Dziś jest:
Wtorek, 20 października 2020

"Człowiek tylko z samym sobą jest w zupełnej harmonii" A. Schopenhauer

Komentarze: 14
Wyświetleń: 22458x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 2 cze 2016 21:45   
Autor: Rafał Gabryś, źródło: google images   

OBSERWACJE UFO W STAROŻYTNYM EGIPCIE

  Na przestrzeni wieków pojawiało się mnóstwo relacji spotkań z niezidentyfikowanym pojazdami latającymi. Piękne ogniste kule, smoki, dyski i inne zjawiska, których człowiek nie mógł zdefiniować, a opisywał je według rzeczywistości jaką znał. Interpretacja tych spotkań właśnie taka była, te zjawiska traktowano jako pojawienie się bogów, albo ich znaków. Bardzo ciekawym aspektem tych spotkań są nie tyko kroniki, ale malowidła i obrazy. Ukazują nam one prawdę, kim byli ci bogowie. Już od najdawniejszych czasów, od kiedy człowiek nauczył się zapisywać wydarzenia, pojawiają się w nich wątki ufologiczne. Wiele relacji odkrywa przed nami historie, jak to przybysze z gwiazd nauczali ludzi w różnych dziedzinach życia.

Jednym z najstarszych zapisów takich obserwacji, niewątpliwie jest starożytny Egipt.


 

 

 

Na początek słynny Papirus z Tulli zawiera niesamowity opis latających dysków z około 1480 r.p.n.e.

 

"W roku 22, w trzecim miesiącu zimy, o szóstej godzinie dnia [...] wśród uczonych w piśmie Domu Życia okazało się, że dziwne Ogniste Dyski powróciły na niebo. To było płaskie. Z jego otworów wydobywał się odór. Jego ciało (bryła) było wysokie na jeden pręt/drąg wysoki i na jeden pręt/drąg szeroki. Nie wydawał dźwięków. To przyszło (nadleciało) do domu Jego Królewskich Mości. Zamarli przed nim, później upadli na brzuchy. One [podleciały] do Króla, aby go poinformować. Jego Wysokość [nakazał] zwoje [umieścić] w Domu Życia do konsultacji. Jego Królewska Mość medytował nad tymi wszystkimi wydarzeniami, które obecnie się dzieją.

Gdy minęło kilka dni, stały się one bardziej liczne niż kiedykolwiek. One świeciły na niebie bardziej niż słońce, znajdowały się w czterech pozycjach na niebie [...]. Pozycja Ognistych Dysków była potężna.

Armia Króla z Jego Wysokością w środku patrzyła na to wszystko. To było po kolacji, gdy dyski pojawiły się od południowej strony nieba. Ptaki i ryby spadały z nieba: był to cud nigdy wcześniej nie widziany od powstania kraju. Jego Królewska Mość kadzidłem chciał uspokoić serce Amona-Re, boga Dwóch Krajów. I to był [rozkazał] , że zdarzenie [ma być zapisane] w kronikach Jego Królewskiej Mości i umieszczone w Domu Życia na wieki." (tłumaczenie  R. Cedric Leonard)

Te skalne rysunki zostały stworzone przez Południowo Amerykańskich Indian. Według ich wierzeń przedstawiają dwa latające obiekty, które się zderzyły ze sobą. Szacuje się, że powstały kilka tysięcy lat temu.

Ciekawe relacje przedstawiają Tybetańskie księgi. Wspominają one o prehistorycznych latających maszynach. Często nazywane są perłami na niebie. Podobne relacje odnajdujemy w dawnych Chinach. Obiekty te obserwowano już od VII wieku. W kronikach Shen Kuo kronikarza żyjącego w XI wieku, odnajdujemy taki oto opis.  

