Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 31
Wyświetleń: 17088x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 20 wrz 2017 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   

KRZYSZTOF JACKOWSKI RZUCA WYZWANIE ŚWIATOWEMU KRÓLOWI SCEPTYKÓW

James Randi to najsłynniejszy na świecie człowiek, który – jak sam mówi – demaskuje bezwględnie wszystkich sugerujących, że mają „ponadnaturalne moce”. Twierdzi, że nie ma ani żadnego Boga, ani żadnej duszy czy w ogóle tzw. zjawisk niewyjaśnionych - wszystko to albo brednie i błędnie zinterpretowane zwykłe zjawiska, albo wprost szalbierstwa i oszustwa. Ten 89-letni najsłynniejszy „demaskator świata” przybywa właśnie do Wrocławia. 24 września wystąpi na Europejskim Kongresie Sceptyków jako gość specjalny.

O jego przyjeździe pisaliśmy już w serwisie FN.

https://www.nautilus.org.pl/news24,178,europejscy-sceptycy-spotkaja-sie-we-wroclawiu.html


Już w 1964 roku James Randi oświadczył, że jest gotowy wypłacić każdemu tysiąc dolarów, jeśli tylko przedstawi naukowe dowody zdolności ponadnaturalnych. Z upływem lat kwota na urosła do miliona dolarów. Podobno odbyło się tysiąc prób wykazania swoich zdolności i zdobycia tej kwoty, ale żadna osoba – jak twierdzą ludzie Fundacji Randiego – nie potrafiła tego zrobić. W 2015 roku fundacja Randiego – James Randi Educational Foundation (JFEF) ogłosiła, że nagrodę likwiduje. Jako powód podano, że cyt. „tracenie czasu na dziwactwa nie ma sensu i lepiej przeznaczyć pieniądze na projekty promujące krytyczne myślenie”.Od wielu lat sprawą interesuje się Krzysztof Jackowski. Najsłynniejszy polski jasnowidz na swoim wideoblogu zapowiedział, że będzie domagał się wypłacenia obiecanego miliona, gdyż posiada dowody na zdolność jasnowidzenia. Postrzeganie przyszłości i przeszłości za pomocą własnego umysłu jest oczywiście uznawane przez JFEF za absolutne oszustwo.

W materiale opublikowanym 19 września b.r. Krzysztof Jackowski zapowiedział, że co prawda nie wierzy, że ktoś przekaże tę wiadomość samemu Jamesowi Randiemu, ale zamierza codziennie publikować krótkie – jak się raczył wyrazić – „reportaże”, które będą dowodami na jasnowidzenie.

Oto materiał wideo, który pojawił się na stronie facebook`a jasnowidza.

Na temat pomysłu Krzysztofa Jackowskiego 19 września b.r. odbyła się rozmowa w Bazie FN. Poniżej publikujemy jej zapis.

Czy podoba ci się pomysł Krzysztofa Jackowskiego, aby spróbować udowodnić jasnowidzenie dla króla sceptyków, czyli Jamesa Randiego?

Pomysł jest bardzo dobry, ale dostrzegam kilka problemów, a nawet przeszkód nie do pokonania.

Jakie to przeszkody?

Ot, pierwsza z brzegu: oni dwa lata temu ogłosili, że likwidują tę nagrodę, gdyż rzekomo nikt nie był w stanie udowodnić swoich ponadnaturalnych zdolności. Ale to i tak nie ma znaczenia, bo to są tzw. demaskatorzy, a nie sceptycy. Z takimi ludźmi nawet nie ma sensu podejmować dyskusji, gdyż są przeważnie agresywni i bardzo nieprzyjemni. Mówię tutaj o moich własnych doświadczeniach, kiedy jako młody i głupi człowiek podejmowałem jakieś próby przekonywania… szybko się z tego wyleczyłem.

