Dziś jest:
Piątek, 16 kwietnia 2021

Ja nie wierzę w to, aby zdarzały się na Ziemi UFO-katastrofy. Jeśli ktoś przylatuje do nas z gwiazd, to posiada taką technologię, która pozwala mu bezpiecznie poruszać się w obszarze Ziemi.  Zbigniew Blania-Bolnar

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4837x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 mar 2021 06:41   
Autor: FN, źródło: FN, wp.pl   

PO WYPADKU LUDZIE ZACZYNAJĄ MÓWIĆ W OBCYM JĘZYKU Z IDEALNYM AKCENTEM

Medycyna nazywa ten fenomen „Zespołem Afazji u poliglotów” i tłumaczy w dziwaczny sposób, że jest to wynik tego, że coś ‘taka osoba kiedyś zapamiętała, a po wypadku sobie przypomniała’. Tymczasem jest to typowy ślad po poprzednim wcieleniu, który nagle na skutek uszkodzenia mózgu nagle pokazuje swoją moc. Dostaliśmy właśnie kolejny przypadek tego fenomenu – dotyczy on czeskiego żużlowca Mateja Kusa.
Po raz pierwszy z tym nieprawdopodobnym zjawiskiem zetknęliśmy się w 1996 roku. Do audycji Nautilus Radia Zet zgłosił się mieszkaniec Śląska, którego 70-letnia matka przeżyła udar. Przez kilka dni była nieprzytomna, a kiedy odzyskała świadomość zaczęła zwracać się do wszystkich w języku francuskim. Mówiła perfekcyjnie, z pełnią składnią i poprawną gramatyką, ale przede wszystkim zachwycał jej akcent. Wśród personelu był lekarz, który znał francuski i dzięki temu był w stanie ocenić poziom tego języka. Oto wypowiedź syna tej kobiety:

- Moja mama jest osoba bardzo słabo wykształconą, skończyła tylko osiem klas szkoły podstawowej, a potem już całe życie pracowała. Nigdy nie czytała książek, gdyż nie miała na to czasu. O nauce języków w ogóle nie ma co mówić… Jestem pewien, że z językiem francuskim nie miała nic wspólnego, nawet nie jestem pewien, czy kiedyś się z taką osobą spotkała, która mówi w tym języku. Co innego z niemieckim, który na Śląsku jest popularny, ale nie z francuskim. Tymczasem po udarze mówiła dosłownie perfekcyjnym francuskim, olśniewająco poprawnym, wręcz pięknym. W życiu nie słyszałem, żeby ktoś tak opanował akcent w obcym języku. Potem dowiedziałem się, że to dziwne zjawisko jest znane lekarzom, a przytrafia się osobom, które przeżyły wypadek czy właśnie udar jak moja mama.

Faktycznie nazywane jest to „Zespołem Afazji u Poliglotów”. Polega na tym, że osoba po nagłym utracie świadomości zaczyna płynnie mówić w innym języku. Pół biedy, jak są to popularne języki jak francuski, niemiecki czy hiszpański, ale często taka osoba potrafi mówić w języku bardzo słabo znanym (mamy w archiwum opis historii mężczyzny z USA, który zaczął mówić w jakimś lokalnym dialekcie jednej ze społeczności zamieszkujących wyspę Polinezji) i wtedy zajmuje sporo czasu, zanim ktoś ustali jaki to język i znajdzie kogoś, kto akurat go zna.

Oczywiście dla nas jest oczywiste, że jest to pamięć języków z poprzednich wcieleń, która za jakiegoś powodu uaktywniła się  w wyniku wypadku. Oficjalna nauka akademicka tłumaczy to przeważnie w przezabawny sposób, że taka osoba „gdzieś usłyszała taki język, podświadomie go zapamiętała i to tak skutecznie, że mówi w nim super poprawnie z super akcentem”. No cóż… ;)
Dostaliśmy wiadomość o tym, że fenomen „Zespołu Afazji u poliglotów” pojawił się kilka lat temu w Czechach, a przydarzył się popularnemu żużlowcowi.

