Dziś jest:
Niedziela, 17 października 2021

"Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli" Marek Aureliusz

Komentarze: 7
Wyświetleń: 3114x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 wrz 2021 05:31   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWA OLEISTA SUBSTANCJA POJAWIŁA SIĘ NA ELEWACJI BUDYNKU W KONSTANCINIE – JEZIORNIE

Nazwaliśmy to „deszczem z oleju” i przez wiele lat nie mieliśmy podobnego zgłoszenia Czy jest możliwe, że nad Konstancinem-Jeziornem ktoś zrzucił tę substancję z samolotu? Oczywiście, choć… o takich historiach raczej się nie słyszy, a samoloty mają zakaz opróżniania zbiorników w powietrzu poza sytuacjami awaryjnymi. Może być to jednak jeden z ciekawych fenomenów, których opis mamy w Archiwum FN.

 

Na czym polega ten dziwny fenomen? Nagle z nieba zaczyna spadać niczym deszcz dziwny płyn przypominający olej. Samolot? Zapomnijcie o tym - opisy świadków wykluczają samoloty i ewentualne punktowe zrzucanie przez nich oleju (!), a poza tym musiałby on lecieć bardzo nisko nad ziemią. Jeśli samolot zrzuciłby olej z wysokości np. 1 km, to rozproszenie jego byłoby takie, że nikt nie zauważył by "budynku w oleju"... ale to na marginesie. Oto opis z Archiwum FN, który dostaliśmy w czerwcu 1996 roku /fragment/

 

[…] Chciałem zgłosić do programu Nautilus Radia Zet dziwne zdarzenie, którego byłem świadkiem ja, moja mam i brat w lipcu 1993 roku. Było całkowicie czyste niebo, piękna pogoda, zero chmur czy samolotów ani żadnych innych obiektów. Nagle zaczął padać deszcz, ale to nie była woda, ale jakiś olej i to nie silnikowy, ale taki po prostu olej. Dlaczego nie z silnika? Bo nie miał żadnego zapachu, lepił się w rękach i był bardzo nietypowy. Czy mieliście kiedyś podobne zgłoszenie? Co to mogło być? Zaręczam, że nie było źródła tego wycieku, a deszcz oleju pojawił się przy całkowicie bezchmurnym niebie, co bardzo mnie zdziwiło. Pozostawiam do siebie telefon, proszę dzwonić po 18.00 […]

 

To jedno z takich zgłoszeń. Czy do podobnego zdarzenia doszło w Konstancinie-Jeziornie. Nie będziemy tej sprawy badać, a jedynie dokumentację tej historii umieścimy w Archiwum FN.

https://piasecznonews.pl/samolot-zniszczyl-elewacje-budynku/

 


 

Ale w katalogu FN "ZAGADKOWE DESZCZE" są także inne, ciekawe zgłoszenia.

 

OGROMNE METALOWE KULE SPADAŁY Z NIEBA W WIETNAMIE

Największa z nich miała nawet metr średnicy i ważyła 45 kilogramów! Świadkowie twierdzą, że spadały „wprost z nieba”, a nie z żadnych helikopterów czy samolotów. O niezwykłym deszczu kul napisał hiszpański portal que.es.

 

Tego typu zjawiska powtarzają się od czasu do czasu i nikt nie jest w stanie podać rozsądnej hipotezy wyjaśniającej ten fenomen. Pojawił się on właśnie w Wietnamie.


Świadkami „deszczu metalowych kul” byli w ostatnich dniach mieszkańcy jednej z prowincji w Wietnamie. W ich regionie z nieba nagle zaczęły spadać te obiekty budząc popłoch wśród ludzi, którzy obserwowali to zjawisko. Największa z nich miała średnicę 99 centymetrów i ważyła aż 45 kilogramów! Pozostałe ważą 35 kilogramów i 250 gramów.

