Dziś jest:
Środa, 25 listopada 2020

Lubicie agresję, wojnę, zabijanie. Jesteście niebezpieczni dla siebie samych. Także w pewien sposób dla pokojowo nastawionych cywilizacji zamieszkujących inne planety.
/obca istota z UFO podczas CEIII w Brazylii/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 117


#1411 LAMPA ODBITA OD SZYBY JAK... UFO? Zdjęcie z projektu FOTO-LAB FN

komentarze: 3 oglądane: 1156x

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia z projektu FOTO-LAB FN. Trafiają tam nie tylko najciekawsze zdjęcia UFO, ale także fotografie będące błędami fotograficznymi lub ewidentnymi fałszerstwami. To są jednak bardzo ważne materiały, bo dają one materiał porównawczy. Zobaczmy zdjęcie dnia, które zostało przez naszych kolegów uznane jako "odbicie lampy od szyby".

From: [...]
Sent: Saturday, July 18, 2020 2:42 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Czyżby ufo

Witam kolega w Baborowie woj opolskie zrobił zdjęcie na którym widać obiekt lub miraż świetlny. Mamy swoje spostrzeżenia ale wolimy zapytać znawców tematu czy coś jest na rzeczy. Pozdrawiamy 

OD FN

Witamy,
My mamy inne podejrzenia: to mogła być szyba, a ten obiekt jest lampą. One tak często wychodzą na zdjęciach.
Pzdr
FN

Do projektu FOTO-LAB FN jeszcze wrócimy, ale teraz kilka drobiazgów z naszej ostatniej poczty.

 

 

From: [...]
Sent: Friday, August 21, 2020 12:18 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dwa różne zdjęcia

Dwa różne zdjęcia. Obiekty nie z tej Ziemi czy drony? Proszę o odpowiedź.Witamy,
Dziękujemy za zdjęcia i opis. Nad dachami domów – naszym zdaniem to może być ptak. Na niebie nad postacią na zdjęciu – to raczej nie jest ptak, ale wszelkie analizy ze względu na rozmiar zdjęcia i obiektu nie mają sensu.
Oczywiście może to być także UFO.
Pzdr
FN

 

From: [...]
Sent: Saturday, May 23, 2020 11:03 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: zdjęcia ufo?

Dzień Dobry

W roku 2018 wyglądałam przez okno w mieszkaniu z zamiarem robienia zdjęć jerzykom, ptaki te jest trudno złapać, a ja je uwielbiam. Zdjęcia robiłam na największym zoomie i podczas robienia tych zdjęć natrafiłam na jakiś dziwny punkcik na niebie, zrobiłam zdjęcia, od razu pokazałam mężowi a on do mnie mówi, że na pewno to samolot ja w to nie wierze bo przecież samoloty mają czerwone światła na końcach jak wróciłam wyszukać "to" na niebie już tego nie było na dodatek odpaliłam stronę flightradar i nic tam nie było. Napisałam też do mojego brata w tym czasie i wysłałam nawet screen z flightradar gdzie nic na naszym niebie nie było. Poza tym nawet jak leci samolot odrzutowy to słychać huk.

W załączniku wysyłam zdjęcia.

Trzymam za Was kciuki w odkrywaniu prawdy, bo z całą pewnością nie jesteśmy sami.

pozdrawiam,
[...]
 

From: [...]
Sent: Sunday, June 14, 2020 12:19 PM
To: studio.lab.nautilus@gmail.com
Subject: ?Witam
Nie będę robił tajemnicy z faktu, że zjawisko UFO interesuje mnie od lat, a ponieważ nie pierwszy to raz, kiedy przeglądając zdjęcia dostrzegłem coś ciekawego- kiedyś np przesłalem wam zdjęcia czegoś nad Ścieżką pod Reglami w Tatrach, dzisiaj również rutynowo już sprawdzałem, czy na zdjęciach z wczorajszej (13(!).06.20) wycieczki do Lasu Bemowskiego w Warszawie nie widać czegoś ciekawego. No i widać. Obiekty na niebie widać tylko przy dużym powiększeniu. Na zdjęciu pierwszym (z torami)mniej więcej na godzinie 1 w stosunku do torów widać najwyraźniejszy obiekt, nazwijmy go A. Na lewo od  obiektu A, na jego g. 10, widać drugi obiekt, dyskoidalny, nazwijmy go B. Na prawo od obiektu A, na jego g. 4, widać czarny, prostokątny kształt, obiekt C. Na zdjęciu drugim nie widzę nic, ale przesyłam dla porównania. Na zdjęciu trzecim widać już tylko obiekt A, który widać też na zdjęciu czwartym między drzewami, na białym tle chmury. Zdjęcia torów zrobione zostały w sekundowych odstępach, zdjęcie czwarte( przy ogrodzeniu) parę minut wcześniej. Przy Lesie Bemowskim znajduje się lotnisko Babice, więc może były to np helikoptery, awionetki lub szybowce, które regularnie operują z Babic. A może nie? Macie spejalistyczne programy do analizy zdjęć, więc ciekaw jestem waszej opinii. Jeśli opublikujecie te zdjęcia, proszę zamazać twarz mojego syna oraz nieujawniać mojego nazwiska.
Pozdrawiam
[...]

