Dziś jest:
Środa, 7 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Komentarze: 32
Wyświetleń: 22977x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 13 lip 2014 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   

MAPA NIEZWYKŁYCH MIEJSC NA ŚWIECIE

Tworzenie tej mapy jest wyłącznie na własny użytek FN. Oczywiście fajnie byłoby zrobić taką mapę w serwisie FN, ale oznacza to jedno: kolejne godziny pracy i to regularnie. Na to nas nie stać, musimy bardzo ostrożnie gospodarować naszym czasem. Nauczyliśmy się na różne sposoby oszczędzać nas czas, o czym kiedyś będzie w Dzienniku Pokładowym.

Warto zobaczyć kilka takich miejsc, które zostały uznane przez nasz zespół za ciekawe, warte uwagi. Zacznijmy od słynnego „Oka Moskwy”, zagadkowego kompleksu gigantycznych anten, który znajduje się na terenie Federacji Rosyjskiej.

 

O tym miejscu napisał nam jeden z czytelników.

 

 

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Oko Moskwy

 

Witajcie

 Nie było mnie tu sporo czasu, widzę, że sporo się pozmieniało. Pamiętam jeszcze starą stronę i jak Was prosiłem, żebyście zrobili forum. 

Przejdę do sedna:

Na pewno słyszeliście o Oku Moskwy, czyli o Duga-2. Radar pozahoryzontalny pracujący na krótkich falach. Dwie konstrukcje o wysokości 135m i 85m.

 http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Czarnobyl,+Obw%C3%B3d+kijowski,+Ukraina&sll=51.412457,30.01615&sspn=0.007896,0.022724&ie=UTF8&hq=&hnear=Czarnobyl,+Obw%C3%B3d+kijowski,+Ukraina&ll=51.304312,30.065471&spn=0.003957,0.011362&t=h&z=17)

 Większa, antena odbiorcza, mniejsza to nadawcza. I to właśnie nadawcza jest największą tajemnicą. "Wieść niesie, że nie służyła jedynie do emisji sygnałów, jakie miałyby się odbijać od wrogich rakiet i wracać do anteny odbiorczej. Niektóre sygnały przez nią wysyłane zostały rzekomo sklasyfikowane jako zakłócające pracę ludzkiego mózgu, zatem prawdopodobnie był to jakiś prototyp broni psychotronicznej. Prof. Fuller Royal (patrz narrator up pl bibliografia) podaje, że sygnał o częstotliwości 4,75MHz powoduje rozdrażnienie, ból głowy oraz inne objawy."

 Mówi się, że konstrukcja jest porzucona i nie działająca. I tu właśnie moja przygoda.

2 tygodnie temu byłem u przyjaciela na Ukrainie. Postanowiliśmy pojechać w okolice Czarnobyla i Czarnobyla-2.

Okolica Zony dzieli się na strefy, zamknięta, stałej kontroli i tymczasowej kontroli. Duga-2 leży w strefie stałej kontroli, ale patrole łatwo ominąć pieszo.Zostawiliśmy samochód 10km wcześniej, jeszcze w strefie otwartej. Poszliśmy na pieszo od kierunku południowo-zachodniego. Okolica jest bardzo dobrze patrolowana jak na opuszczoną. Przyjaciela poznałem na misji w Kosowie, oboje jesteśmy żołnierzami dlatego w miarę postanowiliśmy to wykorzystać. W razie czego dostałem mundur ukraiński, w razie pytań mieliśmy udawać wojskowych turystów. Na szczęście nie było problemu. Problem pojawił się później. W miarę zbliżania pojawił się straszny ból głowy. Chciałem iść dalej, ale zostałem namówiony by zawrócić.

W odległości było słychać ciężki sprzęt, dokładnie nie wiem.

Może Fundacje zechce się tam wybrać?

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Prype%C4%87&sll=51.275649,30.096531&sspn=0.00792,0.022724&ie=UTF8&hq=&hnear=Prype%C4%87&ll=51.412879,30.04286&spn=0.001974,0.005681&t=h&z=18)

Odbicia z terenu Prypecia.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Kolejne ciekawe miejsce, zmieniamy kontynent. To cel naszej najbliższej wyprawy, czyli Australia. Znajduje się tam rzecz, która podobno powstała w sposób naturalny, ale nawet jeśli tak się stało, to i tak robi ogromne wrażenie. To odcisk gigantycznej stopy! Niezwykle precyzyjny, wyraźny.

 

 

O tym miejscu dowiedzieliśmy się także od naszego czytelnika. To niezawodny sposób budowania Bazy Miejsc Niezwykłych! /za wszystkie e-maile pięknie dziękujemy!/

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Saturday, April 05, 2014 8:35 AM

To: FN

Subject: Dowód na istnienie gigantów?

