieruje tym teatrzykiem. Kiedyś ufo zapewne lecące nisko na autokosmicie przywaliło w wiatrak na południu Anglii i spowodowało wygięcie jednej łopaty. Cokolwiek ludzkiego by spadło opodal po takiej kolizji. Prędzej kolejne ufo przywali w taki durszlak, niż BZDETI nawiąże konstruktywny dialog na falach radiowych. Wszystkie pieniądze marnotrawione na BZDETI powinny zasilić takie organizacje jak NAUTILUS.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

18 września: [...] Koronawirus ewoluuje, aby skuteczniej atakować - przekonują naukowcy z USA. Mgiełka oddechowa (tzw. aerozol) jest zdecydowanie główną drogą, którą rozprzestrzenia się SARS-CoV-2. Nowe warianty wydają się ewoluować w ten sposób, aby łatwiej unosić się w powietrzu. W przypadku wariantu Alfa naukowcy znajdują od 43 do 100 razy więcej wirusa wokół zakażonej osoby, niż wtedy, gdy krążył jeszcze oryginalny SARS-CoV-2. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 7 wrz 2021 05:58 | [...] To była eskadra pięciu świateł poruszających się z dużą prędkością gęsiego w idealnie równych odległościach. Następnie światła się zatrzymały na kilka sekund, a potem po kolei połączyły w jeden punkt świetlny, który jest widoczny na filmie. Niestety udało mi się sfilmować tylko ostatnią fazę tego zjawiska. Patrzyłem jak urzeczony i minęło trochę czasu, nim dotarło do mnie, że przecież mogę to zarejestrować. Zjawisko uchwyciłem z okna mojego mieszkania, na rogu ulic Mlądzkiej i Łukowskiej...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.