„Za panowania cesarza Renzong (1056-1064) tajemniczy obiekt, jasny jak perła, często pojawiał się nad kwitnącym miastem Yangzhou w prowincji Jiangsu, szczególnie nocami. Pewnej nocy człowiek mieszkający na brzegu jeziora ujrzał tę świecącą perłę. W obiekcie otworzyły się drzwi, a z nich wylało się oślepiające światło, jak od słońca, a następnie cała muszla się otworzyła. Wewnątrz była perła wielkości pięści, oświetlająca wszystko srebrzysto-białym światłem. To światło było tak silne, że ludzkie oczy bolały, kiedy patrzyły na nie. Zjawisko przypominało wschodzące słońce, błyskawicę na niebie i płonący las. Niespodziewanie obiekt zaczął się poruszać z ogromną prędkością i opuścił się na jezioro, jak zachodzące słońce.”

 

Manuskrypt  “Annales Laurissenses.” obrazki z XII w.

 

„Dzieje Aleksandra Wielkiego” napisane przez anonimowego autora zawierają opis latających talerzy.

Pewnego dnia nad obozem pojawiły się cudownie latające tarcze. Pięć tajemniczych obiektów, w tym jeden dwukrotnie większy od pozostałych, utworzyły figurę w kształcie litery V, z największą tarczą u szczytu. Następnie tarcze zatoczyły koła nad Tyrem na oczach tysięcy wojowników obu walczących stron, którzy obserwowali je ze zdumieniem.


Karol Wielki także doświadczył takiej obserwacji. „Annales regiu Francorum” opisuje, " Boża siła zaprawdę sprawiedliwie ich pokonała. W dniu, gdy szykowali się do walki z oblężonymi chrześcijanami, nad dachem zamkowego kościoła ukazała się wyraźnie wspaniałość boska, którą ujrzało wiele osób. Widziano dwie okrągłe, czerwono płonące tarcze, które poruszały się nad kościołem. Wśród pogan powstało wielkie zamieszanie i zaczęli uciekać do swego obozu w wielkim przerażeniu.”

Nad Szwajcarią w 1568 roku, na niebie ukazały się różne latające kule. 

 

Relacja Erasmus Francisci w jednej ze swoich ksiąg (XVII w.)

 "Po krótkiej chwili z samego nieba przed oczami ich pojawił się kształt jakowyś płaski a okrągły, jakby talerz albo kapelusz męski przypominający, barwy takiej, jakby Księżyc był zaciemniony, i prościuteńko nad wieżą kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja się zawiesił i do samego wieczora tamże pozostał"

"Po krótkiej chwili z samego nieba przed oczami ich pojawił się kształt jakowyś płaski a okrągły, jakby talerz albo kapelusz męski przypominający, barwy takiej, jakby Księżyc był zaciemniony, i prościuteńko nad wieżą kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja się zawiesił i do samego wieczora tamże pozostał" - pisał Francisci. "Kiedy już przepełnieni lękiem i obawą dziwowiska tego zdumiewającego dłużej oglądać nie mogli ani końca jego doczekać, tedy udali się do swoich domostw i przez dni następne, już to w nogach i rękach, już to w głowie i innych członkach drżenie wielkie i ciężkość odczuwali, o czym wielu mężów domysły różne czyniło".

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-tajemnice-spiski-alterhistoria/news-ufo-stare-jak-swiat,nId,815785#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
"Po krótkiej chwili z samego nieba przed oczami ich pojawił się kształt jakowyś płaski a okrągły, jakby talerz albo kapelusz męski przypominający, barwy takiej, jakby Księżyc był zaciemniony, i prościuteńko nad wieżą kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja się zawiesił i do samego wieczora tamże pozostał" - pisał Francisci. "Kiedy już przepełnieni lękiem i obawą dziwowiska tego zdumiewającego dłużej oglądać nie mogli ani końca jego doczekać, tedy udali się do swoich domostw i przez dni następne, już to w nogach i rękach, już to w głowie i innych członkach drżenie wielkie i ciężkość odczuwali, o czym wielu mężów domysły różne czyniło".

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-tajemnice-spiski-alterhistoria/news-ufo-stare-jak-swiat,nId,815785#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Hamburg Niemcy rok 1697, według relacji świadków ukazały się dwie świecące kule.

