„Czy to możliwe, że Bóg był istotą pozaziemską? Czy wszystkie te powtarzające się motywy w dawnych kulturach można po prostu uznać za przypadek?” Erich von Däniken
#531 ZIMOWY KSIĘŻYC NAD WARSZAWĄ - 26 grudnia 2015, godz. 0:07
W nocy z 25 na 26 grudnia nad Polską było widoczne zjawisko zwane "Zimowym Księżycem". Nasza ekipa o północy spotkała się przy Stadionie Narodowym w Warszawie, aby wykonać kilka zdjęć. Niestety - dość szybko widok Księżyca przesłoniła gruba warstwa chmur.
Ta grudniowa pełnia, która następuje po zimowym przesileniu, nazywana jest "Zimnym Księżycem".
Pełnia powtarza się w pobliżu tego samego dnia w kalendarzu mniej więcej co 19 lat. Ta prawidłowość zwana jest cyklem Metona, bo została odkryta przez greckiego astronoma Metona z Aten około 433 r. p.n.e.
Ostatni raz w Boże Narodzenie mieliśmy pełnię w 1977 roku, a więc ponownie powinna się zdarzyć w 1996 r. Ale wtedy wypadła dzień wcześniej - w Wigilię, 24 grudnia 1996 roku. I dopiero teraz - po kolejnych 19 latach - Księżyc pokaże znowu swoją pełną twarz dokładnie w dzień Bożego Narodzenia.
Rosja i Chiny zapewniają Iranowi pomoc w różnej formie, w tym wsparcie wojskowe - przyznał minister spraw zagranicznych Iranu Abbas Aragczi w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego MS NOW.
Nie, 8 mar 2026 17:35 | Ostrów, gmina Olszówka. Powiat Kolski, Województwo wielkopolskie . Rok 2008 lub 2009, sierpień. Jest godzina 23. Jestem na podwórku. Na niebie widzę podłużny obiekt, od którego bije niebieskie światło. Przemieszcza się powoli, zaczyna zwalniać, aż w końcu się zatrzymuje. Po chwili znowu rusza, zmienia kolor na czerwony i gwałtownie przyspiesza. Następnie wykonuje „bączka”, wylatuje w górę i znika.
Sobota, 7 marca 2026 | To Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia z UFO miało mieć naprawdę szokujący przebieg. Obce istoty doskonale wiedziały, że mają do czynienia z małym chłopcem, który z ciekawością rozglądał się po pomieszczeniu pojazdu UFO. Po chwili milczenia z wyraźnym rozbawieniem jedna z humanoidalnych istot złożyła mu niezwykłą propozycję.
Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies)
w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby
ją zamknąć.