Dziś jest:
Niedziela, 7 marca 2021

"Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest" J. Conrad 

Komentarze: 33
Wyświetleń: 46316x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 26 cze 2012 06:37   
Autor: FN, źródło: FN   

Nowe fakty w sprawie słynnego „Sokoła Millenium” na dnie Bałtyku

O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Chodzi o dziwny obiekt lub raczej formację skalną, która została odkryta na dnie Bałtyku przez szwedzkich poszukiwaczy skarbów.  Szef tej grupy badacz Peter Lindberg uspokajał, że to może być tylko formacja naturalna, ale obiekt został natychmiast nazwany przez media „Sokołem Millenium”, czyli pojazdem znanym z kultowych „Gwiezdnych Wojen”. Rzeczywiście patrząc na grafiki, które trafiły do FN, trudno nie ulec wrażeniu, że tajemnicze „coś” na dnie Bałtyku przypomina pojazd Hana Solo.


Ostatnio pojawiły się w szwedzkich mediach dość zaskakujące informacje dotyczące anomalii magnetycznych, które rzekomo miały się pojawić w pobliżu „Bałtyckiego UFO”. Najpierw jednak warto napisać kilka słów o samym odkrywcy. Peter Lindberg odniósł sukces w odnalezieniu zatopionych statków. Pod koniec lipca 2011 roku szukał okrętów wojny światowej, które legły na dnie Bałtyku. Przy pomocy sonaru odkrył tajemnicze obiekty, które przypominały coś w rodzaju okręgu. Pierwsze relacje członków grupy poszukiwawczej "Ocean Explorers", która dokonała odkrycia, wskazywały, że jest to coś unikalnego.

W wywiadach wielokrotnie mówili, że tajemnicza struktura przypominała coś w rodzaju pozostałości po katastrofie latającego spodka. Formację odnaleziono na głębokości 91 metrów w obszarze granicznym Szwecji i Finlandii. Z opisu badaczy wynikało, że miała ona ok. 60 metrów średnicy i kształt kręgu o 18-metrowej średnicy. Pojawiły się hipotezy, że są to pozostałości okrętu wojennego. Jeszcze inne podejrzenia wskazują, że są to kręgi, które powstały w wyniku aktywności UFO. Mówi się też o innej ewentualności - że mogą to być szczątki meteorytu. W kontekście znaleziska coraz więcej osób używa także sformułowania "nowe Stonehenge".
zdjęcia
 
"W naszej pracy widzimy wiele dziwnych rzeczy, ale przez ponad 18 lat mojego życia zawodowego nigdy nie widziałem czegoś takiego" - opowiadał dziennikarzom.
 Znalezisko na dnie Bałtyku poruszyło natychmiast cały świat. Informowały o nim największe media na świecie, w tym: CNN, CBS i FOX News. Zobaczmy materiał telewizji CNN na temat „Bałtyckiego UFO”, który znajduje się w Archiwum FN.

Szwedzcy badacze twierdzą, że obiekt jest okrągły, ale może nie być dokładny. Rozdzielczość sonaru nie była tak wysoka, że można wyraźnie mówić o dokładnym kształcie obiektu. I to jest również związane ze śladami, prowadzącymi do tajemniczego obiektu.
 
Lindberg sam nie wierzy, że może to być pozaziemski obiekt. Raczej skłonny jest przyjąć, że jest zatopiona struktura podobna do Stonehenge. Wypowiadają się dla mediów stwierdził, że nie posiada wystarczających środków, aby zbadać tajemniczy obiekt. Szczegółowe badania na dnie morza są czasochłonne i zbyt kosztowne. W przypadku, gdy obiekt byłby rzeczywiście latającym spodkiem, musiałby on wydać na jego wydostanie miliony dolarów. Z drugiej strony, jeśli jest jedynie naturalną formacją, to prawdopodobnie całe poszukiwanie byłoby jedynie stratą czasu i pieniędzy.
 
W ubiegłym miesiącu o sprawie „formacji na dnie Bałtyku” pojawiły się nowe informacje. Szwedzkim naukowcom z zespołu badawczego Ocean X po wielu perturbacjach udało się w końcu dotrzeć do morskiego dna do tajemniczej formacji. Kolejne analizy wykazały, że w pobliżu znaleziska dochodzi do rzeczy niezwykłych - urządzenia elektroniczne odmawiają posłuszeństwa. Odnotowano też szereg innych anomalii. Wstępne rozpoznanie ujawniło, że znajdujący się na dnie morskim obiekt przypomina z bliska wielki grzyb, który "wyrasta" na wysokość ok. 3-4 metrów. Jego boki są zaokrąglone, ale niektóre krawędzie mają chropowatą formę. Uwagę zwraca także znajdująca się na strukturze wypustka w kształcie jajka oraz ciemne ślady przypominające nadpalenia - poinformowali członkowie załogi Ocean X.
 Badaczy zaintrygowały również dziwne znaki okalające obiekt. Twierdzą oni, że udało im się znaleźć coś w rodzaju ścieżki. Przypomina ona pas startowy albo drogę zjazdową i prowadzi prosto do kamiennej formacji. Im jest jej bliżej, tym staje się węższa. Oto kolejna grafika pokazująca wersję „lądujący Sokół Millenium”.


