Dziś jest:
Sobota, 24 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 36
Wyświetleń: 11550x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 mar 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   

PARALIŻUJĄCA CISZA – NAJBARDZIEJ CIEKAWY ASPEKT SPOTKAŃ TYPU CEIII Z UFO

W 2014 roku w hotelu Marriott w Las Vegas odbyło się w małej sali hotelowej kameralne spotkanie ludzi zajmujących się UFO z 6 różnych krajów na kuli ziemskiej, podczas którego pokazywano przeróżne zdjęcia niezidentyfikowanych obiektów latających.

Mieliśmy okazję brać udział w tym spotkaniu i warto wspomnieć o jednej bardzo ciekawej rzeczy. Podczas rozmowy pojawił się wątek czegoś, co zostało nazwane paraliżującą ciszą, która towarzyszy Bliskim Spotkaniom Trzeciego i Drugiego Stopnia z UFO. Sprawa jest poza dyskusją, gdyż opisy tej ciszy pojawiają się praktycznie we wszystkich ważniejszych opisach obserwacji UFO z bliskiej odległości. Co to znaczy: bliska odległość? W trakcie tamtego spotkania przyjęliśmy, że jest to sytuacja, w której obiekt UFO jest w odległości do ok. jednej mili (1,6 kilometra) od obserwatorów.

Kiedy potem opisują oni swoje wrażenia z obserwacji pojawia się kilka stałych punktów. Ludzie oczywiście podkreślają, że nie mogą uwierzyć w to, co widzą ich oczy, ale zawsze dodają jeszcze jedno: wokół była absolutna cisza. Cisza, jakiej nigdy wcześniej nie mieli okazji doznać, gdyż zawsze otoczenie daje choćby minimalny szum związany z odgłosami wiatru czy zwierząt. Tymczasem podczas obserwacji obiektu wszystko ulega jakby „zamrożeniu”. Zdarzało się, że na skutek jakiegoś niezrozumiałego pola, które otaczało pojazd UFO, nagle... fale na jeziorze stawały nieruchome. Opisywał taką historię nasz kolega zajmujący się fenomenem UFO w Peru.

Ale to nie wszystko. Zdarzały się takie sytuacje, kiedy obiekt znikał, co przypominało „nagłe wyłączenie żarówki”. Jak to opisują świadkowie?

- Ten dysk był w powietrzu, a nagle go nie ma - dosłownie w jednej chwili przestał istnieć. Nie odleciał, nie uniósł się do góry… po prostu zniknął jako punkt w przestrzeni!

I wtedy dzieje się rzecz ciekawa, gdyż otoczenie wraca do normalności. Listki delikatnie zaczynają się poruszać, słychać lekki szum od drogi z jadącymi samochodami kilka kilometrów dalej, cała rzeczywistość wokół nas z powrotem ożywa. Świadkowie pojawienia się obiektów UFO nie potrafią tego wytłumaczyć i uważają to zjawisko za absolutnie niewytłumaczalne. Podczas pamiętnego spotkania w Las Vegas jeden z naszych kolegów opisywał historie z 2013 roku z Teksasu, którą dokumentował. Wydarzyło się to ekipie obsługującej kilka małych szybów naftowych, które są stałym elementem krajobrazu tego stanu.


Było późny wieczór, kiedy w odległości ok. 300 metrów od świadków na niebie pojawił się lśniący dysk, który zniknął po ok. minucie. Najciekawsze były jednak opisy świadków nieprawdopodobnego zjawiska związanego z szybami naftowymi – wszystkie nagle zatrzymały pracę, dosłownie w ułamku sekundy stały się nieruchome. Kiedy obiekt zniknął  - ponownie zaczęły działać. Na czym polegał problem? Zatrzymanie działającej ramieniowej platformy wiertniczej stosowanej powszechnie w Teksasie jest po prostu niemożliwe bez użycia specjalnych hamulców i dużej mocy silników elektrycznych, a jej ponowne uruchomienie czyli wprowadzenie w ruch – to wbrew pozorom całkiem skomplikowany proces. Tymczasem wszystkie szyby nagle wstrzymały pracę i niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ruszyły ponownie!


Przy okazji dyskusji o tzw. zamrażaniu czasu i przestrzeni przez obiekty UFO pojawił się wątek słynnego szwajcarskiego farmera Billego Meiera, który twierdzi, że udało mu się zarejestrować prawdziwe obiekty UFO. Jego przypadek jest przez wiele osób kwestionowany jako wielkie fałszerstwo, ale jeden z momentów zarejestrowanych na jego filmach jest intrygujący i każe zadać sobie proste pytanie: czy to przypadkiem nie jest prawdziwy obiekt UFO…

O który film chodzi? Billy Meier – według jego relacji – nagrywał jeden z takich obiektów w 1975 roku na taśmie 8-mio milimetrowej. Taśma była badana przez jednego z najlepszych amerykańskich ekspertów od analizy zdjęć i filmów z UFO, czyli Jima Dilettoso.