Ale mówimy o Krzysztofie Jackowskim…

Jasne, ale to naprawdę nie ma znaczenia. Jak to sobie wyobrażasz? Jakaś grupa ludzi poświęciła całe życie na udowadnianie, że czegoś tam nie ma, a nagle okazuje się, że jednak jest, a oni zachowywali się jako durnie przez ten cały czas? Taka sytuacja jest niemożliwa, stąd ja nigdy nie wierzyłem nawet w to, że ten milion dolarów istnieje.

Naprawdę nie wierzyłeś? Są na świecie ludzie bogaci, więc…

Tak, oczywiście są, ale ja musiałbym zobaczyć potwierdzenie kancelarii prawnej, że jest konto z takimi pieniędzmi i że taka kancelaria daje gwarancję jej wypłaty dla tego, który udowodni, że ma zdolność do telepatii czy jasnowidzenia. Musiałyby być także jasne kryteria przeprowadzenia takiego dowodu. W innym wypadku nawet nie ma sensu… w każdym razie to jest zawracanie głowy.

Rozmawiałeś o tym z Jackowskim?

Tak. Zadzwonił do mnie i powiedział, że ma taki pomysł.

Pomysł zmierzenia się z Jamesem Randim?

Owszem. Był ciekaw, co o tym myślę.

I co powiedziałeś?

To samo, co tobie teraz – to nie ma najmniejszego sensu, gdyż z demaskatorami nie należy podejmować żadnych działań czy dyskusji, gdyż jest to tylko niepotrzebna strata czasu i energii. Uwierz mi – wiem, co mówię… /śmiech/

A ze sceptykami?

To inna sprawa, ale prawdę mówiąc ja od dawna już przestałem zajmować się przekonywaniem osób, które nie wierzą w rzeczy, którymi zajmuję się na globalną skalę od 25 lat. Po prostu nie mam na to czasu, a może trochę też… w każdym razie nie interesuje mnie to.

Zawsze powtarzasz, że te zjawiska są prawdziwe  w stu procentach i…

Tak, zawsze to mówiłem, mówię i mówić będę, że są one równie prawdziwe, jak krzesła, na których siedziby w Bazie FN. Można je dotknąć, rzucić nimi o ścianę, a nawet posiekać i zważyć. Ze zjawiskiem UFO, niewidzialnych dla oczu i inteligentnych bytów, jasnowidzenia, telepatii, życia po śmierci czy wędrówki dusz jest praktycznie tak samo – to są rzeczy wręcz namacalne i dające się udowodnić na setki sposobów. Pamiętaj jednak, że przy odpowiednio złej woli możesz zanegować nawet to, że jesteśmy w naszej Bazie FN.

To znaczy?

Jak się uprzesz, to powiesz, że owszem – jakaś rozmowa była, ale nie wiadomo gdzie, a na istnienie tego budynku nie ma żadnych dowodów, bo nagranie wideo nie jest takim dowodem, gdyż zawsze może być zmanipulowane cyfrowo na programie montażowym i tak dalej w tym stylu.

I co.. ludzie w takie demaskatorskie bzdury uwierzą?

Jeszcze ilu! Nie w takie bzdury ludzie wierzą, ale to – powtarzam – nie ma znaczenia. Nasza fundacja od 25 lat zajmuje się zjawiskami absolutnie prawdziwymi, w które nie wierzy za grosz absolutnie przytłaczająca większość ludzkości. Już sam ten fakt jest rekordem świata, ale… wróćmy do pomysłu Jackowskiego, bo o nim mieliśmy rozmawiać.

Racja. Czy wiesz, na czym ma polegać pomysł udowodnienia jasnowidzenia i zdobycia tego miliona dolarów…

… którego jak już powiedzieliśmy nie było i nie ma… /śmiech/

Tak, jasne, ale mimo wszystko – co zamierza Krzysztof Jackowski?

