Dziś jest:
Niedziela, 23 września 2018

Cały czas, kiedy astronauci byli w przestrzeni kosmicznej, nigdy nie byli sami. Tam była stała obserwacja prowadzona przez obiekty UFO.
/Scott Carpenter - amerykański astronauta, uczestnik programu Merkury/

Komentarze: 38
Wyświetleń: 15619x | Ocen: 34

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 18 cze 2018 10:02   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO NAD WARSZAWĄ 17 CZERWCA 2018? NA ZDJĘCIU WIDAĆ SZCZEGÓŁY NAPĘDU LATAJĄCEGO DYSKU

/UWAGA! POWYŻSZA REWELACYJNA GRAFIKA JEST OD NASZEGO PRZYJACIELA Z WIELKIEJ BRYTANII I MAMY PEŁNĄ ZGODĘ NA UŻYWANIE JEJ W DOWOLNY SPOSÓB cyt. [...] as for the Flying Disk Press graphic by all means use it where ever you  like ;)))))  {...} Bardzo nam się podoba (o czym wielokrotnie mówiliśmy Philipowi) i wkrótce napiszemy o niej więcej.

Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Są dwie możliwości. Jeśli nie – nie ma sprawy i umieścimy to zdjęcie w katalogu z „fałszywymi UFO”, a mamy tam sporo materiałów z ostatnich 30 lat. Jeśli zaś jest prawdziwe, to ma szansę na tytuł „zdjęcia roku” nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Dlaczego? Widać dokładnie elementy budowy pojazdu.

Ten tekst jest jedynie kolejną zapowiedzią uruchomienia naszego działu FOTO LAB – FN, na którym oprogramowaniem trwają właśnie prace na pokładzie okrętu Nautilus. Będziemy tam prezentować zdjęcia prawdziwe i pewnie także fałszywe, błędnie zinterpretowane lub takie, których prawdziwość jest „poza dyskusją”. To będzie naprawdę fascynujący dział – koniecznie śledźcie pokład okrętu Nautilus.


Powróćmy jednak do zdjęcia. Wszystko zaczęło się od e-maila , który przyszedł na pokład okrętu Nautilus 17 czerwca 2018, a samo zdjęcia zostało wykonane tego samego dnia w centrum Warszawy.

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, June 17, 2018 7:32 PM

To:nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Obserwacja

 

Witam, zdjęcie zrobione dziś po południu. Obiekt leciał od strony centrum Warszawy w stronę Gocławia. Tak szybko jak się pojawił znikł za budynkami.

 

Gocław to warszawska dzielnica.


Autor zdjęcia także załączył mapkę pokazującą trasę przelotu UFO.


 

Jak wygląda zdjęcie? Oto ono:


 

Przyjrzeliśmy się zdjęciu i najpierw zobaczyliśmy EXIF. Wygląda w porządku – zdjęcie zostało wykonane Iphonem 5c o godzinie 12:49 w dniu 17 czerwca 2018.
Obiekt nie wygląda także na tzw. wklejkę z aplikacji na smartfony. Aby była jasność, jak wygląda efekt działania takiej aplikacji „dodaliśmy” używając naszych programów graficznych nasz „obiekt UFO” do tego zdjęcia. Tego typu „zabawy z aplikacjami” zawsze odcinają część jakości i zostawiają trwały ślad w pliku.


 

Zdjęcie przysłane do nas przez czytelnika jest jakości doskonałej. Plik zostanie poddany dokładnej analizie przez naszych kolegów z projektu FOTO- LAB FN i dopiero wtedy napiszemy o tym zdjęciu więcej. Tym razem warto przedstawić naszą korespondencję z autorem zdjęcia.

Dnia 18 czerwca 2018 06:30 Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl> napisał(a):

Dziękujemy za wiadomość.

I zdjęcie.

Aż trudno nam uwierzyć, że zdjęcie jest prawdziwe… Jest po prostu zbyt dobre. Jeśli nie jest to żart, to czy możemy prosić o numer telefonu do Pana? Chętnie chwilę porozmawiamy.

FN

 

Oto odpowiedź, którą dostaliśmy od autora fotografii.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, June 18, 2018 8:58 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Odp: RE: Obserwacja

 

Witam.

 

 Nie, to żaden żart, jestem za stary na robienie sobie żartów.

Zdjęcie zostało zrobione zupełnym przypadkiem, robiłem akurat zdjęcia okolicy i gdyby nie fakt że miałem w ręku telefon z włączonym aparatem nigdy bym nie zdołał uchwycić tego obiektu. Zanim wyjąłbym telefon, odblokował i włączył aparat obiekt by już zniknął.

 Tak jak pisałem wcześniej poruszał się dość szybko z okolicy centrum w stronę Gocławia (mapa w załączniku).