From: […]
Sent: Friday, February 19, 2021 10:11 AM
To: FN
Subject: Ciekawy przypadek

Dzień dobry,

na wstępie pozdrawiam całą załogę.
Czytając wiadomości sportowe, natrafiłem na artykuł dotyczący zjawiska, o którym wspominaliście kilkukrotnie. Chodzi o umiejętność posługiwania się obcym językiem płynnie i z odpowiednim akcentem. Poniżej przesyłam link:
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/924775/zuzel-czech-po-wybudzeniu-ze-spiaczki-zaczal-mowic-w-obcym-jezyku-matej-kus-dowi

Pozdrawiam jeszcze raz,
[…]


Bardzo dziękujemy za tę wiadomość. Oczywiście ta sprawa trafia do naszego archiwum podobnych historii.

Wypadek, potem śpiączka. Po wybudzeniu zaczął mówić w nieznanym języku.

Przebudził się i zaczął mówić płynnie po angielsku z idealnym akcentem!

O Czechu głośno było w 2007 roku. Ucierpiał w wypadku, do którego doszło w lidze brytyjskiej. 18-letni wówczas zawodnik podczas meczu Berwick Bandits kontra Glasgow Tigers uczestniczył w kraksie na torze. Po głowie Mateja Kusa przejechał motocyklem inny zawodnik. Czech stracił przytomność. Ze śpiączki wybudził się dopiero po dwóch dniach.
Peter Waite, menedżer Berwick Bandits, informował wtedy w mediach, że u Czecha nastąpiło niewyjaśnione zjawisko. Kus, po wybudzeniu, zaczął mówić płynnie w języku angielskim z idealnym akcentem, choć wcześniej posługiwał się tym językiem w stopniu zaledwie podstawowym. Po czasie nietypowe umiejętności językowe ustały.
- Z wypadku nic nie pamiętam - opowiada nam czeski żużlowiec. - Także tego, że po wybudzeniu ze śpiączki mówiłem po angielsku, choć wcześniej ledwo znałem ten język - mówi Matej Kus, który obecnie prowadzi w Pradze cukiernię.
 


Uwaga czytelnicy serwisu FN. Mamy kolejny przypadek pojawienia się na ciele mieszkańca Polski tzw. dziwnego znaku przypominające koło Dharmy. Zdjęcie (wykadrowane) poniżej:
Osoba prosi o zachowanie anonimowości.


-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Thursday, March 4, 2021 3:50 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: tajemnicze znaki na ciele

Szanowna Fundacjo!

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł przedstawiający okoliczności zdarzeń, polegających na pojawianiu się na ciele wybranych osób, tajemniczych znaków w postaci elementów okręgów i ich promieni.

Postać tych znaków przypomina mi kodowane charakterystyki promieniowania (pasmo reprezentowane kołowo/moc). Tym samym można potraktować te znaki jako przedstawienie za pomocą umownego kodu zmiany charakterystyki energetycznej danego człowieka po jej przestrojeniu. Takie przestrojenie następuje już od kilku lat w celu przystosowania ludzi do nowej epoki.
Pojawienie się takich oznaczeń może stanowić część procedury sprawdzającej na ile ludzkość, poprzez testowanie wybranych jednostek, jest gotowa na przyjęcie kolejnego impulsu rozwoju. W tym kontekście interesującym zagadnieniem byłoby wystąpienie sytuacji pojawienia się kolejnego znaku u tej samej osoby po pewnym czasie (oczywiście po zniknięciu tego pierwszego znaku).

Pozdrawiam

[...]

