Dziś jest:
Piątek, 23 sierpnia 2019

"Religia, tak jak się ją dzisiaj praktykuje, przede wszystkim zwraca uwagę na kary i nagrody. Innymi słowy, podtrzymuje strach i zachłanność - dwie rzeczy, które najbardziej niszczą duchowość" A. de Mello

Komentarze: 19
Wyświetleń: 8442x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 25 maj 2019 08:49   
Autor: FN, źródło: FN   

24 MAJA 2019 - DZIWNE 'CIĄGI ŚWIATEŁ' NA NIEBIE NAD WARSZAWĄ

Pierwsze wiadomości o tym zjawisku na naszej poczcie przyszły tuż po północy z 24 na 25 maja 2019.

From: [...]
Sent: Saturday, May 25, 2019 12:06 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Niesamowite zjawisko na nocnym niebie - 24.05.2019 - ok. 23:30, okolice Raciborza,Rybnika

 Dzień dobry.

Szczerze powiedziawszy nigdy nie myślałem, że będę do Was pisać z jakąś sprawą tego typu. A jednak. Na wstępie powiem, że jestem raczej "uświadomionym" człowiekiem w temacie różnych zjawisk na niebie. I dla mnie "niewyjaśnionymi" nie są flary Iridium, przeloty ISS, satelity, samoloty, meteoryty. Ale dzisiaj mnie zatkało, co gorsze, miałem przy sobie aparat, ale nie zdążyłem uchwycić tego zjawiska, czego chyba będę długo żałował. Zamiast tego dzwoniłem szybko do brata, który też w tym momencie był na zewnątrz, żeby potwierdził że też to widzi - widział.

 Przechodząc do sedna. Wracałem akurat z miasta, godzina 23:30, postawiłem auto przed bramą, poszedłem ją otworzyć i wjechałem na ogródek. W tym momencie zauważyłem jasną linię na niebie. Zgasiłem wszystkie możliwe światła i pobiegłem w ciemniejsze miejsce. Linia nie była ciągła, był to prosty jak drut ciąg małych świetlnych punkcików. Dosłownie prosta linia złożona z dziesiątek, jeśli nie setek małych punktów, ułożonych bardzo blisko siebie, które z ziemi wyglądały wizualnie i wielkościowo jak takie średnie gwiazdy. Cały ten ciąg przesuwał się po niebie ze stałą prędkością i w kierunku zgodnym z ułożeniem punktów (z południowego zachodu na północny wschód). Gdybym miał to przedstawić graficznie to byłoby tak:    ...................................................................... Po prostu linia z punkcików blisko siebie w równych odległościach, w jednej prostej linii. Jakby samolot albo satelita ciągnący za sobą cały sznur dużych lampek choinkowych. Całość w końcu odleciała w stronę horyzontu i była coraz mniej widoczna. 

 Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego, a widziałem już różne latające zjawiska. Nie mam zamiaru doszukiwać się żadnych paranormalnych wytłumaczeń, ale może coś wam o takim czymś wiadomo? Ktoś może kiedyś zgłaszał? Może wiecie z czego to mogło być? Ciekawi mnie czy pojawią się doniesienia o tym z innych źródeł

 -

Pozdrawiam,

[...]

Nasz czytelnik nawet przysłał rysunek, jak to dziwne zjawisko wyglądało.

 

Informacje o obserwacji 'ciągu dziwnych świateł' pojawiły się także na lokalnych serwisach informacyjnych.

https://kontakt24.tvn24.pl/dziwne-swiatla-nad-warszawa,3813682,ugc


I jeszcze jedna relacja, którą dostaliśmy na naszą pocztę:

