Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 15
Wyświetleń: 15605x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 1 gru 2015 10:27   
Autor: FN, źródło: FN   

JASNOWIDZ KONTRA ATEIŚCI I… PRZEDSTAWICIEL KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

Rzadko się zdarza taka gratka: na jednej scenie „nasz człowiek”, czyli jasnowidz Krzysztof Jackowski, obok siedząca zdeklarowana, stuprocentowa ateistka znana satyryczka Maria Czubaszek, a wśród uczestników dyskusji pracownicy naukowi oraz Mateusz Dzieduszycki, rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej. Nie mogło na miejscu zabraknąć ekipy Fundacji Nautilus!

Zacznijmy od tego, że spotkanie w ramach Uniwersytety Otwartego UW wzbudziło ogromne zainteresowanie. Sala była wypełniona po brzegi, a jeszcze dodatkowo chętni mogli obserwować przebieg debaty na monitorach ustawionych w dwóch salach dodatkowych. Trzeba przyznać – to naprawdę robi wrażenie…

Już sam tytuł debaty „Jak trwoga, to do astrologa, czyli o wierze, gusłach i zabobonach” ustawiał zasady gry już na starcie: jest wiara, a reszta to gusła i zabobony, czyli nieistniejące ludzkie fobie i fantazje, które naiwniacy i wszelkiej maści spragnieni „Bóg wie jakich głupot” biorą „za dobrą monetę”. Kto jest z obozu owych „guseł i zabobonów”? Tak, macie rację – oczywiście jasnowidz Krzysztof Jackowski!

Rolę miał więc trudną, ale poradził sobie znakomicie. Mieliśmy pewną przewagę nad uczestnikami tego spotkania. Jaką? No cóż, my jako ludzie obserwujący Krzysztofa Jackowskiego od 25 lat doskonale wiemy, że jego dar jasnowidzenia jest równie oczywisty jak to, że stolicą Polski jest Warszawa. Tymczasem wiele osób nie jest w stanie uporać się z tym, że tylko używając swojego umysłu można bez problemu ustalić, gdzie są zakopane zwłoki 18-letniej dziewczyny. Bo i jak? Człowiek nie był na miejscu, nie zna akt śledztwa, w ręku trzyma tylko chustkę zaginionej i mówi, że jej ciało jest „kilka metrów od mostu, blisko takiej dużej kępy krzaków na płytkiej głębokości”. I – o zgrozo – ma rację! Jak to tłumaczyć? Oszust, albo szczęściarz. Ot, po prostu trafił. Udało mu się. O czym tu mówić?!

Takie myślenie bardzo często pojawia się u ludzi oceniających Krzysztofa Jackowskiego na podstawie tego, co w przelocie przeczytają w Superekspresie czy dzienniku Fakt. Oczywiście nie mają zielonego pojęcia o tym, że właśnie mają okazję obserwować jeden z największych fenomenów, w 100 procentach prawdziwy, który jest związany z wielką tajemnicą wielkiej mocy, która tkwi w istocie ludzkiej.

 

Co było ciekawe w trakcie debaty? Kilka elementów. Maria Czubaszek uważająca wszelkie religie, „wiary w Boga”, duchy, jasnowidzów i – można tak śmiało założyć – całą tematykę Fundacji Nautilus za jeden wielki ściek kłamstw, fantazji i urojeń paranoików stanęła na wysokości zadania. Bardzo śmiesznymi ‘bon motami’ rozbawiała salę pokazując, że poczucie humoru jest świetną bronią z „ciemnotą i zabobonem”. Na koniec podziękowała organizatorom za to, że mogła wielu rzeczy… nie powiedzieć. W sensie – gdyby mogła, to na takim „jasnowidzu” nie zostawiła by suchej nitki. Nawet nam się to podobało.

Bardzo ciekawe były krótkie „wymiany zdań” pomiędzy Krzysztofem Jackowskim a rzecznikiem Kurii Warszawsko-Praskiej. Nie ukrywał tego, że on co prawda wierzy w to, że był kiedyś na Ziemi człowiek wskrzeszający zmarłych i wypędzający demony, ale w żadnego tam „współczesnego Jackowskiego, do którego przychodzą duchy zamordowanych osób” przecież nie uwierzy… Ze śmiechem i trochę sztucznym rozbawieniem sugerował, że obecnego na sali jasnowidza traktuje tak, jak powinien traktować dobry katolik – jeśli nie jako patentowanego oszusta, to przynajmniej fantastę i blagiera, który opowiadając dyrdymały zwodzi naiwnych, biednych ludzi. A że ma pisma od policji z pieczątkami i podpisami policjantów, w których niezbicie potwierdza się jego dar jasnowidzenia? To go nie interesowało.