(imię i nazwisko do wiadomości FN)

Komentarze: 7
Wyświetleń: 4837x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 3 mar 2021 06:41   
Autor: FN, źródło: FN, wp.pl   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 19 mar 2021 22:38 | brak oceny

Norek62 | Załogant

Parę lat temu gdy jeszcze kościoły były otwarte uczestniczyłem w spotkaniach grupy modlitewnej przy miejscowym kosciele . W czasie niektórych intensywnych paru godzinnych modlitw u niektórych osób wystepowały zjawiska posługiwania się w niezrozumiałych jezykach .Ci ludzie po tych tzw. seansach nic z tego nie rozumieli ,dopiero po jakimś czasie odwiedził nas ksiądz posługujacy się aramejskim i hebrajskim ,który stwierdził że modlą się wlaśnie w tych językach.W KK nazywa się to dar językowy Ducha Św.

Sob, 6 mar 2021 18:17 | brak oceny

LOCOMOTION | Załogant

Pewnie mu się klepki po przestawiały

Pt, 5 mar 2021 13:37 | ocena: + 3

Rimobul | Załogant

Czytałem kiedyś o pewnej Francuzce, prostej kobiecie z małej wsi, która w wyniku choroby (czy też wypadku - tego nie pamiętam dokładnie już) zaczęła mówić niezrozumiałym językiem podobnym do angielskiego. Kobieta była już w podeszłym wieku. Nigdy nie skończyła żadnej szkoły poza podstawową, chyba jeszcze przed II Wojną Światową. Po wielu miesiącach udało się jakiemuś specjaliście od średniowiecza ustalić, że ta kobieta posługiwała się staro-szkockim. Na podstawie lektury średniowiecznych ksiąg ustalono, że język jakim się ta kobieta posługiwała był językiem zakonników w Szkocji. Najciekawsze jednak było to, że język ten był używany bardzo krótko i w bardzo ograniczonym obszarze tj. przez bodaj jeden niewielki zakon. Toteż podejrzewanie jej o zasłyszenie tego języka było zwyczajnym idiotyzmem. W istocie nigdy nie udało się tzw. "oficjalnej nauce" wyjaśnić tego fenomenu. Stąd te "racjonalne wyjaśnienia" należy zwyczajnie przemilczeć bo są tak głupie jak tylko sobie można wyobrazić. No ale jeśli z drugiej strony oficjalna egiptologia może stwierdzać, iż to, że Piramidy w Gizie mają osiem a nie cztery boki jak potocznie wydaje się ludziom wydaje oraz to, że w czasie przesileń wiosennych i jesiennych widać tylko przez chwilę to gołym okiem i jest to dziełem przypadku to... komentowanie fenomenu znajomości języków czy umiejętności gry na instrumentach na których nigdy się nie grało, względnie nadzwyczajnych umiejętnościach matematycznych w wyniku choroby/wypadku może być naturalnym zjawiskiem medycznym:) hahha:) pozdrawiam ze Szczecina całą Załogę:)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 6 mar 2021 08:34 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@Rimobul, Co do piramidy, no nie tylko jej, to okazuje się że jednak - elementy odlewane:
https://www.youtube.com/watch?v=W0cjSM4-Tzs