Do tego nietypowego wydarzenia doszło w prowincji Tuyen Quang. Jak donoszą lokalne gazety, mieszkańców tej spokojnej azjatyckiej krainy obudził z letargu ogromny huk. Okazało się, że na jeden z przydomowych ogrodów oraz okoliczny dom spadły metalowe kule – jak donoszą świadkowie prosto "z nieba". Dom, na szczęście niezamieszkany, uległ całkowitemu zniszczeniu. Wszystko wydarzyło się w słoneczny, bezchmurny dzień.

Na miejsce niezwłocznie przybyła ekipa agentów wojskowych, której zadaniem było zbadać sprawę i zająć się ewentualnymi materiałami wybuchowymi, które mogły być niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców. Po szybkiej analizie ze względów bezpieczeństwa wietnamskie wojsko zdecydowało się ewakuować domy w okolicy, aby móc spokojnie prowadzić śledztwo.

Wietnamskie media są bezradne szukając racjonalnej hipotezy, która wyjaśni pochodzenie owych kul. Jedna z nich zakłada, że to szczątki jakiegoś zniszczonego satelity, inni wskazują na rosyjski program kosmiczny i to, co umieszczali oni na swojej orbicie, a co teraz „spada na ziemię”. Władze Wietnamu nie wydały jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. W listopadzie doszło w tym kraju do podobnego zjawiska: na inną prowincję po odgłosie wybuchu spadł grad metalowych odłamków. Spekulacje na temat ich pochodzenia są podobne.

 

W naszym archiwum mamy odnotowane podobne przypadki „deszczu metalowych kul”. Między innymi o tym zjawisku jest w materiale wideo, o którym zawiadomił nas jeden z czytelników. Jest on co prawda po angielsku, ale mimo wszystko… warto go obejrzeć. Jednym z dziwnych miejsc jest właśnie las, gdzie kilka lat temu z nieba spadły takie właśnie kule.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, January 13, 2016 10:40 PM

To: nautilus

Subject: linki

 

Pozdrawiam Fundację.

Wiem, że nie narzekacie na brak tematów, ale może zerkniecie na te linki jak znajdziecie czas. Autor wymienia kilka rzeczy, o których już dawno nie pisaliście. Może macie coś ciekawego w archiwum? Zastanawia mnie ten ostatni, czy to nie aby mistyfikacja? Wszystkiego dobrego w nowym roku:)

 

Poniżej materiały wideo, które polecił do obejrzenia nasz czytelnik. W jednym z nich pojawiają się owe „kule z nieba”.


 

 

Drodzy czytelnicy serwisu!

Znowu mamy zaległości w odpowiedziach na e-maile spowodowane ostatnim wyjazdem na eksperyment „Otwarte Niebo”. Obiecujemy, że do końca tygodnia nadrobimy wszystko – niestety spraw jest tak dużo, że to jest praca dla 100 osób na pełnych etatach… ; - )

Dziękujemy za książki, które dostaliśmy na nasz adres:

Fundacja Nautilus

Skr. 221, 00-950 Warszawa 1

Książki będą przeczytane, a następnie trafią na półki Biblioteki w Bazie FN!

 

 

Poniżej tradycyjnie „kilka drobiazgów” z naszej najnowszej poczty.

 

 


Witam serdecznie po raz kolejny Fundację

Podsyłam link do ciekawego nagrania z youtube, potężny trójkąt ufo uchwycony po zmroku w Niemczech.

Jeżeli to jest CGI to autor nagrania powinien za to dostać nobla.

https://www.youtube.com/watch?v=PszDMn2T6X4

Pozdrawiam

 

 

Wyobraź sobie, że jesteś pomiędzy Kanadą a Rosją i nagle, na 30 sekund, Księżyc w swojej maksymalnej okazałości pojawia się i znika przed tobą, przez 5 sekund powoduje całkowite zaćmienie Słońca. Coś niesłychanego. Księżyc widziany z Arktyki, biegun północny.