Wydaje mi się że obiekt był potężny, przynajmniej tak wyglądał z daleka.

Obracał się bardzo wolno wokół własnej osi. Nie słyszałem żadnego dźwięku z tamtej strony, jedynie samochody jadące po ulicy.

Cała obserwacja trwała może kilka sekund zanim zniknął za budynkami po lewej stronie.

 Podejrzewam ze musiało go widzieć bardzo dużo osób ponieważ niedziela - choć upalna - sprzyjała spacerom.

I to tyle ode mnie. Na rozmowę się nie zgadzam ponieważ w żadnym wypadku nie chce być łączony z ta sprawą. Wykonuje bardzo odpowiedzialną i poważną pracę, gdyby ktokolwiek skojarzył mnie z takimi rzeczami naraziłbym się na śmieszność w mojej pracy oraz środowisku. Jednak jak pisałem wyżej, na pewno więcej osób widziało ten obiekt więc może znajdzie się inny świadek skory do rozmowy.

 Co do zdjęcia, myślę że można je w jakiś sposób zbadać czy przeanalizować żeby sprawdzić jego autentyczność, ja w każdym razie zrobiłem co uznałem za słuszne i wysłałem je Państwu.

Co Państwo z nim zrobicie już mnie nie interesuje ponieważ jak pisałem nie chce mieć z tą sprawą już nic wspólnego.

 

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 

Sprawdziliśmy słowa autora zdjęcia – bez dwóch zdań mówi prawdę przynajmniej w jednej rzeczy (jest osobą znaną i słusznie ukrywa swoje dane obawiając się ośmieszenia), a to oznacza, że jak najbardziej może być wiarygodny. Czy byli inni świadkowie tego przelotu, jeśli naprawdę obiekt był tak duży, jak opisał to świadek? To było centrum Warszawy, 17 czerwca 2018 godz. 12:49, czyli w ‘samo południe’.

Informacje prosimy wysyłać na adres e-mail naszego PROJEKTU EMILCIN zajmującego się monitorowaniem pojawiania się UFO w Polsce i na świecie:

Adres e-mail PROJEKT EMILCIN: redakcja@emilcin.com

 

Czekając na relacje kilka uwag „na gorąco”. Zadziwia jakość zdjęcia i samego obiektu – widać najdrobniejsze szczegóły napędu latającego spodka. Jeśli jest to robota na programie graficznym, to bez dwóch zdań najwyższej próby. Można napisać więcej: ona jest... zbyt dobra! ;)


 

Fotografie poddaliśmy obróbce naszym oprogramowaniem wyostrzającym. Efekt jest bardzo ciekawy.Warto wspomnieć, że przy tzw. „wklejkach” zastosowany przez nas algorytm powinien wyłapać coś, czego na zdjęciu powyżej nie ma… Do sprawy tego zdjęcia powrócimy już niebawem – na razie zaczekamy na wyniki pracy naszych kolegów z FOTO-LAB FN i wtedy powiemy na ten temat więcej. To już jest szósta fotografia, która trafiła do naszego projektu FOTO-LAB FN i od razu jest na "miejscu medalowym na podium".

I jeszcze jedno: obiekt bardzo przypomina coś, co jest znane jako "UFO Trzeciej Rzeszy" czyli spodek Haunebu.  Czy była to żartobliwa prowokacja, czy... faktycznie coś tak dziwnego leciało nad Warszawą? ;)

Poniżej kilka grafik z naszego archiwum.

 

Do tej bardzo ciekawej fotografii będącej efektem inscenizacji wrócimy już niedługo w ramach naszego projektu "FOTO LAB FN". :) Dostaliśmy ciekawego e-maila w sprawie tego zdjęcia, który publikujemy poniżej.

From: [...]
Sent: Sunday, July 1, 2018 8:02 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Szanowna Fundacjo - Dajecie się podpuszczać

 

Dzień dobry.

Proszę się nie obrazić. Pisze w dobrej wierze ze szczerą, dobrą intencją.
Dlatego chciałem napisać kilka słów prawdy.

Na przestrzeni lat obserwowałem jak internetowi żartowniśie, stroili sobie żarty, podpuszczali was a wy przedstawialiscie pewne historie, zdjęcia, filmy jako wiarygodne albo prawdopodobne.

Na prawdę przykro patrzeć jak się nabieracie. Tym bardziej, że niektóre zdjęcia wyglądają ewidentnie jak fake. Od siębie życze, więcej chłodnego i obiektywnego podjeścia.
Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Zdjęcie zostało zrobione przez zakłamanego oszusta, ale - proszę wybaczyć - jakie ma to znaczenie w takim dziale jak FOTO-LAB FN?! Jest niezwykle ciekawe i będzie dokładnie zaprezentowane w ramach projektu FOTO-LAB FN nastawionego w ogóle na zdjęcia bez rozróżnienia "fałsz/prawda|.