https://www.youtube.com/watch?v=fsU70SjIQfs&t=2897s&ab_channel=dziadWSZEWIED

Nie, 7 mar 2021 01:17 | ocena: + 2

gregormax | Załogant

@Rimobul, [2/2] - kontynuacja mojego poprzedniego wpisu ze względu na ograniczoną liczbę znaków w komentarzu. Zatem wracając. Czasy były to wyjątkowo brutalne i ludzie byli raczej zainteresowani głównie przetrwaniem i ekspansją. A jednak były cywilizacje gotowe podjąć się stworzenia czegoś co przekazałoby ówczesną wiedzę przyszłym pokoleniom, co więcej był to projekt niewiarygodnego rozmiaru. Można rzecz jasna założyć, że Piramida Cheopsa powstawała nie 20, ale np. 200 lat. Jakby jednak nie było wymagało to nie tylko konsekwencji, ale przede wszystkich wyższych idei i bardzo rozwiniętej filozofii i wiedzy o wszechświecie. Pytanie zatem po co ktoś w starożytności zaprzątałby sobie tym głowę. Od biedy można by było uznać, że tworzenie tego typu cudów było dla starożytnych metodą na pokazanie która cywilizacja jest najwspanialsza, ale pojawia się pytanie drugie: w jaki sposób udało się taką budowlę w owych czasach stworzyć. Szczególnie na obszarze, gdzie wyżywienie ludności było problematyczne i uzależnione od humorów Nilu. Teorii na ten temat mam kilka. Mogło być oczywiście tak, że Egipcjanie znaleźli sposób na transportowanie tak dużych bloków skalnych, aczkolwiek ile musiałoby to być statków i o jakiej wyporności, by przetransportować 2.3 miliona bloków. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie w wiarygodny sposób całego tego procesu. Druga moja teoria, to że piramidy były tam już wcześniej, a Egipcjanie dopiero je adoptowali do swoich potrzeb. Czyli że były dziełem zamierzchłej cywilizacji, która żyła na Ziemi znacznie wcześniej. Trzecia teoria to rzecz jasna, że ktoś im w tym dziele pomógł. Czy przybysze z kosmosu? Czy może nasz własny gatunek, który pozyskał jakąś wiedzę do podróży w czasie? Cóż, niestety rdzennych Egipcjan już nie ma, zostali dawno temu wybici w pień. A szkoda, bo może zachowałoby się więcej informacji.

Czw, 4 mar 2021 13:30 | ocena: -4

Kepos | Załogant

Ja też znałem kilka języków jak w 1991 roku w obliczu osób zajmujących się okultyzmem oświecił mnie Archanioł. Był to m.in. język włoski, w którym przez chwilę myślałem.
Potem po spożyciu różnych specyfików i obsypaniu jakimiś popiołami odkryto we mnie umiejętność profesjonalnego śpiewania. Musiałem patrzeć się w oczy duchom potępionym i po pewnym czasie rozpoznano kim byłem przed wcieleniem - śpiewakiem, który śpiewał w czasie buntu w Raju i został zlinczowany przez współtowarzyszy, którzy teraz są ludźmi.
Umiejętność znania języków obcych pochodzi, albo z ich nauczenia i jest to długi proces, albo od ducha dodatkowego, który te języki zna i nie ma ich wymazanych.
Dusza ludzka w ciele jest kompletnie wymazana, pozostawiono jej tylko charakter. Natomiast jeżeli chodzi o bohatera artykułu to po osłabieniu jego aury wypadkiem przyłączył się do niej dodatkowy duch, który zna ten język.
Weźmy przykład Apostołów, którzy mówili obcymi językami, a zeszli na nich dodatkowi Aniołowie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 4 mar 2021 19:37 | brak oceny

de press | Załogant

@Kepos, mówiono również o nich,że sie opili młodego wina,co nie jest dziwne ,bo sobie lubili wcześniej golnąć.a to z tym duchem pomocniczym poliglotą ,może być coś na rzeczy

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NAJNOWSZE OŚWIADCZENIE PENTAGONU (USA) W SPRAWIE UFO: [...] Departament Obrony nie prowadzi publicznej dyskusji na temat szczegółów obserwacji lub badań dotyczących naruszenia naszej przestrzeni powietrznej, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 14 kwi 2021 08:51 | Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowany obiekt latający. Do incydentu miało dojść w poniedziałek. W odpowiedzi polski resort obrony narodowej oświadczył, że tego dnia wieczorem wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy z Białorusią. „12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 22 marca 2021 | Każdy dzień pandemii koronawirusa przekonuje mnie, że jest to największy dar dla ludzkości. Świat już nigdy nie będzie taki sam, choć te zmiany na razie są ledwo dostrzegalne. Ale właśnie rozpoczął się proces przebudzenia ludzkości z paskudnego, egoistycznego i szkodliwego snu. Myślicie, że za chwilę wszystko powróci do tego, jak było? No cóż… Radzę wszystkim - obserwujcie spokojnie to, co się będzie...

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM - 11 kwietnia 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.