Dyskusja była bardzo ciekawa, momentami nawet zabawna, a nasz przyjaciel „z pokładu Nautilusa” swoją ekspresją, siłą głosu i barwnej osobowości zdecydowanie sprawiał, że pozostali uczestnicy byli „lekko w cieniu”. Kto zna Krzysztofa Jackowskiego, nie powinien być tym faktem zdziwiony…

Podsumowując: brawa dla organizatorów za pomysł, rozmach i realizację. My także bawiliśmy się świetnie, bo mając za sobą 25 lat badania zjawiska jasnowidzenia można było dowiedzieć się, jakie to argumenty ma ów legendarny „obóz sceptyków”. I jakie to argumenty? Pozwólcie drodzy załoganci okrętu Nautilus, że zamiast odpowiedzi powiemy jedynie, że na naszych twarzach podczas debaty cały czas pojawiały się z trudem skrywane uśmiechy… I niech to będzie puentą relacji z tego spotkania.

 

Po zakończeniu debaty o jej przebiegu porozmawialiśmy z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim.

 

Komentarze: 15
Wyświetleń: 15605x | Ocen: 24

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 1 gru 2015 10:27   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 21 mar 2016 14:56 | ocena: + 1

luk084 | Załogant

Mi przyszło cos takiego do głowy zeby pan Jackowski zrobił wizje przy całunie turyńskim, ale pewnie nie jest to możliwe? Jestem ciekaw efektów...

Czw, 3 gru 2015 01:29 | brak oceny

Basior | Gość

Oglądając niedawno publikowane na FN filmy z panem Jackowskim, mam wrażenie, że pan Jackowski stał się jakby trochę mniej nerwowy, trochę spokojniejszy niż kiedyś.

Śr, 2 gru 2015 22:35 | brak oceny

Jax | Gość

szkoda, że na pokładie FN info o wydarzeniu dopiero po wydarzeniu :(

Śr, 2 gru 2015 22:26 | ocena: + 1

ikar-us | Załogant

Obejrzałem pełny materiał. Panie Krzysztofie po pierwsze brawo za walkę i odwagę, mimo wszystko nie dał się Pan zdominować. Co ciekawe stanął Pan w szranki z osobami z tytułami i

Śr, 2 gru 2015 14:11 | brak oceny

Wojtek | Gość

Niech Pan Jackowski pomoże w odnalezieniu Ewy Tylman, o której jest głośno w telewizji.
Nadal nie odnaleziono jej ciała, a piszą że już nie żyje.

Śr, 2 gru 2015 09:35 | brak oceny

Aneta | Gość

Bardzo żałuję, że nie pojechałam, intrygowało mnie jak podejdzie do sprawy Pani Czubaszek.
Dla Pana Krzysztofa gratulacje i wyrazy uznania za Jego pracę i trudy bycia pionierem. W pełni podzielam poglądy związane z postrzeganiem świata przez ludzi wierzących. Myślę, że skoro kościół nie zmienia stanowiska od wieków, często pozostając głuchym na fakty - należy się z tym pogodzić i pozwolić ludziom wierzącym żyć w ich świecie :-) Tylko prośba by uczynili oni w stosunku do myślących inaczej to samo.

Śr, 2 gru 2015 08:43 | ocena: + 1

George | Gość

A po co wogóle ta debata? Z faktami się nie dyskutuje. W czasach kryzysu energetycznego to strata energii i cennego czasu.

Śr, 2 gru 2015 08:36 | brak oceny

krisss | Gość

Ciekawy przypadek ducha autostopowicza:

http://pompejanska.info/inne/item/140-modlitwa-za-dusze-czysccowe.html


Pozdrawiam serdecznie !

Śr, 2 gru 2015 07:59 | brak oceny

ekoeko3 | Gość

Cała debata jest na tej stronie: http://www.salvetv.pl/. Warto zobaczyć.

Śr, 2 gru 2015 07:44 | ocena: -1

przykro mi | Gość

Co wynika z debat/traktatow rleigijnych, filozoficznych itp. ?? Zapytam dalej - co wynika z faktu ufo, ktorego prawdy nie dowiemy sie nawet i za 1000 lat albo nigdy? Co wynika ze zjawisk nadnaturalnych ktore sa, ale nikt nie dowiedzie co jest powodem na 100%? Co wynika z tego ze nikt po prawdziwej smierci nie wrocil i nie wroci z zwiazku z tym nie dowie sie nikt co jest po zyciu? Otoz odpowiadam: WYNIKA Z TEGO WIELKIE JAJO i ja tak traktuje rozne debaty i klotnie na tematy typu bog i ufo itp :).

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.