Wiem tylko tyle, co powiedział w tym materiale wideo. Mogę się domyślać, że on traktuje za dowód dokumenty potwierdzające trafność wizji, które w swoim życiu przeprowadził. A to są dokumenty wstrząsające, czasami oficjalne wydawane przez komendy policji. Jest tam napisane wprost, że np. znalazł zwłoki podając konkretne miejsce, a pod spodem na dole takiego oświadczenia jest podpis policjanta. Nierzadko nawet pojawia się oficjalna pieczątka.

Czy twoim zdaniem to są dowody na jasnowidzenie?

Oczywiście, że tak. Niepodważalne!

Czy myślisz, że dla Jamesa Randiego to także są dowody?

Oczywiście, że nie. Każdy z takich dokumentów on by wyśmiał na tysiąc sposobów, a wtórowała by mu w tym cała grupa jego rozbawionych kolegów i koleżanek, którzy w ich mniemaniu demaskują oszustów… Szkoda nawet gadać o tym.

Myślisz, że się o tym dowie?

Wątpię. Organizatorzy tego zjazdu we Wrocławiu nawet mu pewnie o tym nie powiedzą, a jeśli nawet, to jako żart, że „my też mamy takiego w Polsce”.

I co się wtedy stanie?

Nic. Wybuchną rubasznym śmiechem, pokiwają głowami, jak to „głupi są ludzie, że w takie pierdoły wierzą” i tyle. Nie wierzę nawet w minimalne zainteresowanie osobą naszego jasnowidza z Człuchowa.

A może powinno to wyglądać inaczej? Duża sala, jakaś komisja, Jackowski na oczach wszystkich na przykład znajduje zwłoki…

Trudne logistycznie, choć owszem – być może dałoby się coś takiego przeprowadzić. Znam jednak Jackowskiego na tyle, że wiem co nie co o jego technice działania. Te wizje są u niego spontaniczne, przychodzą nagle niczym błysk magnezji. Zdarza się, że przez wiele godzin nie dzieje się nic, a potem nagle on patrzy na jakiś przedmiot zupełnie niezwiązany ze sprawą i wtedy pojawia się to, co nazywamy wizją jasnowidczą. Widziałem to wiele razy na własne oczy i wiem, co mówię.

Mówisz o tym, żeby… w sensie, że dla Jackowskiego byłoby to jakieś ryzyko?

To też. Po prostu to zjawisko nie jest jak rzut młotem. Podchodzisz, bierzesz młot i rzucasz, a ludzie klaszczą. To jest rzecz subtelna, delikatna, czasami ulotna i trudno mierzalna, a jednocześnie obezwładniająco prawdziwa.

Byłeś świadkiem wielu takich wizji Jackowskiego, prawda?

Byłem. I powiem tak: żal mi jest ludzi, którzy nie wiedzą o istnieniu jasnowidzenia. Podkreślam to: „nie wiedzą”, a nie „nie wierzą”. To nie jest żadna kwestia wiary, ale właśnie wiedzy. Bo to jest wiedza taka sama jak fizyka czy matematyka. Kiedyś trafi do szkolnych podręczników.

Kiedy?

Za tysiąc lat. Może trochę wcześniej.

Mówiłeś ostatnio, że są ludzie w Chinach, którzy bez problemu potrafią na przykład chodzić po wodzie czy lewitować.

Tak. Bo to jest prawda.

Czy tacy ludzie nie mogliby zawalczyć o taki milion dolarów?

Mówimy o wielkich mistrzach Neikungu, którzy mają całkowity zakaz publicznych pokazów swoich umiejętności.

Przez kogo wydany?

Przez ich mistrzów, którzy bardzo często kontrolują ich życie w postaciach duchowych. Sceny, o których słyszałem od wiarygodnych ludzi przypominają żywcem sceny z mistrzami Jedi z Gwiezdnych Wojen… nie ma sensu nawet o tym mówić, bo w to… w to już na pewno ludzie nie uwierzą. Zostawmy to lepiej.

Ale to jest takie ciekawe. Ilu jest takich ludzi?