 

Bitwa Norymberska to jedno z najbardziej spektakularnych obserwacji UFO. Spektakl był tak niesamowity, że całe miasto mogło obserwować podniebne zmagania latających pojazdów. Wielka ilość pojazdów była obserwowana przez tysiące ludzi. Zachowały się po tamtym wydarzeniu, relacje świadków, drzeworyty i zapiski.  W 1561 roku z samego rana, zaobserwowano dwie krwistoczerwone kule i wiele mniejszych, łącznie z czerwonymi krzyżami i pojazdami wyglądającymi jak rury. Rozegrała się nad miastem bitwa, która trwała około godziny. Walka była bardzo zacięta, wiele pojazdów uległo zniszczeniu, niektóre spadały na ziemie.

 

Jest to mała część z kronik i zapisków, związanych z relacjami ludzi dawnych epok. Nie są to jakieś mitologiczne opowieści, ale jasne do zrozumienia kroniki i szczegółowe prawdziwe relacje odwiedzin UFO. Fenomen ten towarzyszy człowiekowi od zawsze, aż do dzisiaj.  Niemal codziennie na całym świecie rejestruje się te obserwacje, które są jasnym dowodem, że nie jesteśmy sami.

Oglądając dzieła dawnych artystów, patrzymy na fakty historyczne.

 

 

 

 

 

Komentarze: 14
Wyświetleń: 22458x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 2 cze 2016 21:45   
Autor: Rafał Gabryś, źródło: google images   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 16 lis 2017 00:15 | brak oceny

haha | Gość

Sami żeście jak UFO... Bajeczki dla dzieci poparte wyssanymi z palca teoriami spiskowymi :D

Sob, 23 lip 2016 23:07 | ocena: -1

drgfv | Gość

obcy tłukli się nad głowami ludzi. Pewnie chodziło o dominację i byli tacy co nie pogodzili się, że ktoś przejął władze nad całą resztą taka partyzantka, która została rozbita. Ciekawe gdzie podziały się te maszyny co uległy zniszczeniu co z pilotami ?

Pt, 1 lip 2016 13:06 | brak oceny

Joanna | Gość

Ale należy nadmienić, że Papirus z Tulli to jedynie kopia kopii, nie wiadomo, gdzie jest ten niby oryginał, więc bym się tym raczej nie podniecała.

Wt, 7 cze 2016 15:40 | ocena: + 10

a Jedi Knight | Gość

Pytanie kto stworzył odwiecznie istniejącego Stwórcę,jest jak pytanie,gdzie jest północ bieguna północnego.Mamy dwóch logicznych,,pretendentów''do stanowiska odpowiedzialnego za istnienie wszechświata:wiecznie istniejącego boblijnego Boga Stwórcę oraz nicość.Ale skoro Bóg miałby być urojeniem,to jedyną opcją,która pozostaje,jest ta,że wszechświat w jakiś sposób zainspirował i stworzył sam siebie.Tylko czy naprawdę jest to bardziej wiarygodne od idei wszechświata zaprojektowanego i stworzonego przez Boga ?Kto zatem wierzy tu w urojenia ? Ten,kto sądzi,że wszechmocny,wiecznie istniejący Bóg stworzył wszechświat,czy ten,kto myśli,że zrobiła to nicość ? Pomimo przekonania,,przesłynnego''wojującego ateisty Richarda Dawkinsa do własnych poglądów w swojej książce,,Bóg urojony''czyni on pewne zastrzeżenie - w rozdziale,,Dlaczego prawie na pewno nie ma tam Boga?''.Prawie na pewno ?Dlaczego,,prawie''? Dla kogoś tak pewnego swej postawy atakowania,,Boga,wszystkich bogów,czegokolwiek i kiedykolwiek nadprzyrodzonego'',to jak strzał do własnej bramki...Tą lekką niepewność Dawkinsa wyjaśniają słowa apostoła Pawła.w nowotestamentowym Liście do Rzymian napisał on,że istnienie Boga może być,,oglądane w dziełach''stworzenia,tak że ludzie odrzucający istnienie Boga,,nic nie mają na swoją obronę''ani teraz,ani nie będą mieli w dniu Sądu Ostatecznego.Innymi słowy Dawkins sam nie jest do końca przekonany do własnego zdania w tej kwestii,bo świadectwo stworzonych przez Boga dzieł jest zbyt silne,by je zignorować.Podsumowując tę pewność Dawkinsa i innych tzw.nowych ateistów w kwestii nieistnienia Boga,to LOGIKA sugeruje,że prawdziwą iluzją jest złudzenie,że Boga nie ma,a nie,że jest...Amen