 

Tak wygląda  jeden z obiektów po powiększeniu zdjęcia.


 OD FN

O 'maluteńkich kropeczkach, które są na co 5-6 zdjęciu i po powiększeniu...' powstaje oddzielny tekst.

 

From: [...]
Sent: Sunday, October 4, 2020 12:32 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dziwny obiekt nad Warszawą

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W dniu 03.10.2020 r. o godz. 13.50 udało mi się uchwycić dziwny ale bardzo ciekawy obiekt nad Warszawą o biało żółtym odcieniu.
Pozdrawiam ( Orion_1957 )

 

OD FN

Dziękujemy. Zdjęcie na pewno pokażemy (robimy taką dużą publikację ze zdjęciami UFO typy fastwalker).
Pozdrawiamy
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2020 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.


I już po publikacji dostaliśmy jeszcze jednego e-maila ze zdjęciem, które prezentujemy poniżej.


From: [...]
Sent: Monday, October 5, 2020 10:05 AM
To: Nautilus Ufo <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ufo

72-210
10/05/2020
9:30
Ufo w dali.


Najpierw zobaczmy oryginał zdjęcia.


Poniżej fragment zdjęcia, na którym jest widoczny obiekt UFO.
 

I jeszcze raz wracamy do projektu FOTO-LAB FN, gdyż dostaliśmy ciekawy materiał.

From: [...]
Sent: Saturday, October 3, 2020 7:15 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcia UFO a fake.
Importance: High

Cześć Nautilus. Na temat fałszywych fotografii z UFO, chcę Wam przy okazji zwrócić uwagę na niektóre z technik preparowania fake’owych materiałów, jakimi dzisiaj w Internecie posługują się oszuści – często zabiegający o profitową atencję na dających taką możliwość społecznościowych kanałach nie bacząc, jakie tym samym szkody wyrządzają ufologii, a nam pasjonatom UFO wywołują poczucie niesmaku. Dzisiaj wydaje się, najszybszym takim sposobem są programy graficzne 3D do renderowania cyfrowych modeli i z tego, co obserwuję w Necie, większość fałszywych filmów czy fotografii z UFO jest dziś preparowana przy ich pomocy. Osobiście nie sądzę, iż komuś chciałoby się budować model na sznurku w celu dokonania takiego fake’u – możliwe, że w dawnych latach jeszcze przed cyfryzacją ktoś tego dokonywał. Dla przykładowego zobrazowania takich fałszywek posyłam Wam dwa takie fałszywe zdjęcia z UFO, które spreparowałem na potrzeby tego tekstu – komputerowy model 3D latającego spodka typ: „Adamski”, który zbudowałem od podstaw w jednym z takich programów, a następnie wkomponowałem w dwa zdjęcia ze swojego albumu. Zdjęcie pierwsze wykonane jest aparatem kompaktowym natomiast druga fotografia lustrzanką cyfrową – może będzie to jakaś mała pomoc dla Waszego laboratorium w weryfikacji komputerowych analiz przesyłanych Wam podobnych zdjęć. Oczywiście jako pasjonat UFO jestem przekonany, że nielicznym ludziom udało się fotografować tego typu obiekty z tak bliska (np.: George Adamski, Eduard Albert Meier) i w annałach ufologii znajdziemy więcej tego formatu autentycznych zdjęć z UFO, ale jak wiemy z historii ufologii, zawsze musi za tym stać jakaś autentyczna misja — szczery, jawny kontakt i otwarty kontaktowiec — a nie anonimowa osoba niby chowająca się przed ośmieszeniem.
Pozdrawiam: załogant Researcher

 

Dziękujemy za bardzo ciekawy materiał. Natychmiast trafia do naszego projektu FOTO-LAB FN, a Pana dane wpisujemy do naszego zespołu współpracowników w ramach tej grupy. Jedna uwaga w sprawie fałszywych zdjęć. Wklejanie obiektów w zdjęciu jest rzeczywiście efektowną techniką, ale dość prostą do zdemaskowania. Nie chcemy zdradzać kulis „naszej pokładowej kuchni projektu FOTO-LAB FN”, ale wklejanka ma co najmniej dwie dramatyczne wady. Proste do wykrycia.