W Chinach kilku. Ciekawe, że wszyscy są świadomi istnienia pozostałych.

A na świecie jest ich więcej?

Być może. Niestety moja wiedza na ten temat także jest dość ograniczona, w każdym razie… Publiczny pokaz np. chodzenia po wodzie dla takiego mistrza mógłby oznaczać, że zostanie mu odebrana jego moc. I to całkowicie!

Przez kogo?

Przez jego wcześniejszych i od dawna nieżyjących fizycznie mistrzów. Pamiętam taką historię, którą usłyszałem o jednym z mistrzów Neikungu, który wykorzystywał swoją moc do uzdrawiania ludzi. Robił to, ale nie mógł brać za to pieniędzy. Kiedyś jeden z jego pacjentów wyleczony z ciężkiej choroby postanowił się zrewanżować i zostawił mu ukradkiem pokaźną kwotę pieniędzy. Przerażony tym mistrz gonił tego biedaka przez całe miasto, aby wreszcie oddać mu pieniądze.

A gdyby je wziął?

Mógłby stracić moc. Tego nie można robić dla pieniędzy – tak mi mówili moi przyjaciele z Chin, z którymi o tym rozmawiałem.

To może z Fundacją Randiego jest podobnie?

W sensie, że nie powinno się za to wziąć pieniędzy?

Dokładnie.

Myślę, że naszego jasnowidza z Człuchowa jednak taki zakaz nie dotyczy, bo on jest naprawdę na samym początku drogi w porównaniu do ludzi o których słyszałem, tamci to prawdziwi „Bogowie mocy” niczym awatarzy jak Jezus czy Budda – to zupełnie inna liga. Ciekawe jednak, że słuchając wykładów Jackowskiego czasami znajduję bardzo ciekawe wypowiedzi, kiedy delikatnie także dochodzi do podobnych wniosków, ale… to zupełnie inna historia. Bardzo lubię te jego wykłady czy wywiady, które potem trafiają do youtube. Jest w tym coraz lepszy, a jego przemyślenia na przykład o wędrówce dusz czy Bogu są naprawdę najwyższej próby. Słuchałem ostatnio takiego właśnie materiału… był świetny!

I już na koniec: dobrze, że Krzysztof Jackowski rzucił wyzwanie najsłynniejszemu ze sceptyków?

… nie sceptyków, ale demaskatorów - przypominam! /śmiech/ Pewnie się nawet o tym ten nie mający pojęcia o złożoności naszego świata 89-letni bidula nie dowie, ale dzięki temu do sieci trafi wiele fajnych materiałów wideo z Krzysztofem Jackowskim, które ten obiecał nagrać. A im więcej Jackowskiego mówiącego o jasnowidzeniu i jego wizji świata ducha, tym lepiej. Ja na przykład bardzo się z tego cieszę! /śmiech/

Dziękuję za rozmowę.

Baza FN, 19 września 2017

 

Proponujemy udział w naszej najnowszej ECHO-SONDZIE na pierwszej stronie serwisu. Pytanie:

CZY WIERZYSZ, ŻE KRZYSZTOF JACKOWSKI JEST W STANIE UDOWODNIĆ ZJAWISKO JASNOWIDZENIA DLA FUNDACJI JAMESA RANDIEGO?


KLIKNIJ NA LINK, ABY ZOBACZYĆ WYNIKI ECHOSONDY

Komentarze: 31
Wyświetleń: 17088x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Śr, 20 wrz 2017 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (31)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 20 lis 2017 10:25 | brak oceny

Mateusz Ozga | Gość

Zjawiska paranormalne są dla mnie czymś realnym a sceptycyzm mnie nie opchodzi

Pon, 20 lis 2017 10:22 | ocena: -2

Mateusz Ozga | Gość

Zjawiska paranormalne są realne sam doświadczyłem czegoś takiego wiec wie pan nie opchodzi mnie krytylka