 

Przesyłam załodze interesujący filmik ukazujący coś, co może być dowodem na istnienie gigantów w zamierzchłych czasach. Możliwe, że jest to tylko dzieło natury ale mimo wszystko i tak robi duże wrażenie. Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny nasz czytelnik zawiadomił nas o… gigantycznej dziurze, która powstała w Rosji.

 

 

 

 

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Saturday, July 12, 2014 9:44 AM

To: FN

Subject: witam przesyłam film z 10 lipca wielka dziura w Rosji

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz kolega z pokładu Nautilusa Igor przesłał informacje o miejscu na pustyni, gdzie pojawił się bardzo precyzyjny… piktogram!

 

 

Cześć,

Przesyłam linka do filmu o wzorze na pustyni, przypominającym krąg zbożowy,  tyle że na pustyni i wielkości... 20 na 20 km. Duża precyzja wykonania. Można zaryzykować twierdzenie, że jest to nowe zjawisko:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 JUŻ PO TEJ PUBLIKACJI OTRZYMALIŚMY e-mail:

 

 

From: Piotr [dane do wiad. FN]
Sent: Monday, July 14, 2014 1:05 AM
To: FN

Subject: Mapa niezwykłych miejsc - yantra

 Dzień dobry,

W nawiązaniu do artykułu z 13 lipca „Mapa niezwykłych miejsc na świecie”, w którym pokazano piktogram na pustyni, informuję, że mam obraz takiego piktogramu. Jest to mandala „Yantra”. Obraz załączam do listu.

 Z poważaniem

 Piotr [dane do wiad. FN]

 /zdjęcie z załącznika poniżej/

 

 

 

Na koniec ciekawostka z RPA, choć tu nie można wykluczyć, że jest to jakiś lokalny sposób uprawy roli lub - co równie prawdopodobne - jakieś formy maskowania przez google mapy ze względów, których trudno się domyślać.

 

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, March 20, 2014 2:27 AM

To: FN

Subject: Piktogramy

 

Szanowni Państwo

 

W RPA jest pełno piktogramów, które wysyłam w załączniku. Czy jesteście w stanie powiedzieć, co to jest, czy to ludzkie dzieło stworzone na potrzeby gospodarcze ludności, czy może piktogramy na które nie ma odpowiedzi?

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

 

 

 

Nasz okręt znowu płynie pełną mocą silników! Wiemy, że tego nie widać na stronach, ale w tej chwili są nadrobione wszelkie zaległości w korespondencji. Na pewno niektórzy z Państwa byli trochę zaskoczeni tym, że otrzymywali odpowiedź na swoją wiadomość na przykład sprzed miesiąca, ale niestety dopiero teraz przyszedł na to czas.

Mechanizm napływu informacji do FN jest taki, że wystarczy naprawdę „chwila nieuwagi”, kilka dni słabości, a całość niczym dziki koń wyrywa się spod kontroli i nagle w sposób niekontrolowany pojawia się tysiąc spraw, które wymagają natychmiastowej interwencji.

Wiele osób nie znających naszej szczególnej sytuacji ma do nas pretensje, że obiecaliśmy napisać to czy tamto, a w serwisie… tego nie ma. Problem polega wyłącznie na tym, że wszystkie te rzeczy są w naszych katalogach „DO PUBLIKACJI – PILNE”, ale co dzień pojawiają się nowe… Jeśli czyta nas jakiś szejk z Kuwejtu i kiedyś przekaże nam kilka milionów dolarów, to wtedy zbudujemy za pieniądze redakcję z prawdziwego zdarzenia.

Mamy 20-letnie doświadczenie w pracy z dużymi grupami ludzi. Opieranie się na ludzkiej „chęci bezinteresownej pomocy i pasji” jest tragicznym błędem, choć intuicja podpowiada nam co innego. Jaka jest prawda? Ów „pasjonat chcący pomagać” okazuje się szybko nudzić, kiedy dostrzega, że mechanizm FN to zajęcie wymagające pracy nie „raz na rok z nudów”, ale systematycznie i precyzyjnie. Potem są z takimi ludźmi tylko kłopoty, czasami aż wstyd o tym pisać… Praca w FN przypomina prawdziwą pracę załogi na okręcie Nautilus, który kiedyś opisał Juliusz Verne. Nie ma tutaj „twarzy, nazwisk i bohaterów”, jednoczy nas idea. I wielka tajemnica, której nie sposób znaleźć nigdzie indziej, choć w sieci www jest ok. tysiąca serwisów identycznych jak FN (i „lepszych o niebo”) o zjawiskach niewyjaśnionych i codziennie powstają nowe… Ale to na marginesie.