Zupełnie inna historia jest ze zdjęciami małych modeli zawieszanymi na nitkach. W tej sytuacji nie ma najmniejszej szansy, aby wykryć oszustwo, gdyż programy graficzne widzą rzeczywisty obiekt, a także nie dostrzegają nawet najmniejszej zmiany pikseli na obrzeżach. Zrobienie takiego oszukańczego zdjęcia wymaga jednak ogromnej pracy i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie godzinami wykonywał modelu, który potem sfotografuje, prześle i będzie opluwał w nadziei, że „zetrze znienawidzonych ludzi na proch, bo wzięli zdjęcie za UFO, a tu bach… model!” ;)
Przez wszystkie 30 lat zajmowania się UFO spotkaliśmy się z czymś takim dosłownie kilka razy (można policzyć te przypadki używając palców jednej ręki). Jest jeden nikczemny oszust, który faktycznie dłubał modele i podsyłał fałszywki, a robił je trochę na jedno kopyto, czyli „trochę meierowe” czyli przypominające spodki z książki o Meierze.
Oto przykłady zdjęć, które nam oszust przysyłał. ;)

Do każdego zdjęcia była przygotowywana oczywiście odpowiednia „bajeczka”, ale próba kontaktu z autorem zdjęcia okazywała się „no tak jakoś-takoś nietypowo niemożliwa”, co natychmiast było oczywistym sygnałem, że zdjęcia wykonał „miłośnik tzw. prawdziwych badaczy” (o tym, co się za tym dziwnym sformułowaniem kryje napiszemy w oddzielnej publikacji).
Także dziełem tego ewidentnie chorego człowieka są prawdopodobnie te zdjęcia.

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3992,ufo-13-czerwca-2020-pod-poznaniem-rzekomo-wykonano-zdjecia-latajacego.htmlSprawa jednak ma bardzo pozytywny aspekt.  Umówmy się – nikomu z nas nie będzie się chciało robić modeli, zawieszania ich na nitkach itp., bo normalni ludzie po pierwsze nie są oszustami, a po drugie nie mają czasu na zajmowanie się takimi idiotyzmami. Jednak dzięki właśnie takim zdjęciom mamy wreszcie materiał do porównań z prawdziwymi modelami, którego nam przez tyle lat brakowało.

Kończąc – jeszcze raz dziękujemy za e-mail i zdjęcia, które się bardzo przydadzą. Natomiast z naszego doświadczenia proszę nam wierzyć – spotkanie „oko w oko” z autorem rzekomej fotografii UFO jest przesądzające, zamyka sprawę. Osoby wykonujące modele to przeważnie zakompleksione kmiotki ukrywające się pod gówniarskimi nickami i wymyślonymi imionami i nazwiskami. Ludzie, którzy naprawdę sfotografowali UFO nie tylko podają prawdziwe dane osobowe, ale bez problemu spotykają się z naszą ekipą osoboście. Proszę spojrzeć na historię z Projektu KONTAKT – ta rodzina spod Poznania jest gotowa udostępnić nam wszystko związane z tymi zdjęciami, ich miejscem zamieszkania, drobnymi szczegółami związanymi z ich życiem prywatnym. Dlaczego? Gdyż jest w tym prawda. I proszę nam wierzyć – ona zawsze się obroni. Wcześniej czy później.


Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 6 paź 2020 15:04 | brak oceny

88kropka | Załogant

Ja też nie znam wszystkich członków fundacji Nautilus ich nazwisk i miejsc zamieszkania i też nie wiem czy można wam ufać? Jak ktoś wysyła wam prawdziwe zdjęcia z pokazów lotniczych zrobionych w 2o18 roku w Poznaniu to nikt do mnie nie napisał z prośbą o spotkanie żeście mnie olali,żadnego odzewu tylko dziękuję i bardzo ciekawe i nic więcej.Owszem publikacja na stronie Nautilusa była za którą dziękuję ale się nie ujawnię i nie podam swoich danych. Mam resztę zdjęć z tego pokazu i żadnego zainteresowania z waszej strony żadnego,nie będę się ujawniać bo nie wiem czy warto.