Pon, 25 wrz 2017 18:00 | ocena: -13

relatysta | Załogant

Cóż za fala hejtu i wysypu minusów.
Zastanawiam się po cóż niektórzy tu przychodzą i czytają te "brednie"; chcą nawracać/oświecać czy tylko kpić i hejtować. Stawiam na to drugie, to takie proste/prostackie nie wymagające trudu merytorycznej odpowiedzi, zastanowienia i próby zrozumienia danego zjawiska. Samo stwierdzenie że coś nie istnieje bo tego nie widziałem/przeżyłem to dopiero "głupota", a przede wszystkim obraźliwe dla tych których to spotkało np. tych którym Jackowski pomógł i tych którzy wystawiali kwity na to. Stanąć przed nimi i powiedzieć Im w oczy że kłamią/zmyślają to by mogło dopiero usprawiedliwić swą ignorancję/indolencję.

Sob, 23 wrz 2017 14:04 | brak oceny

Tom Tomacki | Gość

Polecam zobaczyć co robi już Farsight Institute w USA. Już dawno zaczeli robić to co teraz chce robić Jankowski. Projekt Time Cross, publikują z miesięcznym wyprzedzeniem co się wydarzy na świecie i podadzą to najważniejsze serwisy światowe. Zawsze warto mieć otwarty umysł.

https://www.youtube.com/channel/UC2VSjjaxNyYDZrBxrYQzcJQ

Sob, 23 wrz 2017 03:27 | ocena: + 28

zaciekawiony | Gość

Pomysł jest niepoważny. Randi postawił jasne warunki uznania posiadania zdolności paranormalnych - obiektywny test w kontrolowanych warunkach. Tymczasem Jackowski jedynie zebrał ileśtam dyplomów z podziękowaniami (i bez szczegółowych informacji co takiego zrobił).

To tak jakbym się zgłosił do Guinnesa aby mi uznali rekord najwyższego podskoku. Nie, nie mogę wam pokazać jak skaczę, ale mam podpisane zeznania znajomych, którzy zarzekają się że skoczyłem na trzy metry wzwyż. To dowód, co nie? Dajcie mi ten rekord!

Jest możliwość przeprowadzenia obiektywnego testu - Jackowski twierdzi że gdy ma do czynienia z rzeczami lub zdjęciami nieżyjących ludzi, to od razu wyczuwa że ta osoba nie żyje. Niech dostanie 40 zdjęć osób w podobnych wieku, część z nich nie żyje, jasnowidz ma określić czy ta osoba żyje czy umarła. Przypadek to odgadnięcie prawdy w 20 przypadkach. Odgadnięcie prawdy z 30 przypadkach na 40 to potwierdzenie że posiada tą konkretną zdolność.

Pt, 22 wrz 2017 15:15 | ocena: + 66

Zuza Gasherbrum Stęcelewska... | Gość

Od początku wiedziałem, że jakiekolwiek "wyzwanie" Jackowskiego wobec propagatorów rozumu w rodzaju Jamesa Randiego jest lipą. Nie stawi się, nie narazi na obiektywny test, nie podda próbie. Już raz zresztą kiedyś czmychnął przed podobną propozycją. Racjonaliści mogą mówić swoje, ale naiwniaczki i tak "wiedzą lepiej", głupota jest silniejsza niż mądrość. Mądry zawsze się waha, jest niepewny, otwarty na zmianę swoich poglądów, na dyskusję, dowody, argumenty. Mądry wie, ile jeszcze nie wie. Głupiec zawsze wie lepiej, bo tak.