Jego ocena była jednoznaczna: nie sposób powiedzieć, czy ten obiekt nie był modelem umieszczonym w jakiś sekretny sposób w przestrzeni, ale na pewno nie było żadnych manipulacji z samą taśmą filmową, a więc obiekt nie był wprowadzony sztucznie w ekspozycję zdjęcia poprzez np. połączenie dwóch klatek z dwóch różnych filmów nagranych przez Meiera lub jego ludzi.

/poniżej Jim Dilettoso analizujący inny ciekawy aspekt filmów Billego Meiera, czyli dźwięk pojazdu UFO/

 

Wracając do filmu Meiera – jest tam jeden zadziwiający moment, kiedy obiekt znika i wtedy przestają się ruszać listki na drzewie – wygląda to tak, jakby ktoś „zamroził rzeczywistość wokół”.


Ten efekt jest nie do zrobienia bez sztucznego łączenia dwóch różnych nagrań wykonywanych w różnym czasie – kiedy był wiatr i kiedy wiatru nie było. Tymczasem taśma 8-milimetrowa, którą dostał do zbadania Jim Dilettoso nie miała żadnych śladów „łączenia różnych fragmentów nagrań”. Na ten drobiazg warto zwrócić uwagę, gdyż jeśli to jest oszustwo (w co tak bardzo wierzy wiele osób), to Meier i jego ewentualni pomocnicy musieli znaleźć jakiś sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Jak to zrobili? Problem polega na tym, że nie wiadomo.


Poniżej film z naszego archiwum. Scena z „zamrożonym czasem, kiedy zanika wiatr” pojawia się ok. 27 minuty tego filmu.

To zdumiewające, ale także w innych relacjach osób, które przeżyły Bliskie Spotkania z UFO także pojawiają się te momenty niezwykłej ciszy, która na zawsze zapada w pamięć i jest z niczym nieporównywalna, co przeżyli do tej pory. Przykładem może być kolejny film z naszego archiwum, który przedstawia absolutnie rewelacyjny incydent z UFO na pustyni Mojave. Ta historia należy do naszych „top stories”, jeśli chodzi o zjawisko Niezidentyfikowanych Obiektów Latających.

Nie ma sensu dyskutować o przypadku Billego Meiera – tu każdy z nas ma swoje własne zdanie, choć... w tym roku na jesieni chcemy znowu odwiedzić jego farmę w Szwajcarii. O wiele ciekawszy jest jednak sam aspekt owej tajemniczej „poruszającej wszystkie zmysły absolutnej ciszy”. Z czym jest związana? To jasne – z czymś, co wywołuje obiekt UFO i co ma bez dwóch zdań związek z zaburzeniami czasoprzestrzeni. Obcy przybywający na Ziemie opanowali technologię zakrzywiania czasoprzestrzeni, czego używają do napędu antygrawitacyjnego albo do pola, które otacza ich statek i dzięki któremu są niewidoczni dla ludzkich oczu. Być może używają także tej umiejętności manipulacji czasoprzestrzenią punktowo, aby móc wpływać na świadków obserwacji.

Fascynujący mechanizm, który tak dobrze znamy z polskich historii związanych z UFO. Czy jest szansa, że nasi świadkowie z Polski podobnie jak my uczestniczyli w spotkaniu w hotelu w Las Vegas (w innym terminie) i dowiedzieli się o niezwykłej „paraliżującej ciszy” zatrzymującej nawet fale na jeziorze czy drgające listki na wietrze, które potem jako "elementy historii" dodali do swojego opisu obserwacji UFO? Szanse na to są bardzo proste do wyliczenia. Wynoszą praktycznie zero.

Komentarze: 36
Wyświetleń: 11550x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 mar 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (36)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 1 lis 2017 14:19 | brak oceny

czytelnik | Gość

Meier to oszust a Wy piszecie , że to co rzekomo sfilmował to prawda. I tym się błaźnicie. Fotografował UFO wykonane z pokrywy beczki, a ludziska w tę bajkę uwierzyli, że to obcy obiekt.

Pon, 20 mar 2017 07:47 | brak oceny

Michal gwara | Gość

Witam i pozdrawiam czy kiedyś ktoś widzial ufo niebieskie a w sumi tylko obrecz . ufo bylo duże.

Wt, 14 mar 2017 18:29 | ocena: + 1

ziemianin | Gość

Bez jaj. Meier to oszust. W necie jest w tym temacie informacja. A jego UFO-pojazdy to zmontowane z pokrywy beczki. Dziwi mnie, że taki nautilus daje wiarę takim oszustom.