Wt, 6 paź 2020 07:46 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

Researcher ma rację, też posiadam w swoich zbiorach próbki imitacji ufo. Nie na żyłkach, nie wklejanki, lecz wyrzucane w powietrze przedmioty. najlepszy efekt przyniosły: psia miska i puderniczka żony. Próba wykrycia jakiegokolwiek fałszerstwa zawsze skończy się fiaskiem, bo tutaj nie ma fałszerstwa. Ot! Przedmiot w powietrzu, realizm w 100%. Proponuję otwarcie ,,kącika" dla takich zdjęć, gdzie autorzy otwarcie przyznają się do tzw. fejku. Zniechęci to wszelkich buców do kontynuacji (idącej w złym kierunku) radosnej twórczości, lub naprowadzi ich na właściwe tory. Ręczę, że wiele osób skorzysta, a jeszcze więcej będzie odwiedzać i prześcigać się w ocenach. Nikt nie będzie tracił czasu na jałowe dyskusje nad rzekomym ufo, nad placem zabaw. Zaoszczędzi to cennego czasu samej FN, która z satysfakcją będzie mogła go dodać do trzydziestu lat działalności. Pozdrawiam serdecznie.

Wt, 6 paź 2020 05:39 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

Jak mantrę powtarzacie o tych trzydziestu latach doświadczeń w odkrywaniu prawdy (głównie o ufo). Owszem, staż robi wrażenie, ale tylko na osobach drążących temat z pasją i uporem, jak Wy. Natomiast spójrzmy na to z perspektywy długości ludzkiego życia. Średnia wieku, gdy czas się żegnać z planetą bólu i cierpienia, to przeważnie przedział 70-80 lat. Dla obcych to śmiesznie krótko, a okres 30 lat stażu w poznawaniu ich jestestwa, niechybnie zwaliłby by ich z nóg. Jak twierdzą niektóre obce nacje, mamy sobie dać spokój z szukaniem rozwiązań dla silników, czy pojazdów antygrawitacyjnych, gdyż nasze krótkie życie nie pozwoli na zrozumienie (nie mówiąc o zbudowaniu) tej techniki i jej tajników. Radzą oprzeć się na wodorze i to jest maksimum naszych możliwości. Z całym szacunkiem 30 lat to jak pstryknięcie zapalniczką. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 117


komentarze: brak oglądane: 335x
#1434
UFO I PODWÓJNA TĘCZA

Nasze najnowsze "zdjęcie dnia" zostało wykonane przez p. Beatę, naszego teleobserwatora, która wróciła we wspaniałej formie po krótkiej podróży do... mistycznej krainy. ;) Cieszymy się z tego bardzo! Poniżej opis do zdjęcia "UFO i podwójna tęcza".[...] ...

czytaj dalej


komentarze: 7 oglądane: 962x
#1433
ZAGADKOWE ZJAWISKO NAD EMILCINEM - 2020

 Nad Emilcinem (woj. Lubelskie) pojawiło się ciekawe zjawisko w nocy (luty 2020). Obszar nieba był rozświetlony w sposób sugerujący, że gdzie ustawiono silne reflektory (czasami takie ustawiają przed restauracjami, domami weselnymi itp.), ale wygląda...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 903x
#1432
Ten obiekt unosił się nad polem... To było na 100 procent UFO! - zapewnia autor nagrania

 Wracamy po 24 godzinnej przerwie korekty oprogramowania i nadrabiamy zaległości.  Na początek zdjęcie i film, które przysłał jeden z naszych stałych i sprawdzonych (wiarygodnych) czytelników. Jego zdaniem obiekt był niewiadomego pochodzenia...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 802x
#1431
BLIK CZY... KULA ORB?

 Na naszą pocztę przyszło niezwykłe zdjęcie. Jest ono wykonane nad morzem, wokół są kropelki wody, świeci słońce, czyli śmiało można uznać tę kulę za tzw. blik, czyli efekt powstający w optyce aparatu. Zdjęcie zawiera jednak elementy intrygujące...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2076x
#1430
MARSZAŁEK W DYMIE PODCZAS… MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI?