Jedną z najbardziej ironicznych okoliczności jest fakt, że głupiątka używają zdobyczy ludzkiego rozumu w najlepsze, a przecież powstały one dzięki żelaznym, wypracowanym przez wieki, regułom zdobywania wiedzy i odkrywania prawdy, więc nie powstałyby, gdyby człowiek kierował się fantasmagoriami o bożkach, mistycyzmach, jednorożcach, krasnoludkach, płaskiej Ziemi i tym podobnych głupotach. Głuptasek radośnie korzysta sobie z komputerów, internetu, GPS-u, wiedzy medycznej, ekonomicznej, prawnej, chemicznej i fizycznej i nie dociera do niego, że tego wszystkiego by nie było, gdyby ludzie w przeszłości nie byli odeń mądrzejsi...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 wrz 2017 14:50 | ocena: -7

TONY | Gość

@Zuza Gasherbrum Stęcelewska..., kiedy to K. Jackowski uciekł? Proszę podać prawdziwe dowody...Jeszcze jedno cytująć " Od początku wiedziałem " - jesteś transwestytą? :D :D :D

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 wrz 2017 02:36 | ocena: + 15

Zuza Gasherbrum Stęcelewska... | Gość

@TONY,
Była wiadomość na tej stronie ze dwa lata temu może. Na jakiejś polskiej uczelni zaproponowano Jackowskiemu poddanie się obiektywnemu testowi jego "zdolności". Początkowo chłopina chojraczył, ale ostatecznie dał dyla. Zdziwiona tym szczególnie nie byłam.

> jesteś transwestytą?

Literówka.

A co do różnej maści zjawisk nadprzyrodzonych, czarów i bajań, proponowałabym zapoznać się z opinią na ten temat jednego z najinteligentniejszych Polaków XX wieku, czyli Stanisława Lema. Działa trzeźwiąco.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 wrz 2017 06:37 | ocena: -6

TONY | Gość

@Zuza Gasherbrum Stęcelewska..., I uważasz, że z tego powodu K. Jackowski to ściemniacz? Prawda jest taka, żeby udowodnić to co Jackowski posiada musiałby poddać się długotrwałym badaniom naukowym, a nie prostemu testowi sceptyków z którego nic wyniknie. Dla sprostowania, to ja nie wierze w baśnie, czary mary i jakieś tam krasnale, ale myślę, że ludzki umysł nie jest dokończa nam znany i jak cała otaczająca nas rzeczywistość...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 25 wrz 2017 20:54 | ocena: + 21

Zuza Gasherbrum Stęcelewska... | Gość

@TONY, > "I uważasz, że z tego powodu K. Jackowski to ściemniacz?"

Dokładnie tak uważam. Póki nie udowodni, że jest inaczej, jest ściemniaczem. Mogłabym Ci na przykład snuć rozliczne opowieści o moim pałacu w górach Hindukuszu, ale póki nie udowodnię, że takowy faktycznie posiadam, będzie to miało status ściemy. Całkiem po prostu.

> "Prawda jest taka, żeby udowodnić to co Jackowski posiada musiałby poddać się długotrwałym badaniom naukowym"

Nie sądzę, ale przypuśćmy na chwilę, że tak. No to niech się podda w takim razie. Przecież sam zapowiadał, obiecywał, rzucał buńczuczne przechwałki. No to jazda, sprawdźmy. Jeśli udowodni, pierwsza oddam mu szacunek. Gdyby "długotrwałe badania naukowe" wykazały, że faktycznie ma zdolności jasnowidzenia, byłby to fundamentalny przełom w skali świata, bo jak dotąd nikomu się to nie udało.

> "prostemu testowi sceptyków z którego nic wyniknie"

Nawet z prostego testu, jeśli oparty na poprawnych założeniach, wynika prawda. Woda na wysokości poziomu morza i przy typowym ciśnieniu atmosferycznym wrze w temperaturze 100 stopni i nie zmieni ani na jotę tego jakiekolwiek psychologiczne nastawienie gościa, który ją podgrzewa. Może sobie być wrzątkosceptykiem, a może być gorliwym wyznawcą wrzątkizmu, wody to nic a nic nie obchodzi.

> "myślę, że ludzki umysł nie jest dokończa nam znany i jak cała otaczająca nas rzeczywistość..."

