Dziś jest:
Sobota, 19 czerwca 2021

To oczywiste, że obróbkę kamieni w starożytności robiono przy użyciu zaawansowanej technologii. Dowodem może być to, że wykonanie nawet prostego muru z tamtych czasów z dopasowanymi do siebie  głazami ważącymi każdy po kilkadziesiąt ton jest dzisiaj poza zasięgiem specjalistycznych zespołów, które dysponują współczesnymi maszynami.
Erich von Däniken, W krzyżowym ogniu pytań (Im Kreuzverhör, 1978)

Komentarze: 7
Wyświetleń: 2362x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 maj 2021 06:07   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICZE ZJAWISKO W JEZIORZE RADUŃSKIM – CZY TO BYŁO USO (NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT PODWODNY)?

Pod wodą było widoczne jasne światło o srebrnej barwie, wokół światła według relacji świadka ‘gotowała się woda’. 1 maja 2021 otrzymaliśmy relację o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnich dniach kwietnia. Świadek obserwował pewien fenomen pod wodą, który mógł być tzw. USO, czyli Niezidentyfikowanym Obiektem Podwodnym.W mediach wszyscy (dosłownie wszystkie gazety czy media elektroniczne na świecie – to efekt ostatnich oświadczeń Pentagonu o dziwnych obserwacjach tajemniczych obiektów) piszą od kilku ostatnich miesięcy o UFO, czyli Niezidentyfikowanych Obiektach Latających.  Jest jednak równie ciekawa sprawa z obiektami USO, czyli Niezidentyfikowanymi Obiektami Podwodnymi.

USO bardzo często jest obserwowane w postaci jakiegoś silnie świecącego kształtu tuż pod powierzchnią wody. Czy z takim fenomenem mamy do czynienia w związku z dziwną obserwacją „jasnego dysku światła pod wodą” w jeziorze Raduńskim w Wałczu?

 

 

Poniżej zgłoszenie o obserwacji USO, które przyszło na pokład okrętu Nautilus 1 maja 2021.

 

From: […]
Sent: Saturday, May 1, 2021 8:33 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Ciekawostka

 

     Witam,w załaczniku przesyłam foto dziwnego zjawiska które miało miejsce kilka dni temu w jeziorze Raduńskim w Wałczu. Fotografie wykonała moja matka swoim telefonem i użyła zoomu do przyblizenia .Opisała mi dokładnie cała sytuacje i okoliczności .

       Moja matka mieszka w kamienicy nad jeziorem i kilka dni temu jej uwage zwróciło dziwne światło o srebrnej barwie i jak to określiła ,- kotłujaca sie w tym miejscu woda. Dzień wtedy był dość pochmurny, tak więc na pewno nie było to odbicie słońca na powierzchni wody. Swietliste miejsce miało kształt dysku jakby pod powierzchnią wody i nad nim cała ta woda kotłowała się jakby była gotowana. Całość mogła miec kilka metrów średnicy. Zjawisko to mogło trwać kilkanaście minut.

       Nie wiem co myślec o tym co jest utrwalone na poniższym zdjęciu i dlatego pozwoliłem sobie napisać do załogi Nautilusa ,może Wy spróbujecie rozwikłać tajemnice.

      Pozdrawiam [dane do wiad. FN]

 

Zobaczmy zdjęcie, które nasz czytelnik dołączył do wiadomości.

 W tej sprawie dostaliśmy e-mail.

From: [...]
Sent: Tuesday, May 4, 2021 11:07 PM
To: nautilus
Subject: Jezioro Raduń

Dzień dobry.
[...]  przesyłam moją interpretację zamieszczonej fotografii.
Jakoś tak mam,że jeśli biorę się za jakieś interesujące mnie zdjęcie to staram się sprawdzić wszystko szczegółowo, a to czasem zajmuje parę dni.
W temacie zdjęcia to wychodzi mi tak :
Zdjęcie zostało zrobione z budynku znajdującego się przy ulicy Chłodnej 9  w kierunku Tawerny Pod Wieżą- budynek widoczny na przeciwległym brzegu to wiata(barak) WOPR.
Sądząc po ławeczkach i stoliku jest to jedyne możliwe miejsce z którego wykonano zdjęcie,odległość na podstawie map geoportalu to 500 m. Szerokość jeziora ok 392 m.Słaba jakość może wynikać z chęci dokonania zbliżenia lub wykadrowania większego zdjęcia, a kąt ujęcia ławeczek, stolika może wskazywać ,że wykonano je z  okien 1 piętra budynku.
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo,że w chwili robienia fotografii pod wodą znajdowała się grupa płetwonurków ubrana w tak zwane skafandry suche.Są one koloru czarnego wiec mogą być niewidoczne z góry.Jezioro w tym miejscu ma około 10 metrów( mapy batymetryczne ), przy tej głębokości jedynie bąbelki powietrza wskazują,że pod powierzchnią są nurkowie.Przy większej ilośći 4-5 osób może to właśnie wyglądać jakby gotowała się woda.Używanie latarek ledowych,o dużej mocy na pewno daje efekt podświetlenia.
W Wałczu prężnie działa grupa nurków z Muzeum Wału Pomorskiego, która mogła tego dnia wybrać się na podwodne poszukiwania pozostałości wojennych.Mogły również odbywać się zajęcia szkoleniowe dla Służb Ratownictwa Wodnego- Strażaków.Przy takim położeniu Wałcza(dwa jeziora) na pewno są prowadzone systematyczne szkolenia i przeszukiwania dna jeziora.Być może pozostawanie w jednym miejscu było spowodowane montażem lub demontażem podwodnych urządzeń przy użyciu silnych świateł.
Można zajrzeć na mapy googla.
Pozdrawiam
Eua57  Na świecie zdarzają się podobne przypadki obserwacji - widać światła pod wodą, a wokół świateł "gotuje się woda". Oto przykład zdjęcia takiego obiektu z Archiwum FN.