Teraz zajmiemy się komentarzami, gdyż od dawna ich nawet czytanie (nie mówiąc o moderacji) po prostu zniechęca setki osób do czytania komentarzy w ogóle, w tym także nas – twórców tego serwisu… To sytuacja niedopuszczalna. W każdym razie zapowiadamy koniec wymiany zdań – wewnętrznego forum wariactwa nawiedzeńców prowadzonego w komentarzach przez dwóch góra trzech mocno nawiedzonych, megapłodnych (to typowe dla takich ludzi) pisarsko panów. Zmian w serwisie będzie znacznie więcej, ale o tym napiszemy w kolejnych komunikatach. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, które dostajemy wszelkimi kanałami kontaktu z czytelnikami. Państwa wszystkie sugestie będziemy starali się stopniowo uwzględniać w serwisie. I przypominamy raz jeszcze – każda wiadomość jest przeczytana i każda ma swoją odpowiedź.

Może czasami zbyt krótką, zbyt lapidarną, ale taka odpowiedź się pojawia. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie naszej sytuacji. I tak uważamy, że w sztuce gospodarowania czasem i energią doszliśmy do – powiedzmy to bez fałszywej skromności – bardzo dużej sprawności! :)

Komentarze: 32
Wyświetleń: 22977x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 13 lip 2014 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (32)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Czw, 17 lip 2014 23:15 | brak oceny

iza | Gość

W ostatnim liście, na fotografiach widać okrągłe pola uprawne sztucznie nawadniane po okręgu.Europa zachodnia też obfituje w taki sposób upraw...

Czw, 17 lip 2014 15:20 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Bebe'',a o tym,że w 1 P 4,6 a wcześniej w 3,19 chodzi o grupę aniołów,którzy spółkowali z kobietami ludzkimi potwierdza już 2 P 2,4(a więc tego samego autora...):,,Bóg bowiem nie oszczędził aniołów,którzy zgrzeszyli,lecz strąciszy ich do otchłani(Tartaru)...aby byli zachowani na SĄD''...

Czw, 17 lip 2014 14:21 | brak oceny

artur448 | Gość

Myślę, że warto również wskazać miejsce na syberii:
https://www.youtube.com/watch?v=aSaygLdmBOI

Czw, 17 lip 2014 13:47 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Bebe'',zauważ,jak czytamy w 1 Liście apostoła Piotra w 4 rozdziale,w jego 6 wierszu,mamy:,,...aby w CIELE osądzeni zostali NA SPOSÓB LUDZKI,ale w duchu żyli na sposób Boży''...,,w CIELE''...,,NA SPOSÓB LUDZKI''(za OLBRZYMÓW...).Chodzi bowiem nie o ludzi a o grupę upadłych aniołów...!

Czw, 17 lip 2014 12:37 | brak oceny

lp | Gość

Wycliffe Well is the UFO capital of Australia and a great place to stay when
travelling along the Stuart Highway between Alice Springs and Tennant Creek.
wpiszcie w wyszukiwarke!!

Czw, 17 lip 2014 12:36 | brak oceny

lp | Gość

a może by tak
Tajemniczy krater ma 80 metrów średnicy, ale wciąż nie wiadomo, jak bardzo jest głęboki. W rejonie, który miejscowi nazywają "końcem świata", pojawił się ok. dwóch lat temu, lecz odkryto go dopiero teraz. Naukowcy chcą ustalić, jak powstał.

Czw, 17 lip 2014 12:04 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Na polu politycznym,żadna partia demo(N)kratyczna nie dopuszcza do publicznych wystąpień w celu zasięgnięcia opinii publicznej(oprócz grona własnych KLAKIERÓW),jak,np.cicha walka z rodziną,akceptacja homoseksualizmu,walka z patriotyzmem,tożsamością narodową czy rasową,gdyż rozkazy idą z góry...

Śr, 16 lip 2014 12:16 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Bebe'',gdy czytamy NT napotykamy takie słowa określające różne miejsca(stany) zmarłych,duchów : HADES,ABYSSOS(otchłań),GEENNA(piekło)i PHYLAKE(więzienie),np.1 Piotra 3,19 i 4,6.W 2 Piotra 2,4 nie mamy żadnego z nich ale :TARTAROSAS czyli imiesłów czynny od czasownika TARTAROS - utartarowić.

Śr, 16 lip 2014 12:08 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Bebe'',piszesz o możliwości transformacji do Boskości upadłych aniołów,archaniołów...Dla mnie jest to możliwe tylko w przypadku tych aniołów,którzy spólkowali z kobietami ludzkimi,i którzy teraz uwięzieni przebywają w otchłani(Tartarze)...To im jako tzw.umarłym Jezus głosił Ewangelię...

Śr, 16 lip 2014 11:59 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,Bebe'',Jezus mówiąc o Janie Chrzcicielu,porównując go do mieszkanców Królestwa Niebios,że najmniejszy z nich jest większy niż on jednocześnie udzielił informacji o zróżnicowaniu i herarchii wśród bytów anielskich a nie o,,wielorasowości''i,,wielocywilizacyjności''...rzekomych,,Kosmitów''..

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.