Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 28
Wyświetleń: 5488x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 sty 2022 15:39   
Autor: FN, źródło: FN   

ŚMIERĆ KLINICZNA – PO JEJ PRZEŻYCIU PRZESTAJESZ BAĆ SIĘ ŚMIERCI

14 osób opowiedziało brytyjskiemu dziennikarzowi, jak bardzo zmieniło się ich życie po tym, jak byli „po drugiej stronie”. Zniknął lęk przed śmiercią, a pojawiło się zainteresowanie religiami. Powód? One naprawdę poruszają temat realny i wręcz namacalny – życia po śmierci.

 

14 osób, które „powróciły z martwych” ujawniają, co się dzieje, gdy umrzesz – w naszej poczcie dostaliśmy link do tej publikacji w jednym z brytyjskich portali.

Okazuje się, że opisy Brytyjczyków po przeżyciu śmierci klinicznej są praktycznie takie same jak osób z Polski, które zgłosiły się do FN.

Jeden z świadków opowiedział, że jego doświadczenie ze śmiercią było „obudzenie się ze snu”.

Wszystko we śnie wydaje się jasne i kolorowe i wydaje się, że trwa godzinami” – powiedział. „Ale kiedy wróciłem do żywych okazało się, że nie było mnie raptem trzy minuty”.

Jego opis powrotu do ciała był także typowy. Świadkowie opisują go jako bardzo nieprzyjemny moment, kiedy czują ciało, które jest odrętwiałe, wręcz obce. Kiedy byli poza ciałem byli naprawdę sobą, a teraz będą musieli czekać wiele lat, zanim znowu znajdą się w tym cudownym świecie.

 

„To było jak przeglądanie książki”

Kolejna ciekawa relacja pochodzi od motocyklisty, który przeszedł bardzo ciężki wypadek. Opuścił ciało i znalazł się w jakieś niepojętej umysłem przestrzeni.

Nie unosiłem się czy latałem… po prostu tam byłem” – tak opisał to uczucie. Miał okazję zobaczyć także wszystkie sceny ze swojego życia, co przypominało mu czytanie ciekawej książki. Był zdumiony, że tyle przeżył. Czuł, że może tam zostać lub wrócić do żywych – wybrał powrót, bo chciał się jeszcze spotkać ze swoją dziewczyną.

- Czy boję się śmierci? Czuję wobec niej respekt, ale nie lęk! Śmierci nie ma, jest przejście w inny stan. Cudowny stan.

 

„Moi bliscy przyszli i przemówili do mnie”

Kolejna osoba to także ofiara wypadku motocyklowego. Zobaczył swoje ciało leżące obok motoru, a potem pojawiła się bliska mu osoba, która zmarła kilka miesięcy wcześniej. To był jego brat! Usłyszał od niego ciekawe słowa:

- Możesz wrócić do ciała lub iść ze mną do światła, ale radzę ci, abyś jeszcze zaczekał. Masz coś ważnego do zrobienia tutaj na Ziemi!

Inna osoba z grupy po przejściu „śmierci klinicznej” opowiedziała, jak przy łóżku w szpitalu pojawiła się nieżyjąca ciotka. I tu także padły znamienne słowa:

- To jeszcze nie jest twój czas! Musisz wrócić i dokończyć to, co zacząłeś!

 

 

„Był ogród z bawiącymi się w nim dziećmi”

Kolejna kobieta miała przerażające przeżycie – jej serce zatrzymało się na sześć minut. W tym czasie opuściła ciało i widziała siebie, którą ratowali lekarze. Potem znalazła się w dziwnym miejscu – jakimś ogrodzie, gdzie beztrosko bawiły się dzieci.

- Ten ogród nie był wypełniony kwiatami, tylko wszędzie była zielona trwa. Był plac zabaw z karuzelą pośrodku i dwójką dzieci biegających wokół. To był chłopiec i dziewczynka. Chciałem zostać, aby zrobiło mi się żal mojej mamy i w tym momencie jakaś siła wciągnęła mnie z powrotem do mojego ciała.