Dzień dobry
Droga Fundacjo po wczorajszym zjawisku w dniu 24.05.2019 jakie przyszło zaobserwować mnie i czterem moim kolegą nie zawahałem się nawet przez chwilę żeby do Was napisać. Sytuacja miała miejsce w msc. Miedzna Murowana w powiecie Opoczno gm. Białaczów ok godz. 24.00. Po odwiedzinach moich znajomych pojechaliśmy do niedaleko oddalonej msc. Miedzna Murowana gdzie jest duży zalew i gdzie miała w ostatnim roku miejsce dość duża inwestycja związana z infrastrukturą wokoło zalewu..tzn. nowa plaża, molo itd., pojechaliśmy zwyczajnie zobaczyć jak to teraz wygląda. Idąc owym molo kolega krzyknął w pewnym momencie że jakieś światła lecą nad chmurami, podniosłem głowę i oniemiałem. Wysoko nad chmurami w jednym ciągu, kilkanaście (mogło to być 20, 30 może więcej ciężko stwierdzić teraz) świecących obiektów jeden za drugim z niesamowitą prędkością leciało od strony zachodniej polski w kierunku Radom, Lublin (tak orientacyjnie).

Odniosłem pierwsze wrażeniem jak gdyby leciały od największego do najmniejszego, w równych odstępach. Zdążyłem włączyć nagrywanie w telefonie ale jest tylko mignięcie i nasze komentarze była noc i te obiekty były dość wysoko. Po chwili leciał samolot w te sama stronę i mogliśmy ocenić różnicę prędkości, była niebywale większa tak może trochę na "oko" 20, 30 x szybciej, może więcej. To było cos niebywałego, interesuje się tematem od najmłodszych lat, często podnoszę głowę do góry i obserwuje , zdarzyła się już kiedyś sytuacja ze cos dostrzegłem w dzień ale to co widziałem z chłopakami wczoraj jak dla mnie nie pozostawia złudzeń . To była zwyczajnie "Bomba", od razu wiedziałem że to nie ziemskie obiekty to się po prostu czuje.

Moi koledzy którzy raczej są po tej drugiej stronie rzeczywistości również oniemieli, i konsternacja:) powiedziałem po tym zaobserwowanym fakcie do nich " i widzicie ".
Obiekty było widać przez ok 20, 30 sekund . Niebo było lekko zachmurzone ale z dość dużymi prześwitami więc można było śmiało oglądać. Wspomnę jeszcze że formacja mogła być w ciągu kilkukilometrowym biorąc pod uwagę wysokość.
Każdy z nas moze potwierdzić obserwację, ja dzis jestem niesmowicie podekscytowany. Miło sie ogląda takie rzeczy.
Do Fundacji pewnie spływają tysiące takich meili ale informacyjnie chciałem zgłości, moze ktoś jeszcze widział oprócz nas.
Zostawię swoje namiary.
tel [...]
Pozdrowienia dla całej Fundacji

 

[...]Witam, piszę w sprawie zjawiska w nocy z dnia 24 na 25 maja 2019r. Również z koleżanką zauważyłyśmy wyraźny ciąg świateł. Jesteśmy z województwa opolskiego. Nie jestem w stanie jednak określić ile czasu to trwało. Natomiast my widziałyśmy to jakiś czas przed pierwszą w nocy. Było to niesamowite, nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Nieświadoma tego zjawiska myślałam że to po prostu jakieś samoloty. Dziwi mnie fakt, że inni zauważyli to nawet o 23:30, a my dopiero około 00:50.
Pozdrawiam

[...]

Dopiero nad ranem jeden z naszych czytelników przysłał wyjaśnienie zagadki "dziwnych punktów na niebie".

Dzień dobry. Dowiedziałem się, że wczoraj wystartował program Starlink stworzony przez SpaceX. Prawdopodobnie było to właśnie ten ciąg świateł a ja byłem jednym z pierwszych obserwatorów :) 

 https://www.space.com/spacex-starlink-satellites-spotted-night-sky-video.html?fbclid=IwAR3M4vYC3awPxvVWn4S4Jo4UBFgMXBSZZYeGlo3BPtjG9EDIHl8DgDFyUcM  

 Po kliknięciu na link jest dokładnie przedstawione, jaki ślad zostawia SpaceX. 