A przy okazji jedna uwaga - po 22 latach publikowania zdjęć w sieci (opublikowaliśmy ich ok. 20 tysięcy!) życzy Pan życzliwie  "tego i owego" w sensie:  Pan by nie był „taki naiwny”, nie?! ;))))))

 Ale przecież zdjęcia oszukane także powinny być analizowane przez FOTO-LAB FN, gdyż takie było założenie tego projektu. I idealnie pasuje do tego, aby się nim zająć.

Proszę zwrócić uwagę, że publikujemy jako jedyni w polskiej sieci www zdjęcia UFO  z Polski  w ilościach, o których „polskim tzw. prawdziwym badaczom (tak się tytułują ci zabawni i niestety nie prowadzący żadnych własnych portali ludzie) nawet się nie śniło”, gdyż nawet kilkadziesiąt zdjęć miesięcznie. Piszemy, że nie dajemy żadnej gwarancji takiej jak np. w przypadku Zdanów, ale każde opublikowane w danym artykule zdjęcie „jest ciekawe” i warte zamieszczenia. Oszust robi zdjęcie bezbłędne, gdyż nie ma żadnych śladów ingerencji w plik i w tym sensie jest prawdziwe, ale jest na tyle typowo "polski" czyli nikczemny, zakompleksiony i zawistny, że liczy na „ośmieszenie i oplucie” a nie żadne „badanie zdjęcia" - to jest oczywiste, ale to przecież nie ma najmniejszego znaczenia. I jeszcze coś, czego nauczyli nas koledzy z MUFON, czyli największej organizacji zajmującej się badaniem UFO w USA. Zasada jest jedna: na całym świecie z oszustami nie podejmuje się żadnej dyskusji (jego monity o odpowiedź i „zdjęcie banneru na który mamy wszystkie zgody jego autora” nie mają żadnej odpowiedzi i nie będą miały), ale w Polsce okazuje się jest inaczej. Radość, szyderstwo i podniesiony paluszek do góry „pouczający i z wywyższeniem”? Proszę nam wierzyć - po 22 latach publikowania zdjęć w sieci można się tylko uśmiechnąć i z zadumą i trudno skrywanym rozbawieniem pokiwać głową...

O tym zdjęciu - bardzo ciekawym i jak najbardziej prawdziwym pokazującym model -  i o oszustwie będzie więcej wkrótce w naszym serwisie, ale na naszych warunkach, a nie na warunkach jakiegoś zakłamanego oszusta, na miłość Boską... ;)

I jeszcze raz  - z oszustami się nie rozmawia – powtarzamy to jeszcze raz. Naprawdę nikt z nas nie miał by czasu, energii i ochoty wykonywać jakieś "modele i zawieszać na nitkach", tak jak to zrobił ten oszust... Dzięki temu uzyskaliśmy bardzo cenny materiał do projektu FOTO-LAB FN. Przy okazji pokażemy też coś związanego ze Zdanami, gdyż to zdjęcie także w przypadku badania innych zdjęć jest wręcz idealne, o czym przekonają się wkrótce czytelnicy FN śledzący sprawę Zdanów.
Pozdrawiamy

FN

M.in. o tym zdjęciu jest w audycji Empary Town.

O tym zdjęciu jest także w naszym LIVESTREAM z pokładu okrętu Nautilus o UFO.

Komentarze: 38
Wyświetleń: 15619x | Ocen: 34

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 18 cze 2018 10:02   
Autor: FN, źródło: FN   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

'Pozorna sprzeczność' - nowy wpis w Szalupie Ratunkowej (okienko z szalupą na dole strony). Zapraszamy do lektury! ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 21 wrz 2018 09:31 | [...] Witam, w dniu wczorajszym tj. 19.09.2018 byłem ze znajomym [...] w okolicach Młynar jest to województwo warmińsko-mazurskie. [...] Była godzina 21. Do godziny 21:55 [...] Niebo było bardzo gwieździste. Zaczęliśmy się przyglądać latającym samolotom i ocenialiśmy gdzie jaki leci. Nagle zauważyłem jakiś dziwny obiekt w kształcie prostokąta gdzie jedna połowa migała kolorem zielonym druga jakimś dziwnym ani to żółty ani czerwony ciężko mi określić co to był za kolor. Były one bardzo jaskrawe...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 września 2018 | Ta historia czasami jest przeze mnie opowiadana podczas spotkań z czytelnikami w różnych miejscach Polski. Ludzie mówią mi wtedy, że słuchając jej czują ciarki na plecach. I mają rację, choć nigdy słowa nie opiszą tego, jak ja się czułem, kiedy usłyszałem ją od jej uczestników.

czytaj dalej

FILM FN

UFO 11 września 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.