Inny mężczyzna opowiedział o dramatycznym wydarzeniu z dzieciństwa, kiedy prawie utonął w publicznym basenie. Miał wtedy zaledwie osiem lat.

- Nagle okazało się, że jestem tuż obok basenu i widzę, jak dwóch ratowników wyciąga z wody moje ciało, a potem zaczynają reanimację… to było takie realne, że słów brakuje, aby nawet to opisać!

W postaci innego ciała towarzyszył karetce w drodze do szpitala. Dopiero tam powrócił do ciała.

 

Warto przypomnieć jedną z najciekawszych polskich relacji o śmierci klinicznej.

Link do filmu

 

I na koniec „mały drobiazg” znaleziony w sieci przez naszego czytelnika.

Komentarze: 28
Wyświetleń: 5488x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 sty 2022 15:39   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (28)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 16 luty 2022 17:48 | ocena: + 1

Maxben | Załogant

Witam wszystkich opiszę tu swoją śmierć , w 2013r miałem zawał wylądowałem w szpitalu na oddziale kardiologicznym . W trakcie wykonywanego zabiegu koronarografii doszło do zatrzymania akcji serca . Ale o tym dowiedziałem się później .Same zejście w moim przypadku było nader przyjemne tak jak bym zapadał w sen taki bardzo przyjemny sen wręcz chciałem zasnąć było to bardzo przyjemne . I i tu usłyszałem zobaczyłem lekarza i mówię mu chyba zasnąłem on się uśmiechnął i powiedział że chciałem im uciec . Jeszcze nie rozumiałem tych słów dopiero na sali po jakim czasie zauważyłem dwa ślady wypalone na klatce piersiowej po reanimacji. Od tego czasu nie powiem że nie boje się śmierci ale patrzę na ten stan trochę inaczej ,co nie znaczy że lęk przed śmiercią nie istnieje . Teraz już wiem że było to niedotlenienie mózgu a stan w którym się znalazłem był bardzo przyjemny wręcz coś mnie tam przyciągało same wspomnienie budzi takie dziwne odczucia . To tyle życzę zdrowia i pozdrawiam

Pt, 11 luty 2022 16:33 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

nie przezylam smierci klinicznej albo jej nie pamietam ale nie boje sie smierci. zycie jest bardziej przerazajace

Pon, 7 luty 2022 10:30 | brak oceny

Arturek28 | Załogant

Dla zainteresowanych przedstawiam moją rozmowę z Robertem na temat śmierci klinicznej: https://www.youtube.com/watch?v=iAvMKcLvMVQ

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 7 luty 2022 10:49 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@Arturek28, Witam. Jeżeli kolego jesteś autorem tej audycji to bardzo mnie to cieszy. Mogę jedynie pogratulować. Audycja niesamowicie ciekawa i dobrze, że pojawiają się w sieci dla szerszego grona. Liczę, że tych Twoich audycji z udziałem Kapitana zobaczymy więcej. Może temat UFO pojawi się gdyż spora grupa załogantów jest zainteresowana również tym tematem. Dzięki za tak wspaniałą pracę dla nas wszystkich. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 7 luty 2022 13:08 | ocena: + 1

Arturek28 | Załogant

@Orion_1957, No właśnie jestem ;-)

Wt, 25 sty 2022 02:40 | ocena: + 1

Jagoda-No | Załogant

W moim odczuciu śmierć to ten moment przejscia w inny świat. To trwa moment. A umieranie to np.tortury, walka o każdy oddech itp.A to jest straszne.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 25 sty 2022 14:25 | ocena: + 1

Vrill | Załogant

@Jagoda-No, hej, dokładnie o tym samym mówię: to umieranie jest straszne, nie śmierć.