 

OD FN

Nie sposób rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia z prawdziwym USO, ale jedno trzeba przyznać – opis bardzo pasuje do podobnych relacji o obserwacjach „światła pod wodą”, które są w Archiwum FN. Oto przykład „pierwszy z brzegu”. Nagranie pochodzi z Archiwum FN z 1998 roku. Podczas podróży Darem Młodzieży rozmawialiśmy z bosmanem Markiem Mellerem, który opowiedział o niezwykłej obserwacji podczas rejsu. Była to klasyczna obserwacja USO.

 

 

I na koniec jeszcze materiał z naszego Archiwum  Wideo FN – rzetelnie przedstawiony fenomen Niezidentyfikowanych Obiektów Podwodnych.

 

Uwaga, bardzo ciekawe zjawisko było obserwowane 30 kwietnia 2021 w ok. Zabrza. Link do opisu obserwacji poniżej:

https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,1504,ufo-czy-niezwykly-fenomen-zwiazany-ze-swiatlem-zachodzacego-.html


Komentarze: 7
Wyświetleń: 2362x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 maj 2021 06:07   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 4 maj 2021 08:22 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Też tak sądzę, że zdarzenie nad Jeziorem Raduńskim może być związane z akcją płetwonurków zaopatrzonych w latarki. Myślę, że podana głębokość jeziora nie jest odpowiednia dla USO ale mogę też się mylić. Jeżeli miałbym podać miejsce gdzie obiekty te mogą mieć swoje bazy to oczywiście bym wymienił Jezioro Bajkał. Ale patrząc na to co dzieje się obecnie na tym świecie to obcy tak naprawdę mogą stacjonować w każdym miejscu. Szkoda, że autor zdjęć nie przyjrzał się do końca temu zjawisku. Oczywiście pracę płetwonurków trzeba dokładnie poznać aby o tym pisać ze szczegółami ale w tym przypadku zgadzam się z załogantką Eua57 posiadającą szeroką wiedzę odnośnie nurkowania. Mimo wszystko chciałbym zobaczyć USO w naszych wodach. Pozdrawiam.

Wt, 4 maj 2021 06:26 | ocena: + 2

Maria_st | Załogant

Odnośnie tego dziwnego zjawiska w jeziorze Raduńskim czy ktoś brał pod uwagę, że może to są ćwiczenia nurków ? Tym bardziej, ze w Walczu są bazy zajmujace sie nurkowaniem.
Ja się na tym nie znam ale jedna z osób tu piszących nurkuje i to Ona zauważyła podobieństwo do wyglądu wody, świateł w czasie takich ćwieczeń. Zauważyłam że ta Osoba bardzo dobrze podchodzi do oceny zjawisk z jakimi się spotyka .
Tą osobą jest Eua57 i to co napisała, wklejam . Mam nadzieję iż się nie pogniewa, ale przecież każdemu z nas chodzi o poznanie i wyjasnienie danego zjawiska.
"Eua57: Podejrzewam,że są to ćwiczenia nurków, być może technicznych a jest tam baza nurkowa.
ciśnienie w butli ma 200 atmosfer wiec zawieszając sie w toni, a tego wymagają niektóre stopnie Padi i uprawnienia, wydobywając się na powierzchnię wygląda jak gotująca się woda.a stosowanie latarek ledowych daje taką poświatę.
Wprawdzie powinna być wypuszczona bojka lecz nie wszyscy stosują się do tego wymogu.
po wielkości wydobywających się pęcherzyków powietrza podczas nurkowania można poznać, mniej wiecej, na jakiej głębokości jest nurek "

Nie, 2 maj 2021 22:05 | brak oceny

speedy29 | Załogant

A czy w raportach U-bootwaffe są jakieś raporty na ten temat ?? Czy któreś z U-bootów zaginęły bez wieści ?