 

"W ciągu mojej trwającej przez 20 lat kariery, w trakcie której nurkowałem ok. 6 tysięcy razy, nigdy nie widziałem nic podobnego. W normalnych okolicznościach kamienie nie płoną" - powiedział Stefan Hogeborn, jeden z członków wyprawy. "Nie potrafię wyjaśnić tego, co widzieliśmy. Zeszliśmy tam, by znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania, a wróciliśmy z jeszcze większą liczbą pytań".
 Grupa Ocean X zbadała też poziom promieniowania wokół obiektu. I o ile wskaźniki stanu radioaktywności nie wzbudziły niepokoju, to okazało się, że coś dziwnego dzieje się w "strefie" z urządzeniami elektronicznymi. Większość z nich w pobliżu znaleziska po prostu odmawia posłuszeństwa. Po oddaleniu się od struktury wszystko jednak wraca do normy. Tak było m.in. z telefonem satelitarnym czy kamerą, które w okolicy formacji przestawały działać - poinformował serwis "Guerrilla Explorer". Oto kilka fotografii uzyskanych dzięki sonarowi ekipy szwedzkich badaczy:

 

 

 

Aby docenić "wielkość formacji", warto zobaczyć symulację obiektu z samolotem "Jumbo Jet".

 

 Peter Lindberg, który kieruje wyprawą powiedział, że na podmorskie UFO składają się nie tylko kamienie. Znaleziono tam również ślady innych materiałów, które przekazane zostały do ekspertyzy. Specjaliści z Ocean X powiedzieli, że będą prowadzili badania dalej, gdyż sprawa nie jest "kolejnym odkryciem archeologii podmorskiej" - to jest coś więcej.

Komentarze: 33
Wyświetleń: 46316x | Ocen: 6

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 26 cze 2012 06:37   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (33)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 3 sie 2014 08:30 | brak oceny

Superbeasto | Gość

Może już ktoś podał ten link. Film o anomalii jest pod nim: https://www.youtube.com/watch?v=cKS0-Gzokp4&index=1&list=FLkJLe95-PMvTky58VUVma8Q

Wt, 12 mar 2013 09:17 | ocena: + 3

ryś | Gość

Na dnie bałtyku wylądowało UFO a ja się pytam ...Gdzie byli wtedy rodzice!!! sranie w banie ....Teraz przez 20 lat bedzie się snuło domysły ..co to jest.I dziwnym trafem nikomu nie bedzie się chciało tego"coś" wyciągnąc z wody i zbadać.

Czw, 5 lip 2012 21:56 | brak oceny

Dziad_Jag | Gość

A mnie to wygląda jak zniszczony erozją muton, czyli skała oszlifowana przez lodowiec.

Wt, 3 lip 2012 16:31 | brak oceny

mandarin | Załogant

istoty te i w naszych czasach pojawiaja sie: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/04/obserwacje-syren-temat-w-budowie.

Pon, 2 lip 2012 22:23 | brak oceny

Nieistotne | Gość

Wegle słowiańskich legend na dnie Bałtyku spoczywa zniszczone w wojnie BOGÓW miasto Syrenek.

Pon, 2 lip 2012 17:17 | brak oceny

robo | Gość

Czy Fundacja wie coś o tej obserwacji, o której pisze mandarin. Czy macie coś na ten temat więcej. Bo tam faktycznie coś jest zobaczcie sami http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/07/dziwne-obiekty-przy-samolotach.html

Pon, 2 lip 2012 10:27 | ocena: + 1

gh | Gość

Do Mandarin , nie podejrzewałem cię o tak ciekawy artykuł o UFO i hm....nic o duchach i demonach nie ma ,ale o ufo i to nad Kaukazem , fotki ciekawe no i z kim się ty kumplujesz ??
Na FN ufo na polanie w koziej wólce ,a u mandarina na Kaukazie świat się kończy ....jeszcze żeby FN o demonicznym ufo napisało , wtedy mój świat stanie do góry nogami .....hmm

Nie, 1 lip 2012 23:47 | brak oceny

jemand | Gość

Zachęcam do przeczytania Kodu Biblii 2, jest tam mowa o obiekcie, który przez przypadek wylądował...i wiele innych ciekawych informacji...Pozdrawiam

Nie, 1 lip 2012 18:48 | brak oceny

mandarin | Załogant

UFO przy samolotach: www.zmiennoksztaltne.blogspot.com

Nie, 1 lip 2012 17:08 | brak oceny

ziom | Gość

Han Solo wodował :)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] Szanowna Fundacjo! Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł przedstawiający okoliczności zdarzeń, polegających na pojawianiu się na ciele wybranych osób, tajemniczych znaków w postaci elementów okręgów i ich promieni. Postać tych znaków przypomina mi kodowane charakterystyki promieniowania (pasmo reprezentowane kołowo/moc). Tym samym można potraktować te znaki jako przedstawienie za pomocą umownego kodu zmiany charakterystyki energetycznej danego człowieka po jej przestrojeniu. Takie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.