A sny to takie mniejsze siostry śmierci, ktoś się boi snów? ;) Wszechświat zostawił nam parę innych, nad wyraz raźnych wskazówek tego jak to jest z tym cyklem życia-i-śmierci:
-pory dnia; świt/brzask-pełnia dnia-zmierzch-ciemna noc ...
-fazy księżyca; początek widoczności, pełnia, schodzenie z widoku, nów/nic ...
-pory roku (szczególnie w naszej strefie klimatycznej); budzenie się {do} życia/mrowie narodzin i rozwój we Wiosnę, pełen rozkwit na lato potem jesień i szykowanie się na nowe, oraz zima z jej jasno-krystaliczną czystością pokrywającą to co już było ...

-a nawet sam fakt występowania zjawiska takiego jak pełne zaćmienie Słońca (z idealnym stosunkiem proporcji i odległości między Ziemią, Księżycem a Słońcem)
☆∞

Pt, 21 sty 2022 20:15 | ocena: + 2

dzwonnik | Załogant

Przyszło mi jeszcze do głowy w związku z tym tematem.. czemu uważamy że czasem pamiętamy poprzednie swoje wcielenie.. a może to nie są nasze wspomnienia? Może to w część pamięci kogoś innego kto żył wcześniej.. i my w jakiś sposób.. może poprzez geny.. otrzymujemy ją lub jej część.. prawdziwą lub nie..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 25 sty 2022 19:14 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@dzwonnik, nasze i nie nasze zarazem... te wspomnienia

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 26 sty 2022 21:04 | brak oceny

dzwonnik | Załogant

@Senlandia, no właśnie.. póki co nie wiadomo.. żyliśmy już lub nie.. równie dobrze może się okazać, że nasza fizyczna powłoka to jedyne sztuczny twór.. nowoczesny komputer czy kolejna edycja Play Station.. typowy awatar.. tyle że zbudowana z białek..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 28 sty 2022 19:05 | brak oceny

Senlandia | Załogant

@dzwonnik, poczytaj moje komentarze do artykułu https://nautilus.org.pl/artykuly,4206.html?id=4206
"BYŁEM KOBIETĄ… BYŁAM MĘŻCZYZNĄ… – KOLEJNA ODSŁONA TAJEMNICY REINKARNACJI"
pod komentarzem Marea - druga podstrona

Pt, 21 sty 2022 20:09 | ocena: + 1

dzwonnik | Załogant

Jestem ciekaw jak się ma śmierć.. i związane z tym szczęście uwolnienia się od życia które jest pasmem cierpienia.​. do reinkarnacj​i czyli ponownego wcielenia.. i ponownego życia.. czyli ponownego cierpienia.​.

Czw, 20 sty 2022 16:30 | ocena: + 5

abrovb | Załogant

Przezylem 3 smierci kliniczne w odstepie 30 lat. Za kazdym razem wracalem do tego samego miejsca, przepiekna wyspa ze wzgorzami porosnieta soczysto zielona trawa, z rownie zielonymi zagajnikami. Jedynie co sie zmienialo to ilosc ludzi ktora na mnie czekala, za pierwszym razem to byly 2-3 osoby, za drugim bylo ich dosyc sporo, a za trzecim, tyly takie tlumy ze sie niedalo przecisnac. Wszyscy zawsze kazali mi wracac i wykonac zadanie ktore sobie postawilem.
Smierc jest przepiekna, najgorsze jest umieranie. Za pierwszym razem , byl to wypadek samochodowy, niezauwazylem kiedy znalazlem sie po tamtej stronie. Za trzecim razem umieranie trwalo kilka godzin, kilka godzin walki o kazdy oddech, wiec jak poczulem ze nie musze oddychac, nic nie waze, moge sie wszedzie poruszac bylem wniebowziety doslownie.