To prawda, ale z tego (prawdziwego) twierdzenia bynajmniej nie wynika istnienie bogów, krasnoludków, jednorożców, reptilian, jasnowidzenia, ufoludków, Nibiru, telepatii ani podróży w czasie.

Pt, 22 wrz 2017 10:54 | ocena: -24

Robert Pietrzak | Gość

Pan Jackowski to policyjny konfident, informator. To nie jest czlowiek warty zlamanego grosza. Bawi sie w ustalanie czegostam i bierze za to po prostu kase. Fakt jest taki, ze przekazuje informacje od Policji a Policji z kolei przekazuje informacje o osobie pytajacej. Ciekawy zabieg.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 22 wrz 2017 22:52 | ocena: + 6

Zxc-1 | Załogant

@Robert Pietrzak,

A dla mnie ciekawy jest stan umysłu osoby, która rzuca oszczerstwa na innych.
Zazdrość, nienawiść, czy choroba umysłowa?

Sob, 23 wrz 2017 14:44 | ocena: -1

TONY | Gość

@Robert Pietrzak, O! To są argumenty sceptyków! Że aż żal pl...Człowieku, proponuje przeczytać co Ty napisałeś i się głęboko zastanowić nad sobą, bo nawet nie wiesz czym jest słowo " KONFIDENT "...

Czw, 21 wrz 2017 21:47 | ocena: -35

Pineska | Załogant

Wy tak mądrze piszecie,a ja tak prosto będę.Ten pan James, czy jak mu tam ,to taki typ...pluniesz w twarz ,a on i tak powie,że deszcz pada.Nie warto p.Krzysztofie.Ale się cieszę,bo codziennie pana teraz widzę na Facebooku.

Czw, 21 wrz 2017 17:42 | ocena: -20

Ani | Gość

Argumenty przytoczone przez FN przeciwko idei Pana Jackowskiego sa jak najbardziej i w 100% trafne!!! Wielka szkoda, ze Jego Ego podpowiada Panu Jackowskiemu mierzenie sie z agrumentacja "Klubu Randiego i Spolki". To absolutnie zbedna strata Jego czasu i energii. Uwazam, ze niepotrzebnie Pan Jackowski probuje cos udowadniac. Po co? I w dodatku komu?! Jakims tzw. "Sceptykom", ktorym w tym zyciu przypadla ta rola w celu dalszego odwodzenia ludzi od Duchowosci!? Jesli ktos ma dar widzenia wiecej niz inni i wykorzystuje ten dar dla dobra innych ludzi, to to jest caly i jedyny sens posiadania takich zdolnosci. I tyle. Ani mniej, ani wiecej. Zabawa w udowadnianie swego daru innym ludziom to zbedna strata czasu i perfidna sztuczka Ego, ktore chce byc wciaz zauwazane i lechtane. Drogi Panie jackowski, niechze Pan sie opamieta i po prostu dalej robi swoje. A pomysl z Pana blogiem na temat Pana widzen jest naprawde trafiony w dziesiatke i ma szanse wielu ludziom otworzyc oczy na inne, te naprawde istotne dla kazdego z nas Sprawy Ducha, pomoc im zaczac inaczej myslec i tym samym byc moze uwolnic sie z tego zabojczego dla nas wszystkich i kazdego z osobna "wyscigu szczurow" i "pogoni za mamona!. Niechze wiec Pan na tym (na blogu i pomocy innym) poprzestanie! Dla wlasnego dobra i dobra Jego daru! Zycze zdrowia i dalszych sukcesow w pomaganianiu Jego Braciom w Tej Wedrowce Przez Zycie na Ziemi!!! Pozdrawiam. Ani

Czw, 21 wrz 2017 08:51 | ocena: -13

Gruzol | Gość

jackowski jest spoko co do udowodnienia już dawno jasnowidzenie i prekognicję LD OOBE telekinezę bilokację itd. udowodniono jednak wiadomo że wszelka duchowość systemowi się nie podoba(bo tracą kontrole nad masami)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.