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia, która obiegła sieć po tzw. Marszu Niepodległości w Warszawie. Na jednym ze zdjęć opublikowanych w serwisie wp.pl jest układ smug w dymie, w których autorka zdjęcia dopatrzyła się twarzy marszałka Józefa Piłsudskiego...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1013x
#1429
PRZELOT UFO PODCZAS WIECU ZWOLENNIKÓW DONALDA TRUMPA - 7 października 2020

 Przez niebo przelatuje błyskawicznie jasny obiekt podczas wiecu zwolenników Donalda Trumpa. O tym przelocie powiadomił czytelnik serwisu FN.From: [...]Sent: Sunday, November 8, 2020 7:11 PMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject: Dziwny obiekt na nagraniu...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 664x
#1428
UFO NAD CHINAMI - 30 października 2020

Zdjęcie pokazuje Niezidentyfikowany Obiekt Latający, którego przelot był obserwowany przez tysiące świadków nad chińskim miastem Shuangyashan w prowincji Heilongjiang  ok. 22:05 30 października 2020. UFO silnie opalizowało jasnym światłem i wydawało...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 1603x
#1427
DUCH W SZPITALU? Kołobrzeg, listopad 2020

3 listopada na pocztę FN przyszło bardzo ciekawe zdjęcie, które warto zaprezentować w okienku ZDJĘCIE DNIA FN. Jest to fotografia przedstawiająca zwykły gabinet lekarski w szpitalu, w którym pojawiło się coś bardzo osobliwego. Osoby przebywające w pokoju...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1124x
#1426
CIEKAWE ZDJĘCIE STAREGO GROBU - 1 listopada 2020

W niezwykłym 2020 roku cmentarze są zamknięte w okresie Świąt Wszystkich Świętych. Jednak jeden z naszych czytelników zrobił ciekawe zdjęcie na zupełnie opuszczonym i zapomnianym cmentarzu, na którym jest widoczny bardzo ciekawy efekt w postaci smugi...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 755x
#1425
CIEKAWA FORMACJA UFO NAD HAWAJAMI - 24 października 2020

 Było wielu świadków przelotu "tego czegoś". Niektórzy opowiadali, że przypominało to coś części rakiety, która rozleciała się w powietrzu, ale stabilny i bardzo szybki przelot sugerował, że mogło to być jednak coś innego. Niezwykłe zjawisko było...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 610x
#1424
PRZELOT UFO W KSZTAŁCIE DYSKU NAD MIASTEM - zdjęcie z projektu 'Otwarte niebo'

Dzisiejszym 'zdjęciem dnia' jest wyjątkowa fotografia z projektu "Otwarte Niebo" i dotyczy sprawy, która jest dopiero dokumentowana. Obiekt UFO był obserwowany przez świadków, poruszał się błyskawicznie, co wyklucza drona. Miał kształt spodka, a raczej...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 980x
#1423
ZAGADKOWA ANOMALIA NAD WATYKANEM - 16 października 2020

 Podczas transmisji on-line z Watykanu na ekranie nad Bazyliką Św. Piotra pojawiła się bardzo ciekawa smuga. Odróżniała się ona od tego, co było widoczne na niebie i zwróciła uwagę internautów na całym świecie. Zdjęcie tej smugi to nasze dzisiejsze...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 117
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 117

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej najnowszej ECHO-SONDZIE, w której pytamy o Edytę Górniak, a dokładniej: jaki jest procent polskiego społeczeństwa podzielający poglądy Edyty Górniak na pandemię, czyli że np. w szpitalach leżą statyści udający chorych? ECHO-SONDA FN jest w kolumnie po prawej stronie serwisu. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 lis 2020 08:47 | Witam.Dziś tj. 12.11.2020 r. ok. godz. 13 wjeżdżałem do Krakowa od strony Olkusza. Nagle nad miastem zobaczyłem jasną kulę światła. Była może kilometr nad nim. Obiekt nagle zaczął spadać w dół niczym strącony przez jakiś pocisk. Jego prędkość była nienaturalnie duża. Wszystko trwało może 5 sekund. Dodam, że podobne zdarzenie zaobserwowałem może pół roku temu w tym samym miejscu, ale wtedy odpuściłem. Dziś chciałbym się dowiedzieć co widziałem, lub poznać kogoś kto też to widział.Pozdrawiam...

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.