Nie, 2 maj 2021 12:51 | ocena: + 4

Rimobul | Załogant

USO w istocie jest tym samym zjawiskiem co UFO. Choć jak wielokrotnie tu już to pisałem staram się nie używać określenia UFO bo u nas w Polsce ludzie patrzą na człowieka mówiącego o tym zjawisku jak na... debila. Spotkałem się z tym wielokrotnie i dlatego w zasadzie już nie rozmawiam prawie z nikim o tych tematach, przynajmniej z kimś kogo naprawdę nie znam dobrze. W zasadzie jakiekolwiek by argumenty nie użyć to i tak "przeciętny" Polak uważa tę kwestie jako "głupotę" dla naiwnych. Najdelikatniej to nawet ujmując. I nawet informacje przekazywane przez Pentagon jak widać po braku jakiejkolwiek reakcji społeczeństwa tego nie zmieniają. Zresztą to samo dotyczy reinkarnacji. Reinkarnacji, która jest czymś dla mnie tak oczywistym jak to, że śnieg ma kolor biały. A jednak tzw. normlany Polak do tej kwestii podchodzi z pogardą graniczącą ze zidioceniem. Nawet nie umiem opisać jak na mnie patrzyli członkowie mojej rodziny (bliska ciocia, nieżyjący już niestety wujek oraz ich syn), których zapytałem, czy mogę zrobić telefonem zdjęcie portretu (fotografii) wiszącego w ich mieszkaniu pradziadka. Owa podobizna jest dosłownie powalająca tj. ów pradziadek to KOPIUJ WLKEJ syn wujostwa - mój bliski kuzyn. Próbowałem wytłumaczyć, że jestem "załogantem Nautilusa" i chciałabym wysłać to zdjęcie z opisem. Powiem szczerze, ich miny i wymowne milczenie, a co za tym idzie pogarda wobec tego co zaproponowałem były wręcz żenujące. Stąd szybko zmieniłem temat, krótko "przecinając" temat ... ok. nie było propozycji. Wracając do samego USO z artykułu jest mnóstwo dowodów w tym obszarze. Nawet bodaj Kolumb opisywał w swoich dziennikach podróży tego typu obiekty. Oczywiście interpretacja wtedy była na poziomie wiedzy ówczesnych ludzi. Ale jednak zjawiska były opisywane te same! Cóż, pozdrowienia ze Szczecina dla naszej całej Załogi! :)

Rozwiń odpowiedzi (3)

Nie, 2 maj 2021 13:50 | ocena: + 2

GraZARG | Załogant

@Rimobul, w tzw. reakcjach rodzinnych i towarzyskich na takie tematy nie jesteś, niestety, odosobniony. Ja też o takich sprawach raczej nie rozmawiam, nawet delikatne napomknięcia skutkują co najmniej " dziwnymi " spojrzeniami. No niestety, chyba większość ludzi ma dość standardowe zainteresowania, a standardy te wyznaczają media i ich często wątpliwej jakości programy, same w sobie stanowiące narzędzia " przyziemnego warunkowania". Pozdrawiam Szczecin, p.s. fajne miasto, z tzw. Klimatem

Pon, 3 maj 2021 09:25 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Rimobul, a jak syn jest podobny do ojca, córka podobna do matki jak dwie krople wody tylko dzieli ich różnica wieku - to jak należałoby rozpatrzyć te zjawiska ?

Pon, 3 maj 2021 09:27 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Rimobul, a bliźnięta jednojajowe ?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dwaj amerykańscy naukowcy twierdzą, że szansa na to, że koronawirus pojawił się naturalnie u zwierząt na tzw. mokrym targu w chińskim mieście Wuhan, jest 'jedna na milion'. Istnieją 'przytłaczające dowody' na to, że patogen został stworzony w laboratorium w Wuhanie - twierdzą eksperci.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 15 cze 2021 07:29 | [...] Zwracam się do Państwa z takim pytaniem,które od wczoraj chodzi mi po głowie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Otóż wczoraj tj 14.06 wraz z żoną i synem poszliśmy na spacer i wracając do domu zobaczyliśmy 2 białe pkt na niebie (często patrzymy w stronę.nieba ponieważ lubimy obserwować  jak samoloty kierują się do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach ) . Początkowo myśleliśmy,że to samoloty,jednak po chwili owe punkty stanęły w miejscu. Po około 3_4minutach obiekty odleciały ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

11 czerwca 2021 - dwa podłużne obiekty zarejestrowane przez kamerę drona (UTAH, USA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.