Czw, 20 sty 2022 10:30 | brak oceny

sidhartha | Załogant

problem tkwi też w tym że życie nieszczęśliwe doprowadza do nerwicy, depresji i wielu innych traum, tolle zanim się oświecił cierpiał, nie zachęcam do masochizmu ale do bycia w "teraz"
ale umysł nie zrozumie teraz, bo on dąży tylko do przyjemności(z całym szacunkiem dla niej bo jest lepsza od bólu), szczęście ma bardzo dużo wspólnego z przyjemnością, choć nie jest to dokładnie to samo, ludzie którzy doświadczyli śmierci klinicznej mówią o rozkoszy, ale to też tylko gra umysłu, liczy się "teraz"
teraz jest źródłem wszelkiego szczęścia, zdrowia fizycznego, duchowego i psychicznego. tragedią naszej planety jest to że ludzie nie potrafią lub nie chcą zaufać "świadomości"
a tylko to nam pozostało.

Czw, 20 sty 2022 08:57 | brak oceny

sidhartha | Załogant

wielu lekarzy uważa że NDE czyli śmierć kliniczna to fikcja a wszystko dzieje się w mózgu, choć nie mają na to żadnego dowodu, ale ja jestem otwarty na różne opcje i poglądy, i pomimo że raz miałem NDE to nie jestem pewien czy po śmierci czeka nas to samo, lekarze wyraźnie mówią że światło nie istnieje, zresztą nauka też jest sceptyczna wobec wizji trwania dalej.
co do samowyleczenia, ekstaza uzdrawia.i chyba tylko ona.

Śr, 19 sty 2022 12:32 | ocena: -3

Kepos | Załogant

" Śmierć kliniczna - po jej przeżyciu przestajesz bać się śmierci "
No chyba, że jest to śmierć w torturach i potem zależy od tego do jakiego wymiaru czyścowego Aniołowie umieszczą Duszę.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 20 sty 2022 08:00 | brak oceny

Marea | Załogant

@Kepos, Masz na myśli, że będąc torturowanym wysyłają niskie wibracje i analogicznie zostaną przydzieleni, czy co?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 10:20 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@Marea, mam na myśli być torturowanym i ponieść śmierć z rąk duchów szatana, oni to mają nadludzkie metody.
A przydzieleni do wymiarów czyścowych to już inna "bajka" - ten przydział jest uzależniony od tego jak przeżyliśmy życie tu na Ziemi i to już rozrządzają Aniołowie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 20 sty 2022 12:32 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

@Kepos, szanuję aniołów ale każdy przeżywa dobrze życie.
szatan to mit.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 sty 2022 13:00 | ocena: -2

Kepos | Załogant

@sidhartha, to, że każdy przeżywa dobrze życie - widać tylko powierzchownie. A co z samobójcami oraz zabójcami ?

Miałem spotkanie z szatanem, torturował mnie poprzez swojego namiestnika, a potem chciał żeby przyjąć mnie do swego gremium - nie zgodziłem się.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 11 luty 2022 16:35 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, nie wiem co bierzesz ale odstaw to

Pt, 11 luty 2022 16:35 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, aniolowie? a myslalam ze bog

Czw, 20 sty 2022 12:30 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

@Kepos, śmierci nie ma, naszym ostatecznym celem i przeznaczeniem jest stanie się światłem raz na zawsze, od tego nie ma ucieczki, prędzej czy później egzystencja połączy się że światłem, bo gdyby to było niemożliwe, byłoby smutno :(
kepos zresztą popełniasz błąd myśląc że eden się skończył, eden nigdy się nie skończył, a chrześcijaństwo?pociska bzdury że zostaliśmy kiedyś pozbawieni tej nieziemskiej rozkoszy, żadna cywilizacja nie skazałaby siebie na potępienie, dzisiaj podczas medytacji doznałem olśnienia i ufam "kreacji"

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 20 sty 2022 13:02 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@sidhartha, z tym edenem to jesteś w błędzie i nie masz na to własnego doświadczenia.

Pt, 11 luty 2022 20:06 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@sidhartha, haha na zawsze? a myslisz ze dlaczego tu jestesmy? bo wyszlismy ze swiatla bo tam bylo nudno.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.