O niezwykłym przedsięwzięciu Elona Muska piszemy w dziale FN24.

https://www.nautilus.org.pl/news24,526,26-maja-2019--kosmiczny-pociag-swiatel-nad-polska---niezwykly.html

Komentarze: 19
Wyświetleń: 8442x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 25 maj 2019 08:49   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (19)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 27 maj 2019 09:17 | brak oceny

marta11654 | Załogant

Ja to widziałam wczoraj między godzina 23:30-00:00. W miejscowości Wycześniak (leży między Łodzią, a Warszawą)

Nie, 26 maj 2019 23:39 | brak oceny

infinity_ | Załogant

20 sekunda filmu ze starlinkiem ....... i wszystko jasne, kto widzi to widzi https://www.facebook.com/ZGlowaWGwiazdach/videos/2344174982493892/

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 28 maj 2019 19:47 | brak oceny

Solejukowa | Załogant

@infinity_, No lecą satelitki Elona, to dopiero początek...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 29 maj 2019 15:09 | brak oceny

infinity_ | Załogant

@Solejukowa, nie elona ufa miałem na myśli, w 20 sekundzie w przeciwnym kierunku uf elona , w ułamku sekundy przelatuje "coś" ... :-)

Sob, 25 maj 2019 19:39 | ocena: + 4

jameson | Załogant

Szanowna Redakcjo, szanowni Komentatorzy....

Ręce opadają, gdy czytam ten wpis oraz komentarze pod nim :(

Sob, 25 maj 2019 17:58 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam wszystkich Załogantów ! przypomina mi to Alfabet Morsa, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale przyznam się próbowałem to wrzucić do tłumacza Alfabetu "online" no i nic z tego :-( Może ktoś wśród Załogantów jest w nim biegły i spróbuje coś odczytać. Pozdrawiam.

Sob, 25 maj 2019 15:05 | brak oceny

Kiciak | Załogant

Widziałam to zjawisko, będąc z psem na spacerze. Dokładnie jest to opisane, więc już nie mam czego dodawać. Zjawisko to, było widoczne nad Włocławkiem. :)

Sob, 25 maj 2019 14:36 | ocena: + 2

starszydziadek | Załogant

Niecodzienny widok można było zaobserwować w piątek, około godz. 23:40. Na niebie nad Warszawą można było dostrzec przelatujące jasne punkty, ustawione w linii prostej. Jak się wydaje, była to grupa satelitów umieszczonych na orbicie Ziemi przez amerykańską firmę SpaceX. Zdjęcie otrzymaliśmy od naszego czytelnika Kamila na platformę TWOJE INFO.

Sob, 25 maj 2019 14:31 | ocena: + 2

starszydziadek | Załogant

Jasna linia na niebie ukazała się nad terytorium Polski - informują internauci. Jak podaje TVN24, to prawdopodobnie działanie firmy Elona Muska.

Sob, 25 maj 2019 14:23 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Mam całkowitą pewność, że autor naprawdę widział przelot nieznanego obiektu. Wystarczy patrzeć w gwieździstą noc w niebo. Ostanie miesiące bardzo się nasiliły w manifestację na niebie przeróżnych obiektów. Dlaczego tego jeszcze nie wiem może jest to zwiastun czegoś co nadejdzie. Poczekajmy. Opisałem nocną obserwację nieba z dnia 21.05.2019 r. , którą wysłałem do F.N. Ale co jeszcze zaobserwowałem i wykonałem zdjęcia w dniu 29.04.2019 r. w godzinach dziennych ( przed burzą ) na terenach wschodniego Mazowsza to opiszę i wyślę do Fundacji Nautilus w dniu 26.05.2019 r. ( jutro ). Naprawdę nie jesteśmy sami. Mówię wszystkim załogantom szczerą prawdę. Pozdrawiam

Sob, 25 maj 2019 14:02 | brak oceny

Romeo | Załogant

Dokładnie, podzielam tą sugestię o "wciskaniu ludziom kitu". Bo rzeczywiście jest dość głośno w sieci o jakimś programie Xspace, który ma na celu niby usprawnić internet??? Jak najbardziej może to być przykrywka dla tego zjawiska, które i tu UWAGA- WCZORAJ WIDZIAŁEM TO NA GÓRNYM ŚLĄSKU, W OKOLICACH ŻOR!!! I był to ciąg [tu zgadzam się w 100% z kolegą] bardzo drobnych światełek i zupełnie nie przypominał tych świateł z tego filmu propagandowego istniejącego od wczoraj w necie! Widziałem kontury jednego potężnego baaaardzo długiego "cygara" wzdłuż którego były rozmieszczone te światełka, przy czym powtarzam raz jeszcze- były to BARDZO DROBNE ŚWIATEŁKA W NICZYM NIE PRZYPOMINAJĄCE TYCH Z TEGO FILMU PROPAGANDOWEGO, pozdr