 

From: [...]
Sent: Friday, September 3, 2021 1:44 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Król szczurów

 

Drogi Nautilusie,

 Polecam Waszej uwadze ciekawy artykuł dotyczący znalezionego ostatnio króla szczurów. 

 https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/rosja-krol-szczurow-znaleziony-na-polu-czym-jest-to-zjawisko/3bl8jvk,07640b54

 Z serdecznymi pozdrowieniami

Wasz stały czytelnik

 


From: [...]
Sent: Friday, September 3, 2021 10:32 AM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ciekawa chmura do atlasu.

 

Ahoj!
Przesyłam zdjęcie ciekawej chmury.
Pozdrawiam serdecznie.
Stały załogant z Kościerzyny.Komentarze: 7
Wyświetleń: 3114x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 6 wrz 2021 05:31   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 6 wrz 2021 22:28 | brak oceny

BETELGEZA | Załogant

Witam . Zapewne te kulki to części jakiejś satelity lub rakiety nośnej.
Chmura na ostatnim zdjęciu wygląda także dość ciekawie , ale nie raz widujemy podobne obłoczki.
Super animacja z tym księżycem bardzo efektowna. Autor powinny dostać oscara . Natomiast te Ufo trójkątne to typowy przykład TR- 3B BLACK MANTA

Pon, 6 wrz 2021 17:43 | brak oceny

Thalia | Załogant

Sam autor tweetu z video z księżycem przyznaje pod nim, że jest to fotomontaż.

Pon, 6 wrz 2021 17:07 | brak oceny

najsampierw | Załogant

olej, olej...kto wie, być może był to awaryjny zrzut ekskrementów z pokładu UFO :) a ten fejk z nagranym księżycem robi wrażenie, widząc takie coś, można dostać palpitacji serca :)

Pon, 6 wrz 2021 16:40 | brak oceny

speedy29 | Załogant

"Deszcz z oleju" - Mnie się to kojarzy z "Z archiwum X" (czarny rak )

Pon, 6 wrz 2021 15:53 | brak oceny

Thalia | Załogant

Cześć. Odnośnie tego filmiku z księżycem - na Twitterze większość komentujących uwaza że jest to fake. Czy ktoś ma więcej informacji?

Pon, 6 wrz 2021 13:27 | brak oceny

jonny | Załogant

Zjawisko spadających kul opisane było w jakimś artykule ale teraz nie mogę go odnaleźć. Wówczas kule były zidentyfikowane jako zbiorniki na paliwo rakiety Centaur (górny stopień Atlasa V). Pewnie mnóstwo satelitów ma zbiorniki na paliwo w postaci takich kul a jak wiadomo gro starych satelitów to jakieś wojskowe nie wiadomo co i dlatego nie ma o nich informacji (o ich deorbitacji).

Pon, 6 wrz 2021 09:24 | ocena: + 2

Senlandia | Załogant

Największa z nich miała średnicę 99 centymetrów i ważyła aż 45 kilogramów!
To chyba była pusta w środku.
Gdyby ta kula była tylko z lekkiego aluminium to by ważyła 1380kg!
Z żelaza - 4 tony!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

16 października: // 20 listopada w czeskiej Pradze prezentacja FN 'UFO - nowe spojrzenie' [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 6 paź 2021 03:44 | Droga Fundacjo, chciałbym tylko zameldowac ze od jakiegos czasu widuje nocą UFO na niebie... mój chłopak również widzial.. mówiąc dokładnie widzialam  świetlisty obiekt który przemieszczał się nienaturalnie, po czym stał w miejscu i zmienial nienaturalnie położenie, dosłownie momentami skakał po niebie aż zniknął w Chmurach.  Piszę do was dlatego, że być może macie więcej meldunków. Miejscowośc Mannheim Baden Württemberg. Pozdrawiam

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICA UFO Z ARCHIWUM FN - dla naszych czeskich kolegów, 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.