Sob, 11 mar 2017 19:08 | ocena: + 2

jogi2 | Załogant

jedyny minus filmów Meiera to słaba coś technologia obcych .,,,dość niestabilny lot pojazdów.... trudno to sobie wyobrazić ,że nie potrafili tego wyeliminować..Większość relacji ,obserwacji i filmów pokazuje obiekty które poruszają się idealnie.

Pt, 10 mar 2017 11:22 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Margot7....A ja wolę opowieści barona Munchhausena. Dużo zabawniejsze.

Śr, 8 mar 2017 18:41 | ocena: + 2

me myself I | Gość

Taką paraliżującą ciszę i efekt jakby zwolnienia akcji, tego co się dzieje wokół mnie przeżyłam kilka razy i zawsze miało to związek z poważnymi wydarzeniami, które mnie dotykały w życiu. W większości przypadków było to związane niestety z bolesnymi i niechcianymi przeżyciami. Ten efekt pojawiał się dosłownie na kilka sekund przed tym, co się później wydarzało.

Wt, 7 mar 2017 13:40 | ocena: + 2

Pawel | Gość

Miałem takie doświadczenie.
Spałem, wydawało mi się że nagle próbuję się przebudzić.
miałem zwieszoną głowę i powoli otwierałem jakby jedno oko.
po chwili jakby głowa opadała i nic nie widziałem.
Jakby wbrew mojej woli.
Po chwili próbowałem podnieść głowę i otworzyć oko.
powtarzało sie to z dwa, trzy razy.
Miałem wrażenie że jestem troche obok miejsca gdzie spałem.
Przez chwilę widziałem całe otoczenie i jednego szaraka (biała głowa, i czarny tułów, twarz zbliżona do kozy...). Jak tylko go spostrzegłem on błyskawicznie starał się schować.
I wiedział kiedy tracę przytomność bo czułem, że w tej chwili wychodzi.
Miałem wrażenie że byłem zawieszony w powietrzu w jakimś prostopadłościanie. ten prostopadłościan był przezroczysty jakby z jakiegoś pola magnetycznego.... nie materialne.
Wszędzie panowała absolutna cisza.
Od razu na to zwróciłem uwagę, nic nie było słychać.
W momoncie kiedy miałem się przebudzić zaczynałem słyszeć coraz więcej, corazz głośniej i coraz szybsze tupotanie (chyba) tych szaraków. Jakby się zbliżyły do mnie i nagle się obudziłem. Słychać było ich tupotanie i nic poza tym.

Wt, 7 mar 2017 01:04 | ocena: + 7

Christian Edwardson | Gość

Na dzień dzisiejszy wiem tyle. Próba ogarnięcia/wyjaśnienia/zrozumienia (niepotrzebne skreślić) "zjawiska" UFO, jako wyodrębnionego przypadku jest skazana na porażkę, bo... i tu mógłbym pisać i pisać, ale po co? Blisko 22 lata z Nautilusem, studiowanie opracowań dr Jana Pająka, oraz własne życiowe doświadczenia dały mi podstawę, aby... i tu też można co kto chce: wierzyć/domniemywać/zakładać, że ten świat(rzeczywistość), który my znamy, nie jest jednym jedynym światem, a jednym z.... i tu pojawia się pytanie ilu? Twierdzenie, że rzeczywistość którą widzimy jest pozorna, lub jak niektórzy piszą "nie istnieje" to nonsens. Materia jest jak najbardizej realna, ale nie do końca poznana, czego dowodzą najnowsze odkrycia naukowe. Na koniec, jak słucham dziś radia z którego wypłynął znany okręt, to szczerze wątpie czy inne cywilizacje będą chciały nawiązać oficjalny kontakt.

Pon, 6 mar 2017 12:00 | ocena: + 2

Fastwalker | Gość

...aha...zapomnieliśmy o prof Janie Pająku i jego dziełku "Totalizm". Wyjaśnia w sumie wszystkie problemy związane z UFO.

Pon, 6 mar 2017 11:48 | brak oceny

|

Bardzo lubie opowiesci Meiera
Cos w nich jest i wierci dziure w glowie
Meier jest dla mnie bardziej wiarygodny niz Linda...
:-)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 mar 2017 12:07 | ocena: + 3

Fastwalker | Gość

...tak na moje odczucia to Meier nieświadomie zaprzedał się ufokom;oni potrzebują takich co głoszą pozytywne opinie o nich i twierdzą że "upadli aniołowie" to przyjaźni przybysze z innych cywilizacji.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NASA ogłosiła, że dokonała 'ekscytującego nowego odkrycia' dotyczącego naszego Księżyca. Na razie jednak amerykańska agencja kosmiczna nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wszystkiego mamy dowiedzieć się już w poniedziałek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.