Pon, 6 cze 2016 23:26 | ocena: + 1

JHWH w DNA | Gość

Nawiązując do kontekstu manifestacji UFO w starożytności oraz ingerencji obcych cywilizacji w rozwój naszej planety - ciekaw jestem, na ile podane wiadomości są prawdziwe?link [http://dailycurrant.com/2013/02/01/message-god-hidden-dna-sequence/]. Czy możliwe jest, iż stwórca zapisał nam wiadomość w kodzie genetycznym - wiedząc, iż pewnego dnia osiągniemy poziom rozwoju technologicznego, umożliwiający odczytanie wiadomości zawartej w naszym DNA? Zawsze Fundacja powtarza - nie istnieją przypadki, jak zatem odnieść się do wiadomości zapisanej w starożytnym aramejskim? Nie wierzę, iż taka sekwencja została przypadkowo wykreowana przez żałosną darwinowską teorię ewolucji. Link do art. w wersji pl: http://innemedium.pl/wiadomosc/uczeni-usa-twierdza-ze-odczytali-zapisana-w-dna-wiadomosc-naszego-stworcy

Nie, 5 cze 2016 23:47 | ocena: -1

Emyo | Gość

Bitwa na niebie byla statki pospadaly natomiast nic sie nie zachowało. Umarł święty i mamy na swiecie dziesiatki relikwii jednego czlowieka.

Nie, 5 cze 2016 17:14 | ocena: + 4

a Jedi Knight | Gość

Szanowni Państwo,czytelnicy,trochę nie na temat,ale chcę napisać,uważam,że 23 czerwca 2016 roku będzie miał miejsce SPEKTAKULARNY BREXIT Wielkiej Brytanii...! Może to być początkiem dyskusji,debaty na ten temat.

Nie, 5 cze 2016 16:08 | ocena: -2

a Jedi Knight | Gość

UFO w starożytnym Egipcie i jego religia/religie to nic innego jak MANIFESTACJA TRANSKULTUROWEGO szatana i jego upadłych aniołów,który to pojawiał się w różnych kulturach,w różnych czasach i który jest ewidentnym twórcą BAŁWOCHWALCZYCH religii Egiptu...!

Pt, 3 cze 2016 23:15 | ocena: -2

mandarin | Załogant

Dla tych którzy chcą obserwować kosmos bez użycia teleskopu: http://najtwju.blogspot.com/2016/06/obserwacje-kosmiczne-w-2016.html

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 4 cze 2016 23:47 | brak oceny

baryla | Gość

Witam , tez posiadam brasera noktowizor i szczerze powiedziawszy najtańsze z rozwiązań błąd zrobiłem bo kupiłem i do tego adapter za 800zl.
Tuba noktowizyjna jest najlepszym rozwiązaniem i do 500$ wyjdzie z kamera HD. Tu jest próbka tego co to potrafi :

https://www.youtube.com/watch?v=fBcVlZgioFc

Ponoć jak nightvision gen3 :)

Pt, 3 cze 2016 21:28 | ocena: + 12

ajwen | Gość

Czytając o manifestacji UFO nad Norymbergą,trudno oprzeć się wrażeniu,iż ktoś przed kimś broni Ziemię.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Bardzo proszę o jakieś nowe informacje odnośnie projektu kontakt. W projekcie przewijają się dwie cywilizacje....ta z Thiahona oraz z Aldebarana. Osobiście sądze aby skoncentrować się na cywilizacji z Aldebarana [...] .. Bardzo proszę o Livestream i jakieś artykuły na stronie FN odnośnie tego co się nowego dowiedzieliście o tym fenomenie [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

UFO NAD ŁODZIĄ - dwie relacje świadków, którzy obserwowali UFO w kształcie dysków w latach 70-tych

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.