Sob, 25 maj 2019 14:00 | ocena: + 2

PilotNes | Załogant

Trochę ostudzę optymizm. Ten program to kolejny krok w realizacji agendy NWO. W założeniu siecią ma zostać pokryta cała planeta, łącznie z oceanami i terenami Arktyki i Antarktydy, raczej nie po to, aby pingwiny mogły korzystać z facebooka. Zresztą taniej byłoby postawić na zamieszkanych terenach dodatkowe wieże do transmisji. To nie tylko kwestia inwigilacji, ale przede wszystkim kontroli częstotliwości. Potem już tylko mały kryzys , likwidacja gotówki i zaproponują nam chipy.
No chyba, że coś się wydarzy, a przecież może, scenariuszy jest wiele. Jeden oddech naszego Słońca może pozamiatać ten złom z nieboskłonu.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 26 maj 2019 10:07 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@PilotNes, ja juz mam chip. w karcie platniczej

Nie, 26 maj 2019 13:43 | brak oceny

arturo | Załogant

@PilotNes, myslisz, ze wszedzie, gdzie mieszkaja ludzie jest zasieg jak w centrum Warszawy? Ludzie zyja i pracuja w na kompletnych odludziach i tez chcialiby miec net. Ciekawe wiec jak madralo postawisz "wieze" i pokryjesz sygnalem obszary w srodku lasów Amazonii, w Himalajach, posrodku Sahary, Grenlandii albo Atlantyku. Jak doprowadzisz tam zasilenie, sygnal i kto to bedzie wszystko konserwowal i naprawial. Google dostarcza internet za posrednictwem balonów ale to nie wystarcza wiec wymyslono inna technike. A szpiegowany jestes od dawna i nie potrzebna nikomu do tego satelitów. Chyba, ze sie wyniesiesz do jaskini i zaczniesz zyc jak neandertalczyk, unikajac kontatu ze swiatem to wtedyunikniesz tego spisku NWO..

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Witam. Obejrzalem film ktory wrzuciliscie na strone i na youtube. I chcialbym Wam powiedziec ze wlasnie okolice Mlawy sa hot-spotem ufo. Sam od 6 lat obserwuje rozne rzeczy, medytuje i widze rzeczy ktore wychodza za ramke naszej rzeczywistosci. I jak piszecie ze bedziecie miec sprzet najwyzszej jakosci to okolice Mlawy sa idealne. Sam mieszkam we Wieczfni koscielnej oddalonej o 13 km od Mlawy. Mam widok z tarasu na cale niebo. I juz nie raz pisalem do Was z o roznych moich...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 19 sie 2019 07:37 | W dniu 18 sierpnia o godz. 13:17 ok. 1 km od lotniska Strachowice przez przednią szybę samochodu zauważyłem białą kulę lecąca wolno na wysokości ok. 300m.  Kula leciała ne tej wysokości z prędkością ok. 1m/sek przez około minutę po czym gwałtownie zwiększyła wysokość.W tym momencie sięgnąłem po smartfon, wyszedłem z samochodu i zrobiłem 4 zdjęcia. Czwartego nie załączam, bo na nim nie widać obiektu który zniknął za chmurami. 

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 25 lipca 2019 | 22 lipca 2019 roku odszedł w stronę światła Marek Rymuszko. Twórca i pomysłodawca miesięcznika ‘Nieznany Świat’, który przebudził miliony ludzi ze snu i sprawił, że dostrzegli inny, nieznany świat. Ale odszedł przede wszystkim bliski mi człowiek, którego brak odczuwać będę do końca mojej ziemskiej wędrówki.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD MŁAWĄ - 15 sierpnia 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.